Argwaan belemmert vergroting van de productie BANDEN R HELMIN Vogelvrij HUIDKLACHTEN VAL DA DINSDAG 27 NOVEMBER 19* Geestelijke weerstand tegen efficiency Restanten van klassenstrijd moeten uit het bedrijfsleven verdwijnen DE BELANGRIJKSTE hinderpaal op de weg naar een grotere productie is de wederzijdse argwaan tussen ondernemers en arbeiders. Tot deze slotsom komt ir A. J. Ingen Housz in een prae-advies over „geestelijke in stelling en productiviteit", dat is uitgebracht voor de efficiencydagen die, zoals reeds aangekondigd, morgen en Donderdag door het Nederlands In stituut voor Efficiency in Utrecht worden gehouden. Behalve door ir Ingen Housz, die spreekt als vertegenwoordiger van de ondernemers, zal dit onderwerp ook worden belicht van de zijde van de arbeiders, het hoger personeel, de overheid en het onderwijs. Zowel bij de industrie-arbeiders als bij I de resultaten van de verhoogde produc- de ondernemers is nog de oude tegen- tiviteit. stelling aanwezig die werd belichaamd De grootste weerstand is volgens de in de klassenstrijd, meent ir Ingen Housz. heer Ruppert dat ook arbeiders zondige De ontwikkelde arbeider weet wel hoe zeer zijn belang samenhangt met dat van „zijn" fabriek, maar bij velen deze gedachte toch niet de drijfveer die hun werk beheerst De wederzijdse argwaan is moeilijk te bestrijden, daar de ondernemers chefs in grote bedrijven onmogelijk met hun arbeiders persoonlijk contact kun nen opnemen. Om de arbeiders te o tuigen, zullen de ondernemers een lijke voorlichting moeten geven, ander middel in dit geestelijk vlak i volledige erkenning van de waarde elk soort arbeid en het scheppen van hechte sfeer van samenwerking binnen de bedrijfsgemeenschap. De stoffelijke factoren die de productie kunnen bevorderen zijn veel gemakke lijker te beïnvloeden. Dat zijn arbeids voorwaarden, de promotiekansen sociale voorzieningen. De heer M. Ruppert, voorzitter C.N.V.. laat een „stem uit de arbeiders wereld" horen. Hij wijst er allereerst op dat het aandeel van de arbeiders in dï opvoering van de productie nooit de zelfde waarde kan hebben als het aan deel van de ondernemers. De weerstand tegen vergroting van d£ productie berust in arbeiderskringen grotendeels op wantrouwen. Dit wantrou wen wordt gevoed door de herinnering aan de wantoestanden bij het begin van deze eeuw en aan de jpren van de massa-werkloosheid, vertier door de vrees voor een nieuwe werkloosheid in de toekomst en, wat het heden betreft, door het bijna volledig gebrek aan in vloed van de arbeiders op de gang van zaken in veel ondernemingen. Ook de vrees dat nieuwe arbeids- of belonings methoden een terugkeer zullen beteke nen naar het stelsel van „afjakkeren", ii een sterke rem voor de productiever hoging. Het wantrouwen kan worden verdre ven door goed overleg, niet alleen aar de top, maar ook tussen lager leiding gevend personeel en arbeiders. Verder moet de arbeider weer verantwoorde lijkheid krijgen (o.a. door het vormen van kleinere werkgemeenschappen) en moeten de arbeiders bij de leiding van de onderneming worden ingeschakeld. Ook zullen de arbeiders de zekerheid moeten hebben dat zij zullen delen Trouw- en verlovingsringen Protest ziekenfondsen tegen lager subsidie Ouden van dagen 20 ct meer reductie op premie De