Reusachtige waterlinie tussen Arnhem en Nijmegen Enorme landstreken zullen in tijd van oorlog onder lopen NIEUWE LEIDSCHE COURANT MAANDAG 23 JULI 1951 In memoriam L. Meijer Leidse fotograaf omgekomen tengevolge van motorongeval Zaterdagmiddag omstreeks half 6 kwam de heer L. Meijer, de bekende fotograaf van het Pieterskerkhof, per motor uit Wassenaar, waar hij een reportage had gemaakt. Als duopassagier reed mee de heer I. Pardon, wonende Langebrug 19. Met een voor een geoefend rijder als de heer Meijer betrekkelijk matige vaart, namelijk van ongeveer zestig kilometer, passeerde de motor de spoorwegovergang bij de Vink. Door de oneffenheden in dc weg moet hij de macht over het stuui Zijn kwijtgeraakt. De motor kwam daar door op het rijwielpad terecht, waar eer tandem werd gegrepen. Een verloofd paar, dat op deze tandem reed, de jarige J. S. uit Rijswijk en de 26-jarige G. H. uit Velsen, kregen geen ernstige Verwondingen. De heer Meijer evenwel kwam met Zijn hoofd tegen een betonnen paaltji terecht en werd ernstig gewond. Dokter H. Olthuis uit Voorschoten verleende met enkele E.H.B.O.-ers eerste hulp, waarna de heer Meijer naar het Academisch Zie kenhuis werd vervoerd. 'Daar is hij Zon dagmorgen om 7 uur, zonder tot bewust zijn te zijn gekomen, overleden. De heer Pardon bleef ongedeerd. De begrafenis van de heer Meijer vindt Donderdagmiddag om half 1 op Rhijnhof plaats. Hij is 39 jaar oud geworden laat drie kinderen achter. Lei- Met ontsteltenis hebben velen den en omgeving kennis genomen of ze zullen dat ongetwijfeld doen van dit zo plotseling heengaan van de heer L. Meijer. In brede kring was hij be kend en werd hij gewaardeerd om zijn persoon en om zijn werk. Als pers- en reportagefotograaf was hij een graag ge ziene gast. Zijn arbeid voor de Ned. Chr. Radio-Vereniging, die in hem een trouw en actief vriend verloor, oefende een sti- tnulerende invloed uit. Bij de Leidse pers was de heer Meijer Bromfietser bij Sassenheim zwaar gewond vond op de grote Gistermor._ keersweg te Sassenheim plaats tussen een Belgische pers. irijding auto bromfiets. De bromfietser B. M. uit Boskoop, die in gezelschap was van vijf andere bromfietsers, reed van de Warmonderweg de rijksweg op en keerde daar plotseling om, juist op het moment, dat de auto met grote snelheid naderde. De bestuurder was op weg naar Schip hol om met het vliegtuig van 9 uur naar Brazilië te vertrekken. De bromfietser werd door de auto ge grepen en werd zwaar gewond. Hij moest in zorgwekkende toestand naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden worden ov< Mulo-avondschool Van de leerlingen van de mulo-avond- sohool aan de Breestraat behaalden het diploma: de dames H. M. Aanhaanen, G. van den Akker, M. A. van Duyn, W. Hoftijzer, J. C. van der Plas en L. van Rijn en de heren J. van den Berg, W. J. van Gent, G. den Heeten, P. Madern, M. Maters, J. C. Manbus, J. P. C. Minder- tnan, J. J. van Raamt, L. Vogelenzang en R. L. Vos. Van hen, die toestemming hadden om examen te doen, slaagde ruim taohtig procent. Mulo-examens te Leiden Zaterdag zijn voor het examen m.u.l.o. A te Leiden geslaagd: J. N. Blote te Lei den, W. C. H. Tom te Alphen aan den Rijn, F. P. Veenhuijsen te Alphen aan den Rijn, J. Fuchs