C rTÓ b c c o Qo m p a n i\ n.v. NIEUWE LEIDSCHE COURANT WOENSDAG 26 SEPTEMBER Nieuwsflitsen uit de omstreken ALPHEN AAN DEN RIJN Wedvlucht Alphense Vrienden club De postduivenvereniging „Alphense Vriendenclub" nam deel aan de con- courvlucht oud en jong van Quievrain, 203 km. In concours 96 vogels, gelost om 11.30 uur, met Oostenwind. Aankomst eerste duif 3 uur 20 min. 15 sec., snel heid 879 m per minuut; laatste vogel 3 uur 45 min. 6 sec., snelheid 792 m per minuut. Uitslag: 1, 11 en 19 W. Tromp; 2 H. P. de Wit; 3, 6 en 14 J. Vernes; 4, 5 en 12 H. Hoogeveen; 7 en 13 P. Verkade; 8 en 18 P. Sneeuw; 9 J. Hogenes; 10. Jac. Verkade; 15. L. Starreveld; 16. Th. A. V. d. Elshout; 17. D. G. Vaartjes. Het doktersjubileum De feestelijke bijeenkomst, die Maan dagmiddag in het Nutsgebouw gehou den wordt ter gelegenheid van het ju bileum van dokter W. van Wermesker- ken, zal niet om 3 uur, maar om 4 uur beginnen. Opening nieuwe school De officiële opening van de nieuwe openbare lagere school, ter vervanging van het gebouw aan de Schoolstraat, zai Maandag 1 October plaats vinden in een bijeenkomst, die in het raadhuis word', gehouden. Burgemeester Witschey ver richt de opening. BUna verdronken Dezer dagen is de 4-jarige S. J. van der Horst uit de Raadhuisstraat spelende in het water van de Rijn geraakt. Het jongetje kwam tussen twee motorboten terecht. Schipper Romijn, op het gebeu- 1 haak onmiddellijk de plaats het ongeval af. Na enige tijd gelukte het hem het kereltje te vinden. De juist pas serende heer Th. v. d. Vlies paste kunst matige ademhaling toe. hetgeen met suc ces werd bekroond. Intussen arriveerde ook dokter Stehouwer, die het kind ver der onder zijn hoede nam. De toestand van het kind is thans redelijk goed te noemen. HAZERSWOUDE Nieuws uit H.S.C. De laatste nederlaagwedstrijd H.S.C. is Maandagavond niet doorgegaan, doordat de schaakclub „Zoeterwoude' niets van zioh liet horen (voor de tweede maal). De door de gemeente Hazerswoude beschikbaar gestelde beker is definitief toegewezen aan Katwijk I. Afgevaardig- van de H.S.C. zullen morgenavond de beker aanbieden. Jongen gesnapt Gisteren werd de 16-jarige G. A. K. uit Oegsrtgeest aangehouden wegens diefstal. Deze jongeman trachitite van het terrein van de vleeswarenfabriek .Hazerswoude" een zinken bak mee te lemen. De buren betrapten hem hierop, waarna hij door de rijkspolitie werd in gerekend. Na verhoor werd hij weer op vrije voeten gesteld. HILLEGOM Overtreding rijtijdenbesluit Een inwoner van onze gemeente moest oor de Leidse kantonrechter terecht staan wegens overtreding van het rij tijdenbesluit. Soms was zijn chauffeur dan 12 uur in touw geweest Bo vendien had hij in het werkboekje de werktijden gewijzigd De kantonrechter veroordeelde de man tot f 84 boete of 28 dagen hechtenis. LISSE Zonderlinge protesten tegen Geref. Gemeente n man uit Hoofddorp, die menings verschillen had met de kerkeraad van de Geref Gemeente en gekleed in een Zeeuws costuum voor in de kerk aan de Tulpenstraat verscheen, om mogelijk te gaan protesteren, werd door de politie uit de kerk verwijderd Hij was hierover niet te spreken gewe«6t