jtfiM 50 Virginia No. 1 kieuw H00FT5TRAAT J. M. WIJSMAN KOUSENRECLAME Fa C. KETEL Zn. ELEC. KACHELS SCHAART ƒ15.98 Uw ECONOMIE EN FINANCIËN NIEUWE LEIDSCHE COURANT DINSDAG 9 OCTOBER j s uit Alphen aan den Rijn Feestavond Alphense damclub De damvereniging A.D.C. organiseert jaarlijks ten genoege van leden en do nateurs een feestavond. Zoals gebruike lijk, was de belangstelling hiervoor ook gisteravond zeer groot. Het Nutsgebouw was tot de laatste plaats bezet. De heer A. Jesse, voorzitter, sprak een welkomstwoord. Hij zei o.a., dat deze populaire damclub thans 24 jaar bestaat en in 1952 op luisterrijke wijze het zil veren jubileum hoopt te vieren. Over de prestaties van de drie tientallen werd op gemerkt, dat het eerste vorig seizoen Eromoveerde naar de hoofdklasse I.D.B.B. Over het tweede en derde tiental viel minder te roemen en spr. deed een be roep op spelers en donateurs om de ge lederen te versterken. Hierna werd met spanning uitgezien naar het optreden van het gezelschap Rens van Dorth. Nu, dat was prima! De algehele leiding berustte bij Dik Bin nendijk, Rens van Dorth nam zelf de teksten en regie voor zijn rekening, mu zikale leider was Cas Oosthoek. Wat deze dames en heren op het ge bied van schetsjes, muziek enz. bracht, was van uitstekende kwaliteit en (we hebben niet het gehele 22 punten tel lende programma bijgewoond) ook be schaafd. Dat is wel eens anders met der gelijke groepen en er wordt blijkbaar niet steeds voldoende geïnformeerd. Na tuurlijk, er was veel onzin bij, maar het waren geen flauwiteiten en het spontane medeleven bewees, dat deze A.D.C.- avond zeer in de smaak viel. Vereniging Ouderdomszorgen De vereniging Ouderdomszorgen zal op 25 October in de bovenzaal van Centraal een propaganda-avond houden. Op het programma staat om. muziek en zang. A.R.C. 2 en Semper Altius 2 kwamen niet tot scoren De reis van ARC 2 naar de residentie heeft niet het gewenste resultaat ge bracht. Immers, men moest met een bril genoegen nemen, waar een kleine overwinning verdiend zou zijn geweest. Het viel echter niet mee om op toeren te komen, want aan beide zijden van het terrein ligt een sloot, waarin regelmatig de ballen terecht kwamen. Er waren twee exemplaren aanwezig en omdat er geen ballenvissers waren, moesten de spelers dit zelf opknappen, wat naar schatting twintig minuten oponthoud bracht. Evenals bij ARC 1 was de voor hoede niet op dreef. De verdediging hield echter voet bij stuk. Ook in het ARC- doel werd niet gescoord. ARC 2 speelt nu Zaterdag voor het eerst een thuiswedstrijd op het nieuwe Middenstandsvereniging Onder leiding van de voorzitter, d< heer C. A. Bos, kwamen de leden van d« Alphense middenstandsvereniging In ho tel Centraal bijeen. Met algemene stem men werd besloten, ook dit jaar een S' Nicolaasaotie te voeren om het kopen in de eigen gemeente te bevorderen. Ook de nieuwe winkelsluitingswet maakte belangrijk punt van bespreking uit. Met betrekking tot de vele bazars werd be sloten, alle leden te adviseren geen me dewerking te verlenen. Chr. Besturenbond over ziekenfonds wezen De C'nr. Besturenbond hield zijn eerste vergadering in dit seizoen. Als wij Gods gebod gehoorzamen, zal er zegen op arbeid komen, aldus de heer Geerlof in zijn openingswoord. Besproken werd, dat de A.C.B. geen zitting heeft in de huur- adviescommissie. Het bestuur zegde toe diligent te blijven. Na de pauze hield de ere- en voorzitter, de heer Gröeneveld, eer. leiding over het