Jliemue £eiJtsrf)e iL'ourant Wisjinsky wijst het ontwapeningsplan der Westelijken botweg af Wist U VRIJDAG 9 NOVEMBER 1951 BUREAUX: Steenstraat 87 Directie. Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: TeL 31441. Postrekening: 58936 ABONNEMENTEN: ƒ5.15 per kwartaal; ƒ1.72 per maand; ƒ0.40 per week AD VERTE NT1IN: 0.18 per millimeter (Bij contract belangrijke korting) Twee en dertigste jaargang No 9275 Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK Directie: F. DIEMER CHRISTELIJK -NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .StantsasUclj li ghebleven tngn hert In legheospotf Minister Lieftinck sprak „slechts" 3 u. en 50 min. ZIE PAG. 11 Dit nummer bestaat uit 12 pagina's Niels nieuws, niets constructiefs „De berg heeft een dode muis gebaard", aldus de Rus NA DEAN ACHESON heeft Wisjinsky gesproken; een gevaarlijk duel. Aan voorspellingen welk standpunt de Rus zou innemen, had het niet ontbroken. De pessimisten kregen het gelijk aan hun kant. Tjokvol waren de publieke en de perstribune in de Assemblée, toen, onder adem loze spanning, de Russische gedelegerde Wisjinsky het woord nam. In en felle, schier aggressieve rede, wees hij het Westelijke ontwapenings plan van de hand. Hij vond het nonsens en slingerde zijn woorden in de zaal: „De berg heeft een dode muis gebaard". De communistische satellieten lachten, toen Wisjinsky in de loop van zijn betoog verklaarde, dat dit ontwapeningsplan der Westelijken hem lachkrampen bezorgd had, in die mate, dat hij de slaap niet vatten kon. Het was weer het zelfde „spel", het oude liedje, dat Amerika met de andere Westelijke mogendheden de schuld was van de bewapeningswedloop en de wereld naar een economische chaos leidde. Tenslotte diende Wisjinsky een tegenvoorstel van vijf punten in, dat slechts teleurstelling heeft gewekt. Wij hebben gisteren uitvoerig het be-1 de inrichting van Amerikaanse bases door toog van minister Stikker weergegeven.'dergelijke landen in andere gebieden, on- en slechts in het kort. dat van Acheson. verenigbaar is met het lidmaatschap der Amerik. min. van Buit. Zaken gaf de Sowjet-Unie duidelijk te kennen, dat Amerika tot geen concessies bereid is. zolang het Kremlin zich niet wiUig toont voor een politilek van vreedzaam overleg. De wereld had geen behoefte meer aan Russische slagwoorden en trucs, maar aan eerlijk gemeende voorstellen. Als het ont wapeningsprogram van Truman aanvaard werd, zou binnen tien jaar het werke lijke inkomen der wereld toenemen met meer dan 200 milliard dollar, dus meer en beter voedsel, schoenen, kleren, huis vesting en onderwijs. Acheson wees op de zaak van William Oatis. de correspon dent van Ass. Press te Praag, die nog steeds gevangen zit. Zijn vrijlating bewijs leveren van de communistische vredesdoeleinden. Deze man immers is een „merkteken", dat de vrije journa listiek door totalitaire regiems om hals wordt gebracht Komen wij nu tot Wisjinsky, in wiens rede geen verzoenende toon viel waar te nemen. Hij viel Amerika aan als een land, dat de wereld in een staat van oorlogs- hysterie had gebracht. Wat hij wilde was een bijeenkomst van de „Grote Vijf", dus communistisch China inbegrepen en een conferentie over wereldontwapening in Juni van het volgend jaar. Op die wereld conferentie zou dan onderhandeld moeten worden over vermindering der bewape ning, verbod van atoomwapens en inter nationaal toezicht. Op Korea zouden de vijandelijkheden onmiddellijk gestaakt moeten worden en beide legers zich terug trekken van de 38ste breedtegraad; de vreemde troepen het land uit. Wisjinsky stelde dus geen beperking van het atoomwapen voor, doch een onvoorwaar delijk verbod. Voorts legde hij er de nadruk op, dat Rusland niet tot de aanval zou overgaan, maar dat Truman en zijn adviseurs van plan waren „een nieuwe wereldbrand te ontketenen". Zulks bleek ook uit het ,plan-Schuman" en het „plan-Pleven". Tenslotte verklaarde hij, dat deelneming aan het „aggressieve Atlantische blok" en Ver. Naties. De aanwezige communistische afge vaardigden applaudisseerden enthousiast, toen Wisjinksky naar zijn plaats terug keerde. De Britse min. van Buit. Zaken, Eden, en zijn ambtgenoot Acheson namen hun koptelefoons af, een wanhopig gebaar makende, toen de Rus was uitgesproken. De commentaar van Eden luidde: „Niets nieuws, niets constructiefs". In Ameri kaanse kringen was men uitermate teleur gesteld over de botte Russische afwij zing. (Men zie ook het Verklaarde Uit zicht In dit nummer) WISJINSKY 'k Deed de hele nacht geen oog dicht van het lachen Als Regering plan goedkeurt Over 2 jaar „witte steenkool" van de Limburgse Maas Waterkrachtcentrale kan ons jaarlijks 16.000 ton kolen besparen HET LIMBURGSE PLAN om „witte steenkool" te gaan produceren, is nu zo ver gevorderd, dat Nederland over ongeveer twee jaar in het bezit kan zijn van een waterkrachtcentrale, die ons jaarlijks 10.000 tot 16.000 ton steenkolen kan besparen. De Provinciale Limburgse Electrici- teits Maatschappij heeft een project voor een krachtstation uitgewerkt, dat gebruik zal maken van het verval van de Maas bij de stuwdam te Linne en dat 20 tot 32 millioen kiloWatt per jaar zal kunnen opwekken. Omdat het ontwerp zo ver gevorderd is. dat nog slechts vergunningen var Rijskwege nodig zijn om met de bouw t< kunnen beginnen, heeft de in Mei jL ge- installeerde „adviescommissie inzake de besparing bij het gebruik van brand stoffen" in haar rapport ten sterkste aanbevolen de snelle totstandkoming dit bedrijf te bevorderen, zoals we reeds eerder in het* kort meldden. En zij acht Ttoee lopende torenkranen zijn gisteren op de werf van Verschure en Co tn Amsterdam-Noord door nog onbekende oorzaak gekapseisd, toen zij samen een stuk van 5J4 ton van een in aanbouw zijnd schip tilden. Een kraanvoer der, G. Visser uit llpendam kwam hierbij om het leven, terwijl zijn collega van de andere kraan, E. aan 't Goor uit Zaandam, wonder boven wonder geen letsel opliep. Telefonische omkoperij 10.000 Kronen als U (spion) Andersson vrijlaat" „Tienduizend Kronen bied ik u, als u Ernst Andersson de Zweed, die voor Rusland heeft gespionneerd laat ont snappen", aldus kreeg de directeur van de gevangenis te Stockholm te horen van een man, die met Russisch accent sprak. De man stelde de directeur, Carl Zetterlund, voor, elkaar in een restaurant te ontmoeten. Zetterlund weigerde dit echter en nodigde de man uit op zyn kantoor te komen. De on bekende ging hier echter niet op n, zo verklaarde de directeur gistere» tijdens het procee tegen de apiou Driemaal om de aarde zonder tussenlanding Volgent het Republikeinse lid var Amerikaanse Huis van Afgevaardigden, Hinshaw, staan de V.S. op het punt vliegtuigmotor voor aandrijving met atoomkracht te vervaardigen, die vlegtuig in staat zou stellen om zonder tussenlanding driemaal om de aarde te vliegen. Tevens verklaarde hij, dat Amerika een apparaat zal bouwen, dat door een vijand afgeschoten projectielen kan opvangen en tot ontploffing kan brengen voor zij hun doel bereiken. het van groot belang dat men gaat on derzoeken of er nog meer mogelijkheden in die richting liggen. Ook windkracht Verder beveelt de commissie o.m. een onderzoek naar de mogelijkheid van de windkracht gebruik te maken voor het opwekken van electriciteit (voorbereidingen daartoe zijn aan de gang). Meer intensieve propaganda en voorlichting voor een economischer ver bruik van brandstoffen in bedrijven en huizen (verbeteringen in ketelhuizen, andere brandstoffenmengsels, meer con trole op de warmte-economie, meer stookcursussen) Als het bedrijfsleven het uiterste ver