buitengewone algemene vergade ring van de Centrale Bond van onder ling beheerde ziekenfondsen nam giste ren in Utrecht met algemene stemmen een motie aan, waarin geprotesteerd wordt tegen de verlaging van het rege ringssubsidie 1952 aan de fondsen van tien tot acht millioen gulden. Gevolg van deze subsidievermindering zal volgens deze motie moeten zijn: een nieuwe premieverhoging voor de vrij willig verzekerden of vermindering- van de verstrekkingen. De fondsen dringen er op aan het sub sidie niet te verminderen, totdat er een andere regeling van de problemen in het fondswezen is bepaald. De vergadering ging accoord met de (door ons reeds weergegeven) nota van het bestuur over het voorontwerp Zie kenfondswet, in welke nota o.m. gepleit wordt voor één soort verzekerden in plaats van de huidige groepen vrijwillig en verplicht verzekerden. De Ziekenfondsraad heeft besloten zo werd meegedeeld het Rijkssubsidie voor de vrijwillige verzekering in 1952 in de eerste plaats te gebruiken voor een tegemoetkoming aan de 65-jarigen en ouderen. Deze vrijwillig verzekerden krijgen een premie-reductie van 50 cent per week (de redpetie is sinds 4 Maart jl. 30 cent). Ook zal 50 ct reductie worden toegekend aan schoolgaande kinderen tussen 16 en 21 jaar en aan gebrekkige kinderen van die leeftijd. Op deze vergadering is verder meege deeld, dat nieuwe voorstellen van de huisartsen over hun honorarium geheel nieuwe onderhandelingen noodzakelijk maken. Voor de stijging van de practtjk- kosten bij de tandartsen, sedert 1946 be rekend op IVt procent, zal een oplossing worden gezocht door een andere regeling wat betreft de vullingen bij de halfjaar lijkse contröle. C. Grashoff (CNV Rotterdam) bij afscheid geridderd Staatssecretaris Van Rhijn deelde gistermiddag mee dat de heer C. Gras hoff, districtsbestuurder van het C.N.V. en secretarie van de Rotterdamse Christe lijke besturenbond, benoemd is tot ridder in de orde van Oranje Nassau. Hij maakte dat bekend op een receptie in Rotterdam, waar de heer Grashoff afscheid nam, daar hij met pensioen gaat. die niet altijd God liefheb ben boven alles en hun naaste als zich zelf. Arbeid is allereerst een godsdien stige zaak. In zijn prae-advies over de midden groep (het hoger leidinggevend perso neel) komt de heer J. J. Reynart tot de conclusie dat de verhoging van de pro ductiviteit voor een groot deel afhan kelijk is van de manier waarop deze groep haar taak opvat. Dit hangt weer af van de morele en financiële bevredi ging. Daarom is het onjuist dat momen teel de salariëring van de middengroep in een ongunstige verhouding staat tot de beloning van de handarbeiders. Ook bij de P.B.O. wordt met deze groep te j weinig rekening gehouden. Advertentie Schip in brand(ing) Het Zweedse stoomschip Arathon seinde gistermiddag ten Westen van Terschelling om hulp voor een klein Nederlands schip, aan boord waarvan brand zou zijn uitgebroken. De Zweed kon zelf niet fe hulp komen, omdat het water te ondiep was. Onmiddellijk kozen de reddingboot Brandaris en de sleepboot Holland van Terschelling zee'om het in nood verkerende scheepje bij te staan. Ook een motorschip zette koers naar de plaats des onheils. Zij konden echter al spoedig terugkeren, daar het S.O.S. werd opgeheven. Het was gebleken