te Leiden, K. T. van Driel te Leiden, N. K. Boer te Leiden, J. C. Marbus te Wassenaar, J. C. van der Plas te Katwijk aan Zee, J. Wille- brand te Leiden, J. T. Lijnes te Leider dorp en G. A. Meijer te Leiden. Familieberichten uit andere bladen een goede bekende, in 't bijzonder bij ons blad, waarvan directie, redactie en administratie hem met grote erkente lijkheid gedenken. Wij mochten hem een der onzen noemen en wij voelen zijn verscheiden dan ook, ieder voor zich, als een persoonlijk verlies, dat niet nagela ten heeft, diepe indruk te maken. Eén bede slechts stijge in onze harten op tot God, Wiens doen enkel Majesteit is. De bede namelijk, dat Hij, in Christus, Zijn rijke troost doe toekomen, aan de achterblijvenden: de weduwe en haar drie kinderen, de ouders die reeds eer der een zoon verloren, en de verdere fa milieleden. De zekere hoop dp het eeuwi ge leven neme het schrijnen der gesla gen wonde weg. Instrumentmakersschool Voor de opticiensafdeling der Leidse Instrumentmakersschool slaagden: G. A. Bos, Tubbergen; W. Bos, Den Haag; G. F. A. de Bruyn, Arnhem; K. Bijderwie- den, Amsterdam; H. C. van Dranen, Voorburg; Hoe Fang Soeng, Leiden; J. P. C. Klip, Rotterdam; mej. L. E. Luyks, Leiderdorp; Njoo Khik Sing, Leiden; J. C. M. Tromper, Delft; C. B. van der Wiel, Leiden en B. Wymenga, Voorburg. Clubhuis Westerkwartier in September gereed Op het terrein van de speeltuinvereni ging „Westerkwartier" aan de Ten Kate- straat was het Zaterdagavond feest. Niet alleen voor de kinderen, maar vooral voor de „grote mensen". De bedoeling van de „kermis" was, geld bijeen te krij gen voor de inventaris van het clubhuis. En die zal zo'n f 4000 kosten. De eerste steen van het clubhuis werd op 18 September j.l. gelegd en hoewel de bouw vlotter had kunnen gaan, staat er nu toch een solide stenen huis met een ruime keuken en een flinke zaal met podium. Frisse rode pannen vormen de dakbedekking. Met eigen krachten uit de buurt is dit gebouwtje tot stand ge komen. Toen de poorten van het feestterrein ontsloten werden, stroomde allereerst de jeugd binnen en later op de avond volg de de oudere generatie. Allen hebben zich vermaakt met schieten en balgooien of ze „smeten" wat geld tegen het rad van avontuur aan. Onder de kleurige vlaggetjes heerste een gezellige stem ming en honderden hebben zich er ge amuseerd. Zo kwamen de dubbeltjes binnen en werkten velen mee aan de voltooiing van het clubgebouw. Als alles meeloopt hoopt ien het in September te openen. Voor Vacantiebezigheden De Zaterdag door de Leidse Jeugd- ctie voor het comité Vacantiebezighe den gehouden collecte heeft f 1482,50 op gebracht. Liever het water dan de Rus (Van een onzer redacteuren.) Al maandenlang wordt er gewerkt een reusachtig plan, dat uitgestrekte delen van Oost-Nederland onder zal zetten, voor het geval de Rus zijn goddeloze plannen doorzet om met 200 ies West-Europa binnen te vallen. Met koortsachtige haast werken Neder landse aannemers aan een zware dijk zes en een halve meter hoog. die zich uitstrekt van Arnhem tot Nijmegen parallel loopt met de nieuwe autoweg. De .dijk zal beginnen tussen de ve: keers- en de spoorbrug boven Arnhem bereikt de Waal beneden Nijmegen. In beide rivieren komt een