llicuwc geihsttft (fouranl Koning George VI gisteren geopereerd; zijn toestand bevredigend Duizenden wachtten in spanning voor Buckingham Palace Zweefvliegtuig landde op zolder van boerderij Wist U MAANDAG 24 SEPTEMBER 1951 BUREAUX: Steenstraat 37 Directie, Abonnementen- en Adver tentie-afdeling: TeL 22710 en TeL 23375. Redactie: TeL 20408. ABONNEMENTEN: ƒ5.15 per kwartaal; ƒ1.72 per maand; ƒ0.40 per week. ADVERTENTIËN0.18 per millimeter (Bij contract belangrijke korting) Twee en dertigste jaargang No 9336 Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK Directie: F. DIEMER CHR1STEL1JK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Lelden en Omstreken .StantuasUcfj Is gfteblevea myn fitrt la tegfjeaspott" Prol. dr E. Gorter gehuldigd God save the King KONING GEORGE van Engeland werd gisteren geopereerd. In het eerste bulletin, hetwelk door acht doktoren ondertekend was, stond: „De Koning heeft vanmorgen een operatie ondergaan voor longresectie. Hoewel nog enige dagen bezorgdheid moet blijven bestaan, is de toe stand van Zijne Majesteit direct na de operatie bevredigend". In een later bulletin werd gezegd, dat de toestand van de Koning „zo bevredi gend blijft als verwacht kan worden." Tegenover Reuter en Ass. Press verklaarden medici, dat longresectie betekent, dat de chirurgen een deel van de long hebben weggenomen. De snelheid, waarmee tot de operatie besloten werd, wekte vermoedens aan longkanker of aan tuberculose. De operatie werd uitgevoerd door de 57-jarige longspecialist Clement Price Thomas, in een daartoe ingericht verblijf op Buckingham Palace. Het nieuws verbrak de enorme spanning, waarmee de Britten het lot van hun geliefde vorst bijna 48 uur lang hebben afgewacht. Toen het eerste bulletin aan het hek van Buckingham Palace werd opgehangen, verbrak de menigte de politie-afzetting. schatting, 5000 wachtenden zetten het Engelse volkslied in. Een straalvliegtuig van de RA.F. verscheen boven het paleis en maakte een duik vlucht. Het was vijf uur in de middag, toen een lange man in een grijs costuum over het voorplein van het paleis kwam aanwandielen naar de hoofdpoort. Deze iman hing een bulletin op en liep terug. Een oude vrouw schreeuwde „God save the King" en deze roep werd onmiddel lijk door duizenden overgenomen. Uren later, toen de duisternis viel, liepen de mensen nog langs de poort, om zelf te lezen, wat de artsen van hun Koning hadden meegedeeld. Volgens vooraanstaande specialisten, is een operatie, zoals de Koning heeft ondergaan, toch altijd een delicate aan gelegenheid, al heeft de moderne weten schap veel van het, daaraan verbonden, gevaar verminderd. Als alles goed ver loopt, zal de Koning minstens zes weken het bed moeten houden en zal het onge- vurige bede voor 's Konings herstel. De betreffende bulletins zijn, volgens Ass. Press te vaag, om er uit op te maken >f er enig verband bestaat tussen de .lekte van Koning George VI en die, waaraan zijn vader op 20 Januari 1936 op 76-jarige leeftijd is overleden. Want ook George V leed aan een longkwaal, hij tweemaal een operatie moest ondergaan. Bij de tweede operatie werd uit de long van de Koning een abces verwijderd, doch George V herstelde gestadig, zodat maanden zelfs weer zijn ge liefde sport schieten kon gaan be oefenen. Vermelden wij nog, dat Koning George VI gisteren voor de operatie plaats vond, beheerst en zelfs opgewekt was. Koning George van Engeland heeft eer. rustige nacht gehad en zijn toestand blijft zo bevredigend als verwacht kon worden, aldus een Maandagochtend uit