't Blauw-rood van duizenden uniformen in het Baarnse kroondomein vier smaken New-Yorkers gaan eerst naar Parijs! I 3 DONDERDAG 14 JUNI 19B Heilsoldaten hoorden hun generaal Prinses Wilhelmina toonde opnieuw haar belangstelling op velddag (Van één onzer verslaggevers) In de bossen van Prinses Wilhelmina's kroondomein te Baarn heeft het Leger des Heils gisteren zijn jaarlijkse velddag gehouden. Duizenden Heilsoldaten met huil familieleden waren aanwezig. Overal kwamen zij vandaan. Tientallen reiswagens stonden de gehele dag op de straatweg geparkeerd. Er heerste een prettige stem ming. Het Leger des Heils verstaat de kunst elk jaar weer zyn velddagen te doen slagen. In een enorme tent had de hoofd samenkomst plaats. Evenals het vorige jaar gaf Prinses Wilhelmina persoonlijk van haar belangstelling blijk, zoals we gisteren reeds in een deel onzer edities meldden. Zij was vergezeld van mej. Geldens, mevrouw Smit-Avis en de burgemeester van Baarn, mr F. J. van Beeck Calkoen. De ongewone vergaderruimte met haar talrijke vlaggen en spandoeken en de uniformiteit van het gehoor, allen in legerkledij, bood een interessante aan blik. Generaal en mevrouw Albert Orsborn, de wereldleiders, werden door de strijd macht van het Nederlandse Heilsleger hartelijk verwelkomd. Niet minder en thousiast toonde zich de schare in en rondom de tent, toen Prinses Wilhel mina binnentrad. Zij werd verwelkomd door mevr. Drsborn, die de vergadering voorts toesprak aan de hand van het geen de H. Schrift meldt omtrent Salo- mo's keuze, die het dwaze afwees om het goede te bezitten, nl. de eeuwige dingen. Ook generaal Orsborn zelf achtte het een bijzonder voorrecht, dat Prinses Wilhelmina delen wilde in de vreugde van de dag. De generaal zeide verder, Half jaar geëist tegen Eindhovense advocaat Wegens uitlokken van meineed Wegens het uitlokken van meineed werd gisteren in Den Bosch een half jaar gevangenisstraf geëist tegen de Eindho vense advocaat en procureur mr A. F. van der M. De substituut Officier van Justitie, mr J. J. M. Dony, sprak van schande en van het met voeten treden der regels. ,.Is de ambtseed van de ad vocaat maar een grap?" vroeg hij, Maar de verdediger van mr Van der M-, mr J. J. A. van der Putt uit Eindhoven, zei dat de Officier door gebrek aan voldoen de kennis van de advocatuur er was in gelopen. De meineed werd afgelegd in een strafzaak te Den Bosch in November 1947. Een strohulzenfabrikant uit Asten (N-B.) had een tekening van een auto maat laten maken, in de fabriek van een concurrent. Mr van der M. zou hebben uitgelokt dat de Kroongetuige onder ede zou verklaren de tekening uit Duitsland te hebben gehaald. De raadsman van mr Van der M. achtte de beschuldiging monsterachtig onwaarschijnlijk en deed een beroep op de rechtsprekende colleges om meer wel willendheid aan de dag te leggen tegen over de advocatuur, daar anders het werk van de raadsman onmogelijk zou worden gemaakt. De coöperaties Voorwaarts e Ster te R'dam zijn thans definitief se gesmolten en treden op onder de Coöperatie Rotterdam U.A. De (Advertentie) 5KETCH dat hij de gehele wereld had bereisd en daarbij had geconstateerd, dat Haar alom bekend is vanwege de recht vaardigheid van Haar bestuur en prac- tische kennis van de Bijbelse leer. t was de generaal verder een - noegen te getuigen hoezeer Nederland is vooruitgegaan sedert hij in 1945 het bevrijde Zuiden had bezocht. Spr. prees