ïlieuiuc (üouron t C Britse militaire contra-spionnagedienst werkt op volle toeren Speurt naarstig naar verdwenen, goed ingelichte, diplomaten Plan voor wapenstilstand der Westelijken klaar Haarlemse uitgever smokkelde l,/s millioen gulden Wachtwoord Ook #n atoomovereenkomst met Argentinië op komst? Wist U Populaire schoenen voor lage prijzen in de handel? VRIJDAG 8 JUNI 1951 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Abonnementen- en Adver tentie-afdeling: Tel. 22710 en TeL 23375. Redactie: Tel. 20408. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: ƒ5.15 per kwartaal, 1.72 per maand; 0.40 per week. ADVERTENTIËN: ƒ0.18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK Directie: F. DIEMER CHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .Stanltmstfch is gfc&fcvea tnyn berl in tcgfjenspoct" Twee en dertigste Jaargang No 9241 .Poets mijn zwaard' Veziaad aan geallieerde zaak? HET MYSTERIE van de verdwijning der twee Britse diplomaten, die sinds 23 Mei worden vermist, houdt de gemoederen in Britse en Amerikaanse diplomatieke kringen danig bezig. Men vermoedt, dat de twee mannen, de 38-jarige MacLean en de 40-jarige Burgess, beiden functionarissen op de Britse ambassade te Washington, die „met vacan tia" naar Frankrijk zijn vertrokken, gêen officiële regeringsdocumenten hebben meegenomen, maar zij bezitten wel zo'n grondige kennis van de geheime regeringszaken, dat zij, aldus heeft min. Acheson meegedeeld, zeer veel schade aan de geallieerde zaak kunnen toebrengen. Een ultra geheime militaire contra-spionnagedienst heeft een uitgebreid onder zoek ingesteld. Gisteren heeft zich een nieuw geheim zinnig voorval in deze mysterieuze zaak voorgedaan. De ouders der twee miste diplomaten ontvingen telegrammen, waaruit bleek, dat beiden zich veilig en wel in Parijs bevonden. Het was echter niet mogelijk de authenticiteit van de telegrammen vast te stellen. Volgens een woordvoerder van het Engelse ministe rie van Buitenlandse Zaken die de zaak totaal onbegrijpelijk noemde, zou het dan toch eenvoudig voor hen zijn zich met de Britse ambassade aldaar in verbin ding te stellen. Ernstige zaak In antwoord op een vraag van de Ame rikaanse senator Owen Brewster, heeft Dean Acheson, de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, verklaard, dat de zaak een „zeer ernstige aangelegen heid" op het gebied van de buitenlandse betrekkingen kan worden, indien de twee Britten met de Sowj et-Unie zouden sym pathiseren. MacLean is als hoofd van de Ameri kaanse afdeling van het Foreign Offici goed op de hoogte van de geheime be sprekingen tussen Engeland en Amerika over het Noord-Atlantisch pact, de Ko reaanse oorlog en het vredesverdrag met Japan. Burgess, die tweede secretaris op de Britse ambassade te Washington was, heeft vermoedelijk ook te maken gehad met de voorbereiding van het Japanse vredesverdrag. Volgens goede vrienden echter van MacLean en Burgess, die AdvertetMe) intussen per 1 Juni wegens „afwezigheid zonder verlof" zijn geschorst, heeft ae verdwijning der twee vermisten geen po litieke achtergrond. Beiden zouden sterk tegen het communisme gekant zijn. De Britse politie, die medewerking politie-instanties van het gehele vaste land heeft verzocht, heeft nog geen en kele aanwijzing over de verblijfplaats der diplomaten. C.C.D.-functionaris vals beschuldigd Ontslag van hoofdambtenaar was bezuiniging Naar de Nieuwe Leidsche Crt /erneemt is het gisteren door een der bladen gebrachte bericht inzake opzien barende ontslagen bij de Centrale Con trole Dienst van alle grond ontbloot. In verband met de opheffing van de Afdeling Algemene Controle van de CCD, een bezuinigingsmaatregel, werden op 12 April j.l. de leiders van die afdeling mr Th. Smits en de heer Sillinge Molenaar bij K.B. eervol ontslagen. De reorganisatie van de CCD heeft heel wat voeten in de aarde en is, naar wij vernemen, nog slechts gevorderd tot het aanzeggen van ontslag aan de top figuren. Naar wy