gegeven bulletin. De Engelsen leven hartelijk mee I met hun zieke vorst. Tijdens het I weekeinde werd de ziekte van de I Engelse koning door een grote I menigte druk besproken bij het I Buckingham Palace. V- Kamerlid stelt vragen Nederlands gezant met onvoldoende werk Is het waar dat de Nederlandse ver tegenwoordiger met de rang van gezant bij het Bureau voor het Europese Her stelprogramma te Londen geen reële werkzaamheden heeft te vervullen die enigermate in redelijke verhouding staan tot een dergelijke rang? Deze vraag heeft het Eerste-Kamerlid Ruys de Beerenbrouck (KVP) schriftelijk gesteld aan de ministers Stikker en V. d. Brink. De gezant zou zonder werk zijn ge komen doordat het bureau gezien het noodzakelijke contact met andere in ternationale organen achteraf in Parijs is ondergebracht. Geen enkel van de andere Pactlanden, met uitzondering van Amerika, zou in het Londense bu reau zo'n hooggeplaatst economisch ad viseur hebben. Bewakingskemen voor bedrijven Om bedrijven en instellingen tegen sabotage te beveiligen, zal de regering volgend jaar in het bijzonder de vorming beveiligingskernen bevorderen. Voor de verwezenlijking van deze plannen zullen waarschijnlijk enige wettelijke voorzieningen nodig zijn. Aan de gehele burgerlijke verdediging zal over 1951 rond 50 millioen en in de komende drie jaar vermoedelijk in totaal 30 millioen ten koste worden gelegd, aldus minister Van Maarseveen in de toelichting op de be groting van Binnenlandse Zaken. Onlangs meldden wij reeds dat in een tijdvak var der jaar 80 millioen nodig zou zijn. Mossadeq in de knel Extremisten drijven hem tot fellere actie De Sjah heeft een decreet ondertekend, waarbij over twee maanden in Perzie algemene verkiezingen mogen worden gehouden. Premier Mossadeq had giste ren een langdurig onderhoud met de Sjah, nadat de Britten het Perzische zoek tot hervattting der oliebesprekin gen hadden afgewezen. In het parlement te Teheran kwam wederom ontevreden heid tot uiting over het regeringsbeleid. Een groot aantal leden verliet namelijk de vergadering, zodat het vereiste aantal niet aanwezig was, om belangrijke be sluiten te kunnen nemen. De Perzische Olieraad heeft de gehele transportafde ling, bestaande uit 3000 voertuigen, var de Anglo Iranian gevorderd. De Britten moeten het wagenpark binnen twee of drie dagen uitleveren. Inmiddels zijn be sprekingen begonnen tussen Rusland er Perzië over een handelsverdrag. De nieu we Amerikaanse ambassadeur, Loy Hen derson, is te Teheran gearriveerd. Harriman en Bradley naar Nabije Oosten Spoed achter inschakeling bij Pactdefensie President Truman heeft Harriman er generaal Omar Bradley aangewezen voor de voorbereidende maatregelen Turkije en Griekenland, zo spoedig mogelijk bij het Atlantisch Pact in te schakelen. Aldus de New York Times. Zij zullen binnen dagen naar Europa en het Nabije Oosten vertrekken. Verwacht wordt, dat ook Engeland en Frankrijk spoedige hoge officieren naar Griekenland zullen zen den. Britse ambassadeur heeft Moskou verlaten De Britse ambassadeur in Moskou, Sir David Kelly, is voorgoed vertrokken. Zijn opvolger. Sir Alvery Gascoigne, zal mid den October in Moskou Verkeersongelukken tijdens weekend Meisje gedood, ouders gewond op rijksweg hij Delft Automobilisten verblind door koplichten vijf gewonden te Hedel BIJ EEN BOTSING op de nieuwe Rijksweg ten Oosten van Delft werden Zaterdagavond de 38-jhrige vertegenwoordiger Van Helden uit Rot terdam en zijn vrouw zeer ernstig gewond. Hun vierjarig dochtertje is in het Gasthuis te