ziekenfondswezen. Spr. stond allereerst stil bij de toestand 25 jaar geleden en schetste op duidelijke wijze, cle zeer moeilijke omstandigh waaronder de arbeiders toen leefden ten aanzien van ziekten- en dokterskosten. Geld om de kosten te betalen was er niet. Vaak was men aangewezen op dia conale hulp of hulp van het burgerlijk armbestuur. In de loop der jaren werd de toestand echter beter. Dit ging echter maar niet zo. De werkzaamheden var het ziekenfonds geschiedden alle op vrij willige basis. In 1941 kwam onder de druk van de bezetters een verplicht zie kenfondswezen tot stand. Ondanks de schaduwen werd toch een betere finan. ciële basis verkregen, omdat duizenden verplicht werden zich aan te sluiten. Na de bevrijding werd het instituut der verplichte verzekering voortgezet. Wegens de steeds stijgende kosten kwam de vrijwillige verzekering in moeilijkhe den. De situatie is thans zo, dat met eer tekort van rond 50 millioen gulden moet worden gerekend. Er moet een oplossing worden gevonden. Spr. bepleitte verho ging van de verplichte premie van 3.( naar 4,6 procent, hoe moeilijk de om standigheden voor de werknemers ook zijn. (Advertentie) NA DE OPENING van onze NIEUWE WINKEL in de RAADHUISSTRAAT, openen wij WOENSDAG 10 OCTOBER een NIEUWE ETALAGE Hoek VAN REEDESTRAAT ZIET DEZE ETALAGE! Verkoop uitsluitend Raadhuisstraat 108 SCHILDERSBEDRIJF ALPHEN AAN DEN RUN Advertentie 'o korting Bij aankoop van een paar kousen een bon welke recht geeft op 50 °i> korting op Uw kousenreparatie HAZERSWOUDE Plattelandsvrouwen bijeen Een dezer dagen kwam de afdeling Hazerswoude van de bond van platte landsvrouwen bijeen. Mevrouw Ravens- bepg beda nikte als bestuurslid, omdat zij des winters de vergaderingen moeilijk kan bezoeken in verband met de grote afstand. Zij kon ook enkele nieuwe leden welkom heten. Mevrouw Dekker gaf eer verslag van de kadervergadering in Rot terdam. Na de pauze hield mevrouw Van der Wind uit Aarlanderveen een lezing over de grote kinderen. Reclassering De collecte aan de Rijndijk ten be- hoeve van de reclassering heeft 42.85 opgebracht. Boekenruilen Deze week is er wel boekenruilen op Donderdag. De volgende week echter op Woesdag in verband met een lezing de mannenvereniging. HILLEGOM O. en O. na arbeid Zaterdagavond vond in de concertzaal Flora de eerste uitvoering plaats van de vereniging Ontwikkeling en Ontspan ning Na Arbeid. Deze eerste avond heeft men niet door eigen krachten laten ver zorgen en het bestuur had hiervoor uit genodigd het Westfries kleinkunst-en- semble Kees Stet. Het programma werd in een vlot tempo ten tonele gebracht. De verschillende nummers, waaraan hier en daar wel iets ontbrak, werden op verdienstelijke wijze door Nico Akker man aan elkaar gepraat. KATWIJK AAN ZEE Chr. Geref. Kerk Morgenavond'8 uur spreekt in de Chr. Geref. kerk ds P-. van der Bijl. Hoog en laag water Woensd_ag__10 October: hoog water (Advertentie) met 2 elementen en schakelaar. Ie Klas fabrikaat voor de spotprijs v. SLUISWEC 3—5 is stukken goedkoper KOUDEKERK AAN DEN RIJN C.H. jongerengroep Vanavond om 8 uur wordt in de koor zaal van de Hervormde kerk een verga dering gehouden om te komen tot op richting van een Chr. Hist, jongeren groep. Bestuur E.H.B.O. Het bestuur van de onlangs opgerichte afdeling van de Ned. vereniging E.H.B.O. ziet er als volgt uit: H. de Vries, voor zitter; W. Molema, F. Geerlof en Th. Bervoets en de dames R. Vergunst, J. Stroo en R. Meijer. LEIDERDORP Geref. Kerk beroept