CHIEF WHIP NU WEER OP IEDERS LIP! NIEUWE LEIDSCHE COURANT VRIJDAG 4 MEI 1S51 De leraar-kunstenaar M. J. F. Robijns in het goud „In zijn lessen ktegen wij een geschenk" XTTOENSDAGMIDDAG is de heer 31. J. F. Robijns, leraar aan de Chr. kweek- ii school, gehuldigd ter gelegenheid van zjjn gouden jubileum. Al ligt het nu niet bepaald in de Calvinistische aard een mens om zyn kwaliteiten en deugden op grootse wyze te eren, men kan toch altjjd overwegen een belangrijk mens als hij bezig is de werkperiode van zijn leven af te sluiten, nog even voor het voet licht te halen. De kweekschool heeft dit nu met de heer Robijns gedaan, hartelijk, ongedwongen, royaal. Na een openingswoord van de voorzit ter van het bestuur, mr C. de Ru, sprak de wethouder van onderwijs, de heer J. C. van Schalk. Hij noemde het eer zonderlijk jubileum. In enkele besprekin gen over de kunst voor de jeugd had de heer Van Schaik duidelijk gevoeld, dat de heer Robijns een warm hart heeft voor de kunst en een bijzonder v hart voor de jeugd. Ook prees hij zijn rijp oordeel over de jonge generatie. De dank van het gemeentebestuur is groot. Dr H. Schip, de directeur van de kweekschool, zei, dat de jubilaris met hoofd en hart het onderwijs heeft ge diend, lange tijd de opleiding van de on derwijzers. Zijn leiding was vriendelijk, maar streng. De heer Robijns -heeft een stalen energie. Namens de vereniging van oud-kweke lingen trad de heer J. Vink naar v< De heer Robijns heeft hun liefde voor de literatuur in het algemeen en de poëzie in het bijzonder bijgebracht. Hij gaf de sleutel van de poort, die toegang biedt tot het leven in zijn vele schakeringen en vormen. De heer Robijns is geen van de conventie. Veel huisjes, waarin wij zeker meenden te zijn, heeft hij om vergeworpen, aldus spr. Hij kent het af wisselende spel van rede en intuïtie, een zekere spanning, een dialectiek, die ja tot neen en neen tot ja kan maken. Ook heeft hij de kwekelingen nederig gehou den. Er zijn eigenwijze onderwijzers ge noeg, kon hij zeggen. Aan hun eigenwaan heeft hij geen schuld gehad. Er is onder scheid tussen een man van betekenis en een man, die iets betekent. De heer Ro bijns betekende iets. Me-n hoort menig leraar aan met het gevoel, dat men hem een aalmoes geeft. Maar zijn lessen hebben wij aangehoord m.et het gevoel, dat wij een geschenk ontvingen, aldus de heer Vink. De heer Robijns was voor ons een leraar-kunste naar. Wij houden van de mens Robijns, die onze leraar was. Verder voerden nog het woord de heren Jac. Labordus, voorzitter van de vereniging van actieve kwekelingen, D. Programma voor vanavond 6 uur—8.45 uur: burgerij hijse de vlag halfstok. 6.307 uur: luiden der klokken. 7.15 uur: herdenkingsdienst Pieterskerk, sprekers ds D. Kuilman en mr J. Derks. 7.598 uur: luiden der Bourdonklok. 8—8.02 uur: algehele stilte. 9 uur: stille tocht langs monument Steen straat, (opstelling via Noordeinde, Haagweg, Rijnzichtbrug, Morsweg). P.E.V. nu ook in Leiden De stichting „Practische- -Emigranten- - Voorbereiding" had- Woensdag £en con tactavond belegd iB de Chr. opleidings school aan de Hoge Morsweg. Zoals men weet, heeft: de stichting ons land in 30 rayons verdeeld. Leiden ligt in het rayon Den Haag, waarvan het hoofd, de heer J. G. Geradts, aanwezig was. Het contactadres voor Leiden berust bij het hoofd van -de genoemde school, de heer IJ. Tijmstra, Joh. de Wittstraat 24, tel 23030. Het doel van de