MEUBELEN 'T IDEAAL VAN ALLEMAALMET PASEN OP EEN FIETS VAN LANGEZAAL HULP MONTEURS NIEUWE LEIDSCHE COURANT Beslissing gevallen Geen verhoging van de kunstsubsidies Bepaalde instellingen moeten verdwijnen Het moeilijke vraagstuk van de finan ciering van de Ned. Opera is enige malen besproken op bijeenkomsten van de Staatssecretaris van O., K. en W. en de wethouders van Kunstzaken en van Fi nanciën van de gemeenten Amsterdam, Den Haag en Rotterdam. Mede in aan merking genomen de moeilijkheden van financiële en organisatorische aard, die in de toneel- en orkestwereld zyn gere zen, hebben deze besprekingen geleid tot de conclusie, dat het in de huidige 6tandigheden niet mogelijk is tot oplossing te komen zonder het vraagstuk van de subsidiëring in de sector culturele leven in Nederland in zijn ge heel te bezien. Op een verhoging van het bedrag der gezamenlijke subsidies kan in geen geval gerekend worden. Daarom zal de stijging der uitgaven zowel bij de opera als by de orkesten en de toneelgezelschappen tot een andere ver deling der jaarlijks beschikbare bedragen moeten leiden. Deze andere verdeling betekent niet een vermindering van het beschikbare subsidiebedrag of een gro tere subsidie-spreiding, maar zij bete kent dat er op bepaalde terreinen zal moeten worden afgesneden. Alleen op deze wijze kan het behoud verzekerd worden van de instellingen, die voor het culturele leven in ons land van groot belang moeten worden geacht. Zo is b.v. gedacht aan de mogelijkheid om van een der bestaande orkesten een begeleidings orkest te maken. Een percentsgewijze af ronding van de Rijkssubsidie zou zover gaan dat geen der instellingen zich in stand kan houden. Bepaalde instellingen zullen dus moeten verdwijnen om de belangrijkste te redden en hun bestaan voor een aantal jaren te verzekeren. Dit wordt landelijk bekeken, rekening hou dend met tradities en regionale behoef te. Aan alle gesubsidieerde orkesten, toneelgezelschappen en de Ned. Opera is van het bovenstaande mededeling ge daan, teneinde een zo efficiënt mogelyke besteding der kunstsubsidies in het ko mende seizoen te verzekeren. De belang hebbende instanties zullen tijdig in de gelegenheid worden gesteld hun stand punt kenbaar te maken, mede i.vjn. even tueel af te sluiten contracten. Dit alles moet, voorzover mogelijk, ingaan met het nieuwe seizoen. Het Holland Festival valt er dit jaar dus nog buiten en t.a.v. de radio wacht de Regering op een wij- ziging van de wettelijke regeling van de radio. Het streven van de regering is om een behoorlijk en artistiek verantwoord niveau te handhaven. Inderdaad buitenstaander bij de rijkspolitie De 53-jarige gepensionneerd kolonel der generale staf G. Penders is thans Inderdaad benoemd tot algemeen inspec teur der rykspolitie als opvolger van de heer A. W. de Koningh. Zoals men weet, werd deze benoeming reeds enige tijd verwacht en had het Tweede-Kamerlid Verkerk (A.R.) hierover vragen gesteld In antwoord daarop delen de ministers van Justitie en van Binnenlandse Zaken thans mee, dat ook by de gemeentepoli tie herhaaldelijk in de hoogste functie een buitenstaander is benoemd. Veelal spelen daarbij andere kwaliteiten dan het vakmanschap een rol, aldus de ministers. Van Galen op weg naar Korea Familie nam gisteren afscheid op het schip Omstreeks 12 uur gistermiddag koos de torpedobootjager Van Galen van Den Helder zee op weg naar de Koreaanse wateren, om de Evertsen af te lossen. De bemanning (240 koppen) is geheel Had de chef van de marinestaf, vice- admiraal Jhr E. J. van Holthe, Woensdag reeds officieel afscheid genomen, gister morgen zei de commandant zeemacht Nederland, schout by nacht C. W. Slot. de bemanning vaarwel en besloot met driewerf hoezee voor de Koningin. De Van Galen vaart onder commando van de kapt. luit. ter zee A. M. Valken burg eerst naar Singapore, waar het schip onder geallieerd commando komt testaan. De familie mocht gisteren aan boord van het schip afscheid nemen. De Mari nierskapel speelde het Wilhelmus toen de Van Galen wegvoer. Vertrek Korea-vrij willigere uitgesteld Het tijdstip van vertrek van het aan vullingsdetachement voor het Nederl. detachement Ver. Naties in Korea, dat aanvankelijk was bepaald op