Jlieutue geihsctfe Güouranl Een negentigjarige jongeling Een leger van op jacht Morrison zal in het Lagerhuis een verklaring afleggen 15.000 politiemannen in West-Europa Koning Paul wil het jacht der regering niet aanvaarden Nieuwe Russische nota over Japans vredesverdrag a. ZEER BEKWAME DOBBY- en JACQUARDWEVERS b. ZES BEKWAME SELFACTOR-SPINNERS Wist II Wat „Door de Eeuwen Trouw" er zelf van zegt MAANDAG 11 JUNI 1951 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Abonnementen- en Adver tentie-afdeling: Tel. 22710 en TeL 23375. Redactie: Tel. 20408 Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: ƒ5.15 per kwartaal, ƒ1.72 per maand; ƒ0 40 per week. ADVERTENTIËN: ƒ018 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK Directie: F. DIEMER CHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .5tflnteasticl| is gbctlevra tntjn hert ia tcgfjenspoct" Twee en dertigste jaargang No 9246 Nog geen spoor van de Britse diplomaten MEER DAN 15.000 politiemannen, in geheel West-Europa, zijn op zoek naar de vermiste Britse diplomaten. Burgess en MacLean. Algemeen wordt aangenomen, dat de Britten Frankrijk hebben verlaten en men acht het niet onmogelijk, dat de gezochten in Praag zitten. Duizenden politieagenten hebben de Parijse hotels, café's en nachtclubs uitgekamd, maar tevergeefs. Volgens de recherche te Genève zijn er geen aan wijzingen, dat de twee vermiste Britse diplomaten door Zwitserland zijn gereisd. De „Sunday Times" meldt, dat het hoofd van „M.I.-5", de Britse militaire contra-spionnagedienst, naar Washington vertrok, om overleg te plegen met collega's van het Amerikaanse bureau voor binnenlandse veiligheid. Een leger van detectives in West-Euro-1 de binnenlandse veiligheid" te Washing - pa, van Sicilië tot Stockholm, is dus op i ton besprekingen gevoerd over dit be- jacht naar de verdwenen diplomaten, j angstigend „spoorloos verdwijnen". MacLean en Burgess. Hoewel te Rome geen enkel radiotelegram is gevonden van Burgess aan zijn moeder, heeft de perschef van het Britse min. van Buit. Zaken bevestigd, dat Burgess Donderdag uit Rome een telegram naar zijn moeder had gezonden. De Britse min. van Buit. Zaken, Morrison, zal vandaag in het La gerhuis een belangrijke verklaring afleg gen. Op desbetreffende vragen van journa listen werd van de zijde van het minis terie herhaald, dat geen geheime docu menten, van welke aard ook, worden vermist. Wel had MacLean toegang tot officiële stukken van verschillende aard op het min. van Buit. Zaken, doch niet tot 6tukken, die met een nieuwe atoombom konden te maken hebben. Zowel de „Sunday Dispatch" als het blad „The People" hebben bericht, dat volgens het hoofd van de Franse Gehei me Dienst beide functionarissen van het Britse min. van Buit. Zaken, Parijs in de loop van de vorige week hebben ver laten en naar Warschau zijn gevlogen. Zoals hierboven reeds aangegeven, worden nu door functionarissen vai Britse militaire Geheime Dienst en collega's van het „Amerik. bureau Russische jagers worden brutaal De Sowjet luchtmacht heeft de activi teit van straalvliegtuigen boven Berlijn dermate opgevoerd, dat de Geallieerde vliegers bezogd worden voor hun eigen veiligheid in de lucht. De rode luchtmacht kondigt thans elke dag in het veiligheidscentrum vluchten van straalvliegtuigen van het vliegveld Schoenfeld aan de zoom van de stad aan zonder de moeite te nemen bijzonder heden te verstrekken, zoals vlieghoogte, tijd of aantal toestellen. De Amerikanen, Engelsen en, Fransen in het centrum hebben de Russen her haaldelijk verzocht, met het oog op de veiligheid meer bijzonderheden te geven, doch tevergeefs. Syrië sluit grens bij de Libanon Wegens uitwijzing van Syrische arbeiders Uit protest tegen de uitwijzing van ongeveer 1000 Syrische arbeiders uit de Libanon, heeft Syrië Zaterdagavond de Syrisch-Libanese grens gesloten. De ar beiders zeiden uitgewezen te zijn naar aanleiding