i. DELFTSCHE SLAOLIE 98 voltreffer GOEMAAT NIEUWE LEIDSCHE COURANT 9 VRIJDAG 4 MEI 191 KONING GEORGE VI op de trappen van de St Paul Aluminium Dom der Uitvindingen van 120 meter doorsnee GISTERMORGEN heeft Koning George VI, staande op de trappen van St Pauls Cathedral te Londen, omgeven door de Koningin en de Prinsessen, het Festival of Britain geopend. Het Festival, dat tot 1 October zal duren en Engeland in staat stelt aan honderdduizenden bezoekers uit eigen land en uit den vreemde, zijn historische schatten, zijn natuurschoon en zijn prestaties op het gebied van kunst, wetenschap en industrie te laten zien. Boult, Isay Dobrowen, Josef Krips, John Barbirolli en Guido Cantelli brengen daar Ongeveer 1700 gemeenten hebben op een of andere wijze aandeel in dit festival, maar het centrum is Londen en het brandpunt is het hart van de stad, de Zuidelijke oever van de Theems tussen Waterloo- en Westminsterbridge, waar op 't grote tentoonstellingsterrein 60.000 bezoekers tegelijkertijd een plaats kunnen vinden. Tachtig meter hoog priemt daar een reusachtige aan beide uiteinden gepunte aluminium-piek de lucht dn, de zgn. „Skylon", die des avonds van binnen uit verlicht wordt en als symbool van het festival wordt beschouwd. Door een vrij wel onzichtbare kabelconstructie wordt het gevaarte op zijn plaats gehpuden. zodat het in de lucht schijnt te zweven. Daarnaast is een geweldige paddestoel van aluminium, de grootste koepel ter wereld, genaamd „Dome of Discovery'' (Dom der uitvindingen), een koepel met een doorsnede van meer dan 120 meter Hier wordt getoond de geschiedenis van de Britse ontdekkingen, van de grootste ruimte van de aardbol af tot in de diepte van de aarde zelf. Echte Eskimohonden rennen door kunstmatige sneeuwstormen de avonturen van ontdekkingsreizigers zijn in beeld gebracht en er is ook een kolenmijn. In een groot aantal paviljoens is op deze ruimte naast de Theems de South Baink Exhibition ondergebracht, de ten toonstelling, die een beeld geeft van Engeland en zijn bewoners. Verder be vindt zich op de Zuidelijke oever een enorme concertzaal, waarvan de bouw 2% millioen pond sterling heeft gekost. Hier klinkt de muziek tijdens een repe titie precies zo als bij de uitvoering ln een volle zaal. De stoelen zijn nl. zo ge construeerd,, dat ze, als ze opgeklapt zijn, precies evenveel geluid absorberen als de lichamen der bezoekers zouden doen. Grote concerten worden hier in de periode van het festival gegeven door Engelands meest beroemde orkesten, o.m. het B.B.C. Symphonie Orkest, het Lon- dens Philh. Orkest, het Londens Sym phonie Orkest, het Philharmonia Orkest en de London Mozart Players. Dirigen ten als Sir Malcolm Sargent, Sir Adrian uitgebreid repertoire, w.o. ook veel Engelse muziek van Handel, Arne, Vaughan Williams, Purcell en Elgar. De wetenschap heeft haar domein in South Kensington, waar een van de meest opvallende attracties bestaat in een zovele millioenen malen vergroot atoom. Voor hen die van pret houden zijn er ln Battersea Park de Pleasure Gardens, de vermakelijkheden, waar men kan grieze- de zuinigste, de beste! n en lachen in allerlei omstandigheden. Is Londen 't hart van het festival, de andere gemeenten zijn niet minder be langrijk, zo b.v. Bath, waar mooie eerten worden georganiseerd, o.a. door Boyd Neel en waar watermuziek wordt gegeven al varend over de rivier. Zo zijn ook festivals in Aldeburgh, Aberdeen, Cambridge, Canterbury en Cheltenham (moderne Britse muziek), alsmede in Liverpool, Oxford en een drie-koren festival m Worcester. Engeland laat thans zien wat het op elk terrein van het leven waard is. Over enkele manifestaties beriohten we no« Aantal badgasten voor Katwijk in stijgende lijn Ook nog de havenkwestie op V.V.V.