GULDEN DAMES- Zomerschoenen BLEICHRODT NIEUWE LEIDSCHE COURANT 5 VRIJDAG I JUNI 193 Raad van Alphen aan den Rijn „Wie zal dat betalen....?' Verschillende financiële kwesties leverden stof tot commentaar Had hU over een goede stem beschikt, wellicht zou de heer Rujjssenaars het populaire liedje van Ger de Roos: „Wie zal dat hetalen, wie heeft zoveel geld; wie heeft zoveel ping-ping-ping, wie heeft dat besteld?" gisteravond in Alphens raad gezongen hebben. Hy vol stond nu met het declameren van deze regels, toen het er om ging, dat een aan vullend eredlet beschikbaar gesteld moest worden van ruim 4000, daar een crediet van 12.000, zestien maanden ge leden gevoteerd, overschreden was. Burgemeester Witschey opende de raadsvergadering. De heer v. d. Lee was afwezig. Naar aanleiding van het ontvangen jaarverslag schoolartsendienst 1950 vroeg de heer Kroon of het niet mogelijk is (evenals in Hillegom), dat voor hen, die dat nodig hebben, ook heilgymnastiek wordt gegeven. De schoolarts, dr Jonge- breur, attendeert op deze zaak. Ligt hier een taak voor het gemeentebestuur? Wellicht is in groepsverband iets te be- De voorzitter zei, dat uit het rapport reeds blijkt, dat het moeilijk is, geschikte krachten voor de verzorging van heil gymnastiek te vinden. Een nader onder zoek van deze materie werd echter toe gezegd. Dan het tweede punt van de mede delingen: het voorgestelde eervol ontslag aan ir J. Snijder, die naar Zwolle ver trekt. De heer W. Brouwer betreurde het, dat reeds na zo korte tyd weer een nieuwe directeur van gemeentewerken nodig is. De promotie is de heer Snijder van harte gegund. Naar sprekers mening heeft hij in de korte periode goed werk gedaan. De voorzitter noemde het bezwaar van goede krachten, dat ze als regel spoedig vertrekken, omdat grotere ge meenten meer kunnen bieden. Getracht zal worden spoedig een zeer goede op volger te vinden. De heer Brouwer zei nog, dat zijn op merking de weergave was van wat leeft ln zijn fractie. Na enkele minder belangrijke hamer- punten volgde als punt 9 het boven gemelde voorstel betreffende het be schikbaar stellen van een aanvullend crediet voor de aanschaffing van een automatisch bedieningsapparaat voor de watergasinstallatie. De heer Rogaar vroeg, of dit aan vullend crediet uitsluitend nodig was voor de méér uitgegeven lonen en hogerè prijzen. De wethouder der bedrijven, de heet Deerenberg, zei dat ook extra veilig heidsmaatregelen getroffen moesten wor den. Spr. hoopte, dat het niet meer voorkomen zal. dat eerst de bedragen uitgegeven worden en men dan by de raad moet aankloppen. De heer Ruijssenaars, erkennende de dwangpositie, citeerde zijn liedje (zie aanhef) en vroeg: Was deze crediet- overschrijding niet eerder te constateren of leeft men bij het gasbedrijf uit de korf zonder zorg? In het vervolg zal spr. aan dergelijke voorstellen geen medewerking meer verlenen. Deze en ook andere zaakjes, aldus de voorzitter, hebben het college aanleiding gegeven tot een bespreking met de di recteur der bedrijven. Aangedrongen is op een bewakingssysteem voor de cre- dieten door het boeken van de uitgaven. Spr. hoopte, dat dergelijke zaken in het vervolg uitblijven, anders zal de direc teur de consequenties hiervan moeten Het voorstel werd hierna goedgekeurd. De voorstellen betreffende leges, pre cariorechten en staangeld voor woon wagens brachten discussies over benzine pompen, naar buiten slaande dubbele deuren en rioolaansluitingen. De heren Gesman en Brouwer voerden hierbij voornamelijk het woord. Evenals