stuw, die het water hoog zal opstuwen. In geval van oorlog treedt deze stuw in werking en dan zal zioh een reusachtig meer vormen, niet alleen de kop van de Betuwe, doch grote streken van de Lijmers om de Montferland heen en het dal van de oude IJssel zal inunderen. In October moet dit plan gereed zijn. -Zij, die de weg geregeld langs rijden, kunnen constateren, dat een groot deel de dijk reeds met klei wordt af gedekt. t is te hopen, dat deze stuwen nooit gebruikt behoeven te worden, als bedenkt dat Arnhem boven de dam ligt dat grote delen van het land een prooi zullen worden van het water. Maar laat men bij dit alles niet vergeten, hoe ook in vroeger eeuwen het water behalve verwoesting ook bevrijding bracht. Beter het water dan de vijand, door alle eeuwen heen de leus ge est van ons volk, ook al waren er ook VERLOOFD: N H Swager ONDERTROUWD: S iret. drs. en N Wartena GETROUWD: A G Bi Robbé, Blarii Holzmüller mecL Zwolle, lem en I de Vries uwer en M Bodén, 'l-Zweden; J D Nagelsmit ed, cs. en drs en T Andersen, Amsterdam. BEVALLEN: Mevr. Suthoff-Pleyte, d. Rot- rdam. Mevr. 't Hoen-Croll, z. R'dam. mevr. m Beek-van den Bos. Arnhem; mevr. van ieroo-Willeumier, d. Amsterdam; mevr. OVERLEDEN: M C Monfrooy, m. 66 jaa Dordrecht; M P St van Sonsbeeck-van de Kun, 64 j. Helno; Ph Kotte, m. IJmulder E Ostwalt, m, 45 Amsterda L j. Amsterdam Burgerlijke stand van Leiden Geboren: Julien A z v W M T Zil- verentant en Y L Boeye; Helena C d v S A Lindenburg en J M Milikan; Corinne C van Wijk en I I Nyström; Neeltje A M d v L C van der Marei en A M Kromhout; Johanna M d v J Harland en G Vermeer; Monice J d v J A Benders J P Leijerzapf; Adrianus z v T Bink J Kiel; Johannes H P z v J C van Beek en C C Beers; Jacoba d v J van Leeuwen en A Parlevliet: Egbert M z v E M Harland en D de Man: Wilhelmus A C z v C W Prins en J T Witteman; Cornelia d v J Kool en T A van Eijk; Cathaarina d v J de Moor en C van der Wal. Geen wanbeheer bij vakgroep Witwasserij Op grond ener van de zijde der Ver eniging van Was-industriëlen (V.E.W.I.) ingekomen klacht, heeft de hoófdgroep Industrie een onderzoek ingesteld naai de gang van zaken bij de Vakgroep Wit- wasserijen. Na kennisneming van het re sultaat van dit onderzoek heeft minister Albregts de V.E.W.I. doen weten, dat hij geen enkele rede heeft gevonden om tegen de Vakgroep Witwasserijen stel ling te nemen. Schacht krijgt een mooi huis Mr Jusuf Wibisono, de Indonesische minister van Financiën, deelde aan Aneta mede, dat dr Schacht „als een gewaar deerde gast zal worden beschouwd". Hij zal in geen énkele regeringsorganisatie worden opgenomen. Hij zal eerst oriën terende besprekingen voeren met Indo nesische autoriteiten, daarna zal de re gering hem vragen om adviezen in finan- cieel-economlsche vraagstukken. Hem zal huisvesting en vervoer overeenkomstig toen lieden, die liever hele steden aan de vijand opofferden dan hun vette koeien. Reeds maandenlang hebben wij over dit werk gezwegen, maar nu de Waar heid er mee gekomen is, heeft men zeker heid, dat ook Moskou er van op de hoogte is, waaraan we trouwens geen ogenblik getwijfeld hadden. Kort en Klein In een tuintje in Groesbeek stonden vijf distels. Kinderen speelden er en distels sneuvelden. De