de ijver, vlijt en 't doorzettingsvermogen der Nederlanders, zulks in tegenstelling met andere landen, waar het herstel slechts langzaa i vordert. Woorden van lof richtte de heer Ors born tot de officieren van het Heilswerk i Indonesië Verder bepaalde de generaal zijn ge hoor bij het Schriftwoord „De wereld gaat voorbij met haar begeerlijkheid, wie de wil Gods doet blijft in eeuwigheid". Na de rede verliet Prinses Wilhelmina de tent, uitgeleid door de heer en mevr. Orsborn en door de commandant in Na- derland en zijn echtgenote, de heer en evrouw Thykjaer. Van de vele programmapunten in de middaguren noemen wij een jubileum demonstratie van het maatschappelijk werk. dat zestig jaren geleden werd be- bonnen door de eerste heilsoldaat, de thans hoogbejaarde kolonel Govaerts. in de Gerard Doustraat te Amsterdam. Sedertdien heeft dit werk zich belang rijk uitgebreid. Reeds in 1895 stichtte de landkolonie te Lunteren, thans modern bedrijf met 84 stuks vee, 77 hectaren weiland en landbouwmachines. Voorts heeft het Leger nu 48 huizen en inrichtingen voor mannen, vrouwen en kinderen. NederlandAmerika 1I Woordengevecht te Lissabon Op het congres der internationale kamer van koophandel te Lissabon kwam het tot een levendige woordenstrijd tussen dr Herman van Walsem van de Philipsfabrieken en de Amerikaan Philip Cortney van de Coty Parfumes, welke laatste de kartels aanviel. Dr Van Wal- antwoordde daarop, dat als de Ame rikanen geen kartels wensen maar wei moordende concurrentie, het wel vreemd is, dat zij hun tariefmuren niet slechten (bijval). Cortney antwoordde hierop dat men zakenlieden niet kan verantwoordelijk stellen voor het gedoe an politici. De muren zijn opgericht op erzoek der vakverenigingen en van slechts enkele zakenlieden. Het meren deel wil die muren gaarne omverhalen. Meer persoonlijke contacten in de Beneluxlanden Meer dan voorheen moet aandacht besteed worden aan de culturele ver wantschap tussen de Beneluxlanden, Onder meer is een uitbreiding van de persoonlijke contacten noodzakelijk; bij jeugdorganisaties enz. t is de conclusie die getrokken werd aan het eind van de in Brussel gehouden bijeenkomst van de ministers van Onderwijs van de drie landen. Bij zondere aandacht zal worden besteed het geschiedenisonderwijs en de blijvende samenwerking tussen welen- schappelijke verenigingen. Verder wil o.m. een inventaris opmaken bestaande instellingen op het gebied wetenschappelijk onderzoek en specialiseerde opleiding, om doublures voorkomen en samenwerking te be vorderen. Het Beneluxcomité bood gisteren ter e van de ministers een receptie aan er i de club van de Universitaire Stich- ng in Brussel tekenden de ministers het gulden boek. (Advertentie) Laaiende Pijn van Zunrbrand op de maag een kwelling voor velen. Maar talloze lijders aan brandend maag zuur wapenen zich daar tegen me' Digestif Rennie. Een prettige afdoend* remedie: één of twee Rennies laten smelten op de tong, dadelijk na tafel. Dan van zuurbranden geen spoor r Eigenlijk hoorde iedereen Rennies bij zich te steken, als 't niet voor eigen ge bruik is, dan voor een disgenoot, want o zo velen lijden aan deze pijnlijke angstaanjagende kwaal. Woidt Flevostad straks Lelystad Hoewel reeds een van de gemalen in de Wieringermeer naar minister Lely genoemd, bestaat er alle aanleiding deze naam ook nog op andere wijze de Zuiderzeewerken te verbinden. Of het belangrijkste