de heer Geerlof, die aanvankelijk tegen een onderdeel ook wat bezwaar had, gaven de opposanten zich echter ge wonnen na verdediging van enkele zaken door voorzitter en wethouders. Het voorstel tot verhuring van parkeerterreinen bij „Avifauna" aan N.V. „Britimij", waarbij de gemeente 20 pet terugstort van de ontvangen gelden voor gemaakte kosten voor personeel enz., ontlokte een vraag bij de heer Brokaar, die ontdekt had dat de ge meente ook de omzetbelasting voor haar rekening neemt. Ook enkele andere leden stelden vragen. De voorzitter wees er op. dat men Dij onderhandelingen altijd wat moet geven en nemen. De zaken staan zó, dat de directie van „Avifauna", die nu maal haar systeem daar heeft, ook onder de nieuwe verhouding alle rompslomp houdt. De gemeente moet niet alles zich toehalen. Het is gewenst, da raad deze regeling (die voorlopig een jaar geldt) nu neemt, opdat de zaak gaat lopen. Het is toch inmiddels reeds weer Juni geworden. De heer Verdonk drong aan op §poed bij de aanleg van het nieuwe-parkeer terrein. De voorzitter kon mededelen, dat juist deze week begonnen werd en men hoopt de werkzaamheden met kracht te kunnen voortzetten. Maar, men weet, n nu eenmaal allerlei Instanties bij betrokken. Bij het voorstel tot het opnemen van m bedrag in rekening-courant, waar oor men een overeenkomst kon sluiten met de N.V. Bank voor Nederlandse Ge meenten, maakte de heer H. J. Jansen complimentje aan het adres van B. W„ dat men op dergelijke wijze slaagde. Ja, het valt niet mee, zei de voor zitter, maarwe leven nog! Over het voorstel om arbitrage te oeren in het geschil met het ingenieurs bureau te Oegstgeest betreffende de 58 woningen aan de Doormanstraat vroeg de heer Rogaar, of B. en W. niet wat te lichtvaardig geloof gehecht hebben aan genoemd bureau. De voorzitter ontkende dit en noemde :t een heel onaangename zaak, wie de 51.000 dan ook moet betelen. Enkele leden vroegen nog inlichtingen, aarna de raad met het voorstel accoord ging- Het voorstel tot verhoging van dé electriciteitstarieven werd aanvaard, waarbij duidelijk werd dat men door het contract met Leiden hiertoe wel moet komen. Er hangt dan nog een ver hoging met een halve cent in de lucht per 1 Januari 1952. Maar laten we daar liet over spreken, zei de voorzitter. Misschien komt er in die tussentijd nog ;n voorstel tot verlaging der tarieven. Ten slotte werd het voorstel tot mede werking aan reparatiewerkzaamheden, die nodig waren aan de Oranjeschool, zonder bespreking goedgekeurd. De raad ging hierna in besloten zitting. BENTHUIZEN Jaarvergadering „Onvermoeid Voorwaarts". De gemengde zangvereniging „Onver moeid Voorwaarts" hield haar jaarverga dering. Het ledental bedraagt 24. Er was batig slot van f 110.70. De directeur, de heer A. J. Runsink, uit Den Haag, hoopte, dat het ledental zal worden op gevoerd. De opkomst bij de repetities laat nogal wat te wensen over. De secreta- mevrouw Buit-Stoffers, kwam met keurig jaarverslag voor de dag. Tot voorzitter werd gekozen de heer Jac. Dorst in de vacature van de heer P. Mets, die bedankte wegens vertrek naar elders. De heer J. Bregman C.zn. werd als pen ningmeester herkozen. Bekerwedstrijd E.H.B.O. De afdeling Benthuizen van de Ned. vereniging E.H.B.O. organiseerde te Zoetermeer een bekerwedstrijd, waaraan deelnamen de afdelingen Loosduinen, Monster, Delft. Rijswijk en Den Haag, alsmede de wedstrijdploeg van hier. De jury bestond uit de dokters Hooftman en Beck van Den Haag en Leene van Voor burg. Uitslag: 1. Loosduinen met 