stichting is de toe komstige emigranten te wijzen op de voorbereidingen: alle lessen gaan uit van een lagere-schoolopleiding. De normale cursusduur is zes maanden, maar kan natuurlijk naar gelang de omstandighe den worden gewijzigd. Na de elementaire taalopleidin-g wordt begonnen met prac tische spreekvaardigheid, waarna men zich gaat specialiseren in een vaktaal. Er zijn er in totaal 14: 10 voor ambacht en techniek, 3 voor de agrarische bedrij ven en 1 voor de huisvrouw. Zij, die de Spaans-sprekende landen gaan, kun nen les krijgen in Spaans en Portugees Tevens wordt kennis van land. en volk bijgebracht. Woensdagavond gaven zich reeds ver- scheidenen op, zodat ook Leidén wel spoedig een goed-functionnerende club zal hebben. Kerkorgel te Abbenes op 9 Mei in gebruik Op Woensdag 9 Mei om 8 uur, zal het nieuwe orgel in de Hervormde kerk te Abbenes in gebruik worden genomen en aan de kerkvoogdij worden overgedra gen. De beide deskundigen van de orgel commissie, de heren L. E. Erné te Utrecht en D. Hendrlkse te Haarlem, zullen het nieuwe orgel bespelen en ds J. Breeuw9ma te Zevenbergen zal een feestrede houden. K. en O. in Mei Het programma van K. en O. voor Mei luidt als volgt: 8 Mei: filmstudiekring: 19 Mei: bezoek aan de afdeling Egypti sche beeldhouwwerken van het Rijksmu seum van Oudheden; 23 Mei: opvoering van „Carmen" te Den Haag; 11, 16 en 21 Mei: opvoering van „Zij kregen wat •zij wilden." Meijer, namens de commissie van toe zicht, en G. Lotte-ring, een vriend van de jubilaris. De heer Labordus sprak ook namens de leerlingen. Hij herinnerde er aan, dat de heer Robijns steeds heeft gehamerd op de begrippen school- en werkgemeenschap. In zijn dankwoord verklaarde de heer Robijns nog, dat de aard van de jeugd niet veranderd is. Wel heeft zij een an dere houding aangenomen tegenover de maatschappelijke omstandigheden. De jeugd is nog wel bereid om zich aan lei ding te onderwerpen, om iets te doen. Zij heeft nog een gouden hart: Dank bracht de jubilaris voor alle vriendelijk heid en-medeleven. Na de huldiging was er een receptie. Zeer velen hebben hiervan gebruik ge maakt om de jubilaris te danken en geluk te wensen. GEMEENTE LEIDEN Officiële publicaties SLUITINGSUUR VERGUNNINGS- EN VERLOFSLOCALITEITEN OP 5 MEI 1951. De burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat door hem onthef- is verleend van het sluitingsuur voor vergunnings- en verlofslocaliteiten in de nacht van 5 op 6 Mei 1951, tot 1 uu 's nachts; VERBOD TEN GEHORE BRENGEN VAN MUZIEK De Burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat het op 4 Mei a.s. van 18 uur af verboden is in het open baar of op voor het publiek toeganke lijke plaatsen muziek ten gehore te brengen. SLUITING „DE LAKENHAL" IN VERBAND MET NATIONALE FEESTDAG Burgemeester en Wethouders der ge meente Leiden brengen ter openbare kennis, - dat - het Stedelijk Museum „De Lakenhal" op 5 Mei 1951 na 13 uur ge sloten zal zijn. Tijdens de drukke receptie had de heer Robijns, als altijd, ook tijd om zich met .zijn leerlingen te onderhouden. Foto N. van der Horst. LISSE Met vuur gespeeld Gistermorgen om half 10 moest de brandweer uitrukken om een in brand geraakte hooiberg van de boerderij Rotte veel te blussen. De brand is veroorzaakt, doordat kinderen met vuur speelden. VALKENBURG De dodenherdenking Het bericht over de dodenherdenking in onze gemeente behoeft enige aanvul ling. Om half 8 stelt zich bij het