bevolkingscentrum in de Zuidelijke polder hiervoor moet worden aangewezen, valt nog nader te bezien. In elk geval heeft indertijd minister Spit- reeds aan de betrokken diensten op dracht gegeven de naam Flevostad niet ;er te gebruiken, zo lang de officiële am van dit bevolkingscentrum nog niet vastgesteld. Aldus minister Wemmers zijn antwoord op het rapport van de Eerste Kamer over de begroting van het Zuiderzeefonds. Minister In 't Veld onaangenaam getroffen door Westkapelle Minister In 't Veld heeft thans op dracht gegeven het bedrag van byna 46.000, dat het rijk aan de gemeente Westkapelle verschuldigd was als rente en kapitaal voor de woningbouw, te maken. Het heeft hem echter onaangenaam getroffen, dat het ge meentebestuur met een rechtsvordering tegen de staat dreigde omtrent een kwestie, waarover nog ambtelijk over leg gaande was, zo heeft de bewindsman op schriftelijke vragen van het Tweede- Kamerlid Van der Feltz (C.H.) ge antwoord. Columbia behoeft Haya de la Torra niet uit te leveren Doch sinds 20 Nov. '50 mocht hem geen asyl meer verleend worden Het Internationale Hof van Justitie heeft gistermiddag uitspraak gedaan de zaak-De la Torra tussen Columbia Peru. Haya de la Torra vluchtte op 3 Januari 1949 voor de Peruaanse politie in de legatie van Columbia te Lima, de hoofd stad van Peru. Peru bracht de zaak vooi het Internationaal Gerechtshof, dat op 20 November 1950 de uitspraak deed, dat Columbia deze asylverlening niet op wettelijke gronden kon baseren en Peru niet gehouden was aan de vluch teling een vrijgeleide te verlenen naai een ander land. Columbia wenste echter een uit spraak te zien over de vraag of het ge houden was De la Torra aan Peru uit te leveren. Thans heeft het Internationaal Hof unaniem geoordeeld, dat het niet tot zijn rechterlijke functies behoort een keuze te doen uit de verschillende mani< waarop de asylverlening een einde kan Met 30 tegen één stem oordeelde het Blokkadestrijd dreigt de Duitse economie te wurgen Zonder zich aan de Westelijke pro testen te storen, hebben de Russen ook gisteren hun blokkade van West-Berlijn voortgezet en honderden zendingen eruggestuurd. Als represailles over wegen de Westelijke autoriteiten het zenden van vitale goederen naar Oost- Duitsland stop te zetten, indien de Rus- weigeren toe te geven. In totaal zijn thans ongeveer 1000 zendingen door de Russen tegengehouden. De goederen die door de, zoals men weet, pas ingestelde Russische bepalingen worden getroffen, vertegenwoordigen ongeveer de helft alle Westberlijnse exporten. Een verlies van deze inkomsten zou een e klap zijn voor de economie van de stad, die reeds van de blokkade 1948 —1949 zwaar te lijden heeft gehad. Bovendien komen tienduizenden arbei ders zonder werk te zitten. Er bestaat evenwel nog een mogelijkheid, dat de Russen de blokkade zullen opheffen. Al thans zullen zij bij een weigering hier- zelf de nadelen ondervinden. Indien de Westelijken als tegenmaatregel name lijk de levering van goederen naar Oost- Duitsland stopzetten, worden de Ooste lijken vele vitale goederen onthouden, zoals machine-onderdelen, koper, wol fram en brons. Hierdoor geloven de ge allieerde autoriteiten op hun beurt de Minder belasting op aanvullend dividend in contanten In het voorlopig verslag van de Tweede Kamer over het wetsontwerp in zake de herkapitalisatie was vooral het bezwaar geopperd, dat er geen verlaagd belasting