De Geref. Kerk alhier heeft in de vacature van ds H. van Rhyn gisteravond een beroep uitgebracht op ds G. N. Lam mens uit Heinkenszand. Ds Lammens i6 28 jaar oud. Heinkenszand is zijn eerste gemeente. R.K. Landbouwschool geopend In tegenwoordigheid van een aantal genodigden en de leerlingen vond in „Het Wapen van Leiderdorp", waar voorlopig de lessen zullen worden gegeven, de opening plaats van de nieuwe R.K. lagere landbouwschool voor Zoeterwoude en omstreken. De officiële opening zal pas plaats hebben, als de te Zoeterwoude te bouwen school ln gebruik kan worden genomen. Tot hoofd is benoemd de heer J. van Vliet te Zoetermeer. Wethouder Van Leeuwen voerde namens het ge meentebestuur van Zoeterwoude het L1SSE Ds Eerland blijft Ds Eerland, predikant van de Chr. Ger. kerk alhier, heeft bedankt voor het be roep van de Chr. Ger. kerk te Enschede. Dr Ruys op emigrantenschip Dr Ruys, predikant van de Geref. kerk alhier, ontving va-n de deputaten van de Geref. Kerken in ons land de uitnodiging voor de behartiging van de geeste lijke bealangen van de emigranten als geestelijk verzorger een reis mee te ma- Canada. Dr Ruys kreeg van de kerkeraad daartoe verlof en hoopt op 24 October a.s. te vertrekken. Geschenk in aardappelen Ter verdeling onder behoeftige leden van de Gemeente ontving de Hervormde aanvaard. Dit voorbeeld verdient navolging. Damclub De damclub „Lisse Vooruit" morgen voor de hoofdklasse LDDB haar tweede wedstrijd tegen LDC. Het zal de Lissenaren niet meevallen dit partijtje te winnen. Bazar voor jeugdhuis De dameskrans van de Hervormde Ge meente is thans aan de arbeid getogen bazar ten bate jeugdhuis. Ook maken enkele personen zich verdienstelijk met het inzamelen oud papier, waarvan de opbrengst ten goede komt aan het jeugd honk. Men wil de kring van medewerkers nog uitbreiden en nog vóór Kerstmis voor een bedrag van f1000 zorgen. R.K. kerk Zaterdagmiddag werd aan de Oramje- an de eerste paal geslagen R.K. kerk. Het jongens- en mannenkoor „Oa-nite Tuba" verzorgde de muzikale omlijsting. Muziekconcours De harmonie ,.Trou moet blijcken" gaat voor het voorjaar een groot muziekcon- organiseren ter gelegenheid haar 55-jar:g beslaan. Het concours zal worden gehouden in de hallen van Hobaho. Chr. Geref. kerkkoor Onder leiding van de erevoorzitter, ds H. W. Eerland. hield het Chr. Geref. kerkkoor een feestelijke jaarvergadering in het kerkgebouw. Dat er onder weinig wordt gezongen, werd door ds Eerland duidelijk naar voren gebracht. Juist in moeilijke tijden moet de zang niet achterwege blijven. De secretaris deelde in zijn verslag mee, dat nieuwe leden hartelijk welkom zijn. Met de financiën staat het er goed voor. De heer Chr. Hanegraaff hield een bespreking over de vraag: Waarom is ei muziek? Dit was zeer leerzaam. Vanzelf sprekend zorgde het koor deze avond voor de nodige afwisseling. „Zwarte Pion De uitslag der verdere competitie is als volgt: Groep I: A. PaardekooperP. Lange- veld 10; H. van DiemenP. Koetsheid 10; G. ScholtenP. Langeveld 10; M. v. d. MeijH. Simons 10; J. Smit- J. Grimbergen 01; H. SimonsJ. Smit 0—1; P. Langeveld—A. Rotteveel Vi—Vi. Groep II: S. van RuitenB. v. d. Lans 1—0: M. Vo.i Ruiten—C. van Ruiten 1—0; P. BeijkJ. Geerling 10; Th. Brouwer J. v. d. Meij 1—0; J. Geerling—Th. Brouwer 0—1; C. van RuitenP. Beijk Vt1£; L. v. d. LansM. van Ruiten 0—1; W. GoCdemansS. van Ruiten 10. NOORDW11K Schaakver. D. Noteboom Uitslagen wedstrijden kampioenschap, klasse I: F. HoekP. Bedijn 10, J. Turk Turk 10, J. BizotJ. Hoogeveen 01; klasse II: P. LindhoutJ. Paarde kooper 0—1, A. Boutkes—A. Timan 1—0, Wijnands—W. L. de Witt klasse III: NL. MeyerG. Vink 10, H. MeyersG. Gort 10, L. Turk JrA. Lindhout 01, J. BouwmeesterJ. Brinks 10. NOORDWIJKERHOUT Opbrengst collectes De opbrengst van de collectes in de Hervormde kerk bedroeg over Septem- Noodlijdende kerken en personen ƒ35,35; kerkvoogdij ƒ199.48: kerkvoogdij (maandelijkse collecte) ƒ47,01; diaconie 128,32. Zitting arbeidsbureau Het arbeidsbureau te Lisse zal in het vervolg weer elke Dihsdagmiddag van half 3 tot 4 uur zitting houden in het bureau voor sociale zaken, Havenstr. 36. R.R. middenstandsvereniging Vrijdagavond vergadert de R.K. mid denstandsvereniging in de bovenzaal van hotel v. d. Geest. Op de agenda staat m. het organiseren van een winkelweek i de St Nicolaastijd. Maatschappelijk werkster Onze oud-plaatsgenote mej. L. van Iersel, thans onderwijzeres aan een schoo' voor moeilijk opvoedbare kinderen te Schiedam, is benoemd tot school-maat- schappelijk werkster bij de gemeente Den Haag. De functie bestaat nog slechts enkele der grootste steden van ons 1-nd en is van Amerikaanse oorsprong Burgerlijke Stand Geboren: Cornelia G. A.. d. v. Th. A. Warmenhoven—Otto; Wilhelmlna M. Th.- P. J. Q. SchweglerJansen; Lau- rentius P., z. v. A de Winter—Wijnands. OUDE WETERING Oliebollen! Ter fundering van de bazar, die in 1952 ten bate van het Groene Kruis al hier zal worden gehouden, zal Maandag een wagen met oliebollen door Oude en Nieuwe Wetering rijden. RIJNSBURG Gemeenteraad De gemeenteraad komt vanavond om uur bijeen. Agenda: beëdiging ge meente-ontvanger; voorstel van B. en W tot het aangaan van een geldlening ten behoeve van de bouw van een tuinbouw- dagschool met woniing, benevens tot wij ziging der begroting 1951. Een vreemd spelletje Bezitters van fietsen met een bel lo pen de kans de kop van hun bel kwijt (Advertentie) KAPTEIN - RIJNSBURG Die al 31 jaar de ouderwetse degelijke kwaliteit Beverteen. Manchester, gele Keper, Nassau en blauwe Keper verkoopt, geeft weer een extra reclame, ver bene den de stadsprijzen. Geheel Manchester mouwvesten, dus rug en mouwen ook van Manchester, fijn ribje, ƒ26.65; Gele slopen, worden hagelwit, 1.95; Alle maten Inter lock Herenpantalons 1.95; 2-Pers. 3-delig gebloemd damast bedstel met 2 kapok kussens, zo licht als een veertje, gaat 20 jaar mee, spotprijs 79.Brede, opge maakte witte katoen, ijzersterk, 1.59 per meter. Nog enkele grote gele 2 persoons beddelakens 6.75; Nog 20 meter pyama- flanel, pracht kwaliteit, 1.35 per meter, winkelier bestelde *e telegrafisch voor Ut Philips heeft gunstig jaar 1951 Stijging zal in 1952 niet zo sterk voortgaan Ir Otten heeft medegedeeld, dat de omzet van het Philipsconcern da laatste maanden een belangrijke vergroting toont tegenover 1950. Wijzigingen in de gang van zaken kunnen het beeld het jaar 1951 niet meer belangrijk anderen. De omzelverwachtingen 1951 zijn gunstig, doch voor de toekomst is uiterste voorzichtigheid geboden. Tot dusver werd een belangrijk hogere port bereikt dan In de overeenkomstige periode van 1950 De kans is zeer groot, dat het beoogde exportbedrag voor bereikt wordt. Het is echter pauwelijks te nemen, dat de stijging in de zendingen zich in 1952 in dezelfde mate zal voortzetten. De materiaalschaarste zal Philips niet onberoerd laten en kan moeilijk veronderstellen, dat de vraag voor burgergebruik in hetzelfde