fHPH (favtini de Beste Bromfiets F A A A KLM De wond're Daart NIEUWE LEIDSCHE COURANT ZATERDAG 28 APRIL 1951 Ministerie van Wederopbouw (Vervolg van pag. Bij Kon. besluit is benoemd tot ridder ln de Orde van de Nederlandse Leeuw: mr. J. Leopold notaris, lid van de comm. voor bezwaarschriften in zake weder- opbouwonteigeningen voor Rotterdam en omstreken: zijn benoemd tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: W. Bruynzeel. direc teur van Bruynzeel's Fabrieken te Zaan dam: A. J. J. M. Eysenck. referendaris bij het min. van wederopbouw en volks huisvesting: H. J. J. van Oyen. adjunct- directeur van het Bureau van de Rijks dienst voor het Nationale Plan; W. C. J. Polman, referendaris bij de centrale di rectie van de wederopbouw en de volks huisvesting; W. van Rijn te 's-Graven- hage, onderdir. van de afd. Onderhouds- en uitbreidingswerken van de Rijksge bouwendienst- ir. A. J. van der Steur te Amsterdam, bouwkundig ingenieur en architect: P. J. Wernink Jr.. directeur van de N.V. Wernink's Beton Maat schappij en voorz. van de Bond van fa brikanten van betonwaren in Nederland; drs. H. J. J. W. van der Weyde, dir.- secr. van het Ned. instituut voor volks huisvesting en stedebouw; ir. J. P. Wil- leumier in Den Dungen, gewezen hdofd van het voormalige bureau goedkeuring werken in Noord-Brabant; tot ridder in de Orde van Oranje- Nassau: ir. E. Biewenga te Assen. dir. van de N.V. Ontginningsmij. De Drie Provinciën; H. van Eesteren, dir. van de N.V. Aannemersbedrijf v/h Boele van Eesteren; J. Fabrie te Maastricht, districtsbouwkundige bij de Rijksgebou wendienst; A. J. de Haan te Amsterdam, dir. van de aannemersfirma D. Cerlijn en Zoon A. J. de Haan en secr.-pen- ningm. van de midd. techn. school voor de bouwkunde te Utrecht; A. Heyboer te Middelburg, schilderspatroon; H. J- Jeukens te 's-Gravenhage, hoofdcomm. bij de centr. directie van de wederop bouw en de volkshuisvesting- F. S. Lang te Gendringen rietmeubelfabrikant, secr. van de volkswoningbouwver. Gendrin gen; ir. A. H. J. Swinkels te Maastricht, bouwk. ingenieur; R. H. Terlingen te Bussum. aannemer; W. H. Veldkamp te Rotterdam, districtsbouwkundige bij de Rijksgebouwendienst; A. Vellinga te Drachten .dir. van gemeentewerken van Smallingerland; A. L. H. Vingerhoeds te 's-Gravenhage, adj.-accountant 1ste klas se bij de centrale directie van de weder opbouw en de volkshuisvesting; G. Vis ser te Papendrecht. ged. comm. van d< N.V. Visser Smit; J. van Westrienen te 's-Gravenhage. bouwkundig hoofd- ambtenaar-A bij de Rijksgebouwen dienst; W. Wierenga te Coevorden. hoofd van het architecten- en ingenieursbureau G. en W. Wierenga; B. Willighagen te Hoogeveen, insp. bij de N.V. Grondver betering- en Ontginningsmaatschappij. MINISTERIE VOOR UNIEZAKEN EN OVERZEESE RIJKSDELEN. Bij Kon. besluit zijn benoemd tot rid der in de orde van de Nederlandse Leeuw: prof. mr. W. L. G. Lemaire, laatstelijk adviseur-generaal bij het Min. van Jus titie in Indonesië; mr. G. Wijers, oud- pres. van het Hooggerechtshof in Indo nesië; mr. H. W. J. Sonius, gewezen wnd. comm. van het Koninkrijk der Nederlan den te Medan; A. Oudt. adviseur-generaal bij het min. van financiën in Indonesië; dr. A. Houwink. pres. van De Javasche Bank; mr. W. M. Hens. pres.-directeur van de Kon. Paketvaart Mij.; mr. J. S. Sinninghe Damsté, voorz. van de Onder- nemersbond voor Indonesië te Djakarta; prof. C. J. Jaski, hoogleraar, voorz. van de faculteit der diergeneeskunde in In donesië; prof. dr. K. B. Boedijn. gewezen hoogleraar aan de faculteit voor land- bouwwet, in Indonesië; P. A. G. Hubeler, gewezen gen.-maj. der genie van het voorm. K.N.I.L.; C. H. van der Eem, ge wezen gen.-maj. der ynilitaire luchtvaart van het voorm. K.N.I.L.; mr. dr. J. C. de Miranda, gewezen voorz. van de Rege ringsraad van Suriname; A. van der Eyk, dir. van de handelsver. Amsterdam; ir. C. Noome, dir. van de handelsvennoot schap v.h. Maintz Co. te Amsterdam. tot officier in de Orde van Oranje- Nassau: dr. W. J. Cator, handels- raad bij het hoge commissariaat in Indonesië; mr. A. B. H. Niemey eerste-secr. bij het hoge dommissariaat in Indonesië; C. Maathuis, notaris te Pa- lembang; mr. E. Bonn. laatstelijk hoofd ambtenaar ter beschikking van de proc.