overgebleven plant beslaat nu een breedte van twee meter en is bijna 2Vz meter hoog. Een va: bladeren heeft 'n oppervlakte van 68 cm. Nadat Dinsdag door hooibroei de kapitale boerderij van J. Twerda Cubaard (eigendom van mevr. Van Ha- rinxma thoe Slooten) was afgebrand, Donderdagnacht ook het overgebleven woonhuis een prooi van de vlammen ge worden. De oorzaak van die tweede brand' onbekend. Dinsdag a.s. in Assen en Donderdag in Steenwijk worden ouder- dagen gehouden voor het regt Johan Wil lem Friso. -U Komende Donderdag wordt 'ouw M. A. Seegers aan het Kerk- pad te Soest 100 jaar. Thans is gebleken, dat zij haar hele leven haar verjaardag dag te vroeg heeft gevierd. De afgetreden president van de Alg. Mil. Pensioenbond, W. Klooster, is tot ere president benoemd. Ongeveer 65 pet de deelnemers aan de laatste Utrecht- Voorjaarsbeurs behoort tot de fabri kanten. Veertien Engelse jongens en meisjes van 17 jaar, samen met een lera- toeren op 't ogenblik per bus door mooie land, veertien dagen lang, op kosten van een combinatie van Britse kranten, de Kemsley Newspapers. Don derdagnacht logeerden zij in de jeugd herberg te Loosduinen. Anderhalf min gulden zullen Woensdag a.s. van de Bre dase gemeenteraad worden gevraagd om de contracten die tussen de Staat en de gemeente over de Kon. Mil. Academie ontworpen zijn, tot uitvoering te kunnen brengen, -k Onderling overleg tussen de Staatsmijnen, Oranje-Nassau-mijnen, Laura en de P.L.E.M. heeft geleid tot het besluit, een nieuwe electrische centrale te bouwen op de terreinen van Oranje- Nassau I in Heerlen. Intern, affiche-wedstrijd De directie van het Amerikaanse tijd schrift This Week Magazine, heeft een bedrag van 3000 dollar beschikbaar ge steld voor een te organiseren internatio nale affiche-wedstrijd onder het motto „Le voyage est la marque de la libertè". Het Genootschap voor Reclame (Kei zersgracht 36, A'dam) en de A.N.V.V. hebben de landelijke organisatie in Ne derland en stellen f 250 voor de le, f 150 voor de 2e en f 100 voor de 3e prijs be schikbaar. De landelijke prijswinnaars zullen meedingen naar de prijzen in de internationale wedstrijd, t.w. 1000 dol lars (le prijs), 750 dollars (2e prijs) en 500 dollars (3e prijs). Inlichtingen bij het Genootschap voor Reclame. Veertig woningen in Zijlkwartier te Leiderdorp bijna gereed De eerste acht, aan de Meijelaan, Zaterdag afgeleverd „Is de woningnood hier nu opgeheven?" vroegen wy burgemeester K. van Die- peningen van Leiderdorp Zaterdagmorgen, toen wy met een klein gezelschap van deskundigen in de gelegenheid werden gesteld de nieuwe woningen aan de Meye- laan te bezichtigen. Het antwoord was: „Wy hebben nog veel woningen nodig." En het is ook zo. Maar dit neemt toch niet weg, dat Leiderdorp met deze veertig oningen een behoorlijk eind op weg is. De woningen zijn gebouwd door N. Mol, A. Mol, C. Meerburg en M. S. van der Velden. Zaterdag werden de eerste acht, gebouwd door N. Mol, aan gemeentebestuur afgeleverd. Het zijn de woningen Meijelaan 1831. In de eerste week van Augustus zullen de huizen worden betrokken. De huurprijs bedraagt f6,50. De woningen zijn gebouwd per stuk. Opzichter was de heer Soepomo komt hier praten over: Vernietiging van Unie- statuut