tarief géldt voor een eventueel aanvul lend dividend in contanten, dat wordt ge geven om de 20 pet inkomstenbelasting over de bonus te kunnen betalen. Minis ter Lieftinck heeft nu besloten hieraan tegemoet te komen door te bepalen, dat over een bonus en het aanvullend divi dend tezamen niet meer dan 25 pet be lasting zal worden geheven. Oostduitse economie te kunnen wurgen. Ook in Wenen hebben de Russen plotseling weer moeilijkheden in de gelegd voor Amerkianen. die uit Wenen de Britse zone willen reizen. Gis- weigerden zij 20 verzoeken. Het is mogelijk, dat dit een Russische repre saille-maatregel is tegen de uitwijzing een Sowj et-repatriëringsmissie uit de- Amerikaanse zone. Regering houdt voet bij stuk Eigen inkomen oudjes niet vrij De regering handhaaft ook thans nog haar standpunt, dat het financieel on mogelijk is, de aftrek voor eigen inkom sten in de noodwet ouderdomsvoorzie ning te laten vervallen. Het vrijlaten van een inkomen tot f 100 zou het rijk per jaar reeds meer dan f 13 millioen kosten. De verwachting, dat de aftrek wel zou vervallen, was niet gerechtvaar digd, omdat de regering reeds mee len ondubbelzinnig van haar afwijzend standpunt had blijk gegeven. Dit zegt minister Joekes in een nota aai Tweede Kamer naar aanleiding vai voorlopig vërslag over het wetsontwerp tot verhoging van de inkomensgrenzen en uitkeringsbedragen van de noodwet- Drees. Wat de noodregeling kinderbijslag kleine zelfstandigen betreft, is de rege ring niet van plan de inkomensgrenzen, die thans gelden in 't gisteren door de Eer ste Kamer aangenomen wetsontwerp, met 5Tc te verhogen. De Kamercommissie had voorts gevraagd of het niet «moge lijk zijn de achtereenvolgende verhogingen van invaliditeitsrenten en toeslagen ook te laten gelden voor hen, die niet de invaliditeitsrenten profiteren omdat zij reeds 65 jaar zijn, doch anderzijds ook geen uitkering krachtens de nood- wet-Drees genieten. Volgens minister Joekes bestaat hiertoe echter geen leiding. Hof. dat Columbia niet verplicht is De la Torra- uit te leveren aan Peru. Met algemene stemmen was het Hof in oordeel, dat de asylverlening had moeten ophouden na de uitspraak van het Hof op 20 November 1950 en tot een einde gebracht moet worden. Chr. Oranjeverenigingen bespraken huishoude lijke zaken De middagvergadering van de Bonds- lag van de Bond van Chr. Oranjever enigingen, gisteren in Baarn gehouden, vas geheel aan huishoudelijke zaken ge wijd. Bij de begrotingen èn de rekening en •erantwoording van de penningmeester werd uitvoerig stilgestaan. Er warer gevaardigden die het hoofdbestuur tot zuinigheid maanden, anderen, die, ter- wille van de propaganda aandrongen op activiteit. Wat, naar de voorzitter ds H. van Andel uit Den Haag zeide, geld zou kosten. Als men dan na gaat, dat er aangesloten verenigingen zijn. die sinds 1939 geen contributie aan de bond afdroegen, dan be grijpt iedereen hoe sterk het verenigings- bewustzijn is. Bij de bestuursverkiezing zijn ds H. an Andel uit Den Haag en de heer J. H. Bögenholz uit Zelhem herkozen. In de vacature van de heer P. A. Kou enhoven te Leiden werd gekozen mr P. Wessels te Rijswijk. Aan de heer J. de Jong Hzn.. te Den Helder, die na ruim 30 jaar bestuurslid te zijn geweest bedankte, werden het erelidmaatschap en een boekwerk aan geboden. De penningmeester, dr M. Barkey Wolf van Geersdijk, die 25 jaar bestuurs lid is, kreeg eveneens