m Concours d' élégance op de Noordwijkse boulevard trok veel kijkers CORSO BESLOOT FEEST KLEUR EN GEUR Tienduizenden zagen stoet door de hofstad trekken NIEUWE LEIDSCHE COURANT MAANDAG 6 AUGUSTUS 1951 „De arbeid gaal door...." E.C.G. nam afscheid van oude en begroette nieuwe voorganger „Met gejuich wederkerende Gistermorgen nam de voorganger van de Evangelische Christen Gemeenschap, de heer F. H. van der Horst, in het ge bouw aan de Middelstegracht, afscheid van zijn gemeente, In het midden hü bijna dertig jaar het Evangelie heeft mogen uitdragen. De heer Van der Horst bepaalde gehoor bij de laatste twee verzen Psalm 126, gekozen uit de gevangenis bijbel, die gebruikt wordt in de Haagse gevangenis. Hij wilde niet spreken de tranen of over de zwaarte var zaad, dat uitgedragen werd, maar de oogst. De juchtoon verenigt ons mers. aldus spr., blijdschap de Het «1 1 gedragen op menselijke wijze Al wat van ons is, is niets. Maar de vruchten zijn van onze He melse Vader. God blijft altijd de Gever. Zeer velen zijn ipr. in de dertig Jaren voorge gaan. De heer Van der Horst richtte zich hierna in het bijzonder tot het jeugdige echtpaar Dik- kes. Zijn eigen vrouw dankte hij vooi haar grote steun, voorts zijn zes kinderen, der Horst Jeugdige rovers ge grepen De Rijkspolitie heeft aangehouden de 19-jarige C. v. d. S. en de 15-jarige P. H. uit Leiden. Zij hebben zich in Mei schul dig gemaakt aan diefstallen in scholen te Leiden, Zij namen dan de schoolreisjes- mee. Verder „bezochten" zij cantines sportvelden te Leiden en Oegsïgeest consumptietenten De jongelui zijn naar Den Haag gebracht en zullen daar terechtstaan. Gladiolen-wisselbeker Vanmorgen werd te Haarlem een spe ciale gladiolenkeuring gehouden. wisselbek.er van de Nederl. Gladiolen- vereniging werd gewonnen door de heer K. Kooy te St. Pancras met de variëteit Palet. Ruim 50 smeden visten Zaterdagmiddag organiseerde de per soneelsvereniging van de Kon. Ned. Grof smederij een viswedstrijd in de Nieuw Vaart, waaraan door niet minder dan 55 liefhebbers werd deelgenomen. Ondanks joed weer was de vangst slechts matig. De uitslag werd: Gijsman 395 gram. wis- lelbeker plus twee extra prijzen; Ouwer- kerk 146. Hoogstraten 137, Wassink 120, La Lau 117, Turk 9L Ramak 88, Le Feber 17. Van Es 61, Brugman 61, Heyman flippo 58, Voorzaat 57, Azier 52, Crama 12, Bavelaar 50, Daman 48. C. W. van Es 48, Bavelaar 47. Uljé 43, Vogelenzang 41, A. Flippo 40, Hamerling 40, Barendse 88, Van de Voort 37 en C. v. d. Kaai 36 gram. Na afloop sprak de heer B. van de foort, voorzitter van de personeels vereniging, woorden van waardering tot lllen, die aan het welslagen van de mid- hadden medegewerkt. 1.15 (Advertentie de trouwe hulp in de huishouding, die de familie reeds dertig jaren gediend heeft, en de. bestuursleden van voorheen en BoVenal echter wilde de scheidende voorganger dank brengen aan God. Hij alleen gaat vooraan, aldus spr. De lijkheden zijn niet uitgebleven, ook die ten aanzien van de opvolging niet. de Here heeft ook hierin voorzien kunnen het echtpaar Dikkes niets bieden, aldus spr., wij kunnen God slechts bidden, dat Hij verstand schenkt, met Goddelijk licht bestraald. Hij, Die U roept, is getrouw! Hij ls met ons tot de voleinding der wereld, einde van elk gebed, aldus de heer Van der Horst, moet luiden: Uw wil ge schiede. Tal van persoonlijke herinneringen werden door spr. opgehaald. Ten