begin vol gende week, is thans nader vastgesteld op het eind van deze maand. Attlee naar het ziekenhuis Attlee, zal Woensdag ter observatie ii Jen ziekenhuis opgenomen worden. Attlee zal onderzocht moeten worden ^oor een zweer aan de twaalfvingerige Nog vijfmaal „Crescendo' De legeroefening Crescendo zal nog vijf maal worden herhaald, en wel voor de Indonesië-veteranen. Van 24 tot 27 April zal de eerste reprise plaats hebben voor onderdelen van de 7-December-divisie. Gemiddelde dagproductie gedaald De algemene productie-index jn Ja- uari j.l. was 144 (24 werkdagen), tegen 140 (21werkdag) in December en 100 De gemiddelde dagproductie daalde van -153 ln December tot 141 in Januari tegen 129 in Januari 1950. De index voor bouwmaterialen in Jan. (Dec.) 129 (125), leder, schoenen, rubber 380 (318), steenkolen 96 (83), metaal producten 162 (154), textiel 147 (131), openbare nutsbedrijven 209 (211). C.C.C. staakt aankopen van wol De Amerikaanse Commodity Credit Corp. heeft de aankopen van ruwe wol ter vorming van een voorraad van 30 millioen lbs. gestaakt. Men verwacht, dat de volgende stap zal zijn, dat de Ameri kaanse regering het monopolie in han den neemt. Troepenschip Nelly wordt Zondag verwacht Het troepenschip Nelly wordt in de vroege morgen van Zondag 18 Maart met repatriërende militairen uit Indonesië )or IJmuiden verwacht. De ontscheping der opvarenden zal woorziene omstandigheden voorbe houden Zondagmorgen te 10.00 uur in de haven van Amsterdam een aanvang Verf uw hond in de kleur van Uw japon Het viervoetige levende wezen, in de wandeling „hond" en soms „de beste vriend" genoemd, is ook al bezig een slachtoffer van de wisselturige damesmode te worden. Dit ontstellende feit, dat ongetwijfeld van halfrond tot halfrond een gehuil zal doen opgaan onder de hondenliefhebbers, is op één van onlangs gehouden Paryse modeshow duidelijk aan de dag getre- Daar trippelde een mannequin binnen, gekleed in een mauye cocktail dress en poedel meezeulend, die violet ge verfd was om hem by haar jurk te doen passen. Op onverschillige toon werd in toelichting medegedeeld, dat het beest oorspronkelijk wit was geweest en cynisch werd hieraan toegevoegd, dat het mooie van het verven van honden de kleur van de kleding is, grote variatie mogelyk is. Want als u alleen maar een bruin hon debeest hebt, betekent dat helemaal niet, maar altijd dat ouwe bruine tweedje mpet dragen of die nieuwe groene rok omdat fllkkie's kleur zou vloe ken tegen een violette japon. U kunt fikkie laten verven en gemakkelijker m uw avondtoilet. U laat 'm groen schilderen en hy past prachtig by dat nieuwe geval, die „droom" waar al uw vriendinnen stil worden. Uit de aard van de zaak kan er sar worden gevraagd, hoe fikkie al die ververij vindt en kan men zich niet op houden by het gejammer, dat de honden- innaars over de gehele wereld zullen m heffen! Er zijn nu eenmaal van die overdreven lieden, die dadelijk van „dierenmishan deling" spreken (wat het in feite zeker Red.). Dat mag niet hinderen, want de voor delen van het nieuwe systeem liggen te »er voor de hand. Denk eens aan: Mevrouw kan haar hond desgewenst elke dag of zelfs meer malen per dag een ander kleurtje geven. Zij kan er ook twee of drie honden op houden en daardoor altyd een paar verschillende kleuren by de hand heb ben. Ja, zelfs als zy goed in de papieren zit, kan zy een hele kennel inrichten, met honden van elke soort en afmeting in zoveel kleuren en nuancen, dat zelfs de Paryse modekoningen geen kleur zouden kunnen bedenken, waarvoor zy geen öij- passende hond zou hebben. Het strekt de bezoeksters van de Pa ryse modeshow tot eer, dat de hond heel de aandacht trok en dat men hem heel wat meer sympathie toonde dan de jurk, waarvoor men hem had bijgeverfd. Er klonken zuchten en „ato's". De men- •n hadden gewoon met het dier te doen, aldus Ass. Pres6. Laatst* kans voor oneerlijk dienstmeisje Drie maanden gevangenisstraf eiste de officier v. justitie gister tegen het dienst meisje A. G. H. te Den Haag, die vorig jaar te Noordwyk uit het hotel, wa werkte, lakens, slopen, baddoeken had ontvreemd. Reeds eerder wi 30r een dergelijk feit veroordeeld. „Ik ben erin opgegroeid", snikte zy 3or de Haagse