241 punten (commandante 32 p.), 2. Bent huizen 216 p. (32), 3. Den Haag 213 p. (24), 4. Monster 194 p. (10), 5. Delft 178 p. (28), 6. Rijswijk 178 (11). HAZERSWOUDE Serenade voor zilveren bruidspaar. Gisteravond bracht de Chr. muziekver eniging Hazerswoude (Dorp) een sere nade aan de heer Den Braver, gemeente secretaris, en echtgenote, ter gelegenheid hun 25-jarige echtvereniging. Nada' enige pittige nummers ten gehore warer gebracht, werd het muziekgezelschap getracteerd. De heer Den Braver dankte voor de muzikale hulde en handigde de voorzitter nog een enveloppe met inhoud. HILLEGOM Laatste welkomstavond. Gisteravond had de laatste welkomst avond plaats voor gedemobiliseerde mili- Wethouder Fijma opende de avond heette allen welkom, in het bijzonder de burgemeester. Hij wees er op, dat de welkomstavonden nu zijn geëindigd, ma dat de taak van het comité nog niet afgelopen. Het wil steeds met raad daad de gedemobiliseerden bijstaan als er dan ook moeilijkheden zijn, dan kunnen zij zich wenden tot de secretaris van het comité op het raadhuis. De burgemeester wees er op, dat de terugkeer van de laatste militairen tevens een einde betekende van een belangrijke, maar niet zeer voorspoedige tijd. Grote offers zijn gebracht en vele gevaren ge trotseerd. Vaak rijst de wrange vraag: ALPHEN AAN DEN RIJN Chr. Hist, jongerengroep De Chr. Hist. Jongerengroep verga derde weer. Eerst werd het ontspan ningsgedeelte verzorgd. Ook werden njededelingen gedaan over een weekein de in Noordwyk, een bezoek aan de gemeenteraad en een ringpuzzlefiets- tocht. Na de pauze sprak de heer S. van Duist over: „Enthousiast te blijven, dat is de kunst". Juist omdat we jong zijn, kunnen we enthousiast zijn. Dat is nodig om de Chr. Hist. Unie sterker te maken. Sterke, actieve politieke partijen verhogen de kracht van ons volk. Onze geestdrift moet echter niet alleen uit onze jeugd voortkomen, maar ook uit het geloof. Parkeerterrein bij het vogelpark. Het nieuwe parkeerterrein ten Westen van het vogelpark, 2 ha groter dan het bestaande, zal, naar wij vernemen, binnen dertig werkdagen gereed moeten zijn. Het gehele terrein wordt met tegels belegd. Jubileum. Gisteren herdacht de heer G. A. den Hartog. pakhuis-chef, dat hij 25 jaar ge leden in dienst kwam bij de firma Keus en Co., kaasexport alhier. In het kantoor werd hij ontvangen door de beide direc teuren, de heren J. C. Geel en W. van Dam. De heer Geel dankte de jubilaris voor de wijze, waarop deze zijn plichten had vervuld. Overhandigd werden een enveloppe met inhoud en bloemen. Des avonds verzamelde het kantoor- en bedrijfspersoneel zich ten huize van de jubilaris, waar het woord werd ge voerd door de boekhouder, de heer R. Pesma. Namens het personeel kreeg hy een oompleet theeservies. 0p 1 Juni dit pakje sha£ dat pakje waartoe heeft dit alles gediend? Men moet er van doordrongen zijn, dat alles wat gedaan wordt nooit zonder doel is. Spr. wilde een woord van dank bren gen aan het demobilisatie-comité en in het bijzonder aan de voorzitter, wethou der Fijma, en de secretaris, de heer Out. Hierna ging hij over tot het uitreiken van oorkonden aan de gedemobiliseerden. Nadat verversingen waren aangeboden, was het woord aan het gezelschap van John Kelly, dat voor een afwisselend programma zorgde. De voorzitter van het comité sloot de zeer geslaagde avond. KATWIJK Jaarvergadering K.R.B. De jaarvergadering van de Katwijkse Reddingsbrigade zal worden gehouden op Maandag 4 Juni, des avonds om 8 uur in het U.N.I.