ge meentehuis een groep van 36 mariniers op. De burgerij sluit zich dan hierbij aar en het is zeer gewenst, dat alle vereni gingen ook deelnemen. Op het militaire kerkhof heeft een officier van de mari niers de 'leiding. Er volgen verschillen de commando's en een salvo vuur. De tamboer geeft het signaal voor de twee minuten stilte. Daarna défilé langs de graven. De stoet wordt bij het gemeente huis weer ontbonden. Nu het plaatselijk comité voo logsgraven voor het eerst een dergelijke stille tocht" organiseert, roept het hier bij dringend de medewerking van de ge hele burgerij in. Kinderfeesten Morgenmiddag worden bij gunstig eer op het veld voor de Chr. school kinderspelen gehouden. Het bestuur de Oranjevereniging heeft dit zo vastge stelde omdat deze spelen het vorige jaar September niet door konden gaan we gens het slechte weer. Alle meisjes en jongens, die zich toen opgegeven hadden, kunnen nu ook hun beste beentje voor zetten. Valkenburgs harmonie zal een en ander een muzikale omlijsting geven. Het liep nog goed af Toen de 6-jarige C. R. Woensdagmid dag met zijn vader meeging om ergens karweitje op te knappen, kwam hij en onbewaakt ogenblik in aanraking een cirkelzaag. Er ontstond aan zijn linkerhand een hevig-bloedende wond. Direct werd geneeskundige hulp ingeroe pen. De arts achtte het nodig, dat men de kleine patiënt naar het zieken huis ging. Nadat de wond gehecht was. on men weer huiswaarts keren. Burgerlijke stand Geboren: Jansje, d. v. F. Moerman en van der Meij; Bastiaan H., z. v. P. Verbeek en A. den Draak. WARMOND Uitstapje Padox en Panagro Het personeel van N.V. Padox en N.V. Panagro zal op 16 Juni een uitstapje maken. Waar men naar toe zal gaan, is nog niet bekend. Sfeer in 't gezin? De Nieuwe Leidsche" er in/ Drieduizend padvinders gaan tippelen Morgen de St Jorismarsen Aan de jübileum-St. JorismarSen, die morgen in Oegstgeest zullen worden ge houden, nemen ongeveer 3000 padvinders ieel. Een record betekent dit niet, daar er een jaar is geweest met 3100 wande laars (sters). Werkt het weer mee, dan worden ook deze marsen 'n groot succes. Jan Sluijteis in de Lakenhal Er .zullen binnen afzienbare tijd ver schillende tentoonstellingen in ons land worden gehouden, gewijd aan.dé kun stenaars, die het sterkst hun stempel op de huidige Nederlandse schilderkunst hebben gedrukt. Leiden toont Sluijters, die dit jaar zeventig jaar wordt. Hij zal ook elders worden geëerd, maar de La kenhal zal het voorrecht hebben zijn eerste overzichtstentoonstelling te ope- Er zullen lezingen zijn en waar schijnlijk ook rondleidingen. De tentoonstelling wordt gehouden van 1 Juni tot 15 Juli. Reeds hebben de ver zamelaars en de musea hun toezeggingen terwijl de' kunstenaar een fraaie keuze maakte uit de ware schatkamer, welke zijn atelier vormt. Jubileumconcert van R.Ph.O. Ter gelegenheid van zijn ^25-jarig ju bileum zal het Rotterdams Fhilharmo- nisch Orkest op 8 Juni a.s. in de Stads gehoorzaal een gröot jubileümconcèrt geven met Eduard Flipse als dirigent. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN Geboren: Teunis z v J van de Peppel en J de Ruiter; Frans z v F Koolmoes H J Kalkhoven; Johan M z v A Verlind L Fallaux; Petrus J z v P J Broek en J Koet; Jacoba JEdvPH J Griensven en E Flanderhijn; Petro- nella J M d v F van Kampenhout en C W Christiaanse; Johannes M z v J Cor- nelisse en A A J Blokhuizen; Janny M d den Nieuwendijk en T Zeilstra; Carolina M d v F Aarts en H van Zut- phen; Coby J V d v J van Egmond en A de Vries. Overleden: -H J C Derksen, man 60 jr; W Keus huisvr v Wassenaar 76 jr; C M H Boterman huisvr v Starrenburg 71 jr. Gehuwd: J H Medendorp en JAC van der Reijden; A Q Jansen en E van den Bosch; F E Heijne en M Botermans; G Kop en M Gressie; A J Kok en M Hart- N Sommeling en N Martijn; A Wiel- ders en A P Keur; J Minke en N Pet;' P J Heemskerk en J M C Hoogduin; J J^ W Frissen en E J M van Leeuwen; W W Ebbens en A G M Heruer; H den Hertog en M R van der Kaaij; W P van Maren en S Feenstra; C C Zandvliet en E Kop; M Brzozowskl en D M M Kroon; A A van Hijkoop en E C A M Voss; B Schalks en M T J Omtzigt; J A van Mierlo en M M Weijters; H A Koenen en H W Gulde- mond; J Marijt en J van Polanen; P A Snel en N A Koets. Nieuws van en voor Noordwijk De bloemenfeesten Nieuws uit Alphen aan den Rijn Evangelisatie ijsclubgebouw Op verzoek zullen voortaan ook predikbeurten van de evangelisatiekring, die bijeenkomt in het IJsclubgebouw in de rubriek kerkdiensten opgenomen wor den. Kwart eeuw achter het stuur t heer A. van Hanswijk, chauffeur bij vasserij „De Ster", vierde Woensdag zijn 25-jarig jubileum. Het woord werd gevoerd door de heer A. S. v. d. IJssel, directeur van de N.V. verenigde Ned.' asserijen te Schiedam, waarvan „De Ster" een afdeling is. Hij bood de jubila- n enveloppe met inhoud aan. Na- het personeel schonk de bedrijflei- der, de heer G. K. Remmers, een tafel kleed. Voor mevr. Van Hanswijk had hij bloemen. De jubilaris sprak tenslotte een kort dankwoord. Voor deze Woensdagavond in „Concor dia" gehouden jaarvergadering bestond grote belangstelling, ook van de zijde der ouders en ouderen. De actieve voorzitter van de club, de heer S. van Leeuwen, opende en las het Hemelvaarts-evangelie. Woensdagmiddag trok het kinder-bloe- mencorso door Noordwijks straten. Hoe wel het aantal deelnemers kleiner was dan anders, was toch het Breloftpark, waar de stoet werd opgesteld, vrijwel geheel bezet met versierde fietsen en wagentjes. We zagen enkele leuke ideeën op schitterende wijze uitgewerkt, zoals Sneeuwwitje en de zeven dwergen, een wagen die -de kankerbestrijding uit beeldde. Zeer aardig was ook de kleuter die ónder" een paddestoel zat, en kruidendokter voorstelde. Ook gaven kele scholen acte de présênce, zodat het een leuke vertoning was en de jury lang geen gemakkelijke taak had. Inmiddels was men allerwegen druk doende met het leggen van mozaïeken en 't versieren van gevels en straten. Ook hier was het aantal niet zo groot als ïr. vorige jaren; we misten o.a. verschil lende firma's. Het verschil in kwantiteit werd ruimschoots goedgemaakt door de kwaliteit. Er waren verschillende fraaie werkstukken te bewonderen; we noemen het mozaïek van de Politie aan de Oude Zeeweg en dat van de Chr. Zangvereni ging „Soli Deo Gloria" aan de Nieuwe Zeeweg. Mooi is ook de propaganda voor „Haak-in"_bij_de Hervormde school. Het Gemeentehuis en de P.T.T. bleven ook velen maakten van de gelegen heid gebruik om een tocht op de Noord zee te maken met de „Zilvermeeuw". De makers van dit vaartuig hebben allen eer van hun werk en we twijfelen ei niet aan of de heer Cramer zal van dil scheepje veel plezier beleven! Gemeenteraad Donderdag 10 Mei om acht uur 's avonds, vergadert de Gemeenteraad. De agenda vermeldt o.m. de volgende punten: Beëdiging fan de heer L. Beelen D.zn, als raadslid; onderzoek