EN PRACHTAVOND: N.C.R.V. dankt het bollenvak Zal er natriumlicht in een deftige laan komen? JJWE LEIDSCHE COURANT WOENSDAG 25 APRIl 1951 Achtduizend in Hobaho Mariniers-kapel inde narcissen (Van onze speciale verslaggever) TET WAS EEN PRACHTAVOND," zei een Lissenaar, toen ik, als één 1 van de 8000 bezoekers van de Steravond der N.C.R.V. in de Hobaho teravond moeizaam tussen de dicht opeen gepakte menigte over de schoof. Links en rechts stonden talloze auto's en fietsen en een hte haag van autobussen ontnam het uitzicht. En het Vierkant, het •tje van Lisse, was compleet het Leidse Plein. Er was veel licht. Er was •1 geschuifel van voeten. Er schoven auto's moeizaam door de volte en i verkeersagent deed manhaftige pogingen, uitkeringen voor wettelijke isprakelijkheid aan derden te voorkomen, prachtige avond, Hobaho, Iet was ee: rvolle zaal I V. in een welverzorgd programma dank uitsprak aan de bloembollen en. die met een prachtige gift van mille de Haak-in-actie het halfmillioen A bereiken. podium van de enorme hal was bloemen en spandoeken versierd, was burgemeester jhr dr O A. F. in Nispen tot Pannerden. klein maar ad van rechtmatige trots. Gerard de omroepleider der N.C.R.V., g en bedachtzaam Johan Bode- in, bescheiden maar uitgeslapen, ié Candel, in smetteloos wit. De mari- •kapel met Gijsbert van Nieuwland groot tenue. De heer A. L. Dekker het werk-comité, transpirerend maar igdig. En och. daar waren dan ook nog 8000 mensen, die de enorme zaal tot de schemerige horizon bevolkten heer Dekker opende met de NCRV haar aanhang van harte welkom te n. Vervolgens sprak Gerard Hoek. alle aanwezigen op zijn beurt een m welkom toeriep en onder applaus edeelde, dat de 8 ton voor de Haak- juist gepasseerd was, omdat de Uecte. op de graanbeurs in Rotterdam luden. niet minder dan 20.000 had •bracht. Hij was er heilig van over- d. zei hij. dat het millioen gehaald worden, en wees vervolgens op het achtige verschijnsel, dat alle i elke richting, hun steun gi actie. Hij wist van een huisgezin te jtellen, waar moeder en kinderen morgens niets op de boterham name zodoende geld te kunnen sparen vo schone doel der kankerbestrijding. De aartsbedelaar Johan Bodegraven dat het hem pleizier deed. dat hij is de burgemeester van Hillegom wat r op zijn gemak kon bekijken. Op de uste ster-avond, waarop het prachtige tchenk van de bloembollenmensen hem erhandigd werd. was de burgervader spoorloos verdwenen, dat hy vrijwel geen gelegenheid had kregen, wat uitvoeriger zijn dank uit spreken. Achtereenvolgens werden de verschil- medewerkers aan het publiek 6teld: de mariniers-kapel met Gijsbert iwland, José Candel. Henk Dorel io Bakker, die voor de verbindende kst zorgde. En ten slotte mejuffrouw de Ru, de secretaresse van de aarts- (delaar, die de. ingekomen bedragen op- n de kapel. Er was prachtige zang van José Candel en Henk Dorel. Er was een vlotte conférence van Benno Bakker. In de pauze' waren er tientallen ver kopers en verkoopsters van Paul Kaiser uit Rotterdam, die sprits aan de man brachten, en van de Coca-Cola-fabrieken. die dorstige kelen wilden lessen. De op- engst kwam voor een deel ten goede in de haak-in-actie. Na de pauze ging de zaak op dezelfde voet verder. Er waren waarderende woorden voor de heer Dekker en diens man-achter-de schermen, de heer C. Schravendeel. die bergen verzet hebben met hun comité-genoten. De heer C. J. Segers van de afdeling Lisse van de Alg. Ver. voor