- gen. bij het hooggerechtshof in Indone sië; A. M. Schoevers. gewezen vertegen woordiger van de directie van de In dische Pensioenfondsen te Bandoeng; P L. Ek. hoofd van de regerings-accoun- tantsdienst in Indonesië: mr. F. J. Jan sen. laatstelijk hoofdambtenaar ter be schikking van de min. van financien ir Indonesië; mr. H. W. J. Elias. hoofdamb tenaar ter beschikking van de min. va» financiën in Indonesië; mr. C. Ch. W. Uffelie. hoofdambtenaar in Indonesië, thesaurier van de' prot. kerk daar te lande; ir. H. A. Polderman, adviseur het hoofd van econ. zaken en industrie in Zuid-Sumatra; ir. J. A. Vertregt, ver- tegenwoordiger van de handelsvereni ging Amsterdam te Djakarta; C. H. F. de Vries. dir. voor cultuurzaken van de Nederlandsche Handel Maatschappij Djakarta; A. H. de Bruyn. hoofdadm. bij de Billiton Maatschappij te Singkep; G. L. Bol. hoofd van het Lands Tinbedrljf op Banka; A. H. Veltman, vertegenwi diger van de Kon. Java—China Paket- lijnen voor Indonesië; D. Bijl. dir. var de Nilmij van 1859 te Djakarta- H. Ha- jonides van der Meulen, voorz. van de Ver. van importeurs-groothandelaren in Indonesië: J. H. W. Eussen. rayon-ad ministrateur van de thee-ondernemingen van Ned.-Indonesisch Landbouw Syndi caat ter Oostkust van Sumatra; dr. J. G. J. A. Maas. hoofdadministrateur van de Deli-Batavia Rubber Maatschappij te Medan; ir. W. H. D. J. Visscher, voorz. van het departement Tjirebon van het Algemeen Suiker Syndicaat, van Indo nesië; O. J. Loggers, dir. van de N.V. tot exploitatie van David Birnie's Adminis tratiekantoor te Djember; K. H. M. Wil- mers, voorz. van de bond vam eigenaren van Besukische Tabaksondernemingen Soexabaja; ir. M. Ph. Adams, hoofding. hoofd van het Plannenbureau voor dt Waterstaat te Bandoeng; ir. J. M. vai Heusden. gewezen ing.-adm. bij de ge- meensch. electriciteitsbedrijven te Ban doeng en omstreken; N. Genet, hoofd van de scheepvaartinspectie, haven- en loodsdienst in Indonesië (bij bevorde ring); H. W. R. Krauss, laatstelijk insp.- afdelingshoofd bij het dep. van scheep vaart. hoofd van de hydrografische dienst in Indonesië; mr. B. J. Lambers. gewe zen hoofd van de afd. centrale huisves ting van het dep. van soc. zaken in In donesië. mr. P. T. J. van Tetering ge wezen hoofdambtenaar ter beschikking van het hoofd van het dep. van soc. za ken in Indonesië: W. Schllperoort ge wezen hoofdambtenaar ter beschikking van het hoofd van het dep. van soc. za ken in Indonesië: H. Krijsman, voorzit ter van de bond van kunstkringen in Indonesië; E. Israël, gewezen hoofd van het bezoldigingsbureau van de dienst voor alg. personele zaken in Indonesië, thans adviseur; dr. H. F. Fischer, gewe- insp. van gezondheid in Indonesië; gynaecologische afd. der centr. burger lijke ziekeninrichting te Djakarta; A. van Hillegondsberg gewezen kol. dor genie van het voorm. K.N.I.L.; A. W. Allirol gewezen res.-kol.-tit. van het K.N.I.L.: R. G. van Wichen gewezen kol. van het voorm. K.N.I.L.; dr. L. B. van Bommel gewezen kol. van net Voigt j, SC1VCKI1 »U'. K.N.LL.; L. J. J. Peiffer gewezen kol. van het voorm. K.N.I.L.; D. H. G. van Bergen van der Gijp gewezen kol. van het voorm. K.N.I.L.; L. T. W. de Vries*» gewezen luit.-kol. I.L.; G. ten Cate*). ge' PM luit.-kol. van K.N.I.L.; J. W. Brouwer gewezen maj. van het voorm. K.N.I.L.; K. Stoken gewezen res.-maj. van het m. K.N.ID.; J. W. Henning gewe- maj. der inf. van het voorm. K.N.I.L.; 3. Schoorl. dir. van het deD. van openbare werken op Curagao; ir. P. C. Arends, waarn. hoofd van de dienst voor ec. en techn. aangelegenheden in Nieuw- Guinea: F. J. Groeneveld, ass.-res. 1ste klasse bij het bin. bestuur in Nieuw- Guinea; J. C. van Hoeve. tijd. waarn. hoofd van de dienst voor gezondheids zorg. sociale en culturele aangelegenhe- v-Guinea; dr. J. J. Miedema. endingsarts te Hollandia (Nieuw-Guinea); mr. H. J. C. Buurman van Vreeden. referendaris bij het minis terie: W. Companjen, dir. van de Han delsvereniging Harmsen. Verwey Dun- lop te Amsterdam; dr. H. J. Friedericy. voorlichtingsadviseur voor Ned.-Indone sische zaken bij de Ned. ambassade te Washington: J. Geurink. gep. luit.-kol.