boeken. Tenslotte is, na een langdurige discussie besloten, dat er een propagandacom- e gevormd zal worden, met als leden die zitting hebben in de verschil lende districtsbesturen. Over een voorstel van „Bijbel en Oranje" in Den Haag om een gesalarieerd bestuurder aan te stellen zal men tot volgend jaar denken. Na de vergadering is men gaan toeren in de omgeving van Baarn. chocoladerepen melk hazelnootmelk dessert hazelnootdessert (ADVERTENTIE) plaats belangstelling bestaat voor het 2000-jarig bestaan van Parijs. Over het algemeen bezoeken de New-Yorkers pas daarna het Engelse Festival. Voor het grootste deel van de Neder landse vrouwen is deze vraag niet belang rijk. want zij genieten volop van vacantie jn eigen land. Oók als het on hoopt een ochtend of mic'idag regent. De gezelligheid in eigen kring doet de regen vergeten, terwijl moeder een heer lijk kopje koffie of thee schenkt. Natuur lijk van Niemeijer, want daar genieten allen van en voor moeder is er dan nog de waardebon op elk pakje koffie en thee )or het prachtige ,.Safira"-tafelgerei Ook U kunt „dubbel" genieten van Uw kopje koffie en thee. De onovertroffen kwaliteit van Niemeijer's pittige Paars- merk-Koffie. geurige Gala-Thee en Prin- cess-Thee voldoet U volkomen. Boven dien is U straks zonder enige kosten de gelukkige eigenares van het schitterende !afira"-tafelbestek U ontvangt de geïllustreerde geschen- kenlijst direct franco thuis als U even een briefkaart schrijft aan Niemeijer- Groningen. Advertentie Met spuitiealèd. is 5ARANI2J op een- UKVwne tomeixtzg f fi.2.15p.Üte$es. lAaagt Üm) utitdqdieA *D. Familieberichten van elders Verloofd: T. Hagoort en Cor Habicht, Rotterdam; M. Lap en H. Backbier. Rotterdam; S. P. Long B.A. en F. Jöbsis B S. Baltimore-Oegstgeest. Getrouwd: Mr B. M. Th. ten Kate C. M. van Hasselt, Deventer; J. Th. F. Douque en M. H. J. S. de Bij, Amster dam; C. H. J. van Vuurden en M. M. Bijdevier, Djakarta-Utrecht (bij vol macht). Bevallen: Mevr. ten Have-Schröder, d., Haarlem; Mevr. Osieck-Veltman, z., Laren. Overleden: A. Levie, m., 68 j.. Gro ningen; Dr H. E. Enthoven, m.. Amster dam-New York; P. H. D. Koldijk-van de Velde, v. Rotterdam; Th. Bugnet-van der Voort. v. Parijs; J. J. M. Notten. m., 78 j„ Eindhoven; L van Weeren, m.. 80 J, Amsterdam; S Bakker v., 52 j., Hoogeveen; H. E. Kroon-Huisebos. v., 73 j., Amsterdam; H. M. Smitt, m., 75 j., Naarden; F. W. Achterkamp, m., 79 j., fcoor. U peinst weer, zei Jacques met een matte glimlach. Stom knikte Arie, hij wist niets anders te doen, doch Jacques zelf wees hem de weg: Laat ons gaan varen, op het water is ruimte en lucht, straks is alles weer voorbij. Driftig, bevelend bijna, vervolgde hij: Laat ons gaan varen... ik wil vergeten en ik zal ver geten... Gaan varen leek ook Arie het verstandigst, afleiding moest Jacques hebben in de loop van de dag zou hij zich herstellen... dagen lang was Jacques geheel normaal., zo zou het weer gaan. We gaan varen, besloot hij. De tent in het ruim werd afgebroken en opgeborgen, de boot kreeg een goede beurt en na een uur lag de Zwerver vaarklaar. Terwijl Jacques aan de wal was voor het losmaken der touwen fluisterde Dirk: Ik ben bang van Jacques. Jij bang, siste Arie terug en ondanks zich zelf was er venijn in zijn stem. Dirk deinsde terug en verward stamelde hij: Ik... ben... niet... echt... bang. Er is niets aan Jacques dat beangstigend is, antwoordde Arie milder. Naar