-vergadering De vooruitzichten voor dit jaar geven voldoende reden tot optimisme, zegt V.V.V.- Katwijk, want het aantal aanvragen bij de administratie van V.V.V. voor vacantle- verblüf ln Katwijk 1» behoorlijk, aldus de voorzitter, de heer B. G. Lammens, op de algemene vergadering, die in „De Zwaan" werd gehouden. Tot dusverre kwa men 1100 schriftelijke aanvragen binnen (tegen 930 in 1950) en ruim 500 monde linge (400 vorig jaar). Opvallend Is. dat de meeste aanvragen voor medio Augustus waren. De voortijd Is beter dan algemeen wordt gezegd. Voor Juni hebben al 200 gezinnen een plaats gekregen en er zullen er nog meer volgen. De voorzitter meende nog te moeten waarschuwen tegen het vragen van te hoge prijzen. Medewerking werd toegezegd vanwege het K.N.M.I. in De Bilt om tijdens de In het jaarverslag van de secretaris, de heer J. C. Tieleman, werd dank gebracht aan de. informatrice, mej. Van Duyven bode. Het informatiebureau heeft zeker reden van bestaan, want in 1950 werden ongeveer 1700 inlichtingen omtrent ka- merverhuur en 3000 inlichtingen over andere zaken gegeven. Het seizoen 1950 is na 15 Juli zo geweest, dat alles vol was. De vraag naar pensions is nog steeds van die aard, dat de huidige accommodatie onvoldoende is te noemen. Bij de her bouw van Katwijk moet hiermee reke ning worden gehouden. Over de afsluiting van de Zuidduinen werd een optimistisch geluid gegeven. De ongunstige ontwikkeling van de finan ciële toestand van het land heeft de aan vankelijke plannen voorlopig opgeschort. Deze week gaan wij verder met onze reeks sensationele aanbiedingen A Standaard kousen in diverse tinten ct Prima zwarte sajet 14 7 „Ik denk er zó over Prijzenpolitiek der N.Z.H.V.M. Wij zijn in de loop der jaren wel ge wend geraakt aan diverse, meest onaan gename, verrassingen. Met prijsverho- girtgen en loonronden sukkelen wij, al mopperend, door. Totdat er plotseling iets plaats vindt, waardoor je weer eer.s extra wordt wakker geschud. Deze keer zorgde de N.Z H.V.M., U weet wel de bekende „blauwe" tram, voor deze buitengewone verrassing. Op 30 April ging ik (en velen met mij) een abonnement halen voor de maand Mei. Daar werd mij medegedeeld, dat mijn abonnementsprijs was verhoogd van 12 op (schrik niet) 18. U begrijpt, de verrassing was volkomen. Ik sloeg er steil van achterover en moet, tot op de dag van heden, nog op adem komen. Al jaren reis ik van Lelden (Tuinstad- wijk) naar Lisse (Vierkant) op een abonnement, waarvan de prijs in de loop der jaren van f850 (na de oorlog) tot ƒ18 is opgelopen (prijsverhoging 110 pet). Het is wel aardig even het volgende rekensommetje te maken: Abonn.prijs Leiden-Station naar Lisse- Vierkant, van ƒ11 naai ƒ12, prijsverho ging 10 pet. Abonn.prijs Leiden-Hoge Rijndijk naar Lisse-Vierkant van ƒ12,10 