- "t. van het K NIL., werkzaam bii het inisterie (bij bevordering); J. C. F. Schor. dir. van de Cultuurbank N.V: J Vitters. dir. van de N V. Binnenl. Vaart Risio Sociëteit te Amsterdam. tot ridder in de Orde van Oranje-Nas- __u: mej. C. J. Miedema. lerares aan de chr. kweekschool te Ambon; mr. H. G. J. Postel, procuratiehouder bij de Escomp- tobank N.V. te Menado; Th. M. van Drie! dir. van de N-V. P. A. Rennault's verf-, inkt- en blikfabrieken te Soerabaja: B. D. van der Laag. gezaev. bii de Ko"- Paketvaart Maatschappij: J. E. G. A. van der Schaaf, hoofdwerktuigkundige bij de Kon. Paketvaart Maatschappij: ir. R. Haverschmidt. adm. van de Steenkolen mij. Parapattan in Oost-Borneo; H. J. J. van Tol. gewezen hoofd van de adm., thans financieel en adm. directeur, van de Levers Zeepfabrieken Indonesia NV. Djakarta: J. W. d'Hane. secr. van het Alg. Syndicaat van Suikerfabrikanten in Indonesië: J. Balt. adm. van de Thee onderneming Kajoe Aro (Westkust van Sumatra); F. M E. M. Moormann. oud- adm. van de suikerfabriek Tandjong Tirto (Midden-Java); mevr. W. J. Hfds- na, geboren Rahder. gew .oorzitster van de algem. v berplanters ter Oostkust -Sumatra;' v'Le Pout-re.adm. van de vezelfabriek Kola Blater in Besuki; P. L. Storm van Leeuwen adm. van de onderneming We- di Birit in Klaten: W. Dijkshoorn, plan ter op de tabaksonderneming Glugur in Boven-Deli: J. J. Willemse, oud-planter in Palembang; J. J. Hoevenaar, planter de oliepalmonderneming Sawit Se- b'rang in Deli; H. K. F. Meyer, hoofdadm. van de Rubberonderneming Banterdjaja in Bantam; F. Gazendam. adm van de rubberonderneming Klapanunggal in Bo- gor; ir. G. J. D. de Groote. admin, van de suikeronderneming Sumberhardjo ,n Pemalang; H. C. Steen-meyer. admin, t de cultuuronderneming Sungej Lembu Zuid-Banjuwangi; Werff. adm. ming Glenmore de rubberonderne- Zuid-Banjoewangi; F. Haastert, adm. van de suikerfa briek Pandji in Noord-Banjoenwangi; F. Scalonge Jr.. admin ocdiuiisc uau....... de thee— rubberonderneming Mandaling in .Suka- bumi: J. van der Ende, _yoorz. verte- ■PÜHIP samenwerkende Indonesische werkers organisaties; E. H. Maahs. havenloods bij het dep. van scheepvaart in Indonsië; J. van den Hoek, dir. van de Schoolver. in Sime- lungun te Pematang Siantar; mej. I. van Dewall, gewezen hoofd van de Darmo- school te Surabaja; mej. P. M. Stoel, ged. hoofdverpleegster bij het krankzin nigengesticht te Bogor: Th. H. de Loo') gewezen kapitein van het voorm. KNIL; J. C. Quapp*), gewezen res.-kap. van het voorm. KNIL; A. Hillen*), gewezen kap. der genie van het voorm. KNIL; F. J. Berting*), gewezen reserve-kapitein van het voorm. KNIL; G. G. A. W. Coen- raad*), gewezen reserve-kapitein van het voorm. KNIL; F. D. Laurens*), ge-. kapitein van het voorm. KNIL; G. H. de Vogel*), gew. res.-eerste-luit. irm. KNIL; H. G. Heystek*), gewezen res.-eerste-luit. van het voorm. KNIL; H. H. Geissel, gewezen hoofd boekhouder bij de magazijnsverzorging Kan Langer Mee verkrijgbaar in alle zaken KLM raambiljet WERKKLEDING At-, Reeds meer dan 17 jaar in gebruik bij da KLM FA8R.N.V. EHCO HAAKSBERGEN Advertentie baronesse van Lynden, wijkzuster, te vens belast met de armenzorg bij de evangelische broedergemeente te Para maribo; R. A. L. Sanchez, hoofdschei- kundige bij de Surinaamse Bauxite Mij te Moengo; E. R. Wessels. division man- nager van de Esso Standard Oil (Antil les) S. A. in Suriname: N. M. Chuma- ceiro. onder-directeur van S. E. L. Ma- duro Sons N.V., dir. van de Curagaose Haven Maatschappij; P. G. Maas (frater Rigobertt), dir. van het opvoedingsge sticht Scherpenheuvel op Curagao; J. B. van der Meer, r.k. geestelijke op Cura cao: C. P. Neuman, adm. van de N.V. Curacaose Hypotheekbank; H. B. C. Schotborgh. districtsmeester van het tweede district op Curagao: mejuffrouw J. M. Vulkers, moere vicaria der zusters Dominicanessen op Aruba: A. H. M. van Weel, griffier der Staten van de Nederl. Antillen: J. Ariks, evangelist bij de Chr. gemeente te Manokwari; K. den Hartog. controleur le klasse bij het binnenlands bestuur in Noord-Guinea: P. Hoeboer pastoor te Merauke; W. F. Kraan, gezagv. bij de Kon. Paketvaart Mij. is verleend de titulaire rang van gen.- aj. aan gep. kolonel van het voorm. KNIL, B. A. van Gulik; kolonel aan de gep. luit.-kol. van het voorm. KNIL J. H. J. Brendgen; majoor aan de gep. kapitein van het voorm. KNIL, A. V. Vosveld; tweede-luitenant aan de gep. onderluit.