Bloembollen cultuur vroeg hierna de toestemming var de aanwezigen tot het houden van een collecte, ter bestrijding van de onkosten. Met niet al te kleine manden gingen de navolgers van de „bedelaar" rond en haalden flinke bedragen binnen. Spraakwaterval Aan de spraakwaterval werd ditmaal deelgenomen door vier komedianten. Want. wanneer een man moet vertellen, dat hij liever eerst de schoonmaak ziet uitgevoerd en daarna pas naar de bollen velden wil gaan. terwijl zijn vrouw juist andersom wil wel. dan moet hij wel komedie spelen. Tenminste, als hij een De deelnemers waren Corn. Ofrhan uit Haarlemmermeer, Joh. B. Hartwigsen uit Honselersdijk. C. Verhoef uit Aalsmeer en G\ van Delft een invaller uit Rijnsburg. De heren Verbeek en Ofman wonnen resp. de le en 2e prijs. Tot slot sprak jhr. Van Nispen een dankwoord aan allen, die tot het slagen van deze schone avond hadden bijge- En als finale: een daverende Stars en Stripes van de kapel, terwijl vele fleu rige meisjes het podium beklommen alle leden van de kapel een tuil gele ,.trompet"narcissen aanboden, welke 'dige attentie door de leden tijdens spelen op en in hun instrumenten werden geplaatst. Ook de andere medewerkers werden niet in deze hulde vergeten. Die man uit Lisse had gelijk. Het was een prachtavond. En het mooiste van alles: er is een batig saldo van naar schatting 500 gulden netto. De kranige mariniers lieten zich door de bloemetjes niet van 'de wijs brengen. Letterlijk noch figuurlijk. Foto N. van der Horst. „Kraak-in-actie" aren over en weer vele goede oorden. Er waren ook geestige woorden. werd meegedeeld, dat de aartsbede- ar nóg een andere naam gekregen heeft, 1. die van Koning Haak-in. Bodegraven-zelf vertelde nog een amu- nt geval, dat ging over 34 Zwitserse irloges. die hem voor de actie ter be- ihikking waren gesteld Naderhand leken deze horloges gestolen te zijn. as dus een kraak-in-actie ge- vlotte muziek Verrassingen op Soesldijk Radio-journalisten bij Koningin Juliana Daarna op bezoek bij 't Haagse gemeentebestuur e zestien buitenlandse radio-journa- in, die enkele dagen een rondreis ons land maken hebben gisteren officieel bezoek gebracht aan Konin- Juliana te Soestdijk. De Fransman tefan Pizella bood een groot bloemstuk arin de geschenken van de bui- tnlandse radiovertegenwoordigers waren 'at. Deze geschenken waren typisch het land van de schenkers, o.a. een el van een zeventiende eeuws schip Portugal, een pendule een speel- voor de Prinsessen uit Zwitserland, waaier van fijne kant uit België, een schoentjes van goud brocaat uit st. een boek over de kunstschatten het paleis te Stockholm uit Zweden, boekwerk over de kunstwerken van lichel Angelo in de Sixtijnse Kapel, ledegebracht door de vertegenwoordi- i Radio Vaticana, een schildpad- uletgarnituur van Italiaans handwerk, i vaas uit Noorwegen, een porselei- 1 ruiter uit Oostenrijk en een handge ven zeventiende eeuwse dbek uit iekenland. Vervolgens gingen de radiomensen n Haag, waar burgemeester Schok king hen aan een lunch in het stadhuis de Groenmarkt welkom heette. Ook nkele wethouders en andere autoritei- en aanwezig- De Zweedse radio-journalist Billners, laiikt in hartelijke bewoordingen voor ontvangst. Laatste dienstplichtigen uit Indonesië terug Vier en twintig militairen van de Kon. Landmacht, die het laatste contingent IL-dienstplichtigen vormen, keerden van- laag per vliegtuig uit Djakarta naar Ne derland terug. Dan