-gebouw. KATWIJK AAN ZEE Geslaagd. Te Utrecht slaagde onze oud-plaatsge noot de heer C. de Mol voor het politie- diploma met aantekening. Hoog en laag water Zaterdag 2 Juni: hoog water 1.43 en 14.08; laag water 9.38 en 22.12. Leder en Linnen Schoenenmagazijn Jlatiz Voorstraat 29 - Tel. 2525 Katwijk aan Zee DE KAAG Uitgaansdag V.V".V. organiseerde weer een uitgaans dag. Een bus van Maarse en Kroon stond om kwart over 7 al te wachten om ruim veertig personen te vervoeren. Men ging via de Maastunnel, Schoonhoven en Zeist naar Oud-Valkeveen. Toen volgde Zand- voort nog. De voorzitter van V.V.V., de heer D. van Nieuwkoop, dankte allen, die hadden medegewerkt aan het slagen van deze mooie dag. Vooral de bestuur der van de bus kreeg een pluim. LEIDERDORP Tocht ouden van dagen De ouden van dagen van Leiderdorp gaan weer een dag uit. Natuurlijk, want de tocht van verleden jaar ligt bij allen nog kersvers in het geheugen. En toen wist men al direct, dat men er een ge woonte van moet maken. De datum is bepaald op 7 Juli. Morgen zal een col lecte worden gehouden huis aan huis voor de tocht. Men verwacht, dat het benodigde bedrag er glansrijk komt. Waar de tocht heen gaat. is nog niet te zeggen. Maar goed worden doet het! Geeft dus allen iets! LISSE V.V.V.-avond V.V.V. hield gisteravond een propa- ganda-avond. Een groot aantal personen was in „De Nachtegaal" aanwezig. De heer Verkerk had de leiding. Hij zette de werkzaamheden van V.V.V. duidelijk uiteen. In dit verband wees hij ook op de zeer vele buitenlanders, die onz< meente aandoen. Alle beschikbare mid delen moeten worden aangewend, aldus spr., om het verblijf in onze gemeente zo aangenaam mogelijk te maken. De heer Verkerk zei, dat het nodig is, dat alle Lissenaren hieraan medewerken. De bijeenkomst werd opgeluisterd met muziek. NIEUWE WETERING Afscheid van de heer Cuperus Gisteravond had in de Chr. school het afscheid plaats van het hoofd, de heer Cuperus wegens zijn vertrek naar Gel- dermalsen. De heer Cuperus, die vijf jaar als onderwijzer in onze gemeente heeft gediend, was bij jong en oud zeer ge zien. Velen hebben ook bij zijn afscheid het woord gevoerd, allen zeer hartelijk. Nadat de voorzitter, de heer E. Knibbe, de bijeenkomst met een korte inleiding had geopend, werd gespro- ken door de y voorzitter van de kerkeraad van de Geref. Kerk te Oude Wetering, de heer Verwey. Spr. merkte op, dat het schei dende hoofd de samenwerking tussen Kerk en school altijd in het oog heeft gehouden. Ds Knottne- rus, die in het algemeen namens de Hervormde gemeen te sprak, dankte de heer Cuperus spe ciaal namens de mannenvereniging en de Zondagsschool voor de hulpvaardig heid. die hij aan de dag had gelegd. Dok ter Van der Bijl gaf ook aan zijn gevoe lens uitdrukking en de heer Griffioen bood een molen aan. De heer P. Westijn schonk namens de ontspanningsclub, waarvan de heer Cuperus voorzitter was, een klok. De oud-leerlingen hadden hun verte genwoordiger in de heer C. van der Luit, die een theeservies overhandigde. Door de voorzitter van het schoolbe stuur werd een fauteuil aangeboden en evrouw kreeg bloemen. De heer Cuperus kon bijna geen woorden vinden om te bedanken. Er ging veel in zijn hart om. Het is een on vergetelijke avond geworden. Ds Knott- =rus sloot de bijeenkomst. Twee veulens. Bij de gebr. Roos schonk een paard het leven aan twee veulentjes. Beide dieren verkeren in goede gezondheid. In de paardenwereld is een tweeling een zeldzaamheid. NOORDWIJK Noordwyk"—S.V.V. In het kader van het zilveren doel- tournooi komt „Noordwijk" morgenavond RIJNSBURG Uitstapje. De directie van Van de Vijvers consêr- venfabrieken bood het personeel een ge zellige dag aan, die zeer goed geslaagd is. Des avonds om 12 uur pas kwam men oldaan op honk terug. 