ge loofsbrief van het nieuwe lid .mej. J. v. d. Wiel; huur van gedeelten strand ten Noorden van de vuurtoren; aankoop grond nabij de Gooweg; aankoop gronden langs de Nieuwe Zeeweg; hoging van de tarieven voor de levering van electriciteit; wijziging ordening vergunningsrecht; reclames schoolgeld 1947—'48; opdracht bouw van duplexwoningen; overeenkomstige toe passing van enkele maatregelen betref fende de bezoldiging van het rijksperso neel t.a.v. de salarissen van het ge- meentepersoneel; algemene maatregelen tot verhoging van bezoldiging; verzoek R.K. onderwijsstichting te Noordwijk aan Zee om medewerking voor de stich ting van een gymnastieklokaal; idem van het bestuur van de R.K. Ulo-school; voorlopige vaststelling van de gemeente- „i., achter, terwijl bü het Politiebureau bStfcS van B. en W. als vervolg op de alge mene beschouwingen door de heer Voge laar gehouden bij de behandeling van de begroting 1951. de Voorstraat op doeltreffende wijze reclame gemaakt wordt voor de kanker bestrijding. Schipper Jan v. d. Niet kreeg Kon. onderscheiding In aanwezigheid van een aantal auto riteiten heeft schipper Jan van der Niet de Koninklijke onderscheiding in ont vangst mogen nemen. Burgemeester nu Van Berckel stelde de verdiensten var de schipper van de Noordwijkse redding» boot in 't licht, waarop de directeur van de N.Z.H.R.M., de heer De Booy, de heer Van der Niet de ere-medaille van de Orde van Oranje-Nassau op de borst speldde. De heer De Booy noemde de schipper één der trouwste vrienden het. reddingwezen. Hij stelde hem en motorreddingsboot in het vooruitzicht. De heer E. de Groot sprak nóg namens de Noordwijkse reddingsbri gade. Hij bood een fraaie bloemenmand ift. „Noordwijk"-voetbal Zaterdagavond om half zeven speelt „Noordwijk" een vriendschappelijke wed strijd tegen het Sassenheimse „Teylin- gen". Gouden huwelijksfeest Hét echtpaar H. C. van Eeden-Hooge- veen, Herenweg 305, hoopt op 14 Mei 50 jaar getrouwd te zijn. Aanwinst op hel strand De heer J. B. Cramer alhier, bij zeer vele badgasten ook bekend als exploi- zeiltochten over de Noordzee tijdens het seizoen, heeft een nieuwe zeilsloep aangekocht. De boot, gebouwd door de fa gebr. Taat te Katwijk aan Zee, kan 33 personen bergen en heeft :n inhoud van bijna 10 m3. Gisteren waren we in de gelegenheid deze aanwinst te bezichtigen en een proef- •t mede te maken. Het vaartuig ligt en toch licht op de golven en kan behoorlijke snelheid ontwikkelen. LEIDERDORP De „Noormannen" kwamen en wonnen. De „Noormannen" uit West-Kapelle, die hun burgemeester bij zich hadden, kwamen gisteren naar Leiderdorp. In het Dorpshuis werden ze verwelkomd door burgemeester Van Diepeningen en nadat ze zich aan een koffiemaaltijd te goed hadden gedaan, gingen ze aan de slag. Hun tweede elftal behaalde op een binatie van R.C.L. een royale overwin ning (52) en ook de eerste elf va gasten zegevierden. R.C.L. I hield in alleraardigste wedstrijd lang stand, i in de tweede helft, toen het met 10 voorstond, bleek, dat de Noormannen over meer adem beschikten. Ze wonnen dan ook met 21. Het was al laat, voor de gasten vertrokken. BENTHUIZEN Jaarvergadering plattelandsvrouwen De afdeling Benthuizen en omstreken van de Ned. bond van boerinnen en an dere plattelandsvrouwen hield haar jaar vergadering onder presidium van mevr. J. M. Diephout-Uittenbogaard. In haar openingswoord sprak zij de wens uit, dat het lopende jaar nog gunstiger