politierechter, er op doe lend, dat haar vader ook zyn handen niet thuis kon houden. De politierechter achtte de strafmaat juist, doch wilde haar nog één kans geven en bepaalde, dat de drie maanden voorwaardelijk zouden zyn met een proeftyd van drie jaar. Welkom in Nederland Nu honderden Ambon-nese militairen met gezinsleden onderweg zyn naar Ne derland en de regering niemand bij de ontscheping toelaat, wekt mevr. M. H. gravin van Limburg Stirum-Hoehfft var, Velsen, Leuvensestraat 84. Seheveningen op tot het schrijven van duizenden wel- komstbrieven, die men haar met inslui ting van een postzegel van 10 cent kan toezenden met de inhoud: „Prettig ver blijf in Nederland en zo God wil te zijner tijd behouden terugkeer op vrij grondge bied" of „Kita mohon selamat diam ditanah Belanda dan Djika Tóehan maoe. maka pada waktoenja kembalilah kmoe dengan selamat kepada Tanah jang 't Schandaal met de Oude- watersche Bank Op een vergadering van crediteuren der Oudewatersche Bank N.V., waarvan aanwezig waren, deelde men mede, dat nieuwe verwikkelingen voor behouden, ongeveer in October a s. een voorlopige uitkering van 35 pet kan wor den gedaan. Er is ruim 1 millioen be schikbaar, doch waarschijnlijk moet men belangrijk deel aan rechtsherstel en fiscus afstaan. Complicaties zyn gerezen met de Am- sterdamsche Bank. Deze verklaart, dat burgemeester H. F. Arke niet door haar gemachtigd was, het op 12 Januari 1950 aanvaarde voorstel te doen. Er is kans, dat hierover een tweetal processen wordt gevoerd. Tandheelkundig congres in het Kurhaus Op 27 en 28 April houdt de Ned. Maat schappij tot bevordering van de tandheel kunde een congres in het Kurhaus te Seheveningen. Naast het congres wordt in enkele zalen een tentoonstelling ge houden van artistieke voorwerpen op verschillend gebied, o. m. schilderyen i beeldhouwwerken, vervaardigd door leden en hun echtgenoten. Tijdens dit congres wordt een gemeen schappelijke excursie gemaakt naar net onlangs in gebruik genomen nieuwe te huis van de maatschappij, gevestigd aan de Adriaan Goekooplaan te Den Haag. Naar een charter van de rechten van het dier Zoals gemeld zal het bestuur van de Wereldliga tot bescherming van dieren 3 April in het Kurhaus te Sehe veningen vergaderen. Er zal een commis- worden benoemd om een charter de rechten van het dier op te stel en een commissie ter voorbereiding uniforme wereldwetgeving op die renbescherming-gebied. Voorts zal ge sproken worden over de organisatie van internationaal Rode Kruis voor die- gesteund en behartigd door de UNO, de zgn blauwe cirkel. De president van de liga. dr mr W. Hugenholtz, gaat daar- eind April besprekingen voeren in Engeland. Hy is tevens uitgenodigd de te Londen te houden Britse conventie ee te maken van 23 tot 25 April. Vadertje staat geen slechte betaler? Het komt inderdaad voor, dat leve ranties aan het rijk te traag worden be taald. Tot voortdurende klaöhten bestaat echter geen aanleiding, zo heeft minister Lieftinck op schriftelijke vragen van het Tweede-Kamerlid Welter (K.N.P.) ge antwoord. De minister zal echter maat regelen nemen om eventuele vertraging te voorkomen. Goede kans op rustig voorjaarsweer (Van onze weerkundige medewerker) jyA het stormachtige weer van de laat ste dagen waarbij Woensdag langs onze Noordzeekust windsnelheden van 110 km per uur werden gemeten, is thans de rust teruggekeerd. Een gebied van hoge luchtdruk pas seerde de afgelopen nacht en hedenmor gen ons landwaardoor de bewolking, evenals de wind. geheel afnam. Als ge volg van de sterke uitstraling ontstonden hierbij mistvelden, waarbij de tempera tuur op de vliegvelden Gilze-Rijen en Eelde tot 1 gr. C. daalde. Boven Frankrijk nadert intussen een zwaar storingsfront, waaruit weliswaar geen regen, maar wel veel bewolking kan worden verwacht. Boven Groenland blijft de luchtdruk echter nog zeer hoog, terwijl een depressiegebied bij de Azoren langzaam naar het Noorden opdringt. De eerste dagen kunnen derhalve nog voor Maart vrij hoge temperaturen den verwacht, n.l. 10 tot 12 gr. C. Dinsdag bereikte het kwik hier in het Westen reeds een waarde van 15 gr. C., hetgeen in deze tijd nog geen dagelijkse gebeurtenis is. Daar zowel ten Westen van Ierland