richt. kan volgens de commissie 150.000 ton per paar bezuinigd worden; onge veer eenzelfde hoeveelheid bij een goede verzorging van de distributie van warmte; voorts 10 procent besparing de huisbrandsector. Dat laatste is echter niet zo gemakkelijk, omdat de voorkeur nog steeds naar haarden uitgaat Nader moet worden onderzocht of goed gecon strueerde kachels meer mogelijkheden bieden dan haarden. De commissie concludeert dat bij de industrie (niet inbegrepen de gasfabrie ken en electrische centrales) in totaal 4 a 500.000 ton per jaar bespaard kan Meer olie Meer oliestook kan het kolentekort ook helpen verkleinen. Maar een j uitbreiding van het oiieverbruik is gens de commissie nauwelijks te wachten zolang de olie vier tot zes den duurder is in vergelijking met kolen. Financiële hulp zou kunnen worden leend aan bedrijven die van kolen op olie willen overgaan. Na 26 dagen geslaakt te hebben den de New Yorkse havenarbeiders middag weer het werk hervatten. De staking is de langdurigste geweest die New York ooit gekend heeft. Bij oversteken Jongens gedood te Muiden en Oude Pekela In Oude Pekela is gistermiddag de 10-jarige H. Krul, die plotseling de weg overstak, tegen een passerende boeren wagen met aardappelen aangelopen. De jongen viel en kreeg een van de wielen over zich heen. Hij was op slag dood. De 19-jarige kantoorbediende W. Bak ker te M u i d e n werd gisteravond op de Muiderstraatweg aldaar door een perso nenauto aangereden en gedood. De jon geman was met de bus uit Amsterdarr gekomen en bij de halte plotseling over gestoken. De brand die Maandagmorgen heeft gewoed bij de N.V. Chemische Industrie Rids te Haarlem heeft een derde dode geëist. De arbeider J. Huisman, die met brandende kleren in het Spaarne wa sprongen, is namelijk aan de bekomen verwondingen overleden. Bromfietsenprobleem weldra geregeld Het aantal bromfietsen in ons land kan thans op 170 000 worden gesteld. Dit grote aantal, dat in korte tijd op de weg is verschenen, is een probleem op zichzelf. Minister Wemmers hoopt hiervoor bin nenkort een regeling te kunnen treffen. Ten gevolge van het feit dat dit vraag stuk bijna onontwarbaar is, zal echter 'wel nooit aan alle weggebruikers bevre diging kunnen worden geschonken, zo heeft minister Wemmers de Tweede Ka- meegedeeld, Rijkskantoren op 24 en 31 Dec. gesloten In verband met de noodzakelijk heid het brandstoffenverbruik te be perken zullen de rijksoverheidsdien sten op 24 en 31 December gesloten zijn, aldus wordt van officiële zijde medegedeeld. Daartegenover zal op Zaterdag 22 en Zaterdag 29 December a s. de dienst worden gedaan van 8.45 uur tot 13 uur. Aan de gemeentebesturen ls een verzoek gericht om dienovereenkom stig te handelen. 180 Mille algewezen Als twee ruilen moet Maartensdijk huilen minister het bij een afkoopsom mille wil laten, zullen de tollen in Maartensdijk blijven. j zien geen kans zo werd alge- betoogd om een drukke ver keersweg op eigen kosten te onderhou den. Na de opruiming van de tollen zou het wegverkeer tussen Utrecht en Hilversum wel eens met de helft kun- toenemen. „Als wij met de minister gaan ruilen moet Maartensdijk huilen"- Ook al omdat het aangeboden bedrag van f180.000 nauwelijks genoeg aan rente zou opbrengen om de vier tol- lengaarders wachtgeld te kunnen uit betalen. Rumoerige vergadering Pholien beschuldigd van vervalsing De Belgische socialistenleider, Van Acker, heeft de regering-Pholien ervan beschuldigd de officiële cijfers van het Belgische nationale inkomen te hebben vervalst. Onder groot rumoer op de socialistische banken, van waaruit kreten als valser" en „ontslag" weerklonken klaarde hjj in de kamer van afge vaardigden, dat volgens een nota van September van de Belgische schatkist aan de regering, het Belgische nationale in komen met 