-hoofdvliegtuiemonteur van het m. KNIL A. van Pelt. Gedecoreerden te Leiden en omgeving Burgemeester Van Kinschot officier Oranje-Nassau Benoemd tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: Jhr mr F. H. van Kinschot, burgemeester van Lei den; P. A. Wernink Jr te Wasse naar. *directeur van de N V Werninks Beton-Maatschappij en voorzitter van de Bond van Fabrikanten van Betonwaren in Nederland; H- Meyer, voorheen adjudant-directeur van de centrale dienst voor in- en uitvoer, te Oegstgeest- Benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: C. A. van Dam, wet houder van de gemeente Hazerswou- de; dr H. E. Buiskool, taalkundig adviseur te Leiden; dr J Riemens, emeritus-predikant bij de Ned. Herv. Gemeente te Leiden, thans wonende te Zeist. Benoemd tot ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw: d r J. de Zwaan, lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal. wonende te Leid en- Verleend is de ere-medallle in goud, verbonden aan de Orde van Oranje- Nassau aan: F. H. Backes, adjudant de rijkspolitie te Leiden, wonende Moordwijkerhout; B. P. du i x, procuratiehouder bij de N V. A. W. Sijthoffs Uitgeversmaatschappij te 'den; C. M. Veltema, technicus A bij de medische chemie, waarnemend pedel van de Rijksuniversiteit te Lei- Eremedailles voor Nederlanders, die zich in Indonesië verdienstelijk maakten De eremedaille, verbonden aan de orde an Oranje-Nassau: in goud is nog toegekend aan: mej. M. Klaassen. verpleegster bij de Doopsgezinde Zending te Kelet (Java); mevr.. S. M. Pfaltzer, echtgenote van de hoofdadministrateur van de Landbouw Maatschappij „Oud Djember". dr Pfiilt- te Djember; mej. J. M. Rijkhoejt, verpleegster bij de Vrij-Evangelische Zending (Samosir-Zending), thans te Pematang Siantar; A. T. Kouthoofd, hoofdopzichter-machinist bij de Staats spoorwegen te Padang; Ch. H. Brunet de Rochebrune, hoofdgedipl. technisch- ambtenaar bij de P.T.T. te Bandoeng; H. Moes, technisch-ambtenaar 1ste kl. bij de P.T.T. in Indonesieë; J. R. F. Ruge- bregt, gewezen onderluitenant "voor spe ciale diensten van het v.m. K.N.I.L.; N. van Leeuwen, gewezen magazijnmeester lste kl. bij de Leger Productie Bedrijven van het v.m. K.N.I.L.; J. A. Winters, wezen onderluitenant van de militaire motordienst van het v.m. K.N.I.L. Timmermans, gewezen administratieev kracht bij de Leger Productie Bedrijven van het v.m. K.N.I.L.; G. J. de Smid, gewezen werktuigkundige bij de Leger Productie Bedrijven; O. Ebien Pesa, ge wezen onderluitenant bij het militair bureau Personeel (met de zwaarden); M. Timmermans, gewezen administratieve infanterie (met de zwaarden); J. Coors, gewezen onderluitenant der militaire administratie (met de zwaarden); J. C. Hollander, gewezen onderluitenant bij het militair bureau personeel K.N.I.L. (met de zwaarden); J. W. Burne, werk zaam ten domeinkantore te Paramaribo; mej. J. M. Jansen, verpleegster (kloos terlinge) in de St. Ger-ardusMajella Stichting te Paramaribo', A.- J. Kerssen- berg, laborant in 's Lands magazijn var geneesmiddelen te Paramaribo; mej. C Krom, verpleegster (kloosterlinge) in dt St. Gerardus Majella Stichting te Para maribo; Rehman 452/Aa, Hindoestaans het voorm. KNIL; Jkvrouwe J. W. letterkundige te Dijkveld-in Suriname; W. F. Scheek, districtsklerk lste klasse bij het districtscommissariaat Suriname, te Paramaribo; F. J. Ch. Stuger; land bouwer in Suriname (Saramaccapolder); Ph. P. Donkers (Zuster Jeanne d'Arc), administratrice van de R.K. scho en de Congregatie van Schijndel op Curaggao; mej. R. E. Mendez, onder- ;res bij het R.K. onderwijs op Cu ragao; mej. C. S. Tromp (Zuster Gerarda Majella), onderwijzeres bij het R.K. derwijs op Aruba; H. A. Kemmink, hoofdopzichter bij de Dienst der Open bare Werken op Aruba. In zilver aan: A. A. von Grumbkow, gewezen op zichter lste kl. bij de Leger Productie Bedrijven van het v.m. K.N.I.L.; I" Andreas en E. Nijman, gewezen opzich ter bij de Leger Productie Bedrij W. Schaap, gewezen -adjudant-onder- officier-administrateur; M. I. van Bree- men. gewezen landstorm-adjudant-onder officier-genie-werkman van het K.N.I.L. (met de zwaarden); J. M. Peters, gewezen sergeant-majoor-instructeur der infanterie (met de zwaarden); J. H. Mul der, gewezen sergeant der militaire luchtvaart (met de zwaarden); I Kernkamp, gewezen sergeant bij het militair bureau personeel; C. J. Wint- horst, gewezen sergeant bij het militair bureau personeel (met de zwaarden); E. A. van Eyden, gewezen fourier-staf- schrijver (met de zwaarden), allen van het K.N.I.L.; L. D. Awashti, landbouw in Suriname (Nieuw-Libanon); J. W. Beek, gepens. agent van politie 2de klasse te Paramaribo; C. A. A. Doelwijt, gepens. agent van politie lste kl., thans buiten gewoon agent van politie, te Parama ribo; R. C. Elstak, gepens. agent van politie lste klasse, thans, buitengewoon agent van politie, te Paramaribo; A, M. Ernst, concierge van de Graaf van Zin- zendorfschool der Evangelische Broeder gemeente te Paramaribo; mej. E. B. Jacot des Combes, hoofd van de wasserij in 's