van ongeregeldheden te Bei roet tussen arbeiders van beide landen. Hierbij zouden twee Syrische en een Li banese arbeider zijn omgekomen. Russen met geweld uit Wenen verwijderd Het vertrek van de Russische repa triëringsmissie in Wenen, hetgeen door Amerikanen was geëist, omdat haar werk was voltooid, heeft niet zonder strubbelingen plaats gehad. Tenslotte hebben de Amerikaanse autoriteiten de Russen, die Vrijdagnacht 12 uur Wenen moesten hebben verlaten, maar de mor gen daarop nog niet vertrokken waren, moeten uitwijzen. Amerikaanse soldaten haalden de Russische chauffeur, die zijn auto niet wilde starten, achter het stuur vandaan en reden de missie zelf naar de Russische zone van Wenen. Monty kwam vanmorgen op Valkenburg aan Veldmaarschalk Montgomery is van morgen tegen elf uur op het vliegveld Valkenburg aangekomen om routine besprekingen met de chefs van staven te :n. Vermoedelijk zal hij morgen vertrekken. Perzen naar flbadan voor olie-naasting Terwijl men in Teheran met Britten wil „praten" Twee der vier directeuren der Brits- Iraanse oliemaatschappij zijn Zondag, per vliegtuig, uit Londen naar Teheran trokken en de twee andere collega's deel uitmakende van deze missie, vertrekken vandaag. Zij zullen de toekomst der maatschappij met de Perzische autoritei ten bespreken. Volgens een onbevestigd bericht, aldus Reuter, zou de Perzische regering 200 Duitse oliedeskundigen per vliegtuig naar Perzië brengen voor taak bij de genationaliseerde olie-in- Voorts heeft de Perzische regering per radio de Brits-Irananse Oliemaatschappij nogmaals gewaarschuwd, dat de gehele wereld er misschien onder zou moeten lijden, indien de maatschappij de recht vaardige eisen van de Perzische bevol king niet erkent. De Britse ambassadeur te Teheran, Sir Francis Shepherd, heeft bij de Perzische premier Mossadeq gepro testeerd tegen de felle insinuaties. De atmosfeer in de Perzische hoofdstad blijft gespannen. Gewapend met stempels en papier, voorzien van het hoofd „Iraanse Natio nale Oliemaatschappij" zijn Perzische re geringsfunctionarissen reeds naar Aba- don vertrokken, om de eigendommen van de „Anglo Iranian" over te nemen. Een Russische kolonel, commandant van een grenspost tussen Perzië en Rus land. heeft, aldus Ass. Press, verlangd, dat Perzië onmiddellijk zou stoppen met de werkzaamheden aan een dam bij Aghtsjai. Hierdoor zou de loop der ri vier veranderd worden, waardoor Rus sisch gebied zou worden afgesneden en bij Perzië gevoegd. Aghtsjai ligt langs de grens van Azerbeidsjan. Praalhuwelijk te Parijs Met grote pracht en praal ls te Parijs het huwelijk voltrokken tussen de 25- jarige Prins Michael van Bourbon-Parma en de 23-jarige Prinses Jolande de Brog- lie. De belangstelling hiervoor was enorm groot. De plechtigheid werd door vele vorstelijke en voormalige vorstelijke per sonen bijgewoond. Voorts waren aan wezig de deputaties van Franse, Britse en Amerikaanse eenheden valschermtroepen. Deze parachutisten zijn oude oorlogs kameraden van Prins Michael, die in de afgelopen oorlog met de geallieerde val schermtroepen boven Frankrijk en Indo- China heeft geopereerd. Hij stierf voor de Führer... Ruim 2500 Duitsers hebben te Hoexter in Westfalen de begrafenis bijgewoond van Hans Schmidt, één der zeven oor logsmisdadigers, die de vorige week zijn terechtgesteld- Neo-nazi's werden door de politie verhinderd te demonstreren. Oud strijders hadden aan het hek van hel kerkhof een bordje gehangen met het op schrift: „Hij stierf voor de Führer waarmee weer eens werd bewezen, dat onze rechterburen nog niet veel geleerd hebben. Politieman krijgt een jaar voor jacht op onderduikers De 54-jarige Amsterdamse politie-agent H. van der Kooy is vandaag door Amsterdamse „B.G." veroordeeld tot jaar gevangenisstraf en ontzegging uit bet recht openbare ambten te bekleden. Hij werd er van beschuldigd in bezet tingstijd te hebben deelgenomen aar arresteren