6 Algemene indruk tot grote Respectabel aantal dieren met veel toekomst van VEBO geeft reden tevredenheid WIJ ZIJN GESLAAGD!! Van uit een flink zeetje kwam de Baron Van Kattendijke" naar Katwijk nieuwe leidsche courant vrijdag 21 september 1951 Onze deskundige aan het wooid (Van onze deskundige medewerker, de heer J. van der Goot te Wassenaar) De dieren lieten zich zeer goed zien op de veemarktterreinen, waar de grote jaar lijkse veetentoonstelling Vebo werd gehouden; hiervoor dient een woord van hulde te worden gebracht aan de Markt- en Havendienst. De keuringsringen waren goed van stro en zand voorzien. 'n®| De blaarkoppen waren ver in de meer- ls een van de belangrijkste rubrieken j. J derheid. De stierenklassen waren zeer van de keuring. IA Bart 2 van Van L 8oedr vooral vielen op de oudere en 2- Zwieten. Typische dieren met zeer goede 'P i[ jarige stieren. Gustaaf van Vita Nova melktekens. Toilet had beter gekund. 1B Leiden stond er nog rijk voor, ofschoon Gustaaf van Rotteveel. Nog jonge die- inen de jaren hem al iets zwaar beginnen te ren, die goed zün gegroeid. Beste uni- l wegen. Deze fraai gebouwde stier ver- formiteit. IC Concurrent van Van Zwie- tegenwoordigt het gewenste type in ten. Melkrijke, iets minder behangen rei optima forma. In de strijd om het kam- dieren. j pioenschap mocht hij als oud-kampioen Groepen pinken van één vader: la j mee pareren. En met ere! Gustaaf van A. H. Rotteveel, uniform vijf- Dorus van Schultinga, voldoende be- tal met veel kwaliteit lb. n«| kend, eigenaar D. van Os te Rijnsater- Reinder van de Horne, ingezonden 1 woude, kwam terecht lb; lc de Leiden nog onbekende Leopold, ook Dirk-zoon, van S. J. van der Stoel. Platte behangen stier, niet te vast in de mid denhand. Albert van Vita Nova en Court van W. de Wit en A. van Noort haalden gemakkelijk een tweede prijs, beide zeer goede fokstieren en best type. De 2-jarigen vormden een zeer goede collectie. IA en levens kampioen Dorus van A. H. Rotteveel. Stier met zeldzaam mooi soort en veel adel. Gang kon iets beter. IB Victor van Castor, aanwinst van Vita Nova. Buitengewoon behangen stier met beste soort. Toilet had beter gekund. IC Albert van M. J. N. van der Weijden Langeraar. Sterke fraai gelijnde stier. Was nu iets minder diep. De anderhalf-jarigen waren als groep zeker niet'slecht, maar deze stieren heb- ■•Yf ben in het najaar niet hun tijd. Julius van Rosenboom heeft zich sinds het af gelopen voorjaar best gehouden. Is zeld zaam diep, mooie soort en heeft sterke benen. Werd na zware concurrentie tot reserve-kampioen uitgeroepen. Maarten 2 Alma van gebr. Van Leeuwen is sterk gebouwd, maar heeft iets te ruime maat m 'j en kon iets beter geplaatste achterbenen hebben. Cor van N. Heemskerk te I Uithoorn heeft een best type met zeei goed gevormd achterstel. Is echter nog iets weinig gezonken. Verder waren ei nog verschillende goede tweede-prijs- De stierkalveren waren behoorlijk goed. Verschillende beloven veel. De oudere melkkoeien, geboren voor 1946, ook goed met. twee uitstekende kopnum- mers. Deze beide koeien behaalden levens het kampioenschap en rese-rve-kampioen- schap. IA Reina van S. J. van der Stoel d0 Leiderdorp. Zeldzaam fraaie en edele melkkoe met uitstekend gevormde ach terhand. IB Sien van A. C. Wieman Al phen aan den Rijn. Platte behangen koe, die iets fijner afgewerkt kan zijn. Melkkoeien geboren in 1946: goede dieren. IA Lotje van W. van Santen. Platte typische melkkoe met goede uiers. 1B Adrie 2 van A. H. Rotteveel, kon iets krachtiger zijn in de gang. Vierjarige melkkoeien: beste klasse. IA Liesje van C. van Zwieten, beste «oort, iets klein. 