naar ƒ15,15, prijsverhoging 25 pet. Abonn.prijs Leiden-Tuinstadwijk naar Lisse-Vierkant van ƒ12 naar ƒ18, prijs verhoging 50 pet. Het beeld wordt nog interessanter als U de reis splitst in: Abonn.prijs Leiden-Station naar Lisse- Vierkant 12 per 1 Mei; verder per Stadslijn Station-Leiden naar Tuinstad- wijk ƒ6. Hieruit blijkt, dat de stadslijn voor de abonnementshouder met, schrik niet, 500 pet is verhoogd (van ƒ1 naar ƒ6). Deze prijsverhoging is, zo werd ons medegedeeld, goedgekeurd door de mi nister. Wanneer een of andere middenstander maar even over de prijsschutting kijkt, heeft hij een ernstige waarschuwing of een proces-verbaal aan zijn broek. De huiseigenaren kregen, na jaren van bidden en smeken, toestemming tot een huurverhoging van 15 pet. De „blauwe" tram klopt allen met vele koplengten en krijgt toestemming tot prijsverhogingen van 10 tot 5Gj pet. Komt dit door de machtspositie, welke de N.Z.H.V.M. inneemt ofheeft men zich in Den Haag vergist? Waar zijn de instanties, die toezien op exorbitante prijsverhogingen? Wij Hollanders worden nuchtere men sen genoemd, maar bij zo iets raakt men toch werkelijk van de kook. Er blijft op zo'n manier niet veel meer over van m'n 5 pet loonronde voor mijn andere leveranciers. De N.Z.H.V.M. slikt een groot deel in en moeder de vrouw zucht maar weer eens extra diep. handigheden kuststreek uitgebreider ter algemene kennis te brengen. In verband met het gouden jubileum van V.V.V. werd een aantrekkelijk ge schenk aangeboden in de vorm van be kers. asbakken en vaasjes, mede bedoeld als middel van propaganda. Het aantal leden groeit. De penningmeester, de heer P. C. Bloot, meldde een batig saldo van f 1196,81. De rekpning sloot met een eind cijfer van ƒ8109.63. De heren Bloot, D. Schoonenberg en Tieleman werden als bestuurslid herkozen. Een uitgebreide discussie ontstond over de kwestie tiet wandel- en rijwielpad. Het bestuur drong er nog op aan. de verhuurders V.V.V zo srbedig mt lijk berichten, voor welke tiiden ze 1 huurd hebben. De gasten beklagen er ernstig over. dat ze naar de adres die door V.V.V. zijn opgegeven, moeten zoeken. De havenkwestie kwam ook tafel. Een van de aanwezigen nog de aandacht op een persartikel, waarin werd beweerd, dat de ha- nu definitief niet komt, en vroeg of dit Juist dan wel onluist was. De voorzitter zei. dat er officieel nog niets bekend is. Algemeen was men van oordeel, dat"men in deze zaak niet stil mag zitten. Het comité van actie dient actief te blijven "Oud-strijders 28 R. I. herdenken 10 Mei 1940 Evenals vorige jaren zullen de oud strijders van 28 R.I. «het dubbelregiment van 4 R.I.) op 10 Mei in Dordrecht bij eenkomen om de gevallenen van hur regiment te herdenken. 28 R.I. streed de vijf-daagse oorlog elf jaar geleden in de omgeving van Dordrecht, bij de Moer- 'dijkbrug en in de Hoekse Waard. Het programma voor de dag luidt als volgt: van 10.30 uur af: verzamelen in de cantine van de Benthierkazerne te Dordrecht; 12 uur: gemeenschappelijke koffiemaaltijd; 13.30 uur: herdenking op de begraafplaats te Dubbeldam; 1417 uur: bezoek per autobus aan de oude stellingen Moerdijk, Kop van het Land, Strijen en Mookhoek; 17.30 uur: gemeen schappelijke „snerf'-maaltijd. Alle oud-regimentsgenoten zijn wel kom. Opgave zo spoedig mogelijk bij de secretaris van het Comité 28 R.I.: Hengst, Spireastraat 31, Den Haag. Z.