tempo zal blijven oplopen De productie der Nederlandse Philipsbedrijven stijgt regelmatig, maar toch hebben bepaalde fabrieken nog moeite, te voldoen aa vraag van conum -ciële zijde. Volgens ir F. J. Philips waren 15 September j.l. te Eindhoven 27.300 mensen werkzaam, in heel Nederland 42.200. Ir Philips was te leurgesteld over de woningbouw. Dit probleem is nog ernstiger dan vorig jaar. De voorzitter van de personeelsraad, de heer G. J. van der Donk, wees op het verschrikkelijk probleem van de ningnood. De raad zou de verhoging te raken. Er zijn Jongens en meisjes, die hierop uit zJjh. Die kop schijnen ze no dig te hebben om te „schieten.". Verle- den week zijn er al verscheidene „da ders" op het sportterrein gepikt. VOORHOUT Chr. school Morgenavond om 8 uur zal een leden vergadering worden gehouden van» de Chr. school. Collecten In September werd in de Ned, Her vormde Gemeente het volgende inge zameld: kerkvoogdij f 230.45; diaconie f 97.88; synodaal pastoraal fonds f 24.81. Groene Kruis In Protestantse kringen bestaan plan nen om tot oprichting te komen van een afdeling van het Groene Kruis, dit in samenwerking met een andere afdeling. Er zijn al verschillende contacten gelegd, i de productiviteit krachtig steunen. Ir Th. P. Tromp merkte op, dat de door de lands verdediging van 't bedrijf geëiste inspan ning geringer zijn geweest dan men ver wacht had. Stijgt de arbeidsproductivi teit. dan bestaat er kans. dat Philips de verdedigingsvraag kan voldoen der belangrijke storingen in de civiele leveranties. De stoffelijke welvaart van ons land en ons persoonlijk hangt vooi een groot deel af van de arbeidsproduc tiviteit. Als deze stijgt, dan gaat het om land goed, daalt zij, dan gaat het om slecht. In het Philipsbedrijf is zelfs eer stijging waar te nemen. Herstelbcmk leent bij bedrijfsleven Lening met wisselende rente Daar de Herstelbank nog slechts ove: middelen beschikt om de bestaande toe zeggingen ten volle na te komen, waar onder 100 millioen voor uitvoerfinan- ciering, waarna haar eigen middelen vol komen zullen zijn uitgeput, doet zij een beroep op het Nederlandse bedrijfsleven om een deel der besparingen te harer be schikking te stellen. De vier grote werk geversorganisaties hebben dit plan niet onwelwillend ontvangen en zullen dit onderling bespreken. De bank wil 40 55 millioen door obligaties aantrekken, met een rente, die elke vijf jaar aan de rentevoet zal worden aangepast en een looptijd van 17 jaar. waarbij de aflos singen na 5 jaar zullen beginnen. In Nederland geroofde obligaties De Amerikaanse regering heeft vol gens procureur-generaal J. Howard Mc- Grath het eigendomsrecht onder beheer genomen van binnenlandse obligaties ter waarde van drie millioen dollar, die door de Nazi's in Nederland geroofd w, De bedoeling was geweest, dat deze stuk ken zouden worden teruggegeven de rechtmatige eigenaars. Deze zijn ech ter niet bekend en de rechten vai houders zijn waardeloos verklaard. Zij. die op de stukken aanspraak willen ma ken, kunnen dit doen bij bet bureau voor vreemde eigendommen. De stijgende wolprijzen Volgens een Engels blad heeft de "stij ging van de wolprijzen met 40% gedu rende 7 dagen er reeds toe geleld, dat minstens één firma in Bradford haar prijspolitiek heeft herzien. Zij heeft de prijzen voor dekens dit weekeinde met 1216% verhoogd, nadat nog slechts 10 da gen geleden een prijsverlaging met 50% in vergelijking met de recordprijzen in April ji. bekendgemaakt