Jlicumr geihuljt GTmiranl Egypte zal zich niet verzetten tegen volksstemming in de Soedan Maar dan moet Engeland zijn troepen terugtrekken Voor 9000 militairen op de Veluwe geen ontspanning Wist U HOP, ZEI DE TIPPETOP Meer licht in de moord op de Joden in Laren Werk aan de winkel In Pan Moen Dj on meer kans op een wapenstilstand tjr DONDERDAG 25 OCTOBER 1951 BUREAUX: Steenstraat 37 Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: TeL 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: ƒ5.15 per kwartaal; ƒ1.72 per maand; ƒ0.40 per week. ADVERTENTIËN: ƒ0.18 per millimeter (Bij contract belangrijke korting) Twea en dertigste jaargang No 9291 Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER CHR1STEUJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .Stantoastich Is ghebleoeo «ngn hert In tcgljenspoet" PREMIELENING WONINGBOUW KOMT ER ZIE PAG. 2 Vrije vaart door Suezkanaal NADAT EGYPTE heeft gepoogd, het Suezkanaal voor Britse schepen te doen sluiten, heeft de onder internationale leiding staande Suez-kanaalmaatschappij (waarvan de zetel te Parijs is), verklaard, dat! zij zal vasthouden aan de bepalingen van haar concessie, waarin uit drukkelijk is neergelegd, dat alle schepen door het kanaal mogenj varen, zolang zij zich aan de daarvoor gestelde regelen houden. De maatschappij bepaalde verder, dat de nieuwe Griekse gezant te erkennen passerende schepen het kanaal op eigen omdat Faroek daarin niet als koning van risico mogen doorvaren, zonder gebruik Egypte en de Soedan is aangeduid, te maken van een loods der maatschappij, heeft in diplomatieke kringen opzien ge- hetgeen normaal gebruikelijk is. |wekt. Men weet nl. niet of dit betekent. Inmiddels doen de Egyptenaren allerlei dat alle buitenlandse vertegenwoordigers pogingen om het de Engelsen in de ka- j via nieuwe geloofsbrieven Faroek als naalzone moeilijk te maken: zij hebben i koning de water- en bramdstofvoorziening de schepen verboden en Egyptische beiders mogen geen extra boordlichten voor de nachtelijke vaart door het Suez kanaal meer aanbrengen. De Britse ma rine heeft echter maatregelen getroffen ©m deze moeilijkheden te omzeilen. Een Britse militaire woordvoerder heeft vandaag te Fayid medegedeeld, dat de algemene toestand met betrekking tot de Britse schepen, die gebruik maken var het Suez-kanaal, „kennelijk slechter ii geworden." I Op last van de Egyptische minister vai: Binnenlandse Zaken zullen alle Egypti sche regeringsscholen in de Kanaalzone met ingang van morgen gesloten worden. De Russische gezant te Cairo heeft een onderhoud gehad met de Egyptische mi nister van Buitenlandse Zaken, terwijl de Amerikaanse ambassadeur door Ko ning Faroek ln audiëntie is ontvangen. Het verbod van olievervoer tussen Suez en Cairo is door de Engelsen gis teren voor 24 uur ingetrokken geweest, waardoor 250 tankwagens naar hun be stemming konden vertrekken. Het feit, dat de Egyptische regertng geweigerd heeft de geloofsbrieven van Vrijspraak voor Duitse arts Die 80 krankzinnige kinderen vermoordde Dr Alfred Leu, de Duitse arts, die zoals wij meldden, de slachtoffers van Hitiers programma ter uitmoording van onge-i neeslijken, verlamden en krankzinningen| hielp selecteren, is door een Duitse recht bank van alle schuld vrijgesproken. De slachtoffers van het programma werden vermoord, omdat zij „nutteloos waren voor de staat." Dr Leu bekende 80 krankzinnige kin deren uit het krankzinnigengesticht „Sachsenberg" voor executie uitgezocht te hebben. Hij zei, dat het allen onge neeslijke gevallen waren. Indien hij geweigerd had de slacht offers te selecteren, zo betoogde hij, zou den artsen van Hitiers SS-eliten hem ver vangen en vermoedelijk alle kinderen in het gesticht uitgemoord hebben. De rechter, die Leu vrijspraak, zei: „De beklaagde is door de staat in deze tragische situatie gebracht en thans kan de staat over de beklaagde niet het schul dig uitspreken, omdat hij aan de bevelen van de staat gehoorzaamde." (Waaruit