dat de Arathon de vlammen waarmee om een loods werd gevraagd, had aan gezien voor het sein „Brand aan boord" Opnieuw voetbalwaanzin Supporters schopten agent 100 boete geëist Wegens mishandeling van een politie man na afloop van de voetbalwedstrijd RKBSV (Brunssum)—SVN (Nieuwenha- gen) om het kampioenschap van tweede klasse KNVB. werd gisteren de Maastrichtse rechtbank tegen de drie broers Op de B. uit Nieuwenhagen boete van f 100 en een voorwaardelijke hechtenis van een maand geëist. Zij had den de hoofdagent P. M. Huyts, die de scheidsrechter wilde beschermen, ge schopt en aan de haren getrokken. „Ontaarding van de sport", noemde dc officier van Justitie dit. Kort tevoren nad de officier zoals we meldden ook al een geval van „voetbalwaanzin" be handeld. Dat was de zaak tegen de 35- jarige J. L. B. te Heerlen, die als adjunct commies van de Volkscredietbank aldaar f 11.000 had verduisterd om als penning meester van de voetbalvereniging SVH spelers uit Rotterdam te kunnen aantrek- Voor een vierde verdachte, die de drie broers zou hebben geholpen, werd rijspraak gevraagd. Uitspraak 10 Dec. Eerste Kamer Minister Albregts was al te goed Van verschillende zijden is in de af delingen van de Eerste Kamer critiek uitgeoefend op de grote tegemoetkomend heid van minister Albregts bij de behan deling van het ontwerp winkelsluitings in de Tweede Kamer. Men is van mening dat de minister meer een eigen standpunt had moeten innemen. Een mi nister kan nu eenmaal niet eerst het woord laten aan de vertegenwoordigers het maatschappelijk leven, zich daar- richten, althans wat de grondtrek ken aangaat, en vervolgens de regeling ingrijpend wijzigen overeenkomstig de nsen van de volksvertegenwoordiging, wordt gezegd. Muizen hebben een bondgenoot in de wetgever Natuurlijke verdelgers „schadelijk gedierte" DE hevige muizenplagen, zoals die zich de laatste tijd o.m. in de Noordoostpolder voordoen, zijn gro tendeels toe te schrijven aan het uit roeien van de aarts-muizenverdel gers: reigers, vossen, bunzings, her melijnen en wezels. Terwille van de landbouw en de voedselvoorziening zou een wettelijke bescherming van deze diersoorten van het grootste be lang zijn. t is de mening van de Sophia-ver- eniging tot bescherming van dieren te Amsterdam. Zij wijst hierop naar aan leiding van de vergiftiging van duizen den wilde ganzen in de Noordoostpolder. De vogels aten muizentarwe, dat in grote hoeveelheden was uitgestrooid. Er is geen vergif nodig aldus de Sophiavereni- ging indien men de natuurlijke vijan- "sn van de muis maar in leven laat. Vossen, bunzings enz. worden in ons land zoveel mogelijk vervolgd en gedood, omdat ze de concurrenten van de jagers zijn. De wetgever geeft een voorbeeld door deze dieren in de Jachtwet „scha delijk" te noemen. Adtu RIJWIEL «MOTOR i dan toch gif gebruikt om muizen te bestrijden, moet dat op deskundige wijze gebeuren. Dit schijnt in de Noordoostpolder niet gebeurd te zijn. schrijft de Sophia-vereniging der. Men heeft daar blijkbaar het vergif eenvoudig op het land uitgestrooid, plaats van de korrels in de muizengaatji te deponeren. Het gevaar voor andere dieren wordt dan in ieder geval tot minimum beperkt, al blijft gif een wreed verdelgingsmiddel. „Eeuwige" vlam bij Pernis gaat verwijnen De