Delft overleden. Het ongeluk gebeurde toen hun auto bij het passeren van een andere wagen door de scheidingshaag tussen beide rijbanen vloog en in botsing kwam met een stationcar van de filmdienst van het Rode Kruis uit Den Haag, bestuurd door de Hagenaar G. De Rode-Kruisman kwam met de schrik vrij, maar de heer Van Heldiai werd uit zijn Volkswagen geslingerd. Hy brak een pols en een been terwijl bovendien een hersenschudding De chirurg Clement Price Thomas, een specialist voor chirurgische be handeling van tuberculose, die de operatie bij Koning George VI op Buckinham Palace verrichtte. Er waren diverse artsen tegenwoordig, doch bovengenoemde werd als de meest deskundige beschouwd. twijfeld een paar maanden duren, alvo rens hij weer enige bezigheden zal kun nen verrichten. De gehele Koninklijke Familie was dit week-end naar Londen gekomen. Ook de Hertog van Windsor was, zonder de Hertogin, uit Parijs naar Engeland ver trokken. Echter zei-de zijn secretaris, dat deze reis geen verband hield met de ziekte van de Koning, maar reeds een lange tijd geleden was voorgenomen. Wel was de oorspronkelijke datum van zijn vertrek pas op 26 September a.s. bepaald. Uiteraard was het op Buckingham Palace een va-et-vient van ministers en diplo maten, die hun vurige wensen voor een spoedig herstel van de Koning uit spraken. In alle kerken van elke gezindte werd Zondagmorgen gebeden voor het behoud van de geliefde vorst. Koningin Elizabeth vergezeld door haar doubters en prins Philip, woonden in de kapel van het paleis van die aartsbissohop van Canter bury een dienst bij en in Westminster Abbey herhaalden duizenden monden de kreeg. Zijn 37-jarige echtgenote moest eveneens met een hersenschudding in het Gasthuis worden opgenomen. De motorrijder, die de Volkswagen tussen Rotterdam en Delft heeft zien rijden en dit meedeelde aan omstanders op de plaats van het ongeluk wordt verzocht zich te melden bij de Delftse politie (tel. K 1730-100.). Bij Weert is Zondagmiddag een per sonenauto uit Valkenswaard in de Zuidwilemsvaart gereden. De 32-jarige gehuwde A. van Huykelom uit Borkel en Schaft Is daarbij verdronken. De drie andere inzittenden konden zich zelf redden. Op overweg gegrepen Op de onbewaakte overweg bij Bree- zand (N-H.) is Zaterdagmiddag de on geveer 50-jarige J. Rueck uit Den Hei der door een trein uit deze plaats ge grepen. Hij werd op slag gedood. De 35-jarige L. Reemers uit Aarle- Rixtel (N-nBr.) werd Zaterdagavond op de Bosscheweg aldaar aangereden door de motorrijder De K. uit Lieshout. Hij Hij overleed vrijwel onmiddellijk. Mej. M. uit Den Haag, een Rotter dammer en het eahtpaar B. uit Roer mond met zijn dnchter liepen gister avond ernstige snij wonden en inwen dige kneuzingen op toen hun twee per sonenauto's bij Hedel met vrij grote snelheid op elkaar inreden. De bestuur ders waren vermoedelijk door de kop lampen verblind- Ernstig gewond werden mevr. Balser uit Roermond en haar 14-jarig dochter tje, evenals de 45-jarige heer J. Oost hoek uit R'dam. Lichtgewond werden juffrouw J. van Maurik uit Den Haag en de heer Balser uit Roermond. In de Waalhaven te Rotterdam is terdagmidag de 48-jarige Italiaanse troos Filippo Pico uit La Goletta bij een poging op het Italiaanse schip Louis Pasteur een luik vast te maken, in het meer dan 10 meter diepe ruim gevallen. Hij overleed in het zieken- Geen geld genoeg Voorlopig zullen we 't zonder Fokker S-ll moeten doen De vervanging van de Tiger Moth- vliegtuigen der Rijksluchtvaartschool door modernere toestellen van het type Fokker S-ll