en had op het trottoir van de Hereweg allerlei woorden plus een tekst geschilderd. Wegens be lediging zal hij hiervoor in Den Haag terecht moeten staan. Het O. M. bij het Leidse kantongerecht wees de man e dat hij niet de juiste weg had gevolgd, om zijn grieven kenbaar te maken. Het eiste wegens verontreiniging van trottoir f 10 boete of vier dagen met verbeurdverklaring van de inbeslaggeno- men verf en kwasten. De kantonrechter veroordeelde comform. NOORDW11K Schaakver ,,D. Noteboom" Ter opening van het seizoen hield de schaakvereniging „Dan. Noteboom" een geanimeerde gongwedstrijd, waar door een flink aantal leden en be langstellenden werd deelgenomen. Na spannende strijd werden de volgende uitslagen genoteerd: 1 Winnaar van de wisselbeker P. de Groot (ook verleden jaar winnaar); 2 Joh. Turk; 3 A. Leenheer; 4 B. v. d. Voort; 5 P. Bedijn; 6 J. Plug; 7 A. Veef- kind; 8 J. Hoogeveen; 9 F. Hoek; 10 C. Plug. Volgende week beginnen de wedstrij den om het kampioenschap van Noord- Orgelconcert Feike As ma Vrijdagayond geeft Feike Asma een be speling op het orgel van de Geref. kerk te Noordwijk aan Zee. Het concert be gint om 8 uur. NOORDWIJKERHOUT Burgerlijke Stand Geboren: Petronella M., d. v. N. A Lommersev. d. Poel; Piet, z. v. L. PeschierMatthijs. Ondertrouwd: J. P. Langeslag, 27 Jr, 1 E. A. v. d. Ploeg, 26 jr. Gehuwd: N. S. van Zutphen en A. W. Turenhout; J. Bakker en C. H. Hachmang OEGSTGEEST E.H.B.O.-afdeling bestaat 10 Jaar De afdeling Oegstgeest van de Ned. vereniging voor E.H.B.O. organiseert Zaterdag in het gebouw „St Willebror- een jubileum wedstrijd in verband met het tienjarig bestaan van deze af deling. Diverse ploegen uit Leiden en omgeving zullen hun kunnen op E.H.B.O.- gebied demonstreren. Na afloop wordt een feestavond gehouden, waarop dokter H. J. Keegstra, de medisch leider van de afdeling, een propagandawoord zal spreken. Ook worden dan de wedstrijd- prijzen uitgereikt. R11NSBURG Spreekbeurt Ds D. G. Boer, Herv. predikant te Agenda gemeenteraad De gemeenteraad vergadert Donder dagavond om 8 uur ter behandeling van de volgende agenda: verzoek tegemoet koming vervoerskosten schoolbezoek; verzoek van de heer R. Filius om ont- als gemeentewerkman; benoeming een gemeente-ontvanger en admini strateur waterleidingbedrijf (alphabeti- sche aanbeveling: 1. P. H. van Driel te Strijen, 2. W. Terpstra te Wassenaar); benoeming leden commissie van advies (vorderingscommissie woonruimtewet) voor het tijdvak 1 Oct. 1951—1 Oct. '52; opheffing gemeenschappelijke regeling omtrent toelating van leerlingen tot openbare scholen in Lelden; aanbieding gemeenterekening en rekening water leidingbedrijf 1950; omzetting renteloze lening aan de stichting Rijnlands borg stellingsfonds in kapitaalsbljdrage fonds perdu; wijziging gemeentebegroting '51. Kleinhandelaren bijeen De vereniging van kleinhandelaren in bloemen en planten voor Rijnsburg en omstreken vergaderde gisteravond. De voorzitter, de heer Joh. Schild, opende. Hij merkte op, dat de vergaderingen niet bepaald goed bezocht worden. Dit werkt niet stimulerend. Er moet veel werk worden gedaan en de vereniging moet sterk