mag zijn dan het afgelopen jaar Is geweest. Staande werd het bondslied gezongen. De secretaresse, mej. Van Arendonk, gaf een keurig jaarverslag op rijm. waar- bü de verschillende belangrijke gebeurte nissen in de afdeling de revue passeer den. De penningmeesteresse. mevr. A. Steenbakker Morilyon Lojjsen-Kraije- stejjn, memoreerde op duidelijke wijze de financiële toestand. De inkomsten be droegen ƒ608.63, de uitgaven ƒ431.75; een batig saldo derhalve van ƒ176.88. Momenteel is er nog bijna 31 in kas. Bij de bespreking over de ontvangen uitnodiging voor een bezoek van drie dagen aan een Groningse afdeling kwam naar voren, dat hiervoor geen animo bestond. Als afgevaardigden naar de pro vinciale vergadering op 8 Mei in Blijdorp te Rotterdam werden benoemd de dames Steenbakker en Runsink-Hak. De afge vaardigden naar de algemene vergade ring op 23 Mei te Utrecht zullen nog na der worden aangewezen. De dames Van der Maas-Barendrecht en Arendonk wer den als bestuurslid herkozen. De ver schillende zomer-excursies: werden be sproken. Naar het zich laat aanzien, kun nen de dames deze zomer genieten. Tijd rede S.G.P, In het kerkgebouw der Gereformeerde Gemeente hield ds M.Visser een tyd- rede voor de afdeling Benthuizen der S. G.P. Er was grote belangstelling. Het programma werd geheel door le- aen van de club verzorgd. Er voordrachten, mondorgelmuziek, zang en een drietal schetsjes. Het getiteld „Huisvredebreuk", werd door dames en vier heren vlot en prettig v tolkt. Na de pauze volgden „Boertig deronsje" gespeeld door drie heren „De strop" door vier. Deze stukjes wa samengesteld door onze plaatsgenoot II. Gosker en bij het instuderen had de heer J. F. v. d. Vate zijn hulp verleend. De heer W. Geerlof, voorzitter van de Chr. Besturenbond, sprak een propagan- dawoord voor het C.N.V., dat het toch ook van de jeugd moet hebben. Vermelden we nog dat een aantal deel nemers van elders aan de C.N.V.-fiets- tocht van vorig jaar het feest bijwoonde Ook dit jaar wordt een tocht vanuit Alphen georganiseerd, waarvoor zich reeds twintig deelnemers (sters) opgaven; 12 Mei sluit de inschrijving. G.A.C. won athlctiek-driekamp De driekamp, die de A.A.V. '36-C. gis teren op het terrein van „Alphia" orga niseerde, is prima geslaagd. Naast A.A.V. '36-C. namen deel G.A.C. uit Hilversum (o.a. met mevr. X. StadtDe Jong) en Vires et Celeritas uit Gouda. Wegens plaatsgebrek moeten we ditmaal volstaan met het vermelden van het eindklasse ment. Dit luidt: 1. G.A.C. 230% pt; 2. A.A.V. '36-C. 192% pt; 3. Vires 114 pt. O, bromfietsen! Doordat de bestuurder van een per sonenauto, ir R. W. Meijer uit Amster dam, Donderdagmorgen omstreeks 11 uur in de Prins-Hendrikstraat plotseling moest uitwijken voor een bromfietser, de 32-jarige P. B. uit Dordrecht, die uit het Hazeveld kwam rijden, botste de luxe auto op een geparkeerde auto. Beide wagens werden beschadigd. Meisje aangereden. Donderdagavond omstreeks 6 uur keer den de heer en mevr. G. uit de Bilder- dijkstraat met hun dochtertje en een vriendinnetje huiswaarts, toen ze op de Herenweg werden ingehaald door een personenauto, bestuurd door de heer W. B. Alkemade uit Woerden. Op het mo ment, dat de auto zou passeren, keek het dochtertje van de heer G. om en zwenkte daarbij teveel naar de autorijweg. Zij werd tegen de grond gesmakt. De genees kundige hulp constateerde kneuzing van het linker-onderbeen. De autobestuurder treft geen