JUeutue srfje GTminmt Ineens hier en ineens weer weg NAAM OOST OF NAAM WEST? Churchill de versoberaar, vermindert salarissen der ministers Zijn kabinet van „sterke mannen" is thans voltooid Hoe raakt het zware olievat weer aan 't rollen? Wist U Vermiste personen WOENSDAG 31 OCTOBER 1951 BUREAUX: Steenstraat 37 Directie. Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: ƒ5.15 per kwartaal; ƒ1.72 per maand; ƒ0.40 per week. ADVERTENTIËN: ƒ0.18 per millimeter (Bij contract belangrijke korting) Twee en dertigste Jaargang No 926? Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK Directie: F. DIEMER CHR1STEUJK-NAT10NAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .Slantoasticft Is ofjcMtrai tnyn htrt ia tegljenspott" De Blitse regelingswagen rolt! HET BRITSE KABINET is, onder leiding van Churchill, voor de eerste maal bijeen geweest. De eerste daad was het verminderen vcm de ministeriële salarissen. De verlagingen zullen van kracht blijven gedu rende de periode van herbewapening. Er zijn ook plannen om grote besnoeiingen aan te brengen in 't gebruik van auto's voor de ministeries. Voorts heeft Churchill de samenstelling van zijn „kernkabinet" voltooid. In het, uit 15 man bestaande, kabinet werden nog drie leden benoemd. Na de benoemingen van Harold MacMillan, kapitein Crookshank, Lord Leathers en James Stuart, waarvan wij gisteren nog melding maakten, volgden die van Lord Simonds. die Lord kanselier wordt; Thorneycroft, minister van Handel en Lord Cherwell tot kwartiermeester-generaal. 1 Het kabinet kwam bijeen om de rede i in elkaar sluitende departementen. Zo ...i de Koning op te stellen, die, aldus Reuter, de volgende week bij de opening van het parlement zal worden uitge sproken. Dan zal het regeringsprogram ma worden bekend gemaakt en komt de Engelse kiezer te weten, hoe Churchill zijn belofte denkt in te lossen, om de ijzer- en staalindustrie te de-nationali seren. Mogelijk zal de rede ook schetsen, hoe de minister van Financiën, Butler, de dreigende economische crisis wil aan pakken. De, hierboven genoemde Thorneycroft was vroeger onder-minister van Ver voer. Lord Cherwell, „paymaster-gene ral", is een 65-jarige geleerde, die ge durende de oorlog Churchill's persoon lijke assistent was. Zijn taak zal zijn het coördineren van wetenschappelijk onder zoek. Voorts benoemde Churchill nog twee ministers, die geen zitting zullen hebben in het kernkabinet. Het zijn John Selwyn Lloyd, een 47-jarige advocaat, minister van Staat voor Buit. Zaken, alsmede Patrick Buchan-Hepburn, par lementair secretaris van het min, var Financiën. De nieuwe regering telt minder leden dan de regering van Attlee. Churchill's opzet is 'klaarblijkelijk om zijn regering een soepeler karakter te geven door de „mannen met topfuncties" ieder verant woordelijk te maken voor verschillerfce, zal Leathers, minister voor coördinatie van Vervoer, Brandstof en Kracht er voor moeten zorgen, dat de komende winter de kolen snel van de mijnen de fabrieken en woningen worden Inmiddels heeft Eden, de min. Buit. Zaken, Churchill verzocht, hem von zijn taak als leider van Ijet Lager huis te ontheffen, aangezien de komen de maanden zware internationale be sprekingen op het program staan, zodat Eden tijd te kort komt. Minister Crooks hank wordt nu leider van het Lagerhuis Churchill heeft de Britten beeld willen geven. Hij heeft zijn eigen salaris als premier verlaagd vai: f 100.000 tot 1 70.000 per jaar. De sala- ■n der ministers worden verlaagd f 50.000 tot f 40.000 per jaar. Slechts die ministers met lagere rang, welke van 15 tot 20 mille per jaar verdienen, zullen hun salaris ongewijzigd behou- Kamer voor Kerstmis in tijdnood Drie avondvergaderingen per week (Van onze parlementsredactêur) Het staat nu wel vast, dait de volgende week (waarschijnlijk Dinsdag nog) in de Tweede Kamer begonnen wordt met de behandeling