moet voorlopig uitgesteld worden. In verband daarmee kan de per soneelsbezetting van de Rijksluchtvaart school gehandhaafd blijven op 295 man, deelt minister Wemmers in een be grotingsstuk mee. Zijn voorganger, mi nister Spitzen, had vorig jaar al twee exemplaren van het type Fokker S-ll laten kopen en wilde-er volgend jaar nog 17 bestellen. De financiële toestand van het land laat thans echter de aankoop niet toe. Bewoners dachten aan blikseminslag Bestuurder (18 jaar oud) kwam er zonder ernstige verwondingen af MET EEN ENORME KLAP drong gistermiddag een zweefvliegtuig pannendak binnen van de boerderij der familie Van Dolder aan de Raamweg te Nieuw-Loosdrecht. Door het maken van een vliegfout en een onjuiste landingsberekening was de 18-jarige zweefvlieger J. Brugman uit Utrecht terechtgekomen op de zolder van een boerenwoning die enkele honderden meters van het vliegveld Hilversum stond. Unie-collecte Vergissen wij dit De bestuurder mocht van geluk spre ken dat de neus van het toestel juist het dak binnenschoot op een plaats vroeger een luik heeft gezeten, want daardoor miste hij de zware hanebalken. Nu kwam hij met cockpit en al op de zol der terecht. De bewoners, een bejaard echtpaar, vermoedden eerst dat de bliksem was geslagen. De vlieger werd door hen zijn benarde positie bevrijd en bleek geen noemenswaardige verwondingen te heb ben opgelopen. Sedert een jaar beoefende de jongeman de zweef vliegsport. Hij in het bezit van een B-brevet. Met e Zoon stak beschonken vader neer Familiedrama in Brabants plaatsje Middelrode Toen in het dorpje Middelrode onder de gemeente Berlicum (N. Br.) heden nacht omstreeks een uur zekere A- van D., vader van vijf kinderen, in be schonken toestand thuis kwam. ontstond zoals reeds meermalen was voorgeval len, een ernstige twist. De oudste zoon van 17 jaar pakte plotseling een brood mes en stiet zijn vader daarmee in de rug- Deze is vrijwel onmiddellijk aan de bekomen verwondingen bezweken. De rijkspolitie heeft nog vannacht de dader naar Den Bosch overgebracht. Deens echtpaar met jacht op Texel gestrand Het Deense jacht Si Gepsey is van nacht ter hoogte van Den Hoorn (Texel) omgeslagen. Het echtpaar dat aan boord bracht het leven er af door zich het drijvende bootje vast te klam pen. Geheel stukgeslagen strandde het jacht even achter Den Hoorn op het Texelse strand. De schipbreukelingen zijn 'j de strandvonder ondergebracht. Het jacht, dat op weg was naar Am sterdam, moet als verloren worden be schouwd. Studentikoze Kuipeiijtjesin de Schie wmmwm Nergens wordt de watersport zó intensief beoefend n Delft. Dat ziet u trouwens wel op dit plaatje. Daar moeten de groen-studenten terugkeren naar hun kinderjaren, toen zij nog in de meest primitieve vervoermiddelen de binnenwateren van de plaats hun- gga ner inwoning be- voeren. Een dier vervoermiddelen is ongetwijfeld de 14 ton, en daarmee kwamen Zaterdag |p in Delft, tijdens de j'r ontgroeningsfees- ten, de oudere- jaars op de prop- vigatie-talenten van hun jongere broeders in te tes- ten. Ten aan- schouwen van een groot publiek wer- den de kaalge- |p§ schoren heren ge- lijk Jan Huygens |htr; de in de ton gezet vervolgens grillen van net Schiewater prijs gegeven. Ze droe gen daarbij een luchtig toilet, om dat het risico van een nat pak naar verhouding groter is dan de kans, om er nog een beetje i blijven. Inmiddels is nu voor de meeste droog af te komen. Doch de smadelijke eerste-jaars studenten de groentijd ach- ondergang van ton en navigator wordt ter de rug en kunnen zij als