Prof. mr dr R. Soepomo zal spoedig vergezeld van een aantal deskundigen, als speciaal Indonesisch afgevaardigde Nederland vertrekken. Hij heeft tot taak met de Nederlandse regering met Nederlandse politieke kringen informeel contact te zoeken inzake de wijze, waarop het Uniestatuut zo spoe dig mogelijk kan worden vervangen door :n normaal internationaal verdrag. Dit werd gisteren na afloop van de kabinetszitting over de verhouding IndonesiëNederland, door de Indone- ische minister van voorlichting, A. Mo- nonoetoe, medegedeeld. De kabinetszit ting werd bijgewoond door de vice-pre- idertf, drs Moh. Hatta, de chef-staf van de Indonesische strijdkrachten, kolonel .toepang en een aantal deskundigen op financieel-economische gebied. „De Indonesische regering blijft het standpunt handhaven, zoals dit was vastgelegd in de regeringsverklaring", aldus Mononoetoe, die de nadruk legde op het informele karakter van deze missie, doch die er aan toevoegde, dat de Indonesische regering na ontvangst inlichtingen van prof Soepomo ze ker het parlement zal inschakelen. ,Het Uniestatuut zal zeker geannuleerd worden, de andere overeenkomsten zul- n beschouwing worden genomen op, van het nationaal belang", aldus de minister. F. P. Fuyckschot naar Amerika De secretaris van het C.N.V., de heer F. P. Ruyckschot zal binnenkort op uit nodiging van het Amerikaanse departe ment van Informatie en Opvoeding een studiereis van vier maanden door de V.S. maken. Vermoedelijk zal hij de volgen de week vertrekken. Na de studiereis door Amerika volgt waarschijnlijk nog een kort bezoek aan Canada in opdracht van het bestuur van de Prot. Chr. Ar beiders Internationale, aldus meldt Faillissementen (Opgegeven door Van der Graaf Co.) UITGESPROKEN G. Moelands-Randeraat. h/o Apotheek de -ey. Ginnckenweg 304, Breda. Cur. mr J. C. Thy, t 116a, Zwolle. Cui r H J E KI. G; soen 13/19. Amsterdam en venn. W J M van Angeren-Vosse en A C de Jong. Blaricum. Cur. mr D. den Hollander; N.V. Fabriek van Oprechte Haarlemmerolie v/h. Claes Tllly. Kloveniersburgwal 131, Amsterdam. Cur. mr J. v. d. Hoeven, Haarlem; N.V. Heca Import Compagnie. Keizergracht 649, Amsterdam. Cur. mr H. J. P. Dolk, Amsterdam. SURSéANCE VAN BETALING: Aan N.V. Industriële Mij, Textac te Vaals. Maastricht, verhoor 5 Sept v.m. 11 uur, geen' Al gaat de zon deze zomer nog al eens schuil en al dreigen de luchten soms onheilspellend, als i jong is en sterk weet men tóch wel van zijn vacantie te ge nieten. Zo dachten deze meisjes er over, die het winderige weer deze waterrijke omgeving bij uitstek geschikt vonden voor een enerverende zeiltocht, zoals -er deze week al zovelen op de Kaag werden gemaakt. Even hielden de dames krijgsraad en toen werd de i gevierd.... ïjfe Dat gad ook Ditjes en Datjes uit Indonesië 't Gezin van de Mangkoenegoro ('n vorst van Midden-Java) is op weg van Djakarta naar Semarang in Indramajoe door een bende beschoten. Lt. Koentjoro wist door snel rijden door de bende heen te breken, doch een lid van het gezin was dodeijk getroffen. De provincie West- Java heeft een begrotingstekort van 264 min roepiah. President Soekarno is van zijn reis te Djakarta teruggekeerd. Op een bijeenkomst van de president met dagbladdirecteuren