-H. Beleggingsmij te Oegstgeest Verschenen is het jaarverslag 1950 van de N V. Zuidhollandse beleggingsmaat schappij te Oegstgeest. Het totale effec tenbezit steeg van f 475.000 tot f 638.500. het geplaatste aandelenkapitaal tot f 551-500. De bedrijfsresultaten bedroegen f 33210,47, waarvan men voorstelt een dividend van zes procent uit te keren an aandeelhouders. Het oorspronkelijk doel van de N.V. as het verkrijgen van een meerder heidsbelang in commerciële onderne mingen, waardoor een belangrijke zeg genschap verkregen wordt in ,hun be- drijfspolitiek. De belangen van de on derscheidene ondernemingen kunnen daardoor gecoördineerd worden. Dit principe bleef in- het verslagjaar ten volle gehandhaafd. Ter verkrijging van grotere spreiding dn het effectenbezit in de .toekomst tevens een minder heidsdeelneming gezocht worden in be drijven van geheel verschillende aard. waarbij evenwel door een overeenkomst controle en invloed kan worden uitge oefend op de financiële en economische bedrijfsvoering dezer ondernemingen De kosten van deze controle blijven daarbij geheel voor rekening van df be treffende bedrijven. Machinefabriek Den Os boekte succes Leiden heeft geen gek figuur geslagen bij de proeven van de AN.W.B. met re flecterende verkeersborden- waarover we in ons vorige nummer reeds een en ander schreven. Vier van de 14 ingezon den borden hadden bijzondere aandacht en de eerste twee hiervan waren Leidse producten. Te weten: „Oxlite" (Os- licht) van de NV. machinefabriek M. den Os en Zn en het product van de C.V „Darklight". Bij de beoordeling van de aagkleu: kon bij het „Oxlite' -bord worden opge merkt, dat dit duidelijk van kleur is De nachtwaardering er van was: mooi rt van kleur, zelfs bij dimlicht op 50 goed zichtbaar, overstraalt niet en geeft goede contrasten. Het ,.Darklight"-pro- duct werd hij daglicht als „goed" be oordeeld en had als nacht waardering mooi rood, te weinig contrast en niet helemaal wit. Hoe komt men nu aan het reflecterend effect? Niet met fosforescerende v maar met glasparels. We hebben het sultaat gezien en dit is wérkelijk ver bluffend! Het ,,Oxlite"-bord is het enige dat na de reliëfpersing wordt geanoai- seerd. Het wordt dan langs electrisch- chemische weg ingekleurd en ten slotte gemoffeld, waarbij tevens de glasparels worden ingebracht. De heer Den Os ic natuurlijk trots op het bij de A.N.W.B behaalde resultaat. F. J. Kist en J. B. Meijer vice-admiraal Tot vice-admiraal zijn m.i.v. 1 Maart bevorderd de schout-bij-nacht J. B. Meijer en de tijdelijk tot die rang bevor derde vice-admiraal F. J. Kist Gemeenteraad van Oegstgeest Het viel met de branden in 1950 nogal mee Directe lijnverbinding van Pieters- en Marekerk naar kazerne in aanleg De gemeentelijke brandweer waakt over de veiligheid van 90.669 Leldenaars en 5584 Zoeterwouders, die wonen op een oppervlakte van 3945 ha ln 21.039 percelen. De brandweer heeft de balans over 1950 opgemaakt en is gekomen tot een aantal van 122 branden. Het leeuwenaandeel hebben de schoorsteenbranden (39) en de kleine binnenbranden (57). Verder waren er 19 buitenbranden. 