zijn om iets te kunnen bereiken. Een onprettige mededeling vond spr., dat de heer P. Driebergen als penning meester aftrad wegens het bekleden van een andere functie. Gekozen werd de heer B. de Leeuw. De voorzitter deed ten slotte nog een boekje open over de bindcursus, die een grote omvang aanneemt. Hij wees op de belangrijkheid van de cursus. De „Gewl" was weer present De „Gewi" komt weer in actie. Gister middag werd eerst voor de kinderen een filmvoorstelling gegeven. Er was een goede opkomst en na afloop werden de kinderen nog getracteerd ook. 's Avonds werden er enkele films vertoond voor de „grote" mensen. Na een tekenfilmpje kwam een zes-delige hoofdfilm aan de beurt, „Het leven en werken van de Katwijkse haringvissers". Een paar leutige filmpjes besloten de voorstelling. Burgemeester mr P. N. Höweler was ook aanwezig. Vanmiddag zouden er weer drie voorstellingen voor de kinderen plaats vinden. Schaakclub N.Z.H. De oefenwedstrijd tussen het eerste en tweede tiental, met voor elke wedstrijd een verplichte opening, is geslaagd. Wilde N.Z.H. I winnaar zijn van de ge hele wedstrijd dan moest het 2/3 van het aantal punten binnenhalen. N.Z.H. II heeft zich kranig geweerd. De eindscore was 60-21 (beide ploegen speelden met 9 man). Voor de spelers met het grootst aantal punten was een mooie beker beschik baar gesteld. Deze werd Maandagavond door de voorzitter uitgereikt. Stigter er. Ober wisten zich aan de kop te plaatsen, elk met 8 punten uit 9 partijen. Een be slissingswedstrijd met vrije opening ein digde in het voordeel van Stigter, die dus de gelukkige winnaar van het eerste tiental werd. Van Egmond werd met 3l£ punt in groep II onbetwist winnaar. De gedetailleerde uitslagen' luiden: 1. en 2. Stiger en Ober 8 p.; 3. Gou- driaan 7>4: 4 en 5. Joh. Schoneveld er. H. v. d. Westen elk 7 p.; 6. A. Ravens- bergen 614 p.: 7. en 8. A. v. d. Eykel en H. Binnendijk elk 6 p.; fl. J. P. Kwestroo 4 p.; Groep II: 1. W. van Egmond. 3 >4 p.; 2. 3 en 4 D. Molleman, H. Kwestroo en W. M. de Kluyver, elk 3 p.; 5. en 6. P. Brandsma en D. v. d. Vijver, elk 2'4 p.; 7. J. Noort 2 p 8. H. Tijsterman 1 p.; 9. D. Tij sterman '4 p. R.D.C.-nieuws. R.D.C. II wist al eveneens zijn eerste competitiewedstrijd in een overwinning om te zetten. H.D.C. II moest er met Bestelwagen met tram ln botsing Gistermiddag werd een bestelwagen bij het Moleneind door een tram aange reden. De auto stond stid om het verkeer te laten passeren. De trambestuurder schijnt geen gelegenheid gehad te heb ben nog op tijd te remmen. Het liep nogal goed af. Het tramverkeer had on geveer twintig minuten vertraging. TER AAR Hervormde school 50 jaar De Hervormde school bestaat een halve eeuw en dit feit zal Vrijdag wor den gevierd, 's Morgens is er feest voor de jeugd en 's avonds vindt een plech tige herdenking plaats. Ouders, leden en oud-leerlingen zijn van harte welkom. Wegens plaatsgebrek moet voor de oud- leerlingen de leeftijdsgrens van 18 jaar worden gesteld. 