volwaardige altijd meer op prijs gesteld door de toe- leden in de studentenmaatschappij op- schouwers dan het doodga droog genomen worden. Grunau-baby was hij door een lier op getrokken tot een hoogte van omstreeks 450 meter. Hij vertelde dat hij plotseling in daalwinden was terechtgekomen, boomtop had geraakt en eer hij wist wat er gebeurde het -k was binnengevlogen. Het vliegtuigje is het eigendom vz Kon. Ned. Vereniging voor Luchtvaart. De schade is groot. Jongen door dorsmachine gedood DAT heel Schouwen-Duiveland en Tholen Zaterdag een uur zonder stroom hebben gezeten doordat een 50.000- volts bovengrondse hoogspanningsdraad werd geraakt door een dragline. DAT de pluimveestapel van B. Nieu- wenhuizen te Ierseke wegens pseudo- vogelpest is afgemaakt en er ook in IJsselmuiden drie gevallen zijn gecon stateerd. DAT op het Mosplein te A'dam-Nrd een oorlogsmonument, ontworpen door H. J. J- Dannenburg, is onthuld door W- Overdiep die in 1943 bij een bombar dement zijn vrouw en vijf kinderen verloor. DAT de collecte voor de particuliere slachtoffers van de enorme regenval op 9 Augustus (schade f50 000) Zaterdag te A'dam f 15-000 heeft opgebracht ter wijl nog f9.000 via de bank is ontvan gen. DAT de burgerij van Holten binnen eer week het gevraagde bedrag van f75000 voor de bouw van aoht woningen met rond f 10.000 heeft overtekend ei raad er mee accoord ging. DAT de Ned. Alpenvereniging, die te Utrecht haar najaarsreünie hield, op 31 Mei 1952 haar vijftig-jarig bestaan zal vieren. DAT de nationale Rode-Kruiswed- strljden in Den Bosoh zijn gewonnen door Bodegraven (helpsters), A'dam (helpers), Bergen op Zoom (vr. com mandanten) en A'dam (mannelijke commandanten). DAT het merendeel van 100 woningen te Vlissingen die tijdens de inundatie ernstig werden beschadigd, nog steeds door vochtigheid onbewoonbaar zijn en het gemeentebestuur thans een rijks- voorschot van f 164-000 voor verbete ring wil vragen. DAT honderden bewoners van Ede Zaterdag op de receptie verschenen bij burgemeester en mevr. Boot, die hun zilveren bruiloft vierden en op 1 Oc tober naar H'sum zullen vertrekken. DAT opsporing is verzocht van de 28-j. Engelse matroos William Richard Hughes, die reeds in December 1950 A'dam ging passagieren en sindsdien wordt vermist. DAT op 60-j. leeftijd te A'dam is overleden, dr H. Peters, leider van de afd- Volksgezondheid van de G-G.G-D. te A'dam en gepensionneerd res.-officier van gezondheid 2e klasse DAT burgemeester d'Ailly van A'dam gisteren in Hoofddorp (Haarlemmer meer) een monument voor 300 Joodse oorlogsslachtoffers heeft onthuld. DAT de Willem Ruys Zaterdag geheel volgeboekt voor de 23ste maal uit R'dam naar Indonesië is vertrokken met o.a. de gezanten van Italië en Portugal te Djakarta en ruim 100 Brits-Indische deelnemers aan de jamboree. DAT de Unie Verkeer te A'dam aan de Stichting Econ.-statistisch Onder zoek deT gem. universiteit heeft opge dragen de kansen voor lonende exploi tatie van het taxibedrijf te onderzoe ken, daar de werkgevers 300 chauffeurs willen ontslaan. DAT de onlangs te Bussum opge richte Radio-jeugdomroep (Baro) zijn naam heeft gewijzigd in N.J-R.O- (Ned. Jeugd Radio-Omroep) en zelf wil gaan uitzenden, waarvoor zij reeds een eigen studio, zangclubje en muziekensemble heeft, terwijl men hoopt op uitwisseling met andere plaatsen. DAT de Corssley autobus 1209 van de Ned. Buurtspoorweg Mij te H'sum, die reeds 500 000 km heeft afgelegd. Zater dag een jubileumrit maakte naar Werk spoor te Utrecht, waar hy in 1947 i: geleverd. Te Tuijl bij