van onderduikers. In de nieuwe „Moerwijk" te s-Gravenhage is het gevaar voor malaria niet denkbeeldig gebleken, als gevolg van de verschillende nog onbekende moeras- plekken, waar de muggen welig tieren. Zaterdag maakten de bewoners zich dan ook op, om die zelf te gaan dempen. Jong en oud deed mee. Wordt dit opgevat als een veroordeling van het kabinet Venizelos? jacht 120.000 dollar beschikbaargesteld Koning Paul van Griekenland heeft nadrukkelijk geweigerd he: jacht te aan vaarden, dat de regering voor hem ge kocht heeft. In een brief van de secretaris-generaal van het hof aan remier Venizelos wordt hieraan toegevoegd, dat indien de onder handelingen nog niet voltooid zijn, hier- onmiddellijk een einde gemaakt moet worden. Indien de koop al tot stand gekomen mocht zijn, aldus wordt in de brief aan Venizelos verklaard, moet het vaartuig zo spoedig mogelijk verkocht worden. Politieke waarnemers zeggen, dat het besluit van de koning feitelijk een open lijke veroordeling is van de regering- Venizelos en eencrisis of zelfs het ontslag van de premier zou kunnen verhaasten. Venizelos is Zaterdagmiddag naar Nau- flion in de Peleponesus vertrokken en is niet bereikbaar. Vrijdag had de Amerikaanse ambassa de, zoals men weet. de Griekse regering een informeel rotest doen toekomen over het feit, dat dollars uitgegeven waren voor de aankoop van het jacht te Miami. Minister-President Venizelos zei, dat de regering voor de aankoop van Naar in welingelichte kringen verluidt, hebben Britse en Amerikaanse reders de resterende 100.000 dollar gefourneerd. Venizelos heeft verklaard, de volle v antwoordelijkheid voor de aankoo zullen aanvaarden en betoogd, dat het jacht zichzelf in een half jaar talen, doordat het minder brandstof ge bruikte dan de torpedojager, koning thans pleegt te reizi Parijs niet achter Washington Moskou herhaalt, dat communistisch China aan conferentie moet deelnemen conferentie te houden, waaraan alle staten zullen deelnemen, die tegen Japan hebben gevochten. Het doel is het opstellen van een vredesverdrag met Japan op basis der ontwerpverdragen, die door Amerika en Rusland zijn voorgesteld. Het Russische voorstel werd aan de Amerikaanse ambas sadeur Kirk te Moskou overhandigd. Amerika wordt er van beschuldigd, dat het tracht de Sowjet-Unie en China uit te sluiten en een afzonderlijk vredesverdrag met Japan tot stand te brengen. Zulks met het doel een „aggressieve" groep in de Stille Oceaan te vormen. De Russische nota is, in vele opzichten, een herhaling van vroegere argumenten. Voor de zoveelste maal krijgen wij te horen, dat Amerika van Japan een „ge willig instrument" wil maken voor de Amerikaanse aggressieve plannen in het Verre Oosten. Door communistisch China Rusland uit te sluiten, zou Amerika zich schuldig maken aan een grove schending van internationale verplichtin gen. Rusland blijft bij zijn standpunt, dat slechts een „Raad van ministers van Buit. Zaken der vijf mogendheden" be voegd is een vredesregeling uit te werken. Voor Japan zou deze raad moeten be staan uit de Sowjet-Unie, communistisch China, Amerika en Engeland. Er wordl de nadruk opgelegd, dat Formosa aan China moet worden teruggegeven. In politieke kringen te Parijs verwacht men. dat John Foster Dulles, Truman's speciale afgevaardigde voor het Japanse vredesverdrag, op grote moeilijkheden zal stuiten bij de Franse regering. Men dat Franse ministers, zowel vergadering bij t als hoge ambtenaren thans ongaarne be slissingen nemen, welke in de campagne voor de op handen zijnde verkiezingen, als een anti-Russische daad zouden kun nen worden uitgelegd. Bovendien zouden de Fransen noch communistisch China, noch nationalistisch China bij de onder handelingen betrokken wensen te zien. Door de Eeuwen Trouw en Ambon Zaterdag komt er een vergadering te Utrecht Naar aanleiding van de publicaties ir de pers inzake het beleid van het dage lijkse