als ten Westen van Portugal nog enkele vrij actieve depressies zijn gelegen, blijven de verdere vooruitzichten nog weinig overzichtelijk. Hoewel het weer de komende dagen vrij rustig zal blijven, is toch de kans op enige regen en wisselend weer geduren de het weekend vrij groot. Daar de eerste elf dagen van Maart t< koud waren, heeft de Lentemaand in deze tweede helft nog heel wat goed te maken, wil zij gemiddeld een niet te koude Maart worden. Prinses Elizabeth in audiëntie bij de Paus Prinses Elizabeth van Engeland is voornemens op 11 April, tydens haar be zoek aan Rome, in audiëntie te gaan by de Paus. Volgens een woordvoerder van Buckingham Palace zou de audiëntie, die nog niet is geregeld, „een gebruikelijke beleefdheid zijn" De „National Union of Protestants" heeft gisteravond betoogd, dat het „ongrondwettelijk is, voor een toekomstige Britse monarch om in audiëntie te gaan by de Paus". Ondanks bouwstop aan meer huizen begonnen Het zou beter geweest zijn geweest, wanneer het rijk ook in Februari geen goedkeuringen voor de woningbouw had verleend. Het is namelijk gebleken, dat in December en Januari ondanks de bouwstop nog meer woningen in uitvoe ring zijn genomen dan gereedgekomen. Dit was mogelyk doordat de bouwstop niet kon verhinderen, dat werd begpn- nen met de bouw van woningen, waar voor reeds eerder toestemming was ver leend. Een en ander heeft de nieuwe bouwstop, die momenteel van kracht is. noodzakelijk gemaakt. Dit heeft minister In 't Veld geantwoord op schriftelyke vragen van het Eerste-Kamerlid Tjalma (A.R.). De minister deelt nog mee, dat ge meentebesturen die woningen voor ge- repatrieerden beschikbaar stellen bij op heffing van de bouwstop voorrang zul len krijgen. Kort en Klein 1 De Haarlemse sportvlieger M. H. P vloog veel te laag over het Zandvoortse strand. Hij is door de rechtbank tot f500 boete veroordeeld (eis f300). Zijn passa gier J. H. H. uit Amsterdam had onder ede verklaard dat het toestel wél op de vereiste hoogste had gevlogen. Wegens meineed krijgt hy vier maanden (eis maanden), -ft De afdeling boekversprei ding van het Alg. Nederlands Verbond stuurde het afgelopen verenigingsjaar boeken naar West-Duitsland (waar 70.000 Nederlanders wonen). Patagonië (naar oorspronkelijke Zuidafrikaanse schappenfokkers». Vlaanderen. Bra zilië, Canada. Zuid-Afrika enz. -fr Een 3uw. die dezer dagen op de Adam- Marnixkade ruzie kreeg met riep een agent te hulp. De man gaf de agent enige harde slagen in het gelaat. Al vechtende kwamen beide mann> walkant terecht. Toen trok de agent zijn revolver en schoot de man in de knie. Beiden moesten naar het ziekenhuis om hun wonden te laten behandelen, -fr Het Gooi zit zonder kolen. De voorraad by de handelaren is op. Vooral de situatie van cokes is hopeloos. De meesten hebben de toewyzing over Januari nog niet ir huis. -jir Aan het aantal publicaties ovei het Nederlandse zoetwaterprobleem is ei een toegevoegd door het verschijnen var een brochure over de mogelijkheden var het Eemmeer te Amersfoort of de Eem- zee, van de hand van ir J. Spaander, oud hoofdingenieur van de Lensdale Works in Amerika, -fr Van 7—15 April wordt de Apollohal te Amsterdam weer Fotobeurs 1951 gehouden. -&■ In het Park hotel te Rotterdam gingen deze week plotseling alle lichten uit. Met kaan ging men zoeken naar de oorzaak. Het bleek dat een dronken Deens matroos was binnengewandeld, zyn schoenen de garderobe had gezet, in enkele zalen de kleedjes van de tafels had getrokken in de kelder van een doos glaswerk een doos scherfjes had gemaakt en ten slotte de hoofdschakelaar had omgedraaid Schade f 10. -fa De Holzstraat in Kerkrade krijgt asfalt. Toen de keien waren weg gehaald. bleek de grond zo hard te zyn dat de straatmakers er geen raad mee wisten. Het gemeentebestuur herinnerde zich Columbus' ei en liet een boer de straat omploegen, Tegen twee PTT- chauffeurs uit Haarlem, die vijf jaar lang geld gestolen hadden uit busjes, die zij de telefooncellen voor lege moesten vi wisselen, werd in Haarlem 10 maanden, waarvan 5 voorw. geëist. Vyf jaar lang ontbrak elke controle en de verschillen tussen de ontvangen bedragen en het tal gevoerde gesprekken schreef de kas sier toe aan een