werd. „De Kondor" 9,4 (10) pet De aanneming-maatschappij „De Kon- dor" heeft 1950 afgesloten met een bru- to-overschot van f917.273 (f 1.005.799), waaruit na afschrijving en reservering een dividend wordt voorgesteld vai pet, zijnde het maximum toelaatbare volgens de wet op de dividenbeperking 1950 (v.J. 10 pet). Voorts wordt voor ge wone aandeelhouders een dividend reserve gecreëerd van f75.673. De maatschappij was geheel 1950 be hoorlijk van werk voorzien en ooh t.a.v. het lopende jaar is men niet onte vreden. Rijwielfabriek De Locomotief in handen van Simplex De rijwielfabriek Simplex te Amster dam beeft de eveneens in de hoofdstad gevestigde rijwielfabriek De Locomo tief aangekocht en alle activa en passiva overgenomen. De rijwielfabriek De Lo comotief zal nu een N.V. worden N met een kapitaal van f 1 milloen, waarvan de aandelen in het bezit van Simplex zullen komen. Directeur van de nii N.V. wordt J. H. Slisser, een der beide vennoten van De Locomotief, en d W. M. Leeuwenberg, directeur Simplex, wordt gedelegeerd commissa ris, Beide fabrieken zullen met een eigen verkoopapparaat blijven werken. De buitengewone aandeelhoudersver gadering der N.V. Simplex Machine- en Rijwielfabrieken te Amsterdam kwam door gebrek aan quorum niet tot een ba- sluit over de statutenwijziging. Op 12 dezer wordt opnieuw vergaderd. De ope ning der nieuwe fabriek is uitgesteld tot Februari a.s. De directie is voornemens 10 pet dividend over 1950-'51 voor te stellen. Brits-Franse devaluatie-angst België stelt uitvoer onder controle België heeft besloten tot onmiddellijke krasse maatregelen in verband met de moeilijkheden, voortspruitend uit zijn crediteurpositie in de Europese Betalings- unie. tevens om de onwelkome invasie van Frans en Brits kapitaal tegen te gaan in verband met de vrees voor devaluatie in die landen. De voornaamste dier maat regelen zal een uitvoercontróle zijn. Men voorspelt, dat voor alle Belgische goede ren weer een uitvoervergunning nodig wordt. Betaling van bestellingen via de E.B.U. of op andere wijze uit door deva luatie bedreigde landen mag alleen na speciale vergunning van de nationale bank worden aangenomen. De toenemende ongerustheid over devaluatie in Frankrijk blijkt wel uit de stijging van het Franse prijspeil Het te kort op de Franse handelsbalans was de eerste 8 maanden van 1951 193 milliard francs (vj. 118.8 milliard). Visserijgolfjes Israëlische schepen £E in IJmuiden gel De jonge staat Israël kent op 1 bied van de visserij zijn weetje. i: geeft de Bijbel hier en dai een indruk van de belangrijkheid dit middel van bestaan voor Israël eigen omgeving levert echter niet doende op, zodat de moderne tra w het verder zijn gaan zoeken. Zelfs ven de forse afgezanten van de I lische visserij de Noordzee. En dan een relatie tussen de Katwijkse hal« handelaar Parlevliet en een Israël Zon reder is het nu mogelük van tijd tot f de trawlers Miriam en Schoulamit v de haven van IJmuiden te bewond dag Dus niet langer in Oostende. De s hebben in IJmuiden een markt gevo voo en de directeur van de „Esra" is a vredèn over de eerste resultaten, wellicht een derde schip niet is u sloten. Het gevangen product bei zich voorlopig als steurharing in de ders van hal A om daarna normaal Israël te worden geëxporteerd, een bron van inkomsten dus", zi heer Parlevliet. De Maandagmarkt De noteringen van de eerste mark van deze week begonnen weer goed halve de fijnvisprijzen, die op het niveau bleven van