140 Personen hebben genoten van een bustocht, welke eerst de Rijn tot Utrecht volgde. Verdei toerde men nog wat op de Veluwe, waai en speeltuin werd bezocht. VOORHOUT Jaarvergadering EHJÏ.O. E.H.B.O.-vereniglng hield haar jaarvergadering onder voorzitterschap de heer M. v. d. Vlugt. De secretaris, de heer H. J. v. d. Lans, las het jaarver slag. Volgens de penningmeester is er steeds gewerkt met een ruime kas en zonder leden. Thans zyn er wel leden, aar een lege kas. Er werd een geheel nieuw bestuur ge kozen, omdat het thans zittende waar nemend was. Gekozen werden: M. v. d. Vlugt, voorzitter; H. J. v. d. Lans, secre taris; Chr. v. d. Salm, penningmeester. Magaztfnhoudsters werden de dames Turnhout-Kapel en Warmenhoven- Nouland; de heer P. v. d. Berg zal de controle op de verbandkisten uitoefenen. De controleposten zullen in de toekomst zyn by: P. v. d. Berg, Amolaan 19; P. Langeveld, Teylingerlaan 6; mej. P. v. d Geer, Jac. van Beierenweg 29 en café ,De bonte Koe", Herenstraat 3. Visserijgolfjes Advertentie NOORDWIJKERHOUT Ehfmabloemcollecte. Ten bate van de afdeling Noordwijker- hout van het Wit-Gele Kruis zal op 2 en 3 Juni een Emmabloemcollecte worden gehouden. Bloedgevers gevraagd. De bloedtransfusiedienst van het Ned. Roode Kruis doet een beroep op alle ge zonde mannen en vrouwen in onze ge meente tussen 18 en 60 jaar. Van hen wordt gevraagd een halve liter bloed af te staan. Waarvoor dit bloed bestemd is, mag algemeen bekend worden geacht en verondersteld wordt dan ook, dat niemand, die gezond van lijf en leden is. bij deze menslievende actie achter zal blijven. Op Maandag 4 en Dinsdag 5 Juni men zich als bloedgever (geefster melden op het politiebureau en we a 13 en 23 uur. Later krijgt mei een oproep om naar de St Bavo- stichting te komen, waar het bloed wordt afgenomen. Na de afneming men een kwartiertje rusten en een V koffie gebruiken. De behandeling schiedt pijnloos. OUDE WETERING Collecten Hervormde Gemeente. De collecten van April in de Hervormde Gemeente brachten op: Diaconie f 83. kerkvoogdij f116, deurcollecte f80, Pink stercollecte f 166. Nieuwe kachel. Voor een nieuwe kachel in de Her vormde kerk hebben de vrouwenclubs Nieuwe Wetering, Kanaaldijk en Oude Wetering tezamen een bedrag van f750 aan de kerkvoogdij overhandigd. Het werk van deze clubs wordt voort gezet en op 7 Juni worden de dames ver wacht in de pastorie. Voetbalwedstrijd In het kader van het voetbaltoornool om het kampioenschap van Alkemade wordt Maandag des avonds om 7 uur de wedstrijd S.V.O.W.—V.V.O.A. gespeeld. De baten komen ten goede aan de Stich ting 1940—1945. SASSENHEIM Afscheid b0 de belastingen De heer P. M. Beye, dienstleider de belastingen in onze gemeente, heeft vandaag de dienst met pensioen verla ten. Hij is hier van 1920 af werkzaam geweest, al was het met enkele onder brekingen. In 1939 werd de heer Beye lid van de gemeenteraad. Verder dient hij nog tal van verenigingen. Middenstand Onze gemeente is weer een prachtig winkelpand rijker geworden. Gistermid dag heeft de heer B. Th. Kroon heel gemoderniseerde winkel voor melk, zuivelproducten en vruchtenconserven geopend in de Floris Schoutenstraat. De oude winkel was een omgebouwde voorkamer. Onder hen die van hun be langstelling blijk gaven bevonden zich de burgemeester, jhr