fout in de toestellen. Tij- Bij de familie S. op de Kranenburg by Vorden is een granaat in de kachel ont ploft. Het projectiel zat in een stuk brand hout. Niemand werd gewond, -fc Het Ai terdamse Hof veroordeelde gisteren de 37-j. koopman R. A. T. uit Velsen tot •eken hechtenis, omdat hy zyn zoontje tijdens een echtscheidingsprocedure aan het gezag van de moeder had onttrokken. Het rechtbankvonnis was gelijkluidend. ■fa De eens zo arme Zelfkant (pas gecor rigeerd gebied) levert ons land een lief sommetje: 300.000 gulden loonbelasting 's jaars. f 100.000 accijns enz. Nu de Zelf kant Nederlands is geworden, neemt de 'elvaart werkelijk toe. Tien Rode-Kruis-helpsters vliegen naar de Ambonnezen Tien helpsters le klasse van het Ned. Rode Kruis zyn na een zeer strenge keu ring uit een groep, die zich hiervoor had aangemeld, per vliegtuig naar Indonesië -ertrokken om dienst te doen op de sche ien. waarmee de Ambonnezen naar ons land worden vervoerd. „Wij kunnen met elk land In e concurreren i rede voor het Industrieforum te Utrecht heeft drs J. F. Posthuma, diree- der Herstelbank er op gewezen, dat Nederland zyn tekort aan deviezen moet aanvullen door harder werken, lager ver bruik en investeringen, in de productieve sfeer. De uitvoer moet zo veel mogelyk worden bevorderd, vooral schepen, spoor wegmateriaal en bouwmaterialen komen in aanmerking voor massa-export. Ons land kan met elk land concurreren in technische afwerking. Mr J. A. Panhuy- i. voorzitter der Nederlandse federatie textielindustrieën, drong aan op be perking van binnenlands verbruik ten behoeve van de uitvoer. Volgens spr. is n industrie in staat, mede te werken de bewapening, mits zy weten, wat an haar verwacht wordt. Nog maar voor enkele weken tarwe De tarwev oor raad voor de broodvoor ziening van de bevolking zal begin April nog slechts voor drie weken toereikend zyn, aldus het communistische Tweede- Kamerlid Hoogcarspel in vragen aan mi nister Mansholt. De heer Hoogcarspel in formeert, of het dreigende gebrek is te wijten aan de gedragslijn van de Ver. Staten bij de verkopen in het kader van de internationale tarwe-overeenkomst. Trier 265 +14. Keulen 216 +16 Huhrort 418 +10. Loblth 1021 (01. Nijmegen 799 —2, Arn hem 804 0i. Eefde 335 —2. Deventer 238 —4. Namen (La Plante) 178 (0). Borgharen 4092 +2. Belfeld 1173 —17. Grave 492 —10. Vrees wijk 0 64 +6. Lith 0.85 —25. Scheepvaaitbeiichten AAGTEKERK 15 Hongkong n R'dam. Aide- ramin 15 Verd. eil. n B-Aires Amstelland 16 Hamburg n A'dam. Atlas 15 Malego n Vlgo. BAARN 16 Salaverry. Barendrecht 18 Vlaar- dingen. Bacchus 15 Paramaribo n George town. Blue Boy 15 Middelharnls n Boston. CARPO 16 Sas v Gent. Cornelia B 13 Cett*. DA CAPO 15 Londonderry n Dieppe. Dui- veland 15 Kopenhagen. EEMDIJK 15 Hamburg n R'dam. FRIESLAND (SSM) 15 Gdansk. JAVA 15 Swansea n Sables d'olonne. LERKERKERK 16 Antwerpen. Lindekerk 18 Antwerpen. MEERKERK 15 Adelaide n Sydney. Monica 16 R'dam n Kingsley. Mies 15 Esbjerg. Mulan 16 R'dam. NIOBE 15 Bormholm. Nelly 14 Bordeaux Nantes. ORANJE 16 R'dam. Overijssel 14 Brisbane a Fremantle. PR. W. V. ORANJE 16 Antw Ql'ÏRINA 14 Rieme n Ipswich. RIJN 15 Hull n R'dam. SEAHAM 15 Kings Lynn n Grangemouth. Strype 16 R'dam n Londen. Stad Alkmaar 16 Londen n Narvik. Stanvac Talang Akar 14 S. Gerong n Uriok. TANKHAVEN I 16 Saigon. Tankhaven II 18 Palembang n Djakarta. WELTEVREDEN 14 Helsingborg. Westlaaa MARKT- EN VIS SERI JBERICHTEN. KATWIJK AAN DEN RIJN, 16 Maart GroenteveilinzWaspeen I 10—25.50, idem I! 5,75—14. kroten 6—9.25, spruiten 44—60, gele kool 10.80—12, groene kool 16—20, boe renkool 15—29. uien 2.10—5.40, eigenheimers 8.60—8,80. winterpeen 3,10—4,70. witlof I 40—48, idem II 21—30, rode kool 15—18. spinazie 69—74, raapstelen 19—19. alles per 100 kg: knolselderie 7—7,10 per 100 stuks. KERKO SHIRTS VASTE-BOORD SHIRT prachtige tinten; 2 mouwlengten doublefront 17.90 - 20.50 - 23.75 WEEK-END SHIRTS frisse kleuren: American 6tyle Silkspun 13.90 - 18.75 LOSSE-BOORD SHIRT 2 losse Trubenijs boorden doublefront S 17.40 - 22.75 - 26.50 Uitsluitend „SANFOR", krimpt dus niet. HSgENMODSMAGAZUN St.tionsweg 4 UW HERENMODE-ZAAK CLASIMPORT-VERFFABRIEK FIRMA A. v. d. KWAST CO., Janvos6ensteeg 434539, LEIDEN, vraagt Administratieve Kracht (Mnl.), circa 18—20 jaar. Sollicitaties uitsL schriftelijk aan bovengenoemd adres. Nieuw Telefoonnummer 30741 (2 lijnen) W. C. 