we dus mogen concluderen, dat het West-Duitsland van nu zich ver-1 eenzelvigt met het Hitler-Duitsland uit de WereldoorlogRed.). I de Soedan zullen r kennen. In ieder geval zullen België er Nederland zich binnenkort in dezelf de positie bevinden als thans, daar hun diplomatieke vertegenwoordigers binnen kort ook geloofsbrieven moeten aan- De perschef van de Egyptische de legatie bij de Verenigde Naties heeft verklaard, dat zijn land zich niet zal verzetten tegen het houden van een volksstemming in de Soedan ten einde de bevolking zelf over haar toekomst te laten beslissen. Als En geland zijn troepen uit de Soedan terugtrekt zal Egypte hetzelfde doen om een eerlijke stemming onder auspiciën van de Verenigde Naties mogelijk te maken. Bittere critiek van Soekarno „Nederland schuld van de crisis" Een buitengewoon verbitterde critiek op de Nederlandse politiek in de jaren na de tweede wereldoorlog liet president Soekarno gisteren in Djakarta horen tij dens een redevoering ter gelegenheid de dag der Ver. Naties. Soekarno zei Indonesië niet het slachtoffer van nomische en andere crisis zou zijn ge worden, wanneer de Nederlanders ln 1945 Indonesië's onafhankelijkheid had den erkend. De eerste politionele actie noemde hij „de grootste sinds Hitier een soortgelijke politionele actie tegen Polen begon". De koloniale politiek van verschillen de landen zag Soekarno als de grote oorzaak van de spanningen in drie werelddelen. In dit verband verklaarde de president vurig te hopen dat aan de aspiraties van Egypte en Perzië recht zal laten wedervaren. „Velen ii Azië jeuken evenals ons de vingers wan neer de woorden kolonialisme en impe rialisme weerklinken", zei Soekarno. De rede werd gehouden voor 100 personen, onder wie ministers en leden van het corps diplomatique. In diplomatieke kringen te Djakarta is het opgevallen dat de Nederlandse Hoge Commissaris en zijn staf zich gister avond in het paleis van Soekarno, nadat de president zijn rede had gehouden af zonderden van de andere gasten en zich niet bij de buffetten ophielden. Deze houding was vermoedelijk een gevolg van ontstemming over Soekarno's rede. ,Het was maar een grapje „Wij wensen het Suezkanaal", „wij willen Attlee". Onder het uitroepen van. deze strijdkreten stormden gisteren 1500 Engelse studenten de Downingstreet binnen tot voor de woning van de minister-president. In allerijl werd bereden politie opgeroepen, om de demonstranten te verwijderen. Drie studenten wer den gearresteerd, omdat zij zich tegen de dienaren der wet verzetten. Ofschoon een der studenten verklaarde, dat het slechts een grap was zonder politiek tintje, gaf de aanblik het tegendeel te denken. Burgemeesters waarschuwen regering Drie enorme kazernes in de „rimboe" komen over enkele maanden gereed DE BURGEMEESTERS van Oldebroek, Doornspijk en Nunspeet zien met zorg het tijdstip tegemoet waarop de drie enorme kazernes, welke in hun gemeenten met grote voortvarendheid worden gebouwd (door de N.V. Midden-Nederland te Den Haag), in gebruik zullen worden genomen. Dan zullen naar het zich laat aanzien in Februari negen duizend sol daten in moderne gebouwen van glas, staal en beton zijn gelegerd, maar zij zullen elke gelegenheid tot ontspanning missen. Als daarvoor geen oplossing wordt ge- vonden, verwacht de burgemeester van Doornspijk, de heer M. de Vries, exces sen van militairen, die hun vrije tijd niet prettig kunnen besteden, daar temidden van uitgestrekte bossen en onafzienbare heidevelden geen vertier is te vinden. In de naaste omgeving van Oldebroek be vinden zich slechts twee kleine café's en de bescheiden dierentuin, die onlangs enige bekendheid verwierf doordat de raad van Doornspijk besloot dat het dierenpark 's Zondags moet zijn gesloten. Altijd militaire s/eer Natuurlijk kunnen de militaire over heden de bouw van militaire tehuizen stimuleren, meent burgemeester De Vries, zij kunnen sportvelden doen aan leggen (al zal het jaren duren voor op de Veluwse grond