slotte sprak hij woorden van dank tot de ge meente. Op zijn verzoek werden de heer en mevrouw Dikkes toegezongen de zen 1 en 3 van lied 646 uit de-bundel van Joh. de Heer. Intrede van de heer Dikkes. Hierna deed de heer Theo Dikkes zijn intrede. Hij las eerst enkele verzen uit Numeri 20 tMozes bij de steenrots), Mozes, aldus spr., werd teleurgesteld in zijn eigen volk, dat telkens weer ging murmeren. Maar in zijn leven zien wi, de God, Die spreekt. Spr. paste deze ge schiedenis op zichzelf toe. Als grondslag voor zijn eerste predi king had de heer Dikkes Zacharia': woord gekozen: „Niet door kracht, niet door geweld. door Mijn geest zal het geschie den". Jezus Christus is de steenrots. Spreek tot die Rots. Als 't ge loof gaat stro men, is daar het leven. Het we zen van de E. C.G. ligt juist V iaser ijgoltjes „Markt van uitzonderingen" blijft bestaan De noteringen liepen Zaterdag wi evenver uiteen als de gehele we Rondvis handhaafde zich voor de schel vis op f 48-37, de koolvis ging voor f 52 a 50 van de hand en de grote kabeljauw deed f 180 per kist. Voor de platvis werd van f 49-20 betaald, zodat hierin dus een kentering blijkt te willen komen en de tong zit onveranderd rond de f 2.75 voor de grote en f 1 per kilo voor de grove slips. Haring daarentegen schommelde óf wel net boven de opvang- regeling, zodat er ten hoogste f 11.30 voor werd betaald óf duikelde door de markt, ten gevolge waarvan de vismeel- fabrieken weer flink wat om handen kregen. Twee mooie reizen De Allan Water heeft er goed aan gedaan, de Zaterdagmarkt te bezoeken en zijn motordefect werd bepleisterd met de opvallend mooie besomming van f 16.300 voor zeven dagen, terwijl de Maria van Hattum het beslist niet min der deed met f 18.530 voor negen dagen. Van de loggers werd de KW 24 de hoogste met f 5520. Vandaag 8 x IS De vroege beurt werd vandaag door de Herman en de Zeelandia bezocht, die te zamen 2700 kisten haring hadden en wat bijvis. Bovendien kwamen er 13 loggers, die gezamenlijk voor 10 kisten haring, 172 makreel, 600 schelvis, 226 wijting, 131 kabeljauw en 30 diverse zorgden. In de late beurt losten 13 kotters 750 man den diverse en 13 loggers 61 schelvis en piepers, 23 wijting, 22 kabeljauw, 18 diverse, 486 kisten schol en 8700 kilo Zaterdag kwlmen binnen: KW 94, KW 21, KW 35, KW 12, KW 66, KW 189 KW 128, KW 34, KW 17, KW 31 KW 210, KW 104, KW 108, KW 19, KW 170 KW 125, KW 28, KW 27, KW 155 KW 70, KW 53, KW 169, KW 67, KW 89 KW 107, KW 114, KW 59. KW 162 KW 10, KW 51, KW 69 en KW 73. Naar bin nen gingen: KW 138 en KW 84. Zondag gingen naar binnen: KW 16, KW 83, KW 15, KW 47, KW 54 KW 44 en KW 7. De KW 84 ging naar Rotter dam om te repareren. Dikkes een beroep op de aanwezigen, vast te houden aan het getuigenis vai Heilige Geest. De nieuwe voorganger ont- zijn program van arbeid, gaat om: Bijbel en Gebed. Het slotwoord werd gesproken door de in net gelezen heer J. Sevensma uit Amsterdam. Schriftwoord: richtte zich tot de echtparen Van der die Jezus Chris-'Horst en Dikkes in het bijzonder. Theo Dikkes tus kennen en heer H. Verkerk bood namens de die Hem niet nelijke lidmaten de heer Van der Horst kennen. Drink uit de Rots, Jezus Christus, I enkele geschenken aan. Mevrouw Ver- de bron van het levende water! jkerk deed dit aan mevrouw Van der Spr. wees op het wonder, dat de Hei-1 Horst, Men zong de zegenbede uit Pslam lige Geest hier tegenwoordig is. Als ik'134 toe. Met een handdruk namen velen niet geloofde in Diens tegenwoordigheid, van de heer en mevrouw Van der Horst aldus spr.. had ik deze arbeid niet aan- afscheid. Zoals bekend is, hoopt de heer aard. God neme mij uit deze arbeid weg, Van der Horst iedere eerste Zondag als deze niet geeft, maar vraagt. jde maand voor te gaan. 