bestuur der stichting „Door de eeuwen trouw" ligt het in het voi men der stichting. Zaterdag a. Utrecht alle afdelingen der stichting bijeen te roepen. Daar zullen vertegen woordigers van de pers in de gelegen heid worden gesteld bovengenoemde Stoplichten staakten op spitsuur Vanmorgen om ongeveer acht uur ver oorzaakte een storing in de automati sche stoplichtenregelaar te Amsterdaift eindeloze files op de drukke verkeers aders Ceintuurbaan, Ferdinand Bolstraat, Stadhouderskade en omgeving in Amster dam, doordat de stoplichten op rood of groen bleven staan. Met „handregeling" werd de blokkade van de rode partij opgeheven. Een uur later was de fout hersteld. Eerste Betuwse kersen eind Juni in de winkel Eind Juni kunnen de eerste Betuwse Meikersen volop in de winkels worden verwacht. De kersenbomen dragen veel vruchten. Volgende week worden de no tariële verkopingen „op het hout" ge houden. Non-stop Haak-in De Amerikaanse radiokomiek Milton Berle is Zaterdag begonnen met een tele visie-voorstelling. die hij 22 uur achter een heeft volgehouden. De baten zijn voor d, kankerbestrijding. Dit is reeds het derde achtereenvolgende jaar dat Berle zijn „steentje" heeft bijgedragen aan de kankerbestrijding. Verleden jaar heeft hij twee millioen dollar bijeen gebracht. Fietser door trein weggeslingerd en gevlucht Een fietser werd gistermorgen op de onbewaakte overweg bij de Landerijne te Bergen op Zoom door een dieseltrein gegrepen. De trein, die een snelheid van 100 km per uur had, kwam een halve kilometer verder tot stilstand. Het slacht offer was er wondergoed afgekomen. Hij werd weggeslingerd en liep. toen de trein stopte, hard weg. heeft plaatsing voor Aanmelden aan de Fabriek bij de Personeelschef. Zwemmen in de zee Eerste slachtoffer Engels militair Zaterdagmiddag is de 26-jarige Engel- militair Anthony Fredrick, die gele gerd was in het kamp te Hoek van Hol land, bij het zwemmen in de zee aldaar verdronken. Zyn kleren werden aan strand gevonden. Een dame die de nr zag afdrijven, sloeg tevergeefs alarm. Het stoffelijk overschot is nog niet gevonden. Vliegtuig bestrijdt de meikevers Een vliegtuig uit Soesterberg is inge-l schakeld om aanvallen te doen op de legerscharen meikevers die de Bomme- lerwaard kaalvreten. Resultaat op het Oostelijk deel van het eiland Nederhe- mert: 200 kever-slachtoffers per vier kante meter. Sinds mensenheugenis is de keverplaag er niet zo erg geweest als nu. Vooral Aalst. Nederhemert, Well, Kerkdriel en Rossum hebben er onder te lijden. Niet zozeer de fruitbomen, als wel populieren wilgen en eiken moeten het ontgelden. Gebrs. Stork negen procent dividend De Koninklijke Machinefabriek Gebrs. Stork en Co N.V. te Hengelo declareert 8 (7) pet dividend op gewone en 7V4 (7) pet op preferente aandelen. Na afschrij- Zaterdagmiddag was het op de V/esteinderplas een gezellige druk te bij de daar gehouden zeilwed strijden. Hoewel de wind niet be paald meewerkte, leverde de start een bedrijvige aanblik op. Opnieuw brandweren in actie op Ypenburg Lever's Zeep M leverde beste prestatie Zaterdagmiddag werden op het vlieg veld Ypenburg te Rijswijk onder grote belangstelling het tweede deel van de provinciale brandweerwedstrijden van de Ned. Ver. van Brandweercomman danten der Kon. Ned. Brandweerbond e~ de Ned. Ver. van Brandweerpersoneel gehouden. Ditmaal waren de brandwe ren van de groepen UIA en IV en IVA de deelnemers. Van elke groep wordt de eerste prijswinnaar afgevaardigd naar de landelijke kampioenschappen te Hou ten. Na een kort openingswoord door ir D. Waardenburg, commandant van de Voorburgse Brandweer, die dit jaar de organisatie in handen had, werd de wedstrijd begonnen. Uit de bzus kwamen de volgende prijswinnaars: groep III A: 1. Kon. Mij De Schelde te Dordrecht (161 sec.); 2. groep 1 N.V. Glasfabrieken Leerdam (202 sec.); 3. N V. Scheeps bouw De Groot en v. Vliet te Slikker- veen (209 sec.groep IV en IVA: 1. N.V. Lever's Zeep Mij (130 sec.);, die hiermee de beste prestatie van de dag t ving van f 3,1 (3) min en reserveringbedrijfsbrandweren leverde. 