een goede grasmat is ontstaan) en zij zullen wellicht zorgen dat er in de militaire ontspanningszalen iets te doen is. Echter, dit alles is niet voldoende. De soldaat wil ook wel eens uit de militaire sfeer geraken. Dit nu is hem, volgens de Noordveluwse burge meesters, onmogelijk. Hun gemeenten bieden in dit opzicht niets en bovendien wordt de Zondagsheiliging zo consequent toegepast, dat de militairen tijdens het weekend geen enkele mogelijkheid tot ontspanning buiten de militaire sfeer overblijft. W eekend-h u welijken" En zoals het in Oldebroek is, is het ook in Nunspeet, waar binnen een straal van. enkele kilometers van de kazerne geen bereikte de leeftijd van 87 jaar. huis is te bekennen, en in Ermelo. Ook voor het vaste personeel is de situatie ongunstig, doordat er van woningbouw bij de nieuwe, kazernecomplexen geen sprake is. Het aantal „weekendhuwelijken" met al den aankle\e van dien neemt derhalve steeds toe. Veel officieren en onderoffi- hebben bijvoorbeeld al sinds jaren geen normaal gezinscontact meer gehad. De burgemeesters van Oldebroek en Doornspijk willen het er niet bij laten zitten. Ze hebben de slag om het behoud het natuurschoon wel is waar ver loren, doch de strijd voor ontspanning duizenden soldaten die in hun ge meenten komen te liggen, willen ze win nen. Vandaar dat ze nog eens met nadruk de aandacht van de Regering op het ern stige probleem willen vestigen. Zoals men weet worden er in totaal vier nieuwe militaire kampen gebouwd (kosten 70 millioen). Het vierde kamp komt te SteenwJJk. Ieder kamp zal plaats bieden aan 3000 militairen. Ex-koningin Amelia van Portugal overleden Te Versailles Is, na een ernstige ziekte, ie een maand heeft geduurd, overleden x-koningin Amelia van Portugal. Z\j Egyptisch-Russisch handelsverdrag Tussen Egypte en Rusland zijn bespre kingen gaande over de uitbreiding van de handel tussen beide landen. Rusland zou pogen een begunstigingsformule te verkrijgen voor de aankoop van katoen. Er zou reeds een Egyptisch ontwerp verdrag gezonden zijn naar de gezant te Moskou ter overhandiging aan de Sovjetregering. Prins Bernhard morgen naar zijn broer Prins Bernhard was gisteren de ere gast op een receptie, die voor de Neder landse kolonie in Washington in het ge bouw van de Nederlandse ambassade ge houden werd. Er waren ongeveer twintig uitnodigingen verzonden. Maandag en Dinsdag heeft de Prins marinebasis in Pensacola en Key West bezocht. Na een bezoek aan andere marine-instellingen zal h(j Vrijdag in New York zijn broer. Prins Aschwin, bezoeken. De kwestie om het Vaticaaa De Amerik. protestanten stellen petitie op De nationale Evangelische vereniging in de Ver. Staten heeft alle protestanten opgeroepen Zondag a.s. voor hun kerken bijeen te komen om te protesteren tegen de (reeds uitgestelde) benoeming van een Amerikaanse ambassadeur bij het Vati- caan. Er zullen handtekeningen ingeza meld en naar Truman gestuurd worden. DAT 40 Rotterdammers o.l.v. burg. Oud gisteravond in Württemberg zijn aangekomen op een tweede goodwillreis ooor Duitsland, en zij vanavond door de regering van Württemberg-Baden wor den ontvangen. DAT gen-maj. J. A. A. Sitzen, die de militaire dienst gaat verlaten, gisteren als commandant van de 3e mil. afd. af scheid heeft genomen van het garnizoen Bergen op Zoom. DAT Rozendaal bij Velp (500 zielen) nog dit jaar waterleiding krijgt en de vele pompen ln het dorp dan louter be zienswaardigheid worden. MAAR WIE KENT DE FORMULE VOOR DE WEG TERUG? Biecht van medeplichtigen Bankdirecteur weigerde halsstarrig bezit van gebroeders Hom vrij te geven HET is aan de halsstarrigheid van een Nijmeegse bankdirecteur te danken geweest dat de 't vorig jaar omgekomen Larense pensionhoud ster mevr. S.