altijd brandende vlam, die 's avonds hoog boven de terreinen van de B.P.M. te Pernis flakkert, zal in de toekomst verdwijnen omdat het afvalgas dat men tot dusver op deze wijze laat verbranden, dan voor nuttiger doeleinden gebruikt zal worden. Het zal met andere gassoorten vermengd worden ten behoeve van de huishouding. In Amerika wordt deze wijze van gasvoorziening reeds veel toe gepast. Dit vertelde de heer C. J. van Oosterholt, die als afgevaardigde van de vakgroep gas met andere Nederlandse deskundigen een studiereis naar de Ver. Staten heeft gemaakt en gisteren met de Noordam in Rotterdam terugkeerde. Oudste inwoonster van Amsterdam 102 jaar Donderdag zal de oudste inwoonster van Amsterdam, mevrouw Hendrikje Kloeke, 102 jaar worden. Zij zal deze uitzonderlijke verjaardag vieren in het rusthuis aan de Plantage Middenlaan 36. Zij moet de laatste tijd het bed houden. Naam van „Haak-In- actie" misbruikt? Tegen Delftenaar 2Vz jaar geëist Twee en een hailf jaar werd gisteren in Haarlem geëist tegen de thans ge detineerde Delftse vertegenwoordiger A. S., die getracht zou hebben onder naam van de „Haak-in-actie" geld los te krij gen voor eigen portemonnaie. Hij had Heemsteedse en Haarlemse winkeliers opgebeld met de mededeling dat hy van plan was een gedrukt pro gramma van de actie uit te geven, waar hij advertenties vroeg. Enkele winkeliers gingen op zijn aanbod in en inde de bedragen voor deze adver- De verdedigster van S. voerde aan dat ij in Rotterdam inderdaad een pro gramma heeft doen verschijnen, waarna ien som geld aan het Rotterdamse comité zou hebben afgedragen. (Advertentie) Van het erf van School en Kerk Beroepin gswerk Ned. Herv. Kerk Beroepen: te Hilversum (8e pred. pl.) S. W. de Vries te Hengelo (Ov.); te Wehe en Zuurdijk cand. P. C. Dick te Doesburg. r.aar Hoogezand (toez.) G. J. ten Broek te Poortugaal. Bedankt: voor Harderwijk (3e pred. pl.) J. W. v. d. Linden te Kamerik. Geref. Kerken Beroepen: te PingjumZürich cand. H. Wiersinga te Baarn. Bedankt: voor Blija H. Hempel te NijegaOpeinde; voor IJsselmonde A. van Egmond te Oosterbeek. Geref. Kerken (Art. 31 K.O.) Beroepen: te Buitenpost D. Ded- dens te WetsingeSauwerd. Bedankt: voor Lethbridge (Cana dian Reformed Church) H. J. Zwarts t€ Ten Post; voor Leiden G. van Rongen te Zwijndrecht. Chr. Geref. Kerken Beroepen: te 's-Gravenzande H. van Leeuwen te Delft. Vrile Evang. Gemeenten Beroepen: te Gorinchem cand. A. Hamers aldaar. Aangenomen: naar Rotterdam- Zuid D. Visser te Oude Bildtzijl. ACADEMISCHE EXAMENS LEIDEN. 27 Nov. Geslaagd voor het doctoraal examen indologie (economisch) de heer H. van der Wal te Den Haag. NIJMEGEN, 26 Nov. Geslaagd: doet. klassieke taal en leterkunde: de paters J J Zonneveld O Carm. Oss en P M G A Camps. OESA. Eindhoven; cand. kunstgeschieder J M Joosten, Utrecht. UTRECHT. 