schuld. „De blijde Boodschap" 100 jaar. Deze maand is het 100 jaar geleden, dat de landbouwer J. van Wijk begon met aan een groepje kinderen uit de om geving Bijbelonderwijs te geven. De staf van de Zondagsschool „De blijde Bood schap" heeff nu het plan opgevat om op 16 Mei dit eeuwfeest te vieren met alle kinderen, die thans de 11 klassen vormen, 's Middags wordt een landfeest gehouden met kinderspelen, tractaties en een ge zamenlijke maaltijd en 's avonds is er samenkomst in de Herv. kerk, waar- de ouders, oud-leerlingen en andere belangstellenden van harte welkom zijn. Voor film en foto: ^föj-ciné ,on UÜQLPSLflq v.n. iiifk iiiiur Jnini Bloemenfietsrallye-Noordwijkerhoiit werd een groot succes Mozaïeken brachten stagnatie in verkeersstroom Dank zü de vertraagde bloei van de hyacinten is Hemelvaartsdag 1951 Noordwükerhout een dag geworden nooit te vergeten. Niet alleen beleefde de .bloemenfielsrallye cn de bloe mendrive, maar tevens viel er nu volop genieten van de bollenvelden, zodat i zeer omvangrijk verkeer door het dorp trok. Er lagen hier en daar moza ieken, die telkens weer grote stagnatii In de verkeersstroom veroorzaakten. Noordwijikerhout is op het gebied van de mozaieken weer best voor de dag ge komen. Er waren ook veel meer vereni gingen en andere groepen die zich dit werk hebben gewaagd De jury had het niet gemakkelijk. Prijzen: grote tui nen: 1 E. J. Hogervorst en Zn, Westein de; 2 G. Geerlings en Zn, Ruigenhoek; 3 Van Waveren, Gooweg 1; eervolle ver melding Van SchotenVan den Berg, Piet Gijs; kleine tuinen: - Twentse Bank: 2 Dr de Vries, Herenweg 22; 3 G. A. Ver- degaal, Kerkstraat 5; eervolle vermel ding D, van Haaster, Zilk; verenigingen; 1 rijkspolitie; 2 L. T. J. St Jozefparochie; 3 Verkenners St Jozefparochie; eervolle vermelding Boekhorstruiters; idem voor rr.ozaiek bij St Victorkerk; scholen: 1 S'. Jozef-jongensschool, Boekhorst; 2 VGLO- school; 3 tuinbouwschool. De medaille, voor het meest originele ontwerp kreeg E. J. Hogervorst. Do wisselbeker voor het mooiste mozaiek ging naar de rijks politie. Van al het schoons in de gemeente genoten vooral de 167 deelnemers aan de fietsrallye. Om precies 1 uur viel de startvlag voor de eerste- vier rijders en verder ging elke minuut de vlag omlaag tot twaalf minuten over half twee. Om 4 uur arriveerde de eerste deelnemer aan de finish- Precie$ in de voorgeschre ven drie uur was de tocht van 30 km door bollenvelden en duinen afgelegd. Een echte tocht voor sportieve mensen, niet zonder moeilijkheden. 38 Deelnemers eindigden zonder strafpunten. Na loting won mej. Prins uit Haarlem de wissel beker voor dames en de eerste prijs voor de heren ging naar de heer Wessel uit Amsterdam. J. Romijn, Joh. Aartman, P de Groot en L. van Dam, allen Noord- wijkerhout, kregen een medaille Er wa ren ook deelnemers uit Den Haag, Haar lem, Rotterdam, Delft, Voorburg en Pijnacker. Ook aan de bloemendrive waren prach tige prijzen verbonden. De strijd werd gevoerd in twaalf groepen van zestien personen. Voor het gemeentehuis van Noordwijkerhout heeft men een even kleurige als doeltreffende bloemenmozaïek gelegd: een opwekking voor bloedtransfusie! Foto N. van der Horst. Nieuws van en voor Katwijk KATWIJK AAN ZEE Nijverheidsschool voor meisjes De nijverheidsschool voor meisjes na dert haar voltooiing. De eerste bewoners, i- paar leden van het personeel, hebben reeds hun intrek genomen, terwijl de concierge, de heer