's Avonds wé Spr. bracht o.m. de nood der Zending nog een welkomstdienst, waarin verschil- i herinnering. „De liefde van Christus l lende sprekers het echtpaar Dikkes be- dringt ons". Ten slotte deed de heer groetten. Het Concours d'Elégance te Noordwijk liet Zaterdag niet alleen gestroom lijnde en comfortabele auto's zien. Deze stoere „Spijker" uit 1906 viel er ook te Bewonderen en het moet erkend: het was nog een van de succesnummers ook. Prestatietocht bij Katwijk Stroom en wind hielpen zeezwemmers Toen Zaterdagmiddag bij Katwijk afgebeten knal uit een politiepistool de landwaartse bries uitcenwaaide, trok ;n bonte stoet zwemmers en zwemsters e witgekopte golven in. Op het eerste gezicht leken de 1500 meters zee, die afgezwommen moesten worden, sterke weerstand te zullen bie den. Maar wind en stroom maakten het wemmers gemakkelijk. Slechts één deelnemer presteerde het niet, de tocht te volbrengen. Hij zocht een goed heenko- in één van de dansende sloepen, die met de troep meetrokken. Langs het strand ploegde een lange sleep toeschou- ers door het zware zand. Er doken 96 deelnemers bij de start- Familieberichten uit andere bladen f d H Stehouwer en M C M an Dijke, Melissant-St Philipsland. "Ondertrouwd: GJde Jong en J Hovenier, Schiedam. Getrouwd: E Tegelaar en A A '7°30jleyser; ir F L Corten en E P H Beke- Amsterdam; B F Valkenberg en M ootresner, Amsterdam. n Mevr Swierstra-Zweve- nk, Vlaardingen. Dverleden: J W Sasburg, m. 82 j, 2 00 eJaarlem: C R de Gast-van Dorsser, v, j, Middelharnis; A Rijkaart-Bier, v, j. Moordrecht; Jkvr A J J Brantsen- Rheder-Hof; H van Gent, m, 65 j, Som- "lo loielsdijk: J Wulffraat-van Rosse, v, Zeist; J de Valk, m, 76 j. Rotterdam: J Ha- tndijk, m. 67 j, Schiedam; H G Robert, 66 j. Utrecht; S Posthumus-Davijt, v, J, Velp: G A Broekman, m, 73 j. Haar- jeugd. s flüte", gara Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN: Cornelia, d. v. W. Prins en v. d. Linden; Cornelia, d. v. J. Benning S. H. Holverda; Max. z. v. J. T. Duuren en H. C. Rijnaarts: Adriana J., A. C. van Schie en S. M. Juffer- Maria J. J., d. v. R. C. M. van den Bosch en C. J. Elijzen; Anton, z. v. A. Schlagwein en J. van Es; Adriana M„ d. van Klaveren en M. Sierag; Frede- rik H. G„ z. v. A. F. Welling en A. van Duijl; Stephanus, z. v. S. van Es en M. S. de Jong; Clazina J., d. v. A. v. d. Plas en J Ouwehand; Johanna H. E., d. v. C. van der Bent en H. v. d. Zeeuw; Ida F., d. v. M. Bakker en F. C. Lezwijn; Theodorus L., z. van N. Kroesemeijer en C. Lange- veld; Cornelia J. M., d. v. H. Brusche en M Leurs; Hubrecht P., z. v. H. P. Mocl- ker en J. A. Vooren; Alphonsus M., z. v. A. Elstgeest en S. A. v. d. Poel; Yvonne M. C, d. v. H. J. .Hendrikman en W. J. den Hollander; Catharina P., d. v. P. van der Burg en H. J. Verhoog. GETROUWD: P. Broers en A. C. Hen- sen; R. van Rees en G. M. Kohn. OVERLEDEN: M. Teijn, wdr, 66 jr; C. Hollander, huisvr. van Hordijk, 63 jr; P. A. M. Wallaart, zoon, 2 dagen; J. P. v. d. Kaay, wed. van Den Tonkelaar, 83 jr; J. Zaalberg, wed. van