3 scheepsbranden, één grote binnenbrand en drie kleine uitslaande branden. Maar er was géén grote uitslaande brand. De baldadigheid valt in Leiden best mee: het is maar vijf maal voorgekomen, dat de brandweer voor niets gealarmeerd werd. Het aantal hulpverleningen, anders dan bij brand, bedroeg 79 en 727 maal rukte de bij de brandweer gestationneerde am bulance-auto uit. Gemeenten buiten het bewakingsgebied riepen vijf maal de hulp van de Leidse brandweer in. Het totaal aantal alarmeringen bedroeg 963. En wat werd de buit van de rode haan? De geschatte directe schade, veroorzaakt door brand, is f57.000, de indirecte schade f 200.000. Een persoon kwam om het leven en twee mensen liepen verwondingen op. De preventieve taak van de brandweer Uitgebreide bespreking over onbewoon baar verklaarde woningen Uitkering ondernemingsbelasting valt mee Ged. Staten hebben hun goedkeuring onthouden aan het besluit van de gemeente raad van Oegstgeest tot wijziging van het uitbreidingsplan wat betreft de percelen gelegein aan de Rijnsburgenveg, zo werd op de Woensdagavond gehouden raads vergadering meegedeeld. B. en W. stelden voor. tegen dit besluit bij H.M. de Koningin in beroep te gaan, wat werd aangenomen. Belangrijk was de mededeling, dat de uitkering van de ondernemingsbelasting voor 1950, aanvankelijk f 111.000, nader werd vastgesteld op f 40.164 hoger. Dit bedrag geldt ook voor dit jaar. Een meevaller dus! opslag van brandgevaarlijke stoffen werden adviezen gegeven. Bijzondere aandacht vroegen de lustrumfeesten, waarbij een permanente bewaking werd ingesteld. Bij de verbouwing van de Stadsgehoorzaal werden op advies van de brandweer vele ongewenste toestanden! zullen gaan: de anderen zouden opgeheven. elders komen. De heer Blomsma zag geen In onze gemeente zijn in totaal 1134! motief om medewerking t< brandkranen aanwezig; verder zijn er nog| Wethouder De Neef deelde De burgemeester constateerde, dat de baldadigheid in de gemeente is toege nomen. De vernielingen a lantaarns zijn groot. De raad had geen bezwaar tegen het; lengde van de Boonstraat ook Boon straat te noemen en de naam Oudenhof laan te geven aan de nieuwe laan Emmalaan en Prins Bernhardlaan. Het voorstel, om de termijn voc ruiming van vijf onbewoonbaar verklaar de woningen te verlengen, deed opwaaien. De heer Van Vught vroeg waarom woningen, die vijftien jaar ge leden reeds onbewoonbaar waren ver klaard. nu nog niet zijn ontruimd. Me vrouw Kramers zei, dat de woningen niet alle even slerht zijn. Zii drong verbetering. De heer Blomsma wilde weten, of B. en W. vóór de indlenins van het voorstel wel een onderzoek had den ingesteld. De heer Van Nieuwkoot informeerde of deze mensen inderdaad voor nieuwe woningen in komen en of zij misschien li»ver ln de oude blijven wonen. De heer Den Oud- merkte op. dat de hogere huur van nieuwe woningen hen ook wel zal doen schrikken. De burgemeester voelde de bezwaren aan. Indertijd Is al besloten deze mensen naar nieuwe woningen over te brengen. Maar er moeten dan ook woningen zijn. De eigenaars voelen er niets voor om ook Iets aan de oude hulzen te -hien is er nog Iets tegen de lekken te verrichten en kan er schelding ■maakt tussen de slaapvertrek ken. Wethouder De Neef merkte op. dat met ..Bultenlust" al overleg ls gepleegd de bewoners ln nieuwe hulzen onder