voorts vernemen overweegt mr Smits, wiens ontslag door bovenge noemd blad in verband werd gebracht met malversaties door een CCD-ambte- naar in Noord-Brabant gepleegd, het in stellen van een rechtsvervolging tegen dat blad. Zomerstoffen- reclame 4 meter halen 3 meter betalen Het Japanse vredesverdrag Amerika en Engeland zijn het eens Foster Dulles, die te Londen besprekin gen heeft gevoerd over een vredesver drag met Japan, en nu voor overleg met de Franse regering naar Parijs vertrekt, heeft verklaard, dat Engeland en Ame rika het thans in algemene trekken eens zyn over de territoriale, militaire, eco nomische en commerciële bepalingen van het verdrag Dulles zei, dat men van mening was dat het verdrag garanties moest bieden zowel tegen de mogelijkheid, dat Japan wordt aangevallen, als tegen de kans, dat Japan zelf weer aggressief optreedt. Einde staat van oorlog met Duitsland nabij Het is waarschijnlijk, dat de volgende week het einde van de staat van oorlog mef Duitsland wordt afgekondigd, gelijk tijdig door Frankrijk, Engeland, Amerika en bijna alle andere geallieerden, zo luidt in doorgaans welingelichte kringen te Londen. De afgelopen zes maanden hebben de Westelijke regeringen aan een desbetief- fende verklaring gewerkt. Voor Engeland is de procedure heel eenvoudig: er wordt een aankondiging in het staatsblad geplaatst. Nieuw Libanees kabinet In de Libanon is een nieuw kabinet gevormd. Premier en minister van Bin nenlandse Zaken is Abdalla el Jaffi en minister van Buitenlandse Zaken Charles Helu. Yankees met I8V2 jaar in dienst Het Amerikaanse Huis van Afgevaar digden heeft het wetsontwerp, waarby de dienstplichtige leeftijd van 19 tot 18^4 jaar wordt verlaagd en de diensttijd op twee jaar wordt gesteld, aangenomen. President Truman moet het ontwerp thans bekrachtigen. Egyptisch koningspaar gaat huwelijksreis beginnen Koning Faroek en koningin Narriman van Egypte zijn te Toarmina aangekomen om hun huwelijksreis te beginnen. Het jacht van Faroek, de „Fakir el Bihar", werd begeleid door twee Egyptische tor pedoboot jagers. Ru or en loopt met overleg, De dood loert op de weg Verbond voor Veilig Verkeer. Ex-commandant Olde- broek op vrije voeten Het verzoek van de verdediger tot in vrijheidstelling van de geschorste com mandant van het kamp te Oldebroek, overste Ch. T. N.. is gisteren door de krijgsraad te Arnhem ingewilligd. Zo men weet is tegen de heer N„ die verdacht wordt van een groot aantal malversaties, drie jaar gevangenisstraf ontslag uit de militaire dienst geëist. vonnis zal op een nader te bepalen datum worden gewezen. Koningin ontvangt oudjes uit Pijnacker De ouden van dagen van Pijnacker zullen op 4 Juli tijdens hun jaarlijkse autotocht op het paleis Soestdijk wor den ontvangen door Koningin Juliana. Prinses Wilhelmina laat reddingboot te water Prinses Wilhelmina zal Maandagmid dag a s. op de werf van H. Schouten te Muiden de motorreddingboot Prins Hen drik te water laten en overdragen aan de Kon. Noord- en Zuidholl. Reddingmij. Zoals men weet heeft de stoomvaartmij Nederland deze boot t.g.v. het vijftig jarig regeringsjubileum aan de Prinses ten geschenke gegeven. Tramrails opgeblazen bij Nijmegen Onbekenden hebben laat in de avond met springstof zeven meter rails va electrische tram NijmegenBeek langs de Ubbergse weg opgeblazen. Het wa een gedeelte dat niet in gebruik wa: De politie stelt een onderzoek in. Vier weken oud meisje in Den Helder vermoord Gisteren is uit het Werfkanaal in De Helder het Ujkje opgehaald van eei naar schatting viër weken oud meisje., dat eerst moet zijn gewurgd en daarna in het water is geworpen. Men n aan dat het lykje een week in het water heeft gelegen. Dr Hulst uti Leiden vandaag een sectie verrichten. H. M. Koningin Juliana ontving gisteren uit handen van schipper C. wan der Lely van de VI 197 (Noordster), wiens vangst daartoe was waardig gekeurd, het traditionele vaatje Koninginneharing. Het moment der overhandiging. Formosa en