te Soerabaj: betoogde de secretaris-generaal vai oorlog, Roeslan Abdoelgani, dat de pers gezuiverd moest worden. De Nederlandse pers te Soerabaja schrijft bijvoorbeeld, dat Indonesië geen orde kan scheppen en zich zelf niet kan besturen. De Neder landse couranten te Soerabaja hebben provocerende artikelen geschreven, zeide hij, over de nationalisatie van oliebedrij- ven. Hij wees er echter op, dat de toe stand heel anders Is dan in Iran, want in Indonesië ontvangt de staat een groot deel der opbrengsten. Hij achtte het ge lukkig, dat Indonesië wat later onafhan kelijk was geworden dan Iran. De presi dent wekte daarna de jeugd op voor de zeedienst. Voor de opleiding van zee officieren, in September a.s. beginnend, hebben zich 10 candidaten gemeld, ter- 250 plaatsen zijn. Lr J. Ley uit Djakarta is benoemd tot financieel advi- ir der ontwikkelingsbank van Ethiopië Addis Abeba. J. van Vliet, en het ontwerp werd ge maakt door de heer W. F. Buitendijk. Om precies half 11 opende de burge meester de woning Meijelaan 30. Zijn reactie was onmiddellijk: „Het ziet er keurig uit". Inderdaad kan Leiderdorp trots zijn op deze uitbreiding van het Zijlkwartier. Weliswaar is hier sprake van „goedkope" woningen, gebouwd met de verminderde rijksbijdrage, maar de indruk is, dat zij solide en doelmatig zijn. Allen waren vol lof over het r we gedeelte en met was er van c tuigd, dat ook de bewoners dat straks zullen zijn. De huizen geven ook een gezellige indruk. Hun kleuren, zowel aan het exterieur als in het interieur, zijn dan ook zo, dat zij de gezelligheid direct bevorderen. De schilder heeft alle eer van zijn werk. Onze aandacht werd in het bijzonder gericht op de afwerking van de huizen. Die laat niets te wensen Over de inrichting het volgende: Treedt men de woning binnen, dan komt men in een kleine gang, die leidt naar de trap. Aan de straat bevindt zich een grote woonkamer, waarin ook de toe gang tot de ruime keuken is geconstru eerd. De voorkamer heeft één kast. Ook in de keuken is een kast. Van de keuken voert een kleine gang naar de achter- polderland; werkendt i paarden btf Voorhout. Foto mr F. E. de Wilde. tuin. In deze gang vindt men het toilet en een diepe kelder. Achter de woning in een schuur, waarin een stenen kolen hok is geplaatst. Tussen woning en schuur is een tegelpad. De woning heeft grote ramen, zodat licht en lucht vol doende kunnen binnenkomen. De verdieping bestaat uit twee grote slaapkamers, een kleine slaapkamer en een badkamer. In totaal zijn hier twee kasten. In de badkamer vindt men twee kranen, een voor koud en een voor Een gewone woning zonder buitenspo righeden. Dat is de algemene indruk. Van groot belang achtte da burgemee ster het, dat bij de toewijzing der wo ningen ook jonge mensen, die nog moe ten gaan trouwen, een kans hebben ge kregen. Het spreekt vanzelf, dat de meeste woningen door gezinnen zullen worden betrokken. Zo zal in Leiderdorp het aantal samenwoningen weer belang rijk worden teruggebracht. Ook in deze dorpsgemeenschap kon sprake zijn van ellendige samenwoningen, zodat de vreugde straks wel zeer groot zal zijn. (Advertentie) Een bonzend hoofd van de pijn, die maar geen einde neemt Een snel maar zeker werkend middel om er in tien minuten af te zijn: neem één of twee AKKERTJES" ...die helpen directs J Gevestigde en vertrokken personen In de week van 16 t/m 21 Juli Te Leiden vestigden zich: J G. Baten, boekhouder, Zoeterw.weg 8, B. M. Broeks, liefdezuster. Pelikaan raat 1; R. W. M. Buers, Oude Vest 47; C. Bruné, koopman in papierwaren, Oude Vest 97; W. H. Brussé, Kaarsenmakerstr. 