f 3,25 per kilo de grote tong en f 1 per kilo vot. kleine tong II, waren ook de prijzen de rond- en platvissoorten vrij hoog grote scholsoorten vonden vlot f 80 per kist en de kleine sch f 40 per kist. Ondanks de schelvisaanvoeren van 1100 kisten den ook deze soorten goed betaald grote schelvis varieerde f 70f 60 per kist en de kl schelvis II van f 35—f 25 per kist. Het aanbod van de makreel kon in de grote vraag beantwoorden, u door de waardering voor deze opliep tot f 30 per kist. Wijting kon geen hogere prijzen behalen. Er. kwaliteiten kregen bij uitzondering per kist, maar de gemiddelde prijs f 8 per kist. De Volgens de opgave van Maandag den heden de volgende trawlers 1 krijgen: de Tzonne met 3300 kisten ring en 25 diversen en de Alkmaar 25 kisten haring. Van de loggers stoi op het programma de KW 7 met 710 ten haring en 25 makreel, de KW 44 610 kisten haring en de KW 39 met kisten haring. Bovendien lagen Maan de volgende trawlers op een tweede beurt voor Dinsdag of Woensdag te v._ ten: de Tubantia met 1220 kisten haij de Postboy met 2000 kisten haring e Vios met 3200 kisten haring. Alles r de fabriek Behalve de Haarlem, die bijna re^ streeks de hele lading voor de vismj fabrieken loste, zond Maandag de Ad ham de hele lading van 3500 kisten I ring naar de wal voor de vismeelinl strie. In Engeland ook De Sumatra, die Vrijdag j.l. te B in de afslag kwam met een aanvoer ruim 1900 kisten haring kreeg hiero 2440. Hiervan werd een grootg edej aan de vismeelfabrieken toegewezen. Ook de Allan Water Naast de Assan Reis en de Simonl Danser, die Maandag in Huil markt) lost vandaag de Allan Water in B De aanvoer bedraagt ruim .1900 kif haring en 50 diversen. Pech De trawler Antje, die op 2 Oetë naar zee vertrok, kreeg tijdens de 1» ste trek motorpech: de krukas bleek, zijn gebroken. De Dirkje, die Zaterj ter visvangst ging, is nu naar de raj vogel op weg om die binnen te sleó Omdat daartoe over ruim 400 mijl I moeten worden gesleept, verwacht ri de beide schepen niet eerder dan Dj' derdag in IJmuiden. In i uit Maandag kwam binnen de KW 20. Naar zee vertrokken: de KW 128, I 31, KW 35, KW 84. KW 92, KW 110, 1 16 en de KW 159. Dr Philips wordt herdacht televisieprogramma Door minister Van den Brink De fabrieken van de N V. Philips Eindhoven zullen morgen, de waarop het stoffelijk overschot van Philips ter aarde wordt besteld, geslc zijn. Gistermorgen is de hoofdstaf van bedrijf bijeengeweest om de overled te herdenken. Dr Philips zal ook de televisie worden herdacht. De mu ter van Economische Zaken, profe Van den Brink zal dat heden het televisieprogramma van de Vara. Het programma begint in verb daarmee iets vroeger: hedenavond kwart voor acht. Canada nam 80.000 emigranten o.w. 11.000 Nederlanders In de eerste helft van dit jaar zijn bij 80.000 immigranten Canada binnen gel men. Hieronder bevonden zich 11.297 tf derlanders, tegen 5306 Nederlanders de overeenkomstige periode van 1950.' C.N.V. in Indonesië De Christelijke Onderwijzersverenig en de Nederlandse Christelijke We ncmersorganisatie in Indonesië zul federatief samenwerken onder de ni Christelijk Nationaal Verbond in Ir nesië Het C.N.V. zal zich niet met wendige aangelegenheden bemoeien, n met optreden naar buiten, doch met algemeen sociaal en economisch bele Het bestuur bestaat uit de heren J. Beekman, K. Kuis, J. Doornbos, A. Aig en M A. Schouten. Sfeer in 't gezin? De ,JSieuwe Leidscheer inl

Nieuwe Leidsche Courant | 1951 | | pagina 4