mr Sandberg Boelens. en de heer Schram, gemeente- architect Sikkcns in brand? Gisteravond ging in Sassenheim het ge rucht als zouden de lakfabrieken in brand staan. Uit verschillende plaatsen kwamen ook brandweren aangerukt. Het bleek slechts een oefening te zijn. TER AAR Bijzonder kalf Bij de veehouder C. Bol werd een kalf geboren, dat staartloos door het leven zal moeten gaan. Iets meer schot In de markt De Donderdagmarkt bracht IJmuiden :n geringe doch zeer welkome opleving, aarvan vooral de rondvis profiteerde. De grote kolen schoten omhoog tot f 53 per kist. Voor de grove schelvis had de handel weer f 35 over; de braadschelvis arieerde nogal in prijs als gevolg het verschil in kwaliteit, zodat bijv. het grove spul van f 20 tot f 23 werd betaald, terwijl het kleingoed niet dan f 14 kon opbrengen. Ook de Noorse makreel wilde niet erg: f 8 a f 9 per kistje van 20 kg. Voor de schol bleef de markt gunstig: f 72 voor de kleinmiddel f 22 tot f 36 voor de kleine schol II. ar het grut hoefde de opvangregeling net niet in te springen. Fijnvis tenslotte bleef traag, waardoor de lappen niet hoger dan f 2.30 kwamen en de grove slips maar f 0.73 opbrachten. Magere besommingen De trawler De Hoop maakte gisteren a een 10-daagse reis met 400 kisten f 10.250 en de Polderman moest na 10 dagen met 500 kisten tevreden zijn met f 14.500. Vandaag geen, morgen één De trawlers schitterden vandaag door afwezigheid. Aan de markt van morgen alleen de Medan present met in totaal 700 kisten en 340 stijve kabeljauwen. In en uit Gisteren kwam in IJmuiden binnen de KW 179 en naar zee vertrokken de KW 12, KW 122 en KW 107. Nylonnetten Het ligt in de bedoeling, dat aan het haringtrawlseizoen ook zal worden deel genomen door loggers met 150 pk moto- i. De oorzaak is, dat nylonnetten, die veel lichter zijn dan de huidige netten, door de zwakke schepen kunnen worden gesleept. VEM koopt nieuwe motortrawler De IJmuidense rederij de „VEM" heeft Engeland aangekocht de motortraw ler „Milford Marquis", die in 1942 is gebouwd. De afmetingen zijn: 142.6, 24.6 11.9 voet. Er ligt een motor in 720 PJC. Bachconcert in de Pieterskerk Leids studenten-zangkoor en Collegium Musicum" woord. De sopraan Ina André de la Porta was met haar jeugdig en helder orgaan te waarderen in de moeilijke duetten, daarin bijgestaan door de bariton Klaas Lürsen. Deze. zelf reeds predikant en zoon van een bekend musicus, wist ondanks een verkoudheid te overtuigen van een sonoor, welluidend orgaan, gepaard aan een opmerkelijk begrip van de Duitse taal. De obligate viool- en hobo-partijen waren zeer lofwaardig. Het slotkoraaal klonk fraai, waarbij di rigent Henk Berghout de weggelaten fer- mates ten onrechte verving door een niet verantwoorde pauze midden in net koraal. Dit is stellig niet in overeenstem ming met de traditie van Bachs tijd. Doch het zij herhaald: er was veel moois te genieten en de ernst der uitvoerenden is niet genoeg te waarderen. Henri Welbooren. Een goede traditie volgend liet onge veer één procent van de Leidse studenten zich horen in een programma van Bach- cantaten. Wil men de maatstaf aanleggen, die voor een openbaar concert geëigend is, dan is er het één en ander aan te mer ken. Anderzijds echter mogen de min of meer geslaagde pogingen aanspraak maken op waardering voor de liefde en toewijding, die dit optreden toch tot een aangename gebeurtenis maakten. De alt Jeanne Tas droeg de cantaten ..Schlage doch, gewünschte Stunde" en „Widerstehe doch der Sünde" met wisse lend resultaat