brengen. Het voorstel werd aan- omen. De heer Van Vught stemde tegen. Toen wethouder Dljsselbloem ter ver-' gadering was gekomen, werd het voorstel tot verbetering van de verlichting van de Warmonderweg ter sprake gebracht. Lelden zal de helft bijdragen. Na een op merking van de heer Blomsma werd het voorstel aanvaard, evenals dat van d« verhoging van de salarissen van het ge- meentepersoneel met vijf procent. De aanvrage voor de bouw van eer school voor Montessori-onderwljs deed dr Simon Thomas de vraag stellen, of dit wel zo noodzakelijk ls. Oegstgeest moet een school bouwen, waarop uiteindelijk 36 leerlingen uit de eigen gemeente Het lied der aethergolven ZATERDAG 5 MEI. HILVERSUM I (403 m). KRO 7.00 Nieuws. 7 15 Gewijde muziek. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Voor de huts- 35 Gram. 10.00 Voor de kinderen. 10.15 Gram. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. ngelus. 12 03 Metropole Orkest 12.30— 12.33 Land- en Tuinbouw. 1.00 Nieuws 1 20 ork 1.40 Hawaiian muziek. 2.00 Voor igd. 2 20 Engelse les. 2.40 Klassieke en iuziek. 3.10 Lichte muziek. 3.25 113 andere bluswater-winplaatsen. „Grappenmakers", die de brandweer on nodig alarmeren, dienen te bedenken, dat er een vanginrichting op het alarmnum mer is geplaatst. Het interne alarmerings- net ondergaat ingrijpende veranderingen. Voorts is een directe lijnverbinding.- huizen nog niet voldopnde zullen ziin als de kleuterschool er uit gaat. terwijl als- het plan doorgaat, inderdaad het uit breidingsplan een wijziging zal moeten ondergaan. Verder is er volgens spr. weinig tegen in te brengen, omdat aan de wettelijke verplichtingen is voldaan. De dei burgemeester merkte nog op, dat het wel j van belang is, dat eerf dergelijke streek- Advertentie) Zij werden toeschietelijker en een sigaar bracht hen volkomen op hun gemak. Wonder lijke verhalen vertelden zij uit tijden toen de zalmen op de rivier even talrijk waren als de kikkers in een boerensloot. Maar tegenwoordig niks gedaaji... een fatsoenlijk visser was al blij met éérfzalmpje in een heel seizoen, het was treurig maar waar. Het jongvolk zocht dan ook ander avontuur... op de Rijnvaart of op de werken buitenaf. Vroeger, toen er goed ge vangen werd was het in Woudrichem een vro lijke boel, tegenwoordig was het een dooie stad, waarin niet veel te beleven viel. Wilden de heren oude gevels zien.... nou, die waren er genoeg.... meer dan briefjes van hon derd. Zij wensten de heren een goede reis, ze gingen maar weer eens op een bankje zitten, ze werden moe van het staan. Hoe Woudrichem reilt en zeilt weten we nu haarfijn, zei Kees. Ik begrijp niet waarom het stadje niet veel meer door toeristen bezocht wordt, het is een wondermooie plaats, dacht Arie hardop. 't Is een paradijs voor schilders, meende Kees, laat ons gaan zien of er een bakker te enteren valt. We zullen eerst zien wat we nodig hebben. Arie zag de voorraad na en Kees schreef op wat ingekocht moest worden. Brood.... groente.... melk.... eieren.... een bus Vim, wat rookgerei. Het werd een lange lijst, onderaan schreef Kees, twee glazen voor het oor lam. Zij kochten in en bewonderden de rustieke schoonheid van het stadje, dat lag te dromen onder de gouden glans van een pralende zon. Toen zij aan boord terug kwamen