kwestie rood-China er buiten gelaten T"\E ZESTIEN LANDEN, die troepen voor Korea hebben geleverd, zijn -L' het, naar verluidt, eens geworden over een program van vijf punten over de doelstellingen en beginselen voor een regeling van het Koreaanse copflict. Hoewel het programma nog niet is bekend gemaakt er zijn aanwijzingen, dat Amerika hiermee liever wacht, totdat het Senaatsonder- zoek in zake MacArthur is afgelopen neemt men aan, dat de beginselen als volgt luiden: 1. De Verbonden legers zullen nietmogelijk ruim 35 km zal ergens langs in groten getale over de 38ste parellel j üe 38ste breedtegraad worden ingesteld trekken. Slechts tactische overschrijdin- en onder toezicht staan van militaire gen met zuiver militair doel zijn geoor- V.N.-waarnemers. loofd. 3. Een V.N.-commissie zal worden 2. Een gedemilitariseerde zone van j benoemd, die erop moet toezien, dat el- ke militaire opbouw van strijdkrachten Grootste deviezen-ailaire Tien maanden gevangenisstraf en voorwaardelijke jboefe van 400.000 geëist GROOTSTE deviezenovertreding, die ooit voor een Nederlandse rechtbank is behandeld, zo noemde de officier van Justitie bij de Haarlemse rechtbank, mr Wiarda, gisteren de zaak tegen de uitgever J. H. G. uit Haarlem, die er van werd beschuldigd voor anderhalf millioen gulden aan deviezen over de Belgische grens te hebben gesmokkeld. De officier eiste tien maanden gevangenisstraf, een voorwaardelijke boete het woord heeft willen voeren op het congres van Nederlandse gemeenten is een verheugend feit. Dit congres stond in het teken hiervan dat onze ge meentewet, een van onze oudste wetten, straks een eeuw geleden zal zijn tot stand gekomen. Op het congres is er aan herinnerd, dat in de loop der tijden en ook in de loop van deze eeuw de burgerlijke ge meente nogal eens verschillend is ge waardeerd. Aan waardering op papier ontbrak het als regel niet. Maar met name in de laatste jaren is gevolg van de financiële toestand de gemeentelijke zelfstandigheid nogal in het gedrang ge komen. Dit laatste moet worden betreurd. In de gemeente ligt een belangrijk brok volkskracht. De landsbestuurders die uit het gemeentebestuur voortkomen, zijn vaak de minsten niet Het zou beden kelijk zijn wanneer de ogen dicht gingen plaats die de gemeente behoort in te nemen. Daarom was het zo goed, dat onze Landsvrouwe op dit congres het woord heeft willen voeren. In dit koninklijk woord is de betekenis van de gemeente n hen die met het dagelijks bestuur de gemeenten zijn belast wel zeer bijzonder onderstreept. Aangeroerd zyn daarbij de zwaarte en de verantwoor delijkheid. Ook voor de gemeenten nemen de pro blemen snel toe. Het voorbeeld dat H.M. de Koningin zelf aanhaalde, het voor beeld namelijk van de woningnood, spreekt hier wel bijzonder duidelijk. Zijn de gemeenten daar niet het nauwst by betrokken? Goed was het zoals H.M. de Koningin de eigenschappen aangaf, waaraan de ge meentelijke bestuurders in engere zin hebben te voldoen. Wachters zijn zU hun steden en dorpen. Nauw con tact hebben zy met hun burgerij en mee leven moeten zij in vreugde en nood. Troost en moed moet hy kunnen bieden. een jeugdleider zelfs moet de burgervader hebben, zo formuleerde het dit Koninklijk woord, ja hij moet een •oorbeeld zijn met heel zyn persoonlyk Wij achten het een uitnemend ding, ït zo op de persoonlijke eigenschappen an deze gemeentelijke bestuurders de aandacht is gevestigd. Onze tijd is een veelszins gemechaniseerde tijd en het menselijk element verschijnt in al min dere mate van pas te kunnen komen. Prinses Elizabeth van Engeland, in het ceremonieel tenue van het 3de Batal jon der Grenadier Guards, stal door haar kloeke houding te paard, gisteren aller harten bij de kleurige parade der Horse Guards te Londen, bekend onder de naam „The trooping of the colour". Na Noorwegen Wellicht zal Nederland cyclotrons leveren OP HET HOOGSTE NIVEAU worden besprekingen gevoerd tussen Nederland en Argentinië om te komen tot een