26 Nov. Geslaagd: semi-a ex: mej E L Verhoeven. Bergambacht: M C de Haan, Antwerpen: A J M F Post: Maastricht; L A van Grinsven. Tilburg: P van Oort. Utrecht: arts-ex: J P Teuns, Roosendaal: mej D Blokland, Slledrecht; J Ariëns. Utrecht: C Rtlmke, Utrecht: tai arts-ex.: G J H Streef. Den Haag; J M Fau- ser, Nijmegen. AMSTERDAM. (Gem. Univ., 26 Nov. Bevorderd tot apotheker: mevr M Vorrlnk- Betten en de heer C J van" Wieringen: Ge slaagd: doet. rechten: mevr H G J Koop man-Elsensohn; doet. aardrijkskunde: A J F Köbben: cand. aardrijkskunde; H Muller Ichelt, a e Amsterc Drie stichtingen voor onderwijslilm De stidhting Nederlandse Onderwijs- film zal op 1 Januari as. worden ge reorganiseerd in die zin dat zij voortaar zal bestaan uit drie afzonderlijke stich tingen voor het Prot. Chr., het R.K. het openbaar onderwijs, welke dan de N.O.F. zullen samenwerken. N.OF. zal zich voortaan alleen bezig houden met de technische verzorging Dit plan heeft de goedkeuring ontvan gen van minister Rutten. Tot nu toe de N O.F. eigenlijk een overheidsinstel ling, waarin het bijzonder onderwijs geen enkel recht van meespreken had. Wel zal de N.O.F. nog subsidie van het Rijk blijven ontvangen, doch men ver wacht dat deze geleidelijk aan zal kun nen verminderen omdat men een ren dabele exploitatie verwacht. Japanse leerkrachten naar Indonesië? De secretaris-generaal van de Indone- siche centrale economische raad, Tedja- soekmana, heeft verklaard, dat de raad als herstelbetaling kapitaalgoederen en het zenden van deskundigen verlangt, benevens van leerkrachten ter opleiding van Indonesische middelbaar-technici. De raad wil niet, dat Japanse vissers, zo als de Japanse premier Yoshida ver langt, in wateren van de Indonesische archipel worden toegelaten, doch is we voor vestiging van Japanse ondernemin- 20 tabletten 45 ets 44) „Ik zie aan je gezicht, dat mijn jachtslot je niet in alle opzichten meevalt, maar zou een verblijf hier voor enkele dagen niet veel veili ger zijn dan in mijn woning?" vroeg de keuter boer. „We slaan er nog twee planken bij, halen stro en enige dekens en voor eten en drinken zorg ik wel." De hopman moest toegeven, dat het verstan dig zou zijn. als Frankes en hij naar hier ver huisden, totdat de soldaten weer uit de omgeving zouden zijn verdwenen. De mannen vertrokken weer naar de boerde rij om voorbereidingen voor de vérdere betim mering en de verhuizing te treffen. -Jans was inmiddels gereed gekomen met haar kokerij. Ze wilde nu de wonden van Frankes uit wassen en verbinden. De stroper kwam aan tafel zitten en Jans haal de voorzichtig de vuile lappen van zijn wonden. Deze zagen er niet erg fris uit en hadden ont stoken randen. Het vrouwtje schudde bedenkelijk het hoofd, ,,'t Zal wel enkele dagen duren, voor je weer klaar bent, Willem. Maar we knappen het wel op." Het bruine vocht, waarmee ze nu de wonden waste, scheen daarin nogal te vreten, want het bleke afgematte gezicht van de gewonde kreeg een pijnlijke trek onder de behandeling. Toen de wondwassing was afgelopen, verbond het vrouwtje de kwetsuren met schoon linnen. Hierop moest de stroper een lepel van haar eigen gebrouwde drank innemen. „Het is tegen de koorts, Willem. Vier keer daags een lepel Ik heb er al meer dan honderd mensen mee geholpen. De kruiden zoek ik zelf, in het veld. op de heide en in het bos." „Ja, ja, Jans neeft al wel duizend mensen ge holpen," zei haar man trots. „Ze weet meer van de ziekten en kwalen, die de mensen pla gen dan zo'n kerel uit de stad, die zich doctor noemt en in fijne kleding rondflaneert." De hopman had misschien wel wat minder ge loof in de resultaten van de heel- en geneeskun de van het vrouwtje, maar had toch alle res pect voor haar handigheid