de wal riep hij: Alles los Jacques? Ja monsieur. Spring aan boord en varen, beval hij Jacques. Jacques sprong aan boord, een afzet met de vaarboom en de Zwerver dreef los van de wal. De wind was gunstig, doch bezat niet de kracht enige beroering in het water te bren gen. Spiegelglad lag het water tussen zijn oevers en daarop dreef traag de Zwerver. Lang zaam gleden zij voorbij de stad doch zij verveel den zich niet. Zelfs de windstille rivier bood af wisseling aan hen die ogen hadden om te zien. Een moeizame sleep en een stoer klippermotor schip, een sombere kempenaar en een nijdige hakkepoffer, de groene oever aan stuurboord en de stad aan bakboord, het inktzwarte water dat uit de Roer stroomde en de blauwe gloed die op de Maas trilde, dit alles te samen werkte op Jacques in als pijnverzachtende zalf. De herinne ring week uit hem weg en hij begon zich te interesseren voor alles wat de vaart hun zo gul te aanschouwen gaf. Nu Ali vertrokken was, werd de koffiepot weer in eer hersteld en zij aten wanneer zij aan eten dachten wat dikwijls gebeurde. Bij het dorpje Ooi kregen zij een ongunstig rek en zij moesten zelfs het trage drijven opge ven. Het was een dwerg onder de dorpen, maar h\t was er druk van schepen die lagen te wach ten op hun beurt om onder de grintmolen te gaan. De graag en gezellig babbelende schip pers waren goede buren en zij haalden de laat ste sporen van triestheid uit Jacques weg. Zij wisten veel te vertellen, deze schippers, en al schoten zij een enkele maal met spek, de on waarheden werden smakelijk opgediend en zij brachten Jacques tot de bevrijdende lach. Tijdens het verblijf te Ooi merkte Arie iets, op waarover hij zich ten zeerste verwonderde en wat hem beangstigde. Jacques en Dirk waren tien jaren jonger dan hij, maar zij spraken als oude mannen die niets meer van het leven te eisen hadden over de naoorlogse ontwikkeling der dingen. Met een slome onverschilligheid spraken zij over een toekomst waarvan zij niets goeds te zeggen wisten. Hebben jullie dan geen enkel ideaal meer? vroeg hij. Idealen monsieur... deed Jacques verbaasd alsof hij een woord hoorde welks betekenis hem ontging. Idealen... goed voor kleine kinderen en suf fers, bromde Dirk. Is er dan niets waarnaar je verlangt? Rust... monsieur... rust, antwoordde Jacques En een vergeten hoekje, vulde Dirk aan. Zo was dus de jeugd., rust en een vergeten hoekje... het zag er slecht uit voor de wereld, meende Arie. Hijzelf was drie en twintig toen de verschrikking van de oorlog neerviel op de aar de. Jaren van crisis en massale werkloosheid waren als onheilspellende voortekenen aan de oorlog vooraf gegaan, maar de jonge mensen waren niet tot jeugdige grijsaards geworden. Zij maakten nog plannen en zij geloofden nog toekomst waarin een sociale gerechtigheid ge bracht zou worden aan alle schuldeloze slachtof fers van een misdadige maatschappij. De socia listische jeugd had haar organisatie waarin zij geloofde en die hen staande hield; de christe lijke jeugd vertrouwde op de kracht van hc Evangelie dat tot een zoutend zout gemaakt moest worden opdat het woord van Jezus in ver vulling zou gaan: die twee rokken heeft, dele met die er geen heeft. Optimistisch geloofden zij dat op een kruispunt der wegen socialisme en christendom elkaar zouden ontmoeten en dan de zon opgaan boven een gehavende wereld warmte en licht te brengen aan de machtelozen die neergetrapt