van de Wet Toezicht Credietwezen. Pas Dinsdag daarop, dus op 13 November, kan dan begonnen wor den met de algemene beschouwingen bij de Rijksbegroting 1952. Het laat zich aanzien, dat de Kamer behoorlijk (of liever onbehoorlijk) in tijdnood komt, wil zij de begrotingen inderdaad voor Kerstmis afgehandeld hebben. Er zal dan ook wel op gerekend kunnen wor den, dat er een tijdlang drie avondver gaderingen per week en wel op Dins dag, Woensdag en Donderdag gehouden zullen moeten worden. Besprekingen over derde Chr. sociaal Congres Het grote comité van voorbereiding van het Derde Christelijk Sociaal Congres heeft zich nader beraden over de opzet en de voorbereiding. Over de wenselijk heid van het houden van dit congres be stond volledige eenstemmigheid. De be spreking van enkele punten die de laat ste tijd ook in de pers de aandacht vroe gen, wordt voortgezet. Spoorkaartje wordt wellicht duurder Kwestie in onderzoek, zegt de minister De noodzaak van tariefsverhogingen bij de Nederlandse Spoorwegen zal on der het oog moeten worden gezien. Men zal echter niet verder gaan dan strikt nodig is. Bovendien zal een eventuele verhoging slechts worden ingevoerd voor de categorieën van vervoer waar een verhoging het best kan worden opge vangen. verklaarde 1 minister Wemmers gisteravond in de Eerste Kamer. Verder zei de minister dat naar zijn mening de dochterondernemingen van de Nederlandse Spoorwegen moeten wor den onderworpen aan dezelfde belastin gen ais de particuliere bedrijven. Aan gezien minister Lieftinck het hiermee eens is, kan een desbetreffend besluit binnenkort tegemoet gezien worden. Ook de Spoorwegen zelf zullen vermoedelijk belastingplichtig worden zodra het be drijf de achterstand heeft ingehaald en weer normaal en rendabel kan werken. Dit zal echter nog wel enkele jaren duren. De minister zei dit in antwoord op vragen van de heren Kraayvanger KVP) en V. d. Kieft (PvdA), die voor bun beschouwingen slechts een gehoor vonden dat bestond uit vijf Kamerleden.: de voorzitter en de minister. Het wetsontwerp tot voorziening in de kapitaalbehoefte der Ned. Spoorwegen werd goedgekeurd. Dit betekent dat het aandelenkapitaal van de Spoorwegen wordt verhoogd van f 10 millioen tot f 300 millioen. Het langlopende leen- kapitaal zal na de reorganisatie nog f 180 millioen bedragen. Eerst „Petzië" oplossen De Amerikaan Harriman zal Vrijdag te Londen nieuw overleg plegen met Eden HOE KAN DE PERZISCHE OLIESTROOM weer gaan vloeien? Dat is het allerbelangrijkste probleem voor de nieuwe regering in Enge land. Averell Harriman, de speciale afgezant van Truman, wordt reeds Vrijdag in Londen verwacht, teneinde met Eden, de Britse minister van Buit. Zaken, te bespreken, hoe, om zo te zeggen, het zware olievat weer van de grond te krijgen. Bij dit moeizaam pogen zal ook de Engelse am bassadeur in Perzië, Sir Francis Shepherd, aanwezig zijn. Averell Harriman zal Eden op de hoogte stellen van hetgeen tussen Truman, Dean Acheson en de Perzische premier Mossadeq te Washington bekokstoofd werd. Mis schien brengt hij ook nog een voorstel mee voor een ontmoeting tussen Churchill en Truman. Wij herinneren eraan, dat juist Averell Harriman in Teheran als „bemiddelaar" optrad, maar ondanks het optimisme van het State Department, slaagde ook Harri man er niet in, de zaak weer op gang te brengen. Na de onverzettelijke houding van Teheran, besloot de Engelse regering, toen nog onder leiding van Attlee, de vastgelopen besprekingen niet meer te hervatten. Er is ook Amerika alle aan gelegen, partijen weer nader tot elkaar te bren gen. Zulks blijkt uit het feit, dat het Amerik. mni. van Buit. Zaken op eigen initiatief afzonderlijke contacten met Met verblindende flits ontplofte opnieuw een atoombom Deze week nog gecombineerde oefeningen met atoomwapens Met een verblindende lichtflits, welke aanvankelijk een lichte