Türenhout, ook al functie is. Herbestrating boulevard De bestrating van de Boülevard is lang zamerhand van die aard geworden, ïu niet bepaald een pretje is ei auto te rijden. Daarom zal de Boulevard vóór het drukke seizoen worden herbe- straat. de eerste badgasten worden verwacht, heeft de kerkeraad van de Herv. Ge meente weer besloten des Zondags bad- diensten te houden, en wel 's morgens Zondagmorgen hoopt in de Oude Kerk ds J. G. van Ieperen voor te gaan. Deze dienst is tevens een jeugddienst. Afmijning van huizen Woensdagavond had in Casa Cara ten overstaan van notaris A. W. C. Verhees de verkoop plaats van de vorige week Woensdag in bod gezette panden, pand Adrianastraat la was uit de hand verkocht. De twee huizen Stationsstraat 9 en Stengelinstraat 19a, verhoogd tot 3500, werden niet afgemijnd, evenals het pand Havenstraat 9a, dat verhoogd tot f2600. Het pand Donker Curtiusstraat bod voor f5500. door de heer J. Jonker, werd door deze afgemijnd op 6450. Het pand Sluisweg 50, in bod (Advertentie) Voor Burgers E.N.R. rijwielen P. ZUYDERDUIN VOORSTRAAT 31 KATWIJK AAN ZEE TEL. 2954 Het Emaillehuis heeft een mooie WANDELWAGEN voor 29.75 P. 0UDSH00RN, Noordeinde 7 Tel. 2863 Katwijk aan Zee f 5100. werd afgemijnd door A. Ouwehand op f5600 en het pand Te Brittenstraat 10, in bod voor f 3600, werd door A. van Duijvenvoorde, afgemijnd op f3800. Visserijgolljes Enige verbetering De noteringen van de Woensdagmarkt brachten voor de rond- en platvis een op leving. Het meest in waarde stegen da zwarte kolen, die f 63 konden bedingen. Ook de schelvis was weer beter met f46 voor de grote soorten. De wijting bracht f35 per kist op. Met de makreel bleef het voor de lichte soorten wat mis. De grotere soorten waren beter in trek en behaalden ruim f27 per kist. De haring werd goed betaald. Ze werd zeer schaar» aangevoerd en haalde f25—17 per kist. Ook de platvissoorten waren duurder. Grote en middel scholsoorten noteerden gemiddeld f86 per kist; de kleine schol III haalde f 9, maar moest overwegend aan de opvangregeling worden toegewe zen. Voor de fijnvisprijzen trad geen ver betering op. De grote tongen bleven ge handhaafd op f2.50 per kg. De resultaten De Simon de Danser, die Woensdag aan de afslag was, besomde voor 13 dagen f 20200, de Norma Maria f 19730 in 14 dagen, beide zondei de opgehouden vis. De HD 87 was de hoogste besommer van de loggers met f 9620. Vandaag een tweeling Vandaag waren slechts weinig logger» in de afslag. Van de trawlers kwamen de Abraham met 2040 en de Medan met 1600 kisten. Verwachtingen Van de trawlers, die voor de Maandag- markt worden verwacht, zijn de volgend»! aanvoeropgaven binnengekomen: Tho- 1200 en Allan Water 900 kisten. Ver der worden ook nog verwacht de Fla mingo. Tzonne en Johannes Polderman. Naar Grimsby De Vios zal waarschijnlijk Maandag s. te Grimsby markten. Ook de trawler De Hoop gaat met 600 kisten volgende week naar Grimsby. De Bergen, die te Grimsby marktte, had niet te klagen, daar de opbrengst ruim f22000 beliep 12 dagen, ondanks het feit, dat 300 kisten naar de vismeelfabrieken gingen. In IJmuiden terug De KW 89, die geruime tijd elders voor eparatie heeft gelegen, is gisteren weer n IJmuiden binnengekomen. Het schip zal binnenkort weer aan de visserij kun- ;n deelnemen. Morgen geen afslag In verband met de nationale feestdag ordt er morgen in IJmuiden geen afslag

Nieuwe Leidsche Courant | 1951 | | pagina 2