Zaltbommel is 16-jarige J. van Riemsdijk bij het dorsen tussen de draaiende delen van een dors machine terechtgekomen. Hem werd eer der benen afgerukt. Het slachtoffer i* vanmorgen aan de gevolgen overleden. Gratie verleend aan Alssema Aan de in Groningen ter dood ver< deelde J. Alssema is gratie verleend. De doodstraf is veranderd in levenslange gevangenisstraf. Avifauna tijdens winter naar Amsterdam? Als Avifauna inderdaad van November tot en met Maart naar de Amsterdamse Apollohal zal worden overgebracht, zoals verluidt, zal dit het resultaat zyn van besprekingen, die thans nog aan de gang nog niet het eindstadium hebben bereikt. In de eerste plaats wil men de kostbare vogels tijdens de wintermaan- warmer verblijf geven, terwijl de zakelijke kant is, dat de vogels 's winters meer kijkers in de stad Am sterdam zullen trekken dan in Alphen aan den Rijn. Het voornemen is de muzikale en an dere evenementen ook ln de Apollohal te doen plaats vinden. Minimumprijzen voor borrel omhoog De minimumprijzen van jenever zullen worden verhoogd. Hiertoe heeft de vak organisatie gedistilleerde dranken beslo- verband met de onlangs verhoogde accijns op gedistilleerd en de prijsstijging bier. Een glas gewone jenever en glas licht bier zullen nu in 'n bedrijf de prijsklasse 3 minstens 30 ct kos ten. Een glas oude jenever en een glas waar bier ten minste 35 ct Sjahrir bezoekt India De oud-premier der republiek Indo- ïesia, Soetan Sjahrir, heeft Nieuw- Delhi bezocht en daar zijn leedwezen uitgesproken over het feit, dat India en Indonesië verschillende standpunten innemen ten aanzien van het vredes verdrag met Japan. Hij logeert Indira Gandhi, dochter van premier Nehroe. Katoenindustrie verloor f 25 millioen De voorzitter van de Ned. Katholieke Kleding- en Textielarbeidersbond St- Lambertus heeft te Almelo verklaard, dat de textielindustrie tengevolge van het prijsverloop een verlies van f 25 millioen heeft geleden. Ondanks da moeilijkheden verwachtte hij niet, dat de werkloosheid in deze industrie lange duur zou zijn al zou het oude peil niet meer bereikt worden. Australische bevolking beslist: Communisten niet uitsluiten De communistische partij in Australië zal niet buiten de wet worden gesteld. Aldus heeft het Australische volk in volksstemming beslist. Het verbod de regering, dat reeds geruime tijd ge leden tegen de communisten werd uitge vaardigd en waarover het volk zich nog moest uitspreken, is namelijk met kleine meerderheid verworpen. De juiste uitslag van de stemming is nog niet be kend, maar toen driekwart der stemmen was geteld, bleek dat van de 5.000.000 kiesgerechtigden er reeds 1 898.000 tegen 1.737.000 voor het voorstel van de gering wasen. En de regering had, overwinning te behalen, een m derheid van 6 tegen 4 stemmen op zich moeten verenigen. Hoewel de mening van het volk gerespecteerd zal worden, heeft premier Menzies een beroep op de Australiërs gedaan zich te verzetten tegen communistische inmenginng in de productie-aangelegenheden. Hij verklaar de te vrezen, dat de uitslag van de stem ming de communisten zou aanmoedigen de regering te dwarsbomen. In de Harskamp oefeningen met luidsprekers Bij oefeningen in De Harskamp gebeurt iet soms dat argeloze recruten, die moei zaam door stof en modder kruipen, plot seling de schrik op het lijf wordt gejaagd door het geratel van een mitrailleur ir een nabij bosje of het gedonderd van ge schut over het voorterrein. Deze geluiden komen uit verder opge stelde luidsprekers. Op deze wijze wor den de militairen vertrouw-) gemaakt