was er al weer de vraag van Kees: Wat nu? Zij waren nu buiten de sterke stroom van de Waal en Arie rekende dat met een beetje geluk de sluis te Andel nog gehaald zou kunnen wor den. Op naar de sluis, riep Kees actief. Na veel geploeter van trekken en duweg met de vaarboom, werd na drie uur zwoegen de sluis gepraaid. Tijdens deze marteling was Kees op merkelijk stil geworden en na een enkele opmer king bij het passeren van Loevestein. zweeg hij geheel. Zijn eigen woorden hebben hem tot nadenken gebracht, dacht Arie. Het was een vreemde op merking over Hugo deGroot en diens ontsnap ping uit Loevestein. Hugo de Groot was een stommerd, ooi-deelde Kees. Een stommerd? had Arie verbaasd gevraagd. Ik zou het anders gedaan hebben, vertelde Kees, ik had mijn vrouw in de boekenkist ge stopt en zelf was ik rustig op Loevestein gebleven. Na deze woorden had hij tot Andel toe gezwe gen, al dat druk doen was maar pose geweest, een gordijn waarachter Kees zijn werkelijke spel verborgen hield. Wat voor een spel speel de hij? Haatte hij zijn vrouw of hield hij nog steeds van haar? Geheel gerust was Arie niet, het experiment kon hem nog vóór moeilijke raadsels plaatsên. Te Andel hadden zij een voordelig schut, de sluisdeuren gingen open voor éen afvarende sleep en zij konden zonder oponthoud binnen- Een kilometer boven de sluis zochten zij ligplaats voor dé nacht; het was nu genoeg geweest, de zon maakte zich een bed in licht- gekleurdp wolken en zij waren doodmoe na dag van zwaar sjótiwen. In een rustige hoek achter een dikke kraag van beschermend groen werd de boot aai wal vastgemaakt. Een anker behoefde niet uit gebracht. dat was hier op de Maas waar het verschil tussen eb en vloed niet groot was bodig, oordeelde Arie. Weer werd koffie gezet en brood gegeten, daarna konden zij zich onderdompelen ir serene stilte van de zomeravond. Er waren geluiden, doch die onderstreepten slechts de sfeer der volmaakte compositie. Blank lag he; water van de Maas voor hun ogen, zo n dan sprong uit deze blankte een zilveren vis om- hoog. soms wiekte boven hun hoofden een late '.vogel, aan de overkant loeide een koe, doch niets van dit alles was wanklankig. Gods Liefde is groot over mens en dier land, ik zou nu devoot willen neerknielen of psalmen zingen, zei Arie, die zich geheel opge nomen voelde in de grote rust welke rondom hen was. Ik zou willen vechten, antwoordde Kees hard. De een wilde knielen of zingen, de ander vechten, hoe verschillend warén toch de reac tiesArie begreep er niets van, vechten deze tempel zou gelijk zijn aan heiligschenni het zou pijn.doen als een vloek in een psalm. (Wordt verving Onverwachte ontmoeting school in Oegstgeest komt. De raad nam het voorstel aan. Bij de rondvraag stelde de heer Van Vueht vijf vragen aan B. en W.. be trekking hebbende op de aanwezigheid de directeur van gemeentewerken zijn staf bij de ingebruikneming van dragline door een aannemer in Oegst geest. Spr. had er een en ander over ge lezen en was van oordeel, dat een derge lijke functionaris zijn gemeenteti.id niet moet gebruiken voor dergelijke, met feestelijke dronken gepaard gaande, par ticuliere gebeurtenissen. De burgemees ter deelde mede. dat B. en W. zich ter zake zullen beraden en op de volgende ergadering