bevinden zich, behalve de mili- lire missie, nog 450 man in Indonesië, die op basis van vrijwilliger ingeschakeld tijn bij de afwikkeling en de verzorging van het vervoer der Ambonneze met tij delijke KL-status, van wie nog ongeveer i Indonesf vertoeven. Indien de •chepen. waarmede de Ambonnezen naar Nederland zullen reizen, volgens het *af»gestelde schema zullen vertrekken, aal dit vervoer op 20 Mei zijn voltooid. *aarna het afwikkelingscommando op 31 Mei zal worden opgeheven. Charles G. Dawes overleden De bekende financier Charles Gates Dawes is overleden Hij was de schepper van het plan-Dawes en de Daweslening (Van onze correspondent) ET VERLANGEN zien de Rtjnsburgse kwekers, handelaren en vooral niet te vergeten het personeel van de veilingvereniging „Flora" uit naar de vol tooiing van de nieuwbouw het tijdstip. waarop de vergrote zalen in gebruik genomen kunnen worden. De uitbreiding is dan ook de moeite waard. En er wordt onder leiding van de opzichter van het architectenbureau Kraan en Van Nieuw koop te Oegstgeest, de heer P. A. Kouwenhoven, hard gewerkt. gubruik Het begon in een zaaltje op de hoek Verlangend ziet Rijnsburg uitbreiding van „Flora" tegemoet Eerste der 150 spanten van 1200 kilo geplaatst Verslag Ned. Bank Geen geheimzinnige ziekte Het evenwicht zal zeker komen Sommigen beschouwen het tekort op de betalingsbalans als een geheimzinnige ziekte der Nederlandse volkshuishou ding. aldus dr M. W. Holtrop. president der Nederlandse Bank. in zijn jaarver- lag over 1950. Het is echter geen onge- ieeslijke ziekte doch een blijk, dat er neer wordt uitgegeven dan men ver dient. Dit is mogelijk door gebruik van inflatoire geldcreatie of activering van oude liquiditeiten. Nu de productieve kracht van ons land is hersteld, moet de inflatoire financiering een einde komen, te meer daar voortzetting van de civiele buitenlandse hulp nog maar kort zal duren. Spr. ontkende, dat er sprake zou zijn van het opbouwen ener interne prijs- of inkomeninflatie in Ne derland. althans in de laatste jaren. Drie faotoren kunnen het monetaire even wicht verstoren: 1. Geldcreatie door de banken ten behoeve vah de overheid; 2. idem ten behoeve van het bedrijfsleven activering van rustend geld. Deze drie kan men in voldoende mate beheer- Drie groepen van houders vroegen deel van hun liquiditeiten op: a. spaarbanken, b. publiek en bedrijfsleven en c. institutionele beleggers. Er blijkt f 150 min vlottende schuld te zijn opge vraagd ter belegging elders, hierbij heb ben woningbouwleningen aan gemeenten een belangrijke rol gespeeld. Bij een juiste consolidatiepolitiek en bij reser vering van middelen voor aflossing van schuld kan men een beroep van de schat kist op geldcreatie voor de financiering van binnenlandse behoeften vermijden De directe betekenis van de credietex- pansie der banken voor het monetair evenwicht en daardoor voor de beta lingsbalans maakt daadwerkelijke be ïnvloeding voor de centrale bank nood zakelijk, aldus spr. Voor de handhaving van het evenwicht op de betalingsbalans is ook een op juiste beginselen berusten de loonpolitiek van grote betekenis. i het leven geroepen door lonen en prijzen, kan monetaire maatregelen Dezer dagen zag de heer Kouwenho- ?n kans, de vlag op het eerste spant te piaatsen, één van de 150.die 1200 kilo per stuk wegen." Een kraan hijst die 150 spanten op de bekisting, die al ge deeltelijk is aangebracht. In het midden zalen zullen tien