1B Margriet 5 van W. van Santen, goed gelijnde magere koe. IC Bertha 6 van S. J. van der Stoel, platte koe met iets weinig ribdiepte. Melkschotten; goede rubriek met vol doende uniformiteit. IA Tine van gebr. Zwanenburg Bodegraven. Sterk gebouw de schot, kon iets meer adel vertonen. 1B Margo 4 van A. H. Rotteveel, fraai type. IC Adrie 3 van J. Rijlaarsdam Al phen aan den Rijn, platte brede schot. De melkvaarzen waren over het al gemeen in kwaliteit best. IA Rieka 14 van S. J. van der Stoel, fraai type. 1B Joopie 15 van C. van Zwieten, gebouwd dier. IC Margo 5 vai Rotteveel, eveneens een vaars van best type. En: prachtromp. Van de jongste rubriek kwam Annie 2 van W. van Santen mede door de prima Uier, aan de kop. 1B Irene 3 van J. M. Weststeijn Oude Wetering, goede soort. IC en 1D twee Hertog-dochters van Van der Weijden Langeraar. Bij de drachtig droogstaande koeien waren twee zeer goede kopnummers. IA Rommy van S. J. van der Stoel. Zeld zaam correct gebouwde jonge koe. Iets weinig ontwikkeld. IB Diena van W. Hoogendoorn. Buitengewoon diepe koe met zeer goede uier. Kruisvorm en kop gaven de doorslag in de strijd met Rommy. De drachtige vaarzen hadden enkele prima kopnummers, vooral Alida van Rijlaarsdam en Lize 3 van Rotteveel wa ren van zeer goede kwaliteit. Er waren niet minder dan zes rubrie ken pinken. Van de oudste groepen lie pen Mopje 12 en Corrie 6 van W. van Santen en Marina 2 van Zwanenburg ver uit. Bij de in Febr. geboren pinken was Osmla van J. C. Groenewegen fa voriet. Verder noemen wij Bertha 5 van C. P. Roest te Zoeterwoude. Fraai, cor rect gebouwd. Bij de jongste groep de typische Leen- tje 28, Duimpje 3 van A. H. Rotteveel, Roos 3 van C. P. Roest en Mona R van de wed. Paardekooper. De productieklasse had geen grote aangifte. Toch konden hier nog vier eerste prijzen worden toegekend. IA de bekende Leentje 17 van C. van Zwieten. Diepe behangen koe met beste uier, kruisvorm kon iets beter. Deze koe won 'tej tevens de medaille van de minister van landbouw en wisselbeker van de C.M.C. te Den Haag. IB Olga van W. van San ten. Moest het in uiervorm laten zitten, anders hadden de rollen wel eens anders verdeeld kunnen zijn. IC Trijntje even eens van Van Santen Buitengewoon melkrijke koe. ID Albertje van S. J. van der Stoel. Sterke koe met iets minder woude. Typische melkkoe, kan fraaier de kop. lb Willemke 24 van M. Keyzer Aarlanderveen, is een sterke behangen De vier-jarige melkkoeien vormden een matige klasse met een goedkopnum- mer en wel Anna 9 van Bonda's proef- boerderij te Wassenaar. Ze kon evenwei nog iets meer adel hebben. De melk schotten vormden een goede klasse, la Aukje 60 van L. J. Splinter Zevenhoven, goedsoortige jonge koe met goede uier. lb Marie 49 van Bonda's proefboerderij, melkrijke koe met iets weinig adel- lc Annette 3, eveneens van Bonda. De melkvaarzen waren als rubriek al te best. Elizabeth van jhr J. A. G. Sandberg te Wassenaar is een goed geslo ten en evenredig gebouwde vaars me zeer goede uier. De drachtig droogstaan de koeien waren gewoon met een best kopnumer, en wel Irene 5 van J. Th. Wes- selingh te Hazerswoude. De drachtige vaarzen waren knap met een goed kop numer en wel Willy 4 van A. Blok te Voorschoten. Typische vaars, kan echter iren zeven groepen afstammelin- i één vader aangegeven. In het :eer verdienstelijke groepen. Dit Lisse; lb. Gonda van H. W. Turk, Zoe terwoude; 2a. Adrie van C. van Haaster, Lisse; 2b. Lena, van J. de Vijver, Oegst- geest; 3a. Jope van C. H. van Mil te Lei derdorp; 3b. Jannie van P. Wijnhout, Klasse 5: la. Corrie van P. Hus te Kat wijk aan Zee; lb. Eusje van J. G. van der Voort te Katwijk aan Zee; 2a. Nellie van C. J. Overdevest te Wassenaar; 2b. Marie van W. van Rooijen te Leiden; 3a. Clazina van H. Heemskerk te Oegstgeest; 3b. Chrisje van C. van Mil te Leiderdorp; 3c. Brammina van B. Bruynes te Nieuw- Vennep. Klasse 6: 1. Dirkje van W. Hogervorst te Leiderdorp; 2a. Willie van P. Wijn hout, Lisse: 2b. Truus van J. C. van der Stam te Nieuw-Vennep; 3a. Neeltje van Z. van Duyn te Katwijk aan Zee; 3b. Treesje van C. Holswilder te Leiden. Klasse 7: la. Corrie van J. Schenke- veld te Leiden; lb. Martha van P. Hus te Katwijk aan Zee; lc. Corrie van G Warmerdam, Lisse; ld. Rietje van G. Warmerdam. Lisse; 2a. Maartje van M. Hus, Katwijk aan Zee; 2b. Corrie van Th. de Wit. Oegstgeest; 2c. geit van B. Bruynes, Nieuw-Vennep. Klasse 8: 1. R. v. J. 43 van P. Wijn hout, Lisse; 2a. R.v.J. 25 van P. A. Gerse, Wassenaar; 2b. R.v.J. 49 van P. Wijnhout Lisse; 3a. R.v.J. 34 van W. Hogervorst, Leiderdorp; 3b. RR.v.J. 45 van C. van Haaster, Lisse; 3e. R.v.J. 40 van D. van Laar, Leiderdorp. Klasse 9: Groep van J. C. van der Stam, Nieuw-Vennep. Klasse 10: 2. Groep van Filippus II van afdeling Lisse van de bond. Klasse II: 1. Groep van afdeling Kat wijk aan Zee; 2a. groep afdeling Lisse; 2b. dier van C. H. van Mil te Leider dorp. Klasse 12: 1. Corrie van P. Hus te Kat wijk aan Zee; 2a. Adrie van C. van Haaster. Lisse: 2b. Gonda van H. W. Turk, Zoeterwoude; 3a. Jopie van _C. H. van Mil, Leiderdorp; 3b. Nellie van van der Ploeg. Lisse. Kampioen bok: Ienus, Prov. Bond. Res. kampioen bok: Ido I, idem. Kampioen geit: Liesje, A. Jansen, Lisse. Res. kampioen geit: Corrie Hus, Katwijk aan Zee. Afdeling varkens Klasse 1: 1. varkensfokvereniging „Steeds Beter" Zevenhoven; 2. W. Hoo- ?veen, Leidschendam. Klasse 2; 2. J. C. Groenewegen, Zoe- rmeer; 3. gebr. Wingelaar, Zwammer- Klasse 3: 2. G. A. Stigter, Aarlander- ;en; 3. J. van Schie, Benthuizen. Klasse 4: 2. Jac. van Egmond, Aarlan derveen. Klasse 5: 1. A. J. van Reeuwijk, Zoe- termeer, A. C. van Haastert. Leidschen dam en L. Uit den Boogerd, Zoetermeer; S. Onderwater, Leidschendam en van Egmond, Aarlanderveen; 3. Jac. Egmond, Aarlanderveen en A. C. Haastert, Aarlanderveen; 4. J. G. Oliehoek, Wassenaar. Klasse 6: 3. N. S. Onderwater, Leid schendam. Klasse 7: 1. A. J. van Reeuwijk, Zoe- rmeer; 2. idem; 3. J. G. Oliehoek, Was- Klasse 8: 3. N. S. Onderwater en P. Buitelaar, beiden Leidschendam Klasse 9: 1. A. J. van Reeuwijk, Zoe- ermeer; 3. J. H. Kompier. Hazerswoude. Klasse 11: 3. N. S. Onderwater, Leid schendam. Kampioen beerr varkensfokvereniging „Steeds Beter" Zevenhoven. Res. kampioen beer: geen. Kampioen zeug: A. J. van Reeuwijk, Zoetermeer. Res. kampioen zeug: A. C. van Haastert Leidschendam. ti vee onderstreepte het slagen van de Vebo. Vooral voor de in de eigenaar was het een groot ogenblik. De foto vertelt, hoe Leidenaars een voorname Vebo-stier wordt getoond. Molen De Valk zingt het lied der kloekheid mee. Foto N. van der Horst. door Vita Nova, uniform vijftal van goed type. Ie' Gustaaf, vijftal van J. M. West steijn en A. Roeloffs, goedsoortige ge stopte dieren. De kalverengroepen van één vader wa ren zeer goed. la groep van de helaas niet meer aanwezige stier Alfred var Santen, zeldzaam fraaie unforme groep, lb groep van Gustaaf van Rotteveel, eens typische dieren met correcte bouw. Verder nog vier beste groepen, e een tweede prijs kregen. De eigenaarsgroepen zelfgefokte vol bloeden telden tien aangiften, la oudere groep van C. van Zwieten, beste collec tie met sterke gebruiksdieren. lb