voor. Eerstgenoemd uit slechts één aria bestaande cantate lag haar het best en kreeg een stemmings volle vertolking. Voor de tweede solo cantate kwam zij in de laagte draagkracht tekort. Hier was het gevaar voor forceren niet denkbeeldig. Het zij echter opge merkt. dat dit stuk niet haar eigen keuze was, doch dat de vertolking ervan was toegedacht aan Kathleen Ferrier. Geluk kig echter was deze niet verschenen, daar de tegenstelling tot de andere executan ten er des te groter door geworden zou zijn Bovendien zie ik nie< in, waarom de studenten van onze bij uitstek vaderland se universiteit de slechte smaak zoudeD volgen, altijd het eerst aan vreemde namen te denken, terwijl Nederland alten bij dozijnen heeft, waaronder meer dan voortreffelijke! Voorts zal de grote Johan Sebastiaan. die soms verwonderlijk rare dingen schreef, en daarbij volkomen de noodzaak van ademhalen over het hoofd zag (merkwaardig voor een Thomas-can tor) aan een jongens-altstem gedacht kunnen hebben. Deze klinkt in de vereis te liggingen penetranter. Het orkest speelde bovendien te luid. zodat de soliste al haar aandacht nodig had om zich althans wat de stem betreft te laten gelden. Op het stuk van voordracht moest zij dientengevolge verstek laten gaan Niettemin bleek overduidelijk, dat hier een kracht stond met mogelijkheden. Voor de pauze speelde het orkest nog het bekende Air uit de D-dur suite. Hier in overtrof het zichzelf door fraaie strij kersklank. Het concert werd besloten met de cantate „Wachtet auf. ruft uns die Stimme". Hierin was goede koorzang te beluisteren. De solistische prestaties leden aan het euvel van onvoldoende scholing, hetgeen bij de tenor het sterkst tot uiting kwam. Het optreden van onge schoolde dilletanten in een openbaar con cert tegen „entree", waarbij critici zijn uitgenodigd, is te enenmale onverant- K. en O. in Juni Vrijdag 8 Juni: Groot jubileumconcert - i de Stadsgehoorzaal van het Rotterdams werden ai Philh. Orkest; Zaterdag 9: Rondleidinggedragen op de Jan Sluijterstentoonstelling; Zater- j dag 16: rondleiding op de tentoonstelling „Wonen in den vreemde" in het rijks museum voor Volkenkunde; Vrijdag 22: rondleidingen op de Jan Sluijterstentoon stelling; Dinsdag 26: Lezing met licht beelden over Jan Sluijters en de stro- ingen van zijn tijd. LEERLINGENAVOND VAN ANN TER HAAR- PASMAN De indruk, die we een vorige maal op een leerlingenavond van Ann ter Haar— Pasman gekregen hebben, de indruk van: een serieus werkster, is gisteravond be vestigd. In een geheel bezette Schouw burg heeft ze laten zien, waartoe haar leerlingen, die in leeftijd variëren zo van 5 tot 18 jaar, in staat zijn. Wanneer wg het resultaat zien, dan moet deze lerares niet alleen zelf over een goede techniek beschikken, maar ze kan die ook de kinderen bijbrengen. En daarvoor is een grote dosis geduld nodig. De techniek was behoorlijk goed. Na tuurlijk niet onfeilbaar, er werden fou ten gemaakt; hoe zou het ook anders kunnen! Er waren immers kinderen aan het werk. Maar zij dansten er niet al leen lustig op los, zij deden dat met een grote mate van gevoel voor maat en rhythme. De choreografie was aardig en fris en wat er gepresteerd werd door de kleintjes in „In het bos" en door de groteren in „Zwanenmeer", was heel goed. En hoe wel het toneel wat klein was voor al de medewerksters, werden de figuren toch behoorlijk goed gemaakt. Goed van expressie was „Pierrot", ge danst door Moll. Hannaert. Ook Maud Langezaal toonde in haar solo-dans „Her innering" en in „Sur les