Braxhoven, 81 jr; M. v. Leeuwen; wed. van Pennings, 71 jr. Afremming groente- export naar Duitsland In verband met technische moeilijk heden ten aanzien van de groente-export naar Duitsland heeft, naar de Nieuwe Leidsche Crt. verneemt, de Neder landse Regering het wenselijk geacht deze export tijdelijk af te remmen, zonder tot totale stopzetting over te gaan. Als uitvloeisel hiervan mogen m.i.v. vandaag voor tomaten, bloemkool en komkommers slechts enkele sorterin gen naar Duitsland worden uitgevoerd. Men hoopt dat deze maatregelen slechts van korte duur zullen zijn. plaats in het water. De ene uitvaller niet meegeteld kwamen allen aan. sommigen fit, anderen bibberend en met rode ogen van het zeewater. Van de deelnemers die een diploma kregen, kunnen wij uit deze omgeving noemen: Maart Verdoes en Gijs van Andel, beiden uit Valken burg; M. van Egmond, Kees Parlevliet, Floor de Hollander, Peter Viool (12 jaar), mevrouw L. LugthartKaptein, A. van der Plas, A. J. Spaanderman, G. van den Berg. Hans Klein, K. van Rooyen, G. van Duyn, J. v. d. Marei, Maart van der Plas, Piet van Diggelen, A. Haasnoot, C. Guyt, K. van Rijen, P. Ouwerling, N. P. Parlevliet, allen uit Katwijk; Jan Paauw, W. Oudshoorn, mej. D. Binnen dijk, allen uit Rijnsburg: K. v. d. Bijl, J. Kaltenecker, mej. A. Witjes, allen uit Alphen aan den Rijn; mevr. M. H. C. Vallentgoed, mej. R. Zandvliet, mej. E. van de Zwet, mej. J. Heijkoop. P. H. Stouten, W. Linschoten. L. Plug, A. Zaal berg. J. Cliteur, J. Lafebre, H. Lafebre, G. Lafebre, N. Ravensburger, G. van de Poll, C. D. Zandvliet, allen uit Leiden. Een oude Spijker kreeg (verdiend) het meeste applaus Sinds wjj het concours d'élégance hebben gezien, dat de K.N.A.C. Zaterdag- iddag op de Noordwijkse boulevard organiseerde, is onze bewondering voor toneelspelers gestegen. Want och!, wat is het moeilijk om in een auto te komen aanrijden, op een bepaalde plaats voor de jury te stoppen, uit de auto te stappen en dan enkele minuten lang zich zodanig te gedragen, dat van „élégance" sprake kan zijn. werk: afd. I: 1 mevr. C. van Driel-Groo- tes met Skoda coach. Afd. II a: 1 mej. Mira Lohr met Consul; 2 njevr. J. B. Pape-Losekoot met Ford Consul. Afd. II b: 1 mevr. E. F. van Strien-Van Has selt met Zephyr 6; 2 mevr. A. Lugt- Koppelman met Borgward Hansa 1500. Afd. Ill: 1 mej. J. Perl met Vedette. Afd. IV a: 1 mevr. J. G. Planjer-Van Dieten met Riley 2J4 1; 2 mej. Dolores Hentzen met Kaiser de Luxe. Afd. IVb: mevr. Y. A. Susan-Barnstjjn met Lancia Aurelia; 2 mevr. Th. F. Goossens-Raeder met Lancia Aurelia. Afd. V: 1 mevr. J. •Wevnschenk met Mercury 1951; r. W. P. Terlouw-Zwambach met Cadillac, die tevens de prix d'honneur Een acteur of actrice zou daarmee niet de minste moeite hebben. De dames, die meedongen in het concours, waren geen actrices, maar probeerden het te ztin, met het gevolg dat zij op enkele uitzonderingen na „gemaakt" deden. Waarom stapte nu niet één dame reso luut uit haar „slee" en keek ze vrolijk lachend met een open Hollandse blik haar ogen jury en publiek ferm in het gezicht? En hoe moeilijk is het ook, tij dens het wegrijden nog even te zv naar een bekende of... naar niemand. Als het aan ons had gelegen, zouden de lauweren zijn gegaan naar die heren dat dametje in hun 19de-eeuws tuums. In een hoog op zijn poten staand vehikel, met veel koper er aan, kw z;j aangetuft. Een Spijker was het, die dit amusante gezelschap voortbewoog. Een heer had een zeekijker van meter lengte, de dame snoof in haar zakdoekje van emotie... Zij waren uit de et hun prae-historische auto dongen niet mee in de optocht chroompaleisjes. 