-O., die verdacht wordt van moord op de Duits-Joodse fa brikanten Karl en Sigmund Horn, niet in het bezit is gekomen van de nalatenschap van deze broers, die bij haar in pension waren. Dit blijkt uit het nadere onderzoek in deze geruchtmakende zaak. Het zot aan het licht hebben gebracht, aldus De Tel., dat een van de beide personen, die in zijdelings verband met het drama zijn gearresteerd, de omstreeks 63 jaar oude dierenarts H. ter B. uit Kaarden is. De andere verdachte, door bijzondere standigheden tijdelijk op vrije voeten ge steld, zou de 58-jarige gepensionneerde brigadier der gemeentepolitie F. zijn, een man met 32 dienstjaren. De nalatenschap van de gebroeders Horn dollars, effecten, sieraden, tezamen voor meer dan f 100.000 bevindt zich sedert 1941 in de klui zen van het Nijmeegse kantoor van de Amsterdamse Bank. Vermoedelijk zullen ze ten deel vallen aan erven-Horn te Brussel. Kort voor de dood van de Horns in 1942 heeft mevrouw S.-O. hen weten bewegen een akte op te stellen, waarin verklaard werd dat alle bij de Amster damse Bank gedeponeerde bezittingen Na textiel- en schoenindustrie Nu ook in zeepfabriek korter werken Na de verkorting van de werktijden i de textiel- en schoenindustrie zal met ingang van morgen ook op de fabriek de zeepfabrieken De Haas en Van Brero te Apeldoorn voor een groot dee' van het 200 man tellende personeel de' werktijd tot 27 uur per week worden ingekort. Ook elders in de zeepindustrie moeten soortgelijke maatregelen als hier getrof fen, reeds zijn ingevoerd of op het punt staan van kracht te worden. Gezonken vissersschip zat vol met goederen Het 17 ton grote Belgische vissers scheepje O 768 „Christiane", dat kort n het vertrek van de Nederlandse en Bel gische vissers naar Argentinië bij Oost ende zonk. was volgeladen met goede- Van te voren wist men dat het schip in staat was de reis op eigen krach- te ondernemen. Na het verlaten var de kust werd het scheepje op sleeptouw genomen door een grotere treiler, m> ook dat is het bootje te veel geweest. Geen succes Tevergeefs heeft de pensionhoudster na de afschuwelijke moord op de Horns getracht hun bezittingen in handen te krijgen. De Nijmeegse bankdirecteur Koster achtte de ene schenkingsakte niet voldoende. Toen liet mevrouw S.-O. met behulp van F. en Ter B. een notariële akte opstellen, waarin deze laatsten ver klaarden dat de gebroeders Horn over leden waren. Ook met deze verklaring bereikte zij niets bij de bank. De ene advocaat na de ander, een par ticulier detective en zelfs de S.D. kwa men er aan te pas, maar de bank wei gerde, ook toen na de oorlog het Ned. Beheersinstituut de bezittingen vrijgaf. Schuld van een ton Mevrouw S. heeft tientallen mensen ln Laren en omgeving opgelicht. De schulden die zjj achterliet, zouden bijna 100.000 belopen, haar belastingschulden nog niet eens meegerekend. Het onderzoek zou voorts hebben uit gewezen dat een van de beide broers met een pistool of revolver om het leven is gebracht. De andere zou men de schedel hebben ingeslagen. De beide verdachten in de valse akte- affaire zouden reeds hebben bekend, valsheid in geschrifte te hebben gepleegd, maar zij ontkennen lets van de moord te hebben geweten. Vliegtuig viel brandend bij Hengelo neer Vermoedelijk één dode Vanmorgen omstreeks tien uur is bü Hengelo in Twente een Meteor-straal- jagcr van de vliegbasis Leeuwarden brandend neergestort. Minstens één lid van de bemanning moet om het leven z(jn gekomen. Het toestel stortte van hoog in de lucht >er op het grondgebied van de gemeen- Borne. Boven Hengelo vloog het in brand en boven Borne hoorde men een ontploffing. In 'n weiland aan de Molen-1 kampsweg, even buiten het dorp, kwam het vliegtuig neer. Het brandde volledig) ER wordt in Australië geen vaste lijn getrokken, met betrekking tot de gel digheid van Nederlandse diploma's. Onze Australië-correspondent Leo 1 Hart schreef ons dezer dagen, dat hij gesproken had met een jongeman, in heg bezit van het diploma-gymnasium; deze was er allesbehalve zeker van, of dit zon worden erkend voor toelating tot een universiteit. Een ander geval was nog sterker. Eer gerechtelijke instantie sprak uit, geen be voegdheid te kunnen verlenen aan eer Nederlands