in de behandeling van de wond. Bertus vertelde nu, dat Godfried en hij, Fran kes, naar de jachthut zouden verhuizen voor hun Verhaal van Strijd «n Liefde H. v. Norg veiligheid. „Jij bent daar wel eens met me ge weest, Willem, als ik de reeën op het voer had en de patrijzen. Daar vinden ze jullie nooit." „Gelijk heb je, Bertus. Maar nou wat anders. Ik zou Hanna hier ook graag hebben. Misschien kan Godfried haar halen, Heb je het paard nog?" De Vilder dacht even na. Toen antwoordde hij: „Vandaag maken wij de hut voor jullie in orde. Morgenochtend rijd ik naar Vledder om eens te kijken of de soldaten daar nog liggen en wat ze er uitvoeren. Meen ik, dat het veilig is, dan rijdt Godfried morgenmiddag uit om Hanna te halen." „Ik ga er mee accoord, Bertus. Je bent nog altijd mijn oude trouwe vriend", zei Frankes op dankbare toon. De jachthut werd voor bewoning in orde ge bracht, zij het ook op primitieve wijze. Hierop ging Willem Frankes verhuizen. Hij werd bij zijn gang naar de nieuwe verblijfplaats onder steund door de voormalige hopman. De vroeger zo sterke stroper was nu afgemat; zijn benen konden het lichaam ternauwernood dragen. Het bed was echter reeds gespreid en zodra hij in de hut was aangekomen, werd hij op een dikke onderlaag van stro gelegd en met voldoende de kens toegedekt. Van vermoeidheid viel hij spoe dig in een zij het onrustige slaap. Godfried hield Frankes gezelschap en ging zitten in de deuropening. Hij liet in zijn geest zijn leven passeren en zijn militaire loopbaan, die gisteren op zo'n dramatische wijze was be ëindigd. Het was het zachte, blonde meisje ge weest, dat voor een aantal maanden op zijn pad was verschenen, dat aan zijn leven een geheel andere wending had gegeven. Hoe verlangde hij er naar haar weer te ontmoeten om haar te kun nen vertellen, dat haar vader de moordenaar van haar broeder eindelijk had gevonden en ge straft, zodat hij zijn innerlijke rust had terug gekregen. En dan, dat hij, Godfried, haar va der gered had van de dood door de strop en wie weet welke martelingen. Willem Frankes begon in zijn slaap weer te ijlen. Godfried, hoorde, dat hij met zijn zoon sprak. „Franke, mijn jongen, nu kunt ge rustig slapen... het is gebeurd... ja, het heeft lang ge duurd, ik heb al zo lang naar hem moeten zoe ken... ja. Franke, en je grootvader heb ik ook gewroken..." De wilddief prevelde nog even door, maar Godfried verstond het niet. „Wat toch een merkwaardige kerel," over dacht hij. „Welk een moed en doorzettingsver mogen, wanneer het dingen betreft, die hij als zijn plichten beschouwt. Schijnbaar zo hard en ruw, maar in werkelijkheid met een trouw en eerlijk hart. Met een liefde voor zijn kinderen en zijn vrienden, die haars gelijke niet heeft..." Wordt vervolgd) Verbeteringen op komst voor confectiewinkels Besprekingen met fabrikanten aan de gang Een vergadering van nog geen twin tig kleinhandelaren in confectiekledinj kwam gisteren te Amsterdam tot d« slolsom dat de oprichting van eer vereniging, zoals door het voorlopig be stuur werd voorgesteld, geen zin had. Wel werden twee comité's gevormd die bij de collega's animo zullen trachten op te wekken om tot de stichting van eer contactvereniging te komen. Animo op wekken is wel nodig, gezien de slechte opkomst op