't Was maar een grapje de K.N.A.C. Maar het spontaanste applaus van het publiek gold hen! Honden in kleuren, die overeenstem den met de autolak, werden ook vrij veel meegevoerd om de élégance vai meesteres te accentueren. Ook war enkele kleine meisjes bij, die inderdaad staat zouden zijn zelfs de grootste nurks te vertederen. Goede belangstelling verwierven 1 twee bijzondere luchtballonnen met clame-opschrift, die met een harde achte kpaJ de lucht in werden geschoten. De auto's, waaraan tenslotte toch nog het meeste te zien was, den tezamen een sprookje van 20ste- :uwse kennnis en bekwaamheid. Voordat de dames met haar technische wonderen twee-aan-twee voorbij para deerden ook dat valt niet mee" moesten de twee dames, die een groot aantal punten behaald hadden, bij de jury op het matje komen. ;n mevrouw Ch. E. Englebert- Verpoorte met haar Packard Conver tible en mevrouw J. Vriens-Weynschenk met Mercury 1951, welke laatste ten slotte de ster werd. De prijswinnende dames waren: Klasse A auto's met open koets werk: afd. I: 1 mevr. G. v. d. Vlugt- Huter met Skoda cabriolet; 2 mevr. Toorn-Moor met D.K.W. Afd. II: r. A. Hartogs-Heijnen met Skoda roadster cabriolet. Afd. IV: 1 mevr. J. J. Maaslant-Hanersma met Jaguar XK 120. Afd. V: 1 mevr. Ch. E. Englebert-Ver- poorte met Packard convertible: 2 mei E. F. Reichman-Seliger met Bentley. Klasse B auto's met gesloten koets- Zal Alphen aan den Rijn een Chr. avond-vakschool krijgen B. en W. steunen het plan van het Chr. nijverheidsonderwijs De stichting voor Chr. nijverheids onderwijs te Alphen aan den Rijn heeft na eerst een dagschool te hebben ge sticht thans het verzoek aan de ge meenteraad gezonden, ook een avond school te mogen oprichten voor het geven van practlsch en theoretisch onderwijs ln werktuigbouwkunde, scheepsbouwkunde, electrotechnlek, bouwkunde, meubel maken en schilderen. De Nutsambachtstekenschool, die reeds 63 jaar als avondschool bestaat, verzocht de raad dit verzoek af te wijzen. Haar motieven waren: de Nutsambachtsteken- sohool biedt ruimschoots gelegenheid om an de huidige en de te verwachten raag naar technisch avondonderwijs te voldoen; het oprichten van een tweede gelijksoortige instelling zou als conse quentie hebben, dat beide instellingen noodlijdend zouden worden óf dat een belangrijk deel van de bevolking (bij het onverhoopt uitvallen van de Nuts- ambaohtstekensohool) zou moeten afzien het onderwijs dan wel ver buiten de gemeente naar school zou moeten gaan. Dit laatste houdt verband met het prin cipiële karakter van de dan resterende Chr. onderwijsinstelling. Besprekingen om tot een combinatie van beide scholen te komen, leverden geen resultaat op. De Chr. nijverheidsschool deelde de gemeente mee, dat samenwerking met de Nutsschool zou leiden tot het loslaten van de fundamentele doelstelling: het geven van Chr. nijverheidsonderwijs. Hiervoor wilde het bestuur niet de antwoordelijkheid dragen. Thans zal het gemeentebestuur moeten beslissen. De organisaties van patroons en werk lieden zjjn van mening, dat de oprich ting van een avondschool aanbeveling verdient. Zo denkt de raadscommissie van bijstand voor onderwijsaangelegen- heden