30.000 millioen Belgische francs was toegenomen. Het „minister comité voor economische coördinatie" had dit getal echter laten veranderen 20.000 millioen francs „teneinde de werkelijke omvang van de welvaart van het land voor de Nato-landen te ver heimelijken", aldus Van Acker. Hij trok hieruit de conclusie, dat het de bedoeling van de regering was om de bijdrage van het land aan de defensie inspanningen van de Nato te verminde- Zoals venvacht werd, heeft de Belgi sche regering na het debat over het rege ringsbeleid, het vertrouwen van het parlement gekregen. Een door de C.V.P. ingediende motie van vertrouwen werd aangenomen met 101 tegen 91 stemmen. (Cummings in de Daily Express) Om een oplichtingvoor f 50 Zestien jaar vergeefs bij de rechters aangeklopt Groningse leraar beledigde rechterlijke macht in twee brochures EST1EN JAAR lang heeft de thans 62-jarige Groningse leraar B. E. ge vochten om zijn (vermeende) recht. De zaak waarom hij in 1935 werd ve deeld, was feitelijk vrij onbelangrijk: oplichting tot een bedrag van f50. Maat de leraar nam dat vonnis niet en bleef de deur van de rechter kloppen. In de afgelopen 16 jaren zijn 17 revisie-t zoeken van hem afgewezen. En gisteren stond hij in Groningen terecht wegens belediging van de rechterlijke macht.... In 1935 was E. hoofd van de ULO-school 1 Medemblik. Hij reisde samen met de voorzitter van het schoolbestuur naar Den Haag om te trachten subsidie voc school te krijgen. De heer E. had 50 gekregen om dit aan de ambtenaar te geven wanneer de subsidie loskwam. DAT de 23-jarige chauffeur Gommans t Sevenum tL.) ernstig werd gewond toen hij bij graafwerkzaamheden in een sloot een draad, waaraan een landmijn vastzat, kapot sloeg en de mijn ontplofte. DAT Coen Kries. die met zijn sport- vliegtuig deelnam aan de internat, vlieg- rally van Algiers, daarover vanavond lor de N.C.R.V.-televisie vertelt. DAT de Ned.-Franse handelsbespre kingen die in Parijs zijn begonnen thans Den Haag worden voortgezet en ver moedelijk morgen eindigen. DAT 300 man van de le kaderschool infanterie te Bussum gisteren in het Fries-Overijsselse gebied een driedaagse oefening beëindigden, waarbij ook straaljagers waren betrokken. DAT morgen in de Utrechtse Jaar beursgebouwen voor de vijfde maal een intern, hondententoonstelling wordt ge opend van de kynologenver. in Utrecht - Zeist - 't Gooi. DAT de ophaalbrug over de N. Wete ring te Nieuwersluis, schakel in de rijks weg A'damUtrecht, in de nachten van 12 t/m 17 Nov. van 1—5 uur gestremd zal 15.000 bijgekomen) eerste 600 nummers met zes cijfers in dienst zijn gesteld. DAT de kol. van de generale staf J- Bardoux m.i.v. 1 November op zijn ver zoek eervol is ontslagen en is opge volgd door de luit-kol. van de generale staf G. E. Dijkstra. DAT de 59-j. wed. J. C. v. L-L. te A'dam wegens verduistering van goe deren van een ex-N-S.B.-ster uit Bus sum door de A'damse rechtbank tot 4 mnd. is veroordeeld (eis: 8 mnd.). DAT de 64-j. A'damse assurantie- bezorger P. M., die een kwitantie van f 31000 vals had ondertekend en door de rechtbank tot 6 mnd. schrijvingen lagen tussen f 1.799000 (Hollandse Beton Mij te A'dam) en f 1.560 000 (A. J. de Haan en D. Certyn en Zn, beiden te A'dam). DAT het Ned. Herv. tehuis voor (200) bejaarden te Almelo, De Klokken-belt, begin December al gedeeltelijk in ge bruik werd genomen en de bouw mo gelijk is geworden door de schenking van f 400.000 door een Almelose indu strie. DAT het echtpaar J. J. Giezen-Heijer te Leeuwarden op 19 November 70 Jaar is getrouwd en de bruidegom een van de pioniers is geweest van de socialis tische beweging van Domela Nieuwen- DAT de gewezen inspecteur-generaal deeld, thans in hoger beroep bij het voor de scheepvaart P. S. Haaff hof 5 mnnd heeft gekregen. DAT de 36-j. wed. F. S. uit