schriftelijk zullen ant woorden. Dr Simon Thomas deed een beroep op en W.. om het verdwijnen van de laag- beplanting in „Oud-Poelgeest" tegen te door omspitten, zoals thans gebeurt is vakkundig geschied, aldus weth. De Neef. terwijl het besproken is met de houtvester in Zuid Holland. Tenslotte maakte de heer Van Vught og een opmerking over de talrijke gaten in de geasphalteerde wegen in de ge- -nte. Hij vroeg, of dit verontrustend is. Weth. De Neef moest hierop helaas stigend antwoorden. Het ligt aan de fundering der wegen, maar een en ander wordt zo goed mogelijk onderhouden. LIKDOORNS verdwijnen pijnloos, snel en zeker met: (Advertentie) GEDÉ-ZALF Kroniek i i Letter .07 Amus.muziek. 4 30 „Holland ze zeggen", evrljdingsdag-lndrukken. opgetekend naar de opinie van Jonge mensen. 5 15 „De laatst» phase", causerie over de bevrijding van Ne derland. 5.30 Omroeporkest. 6 00 Nieuws. 6 15 Marsmuziek. 6.45 „Het grote gebod". 7.00 uur Promenade-orkest 7.30 Toespraak door Anton van Duinkerken. 7.45 Koperkwartet. 8.00 uur Nieuws. 8.05 Bijeenkomst ter herdenking van de bevrijding ln Middelburg. 9 05 Gram. 8-15 „T's Oranjen. t'en blijft Oranjen". 10 00 „Thyl". hoorspel van het verzet. 11.00 uur Nieuws. 11.15 Reportage. 11.30—12.00 Metro pole Orkest. HILVERSUM n (298 m). VARA 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnas tiek. 7.30 Gram 8 00 Nieuws 8 23 Orgelspel 8.45 Gram. VPRO 10 05 Morgenwijding VARA 10.20 Voor de arbeiders ln de continubedrij ven. 1140 Pianorecital. 12 00 Aecordeonmuz. 12 30 Land- en Tuinbouw 12 33 Gram I CO Nieuws. 1.15 Omroeporkest 150 Sport. 2 05 Voor de jeugd. 2 20 ..Zo werkt Nederlard". 2.30 Dansmuziek, 2 50 Boekbespreking 3 05 Dansorkest 3.30 „Van de wieg tot het graf", causerie. 3.45 Instrumentaal kwartet. NATIONAAL PROGRAMMA. (ZIE HILVERSUM I). ENGELAND. BBC Home Service, 330 m. 12.00 Gram. 12.25 Gev 12 aS 1.10 Gev. 1.50 Sport. 155 Llchté muziek. 2.30 Discussie. 3.00 Orkestconcert. 3.30 Sport. 4 00 Hoorspel. 4.45 Sport 5 00 Voor de kinderen 5 55 Weer- ber 6.00 Nieuws. 6.15 Sport 6.25 Lichte mu ziek. 7.00 Interviews 7.45 Parlementsoverz. 8 00 Gev. progr. 9 00 Nieuws. 9.15 Hoorspel. 10.45 Litanie. 11.00—11.03 Nieuws lis*' heerlijk p Itiq n niet duur 1 4 45. 5 15. 5 30 ENGELAND. BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 12 00 Parlementsoverz 1215 Sport. 12 30 Lichte muziek. 100 Sport 135 Licht Stryk- ensembie. 2 15 Filmprogramma 2 45 Sport. 3.15 Jazzmuziek 3 45. 6 00 Sport. 6 45 Cause Sport 7.30 Verzoekprogramma 8 00 Hoorspel. 9 00 Festival-kroniek. 9 30 Opera-orkest 10 00 Nieuws. 10.15 Lichte muziek. 11.15 Gram. 11.56—12 00 Nieuws. richten. 12.32 Licht Omroep, euws. 1.18 Koorzang 1.30 1 leks Symphonie-orkest 2 00 k. 3 15 Jazzmuziek 3 45 Act 0 Gram 5 00 Nieuws 5 20 Iconcert. 650 Voor de sold euws 7 30 Bazuin en plan icht. 8 00 Omroeporkest er. t. 9 15 Amus muziek 0 45 euw». 10 15 Verzoekprograr euws. 1105 en 11 30—12 00 C 1 Gram 7 45 Nieuws 8 00 Ot 9 23 Gram 9 30 Jazzmuziek 10 15 Dansmuziek 10 55 Nieuw 1.55 Nieuws PUZZLE- PROMINENTTN 1. Mej G. van Ek, Prins Frede- rikstraat 10, Leiden; 2. J J. van Vliet. Concordia straat 18. Alphen aan den Rijn; 3. C. Siemens, Roodertburgerstraat 24. Leiden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1951 | | pagina 9