groep Rotteveel, reeds genoemd, lc jon gere groep van Van Zwieten, eveneens genoemd. Tweede prijzen voor H. Roest, gebr. Zwanenburg en H. Mooren. Derde rijzen voor J. Los, M. van der Weyden Q. Onderwater. Bij de niet-zelfgefokte groepen slechts rie mededingers. Eerste prijs S. J. van der Stoel, uniforme collectie, ruim ge bouwde dieren met goede uiers. Tweede prijs W. van Santen, uniforme collectie met beste gebruiksdieren, kruisvormen ;ts minder. Derde prijs J. Rijlaarsdam. De totale indruk van de blaarkop pen was uitermate gunstig. De blaar- kopfokkerii beschikt over een aantal jongere dieren met veel toekomst. Bovendien was er veel eenheid in deze fokkerij te constateren, wat niet anders dan zeer verheugend kan zijn. De zwartbonten Het stierenmateriaal was uiteraard zeer beperkt, omdat de meeste zwartbont- fokkers bij de K.I. zijn aangesloten. De oud-kampioen Zijlster Reclame van Splin- :r was niet aanweizg. Aaltjes Adema van Vita Nova kreeg an de oudere stieren een eerste prijs en tevens het reserve-kampioenschap. Stier zeer goed gevormde achterhand. Stienser Rudolf van Vita Nova werd in de rubriek anderhalf-jarigen een eer ste prijs toegekend en het kampioen schap. Fraai gelijnde stier, die zich best houdt. Kuyck Nico werd in deze rubriek 2. Iets bevleesd type. De oudere melkkoeien waren goed. la Hanna 2 van J. Th. Wesselingh Hazers- Atdeling schapen iets sterker. 2a Trijntje 7 van Bonda's proefboerderij, goed gelijnde vaars, iets groot. 2b Bleske 3 van A. Blok. De pinken-rubrieken waren goed, voor al de op la geplaatste Gerarda 6 van Bonda's proefboerderij is een goedsoor tige pink. lb Ada van A. Uittenbogaard te Oegstgeest. 2a Geertruida 78 van H. S. Kroft te Alphen. De productieklasse was van de zwart bonten verreweg de beste, la Marijke 20 van jhr J. Sandberg, fraai gebouwde koe, behaalde tevens het kampioenschap en medaille, aangeboden door het mi nisterie van Landbouw, lb Boukje 35 eveneens van jhr Sandberg. Zeker niet minder fraai type, maar met iets ver zakte uier. lc Marie 47 van Bonda's proefboerderij. Platte, evenrédig gebouw de koe. Bij de groepen van één vader had de heer J. Wesselingh het succes met twee groepen la en lb te worden. Ia groep van Adolf Hendrik 2, uniform met beste uiers, lb groep van Adema Lindberg, I iets minder adel. lc groep van Trijntjes Adema 5 van Bonda's proefboerderij, iets minder mooi gevormde achterstellen. Groepen pinken van één vader. Een eerste prijs werc^ niet toegekend; 2 werd groep van Luctor 2, ingezonden door Vita Nova. Deze dieren kunnen iets meer kwaliteit bezitten. Bij de groepen kalveren van één vader kwamen de dieren van Selma's Oké aan de kop, eigenaar H. S. Kroft, Alphen aan den Rijn. Tweede prijs voor groep van Luctor 2, eigenaar J. Clerk, Hazerswoude. De eigenaarsgroepen volbloed zelfge- kofte dieren waren goed. la groep melk rijke geblokte dieren van Bonda's proef boerderij. lb groep typische melkkoeien van J. Th. Wesselingh. Bij de niet-zelfgefokte groepen kwam de groep van jhr Sandberg gemakkelijk eerste en dit was tevens de meest typi sche groep van de zwartbonten, vooral met beste uiers. 