purperen tint had, is gisteren, zoals wij reeds gedeeltelijk meldden, nabij Las Vegas in Nevada (VS.) voor de derde maal in de lopende serie proefnemingen een atoombom ont ploft. Ook nu nam de rookzuil, die kilo- metershoog de lucht inging, de vorm van een reusachtige paddenstoel aan. In Las Vegas werd geen schok gevoeld binnen de tijd die geluidsgolven nodig hebben, om de 120 km tussen het proefterrein en de stad af te leggen. Dit zou er op wijzen, dat deze ontploffing aanzienlijk lichter was dan de vorige explosies, waarbij in Las Vegas ruiten sneuvelden. Een pers fotograaf, die op 2300 meter hoogte boven de stad in een vliegtuig op een plaatje wachtte, vertelde, dat hij een schietende Brussel heelt zijn Noord- Zuid verbinding De verbinding tussen de Noorder en Zuiderstatie is werkelijkheid ge worden. De Belgische spoorwegen lieten gisteren de eerste personentrein lopen door de tunnel, welke 4 milliard francs gekost zal hebben als hij in begin 1955 geheel voltooid zal zijn. De treinen tussen Amsterdam en Parijs, Londen en Keulen, evenals die tussen het Noordwesten en Zuidoosten van België zullen voortaan dwars, door Brussel hun tocht kunnen voort- Het werk aan het plan voor de NoordZuid verbinding, dat bijna een eeuw ouds is, werd door twee wereld oorlogen onderbroken. vuurbal had waargenomen, die snel door een wolk werd bedekt. Verwacht wordt, dat morgen of later de operatie „Desert rock" warbij solda ten betrokken zullen zijn, zal beginnen. Het doel hiervan is hetg ebruik van mische wapens als ondersteuning landstrijdkrachten te bestuderen. President Truman heeft gisteren het wetsontwerp getekend, waarbij de V.S. atoomgeheimen met bevriende landen mogen uitwisselen. Protest van A.N.W.B. Kamperen in Putten straks eens zo duur? De ANWB heeft zich tot de Koningin gewend met het verzoek haar goedkeu ring te willen onthouden aan een plan van de gemeente Putten om een kampeer- belasting te gaan heffen. Deze kampeer- belasting bedraagt voor een gezin, dat vijf weken een eenvoudig zomerhuisje van in totaal f 125 heeft gehuurd, niet minder f32. Voor de tentkampeerder zal zü in veel gevallen meer dan een verdub beling van zijn onkosten betekenen. Het doel van de heffing is niet het werer excessen, maar het versterken van financiële positie der gemeente. Geen Ned. gevogelte meer naar Engeland Britse en Perzische vertegenwoordigers heeft gelegd over hervatting der olie- besprekingen. Er is dus sprake var iwe stappen". Zoals reeds eerder ver meld, speculeert men er op, dat men d< Britten zal kunnen overeden, de verkoop :irca 2 millioen die door de Anglo Iranian in opslagtanks Abadan was achtergelaten. Onder Attlee was verklaard, dat deze olie het eigendom was van de Brits-Perzische Oliemaatschappij. Waarnemers te Wash ington houden er rekening mee, dat de conservatieve regering van Churchill be- :id is dit standpunt te wijzigen. Uit Teheran verluidt, dat men het cen trale comité van de verboden communis tische Toedeh-partö heeft ontdekt en een groot aantal personen heeft gearresteerd. Na de aanslag op de Sjah in Februari 1949, slaagden vele leiders er in te ont snappen. een toevlucht vindende in de Russische ambassade te Zargandeh. Geen steun Duitse kerk aan nieuwe dienstplicht De Evangelische kerk in Duitsland zal geen actie tegen beginnen (Uit de St Louis Sunday Dispatch) dienstpjlicht weer algemeen wordt ingevoerd, maar zal deze nooit steunen omdat hij de eerste principiële uiting van de totalitaire staat is. Dit heeft dri Otto Dibelius, voorzitter van de Raad, der Evang. Kerk verklaard. Bij val van acht meter op schip gedood Op het stoomschip Lutterkerk te Am sterdam is gistermiddag een 51-jarige wachtsman, die langs een ladder in het ruim afdaalde, van acht meter hoogte neergestort en overleden. De man verloor zijn evenwicht doordat een staaldraad van laadinstallatie losvloeg