met hei rumoer op oe slagvelden. Voor doofstommen is te Rome door 16 landen, w.o. Nederland, een wereld federatie opgericht, op de basis v sociale gelijkheid met andere mensen. jaar een wat grotere belangstelling de Unie-collecte ten gunste van het Chirstelijk onderwijs. Er is, hebben wij het wel, een herlevend besef dat deze collecte ook nu nog hard nodig is. Toch blijven ons klachten bereiken, dat er hier en daar meer aan deze col lecte kan worden gedaan. Merkwaar digerwijze komen deze klachten ook wel de zijde der ouders die het maar matig vinden wanneer in hun omgeving een Unie-comité in gebreke blijft iets te ondernemen. Die ouders willen wel ge- Dat is voor de betrokken plaatselijke comité's wel een pijnlijke aangelegen heid. Thans zullen we nog maar geen namen noemen. Liever is het ons, wan neer de nalatigen alsnog spoedig de nodige activiteit opbrengen. Men moet het ijzer smeden wanneer het heet is. De zaak is het trouwens dubbel-en- dwars waard. Nanno Sjoerd weer bij zijn ouders Pleegmoeder Ullner uit Bremen kwam mee Een lichtgroene auto van de Interna tionale Vluchtelingen organisatie en een bruine stationcar van de politie uit Bremen draaiden Zaterdagmiddag om streeks vijf uur de Tuinstraat te Assen Zij stopten voor nummer 64, waar de familie Meinders woont. Een kleine blon de jongen in een grijs fluwelen pakje opende snel 't portier van een der wagens dook onder in een juichende mensen- De thans achtjarige Nanno Sjoerd Meinders, die kort na zijn geboorte in Bremen, waar zijn Nederlandse ouders tijdens de bezetting te werk waren gesteld, bij de familie Ullner werd ondergebracht, is. na talrijke pogingen om hem in de ouderlijke woning terug te krijgen, Zaterdag in Assen aangekomen. Hij liet zich de Hollandse maaltijd al dadelijk goed smaken. groep. Slechts enkele seconden daarna Nanno Sjoerd Meinders, het achtja rige Nederlandse jongetje dat sinds zija geboorte door zijn Duitse pleegmoeder, Frau Ullner, in Bremen was opgevoed, de eersite zoen op Nederlandse bodem zijn werkelijke moeder in ontvangst. Ook mevr. Meinders en Frau Ullner om helsden elkaar en daarna ging een geluk kig gezin de woning binnen. In de met bloemen versierde woonka- er stond Nanno Sjoerd wel even vreemd te kijken. Zijn vader had een zoen ge kregen en zijn broertjes Wimmie (7 jaar) Hendrik (5) gaf hy evenals zijn zusje Greet je van 1V4 jaar een hand, waarbij hij steeds een buiginkje maakte. Greetje trok een pruillipje, maar het ys was di- gebroken toen Wimmie een prach tige roodgelakte bal in Nanno's hand drukte. Voorlopig zal Nanno een dag of veer tien thuisblijven, maar dan gaat hij na tuurlijk naar school. Boerderij bij Meppel brandde af: schade twee ton Zondagmorgen is de boerderij van de veefokker H. Gomarus. tussen Meppel en Rulnerwold, door brand volkomen ver- 1 De schade wordt geschot op 200.00 gulden. Alleen het huisraad kon groten deels gered worden. De boerderij met de gehele oogst, alle landbouwgereedschap pen en -machines gingen verloren. De boer was verzekerd. (Advertentie VERHUIZINGEN TRANSPORTEN Fa J. v. d. LUYT Zn WEERBERICHT Wisselend weer Tot morgenavond verwacht De Bilt: Aanvankelijk toe nemende bewolking, gevolgd door enige regen, later weer nu en dan opklaringen, maar ook kans op verspreide buien. Matige tot krachtige wind tussen Zuid en Zuidwest. Weinig veran dering in temperatuur. (Opgemaakt te ZON EN MAAN. Dinsdag: Zon 6.291834; maan Maandag 23.27, onder Dinsdag 16.49 t op Woensdag 0.40 uur. 1 Oct. N.M.

Nieuwe Leidsche Courant | 1951 | | pagina 1