soort overeenkomst en samenwerking op kernphysisch gebied, zo verneemt Ass. Press. Prins Bernhard zou deze besprekingen dikwijls bijwonen. Binnen een paar weken zou van officiële zijde nieuws verwacht kunnen worden. seling van gegevens tussen Nederland en Argentinië tot stand komt, terwijl het huidige Argentijnse regime zich afzijdig houdt van politiek-militaire samenwer king met Noord-Amerika en West-Europa. De Amsterdamse prof. dr C. J. Bakker iu sinds zijn terugkeer uit Argenti steeds in contact hebben gestaan met de Argentijnse autoriteiten. Men wee zegslieden van A P. er op, dat de geleer den in Argentinië de atoomproblemen een ander gezichtspunt hadden be naderd en dat hierdoor een uitwisseling gedachten en samenwerking op het gebied van het onderzoek des te vruch- baarder zouden zijn. Men verwachtte niet dat Noorwegen bezwaar zou maken tegen een eventuele samenwerking tussen Nederland en Ar gentinië. Zoals men weet zullen Neder land en Noorwegen samen een atoom- zen exploiteren te Kjeller bij Oslo. Trouw vermoedt dat Nederland één of eer cyclotrons aan Argentinië zal leve- Zoals men weet, heeft het Tweede Ka merlid Goedhart (PvdA) onlangs minister Stikker schriftelijk gevraagd of het wel gewenst is dat op het gebied van het atoomonderzoek samenwerking en uitwis- Iran niet, dan Irak, zegt John Buil Naar vernomen wordt zijn Engeland en Irak bezig een nieuw olieverdrag te sluiten, dat waarschijnlijk zal voorzien in de bouw van de eerste olieraffinadery in Irak. Uit officiële bron wordt verno men, dat de onderhandelingen in zeer vriendschappelijke atmosfeer worden gevoerd. Irak zal meer royalties krijgen, dan tot nu toe aan Perzië werden ver strekt. De nieuwe gouverneur van de Ne derlandse Antillen, mr A. A. M. Struy- cken, heeft in een plechtige statenverga dering zijn ambt aanvaard. te herstellen. Dit zou tevens een plan tot geleidelijke terugtrekking van niet- Koreaanse strijdkrachten omvatten. 5. Tijdens de tussenperiode zal het bestuur van Korea worden toevertrouwd aan een tijdelijk lichaam der V.N., welks voornaamste taak zal zijn de voorberei ding van verkiezingen en andere d cratische maatregelen, waardoor de r)E GROOTSTE deviezenovertreding, die ooit voor een Nederlandse Km-eaTs"gewaarborgd? onafhankel^k rechtbank is behandeld, zo noemde de officier van .Tnctitie hii He Volgens welingelichte kringen zijn de kwesties van Formosa en de toelating van rood-China tot de V.N. en andere vraagstukken het Verre Oosten betref fende, niet in deze doelstellingen opge nomen, daar naar de mening der zestien van f400.000, inbeslagneming van de winst van een half millioen gulden vewSeS?to vX^etenwoSbê' die bij de smokkel gemi*. en het voor drie jaar onder beheer stellen van de uitgeverij. De Haarlemmer streefde als ideaal in Nederland te komen tot de oprichting beide zijden dezer zone tijdens het staken van het vuren wordt voorkomen. 4. Er moet een conferentie worden bijeengeroepen van alle betrokken par tijen om de vraagstukken te bespreken,Dat betekent verarming. Gelukkig dan die ten doel hebben de vrede op Korea wanneer de gelegenheid wordt aangegrepen om juist op de be tekenis van de persoon ook voor zijn dagelijkse, ja ambtelijke arbeid de be langstelling te richten. Daarom moet dit woord van H.M. de Koningin een gelukkig woord worden genoemd, waarvan zeker niet het minst andere demo-belangrijke was dat het uitliep in de wens dat God al deze arbeid moge zegenen. gelijksoortig centrum voor litur gische gebedenboeken als in Turnhout bestaat. Hiermee was veel geld gemoeid. Voor de uitgave van een brevier had hy op zeker moment zelfs acht ton uitge trokken. Daar hij een filiaal in Belgif had, kreeg hy van de Ned. Bank eer algemene deviezenvergunning, die hem bijna blanco volmacht gaf om over Bel gische francs te beschikken. Hierdoor was hij in staat bij de Credietbank in België en uit zyn filiaal ruim 16^4 mil lioen francs op te nemen. Twintig duizendjes in een koker Dit geld werd