Lands hospitaal te Paramaribo; J. S. In zilv P. de Vr cierge bij het kantongerecht te L e ï- J. H. van Ni el, gepensionneerd technisch assistent A bij het rijksmu- >r de geschiedenis der natuur wetenschappen te Leiden; J. L. G- Rigthart van Gelder, amanuen sis A bij de afdeling heelkunde van het Academisch Ziekenhuis te Leiden; J der Niet te Noord wijk aan schipper van de rceireddingboot; an der Neut. hoofdboekhouder bij D. en Joh. Boot NV. te Alph an den R ij n. In brons aan: J. Heemskerk H i 11 e g o m. besteller eerste klasse der PTT.; P. H. Vinkensteijn te Lei- stationsarbeider bij de N V Ned. Spoorwegen; A. in 't Veld te Haar- r m e e r, bloemistknecht bij de N.V. Bloembollenbedrijf Eduard Nieu- wenhuis te Lisse. Eremedailles voor militairen )e eremedaille verbonden aan dt orde van Oranje-Naussau, met de zwaarden is toegekend in zilver aan: adj.-o.o.-administrateur J, G. A. W. H. Hermes; adj.-o.o.-adm. P. Soomer; adj.-o.o.-adm. J. P. van Raaü; adj.-o.o.- adm A. Klarenberg; adj.-o.Q.-adm. H. A. SnUder; adj.-o.o.-adm. J. Zevenhuizen allen van het dienstvak der militaire administratie; gep. adj.o.o.-adm. A. W. Schoenmaker: gep. adj.-o.o.-schrijver J. H. Kielder; adj.-o.o.-schrijver J. P. J. Lückel; adj.-o.o.-schrijver M. Blokland: adj.-o.o.-schrijver C. Gijse; adj.-o.o.- schrijver H. J. Brinkhorst allen van het dienstvak der militsfire administratie; adj.-o.o.-instructeur P. Fröhlich; adj.- o.o-instructeur Hendrik Veldhuis; adj.- o.o.-instructeur L. J. T. Coolegem allen van het wapen der Infanterie; kapel meester A. Kappert; adj.-o.o.-instructeur J. C. A. T. van Stratum, van de cava lerie; adj.-o.o.-instructeur C. A. Berg- de artillerie; adj.-o.o.-inslruc- teur' G. J. Driessen, van de artillerie; adj.-o.o.-instructeur J. Boogaard van de artillerie; de, als zodanig tijdelijk aan gestelde, dpi adj.-o.o.-instructeur A. J. Hoitink, van het wapen der artillerie; adj.-o.o.-instructeur J. van Haarlem, van het wapen der genie; adj.-o.o.-in structeur M. H. Voets, van het wapen van de'verbindingsdienst; adj.-o.o. van de Mil. Geneesk. Dienst A. J. van Hun- nik, van het dienstvak van de genees kundige dienst; de militaire apothekers bediende adj.o.o. I. van der Molen, van de mllitair-pharmaceutische dienst; adj.- o.o.-magazijnbeheerder J. J. den Boef, van het dienstvak der intendance; adj.- o.o.-magazijnbeheerder M. L. M. Mejjll, ran het dienstvak der intendance; adj.- i.o.-instructeur P. A. van IJsseldijk, van het dienstvak van de technische dienst; de, als zodanig tijdelijk aangestelde, sergeant-majoor-monteur L. Smits, van het dienstvak van de technische dienst; adj.-o.o.-wapenhersteller L. Dorjee, van het dienstvak van de technische dienst; sergt-maj.-geschuthersteller G. Belzer, van het dienstvak van de technische dienst; de hoofdopzichter van de vlieg- luigtechnische dienst B. den Braven, van het wapen der militaire luchtvaart; op zichter lste klasse van de magazijndienst P. Bakker, van het wapen der militaire luchtvaart; de opzichter der lste klasse van de magazijndienst T. Elbertse, van het wapen der militaire luchtvaart; adj.-o.o.-instructeur J. Metz, van het wapen der militaire luchtvaart; adj.- o.o.-instructeur M. D, Hol, van het wa pen der militaire luchtvaart; opper wachtmeester G. P. Middelkoop, van het wapen der Koninklijke marechaussee; opperwachtmeester J. Hofland, van het wapen der Koninklijke marechaussee; de als zodanig tijdelijk aangestelde, dienst plichtige adj.-o.o. voor speciale diensten D. A. Otte; de, als zodanig tijdelijk aan gestelde, dpi opperwachtmeester voor speciale diensten, G. M. Bitterling; de, als zodanig tijdelijk aangestelde, dpi. wachtmeester C. Varkevisser, van het dienstvak van de aan- en afvoertroepen. De bronzen eremedaille, verbonden aan de orde van O.N. met de zwaarden, werd toegekend aan: de korp.