Pointes", dat ze beschikt over een goede techniek en een behoorlijk uitbeeldingsvermogen- In Loes Planje heeft men een be trouwbaar begeleidster, die aan de vleu gel geen gemakkelijke taak heeft. Er vol bloemen het toneel op- de verschillende dames. Iskar Aribo dirigent Zuidhollands orkest Naar wij vernemen, is de heer Iskar Aribo benoemd tot directeur van het Zuidhollands orkest. VOORSCHOTEN Geslaagd voor onderwijzeres. Voor het examen onderwijzeres is ge slaagd onze plaatsgenote mej. E. C. Turion, Voorstraat 52. Beroepingswezk Ned. Herv. Kerk ing vraagt medewerking leven goedkop Nu, daar zijn we dan. U bet I ,0»ie Niet één of ander artikel nemen en daar een paar dubbeltjes afdoen. Néén. alle artikelen.groot of klein, van de ingang tot de achterdeur. Ongeacht wat U koopt of voor welke prijs ook. krijgt U over 10van het bestede bedrag een waardebon, welke U naar eigen believen bij ons kunt besteden Deze hoogst uit zonder Lyke aanbieding geldt slechts één week, van l'jot en niet 8 Juni «Kot»»18 „jaeV- att Enkele artikelen met OFFICIEEL W vastgestelde prijzen vallen bier natuurlijk buiten'. WICO-MACAZIJN RIJNSBURG Beroepen: te Elburg (toez.) J. Zwa nenburg te Hulzen (N.-H.) Aangenomen: naar Daarle (toez.) cand, G. J. Jansen te Wezep, die be dankte voor Noorden, Hoogblokland, Reeuwijk en Jaarsveld; naar Ooltgens- plaat (toez.) J. van Drenth te Waverveen. Vrije Herv. Gemeenten Beroepen en aangenomen: naar IJsselmuiden J. C. Hooykaas, laatstelijk Ned. Herv. predikant te Arnemuiden. Geref. Kerken Beroepen: te Spijkenisse H. J. Oldemans te Lekkerkerk; te Wons cand. K. H. Schuring te Groningen. Geref. Gemeenten dankt: voor Paterson (V.S.) J. W. Kersten te Genemuiden. De 300-jaar oude Schotse Kerk in Rot terdam, die tijdens de bombardementen geheel werd vernield, zal opnieuw wor den opgebouwd. De oorspronkelijke kerk werd door de uitgeweken Schotse Pres byterianen. Covenanters, gesticht. Slechte de oude drinkbekers, die door de Cove nanters uit Schotland waren meege bracht. zijn na het bombardement over gebleven. Van de f420.000 nodig voor de bouw van de nieuwe kerk. wordt lim f2100 uit Schotland bijgedragen. Beurs voor studie aan College van Europa Ook dit jaar kunnen twee. maximaal 30 jaar oude, Nederlanders een stipo dium ontvangen om het volgend jaar aan het College van Europa te Brugge te studeren. Inlichtingen verstrekt het secretariaat van de Ned- raad der Europese Beweging. Lange Voorhout 58a, Den Haag. gle mej. W. R Schllngemann, Den Haag: cand. ex. Ned. recht Th. J. C. Verduin. Noordwijk. AMSTERDAM (Gem. Univ.). 30 Mei. Bevor derd tot arts mej. J E Vlesslng. Nw Amstel en de heren H L Kok. S Waterman. L J M Umans en P A H JennUkena. A dam. Gesl.: Ie ged. mej. J P Peelers, mej. D A V N Hintzen en de heren CAM Haanen, H Hen- nekens. Amsterdam en H H A Hötte. Heer len. doet AMSTERDAM (Gem. Univ.) 31 Mei. Ge slaagd: doet. ex. wiskunde H. C. Vernout, Haarlem: cand. ex. wis- en natuurkunde: C. J. Klesser. Heemskerk, J. Joostlng Bunk, Haarlem: doet. ex. economie C. P. Vermeu len. Maarssen en E. C. H. Marx. A'dam. GRONINGEN. 31 Mei. Geslaagd: doet. ex. rechtsgeleerdheid: C. J. Jansen. Groningen. GRONINGEN. 1 Juni. Geslaagd: doet ex. Frans: G J J Walstra. Groningen: doet ex. Roden (Dr.). W S Cost. Coevc bevorderd tot arts: mej. A A Melborg, mej. G A Oostenrijk, G P Wolbers, allen te Gro- EXAMENS STICHTING KLINISCH HOGER ONDI.tWIJi. ROTTERDAM. 31 Mei. Geslaagd: seml-arte- examen A. Adema uit Rotterdam en L. Mei*-

Nieuwe Leidsche Courant | 1951 | | pagina 5