2. Gemeen- van fl min (630.000) is de tot verderetebrandweer Rockanje (143 sec.) waar decentralisatie voor enkele producten. I mee de beste van de Gemeentebrand- De buitenlandse concurrentie in Neder- weren, 3. Gemeentebrandweer Spijke- land is door de liberalisatie toegenomen, nisse (159 sec.). de verwachting van uitbreiding van uit-Aan het einde van de spannende strijd tengevolge j reikte wethouder A. G. Crèvecoeur van Nederland I Voorburg met'een toepasselijk speechje niet steeds compensatie is gevonden. I de de medaille uit. DAT de Ned. Ver. tot Bescherming in Vogels een serie gekleurde vogel briefkaarten zal laten maken en heeft meegewerkt aan het besluit om de vele :ijdens de oorlog verdwenen bescher mingslampen aan de vuurtorens weer an te brengen. DAT de Maipu bestemd voor het ver voer van emigranten, bij De Schelde te Vlissingen is overgedragen aan de Ar gentijnse gezant Antonio M. R. Valen- zuela. DAT vermoedelijk docr kortsluiting de schoenenafdeling van Vroom en Dreesmann te Haarlem Zaterdagavond uitgebrand en de smalle Gierstraat na de brand geblokkeerd was door stapels half vernielde schoenen, die de brand weer naar buiten had geworpen. DAT de Flandria 16. die 875 passagiers kan vervoeren en deze zomer drie maal per \Ceek (korte tijd zelfs elke dag) de dienst AntwerpenVlissingen zal derhouden. Zaterdag de eersta reis Vlissingn maakte. DAT G. Erren te Gennep (L.) dezer dagen een trouwring vond, die W. He kerman te Siebengewald ongeveer 35 jaar geleden bij werkzaamheden op het land had verloren. DAT de stichting Ratiobouw t.z.t. van overheids-stichting zal worden omgezet in een particulier orgaan, maar de werk zaamheden op dezelfde voet zal voort zetten- DAT er in Australië nog 130.000 tot 180.000 functies open zijn en dit jaar vermoedelijk 7.000 Nederlanders naar het land zullen worden gevlogen, het geen de Australische ambassadeur A. Stirling gisteren meedeelde bij het ver trek van de Constellation Pontianac met 67 emigranten. DAT de familievereniging Thiery, die de bijna drie eeuwen oude milliarden- erfenis van Jean Thiery wil binnenha- en, te Rotterdam is omgezet in een in ternationale familiestichting Thiery en haar karthoteek vermoedelijk 15.000 kaarten in vijfvoud zal moeten omvat ten. DAT het opblazen van de tramrails op de Ubbergseweg te Nijmegen inder daad is te wijten aan een militaire oefe ning, waarbij buisjes met springstof in meertje moesten worden geworpen •en der buisjes per ongeluk op de rails terechtkwam. DAT de premie voor de wachtgeld- en werkloosheidsverzekering in de land bouw volgens een rapport van de Dr Wiardi Beekman Stichting (P.v.d.A.) op 12.2 pet zou komen en 7.2 pet door het algemeen belang zou moeten worden ge dragen. DAT een A'damse vrouw met ernstige brandwonden in een ziekenhuis moest worden opgenomen t-g.v. een ontploffing en brand bij het wassen van een japon in een teil benzine- DAT de bliksem in een huis aan de Lippinkhofweg te Enschede een radio vernielde doordat de antenne niet was DAT de 21-jarige gehuwde vrouw A- B.J. te Maastricht en de winkelier V. aldaar zijn gearresteerd resp. wegens diefstal bij een goudsmid en heling van zeven gouden ringen. DAT vermoedelijk min. Mansholt op 7 Juli de proefboerderij van de Stich ting voor plantenveredeling onder Mark nesse in de N. O. Polder zal openen. DAT de zestiende Ned. landbouwweek van 913 Juli in Wageningen wordt ge houden en minister Mansholt op 12 Juli zal spreken. DAT de ANWB gevraagd heeft het slipgevaarlijke weggedeelte oij Wouw (rijksweg BredaRoosendaal) te verbe- DAT Bendien's textielfabriek te Em- men, waar 800 personen werken, ten ge volge van moeilijkheden en slapte op de textielmarkt op Vrijdag en Zaterdag zal worden stopgezet- DAT de klokkengieterij Petit en Frit- sen te AarleRixtel (N.