Indonesië die een vriendin een valse schuldbeken tenis van f5.000 liet tekenen door het A'damse gerechtshof tot 2 mnd is ver oordeeld rechtbankvonnis 1 mnd). DAT C. Weenink, directeur van de worden gedaan N.V. Halverhout, Zwart en zur MUhlen adoptiewet, te IJmuiden t-g.v. het 75-j. bestaan van DAT de eierprijs in Barneveld is ge- deze scheepsagentuurmaatschappij Ie éaald tot f 19,25—119,75 (vorige week Iff 19^75—f 20,25). als lid en voorzitter van de taxatie commissie voor de koopvaardijvloot la opgevolgd door C. Mooremburgh. DAT de Ned. Ver. van pleegouders op 17 November te Arnhem een alg. ver gadering houdt waar mededelingen ontwerp- benoemd tot ridder O-N. Maar de ambtenaar was eerlijk en gerde het geld. Toen zou E. de ƒ50 tien dagen lang onder zijn berusting hebben gehouden. Dit bedrag heeft hij later in mindering gebracht op zijn tegoed dat hij nog op het schoolbestuur had. Maar men heeft hem toch vervolgd omdat hij tien dagen lang de 50 gulden onder zijn berusting heeft gehad en zich gedurende die tien dagen aanoplichting had schuldig gemaakt. De rechtbank in Alkmaar sprak E vrij, maar later werd hij wederom ge- i ten slotte bij arrest van het Amsterdamse Hof en de Hoge Raad ver- oordeeld. Alle revisieverzoeken zijn nog op niets uitgelopen. Twee brochures Ten einde raad schreef de leraar twee brochures, welke hij in November 1948 aan alle mogelijke instanties verzond. In die brochures plaatste hü uitdrukkingen die beledigend waren voor de rechterlijke ,Die beledigingen golden niet voor de Groningse rechtbank." zei E. gisteren dat college, .maar voor de Hoge Raad, die mij onrechtvaardig behandeld heeft. Ik zal nu via het Leeuwarder Hof opnieuw bij de Hoge Raad terecht ko men. En dan moet mijn zaak door een ander rechtscollege behandeld worden. Opdat het recht zegeviere!" Maar wegens belediging werd in Gro ningen ƒ50 boete tegen de leraar geëist. Sjah polst eventuele opvolger van Mossadeq De Sjah van Perzië heeft de voor malige premier Chavames Soeltaneh audiëntie ontvangen. In Teheran be schouwt men Soeltaneh als de opvolger van premier Mossadeq, als deze met zijn missie In Amerika, betreffende I olieconflict, geen resultaat boekt. De invitatie voor Soeltaneh bij de Sjah. kwam enkele uren, nadat de Sjah een telegram gestuurd had aan Mossadeq. inhoudende het verzoek voor een spoe dige terugkeer. De persvrijheid in de Grondwet 'VOALS men weet heeft de commissie die de komende Grondwetsherziening heeft moeten voorbereiden, bij meerder heid (die overigens nog slechts de helft van het totaal aantal leden der com missie. onder wie de voorzitter, omvatte) voorgesteld, ook het artikel ia de Grondwet dat betrekking heeft op de persvrijheid te wijzigen. Zij heeft name lijk de wenselijkheid geformuleerd, dat voortaan onder bepaalde voorwaarden bepaalde uitgaven tijdelijk zouden kun nen worden verboden. Tegen dit voorstel is reeds de min derheid van dezelfde Grondwetscom missie (welke minderheid intussen ook al de helft der leden omvatte, echter zonder de voorzitter) met een stevig verweer gekomen, zowel tegen de al gemene gedachte van een tijdelijk ver schijningsverbod als tegen de bovendien wel erg ongelukkige wijze waarop de meerderheid de mogelijkheid van zulk een verbod had geformuleerd. De meer derheid wilde deze mogelijkheid van verbod immers in handen leggen van Kroon en Staten-Generaal in plaats van de beslissing te laten aan de rechter- Toch is juist die inschakeling en erkenning van de rechterlijke macht zulk een belangrijk kernpunt van het bestaande. Grondwetsartikel over de drukpers. Niemand, zo zegt het artikel, heeft verlof nodig om zijn gedachten en gevoelens door de drukpers te open baren, met dien verstande dat diegene die zijn gedachten en gevoelens door de drukpers openbaart zichzelf