-kok J. C. Koole, van het wapen der infanterie; de, als zodanig tijdelijk aangestelde, wacht meester J. L. J. Vosters, van het wapen der Kon. marechaussee; de marechaus see lste klasse C. T. van Bergen, van de Kon. marechaussee; de, als zodanig tij delijk aangestelde dpi. marechaussee 2de kl. W. G. T. Braem, van de Kon. mare chaussee. De bronzen eremedaille, verbonden aan de orde van O.N. is toegekend de gep. magazijnknechtIn vaste diens' C. A. Tuinman; de fortwachter J. TT Gehem. Wanneer wordt visserij conventie in werking gesteld? Op de West-Europese visserij confe rentie, die in Scheveningen werd gehou- is door alle deelnemers een aanbe veling aan de regeringen aanvaard, waar teleurstelling wordt uitgesproken over het feit, dat de in 1946 in Londen geslo ten conventie ter bescherming van de isgronden nog steeds niet in werking getreden. Aangedrongen wordt op spoedige ratificering. Om de visgronden doelmatig te be schermen zal in onderlinge West-Euro pese samenwerking nieuwe voorstellen worden ingediend, waarbij ook de At lantische Oceaan wordt betrokken. Verder werd besloten, dat van Neder landse zijde een inleidend rapport der „marketing" zal worden uitgewerkt. De volgende conferentie "wordt in Noorwegen gehouden. Wel 5 pet loonsverhoging Zes dispensatieverzoeken afgewezen Het College van Rijksbemiddelaars heeft zes verzoeken tot dispensatie van de laatste vijf percent-loonronde afge wezen. De verzoeken waren ingediend door het huurauto- en taxibedrijf, het kruideniersbedrijf het fotografisch be drijf, de melkdetailhandel, de rietcultuur in Overijsel en de bosbouw. Over ver zoeken van de tuinbouw en van de boom kwekerijen buiten Boskoop is nog geen beslissing genomen. spons er over! Lall, landbouwer in Suriname; W. A. G. Leeflang, ziekenoppasser in de districten te Lelydorp (Suriname); G. M. Milzink. ziekenoppasser in de districten te Mar- garethenburg (Suriname); H. W. Ritter, agent van politie 2de klasse te Paramaribo; C. H. Sleur, eerste-boek- houder van de Surinaamse Bauxite Maat schappij te Moengo; J. Lapré, hoofdop zichter bij de Dienst voor Economische en Technische Aangelegenheden Nieuw-Guinea. In brons aan: mej. C. M. Beudeker, wasvrouw bij de familie L. C. van Amson te Paramaribo; Th. J. Frederiks, gewezen voorman van de voormalige Leyskolonie in Suriname; Menggik 185/DD, gewezen arbeider in de Cultuurtuin in Suriname; mej. A. M. Kwidama, dienstbode te Willemstad (Curagao); mej. P. V. Romano, dienst bode te Willemstad (Curagao); mej. A. C Coppy, werkvrouw bij het dep. Uniezaken en Overzeese Rijksdelen. (Adv t ii Zou het handig zijn...? Als dit middel niet helpt is de jongen verlo ren, ik kan hem slecht missen in de zaak, maar ziekte vraagt naar geen tijd of drukte... mijn zegen heb je, wees daarvan overtuigd. Deze woorden tilden Arie weer op uit zijn som bere overwegingen, hij zag in vooruitgenieten weer zon op het water en vluchtige wolkenscha- duwen die speels gleden over rimpelige golfjes. Hei, het leven was goed... In deze stemming schreef hij een brief aan Wim en Rie, een brief waarin hij uitbundig de geneuchten van de reis bezong en medelijdend sprak over de ongelukkigen, die gedoemd waren tot een leven in de steden die dwaze mensen gebouwd hadden. Een uur vóór het vertrek ontving hij van Rie een telegram: Veel plezier, hebben nieuwe auto stop droomwagen stop ontmoeting langs Maas mogelijk. III. „De Zwerver", een in luxe kleuren geverfde zaimdrijver, lag vaarklaar voor de. grote tocht. Arie en Kees inspecteerden voor de laatste maal de inventaris, straks als de vloed door kwam zouden zij vertrekken. Wat ben je van plan met die tenten? vroeg Kees terwijl hij wees naar de rollen tentendöek waarvoor nog geen plaats gevonden was. Die tenten... waarom neem ik ze mee... mis schien om eens aan de wal te slapen... mogelijk is ook dat ik voorbereid v/il zijn op onverwachte dingen... gasten of zo..., antwoordde Arie aarze lend. Een onverklaarbare impuls had hem gedrongen de tenten mee te nemen, want zoals de schipper de wind die pas veel later zal opsteken voorvoelt, zo had Arie een gevoel van naderende avonturen, waarvoor hij zich moest uitrusten. Nu Kees er naar vroeg, schaamde hij zich zijn voorgevoelens uit te spreken en dekte hij zich achter een ont wijkend antwoord. Doch Kees'vroeg niet naar een nadere verkla ring, ongedurig als een schooljongen die prettige dingen voor zich ziet, sprong hij van de hak op de tak. Het was een daverend afscheid, vertelde hij, beloften zonder eind en ontelbare traan tjes en zoentjes, het leek wel een vredesfeest met knetterend vuurwerk, maar Keesje heeft zich niet laten lijmen. Even later sprong hij naast de mast op de doft en met uitgebreide armen sprak hij theatraal de rivier aan: O watertje lief, zacht zal ik over je voortglijden en zoet zal mijn slaap zijn., je boorden zijn liefelijk en teer is je boezem en geen vrouw is er om je trouweloos te maken, wees gegroet mijn vriendin in donkere uren... Ben jij gek geworden? vroeg Arie nuchter. Kan een mens van blijdschap gek worden..., maar 't is al over... ik