-B-) binnenkort een filiaal zal oprichten in Amerika. DAT op 15 Juli te Neuss (Duitsland) een bespreking wordt gehouden met vertegenwoordigers van diverse groepe ringen der bevolking van Venlo om de betrekkingen tussen beide steden te ver stevigen. DAT het Tweede-Kamerlid Maenen (KVP) de ministers Stikker en Wem- mers heeft verzocht om indien de K.v.K te R'dam en A'dam over de kwestie van de Ned.-Belgische waterwegen worden geraadpleegd, ook de kamers in andere plaatsen te horen. De steun aan de Ambonnezen Van de zijde van de Stichting „Door de Eeuwen Trouw' wordt ons het volgende commentaar gegeven op de publicaties van j.L Zaterdag: Er is geen sprake van, dat er een illegale beweging zou zijn. Alle voor Ambon gereed liggende goederen waren door legale papieren gedekt en zijn nog voUdig beschikbaar. Het is trou wens uitgesloten, dat men door middel van een vliegtuig vijf karabijnen, een radio-zender en walkv-talkies een opstand kan verwekken. Het enige doel van deze zending was het verloren contact met de Republiek der Zuid-Molukken te herstellen. Zodra men wist. wie Sweerts was en het gerucht betreffende een finan cieel debacle weerlegt. (Zie ook pag. 5) Immigratiekansen in Mexico? Mr B. W. Biesheuvel, Nederlands afge vaardigde op het congres van de interna tionale federatie van agrarische produ- te Mexico, meldt (men wist dit niet toen men de onder neming begon) heeft men onmiddellijk iemand bij hem geplaatst om Sweerts te controleren. De aan Sweerts gegeven be dragen zijn zodoende nog steeds in' geld og doederen aanwezig. Sweerts heeft ten behoeve van Ambon reeds tevoren andere zaken gedaan, die tot nu toe geen financiële offers hebben geëist, noch van „Door de Eeuwen Trouw", noch van het Bureau Zuid-Molukken. Waarom is, be halve verschillende andere verhalen, niet het volgende verhaal in de pers gepubliceerd? Sweerts was van 1943—1945 op het Hoofdkwartier van Hitier. Hij is o.a. in 1944 door de linies gebroken en het se- sultaat van zijn werk is geweest, dat de Engelsen hem na de bevrijding voor zijn werk in Berlijn gehonoreerd hebben door hem een schip in eigendom te geven. Hij is een internationale spion, die in het bijzonder wordt ingezet bij anti-communistische acties. Hiermede is. aldus „Door de Eeuwen Trouw" af doende de illigallteit der onderneming Helgoland weer vrijgegeven Thans heeft de Britse hoge commissa ris in West-Duitsland, sir Kirkpatrick, bondskanselier Adenauer officieel mee gedeeld, dat Helgoland onmiddellijk weer bewoonbaar kan worden gemaakt en dat de R.A.F. al twee kleine niet nader ge noemde Noordzee-eilanden voor oefen- bardementen zal gebruiken. Communistisch raadslid gearresteerd Het communistische Groningse raads lid R. is wegens diefstal van goederen, o.m. een rol stof ter waarde van 800 gearresteerd en opgesloten. R. werkt bij Van Gend en Loos. Er is proces-verbaal opgemaakt tegen enige medeplichtigen. schillende malen tot de Nederlandse de legatie heeft gewend. Er zal echter grote voorzichtigheid moeten worden betracht, gezien de totaal andere omstandigheden, waaronder men hier op het platteland leeft en werkt. Men kan zich daarvan moeilijk een voorstelling maken, als men het niet met eigen ogen heeft aan schouwd. Hedler weer vrijgelaten Het arrestatiebevel tegen de Duitse rechts-radicale bondsdag-afgevaardigde, Hedler, is opgeheven, nadat hij op ere^ woord beloofd had. op elke zitting in het tegen hem aanhangig gemaakte pro ces aanwezig te zullen zyn. Tevoren was Hedler in de gevangenis te Kiel in hongerstaking gegaan. WEERBERICHT Tot morgenavond verwacht De Bilt: Droog weer met enkele overdrijvende wol kenvelden. maar ook perio den met zonneschijn. Zwakke tot matige wind tussen Zuid-Oost en Zuid-West. Iets warmer. (Opgemaakt te 10 ZON EN MAAN Dinsdag: zon 4.20—20.59; r 0.50 op 12.08 uur. E. K.

Nieuwe Leidsche Courant | 1951 | | pagina 1