er ook over. Het college v: en W. is van gevoelen, dat de stichting gelegenheid moet hebben om op Chr. grondslag avondonderwijs te geven. Ver der menen B. en W., dat een dag ambachtsschool zonder avondschool on volledig is en vrijwel niet voorkomt. Het streven dag- èn avondonderwijs heeft bij de stichting van stonde af voorgezeten. en W. stellen daarom de raad medewerking aan de Chr. stichting te imoZ'^„s(. aIIeen maar rust Gevestigde en vertrokken personen In de week van 30 Juli t/m 4 Augustus Te Lelden vestigden xlch: M. D. B. Bakvis, theaterkapper, Bree- straat 65; Wed. M. J. VerhaveBeerens en familie. Joh. de Wittstraat 23; M. Beugelsdijk, Stadhouderslaan 20; B. Boere en familie, Zoeterwoudseweg 136; A. Boot en familie, Hoofdopzichter Waterleiding, Hoge Rijndijk 246; M. T. van KootBos kamp, Fagelstraat 3; H. OttoDe Bruijn, Lammenschansweg 19; T. Bijkerk, dienst bode, Leemanstraat 46; H. P. Degens en familie, De Sitterlaan 42a; E. Duval. steno typiste, De Sitterlaan 6; L. W. A. van Es familie, vloerlegger. Vliet 38; J. van der BurgDe Goeij, Morsweg 6; Wed. A. C. KlapwijkGroeneveld, a b woonsch. liggende tegenover Haagweg 33; J. C. v. ZantenVan den Ham, Maredijk 139; S. Heitz, secretaresse, Hogerbeetsstraat 8; M. C. PauliVan Hoeyen, kantoorbediende. De Sitterlaan 10a; J. G. NaeffHoogen- boom. Kaiserstraat 13; B. B. Hosman en familie, Zoeterwoudseweg 138; J. Jan- Herensteeg 7a; W. de Joode. Rijns- burgerweg 50; G. H. Kaiser, landarbeider, Zoeterwoudsesingel 77; J. Kervel, hoofd- opzichteres (dekenfabriek), Koninginne- laan 70; G. H. Kottelaar en fam„ direc- Rijkswerkplaats, Lage Morsweg 48; C. M. W. Ladage, verpleegster. Witte Singel 81; E. E. Lange, fotografe, Nieuwe Rijn 28; E. van der Luit, hulp in de huis houding, Hoge Rijndijk 22; H. Mol en familie, electr. techn. ingenieur, Zoeter woudseweg 140; E. Munniksma. buffet juffrouw, Morsstraat 15; A. Nust, Was- straat 57; G. Nievaart, los-werkman. Bree- straat 51; B. P. de Planque en familie, Herengracht 63; F. P. van der Poort, ver pleegster, Rijnsburgerweg 10; B. J. G. van Rooij, dienstbode. Stationsweg 37; M. C. Rijnja, onderwijzeres, Hogewoerd 57; W. M. Rijsdam, dienstbode. Hoge Rijn dijk 14a; A. van der Staaij, kinderver zorgster, v. d. Sande Bakhuyzenlaan 2; J. Tegelaar en fam., los arbeider. Vliet 50; E. J. G. Timmermans, juffr. v. gezelschap, Joh. de Wittstraat 18; M. Truijers. Mors straat 22; J. B. U. A. uit den Boogaard, slager, Morsweg 40; H. M. Veldman, Rijn en Schiekade 67; J. G. Ventevogel, vlieg tuigmaker, Beestenmarkt 7a; H. J. Vree burg, Cronesteinkade 22; F. G. A. Wes- seling. koopman, Lorentzkade 52; P. van der Westen. R.K. priester, Wald. Pyr- montstraat 74; W. J. van Westrienen, echtg. van Liebert, Da Costastraat 102; J. de Zeeuw, psycholoog. Cobetstraat 13. Uit Leiden vertrokken: I. Bakelaar, van Rapenburg 79, naar Oude Tonge. Oostdijk 51; J. Beij. Gorte straat 79. Den Helder. Buitenhaven 5 HH; N. Blok. Cobetstraat 83, Ape,doom, Meidelssohnlaan 26; H. de Boer en fam.. Korte Mare 14a, Rotterdam, Straatweg 233; A. H. den Boer en fam.. Utrechtse Veer 24, Australië; P. J. Blom. Noord einde 52. 