meisje, dat te Utrecht wa afgestudeerd als tandarts. De motiverin; dat men de Nederlandse bevoegdheii niet kon erkennen, omdat men niet wist of de opleiding wel op hetzelfde pei stond als die in Australië. Toen het be trokken meisje opmerkte, dat onlangs aan iemand uit Indonesië wèl erkenning was verleend om zijn beroep als tandarts uit te oefenen, werd geantwoord, dat deze in Indonesië reeds zijn practijk had uitgeoefend, nog enige tijd colleges had gevolgd aan een Australische universiteit 1ex-Serviceman was bovendien. Ten departemente van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen is ons gebleken, r omtrent de erkenning van Neder landse diploma's in Australië inderdaad niets vaststaat en dat daarover blijkbaar telkens incidenteel wordt beslist. Neder land is, wat dit soort zaken betreft, alleen klaar met België, op grond van het Cul tureel Verdrag. Bovendien zal op korte termijn een regeling gereed zijn met Zuid-Afrika. TTET merkwaardige is echter, dat het blijkbaar in niemands hoofd is opge komen de kwestie van de erkenning van Nederlandse diploma's in de allereerste plaats op te nemen met de regeringen van landen die bijzonder in trek zijn bij Ne derlandse emigranten, te weten Australië Canada. Het komt ons voor, dat dit manco is. Het belang er van springt duidelijk in het oog. Er emigreren ook gezinnen met grote kinderen, die in Nederland een zekere opleiding reeds achter de rug hebben. Nu bestaat er geen enkele zekerheid, dat men in het nieuwe vaderland ook maar iets met die opleiding kan aanvatten of daarop kan voort bouwen. Waartoe het leidt, dat op dit stuk van zaken geen contact op hoog niveau is opgenomen, kan uit het bovenstaande blijken. In Australië weet men blijkbaar niet, of de Nederlandse opleiding wel op hetzelfde peil staat als daar. Terwijl het toch bekend is. dat Amerikanen naar Nederland komen om hun studie aan een of andere geneeskundige faculteit (ook in de tandheelkunde) te completeren. En dat doen zij niet. omdat de Nederlandse universiteiten niet op een behoorlijk peil staan. de machine weggeslingerd en in de omgeving te- uit. Onderdelen wielen werden ve kwamen in tuinen recht. Vanmorgen werd boven Hengelo druk geoefend door een formatie vliegtuigen, die zich op grote hoogte bevond en witte strepen achterliet. Het gerucht dat er twee toestellen b(j het ongeluk betrokken zouden zijn ge weest en dat er een botsing in de lucht hebben plaats gevonden, acht men in Borne onwaarschijnlijk. Wij weten wel, dat dit soort regelingen gewoonlijk tot stand komt op basis van wederkerigheid. Ook in Nederland zal niet iedere Australische bevoegdheid zon der meer kunnen worden erkend. Maar het komt ons voor, dat het éénrichtings verkeer, dat er, wat de emigratie be treft, tussen Nederland en Australië of Canada bestaat, bijzondere overeenkomst wettigt. Voor de Nederlandse minister van Onderwijs. Kunsten en Wetenschap pen is hier ongetwijfeld werk aan d« winkel. Volgens Westelijke waarnemers Noordelijken zijn vriendelijker en verlangen naar een regeling De delegaties van de Geallieerden en de Noordelijken zijn vanmorgen ongeveer minuten te Pan Moen Djon bijeen ge est. Na afloop deelde vice-admiraal Turner Joy. die weer de leider der Ge allieerde delegatie is, aan verslaggevers dat de vergadering „vriendschappe- „Waf het oog niet ziet..." De Egyptische gering, die zelf de knuppel in het hoenderhok heeft geworpen door het vriendschapsver drag met Engeland op te zeggen, laat door de politie schieten op haar onderdanen. ten einde de anti-Wes- terse demonstraties de kop in te druk ken. Cairo, Port- Said, Alexandrie zovele andere Egyptische centra zijn nog steeds brandpunten van een onrustige be weging. Relletjes de ambassade gebouwen van En geland en Ruslttnd. schietpartijen en explosies van traan- gasbommen blijven aan de orde van de dag. De Egyp tenaren laten geen gelegenheid voorbij gaan, haat tegenover de Westerse mogend heden te doen blijken. Hiet ziet