3a A. Uittenbogaard te Oegstgeest. Een goed défilé, dat door velen werd gadegeslagen, onderstreepte nog eens de geslaagdheid van deze expositie. Klasse 1: 1. P- Janknegt, Wateringen; 2. Jhr. G. J. Stoop, Alphen aan den Rijn. Klasse 2: 1. P. H. van de Marei, Zoe termeer; 2a. gebr. Van de Marei, Pijn- acker; 2b. A. J. de Jong, Hazerswoude; 3. A. A. F. Groenewegen, Rijswijk; kam pioen ram: P. Janknegt, Wateringen; res. kampioen ram; P. H. van de Marei, Zoetermeer. Klasse 3: 1. N. J. W. Olieman, Leid schendam; 2. L. J. Splinter, Zevenhoven; 3. F. van Griethuizen, Woubrugge. Klasse 4: 2. N. J. W. Olieman, Leid schendam; 3. A. J. de Jong. Hazerswoude. Klasse 5: la. N. J. W. Olieman, Leid schendam; lb. A. van de Breggen, Wad- dinxveen; 2a. A. J. van Reeuwijk, Zoe termeer; 2b. P. H. van de Marei, Zoe termeer; 3a. J. Groot, Aarlanderveen; 3b. P. H. van de Marei, Zoetermeer. Klasse 6: 1. P. H van de Marei, Zoe- temeer; 2. N. J. W. Olieman, Leischen- dam; 3. A. J. de Jonge, Hazerswoude. Klasse 7: la. A. van de Breggen, Wad- dinxveen; lb. idem; 2a idem; 2b. W. J. Olsthoorn; 2c P. H. van de Marei, Zoe termeer; 2d W. J. Olsthoorn, Leidschen- TriinHefc dam; 3a P. Ripping, Waddinxveen; 3b J J d u AT-n-ol Afdeling Geiten Klasse 1: 1. Filippus II van Prov. Bond. Klasse 2: 1. Ienus van Prov. Bond; 2 Ido I van Prov. Bond. Klasse 4: la. Liesje van A. Jansen, idem; 3c P. H. van de Marei. Klasse 8: 1. N. J. W. Olieman en P. Ripping; 2. N. W. J. Olieman,. W. J. Olsthoorn en P. Janknegt-; 3. A. A. F. Groenewegen, Rijswijk, P. H. van de Marei, A. J. van Reeuwijk en A. van de Klasse 9: 2a N. J. W. Olieman; 2b idem; 3a. A. J. de Jong, Hazerswoude; 3b. gebr. Den Hollander, Leiderdorp. Kampioen ooi: N. J. W. Olieman. Res. kampioen ram: P. Janknegt. Res. kampioen ram: P. H. van de Ma- rel. Afdeling zwartbont rundvee Klasse 1: 1. Aaltjes Adema van K.I.- vereniging Vita Nova Leiden. Klasse 2: 3. Amarilla Reinold van Jac. Nell. Voorschoten. Klasse 3: 1. Stienser Rudolf van K.I.- Vereniging Vita Nova Leiden; 2. Kuyk Nico van K.I.-vereniging Vita Nova te Leiden. Klasse 5; 1. Hanna van J. Th. Wesse lingh Hazerswoude en Willemke van M. Keijzer Aarlanderveen; 2. Toos van J. Th. Wesselingh Hazerswoude en Jeltje van A. Uittenbogaard te Oegstgeest. Klasse 6: 1. Anna 9 van Bonda's proef- Het spreekt vanzelf, dat wij ook een zo tvpisch Leids product als een zuiver wollen deken aan de top willen staan. Daarom koopt U sinds jaar en dag zuiver wollen dekens bij het Leidsche Wollen- dekenhuls. Wij hebben bij de wereldberoemde Gebr. Van Wijk, dekenfabrieken te biedei zelfsprekend zijn omstandigheden srlijk lage prijs deker koop. U betaalt voor deze beste Van Wijk deken (zolang de voorraad strekt) 150 x 200 slechts f 37,90 175 x 230 M 149.— 190 x 230 f 59.— Voor hen, die een effen deken pre fereren hebben wij deze in diverse pasteltinten ook in double face in de i 150 x 200 175 x 210 BETER EN TOCH GOEDKOPER boerderij te Wassenaar; 2. Neeltje 5 i Bonda's proefboerderij te Wassenaar. Klasse 7: 1. Aukje 60 van L. J. Splin ter Zevenhoven, Marie 49 van Bonda' proefboerderij te Wassenaar en Annetje idem; 2. Aukje 58 van L. J. Splinter Gerarda 4 van Bonda's proefboerderij Wassenaar. Klasse 8a: 1. Elisabeth van jhr J. Sandberg W'naar; 2. Marie 50 van Bon- i's proefboerderij Wassenaar. Klasse 8b: 2. Trijntje IV van M. Keij- >r Aarlanderveen en Hilda 7 van N. J. C. Koot Leiderdorp. Klasse 9: 1. Irene 5 van J. Th. Wesse- ling Hazerswoude; 2. Gatske III van M. Keijzer Aarlanderveen, Toos 10 van J. Th. Wesseling Hazerswoude en Diena an L. J. Splinter Zevenhoven. Klasse 10: 1. Willy 4 van A. Blok Voorschoten; 2. Trijntje 7 van Bonda's proefboerderij Wassenaar, Bleske 3 van A. Blok Voorschoten. Klasse 10a II: 2. Geertruida 79 van H. proefboerderij Wassenaar, Ada van A. Uittenbogaard te Oegstgeest; 2. Krimhil- a 2 van G. H. op 't Landt te Bodegra- an, Emma 13 van J. Verduin Alphen m den Rijn. Klasse 10a II: 2. Geertruida79 van H. S. Kroft Alphen aan den Rijn, Trijntje van Bonda's proefboerderij Wassenaar. Klasse 10b I: 3. Neeltje 9 van