25 Jaar bij het onderwijs Vrijdag wordt te Langeraar herdacht, dat de heer A. W. van der Hoorn 25 jaar bij het onderwijs is. Zeven jaar is hij hoofd van de R.K. school. VOORHOUT Installatie raadslid In de hedenavond te houden gemeente raadsvergadering zal de heer A. Eigen- brood als raadslid, vertegenwoordigend de Chr. Hist. Unie. worden geïnstalleerd. De heer Eigenbrood werd gekozen in de vacature van wijlen de heer G. K. Spie renburg. Visserijgolfjes Grote vraag De stemming aan de IJmuidense af slag bleef ook gisteren goed. Vooral d£ grote vraag naar de plat- en rondvis veroorzaakte vlotte afzet en zeer hoge prijzen. De grote tongsoorten, die Maan dag al f 4,50 per kilo boekten, hand haafden ook gisteren de prijs en voc kleine tong II trad zelfs nog een hoging in tot f 1,25. De grote schol, die hoofdzakelijk voor de export werd ge. kocht, behaalde weer f 80 per kist. W meest gevraagde klein middel soorte werden betaald met f 65. Het aanbot rse haring werd mede door ti lossing in tweede beurt, weer ruim vol doende. zodat grote partijen naar 6 vismeelfabrieken werden gedeporteerd' Goede kwaliteit varieerde van f 16f l per kist. Enkele kisten makreel hadde gretige belangstelling en werde ruim f 20 per kist gewaardeerd. D van de rondvissoorten behield 4 hoge prijzen van Maandag met uitzon dering van de grote kabeljauw, die nq iets stijver aan de prijs was met f 2J per 125 kg. Vandaag Voor de vroege lossing waren vat daag aan de afslag de Johannes Polder man met 1400 kisten haring, 450 mi kreel en 10 diversen; de Abraham me 2700 haring en 100 diversen en de loj gers KW 25 met 100 manden diverse! KW 65 met 40 schelvis en piepers, 1) makreel, 25 schol en platvis, 30 kabe, jauw en gul en 280 stuks stijve kabel jauwen en HD 87 met 200 makreel, lï haring, 35 schelvis en piepers, 35 dives sen en 150 stijve kabeljauwen. Voor d| tweede losbeurt kwamen de Dirkje mi 1325 kisten haring," 50 makreel en LD 209 met 150 schelvis en piepers, 220 mj kreel, 20 kabeljauw en gul, 10 wijtiM 5 platvis, 5 diversen en 150 stijve kabtj jauwen. Voor morgen Voor de markt van morgen zijn gift ren reeds binnengekomen de Sumats met 1500 haring en 20 diversen en Limburgia met 1000 haring en diverss Verwacht wordt ook nog de Allan Wate In en uit Gisteren kwam de KW 30 binne* Naar zee gingen: KW 128, KW 92, KT 53, KW 94, KW 189, KW 66, KW li KW 12, KW 114, KW 31, KW 27, KW en KW 77. Katwijks matroos ziek Het hospitaal-kerkschip „De Hom kwam gisteren in IJmuiden binnen o2 de 31-jarige matroos T. Kuit, varens op dit schip, aan wal te brengen. H het Acad. ziekenhuis i| hoezee/ GeóaMen /tar/ng/ - Briefkaart 5 et Pojtzegef I odreiilldf, VoorJichtingsbur IJMUIDEN u VJ"""S""4 -«ki cd, IEDERE DAG KERMIS? na het koelen wordt de tabak in kisten opgevangen. die als een carrousel in het rond draaien. DE kisten worden gelijkmatig gevuld. en wat het belangrijkste (5-de VIRGINIA'S worden nogmaals gemengd. achtmaal moeten de kisten de lopende band passeren totdat zu gevuld zijn. Onmiddellijk na het wegen worden de kisten afgesloten. Dit k een voorzorgsmaat. regel opdat het qj<j filac aroma behouden blijft. tot u van uw geliefde» VimtvMi «iiriHan ^GENIET Personeel gevraagd SNet meisje gevraagd voor i morgenuren. Aanmelden: Zoeterwoudseweg 132 tus sen 7 en 8 uur. Zo 9poedig