DAT op 5 Nov. in A'dam het nat. co mité tegen het concentratiekampsysteem wordt geïnstalleerd. DAT 53 Belgische parachutisten, Ned commando's e.a gisteren een „aanval" deden op Rozenburg, hetwelk werd ver dedigd door infanteristen, marechaussées pontonniers en deze manoeuvres het sluitstuk vormden van de herhalings oefeningen 1951. DAT de oudste twee inwoonsters van Urk. de wed. M. de Boer (97 J.) en de wed. G. Hoefnagel (94 J.), zijn over leden. DAT staatssecr. Blom gisteren in A'dam voor de Ned studentenver. voor wereld rechtsorde en de Ned. Jongeren-federa listen aprak onr de VN DAT de Franse min. van P.T.T., Roger Duchet, gisteravond in Den Haag aankwam, vandaag de gast was van het hoofdbestuur van de P.T.T. en lunchte met min. Wemmers. DAT de viering van het 300-j bestaan der Latijnse school te Venray (L.) dezer dagen werd bijgewoond door de vroegere radiospreker pater Henri de Greeve. DAT de 46-j. notarisklerk J. H. uit Snelrewaard wegens verduistering van 23.100 uit de nalatenschap van douair. A. M. C. H. B. geb. jkvr van Sypesteyn, in R'dam tot 4 mnd is veroordeeld m a. van 4 mnd voorarrest. DAT een grote Zaandamse radiozaak overweegt haar televisie-avonden stop te zetten daar de fiscus er varmakeiiilc- hoüishataaiing voor vraagt. :rs van Cairo, die de Europese op schriften van hun winkels bedekken, om op die manier uiting aan hun gevoelens afkeer te geven. Zij gaan blijkbaar jan het standpunt, dat, wat het oog niet ziet, ook het hart niet kan deren.' Truman proclameert einde staat van oorlog met Duitsland President Truman heeft gisteren offi cieel het einde van de staat van oorlog tussen de V.S. en Duitsland bevestigd. De staat van oorlog werd op 11 December 1941 afgekondigd en is op 19 October jL afgelopen. Waar was de operatietang? Ouders te Tokio, die tussen de as van hun gecremeerde zc n eon tang vonden,1 hebben de arts, die een longoperatie op de jongen had verricht, een proces a gedaan. De arts heeft bekend, dat hij de operatie zijn tang had gemist. lijk" was geweest. Er werd een subcom- issia ingesteld, die de vaststelling van •n wapenstilstandslinie moet bespreken. De Verbondenen hebben voorgesteld n de demarcatielinie langs de huidige frontlijn te laten lopen met een nie mandsland van vier kilometer tussen de beide legers. De communisten hebben kaarten, waar op de nieuwe voorstellen zijn geïllu streerd, meegenomen. De meer inschikkelijke houding der Noordelijken na hervatting der bespre kingen en andere feiten doen Westelijke waarnemers geloven, dat de kansen op een regeling van de wapenstilstand thans groter zijn dan tevoren. Zij wijzen erop, dat 1) de onderhandelingen deze keer uitsluitend op de wapenstilstand zelf be trekking hebben; 2) twee leden van de Noordelijke delegatie zijn vervangen; 3) de Noordelijken toch aan de conferentie tafel zijn teruggekomen, hoewel zü we ten. dat de Geallieerden hun eisen voor een wapenstilstandslinie boven de 38e breedtegraad niet zullen opgeven en 4) dat zowel uit de rede van Mao Tse Toeng (die wij gisteren gedeeltelijk weergaven) als uit de Chinese radio-uitzendingen de laatste tijd het verlangen naar een vre delievende regeling blijkt. Een uitvloeisel van de vriendelijker houding te Pan Moen Djon is, dat com munistische journalisten aldaar, voorheen zeer terughoudend, nu en dan een bab beltje komen maken met hun Westelijke collega's De strijd bepaalde zich gisteren hoofd zakelijk tot activiteit in de lucht. Een tiental MIGS werd door de Geallieerde luchtmacht neergeschoten. Drie Super-' for'.en gingen verloren. WEERBERICHT Wolkenvelden Tot morgenavond verwacht De Bilt: Vannacht plaatselijk lichte nachtvorst en hier en. daar ochtendmist. Overigens droog weer met nu en dan overdrijv^de wolkenvelden Zwakke tot matige Oostelijke tot Zuidoostelijke wind. On geveer dezelfde middagtemperaturen. Opgemaakt te 10 uur) ZON EN' MAAN Vrijdag: zon 7.2217.25; maan 2.08—» 15.52. 30 Oct. NX e-

Nieuwe Leidsche Courant | 1951 | | pagina 1