deze vergadering. Er viel gisteren menig h£rd woord de situatie in het confectiebedrijf. De vakgroep zou niet kunnen staan tegen over de sterke fabrikantenorganisatie, omdat zij al sinds 1947 in liquidatie is. Een afgevaardigde van de drie mid denstandsbonden van de textielhandel deelde mede dat deze bonden met de fabrikanten besprekingen voeren ov« prijzen. De fabrikanten zouden inzier het ook hun belang is wanneer aai prijzenoorlog een eind kwam. „Ik weet dat er verbeteringen op komst zijn", zo zei deze spreker. Noors schip gecharterd voor Ned. emigranten De Nederlandse regering heeft het Noorse sohip Skaubryn gecharterd voor het m^ken van een reis met emigranten naar Aqstralië. Enige tijd geleden was reeds aangekondigd dat meer emigran- tenschepen in dienst zouden worden ge- Ned. ambassadeur in Londen geopereerd De Nederlandse ambassadeur in Lon den. jhr mr E. F. M. J. Michiels van Verduynen, is dezer dagen geopereerd. Hij was geruime tijd geleden ter observatie in een Londens ziekenhuis opgenomen. Zijn toestand wordt, gezien de ernst van de operatie, bevredigend genoemd. (Advertentie) Zendingswerk van een Ned. Herv. Kerk Onder leiding van dr J. H. Stelmj heeft de commissie voor de binnenlands* vertegenwoordiging van de Raad vo Zending van de Ned. Herv. Kerk vo eerste keer vergaderd. De instelling van deze commissie beoogt het onderhouden van het contact met allen die op e< andere wijze in de arbeid der zending in Nederland betrokken zijn. Dr G. P. H. Locher heeft de algemens toestand van Kerk en Zending in Indo nesië besproken, waarna mr S. C. Graaf van Randwijck de financiële toestand heeft toegelicht. Er is een levendige dis cussie ontstaan waardoor een goede t veelbelovende wisselwerking van g dachten heeft plaats gehad. Int. Academisch Instituut in September open? De oprichting van tiet Internationaal Academisch Instituut wordt door d« hele Tweede Kamer toegejuicht, dringt er met klem op aan dat het insti- tuut niet later dan in September 1952 zal worden geopend. Dit blijikt uit het voorlopig verslag over het wetsontwerp waarin minister Rutten f43.000 heeft aangevraagd om de eerste uitgaven voor de academie te dekken. Benoemingen Chr. onderwijs Benoemd: tot hoofd aan de Chr. school te Marken R. J. F. Thoomes te Jubbega; tot onderwijzer(es) aan Chr. V.G.L.O. school te Apeldoorn, mej. N. M. Oost- lander te Sneek, aan Van Munsterschool te Leeuwarden, mej. J. H. Oppenhuizen te Amsterdam-Zuid, aan Chr. school te Sauwerd R. Nienhuis te Middelburg, school met de Bijbel te Veenhuizen P. Beishuizen te Wilnis. (Advertentie), DAMPO keert en weert u 1 elke verkoudheid en pijn in spier en gewricht j Het lied dei aethergolven WOENSDAG 28 NOVEMBER. HILVERSUM I (402 m). NCRV. 7 00 Nieuws. 7.15 Een woord voor de dag. 7.30 Zendersluiting. 9.00 Nieuws. 9.10 Voor de zieken. 9 35 Gram. 10.30 Morgen dienst. 11.00 Gram. 11.30 „Zo Je doet. zo Je ontmoet", hoorspel. 12.00 Sopraan en plano. 12.33 Zigeunermuzlek. 1259 Klokgelui. 1.00 Nieuws. 1.15 Prot. Interk. Thuisfront. 1.20 Mandolinemuzlek. 150 Gram 2.00 Prome nade-orkest en solisten. 2.45 Voor de meis jes. 3.00 Omroeporkest en soliste. 3.45 Voor de jeugd. 4.30 Zendersluiting 6.00 Nieuws. 6 15 Pianoduo. 6.30 „Appèl geblazen", cau serie. 