onder werpt aan de verantwoordelijkheid welke de wetgeving hem oplegt. En de beoordeling, of hij dit op de juiste wijze heeft gedaan, komt, zo zij wordt be twist. geheel en uitsluitend toe aan de rechter. De rechterlijke macht, deze in een rechtsstaat onafhankelijke en niet- poliüeke instantie, zal uitmaken, of een schrijver zich strafbaar heeft gedragen of niet. Elke andere Instantie kan de schrijver wel aanklagen, kan hem echter geen straf opleggen. OVER de waarde van deze regeling is in de loop van de tyd al zo vaak en zoveel geschreven, dat het eigenlijk niet nodig moest zijn er nog eens op terug te komen. Men mocht wel willen, dat elk onderwerp in de Grondwet principieel zo gelukkig was geregeld als de persvrijheid. Te teleurstellender i* het, dat toch nog nu en dan een voor stel wordt gedaan, niet om de bestaande regeling alsnog te verbeteren in de geest zelf van het Grondwetsartikel (dat immers altijd mogelijk), maar om In de Grondwet een gedachte neer te leg gen van gans andere strekking. Niette min heeft de Grondwetscommissie dit bij meerderheid blijkbaar ook nu weer beoogd. Zij ls dus weer eens gekomen met hét voorstel om een tijdelijk verschijnings verbod van bepaalde uitgaven mogelijk maken. Op zichzelf prijzen wij het in haar. dat zij bij de bestaande tekst van het Grondwetsartikel zulk een verschij ningsverbod niet zonder meer mogelijk heeft willen achten. Ook dat toch is een twistpunt. Men kan de stelling poneren en dat is in het verleden ook wel ge beurd dat het Grondwetsartikel in het geheel niet behoeft te worden ge wijzigd en dat men dan tóch bepaalde uitgaven rustig tijdelijk kan verbieden. (Zie vervolg pagina 11). Uil de Assemblée: Reeds 65 zaken op de agenda Aarzeling inzake het punt Marokko De agenda-commissie der Ver. Naties te Parijs heeft druk werk. Ten eerste werd behandeld het verzoek van Rus land, om de klacht van nationalistisch China niet op de agenda te plaatsen. Rusland kreeg nul op request. Malik hield vol, dat er maar één werkelijke regering van China is en dat is natuur lijk die van Peking en niet die van Tsjang Kai Sjek. Eveneens werd ver worpen het voorstel van Zuid Afrika, m het punt inzake de behandeling van „Zuid Afrikaanse burgers van Indische afkomst" in Zuid Afrika, niet op de agenda te plaatsen. Maar over 37 punten bestond geen verschil van mening en in totaal telt de agenda nu reeds 65 kwes ties. Die moeten nu alle behandeld zijn vóór 26 Januari, de voorlopige eindda tum voor de zitting der Assemblée. Er moet dus hard gewerkt worden. Over het voorstel der Arabische sta ten ook de kwestie der „schending van Marokkaanse rechten door Frankrijk" in behandeling te nemen, is nog geen be slissing genomen. Men zal zich herinne- dat hier heel veel om te doen is geweest en Parijs onzeker was van Ame- rika's houding in deze aangelegenheid. De vertegenwoordiger der Ver. Staten heeft dan ook verklaard, dat het vraag stuk te gecompliceerd is. om onmiddel- •en beslissing te nemen. Rusland en Egypte eisten echter, dat .„Marokko", aan de lijst zou worden toegevoegd. Tegen gesproken wordt, dat ook de Oost Duitse republiek „waarnemers" naar de Assem blée zou willen zenden, nu West Duits land vertegenwoordigd is. Sedert Maandag heeft Noord-West- Italië te lijden gehad van zware regen- aL Grote gebieden staan onder water. Wegen en spoorwegen zijn door grond verschuivingen geblokkeerd. Er zijn reeds vier slachtoffers te betreuren. WEERBERICHT Toenemende bewolking Tot morgenavond verwacht De Bilt: Half tot zwaar be wolkt met later plaatselijk enige lichte regen. Matige tot vrij krachtige wind tussen Oost en Zuid-Oost. Iets min der zacht (Opgemaakt te 10 uur). ZON EN MAAN. Zaterdag: zon 749—16.58; maan 09 15.36. onder 402. 13 Nov. VAL

Nieuwe Leidsche Courant | 1951 | | pagina 1