Bonda's proefboerderij te Wassenaar, Maartje 31 in J. G. Wesselingh Zoeterwoude. Klasse 10b II: 1. Griet 26 van L. J. Splinter; 2. Geertruida 86 van H. S. Kroft, Alphen aan den Rijn. Klasse 11: 1. Marijke 20 van jhr J. A. G. Sandberg te Wassenaar; Boukje 35 idem, Marie 47 van Bonda's proefboerde rij Wassenaar; 2. Marie 45 idem; Toon tje 23 van A. Uittenbogaard Oegstgeest, Liesbeth van Jac. Visser Ter Aar. Klasse 12a: 1. groep van J. Th. Wesse lingh Hazerswoude, stamvader Adolf Hendrik 2; 2. J. Th. Wesselingh, Hazers woude, stamvader Oldamster Adema Lindberg, Bonda's proefboerderij Wasse- aar, stamvader Trijntjes Adema 5. Klasse 13a: 1. collectie van Bonda's ..roefboerderij Wassenaar, idem J. Th. Wesselingh; 3. L. J. Splinter. Kampioen koeien: Marijke 20, jhr J. A. G. Sandberg. Res. kampioen koeien: Boukje 35, id. Kampioen zwartbont-rundvee: Stienser Rudolf, Vita Nova, Leiden. Res. kampioen idem: Aaltjes Adema, Vita Nova, Leiden. Atdeling rundvee blaarkoppen Klasse 1: 1. Gustaaf van Vita Nova Leiden, Dorus van Schultinga van D. van Os, Rijnsaterwoude, Leopold van S. J. der Stoel, Rietveld; 2. Albert van Vita Nova Leiden, Court van A. van Noort en W. de Wit Lisse. Klasse 2: 1. Dorus'van A. H. Rotte veel Oude Wetering, Victor van Castor Vita Nova Leiden, Albert van M. J. an der Weijden Langeraar; 2. Evert A. van Dorp Hazerswoude, Cars van H. de Jong Nieuwkoop. Klasse 3a: 1. Cor van S. N, Heems kerk Uithoorn; 2. Gregor van gebr. Ho- geveen Noordwijk, Adriaan van C. van Zwieten Alphen aan den Rijn. Klasse 3b: 1. Julius van E. G. Rosen boom Rijnsatenyoude, Maarten 2 van Alma van gebr. Van Leeuwen Zeven hoven; 2. Hendrik van Joh. B. van Mastwijk Zwammerdam, Robby van W. Hoogendoorn Zoeterwoude, Grietman in L. van Gaaien Alphen aan den Rijn. Klasse 4a: 1. Peter van J. J. Verhaar, Ter Aar; 2. Kees van H. F. J. Mooren Leimuiden, Truman van J. Zwetsloot, Hoogmade. Klasse 4b: 1. Ivaro van S. N. Heems kerk, Uithoorn; 2. Max van J. van Wie- ringen N.zn, Hoogmade. Klasse 4c: la. Dirk van Gustaaf van Jac. Rijlaarsdam te Alphen aan den Rijn; lb. Wierd van M. J. N. van der Weijden, Langeraar; 2a. Gretha's Gustaaf van C. P. Roest, Zoeterwoude; 2b. Willem van M. J. N. van der Weijden. Klasse 5a: 1 Reina van S. J. van der Stoel, Leiderdorp; Sien van A. Wieman, Alphen aan den Rijn; 2 Alida 7 en Jolan- da 6 van C. van Zwieten, Alphen aan den Rijn. Klasse 5b: 1 Lotje van W. van Santen, Wassenaar, Adrie 2 van A. ri Rotteveel, GEMEENTE LEIDEN Officiële publicatie SCHOUW VAN WEGEN, LANEN, Burgemeester en Wethouders Leiden brengen ter openbare kennis, dat te beginnen op 1 October 1951 krach tens het bepaalde bij artikel 17 der ver ordening van 6 Juli 1899 (Gemeenteblad no. 15), laatstelijk gewijzigd bij verorde ning van 9 Juli 1928 (Gemeenteblad no. 22) op wegen, lanen, straten, enz. en wateringen en sloten, schouw zal plaats hebben over alle wegen, lanen, paden, straten, kaden, pleinen, hofjes, stegen, sloppen of poorten en gangen, benevens de daarin gelegen of daartoe behorende bruggen en andere kunstwerken, voor zover die bijzonder eigendom zijn, en zonder verhindering door of vanwege rechthebbenden voor het publiek ver keer openstaan, alsmede over alle wate ringen en sloten en de riolen ter ver vanging daarvan gemaakt, benevens de daartoe behorende sluizen, duikers, bui zen, toegangskokers en dergelijke wer ken, voorzover die bijzonder eigendom zijn. Prof. R. van Lier, directeur van het Surinaamse planbureau, vertrekt dezer dagen naar Nederland ter bespreking het Surinaamse welvaartsplan en mogelijke financiering door de interna tionale