in België op de zwarte markt omgewisseld voor Hedler op station gearresteerd Het uiterst rechtse Duitse parlements lid Wolfgang Hedler is gearresteerd, na dat hij het parlementsrestaurant, waar hij toevlucht had gezocht om de politie te ontgaan, had verlaten. Hedler werd gearresteerd op het station te Bonn, toen hij op het punt stond in de trein naar Kiel te stappen-, waar hij voor het gerecht gedaagd is, beschuldigd van laster en aanwakkeren van rassenhaat- goedkope guldens, die in bankbiljet ten van f 1000, bij twintig stuks tege lijk verpakt in een kokertje, in zijn auto verstopt over de grens naar ons land werden gebracht. Twee jaar ging het goed. De fraude kwam aan het licht, toen ambtenaren by hem thuis een onderzoek instelden naar gesmokkelde sigaretten. Uitspraak over veertien dagen. Trein in volle vaart tegen benzine-auto Over de treinramp naby Rio de Ja neiro in Brazilië, waarbij zoals gemeld 51 personen om het leven kwamen, wordt nader gemeld, dat de trein op een over- we in volle vaart op een benzine-tank- auto, die 45.000 liter benzine vervoerde, reed. Een geweldige ontploffing volgde, terwijl de eerste drie wagons in enkele seconden tyds in lichter laaie stonden. 51 Reizigers kwamen jammerlyk in de vlammen om, terwyl vele anderen brand wonden opliepen. Begrafenis Duitse oorlogs misdadigers Vier van de zeven Duitse oorlogsmis dadigers, die te Landsberg zijn terecht gesteld, zyn op het kerkhof van de ge vangenis begraven. Drie anderen worden in hun woonplaatsen ter aarde besteld. DAT de Groningse accountant Sj. B-, die door de rechtbank wegens verduiste ring tot een jaar m a- was veroordeeld, door het Hof is vrijgesproken. DAT een op te richten stichting van een renteloos voorschot der gem. Apel doorn, groot f3 000, een kleine vijftig heideschapen zal aankopen voor de Ve- DAT morgenochtend met de Volendam in R'dam de eerste Ned. mil. vliegers die na de oorlog op liet Amerik. con tingent hun vliegopleiding hebben ge had. zullen aankomen en in Twente in straalvliegtuigen zullen oefenen. DAT gisteren in Den Haag een lan- delijk comité is gevormd ter bescher ming van de Ned. belangen by de Schel- de-Rij nverbinding. DAT vier arbeiders in het Ambonne- zenkamp te Vught zyn gearresteerd we gens diefstal op grote schaal van koper en lood. waardoor grote vernielingen zyn aangericht. DAT duizenden balen geperste jute gisteravond zyn vergaan by een brand in het Eng. schip Marwarri (8.000 ton) in de R'damse Maashaven. DAT in Dortmund morgen een Ned- week wordt geopend, om <le culturele en economische banden met Nederland i nauwer aan te halen. DAT de girodienst naar en van de Franse zone van Marokko m.i-v. 1 Juni is heropend. DAT er op 1 Juni 1.553-630 radio's te gen 1 541 080 op 1 Mei waren (12-550 meer), terwyl er 1 Mei 479-396 aanslui tingen op het distributienet waren te gen 480844 op 1 April (1448 minder). DAT de nieuwe kaasmarkt in Barne- veld gisteren by de opening veel ky- kers trok. DAT de eieren in Barneveld gisteren f 11.40f 11-85 de honderd deden, (Vo rige week f 12f 12,75). DAT 50 buitenl. waterbouwk. inge nieurs gisteren de Friese kanaalwerken bezichtigden en officieel werden ont vangen door het prov. bestuur van Friesland. DAT men in de Betuwe een goed ker senjaar verwacht, doch vreest dat er niet genoeg deskundige plukkers zullen zyn. DAT de kol. J. Termaten van de in fanterie (onlangs afgetreden als direc teur van de Nationale Reserve) op zijn verzoek eervol ontslagen is uit de mil. dienst. DAT in het Betuwse stadje Buren de eerste steen is gelegd voor een moderne zuivelfabriek, die per jaar 15 millioen liter melk gaat verwerken. DAT de vanwege het pokkengevaar steeds weer uitgestelde expositie van Philips-producten Maandag as. in Eind hoven voor het publiek open gaat. DAT het bestuur van de voetbalver. Vitesse te Arnhem in kort geding is veroordeeld tot betaling van ruim f5000 zynde de kosten, ontstaan door het in storten van twee gehuurde noodtribunes