betonnen kolom- worden gegoten. Aan de noordzijde er al enige klaar. Op deze kolom- komen de 14 meter lange betonnen moerbakken te rusten, die op hun beurt eer de spanten zullen moeten dragen. De grote regenval heeft niet alleen op de tuinen de grond omgetoverd in moeras, maar ook het bouwterrein één grote blubbermassa geworden. Gelukkig schijnt de zon nu weer, want anders was de bekisting, die grotendeels op de kleigrond rust, zeker gaan ver zakken, zodra de duizenden kilo's beton i de bekisting worden gegoten. De bedoeling van de bouwerij is onder ieer, de aanvoerzaal te vergroten (dus niet met tussendeuren), zodat men dan de beschikking krijgt over een mooie ruime zaal. Evenals de aanvoerzaal zal ook de pakzaal worden doorgetrokken, zodat de kopers niet meer op eikaars tenen behoeven te staan. Het plan is, tussen de twee zalen ruimte open te houden voor een nieuwe tribune in de toekomst. Een veilingvereniging als „Flora" kan onmogelijk langer buiten deze 28 x 72 meter grote zaalruimte. Men verwacht, Een zwart jaar voor de spaarders Een slecht jaar is 1050 geweest voo- het sparen. Blijkens het verslag van d> Nederlandse spaarbankbond is er f 13 millioen meer weggehaald dan ingelegd bij de aangesloten banken, terwijl 1949 overschot gaf van f 42 min. Nu moet men bedenken, dat er altijd nog f 1106 min op de boekjes staat en dai het aantal boekjes met 100.000 is toege nomen. De verwachtingen voor de toe komst zyn niet optimistisch Vereniging Expogé maakte zelf een statuut Daar na zes jaar vanwege de regering nog niet het initiatief is genomen om te komen tot een statuut, bestemd voor ver zetsstrijders—ex-politieke gevangenen heeft het hoofdbestuur van de Ned. Ver eniging van Ex-Politieke Gevangenen uit de bezettingstijd samen met een con sie ad hoe zelf een ontwerp gemaakt, dat aan de ministerraad is aangeboden met het verzoek er een wetsontwerp te maken. dat de zalen in het najaa: genomen kunnen worden. Het is wel jammer, dat men niet een half jaar der met de bouw is begonnen. Dan J men in de drukke tijd namelijk reeds van de nieuwbouw kunnen profi- Flora" is een grote veiling, die ruime bekendheid geniet, zowel in buiten- als binnenland. Omstreeks 1914 zagen en kele Rijnsburgers de behoefte van een veiling in. Zij trokken de stoute schoe- aan en wendden zich tot de boeren leenbank in Den Haag om geld. Nadat vele moeilijkheden overwonnen waren, veilde men eerst in een zaal op de hoek de Tramstraat. Reeds spoedig werd dit lokaaltje te klein. De heer P. Kort kreeg opdracht een andere zaal te bou- nu de „oude zaal" genoemd. Ook hierin kon men het al spoedig niet meer stellen, zodat er in de loop der jaren zier zalen bijkwamen. Ditmaal wordt het aantal zalen niet meer, maar worden de bestaande vergroot. Geldcreatie, i een spiraal moeilijk Herstel van het monetair evenwicht ligt binnen ons bereik, herstel betalingsbalans zal spoedig volgen, aldus spreker. De nettowinst ls f 14.7 (14.5) min, waarvan de staat f 12.9 (11.6) min ont vangt. De rente van binnenlandse wissels daalde van f 20.5 tot 16.1 min door daling van de post schatkistpapier, rente winst op vreemde valuta steeg van t 5.0 tot 11.1 min door toenemend deviezen- bezit, de post provisie steeg van f 4.7 tot 6.5 min door deviezenvergunningen De totale deviezenvoorraad was o.a. als volgt verdeeld: 48.5 pet dollars. 