waren terzijde van de weg door een medogenloze samenleving. (Wordt vervolgd) Honderden professoren uit Duitsland naar Indonesië Niet de Bahasa Indonesia, maar het Duits Ass. Press seint uit Duitsland, dat eer Indonesische regeringscommissie daar is aangekomen op een Europese reis op zoek naar professoren, die bereid zjjn op Indonesische universiteiten les te geven. Zij hebben verklaard, dat zy 200 Europe- professoren in Indonesië nodig heb ben. De voorzitter van de Duitse organisa tie, prof. dr Max Hildebert Böhm, zeide, dat de hoofden van de delegatie, dr Ibra- Irsan en dr Koesoemo Handojo ver klaard hadden, in het bijzonder belang stelling te hebben voor Duitse professo- i, die een contract van vijf jaren wj" len tekenen en in het Duits doceren. ANP meldt uit Bonn, dat een gezel schap van negen jonge Indonesiërs, die opleiding voor de buitenlandse di plomatieke dienst ondergaan, thans bezoek aan Duitsland brengt als gasten de universiteit van Keulen en da gelijks Duitse fabrieken en instellingen bezoekt. Vrijdag zullen zij in Bonn op het ministerie van Buitenlandse Zaken sn voordracht bijwonen over de aarop de diplomatieke opleiding in Duitsland geregeld is. Zij zullen voorts het parlementsgebouw bezoeken en hier een deel van de parlementszitting bij- in. Donderdag zullen zij te Keulen ontvangen worden ten huize van prof. Schokking, docent aan de Keulse univer siteit en bestuurslid van de Duits-Indo nesische vereniging. Het gezelschap wordt begeleid door Ed. Hoornik, ver tegenwoordiger van de stichting cultu rele samenwerking Nederland-Indonesië- Stmname-Nederlandse Antillen. t zover dc berichten. Het gebrek aai professoren in Indonesië is groot. Con tractcn van Nederlandse professorei orden niet verlengd. Bovendien ver trekken er velen omdat het leven daar hun te onaangenaam wordt. Aan de dere kant doet het hoge commissar zijn best, geschikte hoogleraren in Ne derland te vinden. De situatie doet »an die van na de eerste werek iog, toen Nederland niet genoeg onder ijzers kon vinden om een toen prachtige positie in Indonesië te aarden, en een massa-import overwoog •an duizenden Duitse onderwijzers, dit •en stoomcursus in het Nederland- noesten volgen. In Nederland rees hier tegen krachtig verzet en het plan werd daarom opgegeven. Te kort snoer Het lied der aethergolven VRIJDAG 13 JUNI. HILVERSUM I (402 ml. NCRV. 7.00 Nieuws. 7.18 Gewijde muziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws. 8.15 oor de zieken. 9 35 Gram. 10.30 11.00 Gram. 11.35 Pianorecital, ubbelkwartet en orgel. 1.00 uur Mandollne-muzlek. 1.45 Gram. over kamerplanten. 2.15 Instru- ;t en solisten. 3.00 Voordracht. 3.20 Gev. muziek. 3.50 Gram. 4.10 Kamermu- Voordracht. 5.00 Verzoekprogram. 5.30 Fries programma. 5 45 Vocaal kwartet. 6.00 „In dienst van het Vaderland". 6.10 Or- Christelljk paedagoglsch (Adverti Welverzorgde handen in elk jaargetij Hamea-Gelei. H. C. Lamping naar Nederland De Nederlandse hoge commissaris, de heer Lamping, is voornemens met z echtgenote half Juli naar Nederland vertrekken en daar ongeveer een maand te blijven. Hij zal daar overleg ple gen met de Nederlandse regering. Minister Joekes vraagt: Internat, orgaan voor de emigratie Minister Joekes heeft gisteren aange drongen op een doeltreffend inte tionaal orgaan voor de emigratie. In toespraak op de Internationale Arbeids- conferentie in Genève heeft mr Joekes gezegd dat de