'I HART Zn INSTRUMENTEN- EN APPARATEN FABRIEK N.V. EraamuêSlngel 245 - Rottardam <N) Telefoon 82931 vraagt wegens uitbreiding PRECISIE-DRAAIERS - RONDSLIJPERS PRECISIE-FRAISERS - INSTRUMENT MAKERS REVOLVERDRAAIERS die gewend zijn met hoge nauwkeurigheden en geheel zelfstandig te werken. Voor serieuze krachten goede sociale regelingen, terwijl ln bijzondere gevallen kans op een woning in 1951 bestaat Sollicitatiesèf schriftelijk aan de afdeling Personeels zaken. öf dagelijks aan de fabriek van 8-17 uur. Boven dien Woensdag 21 Maart 's avonds van 17-21 uur. Wij vragen Bekwame Verkoopster voor de afdeling LEVENSMIDDELEN. Ervaring in le klas comeetibleszaken gewenst. Brieven met volledige inlichtingen aan de afdeling Personeelszaken VROOM DBEESMANN LEIDEN N.V. VERLOVINGSRINGEN Fa H. J. v. AMER0NGEN HAARLEMMERSTRAAT 233 Telefoon 24962 Inkoop goud, zilver, diamant tegen de hoogste waarde. Bekende contantzaak ver koopt voor vastgestelde con tantprijzen, verhoogd met d daarvoor vastgestelde rente. Meubelen, Bedden, Dekens enz op termijnbetaling. U krijgt ons adres toegezon. den als U schrijft aan het bur. v. d blad onder no Mevr. Dros, Fruinlaan 6, Lei. den, vraagt in haar gezin van 3 personen, wegens huwelijk der tegenwoordige voor di- NETTE DIENSTBODE GROTE SORTERING DIVERSE MERKEN STILLE RIJN 7 TELEFOON 26545 Lid Financierings Instituut. BELASTINGCONSULENT Inlichtingen omtrent erkende opleiding, erkende examens en lidmaatschap bij het Secr Nederl. College v Belasting consulenten, BelgischepL 6 te 's-Gravenhage (Post Sehe veningen) Tel 551763. Terstond! Vaste Landarbeider goed kunnende mel ken. kleine woning disponibel. I. W. Buljs. Gelderwoudse- weg 21. Benthuizen. ADVERTEER IN DIT BLAD. Betonfabriek te Alphen aan den Rijn vraagt voor spoedige indiensttreding Een bouwkundig Tekenaar liefst met enige ervaring. Br. met uitvoerige inlichtingen onder no. 4996 Bureau van dit Blad. Bij ons kunnen geplaatst worden enkele Voor accurate werker» goede vooruitzichten. Aanmelden: Lisse, Herenweg 130. LISSER AUTOMOBIEL BEDRIJF N.V. te LISSESASSENHEIMHILLEGOM FABRIEKSLABORATORIUM JONGEMAN met Diploma MULO B, voor Laboratoriumwerkzaamheden. Leeftijd ongeveer 17 jaar. Sollicitaties onder No 5008 aan bureau van dit blad. Personeel gevraagd 0 Net Dagmeisje gevraagd. van 8304 uur. Terweewcg 3, Oegstgeest. 0 Kappersbediende, zelfst. kunnende vlerken Hoog loon. Br. no 5007 bur. blad. 0 Zeer bekw. Meubelmaker, alsmede aank. meubelma kers voor eenv. serie-werk. Dagelijks aanmelden: Stille Rijn 3. Personeel aangeb. 0 B.z a. net Persoon, v.g.g.v. leeftijd 23 jaar, voor maga zijn- of soortgelijke werk zaamheden. Brieven onder No 4999 bur. van dit blad. Te koop gevraagd 9 4 Clubs, fauteuils of bankstel; moet in goede staat zijn. Br. No 5003 bur. blad. WU betalen nog steeds .50—f7 p. kg voor alumi- _im, koper. zink. lood, tin. Granaathulzen ƒ1.50 per kg. Oude geysers ƒ15 Elke par tij. klein of groot, contant afgehaald. Techn. Handels onderneming. Tesselschade- straat 55A, Tel. 24662. 7e koop gevraagd plano gevraagd. Omschr. merk, prijs, 't Hart, Damstr. 5Ör Maassluis, tel. 609. Te koop aangeb. 0 Radiotoestel aangeb., ge lijkstroom toestel. Zeer ge schikt voor boot. Eventueel iai ruil voor wisselstroom ;oestel. A. P. Blok jr. Mare- dijk 25a 0 100 R.R open grond B. Sierteeltvergunning Tevens eenruiters. ook in ge deelten Lijsterbesstraat 15, Leiden. Tel. 25962. 0 Wegens Emigratie: ameu blement. wascommode. stof zuiger. merk Volta, trekwa- gen. wieg. gassel enz. Voliè re met drie bosfazanten. Niet op Zondag. J. Guliker Oude Varkensmarkt 5a. Leiden. Dameg en herenrywiel, goed onderhouden. Da- en herenrijwiel met ori ginele Torpedoremnaaf, goe de verlichting, bagagedrager, kettingkast, jasbeschermer. Geheel compleet Prijs f 60. Herengracht 84. Leiden. 0 2 Pers. Spiraal, opklapb. met eikenh. ombouw en goed staalwerk. Billijke prijs. L. Roos, v. Heemstrastraat 7, Sassenheim. 0 Trapnaaimachlne 95 herenrywiel ƒ35. meisjes- er jongensrijwiel 37.50, auto peds 7.50 en 12.50. 