moest iets zots doen... het is net of er vandaag een nieuw leven voor me begint. Arie knikte slechts, de uitgelatenstemming van Kees was een bewijs van diens gevoel van bevrijding. Het was een wankel huwelijk waar aan hij was begonnen te dokteren; voorlopig moest hij zwijgen, eerst moest Kees uit de be- vrijdingsroes groeien naar een kalme bezonnen heid. Glimlachend liep hij naar de kop van de krib en daar zag hij de eerste bewijzen van het ke rend getij, een paar houtkrullen dreven lang zaam hogerop. Haal het anker maar op, we gaan varen, schalde hij over het water heen naar Kees. die zingend het ankertouw begon in te palmen. Zeil en fok werden gehesen, het grote avontuur was aangevangen. Langzaam dreef de boot over het stille water tussen de kribben tot voorbij de kop van de krib waar de stroom de zwakke wind zou gaan hel pen. Het weer was uitzonderlijk mooi, de lucht leek transparant en de zon glansde veelkleurig op het onbewogen water. Een grote gepolijste vlakte leek de rivier, want de wind was niet bij machte enige rimpeling in het water te brengen. Het was bijna windstil, zeil en fok hingen slap neer en de vloed kwam traag opzetten, de drang van de wind ontbrak om het water vanuit de zee op te stuwen. Tergend langzaam gleed de boot voort, stil en geruisloos als een zwaan, die dommelig zich laat drijven op het onbewogen water. Hoeveel kilometer is het naar de grens? In formeerde Kees die zichtbaar genoot. Driehonderd, de Maas is krom, antwoordde Arie. Als we zo gaan, hoeveel dagen hebben we dan werk? Drie weken ongeveer. Drie weken naar de grens, drie weken Bel gië... zes weken voor de heenreis, zés weken terug, dat wordt twaalf weken... O, Suzanna, wat is het leven schoon. (Wordt vervolgd Het lied der aethergolven ZONDAG 29 APRII HILVERSUM I (402 i 8.15 Gra KRO 8.00 Nieuws en weerbi 8.25 Hoogmis. NCRV 9.30 Nieuws. 9 45 Alt. ,'mbalo en cello. 10.00 Ger. kerkdienst. 11.30 ew. muz. KRO 12.15 Apologie. 12.35 Gram. 12.40 Lunchconcert. 12 55 Zonnewijzer. 1.00 Nieuws. 1.20 Lunchconcert. 1.45 „Uit het Boek der Boeken". 2.00 Radio Phllh. orkest en soliste. 2.55 „Grote tekenaars: Katsushlka Hokusai", causerie. 3.45 Koorconcert. 4.10 u. „Katholiek thuisfront overal!" 4.15 Sport 4 30 Lof. IKOR. 5 00 Kerkdienst 6.15 Lutherse dienst. NCRV. 7.00 Gram. 7.15 .Mensen op de achtergrond", causerie. 7.30 Nieuws. KRO 7.45 Act. 7 52 Boekbespreking. 8 05 De gewo ne man. 8 12 Gev. programma. 10.50 Avond gebed. 11.00 Nieuws. 1115—12.00 Gram. HILVERSUM II (298 m). VARA 8 00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.40 Voor gerepatrieerde militairen. 9 00 Vacantietlps 9.12 Postduiven. 9.15 Verzoekprogr. 9.45 uur '..Geestelijk leven", causerie. 1000 Instru mentaal trio. 10.25 Met en zonder omslag. 10.50 Metropole-Orkest. 11.15 Cabaret. AVRO: 12.00 Salonorkest. 12.30 Do Zondagclub. 12.40 Orgelspel. 1.00 Nieuws. 11.5 Mededelingei 1.20 Dansmuziek. 1.50 „Even afrekenei Heren I" 2.00 Gram. 2.05 Rubriek van Kunst en Cultur. 2.35 le en 2e bedrijf uit „Die Ent- führung aus dem Serail", opera (gr.pl.). 4.00 Filmpraatje. 4.15 Accordeonensemble. 4.30 Sporlrevue. VARA 5.00 Voor de Jeugd. 5.25 Het Lauriston Gardens Mysterie", hoor spel. 5 45 Pianospel. 6.00 Sportcommentaar. 6.15 Nieuws. VPRO 5 30 Ned. Herv. Kerk dienst. IKOR. 7.00 Klnderdienst. 7.35 Bij bi vertelling. AVRO 8 00 Nieuws. 8.05 Act. 8.15 3e Bedrijf van „Die Entftihrung aus dei Serail", opera (gr. pl.) 8.45 „De Forsyte Sag< Een man van Fortuin", hoorspel. 9 25 Amu: muziek. 9 55 Hersengymnastiek. 10.30 Gran 10 40 Bariton en orgel. 11.00 Nieuws. 11.1 Metropole Orkest. 11.45—12.00 Gram. (Advertentie) GEZONDE SLAAP:) <:PuUman CYYlatraóAen ENGELAND, BBC Home Service, 330 m 12.10 Crltieken. 12 55 Weerber. 1.00 Nleu- 1.10 ..Country Magazine". 1.40 Gram. 1.50 l Wenken voor de tuin. 2.15 Hoorspel. 3.15 tl Gram. 3.30 Hoorspel. 4.45 Gram. 5.00 Voor kinderen. 5.55 Weerber. 6.00 Nieuws. 6.15 Or kestconcert. 7.45 Avonddienst, 8.25 Liefdadlg- heidsoproep. 8 30 Hoorspel. 9.00 Nieuws Causerie. 9 35 Klankbeeld. 10.35 Plano dracht. 10.52 Epiloog. 11.00—11.03 Nleu ENGELAND, BBC Light Programm 1500 en 247 m. 12.00 Verzoekprogramma. 1.00 Gev. i 2.30 Hoorspel. 3.30 Gram. 4.00 Gev. proj 4.30 Gram. 6.00 „Round Britain Quiz." Lichte muziek. 7.00 Nieuws. 7.30 Lichte 830 Community singing. 900 Gev. progra: 9 00 Nieuws. 10.15 Planovoordracht. 10.30 Mu zikale causerie. 10.45 Orgelspel. 11.15 Lichte muziek. 