31.2 mar ken. 4.4 Antilliaanse en Surinaamse gul dens. De goudvoorraad steeg van f 741.1 tot f 1170 min, de bankbiljettenomloop daalde van f 3079 tot 2935 min. Visserijconferentie te Scheveningen Overbevissing ter sprake Vier dagen lang zal een 30-tal verte genwoordigers van de nationale visserij federaties van België, Engeland, Frank rijk, Denemarken, Nederland, Noorwe gen. Zweden en West-Duitsland op de Westeuropese Visserij conferentie in het Kurhaus te Scheveningen besprekingen voeren over de problemen, die op het ogenblik in de visserij acuut genoemd mogen worden. De conferentie, welke het karakter van een openhartige, doch informele gedachtenwisseling hebben zal. is een voortzetting van een reeks van conferenties, welke in de afgelopen ja ren in Parijs, Londen en Gothenburg zijn gehouden. Een vraagstuk, dat als een van de belangrijkste beschouwd kan worden, is dat van de overbevissing der Noord- De Stichting van de Nederlandse Vis serij heeft zich met de organisatie van deze visserij-conferentie, welke niet pu bliek is, belast Landingsoefeningen op onze kusten Voor de militaire driedaagse oefening Achilles die gisteren is begonnen, zijn in de haven van Nieuwediep de Britse destroyers Opportune en het fregat Bleasdale aangekomen, benevens een aantal motorboten en landingsvaartuigen. Het Nederlandse smaldeel nummer vijf, bestaande uit de kruiser Tromp en de fregatten Dubois en Van Ewijck zal in samenwerking met de Britse oorlogs bodems landingsoefeningen houden er gens op de kust van Noord-Holland en Friesland. Ook de vliegoefeningen die dezer dagen gehouden zullen worden (zie ons blad van gisteren) staan hier mede in verband. Vroede vaderen konden het niet eens worden HET SASSENHEEVISE RAADHUIS heeft zon mooie publieke tribune. Gister avond zat daar ook inderdaad iemand, maar meestal zijn de banken leeg. Dat ls jammer, want bij een raadsvergadering valt er toch heel wat te „beleven". Gisteravond bijvoorbeeld kwamen orgels, honden, natriumlicht en schoolbanken ter sprake. Een bonte mengeling, die voor liefhebbers van gemeentelijke vraagstuk ken beslist aantrekkingskracht moest hebben. Eerst werden de gemeentewerklieden van vijf in zes groepen geclassificeerd. Ook werd het gemeentepersoneel be dacht met een voorschot van 5% in ver band met de jongste loonronde. Enkele onderwijszaken volgden. Bij de behandeling van een reclame tegen de hondenbelasting die overi gens werd afgewezen deelde de voor zitter mee, dat het bouwen van een asyltje voor loslopende honden aan de Wilhelminalaan in een vergevorderd stadium verkeert. Dit zal tot stand komen met subsidie van de Ned. vereni ging tot bescherming van dieren. De heer Verschoor wilde weten, of men nog een demonstratie te zien kreeg in het vangen van die dieren en dacht in dat verband aan zout.. De verenigingen Het Groene Kruis en de R.K. Kinderuitzending kregen 0.60 per dag subsidie voor 15 kinderen, die gedurende zes weken uitgezonden zullen worden. Na een uitgebreide discussie besloot de raad slechts deel te nemen in het garan tiefonds van de vereniging tot jisbe- strjjding, indien ook de Sassenheimer- vaart tot het werkterrein van de ver eniging zal behoren. Nadere inlichtingen zullen worden ingewonnen. De huisvuil- en vuilnisemmerretribu- tieverordening werd gewijzigd. Het recht wordt niet langer dan 10 jaren na da terbeschikkingstelling van de emmer ge heven, de vergoeding voor zoekgeraakte emmers is vervallen en personen, die méér dan drie emmers hebben, moeten extra-recht betalen. De Ned. Herv. school