mogelijk gevr. net meisje, van 92 uur. Leeftijd 15—16 jaar. G. v. d. Rijver, Hofstraat 20, Rijns- rustig leven boven boog salaris stelt, wil de zorg voor een klein gezin (man 4- schoolgaand meisje) te Wassenaar op zich nemen. Br. no. 6023 bur. v. d. blad. Gevr. net meisje voor hulp 3 Oct. dag. Lunchroom „De Grauw", Beestenmarkt 10. Flink dagmeisje gevr. Lief voor kinderen. Aanmelden: 35 uur Vreewijkstraat 23. Net'e meisjes gevr. voor licht inpakwerk te Valken burg. Aanmelden: Zeeweg 74, Katwijk aan Zee, Te koop aangeb. Een jongensjas, z.g.a.n., leeftijd 14 a 15 jaar. Adres Aloëlaan 8, Leiden. Een modern crème rieten kinderwagen en kinderstoel aangeboden. Te bevragen na 6 uur. Heerenstr. 6. 0 Donkerbl. costuum, maat 48, ƒ25.-, haard ƒ25.-, thee kastje 10.-, kachel 15.-, 2-pers. kano 35.-. Malefijt- straat 42, Katwijk aan Zee. In goede staat zijnde wieg K. Burg, Brouwerstraat 76, Rijnsburg. Skoda 1947. Billijke prijs. Oranjelaan 7, Oegstgeest. Tel. 30738. schuur, oppervl. 600 Eventueel in rullkoop, Leiden of omg. 3e Poellaan 71, Llsse. volwassenen dol op Wegens vertrek van pleegster aangeboden Erres Radio, pracht toestel als nieuw 135.en Damesrij wiel compl. met lamp, jasb. kettingkast voor 45. prima staat. Te bevragen Aloëlaan 18, na 6 uur. Te koop gevraagd Goede 2de hands'kinder boeken. Br. Bep Westmaas, Woubrugge. Te huur aangeb. Luxe auto's met of zonder chauffeur. H. Noort en Zn, Kanaalstraat 1, Rijnsburg, Telef. K 1718—2512. Op goede stand een ge stoffeerde zit-slaapkamer m. stookgelegenheid. Voorzien van ruime kasten. Liefst al leenstaande dame ƒ27.50 per maand. TeL 30024. Br. no. 6022 bur. v. d. blad. Woningzuil Huis te Utecht (Tuindorp) bev. kamer en suite, tuin, keuken, 3 slaapkamers, bad kamer, zolder met kamer voor dito huis te Oegstgeest of Leiden. Brieven aan Lin- naeusstraat 34 Utrecht. Wonlngruil Den Haag. Gez. te Leiden, liefst heel huis, 5 k., Huur tot f 50. Aangeb. in Den Haag aan prachtig plantsoen. vrij herenhuisje. Huur f 56.Br. Papaverhof 17, Den Haag. Tel. 332621. Huizen Houten garages, werk plaatsen, schuren, 3x4 f 420.-, 4x5 f 540.-, 5x6 f 660.- af fabriek. Tevens houten woningen, weekend-huisjes, vergaderlokalen, alle mod. houten gebouwen, door heel Nederland. Firma Heko, Stationsweg 353, Scherpen- zeel (Gld.). TeL 265. Diversen inrichtingen maakt Uw oude „Hetro" Herenhoeden rep. hoed weer als nieuw. Stomen - Keren - Modelleren. Nieuw en lint. Hogewoerd 109. Korevaarstraat 5. Accordeon, pianoklavier, met koffer 45, kofferpathe- foon 15. gitaars vanaf 17.50, mandolines 15, banjo 25. Tevens gevr. gra- mofoonpl., koffergram., ac cordeons, enz. Vakkundige reparaties en veren inzetten. W. Grönloh, Burgsteeg 9, Leiden. Engels. Aanvang October cursussen voor diploma han delscorrespondentie, conver satie voor beginnelingen, ge vorderden en emigranten. Club of privé. A. Iestra. leraar V.T.H., Vreewijkstr. 23 Fris en opgewekt naar Uw werk dank zij de Berini- motor. Trappen niet meer nodig. Betaling in termijnen. Inlichtingen Rijwiel- en Motorhandel van Zijp, Haar lemmerstraat 295. Schilderstukken voor bo ven dressoir, vanaf 14.50, compleet m*rt lij Lijsten makerij „De Concurrent", Haarlemmerstraat 72. Telef. 