11.56—12 00 Nieuws. BRUSSEL 324 t 484 r 11.45 Gram. 12.15 Radiojournaal Weerberichten. 12.32 Omroeporkes Nieuws. 1.15 Gram. 130 Voor d« 3.00 Operamuziek. 3.30 Gram. 4.C soldat i.45 Idem. 5.55 Sport. 6 00 istig halfuur. 7.00 Nieuws. 8.00 Actualiteiten. 8.15 10 00 Nlei ws. 10.15 Ver- euws. 11.05—12.00 Dans- izlek. BRUSSEL 484 m. 12.08 Omroeporkest. 100 Nieuws. 1.15 loekprogram. 2.30 Gram. 3.00 Oarkes :ert. 3.45 Gram. 4.45 Dansmuziek. 7.00 C dienstig halfuur. 7.45 Nieuws. 8.00 Sym i-orkest. 8.45 Gram. Lichte muz. 10.00 suws. 10.10 Dansmuziek. 10.25 Lichte 10.55 Nieuw». 11.00 Gram. 11.55 Nieuws. MAANDAG 30 APRIL. HILVERSUM I (402 m). NATIONAAL PROGRAMMA. 7.00 Felicitatie namens de Omroep door Ir L. A. Kesper. Regeringscommissaris voor et Radiowezen. 7.07 Nieuws. 7.22 Reveille. 8.00 Felicitatie namens de Omroep door Mr. L. A. Kesper, Regeringscommissaris voor het .wezen. 8.07 Nieuws. 8 22 Carillon. 8.30 sementsmuziek. 9.00 Voor de vrouw. 9.20 Sopra i plant 9.30 Kar jrkest. Kath. uitzending. 10.30 Gram. 11.00 Kamerkoor. 11.15 Voor de zieken. 11.40 Reportage klnderaubadc voor het Koninklijk Paleis te Soestdijk. 12.00 Politiekapel. 12.30 Land- en Tuinbouw. 12.33 Pianoduo. 12.55 .30 April 1838: Koninklijk Besluit van Wil- erband met de aanleg van de Rljn- 1.00 Nieuws. 1.15 Promenade- orkest en klein koor. 2.00 „Ons nationale lied alle tijden", causerie met yoordracht. 2.15 Stoelendans. 3.15 Kamerorkest en solist. 3.30 „Een vlag waait van de toren", de :hlse schooljeugd viert Koninginnedag. Jram. 5.10 Hersengymnastiek. 5.30 Radio Philharmonlsch orkest en koor. 6.00 Nieuws. 6.15 Militairen zetten hun beste beentje voor. 6.55 .."Het klaverblad", klankbeeld. 7.20 Strijk- 7.40 „Uit het oog ln het hart". 8.00 8 05 Utrechts Stedelijk Orkest. 8.15 Toespraak door de Min.-President Z. Exc. dr W. Drees. 8.20 Omroeporkest en groot koor. 8.45 Vraaglekenrcis door feestvierend Neder land. 9.15 Metropoleorkest (9.30—9.45 Ballon netjes op de Dam"). 10.00 Vraagtekenreis door feestvierend Nederland. 10.30 Gram. 10.45 Alt en orgel. 11.00 Nieuws. 11.15 Taptoe door de Kon. Militaire Kapel 11.50—12.00 Dagsluiting door Prof. dr mag. J. B. Kors O P. HILVERSUM n (298 m). NATIONAAL PROGRAMMA. 7.00 Felicitatie Mr L. A. Kespei het Radiowezen. 8.00 Felicl namens de Omroep door Regeringscommissaris voor 7.07 Nieuws. 7.22 Reveille, imem. de Omroep door Mr. Regeringscommissaris voor het Radiowezen. 8.07 Nieuws. 8.22 Carillon. 8.30 Amusementsmuziek. 9.00 Voor de vrouw. 9.20 Sopraan en plano. 9 30 uur Kamerorkest. 10 00 Orgelconcert. 1015 Gram. 10.30 Mor gendienst. (Zie verder Hilversum 1.) ENGELAND, BBC Homo Service 330 m. 1200 Gram. 12.25 Gev. programma. 12.55 Weerberichten. 1.00 Nieuws. 1.10 Lichte mu ziek. 2.00 Voor de scholen. 3.20 Interviews. 3.50 Orkestconcert. 4 20 Viool en bariton. 4.43 Voor de vrouw. 5 00 Voor de kinderen. 5.55 Weerberichten. 6.00 Nieuws. 6.15 Sport. 6.20 Lichte muziek. 6.30 Orkestconcert. 7.30 Cau serie. 7.45 Gev. programma. 8.15 Twintig vra gen. 8.45 Wereldbeschouwing. 9.00 Nieuws. 9.15 Hoorspel. 10.45 Parlementsoverzicht. 11.00 —11.03 Nieuws. ENGELAND BBC Light Programma 1500 en 247 m. 12.00 Voordracht. 1215 Orgelspel. 12.45 Or kestconcert. 1.45 Voor de kinderen. 2.00 Voor de vrouw. 3 00 Lichte muziek. 3 30 Voor ile soldaten. 3 45 Dansmuziek. 4.15 „Mrs. Dales Dagboek". 4 30 Hoorspel. 5.30 Orgelspel. 6.00 Lichte muziek. 6.45 Hoorspel. 7.00 Nieuws. 7.25 Sport. 7.30 Hoorspel met tpuziek. 8.00 Verzoekprogramma. 8.45 Hoorspel. 9.15 Or kestmuziek. 10.00 Nieuws. 10.15 Actuele cau serie. 10.20 Sport. 10.40 Dansmuziek. 11.00 Voordracht. 11.15 Lichte muziek. 1156—12.00 Nieuws. BRUSSEL 324 en 484 m. 11.45 Gram. 12.30 Weerberichten. 12.33 Voor de landbouwers. 12.40 Gram. 1.00 Nieuws. 1.15 Lichte muziek. 2.00 Voor de vrouw. 3.00 Omroeporkest en solist. 4.00 Internationale Radio-Universiteit. 4.30 Kamermuziek. 4.55 Gram 5.00 Nieuws. 5.10 Lichte muziek. 6 00 Franse les. 6 20 Gram. 6.25 Kroniek voor dul- venliefhebbers. 6 30 Voor de soldaten. 7.00 Nieuws. 7 30 Radio-bioscoop. 7.50 Radiofeull- leton. 8.00 Lichte muziek. 9.00 Actualiteiten. 9.15 Omroeporkest. 10 00 Nieuws. 10.15 Klank beeld. 11.00 Nieuws. 11.05—12.00 Verzoekpro gramma, Sluiting. BRUSSEL 484 m. 12 05 Lichte muziek. 1.00 Nieuws. 1.10 uur Rustige muziek. 1.30—7.00 Gram. 7.25 Jazz- 7.45 Nieuws. 8.45 Gram. 9.05 Omroep- ïn solist. 10.00 Nieuws. 10.15 Gram. 10.55 Nieuws. 11.00 Dansmuziek. 11.55 Nieuws.

Nieuwe Leidsche Courant | 1951 | | pagina 10