Nederlandse regering tuigd is van de noodzakelijkheid samenwerking op het gebied van gratie. Hij zei, dat het vraagstuk niet regio naal geregeld zou kunnen worden, daar de landen overzee dan geen stem ii dergelijk orgaan zouden hebben. Mr Joekes zei dat ook gedacht wordt aan de Internationale Arbeidsorganisa tie om deze taak op zich te nemen, anderzijds wordt rekening gehouden met de mogelijkheid een geheel i lichaam in te stellen, dat rechtstreeks aan de Verenigde Naties verantwoor delijk zou zijn, zo meldt A.P. Twee Duitse diplomaten van 't West- duitse consulaat-generaal te Londen den. volgens de Daily Express, Engeland wegens de duurte hebben verlaten. too s 6.45 Kerkkoor en orgel. 7.00 Nieuws. 7.15 Regeringsuitzending: „Verklaring en toe lichting". 7.35 „Een goed woord voor een lo. 7.40 Radiokrant. 8 00 Philharmontsch orkest. et weten", causerie. 9 43 10.15 Gram. 10.30 „Langs inst cn Schoonheid", causerie, irdenking. 11.00 Nieuws. 11.15— ndse emlgrar Salon-or 12.00 Gra HILVERSUM n (298 m). RA 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnas tiek. 7 33 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.50 7oor de huisvrouw. 9.00 Gram. VPRO 10.00 .Kinderen en mensen", causerie. 10 05 Mor- :enwijding. VARA 10.20 Gram. 10 30 Voor de rrouw. 10.45 Cello en plano. 11.05 Voordracht. 1.25 Gram. AVRO 12 00 Orgel en accordeon. 2.33 Sport. 100 Nieuws. 1.15 Mededelingen. 20 Gram. 1.30 Amusementsmuziek. 2 00 uur 'oor de vrouw. 2.20 Kamerorkest. 3 00 uur foordracht. 3 20 Cabaret 3.50 Sport. VARA: nn Orgel en zang. 4.30 Voor de Jeugd. 5 00 Filmprogramma. 5.20 Muzikale causerie. 800 Advertentie Nieuws. 6.15 Felicitaties. 7.00 Meisjeskoor. 7.15 „Beurs en buikriem", causerie. VPRO 7.30 „Een sterk volk", causerie. 8.00 Nieuws. 8.05 Boekbespreking. 8.10 Gram. 8 30 „Bene lux", causerie. 8.40 „De Godsdienstige ont wikkeling in de jeugdjaren", causerie. VARA 9.00 Gram. 9 45 Bultcnl. overzicht. 10.00 uur Gram. 10.25 Gesproken portret. VPRO 1040 ..Vandaag", causerie. 10.45 Avondwijding. VARA 11.00 Nieuws. 11.15—12.00 Gram. ENGELAND, BBC Home Service, 330 m. 12.00 Gram. 12.30 Voor de arbeiders. 1.00 Nieuws. 1.10 Gram. 155 Cricket. 2 00 School radio. 3 00 Gram. 3 35 Sport. 3 55 BBC Nor thern Orchestra. 4.30 Quiz. 5 00 Voor de kin deren. 6.00 Nieuws. 6 15 Sport. 6 20 Gevar. muziek. 6 50 Hoorspel. 7 10 Muzikaal klank beeld. 7.30 Reportage. 8 00 Gevar. program, ma. 9.00 Nieuws. 9 15 Nieuwsbrief uit Ame rika 9 30 Gev. program. 10 00 Cello en piano. 10 45 Parlementsoverzlcht. 11 00—11 03 uur Nieuws. ENGELAND, BBC Light Programme. 12 00 Parlementsc slek. 12 45 Orkestco ters 2 00 Voor de v 3.00 Mezzo-sopraan 3 30 Voor de soldaten. 3 45 15 ..Mrs Dale's Dagboek". Hoorspel. 5.30 Amus mui. Ikaanse muziek 6 45 Hoor- 7 25 Sport. 7.30 Gev. mu- ken. 4 00 Gev. programma. 930 Verzoekpro gramma. 10 00 Nieuws. 10.20 Hawallanmuriek. 11 00 Voordracht. 11.15 Lichte muziek. 1156— 12.00 Nieuws. BRUSSEL 324 en 4M m. 1145 Gram. 12.30 Weerber. 12.32 Gram. 100 Nieuws 1.15 Orgelspel. 2 00 Gram. 2 30 uur Schoolradio. 3 45 Moderne tijden. 4 30 Koor zang. 5 00 Nieuws. 5 10 Muzikale causerie. 6 10 Voordracht. 6 20 Gram. 6 30 Voor de sol- daten. 7 00 Nieuws. 7.30 Filmrevue. 7.50 uur Voordracht. 8.00 Gram. 8 15 Symphonie-ork. en solisten. 10 00 Nieuws. 10.15 Jazzmuziek met commentaar. 10.45 Gram. 11.00 Nieuwa. 11.0512.00 Operamuziek.

Nieuwe Leidsche Courant | 1951 | | pagina 3