's-Gravenhage. Statenplein 8; E. van der Brugge. Rijnsburgerweg 10, 's-Gravenhage, Soestdijksekade 743; W. K. L. Cordfunke en fam Wasstraat 5, Ver enigde Staten van Noord-Amerika: L. H. J. T. Crobach, Terweepark 2, Tilburg. Oisterwijksebaan 123; E. H. J. Cunaeus. Thorbeckestraat 13. Voorschoten, ab woonark „Sintbad" de Krim; C. van Dam, Koninginnelaan 40, 's-Gravenhage, Soest- toilet ging naar mej. Mira Lohr. De prijswinnende dames, die lid waren van de K.N.A.C., kregen bovendien de leden prijs. Zomodem kan de mens van de twintigste eeuw nog niet rijn, of h\j voelt nog altijd iets voor de romantiek van de oude diligence. Dit tafereeltje kon men Zaterdag in het Haagse bloemencorso zien. Het is alleen maar jammer, dat de kleurige vrolijkheid ervan in de krant niet kan worden weergegeven. dijksekade 68; W. J. v. d. Linden—Van Denderen. Drie Octoberstraat 35. Zuid- Afrika: A. van Duij ven voorde, Utr. Veer 12b. Rhenen (U). Middenweg 7; P. J. S. J. W. C. Duijverman cn fam., Hugo de Grootstraat 3. Indonesië; A. M. van Dijk, Plantage 16, Noordwijkerhout, Langeveld 29; E. B. van ZomerenEppenga. Noord einde 11, 's-Gravenhagc. De Sillestr. 153; R. Fockens, Fagelstraat 32. Rotterdam, Mathenesserlaan 338; A. Kaashoek. Sint- Aagtenstraat 28a, Hazerswoude, Hooge- veenseweg 16: J. Ketel. Witte Sir.gel 27. Alphen aan den Rijn. Hooftstraat 25; S. Kloos. Groenesteeg 93. 's-Gravenhage. Nieuwe Parklaan 94; C. Kramer. Lust hoflaan 40. Delft, Oude Delft 121; J. H. Kuipers. Vliet 38, Nederlands N.-Guinea; L. Kukler, Maresingel 51a, Katwijk, Drie Plassenweg 17; J. van Leeuwen. Morsweg 6, Heemstede, Asserlaan 21; P. Leicht- Beschuitsteeg 4, Rotterdam. Mid dellandplein 8; H. G. Maandag. Rijnsbur gerweg 2, Wassenaar, Prinseweg 44c; J. in der Mark en fam., Thorbeckestraat I, Leidschendam, Kon. Emmalaan 10; J. van Meel. P. J. Blokstraat 33. Breda. Academiesingel 14; H. M. Meijkamp. Aal markt 4, 's-Gravenhage, Laan van Meer- dervoort 764; J. RijsdamMolenaar. Nic. Beetsstraat 27a, Leiderdorp, Hoofdstraat 75; H. Neuwahl en fam.. T. Siegenbcek- straat 14. Zoeterwoude. Hoge Rijndijk 33; A. J. Noordenbos, Mezenstraat 2. Rau- erderhem, Rauwerd 8; L. Nijenhuis, Rijnsburgerweg 5. Arnhem. Pontanuslaan 79: A. J. v. d. Gumster—Persijn, Zeeman laan 4a. Voorschoten. Leidsejveg 255: J. Pielanen. Rapenburg 15. Rotterdam. Kor- tenaerstraat 15a; W. Reezigt. Fagelstraat 40, Epe, Vlijtweg 12; M. C. Regeer. Hoge Morsweg 106, 's-Gravenhage. Schevening- veg 74; H. Reinhold. Vreewijkstraat 6, üravenhage, Zuidwal 20; G. H. Roos- winkel, Lijsterstraat 13, Amsterdam, Va- leriusstraat 99 II; K. P. Scheps cn fam.. Da Costastraat 13, Katwijk. Duinstraat 65; P. Seits en fam., Roodborststraat 3. Mid delburg. Lange Noordstraat 31; E J. L. Sizoo, De L. de Kanterstraat 12. Rotter dam. Vijverlaan 34: L. van Leeuwen Spitse. Morsweg 13a. Oegstgeest. Hoge Morsweg 14; C. Spitzen, Janvossmsteeg 62. Wassenaar. Hertelaan 4; J. Spijker man, Frans van Mierisstraat 24. Den Hel der, Tweede Vroonstraat 57; M. G. Stuck- mann. Oude Rijn 25, 's-Gravenhage, Sta- tenlaan 85; E. DuboisStumpf, Korevaar- straat 6. Nederlands Nieuw-Guinea: A J. F. Swanen. Kapteynstraat 7. Utrecht. Ni- colaasweg 133; H. M. van Tiel, Pa pen gr. 24. Culemborg. Lange Dreef 1; M. C. Tromp. Rijnsburgerweg 10. Lisse. Heere- weg 1; J. C. Verheijen, Morsstrc.at 60. Breda. Seelig Kazerne: M. Visser Dijk huis, Rijnsburgerweg 10. Amersfoort. Utr. Weg 293; F. C. van Vollenhoven. Rijns burgerweg 10, Wassenaar. Jonkerlaan 15; J. H. van Voorthuijzen, Oude Rijn 150, Amsterdam, 2e Oosterparkstraat 94 III; H. P. Vossen. Rijn- en Schiekade 155b. Roggel, Mortel 281; M. Weima. Brcestraat "1, Oegstgeest, Oranjelaan 7: D. A. Wer- ;r, Haarlemmerstraat 268, Arnhem. Pru- melaan 36; S. H. Yo, Oude Vest 157, Am sterdam, Schipbeekstraat 24 II; H. Zit- Bakh. Rozeboomstraat 24, Zwitser land. (Van onze Haagse correspondent) DE BLOEMENFEESTWEEK is ten einde. Met een groot en machtig corso, dat door tienduizenden mensen Zaterdagmiddag werd gadegeslagen, is he£ festijn van kleur en fleur besloten. Daarmee kwam tevens het af scheid van de bloemenkoningin, die zeven dagen lang de scepter heeft gezwaaid over de versierde en feestelijk getooide stad. Langs de gehele route hadden zich vele duizenden geschaard om maar geen glimpje van de rijdende bloementuin te missen. Bij tweeën vertrok het corso het Lange Voorhout, nadat de jury wel heel moeilijke beslissingen had ge- De ene praalwagen was nog mooier dan de andere. Ten slotte werden de vol gende prijswinnaars aangewezen, die hieronder volgen. Praalwagens N.V. Erven Lucas Bols, ereprijs; N.V. Cig. Import Company, le prijs; Foto Detaillistenclub, 2e prijs; Ge organiseerde melkhandel, 3e prijs; V. Leers Vatenfabriek, 4e prijs; Ned. Basalt- Mij., 5e prijs. Paardentractle: Wllh. Richters, le prijs; Gem. Electriciteits Bedrijf, 2e prijs; H.B., °e prijs. Vrachtauto's en bussen: Heinekens Bierbrouwerij, le prijs; Pepsl Cola, 2e prijs; Van Gend h Loos, 3« prijs. Bestelwagens: A. Siebel. le prijs; W. Richters, 2e prijs; Eduara Pelgers, 3e prijs; Groepen: N.V. Auto Service Ford, le prijs; Pontiac, 2e en 3e prijs. Luxe wagens met reclame: N.V. Pro- tax, le prijs; N.V. Intern. Automobiel Mij., 2e prijs; Aalsmeers Bloemenhuis H. Jager, Scheveningen, 3e prijs. Tijdens de rit door de stad werd gul met bloemen en bouquetjes gestrooid, zodat de straten en pleinen, waar het corso geweest was, bezaaid waren met de resten. Bovendien wist menigeen een bloem te bemachtigen, die dan gauw op de kleding of in het haar gestoken werd. Jammer, dat in de aanvang van de mid dag dreigende wolken zich samenpak ten. Gelukkig bleef het zonnetje niet lang zoek. Omstreeks vier uur liet het zijn stralen over de bloemenstad schij- „bataille des fleurs" bij Even later arriveerde het corso op Scheveningen, waar een bloemengevecht zou plaats hebben. Hoewel de voorraad bloemen bij aankomst daar bjjn: I gestrooid het idee van te brengen. De bloemenkoningin, die nu waarlijk als een vorstin boven op een praalwagen troonde en vergezeld was van enkele hofdames en elfjes, temidden van een schat van bloemen, wuifde de menigte minzaam toe. De wielrenner Wim van Est, in gele trui, die in de Tour de France heeft meegereden, moest vele malen danken voor het hartelijke ap plaus, dat hem ten deel vleL Vermake lijk waren verder de glazenwassers. Vaa het begin van de tocht af waren zij ver woed aan het boenen en schoonmaken geslagen. Het raam en de kozijnen, die zij meevoerden zullen wel schoon ge worden zijn. En dan niet te vergeten die steeds typende meisjes! Het-défilé op de boulevard, waar en kele muziekcorpsen zich hadden aange sloten, kan als een waardig slot worden beschouwd van de eerste Haagse bloe- menweek. Men heeft genoten van dit unieke schouwspel. En niet alleen Hagenaars en verdere landgenoten, maar ook de bui tenlanders. Een Deens journalist was op getogen en verklaarde, dat hij iedereen aanraden het volgende jaar naar Den Haag te gaan. Daar wachten we daa op.

Nieuwe Leidsche Courant | 1951 | | pagina 3