3 wie- lig fietsje met 2 zitplaatsen 19. ledikant m. kapok bed- stel 35. ledikant ƒ9. Hooi gracht 55 (geen winkel) 0 Heren motorrijlaarzen, 42 15. Tevens een haard, i.g.st. ƒ50. Te bevr. Maleiijt- straat 42, Katwijk aan Zee. Invalidenwagen op lucht banden te koop aangeboden, z.g.a.n. Merk Lely. Kors, Haarl.straat 241. 0 Huisorgel (defect), eiken houten. boekenstand. en krukje, mahoniehouten kast (6 laden). Te bevr.: Leidse- weg 265. Voorschoten. 0 Pootuienplanten per 100 ƒ0.50. 1000 ƒ3 50. 10.000 ƒ00. P. M. van Egmond, Val- kenb weg 24. Katwijk a. d Ryn, Tel. 1713 No 2487. Te huur gevraagd 0 Voor enige maanden. 1 of 2 gesioff of gemeub. kamers met kookgelegenheid door echtp. met kind, te Oeg6t- geest of Leiden. Brieven on der No 5004 bur. van dit blad 0 Gevraagd voor Moeder en studerende zoon 2 gestof feerde Kamers met keuken of gebruik van keuken. 7e huur aangeb. J Vrij Huls te huur te Kat wijk aan Zee voor de zo mermaanden, van Mei t/ni September of gedeelte of p. maand Brieven No 5006 bureau van dit blad. 0 375 R R. vers land voor bloemkool. Te bevr. Engelse laan 14. Voorhout. Woningruil 0 Aangeboden vrij huis. 5 kamers, badkamer, keuken, zolder, tuin te Leiderdorp Gevr. te Leiden heel huis of minstens 3 kamers met keu ken op eerste stand. Briever No 4997 bur. van dit blad. 0 Bovenwoning, bev. 4 Ka mers, kleine kamer, keuken en zolder, op goede stand (Centrum) in ruil voor heel huisje of benedenwoning. Brieven No 4998 bur. blad. 0 Den HaagVoorschoten. Aangeboden: benedenh ka mer en suite, 2 slaapkameis, voor- en achtertuin, of dito le etage. Gevraagd: heel huis met 5 a 6 kamers. Brieven: G. J Storm, Bennekomstr '87, '6-Gravenhage. 0 Aangeb. heel huis. kamer en suite. 3 slaapk. enz., omgev. Hoge Rijndijk. Gevr. dito of iets groter huis omg. R.K School en Kerk. Brieven No 4995 bur. blad. 0 Aangeboden mooie zoun. le etage. 4 kamers, keuken, balcon, op drukke stand. Ge vraagd benedenhuis of heel huis. Br. No 5005 bur. blad. Diversen Gelden beschikbaar vooi lste hypotheek Rente v a 3V< pet. Fin.-. Bel.- en Ass kant „Otto" Beukenlaan 9 Sassenheim. Telef. 7488 eD 7868 Na kantoortijd 7329 en 7828 Muziekschool Zwaag opent nieuwe cursussen op alle instrumenten Instrumenten in bruikleen aan de school of op gemakkelijke condities oa. gitaren f 1.— per week accordeons 2.50 per week eigendom Korevaar- gebroken porselein. Saksi sche groepen, antieke bor den, beelden, kristal, ivoor, koper, brons enz. Schoon maken en vernissen van schilderyen, reparatie Per zische kleden. Bremmer. Haarlemmerstraat 99. ingang Goegerritst. 1, TeL 22791. Naaimachines vanal I 35 Alle merken, salonkasten electnsche. kleermakers machines. Ook ihkoop eD inruil Naaimachinehandel Obrechtstraat 190. Den Haag Tel 322840 0 Polshorloge voor dame6 cn heren. Wekkers, reis- wekkers. Specialiteit gou den verlovingsringen. Op graveren kan gewacht wor den. Reparaties aan goud, zilver, uurwerken. „De Goedkopere Zaak" maar betere waar. S v. d. Water. Haarlemmerstraat 185, Tele foon 24469. Man, man, wat wordt ons bed toch dun!! Ja vrouw, dat moeten we eens laten bij vullen met prima Java kapok. Maar dan natuurlijk bij Snijders, kapok- en ma trassenfabriek. Haarlemmer straat 81. Tel. 22580. 9 Herenaoeden stomen, mo delleren, nieuw lint, nieuw leer Ook vergroten of ver kleinen. Voor vakwerk Van Velsen, Hoedenkliniek, Don- it ersteeg 3 0 Invalidewagens. Alle mo dellen invalidewagens, oa wandel-, huiskamer-, zelf- beweegbare en motorwa gens. Carrierhuis Gebi Huisman, Hogewoerd 6668. Tel 22962, Leiden. „Roslne" geeft de hoogste prij6 voor goud, zilver en luwelen Grote keuze in ver lovingsringen, gouden, zij veren en verzilverde artlke len Het adres voor alle reparatiën en uurwerken Steenstraat 16. TeL 26854. Jac. de Mooy, Pedicure specialist. Spreekuren: Kat wijk aan Zee. Zeeweg 17. 9 11 uur; Leiden: Lange Mare 41, 25 u.; Rijnsburg: Heren weg 10, 6.30—8 u. Ook abon nementen. 0 Rotan meubelen, toe te passen in elk lijk van lijn en gemakkelijk te onderhouden. Wij fabri- cesen zelf. daardoor beter kwaliteit en lager prijs. P. 0 Miss Anna Punt, bekend evangeliste uit Canada, be zoekt D.V. Leiden a.s. Zon dag! Om 10 uur en half ze: hoopt zij te spreken. (Verta ling overbodig!) Evang. Christen Gemeenschap, Mid delste Gracht 3. 