7; M. Cutzien en fam., chemicus, Zoeter- woudseweg 132; D. Kamminga-Deenik, Lijsterstraat 24; N. van Delen, opticien, Lindestr. 17; B. T. Dikkes en fam., Evan gelist, Middelstegrt 3; C. P. van Erpecum, Morskade 5; L. Franssen en fam., Knep- pelhoutstr. 43; D. Heemrood, adsp. agent van politie, H. de Vriesstraat 4; L. A. H. Hogenhuis, Rapenburg 47; A. Hol, dienst bode, Hogewoerd 95; R. L. v. Hommeien, J. v. Houtkade 29; A. P. Ingelse, Rijnsb. weg 50; G. J. de Jong, Plantage 24; G. Kagenaar, tandarts-ass., v. 't Hoffstr. 4; W C. A. van der Kallen, schrijver II KM, Pasteurstraat 22a; W. D. M. de Kater, med.-analyste, Stieltjesstr. 18; B. S. A. Klop en fam., Insp. Dir. Bel., Kamerlingh Onneslaan 25; A. Lasschuijt, Aloëlaan 14; A. F. Bekooij-van Lien, L. Morsweg 34; der Linden, Rijnsb.weg 113a; M. Baten-Lissenberg, Zoeterw.weg 118; E. E. d. Steen-van Lochem, Hogewoerd 42; J. H. J. Meienhorst, boekhouder, Jan Goijenkade 19; H. C. van Meurs, betonvlechter, Oranjegrt 131; A. M. Oost hoek en fam., ber. militair, Zoeterw.weg 126, H. Ritter-Reilingh en fam., Rijnsb. weg 20; A. Remmelzwaal, dienstbode, Papengracht 19; G. F. Sloothaak, leraar klassieke talen, Vrouwenkerksteeg 12; W. Smits, electricien, Rijndijkstraat 22; C. B. J. Strotmann, Botermarkt 11; X. E. de Sturler, Hogewoerd 128; J. M. Teske, op^iaakser wolfabr., Toussaintkade 13a; E. R. Premsela-van Teutem en fam., L. Morsweg 46; H. M. Vervest, verpleegster, W. Singel 27; wed. J. C. van der Meer der Voorden, Roodborststr. 30; A. G. de Vries, Vrouwenstg 16; J. H. de Vroom, chef-verkoopster, v. d. Waalsstraat 70; H. J. A. Welling, M. Treublaan 18; A. J. C. de Winter en fam., ambten. Min. van Oorlog, L. Morsweg 56; E. J. Straathof- Wij tenburg, Koolgracht 11. Uit Leiden vertrokken: C. van As, Prinsenstraat 84: 's-Graven- hage, Tasmanstraat 37; P. van den Berg, Langegracht 115: Utrecht, Gildstraat 202; W. S. van den Berg, Herengrt 19: Rotter dam, Burg. van Esstr. 100; G. J. Blanken en fam., Lokhorststr. 21a: Voorschoten, Pr. Margrietlaan 26; H. Blankenspoor, Meidoornstr. 31: Rottedam, Polanenstr. 32a; M. de Boer, Rapenburg 123: Rotter dam, Straatweg N 233; K. van den Bosch, van 't Hoffstr. 8: Hazerswoude, Voorweg 66; J. Brouwer, Rapenburg 110: Verenigde Staten van Noord-Amerika; J. C. Brum- melkamp, H. Rijndijk 3a: Tilburg, Nw Bosseweg 92; A. E. Crince Le Roy, Rijn- Schiekade 7: Naarden, Prins Willem i Oranjelaan 9; K. W. Dammerman, Lorentzkade 27: Voorburg, Overburgkade 68; A. M. L. P. Corbeij-van Dinten, Peli kaanstraat 23: Sittard, G. v. Hövellstr. 2; M. J. Douwes Dekker, Nieuwsteeg 31: Zuid-Afrika; P. Dregmans, Wasstraat 53: Australië; J. Duisterhof, Meidoornstr. 31; Rotterdam, Polanenstraat 32a; M. Rippe- Dijk, Oude Singel J96a: Amsterdam, Bredeweg 10 II; T. EenHhoorn, Meidoorn straat 31: Rotterdam, Polanenstraat 32a; M. M. E. Eltink, Stieltjesstr. 