tydens een wedstryd. DAT de Oranje van de „Nederland", de Jagersfontein, Klipfontein en Oran jefontein van de H AL. en enkele vrachtschepen van de KN.S M. zomer- vacantiereizen gaan maken. DAT 800 insectenkenners uit vrywel het hele land van 1724 Aug. in A'dam het 9e internat, congres van entomologen houden. DAT het echtpaar R. Byster-Niemann te Eindhoven 4 Aug 60 j. is getrouwd. DAT de benoeming van de arts dr M- G. Neurdenburg uit A'dam tot leider van de statistiek der kankerbestrijding, thans officieel is afgekomen. DAT de Austin, die samen met de KLM-skymaster Edam een reis om de wereld maakt, thans drie dagen op het reisplan vooruit is en de zieke steward waarschijnlyk in Calcutta weer aan boord komt. DAT zekere H.M. te Barneveld is ge arresteerd daar hy als wraakneming te gen zijn aangekondigd ontslag branden heeft gesticht in het militaire kamp De Wittenberg te Stroe. DAT de mosselen in de Zeeuwse stro men, welke de aanvallen van de para siet hebben overleefd, goed van kwali teit zyn en de kwekers weer moed kry- gen. handeld. Montgomery Maandag weer in Nederland Maandag a.s zal veldmaarschalk Mont gomery weer een ééndaags bezoek aan Nederland brengen om routine-bespre kingen te voeren met de chefs van sta ven. Hy wordt 's middags om 11 uur op het vliegveld Valkenburg verwacht. Plan van fabrikanten Minister voelt er wel voor, maar winkeliers noemen belangrijke voorwaarde (Van een onzer verslaggevers) T~\E SCHOENFABRIKANTEN menen een oplossing voor de huidige moei- -L' lijkheden te kunnen vinden in het aan de markt brengen van een col lectie schoenen tegen populaire'prijzen, d.w.z. dat deze schoenen goed koper zullen zijn dan de goedkoopste schoen, welke thans in de winkel is te vinden. Het betreft echter geen ..eenheidsschoen", want ook in de lage prijzen zal variatie mogelijk zyn. Het plan, dat op het ogenblik door de winkeliers nader wordt bezien, heeft reeds de sympathie van minister Van den Brink. hogere winstmarges wordt gebracht, vooral in damesschoenen. Wordt hier voor geen toestemming gegeven, dan zal het ook niet mogelijk zijn de goedkope schoen te handhaven en dit zal ten nadele van de minder goed gesitueerden zijn, zo deelt de Chr. Bond van schoen winkeliers ons hierover mede. De „populaire" schoen zal in uiterUjk (althans zo op het oog) niet afsteken by de andere en men verwacht dat de lage prys een gunstige invloed zal heb ben op het duurdere assortiment, maar dan moet van hogerhand de winstmarge vrijgelaten worden. Het voorstel is dat de winkelier verplicht wordt by een collectie duurdere schoenen een zeker aantal paren „populaire" schoenen te betrekken. De schoenhandel is in deze impasse geraakt, zoals men weet, doordat de rege ring op 6 April winstmarges vaststelde, die een zo geringe winst voor de win kelier overlieten dat zy hun voorraden niet meer op peil konden houden. Op haar beurt werden de schoenfabrieken daarvan weer de dupe. Voorwaarde voor de mogelykheid va uitvoering van dit plan is echter, dat i de winkel ook een assortiment mt Z.K.H. Prins Bernhard bezocht gis teren in het Palace Hotel de receptie van het Int. Congres van Actuarissen (verzekeringswiskundigen), dat te Scheveningen plaats vindt De Prins voorziet zich van een verversing. Tito's chefstaf, kolonel-generaal Popovic, verblyft momenteel in de V.S. om te onderzoeken of het mogelyk is, dat Joegoslavië militaire uitrusting en wapens van Amerika kan kopen. WEERBERICHT Aanhoudend koel weer Tot morgenavond verwacht De Bilt: In de Noordwestelijke helft Z'fiA van het land enkele overdry- vende wolkenvelden en oVer- jwï-lim wegend droog wee.- In de Zuidoostelyke helft van het .W17J-. land aanvankeiyk weinig, F maar later toenemende bewol- king met enkele verspreide regen- of onweersbuien. Matige tot vrij krachtige Oostelyke *.o: Noordoostolyko wind. Koel weer- (Opgemaakt te 10 u ZON EN MAAN Zaterdag: zon 4 21—20 57; maan 8.21, ender 0.26 12 Juni E K.

Nieuwe Leidsche Courant | 1951 | | pagina 1