0 Occasion Vleugel piano. Wegens vertrek naar buiten land een in prima staat zijn- Babyvleugel te koop. Nieuwe Rijn 96, Leiden, Te lefoon 21070. 0 Maranatha Samenkomsten in het gebouw Prediker, 2- 3-4 April, 'savond6 8 uur. Algemeen onderwerp: Het einde der wereld weerspie geld in het begin. Zang koor zingt. Comité Jeruël, Groenesteeg 16. Een goed tehuis gezocht >r prachtige jonge Hond jes. A. Kret, v d. Valk Bou- manweg 39, Leiderdorp. 0 Knaap. Reparatie, was- en waterproefinrichting v. al Uw kampeermateriaal, waterdicht maken (met of zonder pap). Oude Vest 157, Tel. 24299. w Emigreren? Dan Engels leren! Schr. conversatiecur- duur 6 mnd. a 3.75 p. mnd. v. beginners en ge- vord. Vr. gratis proefles E 1 .The English Institute" Bus- ium. (Erk. I.S.O.) 1 De. Rietwinkel, Kraaier- straat 15, Tel. 31500. heeft de meest moderne rotan meu belen in diverse formaten m. speciaal daarvoor bestemde kussens. Rotan, het ideale meubel, smaakvol, sterk en goedkoop. B. Hachmer. Ryksgedipl.) J Dressoirs, fauteuils, stoe len. tafels, theemeubel. 1 en pers. ledikanten, wastafels, wasstellen. nachtkastjes, ge- emailleerde kachel enz In- erkoop van hele en ge deeltelijke inboedels v. d m jr. Morsstraat 54. Tel. Opklapbedden. Maak 'e op Uw slaapkamer Laat van Uw spiraal een op- klapbed maken. Gebr. Ver-, hoef. Smederij. Moriaan- steeg 6. b.d. Hooglandse kerk Tel. 26861. Timmerhout in iedere soort, laag in prijs zoals het hoort. Dus voor U besluit hout te kopen, even bij van Dijk aanlopen. Langestr. 2B telefoon 25845. 0 Lekke laarzen? Blijft niet doorlopen, want met onze speciale inrichting zijn wij in staat alls gaten en scheu ren te vulcaniseren. Ook ver zolen en hakken wij ze. Bel op 20083. Haarlemmerstr. 117 0 Geld verdient U als U ons Uw schoenwerk laat verzor gen Heren zolen en hakken f 3.50. Dames zolen en hak ken f 3.00 met prima rubber vakkundig gerepareerd. Wij halen en bezorgen met de motor. Bel op 20983. Haar lemmerstr. 117. Geen filialen Hekwerken. Constructie- en kunstmeedwerk. Gebr Verhoef Smederij Moriaan, steeg 6. Tel, 26861. Naar 't Antiek Binnen huis. Brengt sfeer in huis Franse antieke schemer lampen. Electrische- en olielampen. 6 Arms koperen kaarsenkroon 65. Het Huis voor aparte geschenken. Muusse, Hooigracht 59, tel. 23264, Muziekliefhebbers (sters) pracht gramofoonplaten v a. 35 ct„ koffergramofoons va 30. Philips radiotoestellen v a. ƒ30. pracht accordeon 5 rijen 85. luidsprekers, mo toren, veren, reparaties. Jan Vossensteeg 41. 0 Te koop prima dames- cn herenrywiel. merk Fongers. Jongensrijwiel, leeftijd 3 Rijwielhandel, reparatie-in richting Vlug. goed en goed koop. Levendaal 47, hoek Oranjeboomstraat, Leiden 0 Openbare Leeszaal en Bibliotheek „Reuvers". Lei den Gebouw gesloten Goede Vrijdag en Zaterd. vóór Pa sen. Extra geopend: Donder dagavond 22 Mrt. van 79 u. BAKFI ETSEN te koop te huur GEBR. HUISMAN Levendaal 76 Tel. 22962 0 Broedkooien, kanarienest jes. nestkastjes, opfokvoeder. Sluis' zangzaad, pluimvee- en duivenvoeders; T.E.K. dui- venartikelen:Duvo-roodsteen Vitagrit. Parelkalk, Rodivit, Aviol, broedschotels, tabaks- stelen etc. L. J. den Holder. Janvossensteeg 75/77, Telef. 26901. 0 Emigreren? Dan Engel» leren! Schr. conversatiecur- sus; duur 6 mnd. a 3.75 p. mnd. v. beginners en gevord.f Vr. gratis Proefles E 1! „The English Institute", Bussum. (Erk. I.S.O.) 0 Koopt nu Uw meubelen: 4 stoelen, 2 arnistoelen va. 168, dressoirs, theemeubel», radiotafels, eiken en old fin. Rookfauteuils met heel en half verende kussens; 4 stoe len. 2 crapauds v a. 298. Henk Regeer. Haarlemmer straat 105. Leiden. 0 Voor reparatie aan stoe len en bedden naar Henk Regeer. Haarlemmerstr. 105, Leiden Grote voorraad meu belstoffen Wij hebben nog tegen oude pry zen: lopers, vitrages, handweefstoffen, divankleden. tafelkleden, schoorsteenlopers. 0 Heropend onze zaak ia prima gebruikte goederen, zoals baden, geysers, vloer kleden, fauteuils, derssoira, antieke ladenkastjes. boe kenkasten. tafels, radio's, ko perwerk, schrijfmachines, le dikanten, enz. enz. In- eo verkoop. Nieuwe Rijn 60, bi| hoek Hooigracht. „Hi PLAAT5 EEN KOERIER 'TIS DÈ MANIER.

Nieuwe Leidsche Courant | 1951 | | pagina 6