bank. Dr Van Ommeren, wiens ontslag uit Surinaamse landsdienst indertijd een hevige actie ontketende tegen de toen malige minister Lichtveld, is nu weer landsdienst gekomen. Agenda voor Leiden Vrijdag Tachtigste verjaardag van de heer H. J. van Leeuwen, Oude Rijn 190, organist van de Oosterkerk. Waaggebouw, 810 uur: Kaastentoon stelling Vebo. De Doelen, 8 uur: Genootschap Neder landEngeland. Schouwburg, 8 uur: Italiaanse Opera, II Barbiere di Siviglia. Rijnsburgerweg 70 (consultatiebureau), 8 uur: ledenvergadering Vereniging tot bestrijding van de t.b.c. Zaterdag Waaggebouw. 106 en 810 uur: Kaastentoonstelling Vebo. „Irene", Oegstgeest 4 uur: provinciaal appèl C.H. jongerengroepen. Schouwburg, 8 uur (K. en O.): Meeuwen boven Sorrento. Zondag Hooglandse kerk, 7 uur: Appèl voor oud en jong, ds Vossers, ds Kloek en ds v. d. Wiel, Herv. Kerkkoor, „Inter Nos", P. Uiterlinden. Tentoonstellingen Lakenhal, 105 uur: Ars Aemula Naturae (tjm. 30 Sept.). Nachtdienst apotheken Apotheek Kok, Rapenburg 9. en apo theek Tot hulp der Menschheid, Hooi gracht 48. Alphen aan den Rijn Marthastichting, t.m. 21 Sept.: Zento. Morgen collecte voor «Margriet" Morgen wordt de jaarlijkse speldjes- 3g voor het kleuterdagverblijf „Mar griet" gehouden. Men melde zich als collectant of collectrice! En men offere p Dit is NIET de laatste phase van een moeilijke redding door Katwijks nieuwe motorreddingboot „Baron Van Kattendijke". Na aankomst van de boot werd burgemeester mr W. J. Woldringh van der Hoop als eerste naar het droge gebracht. Foto D. Kruyt Nadat de komst'van de nieuwe motorreddingboot, de „Baron Van Katten dijke", een week moest worden uitgesteld, verscheen de boot dan gisteren om precies half 12 voor de Katwijkse kust ter hoogte van de Oude Kerk. Het scheepje kon echter nog niet landen, omdat de wagen op zich liet wach ten. Daarom voer schipper C. Jonker weer van de kust af en ging liggen steken, een bezigheid, die in het „aardige" zeetje niet erg aangenaam zal zijn geweest. de mannen van de Kon. Noord- en Zuid- Hollandse Redding-Maatschappij Toen dan eindelijk, een kwartier later, de wagen en tien paarden op het strand verschenen en met een rode vlag werd gezwaaid, kwam de „Baron Van Katten dijke" op het strand af. Temidden van ten; lb Margriet 5 lc Bertha 6 S. J. v dorp; 2a Leentje 25 Klasse 7: 1 Tine v Bodegraven, Margo 4 in W. van Santen; der Stoel, Leider- Ln C. van Zwieten. gebr. Zwanenburg, A. H. Rotte veel, Adrie 3 van Jac. Rijlaarsdam, Al- j»hen aan den Rijn; 2 Aafje 7 van M. van der Weijden, Margje van J. Los, Alphen in den Rijn, Hilda, idem. Klasse 8a: 1 Rieka 14 S. J. van der Stoel, Joopie 15 van C. van Zwieten, Margo 5 van A. H. Rotteveel; 2 Hanna 5 A. H Rotteveel, Ina 3 van A. van Dorp, Hazerswoude, Lida van wed. A. C. Paardekooper, Zoeterwoude. Klasse 8b: 1 Annie 2 van W. van San ten, Irene 3 van J. M. Westeyn, Oude We tering, Pietje 14 en Willie 13 van M. J. van der Weijden. Klasse 9: 1 Rommy van S. J. van der Stoel, Diena van W. Hoogendoorn, Zoe terwoude. 10. Alida van Jac. Rijlaarsdam, Lize 3 van A. H. Rotteveel; 2 Stiena van Roeloffs van Oude Wetering, Lansa in Jac. Rijlaarsdam. Klasse 10a I: 1 Mopje 12 van W. van Santen, Corrie 6 idem; 2 Lina 8 van H. Roest, Zoeterwoude, Jansje 3 van H. Voorbij Hzn te Alphen aan den Rijn. Klasse 10a II: 1 Marina 2 gebr. Zwa nenburg. Bodegraven; 2 Dina 9 van A. v. Dorp, Hazerswoude. Liza 4 van A. H. Rotteveel. Klasse 10a III: 1 Osmia van J. C. Groe newegen, Zoetermeer, Leentje 26 van C. Zwieten; 2 Johanna 24 van H. Blij- leven. Nieuwkoop, Juweeltje 8 van W. in Santen, Bets 14 van