6.45 Gram. 7.00 „Spectrum van het Christelijk organisatie- en verenigingsleven". 7 15 Literaire wedstrijd. 7.30 Gram. 7.40 Ra diokrant. 8.00 Nieuws 8.10 Commentaar fa milie-competitie. 8 20 Kamerorkest en solist. 9.00 „De Bijbel als Boek", causerie. 9.20 Koor en orgel. 9 50 Int. Evang. Commentaar. 10.00 Pianorecital. 10.15 Harp-muziek. 10.45 Avondoverdenking. 7.00 Nieuws. 11.15 uur Gram. 11.20 „Hoe zit dat met mijn kind?", causerie.' 11.35—12.00 Gram. HILVERSUM II (298 m). VARA 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnas tiek. 7.30 Zenderelultlng. 9.00 Nieuws. 9.12 Gram. 9.50 Vóór de hulsvrouw. VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 Voor de huls vrouw. 10.30 Gram. 10.45 Voor de vrouw. 1100 Gram. 12.00 Voordracht. 12.15 Accor deonconcert en solist. 12 55 Kalender. 1.00 Nieuws. 1.15 Dansmuziek. 1.50 Regeringsultz. „De brievenbus gaat open", correspondentie- zoals puistjes, vetwormpjes en mee- eters die Uw huid aantasten en ont sieren, verdwijnen spoedig door plaat selijk betten (deppen) met club o.l.v. Regina Zwart. 2.00 Gesproken portret. 2.15 Strijkkwartet. 3.00 Kinderkoor. 3.20 Pianorecital. 3.30 Voor de Jeugd. 4.30 Zenderelultlng. 3.20 Pianorecital. 3.30 Voor de Jeugd. 4 30 Zenderelultlng. 6 00 Nieuws. 6.15 VARA-Varia 6.20 Act. 6 25 Amuse mentsmuziek. 6.50 „De sluipende volks vijand". klankbeeld. 7.20 Gram. VPRO. 7.30 Voor de Jeugd. VARA 8.00 Nieuwsw. 8.05 Po litiek commentaar 8.15 Joegoslavische volks muziek. 8 40 Aetherforum 9 20 Operamuz. 10.10 Gev. programma. 10.46 „De wolhand- krab". causerie. 11.00 Nieuws. 11.15 Gram. 11 4012 00 Orgelspel ENGELAND, BBC Home Service, 330 m. 1 00 Lichte muziek 1.25 Variété orkest en solisten. 2.00 Nieuws 2.10 Ooggetulgever- slag. 2.30 Gram. 3.00 Voor de scholen. 4.00 Voetbal 5 00 Hoorspel. 6.00 Voor de kinde- 'eren. 7.00 Nieuws. 7.15 Sport. 7.20 Licht# niziek. 8.00 „Café Colette". 8.45 Causerie 00 Symphonie-orkest en koor. 10.00 Nieuws. 10.15 Orkestconcert. 1100 Hoorspel. 11.40 In- •zzo. 1145 Parlementsoverzlcht. 12.00 Nieuws. Verslag V.N. ENGELAND, BBC Light'Programme, 1500 247 i 2.15 Ork 12.00 Mrs. Dale's Dagboek, incert. 12.45 Voordracht. 1.00 Parlement#- verzicht. 1.15 Llohte muziek. 1.45 Orkest- incert. 2.45 Voor de kinderen. 3 00 Voor de •ouw. 4 00 Orgelspel. 4.30 Voor de Soldaten. 4 46 Militair Orkest. 5.15 Mrs. Dale's Dag- 5 30 Lichte muziek 6.00 Orkesteon- ■t 7.00 Pianospel. 7.15 Voor de jeugd. 7.45 Hoorspel 8.01 i Spo: 8 30 Ge' Q Gev. i chte muziek 12.00 Voordracht. Lichte mu- BRUSSEL 324 en 484 m. 1145 Gram. 12.34 Gram. 12.50 Koersen. 12 55 Gram 1.00 Nieuws. 1.15 Klassiek con- 140 Vlaamse muziek. 2.00 Schoolradio. 3.30 Gram 4.15 Zang en plano. 4.30 Zang- •eciUL 4.45 Int Radio Universiteit. 5 00 uuï Nieuws 5 10 Gram. 5.30 Causerie. 5 40 Gram. 5.50 Boekbespreking. 6 00 Gram. 6 15 Cau- 6 30 Voor de soldaten 7 00 Nieuws 7 30 Altviool en plano. 750 Voordracht. 8.00 Om- •eporkest en soliste 9.00 Actualiteiten. 9.15 tonische uziek. 1 11.30—12 00 Gei BRUSSEL 484 m. 12.05 Lichte muziek. 1.00 Nieuws, l 3.00 4 00 en 5.45 Gram 6.30 Kamermuzi 7.40 Gram. 7.45 Nieuws. 8.00 Gram. 8.15 i Symphonie-orkest, 9 50 Gram. 10.00 Nieu' ziek, 10.45 Gram. 10.55 Nieui 11.50 Nieuws. 11.00 C Neem een doos echte PASTILLES UW HOEST

Nieuwe Leidsche Courant | 1951 | | pagina 2