en tegen hem aansloeg. Haags initiatief Grootse bouwplannen in Zandvoort Op initiatief van de heer N. W. van Meggelen uit Den Haag hebben B. en W. van Zandvoort de gemeenteraad goed keuring gevraagd voor de verkoop van grond aan de Noord-boulevard voor de bouw van enige blokken moderne flat woningen. Met dit plan zijn ruim 120 nieuwe woningen gemoeid. Het plan Is uitgewerkt door de Haagse architecten A. van Haaren en H. M. Oudewaal. Als alles meeloopt denkt men nog voor het nieuwe badseizoen een eerste blok van 36 flatwoningen gereed te hebben. In vele gevallen zullen deze woningen vrij uitzicht op zee bieden. Het hoogste blok wordt er een van negen verdiepin gen. Redding door blinde man De blind geboren Karei Timmer mans uit Leuven liep langs de rivier de Dyle, toen hij plotseling een kind om hulp hoorde roepen. Hij sprong het water in en probeerde tevergeefs het kind te grijpen, dat hij niet kon zien. Omstanders riepen Timmermans toe in welke richting hij moest zwem men. Hij bracht de kleine drenkeling levend op het droge, aldus A.P. Pres. Robert en z'n vrienden enkele weken in Belgisch klooster? Geruchten over audiëntie bij de Paus en verlangen naar huis VOLGENS de laatste berichten uit Tanger maken alle 35 opvaren den van het luxueuze en mysterieuze jacht President Robert het uitste kend; President Robert, die ook wel genoemd wordt: de Ark van Nowak, want de Poolse kapitein heet Nowak. Nog steeds vraagt men zich af wat het gezelschap uitvoert of gaat uitvoe ren- Een verslaggever van de Volks krant. die een brokstuk van het scheeps journaal en brieven van opvarenden heeft gelezen, vertelt daar het volgende sonen". Hieronder worden verstaan per sonen, van wier bestaan niet meer ge bleken is. terwijl er goede gronden zün om aan te nemen dat zij zijn overleden. Nu is het duidelijk, dat deze cate gorie in het maatschappelijk verkeer dikwijls grote moeilijkheden opleverde. De echtgenote van een vermiste man kan niet hertrouwen en de erfgenamen van een vermiste kunnen geen recht la ten gelden op de erfenis. De overheid heeft daarom besloten, dat het overlij den van deze vermiste personen zal worden vastgesteld door publicatie van hun naam en overlijdensdatum in het bijvoegsel van de Staatscourant. Dit ge beurt natuurlijk niet zo maar: de publi caties worden voorbereid door een spe ciale commissie, die eerst een deugdelijk onderzoek instelt. Drie maanden na be doelde publicatie staat het overlijden rechtens vast en op de duur zal zo de groep vermisten ophouden te bestaan, daar zij is opgegaan in de grote groep overledenen. Mr M. G. Rood heeft nu in het Neder lands Juristenblad een artikel geschre ven over deze commissie, die door hem wordt beschuldigd van het uitoefenen van „een gevaarlijke practijk". Hij heeft veel waardering voor de werkkracht der commissie die kans zag binnen de geraamde tijd 65.000 gevallen te ver werken. maar hij acht het geheel ver keerd, dat de commissie soms overgaat tot aangifte van overlijden in gevallen, waarin reeds een overlijdensakte bestaat. Eén overlijden wordt dan door twee ak ten bewezen, waarbij die akten ook nog vaak een verschillende overlijdensdatum aangewen. De commissie doet dit natuurlijk niet zonder reden. Zij doet dit, als met de eerste akte niet valt te werken in het rechtsverkeer. Mr Rood bestrijdt de be voegdheid van de commissie om dit te doen. maar wijst bovendien op de prin cipiële en practische bezwaren, die aan deze handelwijze verbonden zijn. De commissie legt immers eigen maat staven aan bij de beantwoording van de vraag, of met een akte „te werken" is. Zij deed b.v. een nieuwe aangifte, om dat de akte het overlijden „op of om streeks" een bepaalde datum stelde. Hier treedt een orgaan van de administratie op een terrein, waar slechts de rechter competent is. Dan is er nog het practische bezwaar, dat in de nieuwe akte bijna