35; Boxtel, Wilhelminastr. 37; H. B. Erkelens, Plant soen 37a: Rotterdam, Moerkerkestr. 132b; C. Gordijn en familie. Oude Singel 226: Leiderdorp, Resedastraat 68a; J. Groot- hedde, Hoge Morsweg 132: Den Helder Buitenhaven 5 HH; A. H. Huisken, Rijns- burgerweg 10: Bloemendaal, Z. Stations weg 31; L.- C. M. Koert, Lijsterstraat 32: Verenigde Staten van Noord-Amerika; C. J. Kool, Rijnsb.weg 143: Alphen a. d. Rijn, Pr. Hendrikstraat 69; A. Koolloos, Rijn en Schiekade 115b: Voorschoten, Leidseweg 194; M. J. Krans, Hogewoerd 128: Rotterdam, W. Nagellaan 1; S. Ver- gunst-Laman, Middelstegracht 65: Lisse, Broekweg 74; D. Lamers echtg. Boot, H. Rijndijk 30: Leiderdorp, Resedastr. 64a; J. C. J. Reilingh-Lans, Rapenburg 103: Zuid-Amerika; M. van Leeuwen, Ooster- str. 47: Den Helder, Buitenhaven 5 MD; B. H. J. van Linden, Zoeterw.slngel 20: Warmond, Herenweg A 79; H. van der Linden, Rijnsb.weg 113a: Ridderkerk, Rijksstraatweg G 297b; A. G. Merens, Korevaarstraat 11a: 's-Gravenhage, Bad huisweg 149; P. Y. F. van der Meulen, Lorentzkade 42: Heemstede, Eerelman- straat 1; A. W. Mulder, O. Singel 162: 's-Gravenhage, Papegaaienlaan 4; M. C. Vanderschuren-van Noord, Haarlstr. 13: Kerkrade, Kafferbergseweg 59; C. J. L. M. Noordman, Haagweg 59: Zaandam, Ooievaarstraat 43; M. Smits-van Oort, Driftstr. 106: Australië; J. M. L. Oost hoek, Rapenburg 15: Rijssen, Boomkamp 2; J. Paré, Terweepark 6: Apeldoorn, Soerenseweg 48; P. F. van Pesche Hart manstraat 11: Utrecht, Hartingstr. 2bls; A. J. Aldus-Philippo, Ambonstr. 12: Rot terdam, Lange Hilleweg 77b; T. van der Plas en fam., Rapenburg 51: Voorburg, Weverslaan 17; H. Redel, Middelstegrt 159: Noordwijk, v. Panhuysstr. 39; P. C. Regenburg, P. de la Courtstr. 70: Noord- wijk, Koepelweg 1; H. A. Rexwinkel, J. de Wittstr. 50: Aalten, Bredevoortsestr. 105; M. Roessingh en fam., W. Singel 28: Voorschoten, aan boord liggende Krim- kade achter Leidseweg 202; Wed. P. van Liemde-Rijnart, Vondellaan 23: Bergen op Zoom, St Catharinaplein 25; M. J. van der Sanden, Vischmarkt 2: 's-Hertogen- bosch, Jansslng 21; T. Schermer Voest, Zoeterw.weg 13: 's-Gravenhage, West einde 16; H. Schipper, Braassemerstr. 2: Canada; J. H. Boddeus-Schreuder, Prins Hendrikstr. 26: Australië; H. J. Siebert en fam., A. Paulownastr. 25: Maastricht, Lage Barakken 7; J. R. A. Siers en fam., H de Vriesstr. 32: Doetinchem, Huize De Hoop Groot Hagen; A. D. J. Albers- Sloos, Cobetstr. 12: Rotterdam, Straatweg 130; G. Speel en familie. Levendaal 157, Hazerswoude, Hoge Rijndijk 4; wed. L. Brongsgeest-Steenvoorden, Noordeindepln 2b: Oegstgeest, Rhijngeesterstr.weg 40; B. Suvaal en fam., Uiterstegrt 36: Zaan dam, Jan Mouwmeesterstr. 80; T. H. Tan, Rijnsburgerweg 46: Amsterdam, Waalsts. 37 III; L. W. Timmer, Burgstg 7: Elsloo, Grotestr. 57; N. A. van den Toorn, Fagel- straat 42: 's-Gravenhage, Voltastraat '10; G. M. Thonen-van Uden, Borneostr. 38a: Susteren, Wilhelminastr. 1; S. M. C. van der Walle, W. Singel 24: 's-Gravenhage, Parkietlaan 22; J. Wondergem, K. Galge water 21: Oostkapelle, Dorpstr. 24; P» M. Helvensteijn-Zandbergen, Ter Haarkade •Gravenhage, Paets v. Troostwijk straat 263; D. van Zon, Meidoornstr 3H Rotterdam, Polanenstraat 32a.

Nieuwe Leidsche Courant | 1951 | | pagina 3