kreeg 55 nieuwe schoolbanken en de St Pancratiusschool een nieuw orgel toegewezen. De heer Verschoor: Wat gebeurt er met het oude orgel? Voorzitter: Dat blijft ter plaatse. Wil de u het overnemen? In principe besloot men gelden be schikbaar te stellen voor de St Pancra tiusschool voor de aanschaffing van 40 „leerlingensets" (tafel en twee stoelen) en een gebruikte noodwoning, waarin een lokaal voor handenarbeid zal wor den ingericht. Kosten totaal 5775. De heer Van Breda drong er op aan. in de toekomst toch wat zuiniger te zijn op onderwijsgebied en de heer Wesseling was het met hem eens. Wethouder Vogelaar wees op de ge zondheid van de kinderen. Verouderde banken werken een kromme ruggegraat in de hand. Een gedeelte van het industrieterrein Verschillende Goudse grachtjes zullen volgens een besluit van de Gemeenteraad gedempt worden en daarmede zal het bekende kaarsen stadje van een typisch dorpscachet worden beroofd. werd verkocht aan de coöp. vereniging „Ons Belang". Deze zal er een loods voor de opslag van kunstmeststoffen bouwen. Zes vóór zes tegen Een flinke discussie ontstond bij de behandeling van de credietverhoging voor de omleidingsweg ten oosten bebouwde kom. Aan tal van factoren was de verhoging boven de begrotinj te wijten. Het voorstel strandde evenwel Voor de Beukenlaan werd een na triumverlichting voorgesteld. Dit zoi 500 per jaar meer kosten dan gewom verlichting, maar de hoeveelheid licht zou 3^2 maal zo groot zijn. Een deel de raad wilde er echter niet aan vond het te duur. De voorzitter, jhr R. Sandberg van Boelens, hield nog verkeers-technisch betoog, waarin hij de nadruk legde op verblinding en wezigheid van natriumlicht op vele plaatsen in ons land, maar het lukte niet. De heer Verstegen: Ik bewonder vasthoudendheid. Voorzitter: Dank u. De heer Verstegen: Maar u hebt mij et overtuigd! Voorzitter: Dat kan samengaan! Tenslotte werd er gestemd: zes vóór- zes tegenstemmers. Toen moest de ?meentewet er aan te pas komen, om licht te verschaffen in deze verlichtings- kwestie. Het bleek, dat het voorstel in olgende vergadering weer ter tafel zal moeten komen. Onder aanvoering van de heer Ver schoor besloten de raadsleden de naam de nieuwe omleidingsweg van de Hoofdstraat tot de Provinciale weg, die aanvankelijk „Beukenlaan" wé Parklaan" te veranderen. B. hadden „Parkstraat" voorgesteld, dat de beplanting niet ovei-eenkomstig die naam zou zijn. De heer Wesseling drukte zijn mening als volgt uit: „Het deftige straat en Parkléén staat dan beter." Voorzitter: Als het ParkléAn is. krijg je ook meer crediet. En dan moest ei ook nog natriumlicht zijn De vergadering ging tenslotte als een nachtkaars uit met de accoord-verkla- ring van de raad met een aantal comp- tabiliteitsbe sluiten. Mohammedaan premier in Indonesië Nationale Partij zou hebben toegegeven Het grootste struikelblok voor de vor ming van een nieuw Indonesisch kabinet schijnt te zijn vervallen. De Nationale Partij (P.N-I.) heeft zich namelijk bereid verklaard het premierschap af de Mohammedaanse partij, de Mas jumi. Zoals men weet, had de Masjumi deze eis gesteld omdat het programma voor het nieuwe kabinet vrijwel over eenkwam met dat van de afgetreden re gering onder leiding van Mohamed Nat- sir. Voor middernacht moeten beide par tijen aan president Soekarno rapport brengen. Als premier wordt thans genoemd formateur Sukiman (Masjumi) vice-premier de burgemeester van Dja