altijd een andere overlijdensdatum wordt gesteld dan in de oorspronkelijke. Dit leidt tot grote moeilijkheden, met name als op grond van de eerste akte reeds een erfe nis verdeeld Is. Dan kan immers blij ken, dat de vererving geheel anders ge regeld had moeten worden en duiken allerlei problemen op, die betrekking - hebben öp de in juridische kringen zo beruchte materie der- fussenverervin- gen. Het Is op grond van deze overwe gingen. dat Mr Rood hier spreekt van „een gevaarlijke practijk". Het lijkt ons wel het uitzoeken waard. schip een volledig stel misgewaden en een miskoffer. Uit de brieven, die In ons bezit kwa men, sprak een groot verlangen naar huis en wij kregen sterk de indruk dat de schrijvers óf zo spoedig mogelijk het missieland en missiewerk willen zien of anders zo spoedig mogelijk near huis terug wilden keren. Oudjes in Zeist 70 jaar getrouwd Het echtpaar A. RoestDrop te Zeist is op 9 November 70 jaar getrouwd. De heer I Roest is 91 jaar oud en zjjn vrouw 90 jaar. Beide oudjes verblijven in een Zeis ter rusthuis. Kerstboom als geschenk naar Rotterdam? De stad Oslo zal ook dit jaar als kerst geschenk een kerstboom naar Londen sturen. Naar te Oslo gemeld wordt, be staat ook het plan kerstbomen naar Reykjavik en Rotterdam te zenden. Vóór het vertrek van het jacht uit Zeebrugge hebben volgens het zeg gen van de fantasierijke Robert de „President" en pater S. een particuliere audiëntie van een half uur gehad bij de Paus. Volgens mededelingen van een vertrouweling van Robert I zou de nota ris Q. bij deze gelegenheid de ..Presi dent" gemachtigd hebben, de Paus mede te delen dat Zijne Heiligheid tot univer seel erfgenaam van het enorme vermo gen de notaris is verscheidene ma len millionnair van de notaris was be noemd. Aan de „missiereis" (dat zou n.L het doel zijn Red.) zijn enkele weken van geestelijke verdieping voorafgegaan in het rusthuis van een Zusterklooster in België. Pater S. heeft aan boord van het DAT DUW-arbeiders vermoedelijk nog dit jaar beginnen met de aanleg van een recreatieoord van 60 ha in Sthiedam- Noord, waar o.a. sportvelden, kampeer terreinen, een wandelpark, jeugdherberg, restaurant, hertenkamp en kinderboer derij komen. DAT luit. t.z. Ie kl. F. j. Kföesei opvolger van luit t.z. Ie kl. P. J. S. de Jong is benoemd tot adjudant van ae min. van Marine. t DAT van 23 April t.fn. 4 Mei '52 in het A'damse RAI-gebouw een internat, sui kertentoonstelling wordt 'gehouden met o.a. een volledige banketbakkerij. DAT het eerste zeegaande schip, door Indonesië als zelfstandig land besteld, gisteren in Kinderdijk van stapel liep, n.l. het bebakeningsvaartuig Biduk (1250 ton). DAT de huurkamers van de A'damse prijzencommissies, welke klachten onderhuurders gaan behandelen, gisteren zijn geïnstalleerd. DAT burg. De Ranitz van Utrecht 26 tot 30 Nov. een tegenbezoek Wegens gevaar voor besmetting met Liverpool brengt, op uitnodiging var pseudo-vogelpest is de invoer van Neder- Royal Insurance Company Ltd, die drie lands en Canadees geslacht gevogelte in koperen kronen, in 1827 uit de Utr. Dom- Engeland met ingang van 12 November kerk verkocht, aan de gem. Utrecht heeft verboden. I geschonken. DAT het tbc-fonds van de Noordbrab. Chr. (R.K.) Boerenbond geliquideerd zal worden als er niet spoedig een paar royale giften binnenkomen. DAT B. en W. van A'dam de bouw van een nieuwe gashouder (80.000 m3) bij de Westergasfabriek voor f 2.7 min voor stellen. DAT de K.v.K. voor Twente en Salland de Tweede Kamerleden heeft gevraagd alsnog een begrotingspost aan te brengen lot uitvoering van de kanalisering ae Nederrijn en de Lek en de bevaar- baarmaking van de Gelderse IJssel. DAT in H'sum door burg. J. J. G. Boot het Goois Jongerenparlement is mstalleerd. DAT luit.