22918. Tevens het aangewe zen adres voor het omlijsten van platen, foto's, diploma's. Clubles voor Engels, voor beginners en gevorderden. Eventueel telef. afspraken tussen 8 en 1 uur v.m. Hoge Rijndijk 3. Tel. 22011. S) Werkzoekende? De Ne- erl. Betrekkinggids, Bree 66, Rotterdam. Brengt da gelijks de nieuwste kansen. Proefnummers ƒ0.50 Ab., 5 dagen ƒ2. Rijwielen vanaf ƒ25.2e hands damesrijwiel ƒ40. Herenrijwiel 3*.. Jongens- en meisjesrijwielen voor radig Rijwiel moffelen f20. niet koud gelakt, maar ge stookt in de oven H. Gin jaar, Hogewoerd 71. „Rosine" geeft de hoogste prijs voor goud, zilver juwelen. Grote keuze in i lovingsringen. gouden, zil veren en verzilverde artike len. Het adres voor alle reparatiën en uurwerken. Steenstraat 16. Tel. 26854. 9 Schrijfmachines, naaima chines, enz. Pracht ameuble ment, zware Mech. tafel, mooi oud kabinet, Berkel vleessnijmachine, oude Fran se mahonie bank, enz. W. F. Kooreman, Nieuwe Rijn 9, afloop Visbrug. TeL 23261. Leger des Hells - Hooi gracht 30. Bezoekt a.s. Za terdag en Zondag de samen komsten met het H.K. Team uit Amsterdam. Zaterdag avond 8 u. opvoering leken spel. Het donkere dal. Pro gramma's 0.25 bij alle Heil soldaten v.b. éegt ALLEEN AERO SCHOENEN HEBBEN PROTO PASVORM Op de kosten van c laires, prospectus, handels drukwerk en verenigingsor ganen, ook geïllustreerd, kunt U aanmerkelijk bespa door onze speciale druk- methoden. Reprografisch Be drijf St Lucas Society, Ra penburg 83, tel. 25514. Heeft U al een Polls van „DE OVERTOOM" (Verz. voc ZiekenhuisverpL in de Ned. Herv. Diakonessen Inrichtiï gen in Nederland). ZIEKEN HU IS VERPLEGING (Opname In e 1 k ziekenhui! OPERATIEKOSTEN (geen groepsindeling). SANAIORIUMVERPLEGING (onbeperkte duur). „DE OVERTOOM" beoogt geen winst; geen welstand» grenzen. Aanneming tot 65 jaar. Vraagt inL of prosp. aai het kantoor Overtoom 283, A'dam-W. Tel. 80202, toestel Oi 71 We gaan nog niet naar huls, zong ons drietal en ..laat de klok maar lui den". De waard, die de gratis muziek zeer op prijs stelde, draaide alle lampen aan en de obers hadden handen vol werk om alle gasten te bedienen. Onder tussen dansten Pieter, Doremie en de kraai vrolijk voort. Een gezellige dikke dame, die zich om deze vertoning tranen zat te lachen, stond plotseling op en wandelde achter Doremie aan- Nu kon ook een kaalhoofdig meneer de verlei ding niet langer weerstaan en spoedig werd de rij hoe langer hoe langer- Vrolijk schalden de leuke liedjes door de herberg en niemand bleef op zijn plaats zitten. Eindelijk zakte Pietei lachend in een stoel, maar de gasten gunden onze vriend geen rust. Ze tilden hem als een veertje omhoog en boven hun hoofden droegen ze hem de herberg rond. En de herberg liep maar steeds voller en voller. De mensen hadden een pret en plezier als nooit tevoren. Zelfs de statige obers kregen de smaak te pak ken. ..Hoera", juichte er een. „Leve die jeugdige puntmuts, dank U beleefd!" en toen smeet hij een hele stapel bor den, schotels, messen en vorken vaa louter plezier de lucht in.

Nieuwe Leidsche Courant | 1951 | | pagina 4