karta, Suwirjo, die lid van de National» Partij is. De namen van oud-premier Natsir en sultan Hamengko Bui den in de ontwerp-samenstelling ontbre ken. Voor de portefeuille van Buiten landse Zaken wordt Moh. Roem. de mali ge Hoge Commissaris in Nederland genoemd. Verder zouden o.a. Djuanda Leimena uit de oude regering *erugker« ou de portefeuille van Godsdienst zaken in handen van de Mohammedaans! partij blijven. In politieke kringen was rnen over d- ontwerp-samenstelling weinig optimis tisch, omdat Sukiman geen volledig r óaat van de Masjumi heeft en geen beide partijen door de formateurs zijn geraadpleegd. Beroepen van Jehova's getuigen verworpen Met de New Australia terug uit Indonesië Met het t roepentrans po rtschtp „New Australia", dat op 7 April uit Soerabaja vertrok en vermoedelijk 29 April in Am sterdam aankomt, komen de volgende personen terug uit Indonesië: Alphen aan den Rytu Huz. R G A. van Vliet. Prins Hen drikstraat 1 E. Hazerswoude: Huz. P. J Jansen, Rijndijk 192. Hillegom: Sold. Th. J. van der Linden, Meer straat 35; sold. J- S Uitendaai, Pastoor- iaan 106: sold. H. B. Broxterman, Julia- nastraat 1; huz. F Ruigrok, Meerstraat 67 Katwijk aan Zee: Sergt D. v. d. Plas, Shiisweg 115. Leiden: Sold. G. A. Lotte. Borgerstraat 5: korp. H C Wesselius. Oosterstraat 5: sold. Th W. Vlootman, Lindestraat 4; sold. J. G Rijken. Hof van Venetië 6: sold. P. H. Hoppers. Aloëlaan 26; korp. P. Mieremet, Keeihof 26: sold. A L. Jansen. Heren- steeg 7a; huz. J. L. F. v. d. Meijden, Lin destraat 19. Sold. C. T Lemmers, Stationsweg 102; sold, J. Kortekaas. Herenweg 242; korp. N Pauw, Vteewijlk. Noordwjjk aan Zee: Sold- C. Duyndam, Schoolstraat 47 a. Oegstgeest: Verpleegster N de Jong, Jufferman- raat 20; korp T. H. Smit, Kempenaar raat 62, Sassenhelm: Huz R Westerbeek. Hoofdstraat 338. Voorhout: Sold. W H van Steyn, Torenlaan 4. Voorschoten: 2e Luit. verpleegster Van Zijl, Treub- Roctc's door de Bollenvelden Spionnerende soldaat krijgt twee en een halt jaar De dipl- soldaat H- J- R- uit Halfweg, die in Indonesië spionneerde roar de Darul Islam werd gistermorgen door het Hoog Militair Gerechtshof tot 2 jaar en zes maanden veroordeeld met ontslag en ontzetting uit de militaire dienst, over* eenkomstig de eis van de auditeur-mili tair. Dronken bromlietser moet vijf dagen brommen De politierechter uit Dordrecht heeft een rnwondT van Zuid-Beierland, die ia beschonken toestand een bromfiets had bestuurd, veroordeeld tot vijf dagen ge vangenisstraf- J. J. Hangelbroek griifier van Staten van Groningen De heer J. J. Hangelbroek, oud-hoofd ambtenaar in algemene dienst van het ministerie van Buitenlandse Zaken der Republiek Indonesia Serikat, is vandaag benoemd tot griffier van de provinciale staten van Groningen. De advocaat-generaal bij de Hoge Raad concludeerde tot verwerping van de be roepen in de zaak van enige Jehova getuigen, die door de kantonrechter wa ren veroordeeld wegens overtreding van N.V. Hero Conserven Breda boekt* de Arnhemse verordening op de straat- over 1950 6.8 (7.2) min bruto omzet, politie, welke verbiedt aankondigingen ƒ670.880 700,679) winst en declareert 8 op de openbare weg om te roepen of '6' pet. divdend. De eerste maanden van [bekend te maken, tenzy er vergunning 1951 kenmerkten zich door levendige ven- voor is gegeven door B. en W. Arrest koop. De verwachtingen omtrent de blik- [29 Mei. voorziening zyn somber.

Nieuwe Leidsche Courant | 1951 | | pagina 3