-gen. M. R. H. Calmeyer uit Den Haag thans m.i.v. 1 September JJ. officieel is benoemd tot dir. van het Defensie-studiecentrum. DAT pontonniers van 5 t/m 24 Nov. op de beneden-Merwede zullen oefenen en o.m. een landingsbrug van 55 m len bouwen. DAT de Deutsche Ostafrikalinie haar maandelijkse dienst op Zuid-Afrika via R'dam heeft hervat. DAT het Tweede Kamerlid Borst (Comm.) aan de ministers Wemmers Joekes schriftelijk vragen heeft gesteld over de moeilijkheden bij de drinkwa tervoorziening rond Hoogeveen, Beilen en andere plattelandsgemeenten. DAT de gen.-maj. J. C. Warringa middag in Breda het commando vai derde divisie en het bevel van de 3e mil. afd. van gen.-maj. J. A. A. Sitsen over nam en deze laatste in een dagorder af scheid heeft genomen. DAT de adj.-dir. van het telefoon district Zwolle ir E. W. Ott, benoemd is tot directeur. DAT de leden van de brandweer te Kruiningen (Z.) een televisietoestel heb ben gekocht en nu voorstellingen geven t.b.v. de uitrusting van hun eigen brand- DAT Eindhoven 10 millioen Utrecht 5 millioen (tegen 4 pet) particulieren voor de woningbouw wil lenen. DAT in Eindhoven een exportslagerij met 200 man personeel wordt gevestigd. DAT de Chr. ver. van natuur- en ge neeskundigen t.g.v. het 11e lustrum Vrij dag en Zaterdag een congres in A'dam houdt met als sprekers o.a. dr J. Booy, prof. dr G. A. Lindeboom, dr L. van Loon. N. Spronk en prof. dr C. C. Jonker. DAT over 100 ha de kruinen van de bomen in N.- en Z.-Ginkel (gem. Ede) geheel of gedeeltelijk zijn kaal gevreten door de rups van de dennenbladwep. DAT de het a.s. week-end te geven handenarbeidcursus voor het maken kerstversieringen op de Volkshogeschool Drakenburgh bij Baarn zal worden her- i haald op 17, 18 en 19 Nov. Honoloeloe kwam in Ouderkerk De die Ouderkerk de Amstel wonen, zullen wel nooit vermoed hebben zelfs op Ho noloeloe nog dage lijks aan hen wordt gedacht. Het echt paar King uit Ho noloeloe. dat een door Europa maakt, heeft giste- speciaal bezoek aan dit Hollandse dorpje gebracht, om de oorspronkelijke woonplaats van de voorouders van King, die haar meisjes- Ouderkerk heet, te bezichti gen. De heer King directeur van de luchtvaartmaatschap- J in Honoloeloe de Aloha Airlines. Hij willigde graag de wens van zijn echtge note in om eens een kijkje te nemen in het land van haar voorzaten. En dat zij daarbij nog gebruik zouden maken van >'n gezellige, maar slome Hollandse veer pont, had de directeur van een bedrijf, snelheid triomfeert, niet durven denken! Zuiderkruis bunkert niet in Egypte Met het oog op de toestand ln Egypte heeft het motorschip Zuiderkruis maatschappij Nederland, op we Indonesië naar Amsterdam, dit keer niet Port Said aangedaan om daar zoals ge woonlijk brandstof te bunkeren. He' schip is doorgevaren naar Algiers en za daar water bunkeren, zodat het vaster komt te liggen. Oranje-tentoonstelling pas op 9 November geopend De reizende tentoonstelling van voc werpen uit het Koninklijk Huisarchief zal eerst op Vrijdag 9 November worden geopend door de Koningin ten paleize Soestdijk. In verband met afwezigheid van Prins Bernhard ln de Ver. Staten kon de oorspronkelijk genoemde datum van heden rdet worden gehandhaafd. Trein reed door bewaakte niet gesloten overweg Op het baanvak Leeuwarden—Stave ren is gisteren een stoomtrein bij het station IJlst door de niet gesloten be waakte overweg gereden. De trein rem de krachtig en passeerde de overweg zonder ongelukken te maken. Er was weinig verkeer op dat ogenblik. De betrokken overwegwachter Is, hangende het onderzoek, met andere werkzaamheden belast WEERBERICHT Enkele buien Tot morgenavond verwacht De Bilt: Wisselend bewolkt vooral in de avond eo nacht nu en dan buien. Aanvanke lijk zwakke tot matige wind uit Zuidelijke richtingen later matige en aan de kust tijde lijk krachtige wind tussen West en Noord. Iets kouder. (Opgemaakt te 10 u.) ZON EN MAAN Donderdag: zon 7.33—17.14; maan 10 31

Nieuwe Leidsche Courant | 1951 | | pagina 1