J. van Wierin- ?n en Nzn, Hoogmade. Klasse 10a IV: 1 Bertha V van C. P. Roest; 2 Alida 29 van C. van Zwieten, A. H. Rotteveel, Flora van H. Blijleven, Pietje 16 van M. van der Weijden. Klasse 10a V: 1 Johan van H. Blijleven, Marijke 3 van M. J. N. van der Weijden; 2 Bertha 2 van A. H. Rotteveel, Marie 4 in J. M. Weststeijn, Oude Wetering. Klasse 10a VI: 1 Leentje 28 van C. van Zwieten, Duimpje 3 van A. H. Rotte veel, Roos III van C. P. Roest, Mona R in de wed. A. C. Paardekooper. Klasse 10b I: 1 Maartje 2 van W. van Santen, Ozalia van J. C. Groenewegen; 2 Bella 2 van H. F. J. Mooren, Leimuiden. Netje van H. P. Groenewegen Zoetermeer. Klasse 10b II: 1 Peppita van J. C. Groenewegen, Margo 9 van A. H. Rotte veel, Corrie 8 van W. van Santen; 2 Gerda 6 van A. H. Rotteveel, Hubertha 5 idem. ook burgemeester mr W. J. Wol dringh van der Hoop ontdekken, zoals de bemanning gehuld in gloednieuw oliegoed, evenals de andere passagier, de heer W. Taat, secretaris-penningmees- ter van de K.N.Z.H.R.M. Op de stevige schouders van de leden der bemanning werden zij op het strand gedragen. Om half 9 gistermorgen was men uit IJmuiden vertrokken en onderweg had de schipper een zeiltje laten opzetten tegen het slingeren. Lag de boot nu ste vig op het strand, de wagen zat er nog niet onder. Voor het zover was, moest er nog wat gemanoeuvreerd worden met wagen en paarden. De mannen van de reddingmaatschappij, die voor het eerst met zo'n motorreddingboot werk ten, zullen al oefende wel meer kijk op de zaak krijgen. Tegen half één konden de voerlieden de zweep over de tien paarden leggen (wat best meeviel), om de zware wagen met zijn nog zwaardere last door het mulle zand naar de boule vard te trekken. Omstuwd door de grote schare belang stellenden en met wapperende driekleur op de achtersteven werd de boot naar zijn nieuwe huis gebracht. Dat de „Baron Van Kattendijke" dit nooit behoeve te verlaten! Klasse 10b IV: 1 Aafje 10 van M. J. N. van der Weijden, Lies 10 idem; 2 Gonda III van wed. A. C. Paardekooper, Corrie Klasse 10b V: 1 Bertha VI van C. P. Roest; 2 Lina 4 van A. H. Rotteveel. Klasse 11: 1 Leentje 17 van C. van Zwieten, Olga van W. van Santen, Trijntje van W. van Santen, Albertje van S. J. van der Stoel te Leiderdorp. Klasse 12a: la collectie van C. van Zwieten, stamvader Bart 2; lb A. H. Rotteveel, stamvader Gustaaf, lc C. van Zwieten, stamvader Concurrent; 2a J. Los, Alphen aan den Rijn, stamvader Govert; 2b H. F. J. Mooren, Leimui den, stamvader Umberto. Klasse 12b: 1 A. H. Rotteveel, stam vader Gustaaf, Vita Nova, Leiden, stam vader Reinder v. d. Home, J. M. Westeijn en A. Roeloffs, Oude Wetering, stamvader Gustaaf; 2 H. Roest, Zoeter woude, stamvader Jupiter, J. van Dorp, 1 Hazerswoude, stamvader Maurits, J. Los, Alphen aan den Rijn, stamvader Dirk van Castor. Klasse 12c: 1 W. van Santen, stamvader Alfred, A. H. Rotteveel, Oude Wetering, stamvader Gustaaf; 2 J. van Wieringen, Hoogmade, stamvader Koos, J. van Dorp Hazerswoude, stamvader Maurits. J. C. en H. Groenewegen, stamvader Caron, M. J. N. van der Weijden, stam vader Albert Klasse 13a: 1 C. van Zwieten. A. H. Rotteveel; 2 H. Roest, geb. Zwanenburg, Klasse 10b III: 1 Lena 9 van J. Oude_Wetering; 2 Jopie II en Alida 12 J Wieringen Nzn, Hoogmade, Juweeltji Zwieten te Alphen aan den 1 gebr. Zwanenburg, Bodegraven; 2 MarieH. F. J. Mooren. Rijn. 17 van W. van Santen. Margriet 11 idem, Klasse 13b: 1 S. J. van der Stoel; 2 W. Klasse 6: la piesje 10 van C, van Zwie- Gonda 2 van A. van Dorp, Hazerswoude.] van Santen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1951 | | pagina 3