CERRIT TOr Haagse politie liet inbrekers in het Vredespaleis in val lopen LEERLING VERPLEEGSTERS Conférence HEI FRUITPALEIS J. W.DIRK5E Rokers opgelet! N. W0LTERS - Doezasfr. 32 en de knikkers NIEUWE LEIDSCHE COURANT 1 Een tip uit de onderwereld Eis tegen de vier daders3 jaar met aftrek (Van een onzer verslaggevers) Drie jaar m.a. werd gisteren voor de Haagse rechtbank geëist tegen ieder der vier verdachten, die in de nacht van 14 op 15 October j.l. werden be trapt bij een inbraak in het Vredespaleis. De Officier van Justitie schetste in zijn requisitoir de internationale betekenis van het paleis, dat in Neder land staat als een bewijs van vertrouwen dat de wereld in ons stelt. Reke ning houdend met de brutaliteit van de daad achtte de Officier deze zware gevangenisstraf op zijn plaats. gepleegd. Men kon dit haast niet geloven, maar is toch een kijkje gaan nemen wat waard was gestolen te worden. Voor De hulpbode van het Vredespaleis G. J. M. H. wilde de brandkast plunderen om uit financiële moeilijkheden te ge raken. Hij polste de kellner A. C. H. B., deze de koopman S. S. en voor techni sche hulp werd de monteur H. de B. in geschakeld. Op de bewuste avond ver nielden zij een ruitje, drongen het paleis binnen en gingen naar kamer 200 waar de brandkast stond. De B. was net bezig met deze brandkast toen de politie die getipt was ten tonele verscheen en het viertal arresteerde. Alle verdachten erkenden de feiten, doch verd. De B. vroeg aan brigadier R., die als getuige werd gehoord, waarom de politie niet eerder had ingegrepen. Hij stelde zich de taak van de politie als preventief voor. Een der verdedigers, mr P. van 't Hoff Stolk, borduurde hierop voort. Gezien het grote belang dat de off. aan het Vredespaleis toekent, betoog de mr Van 't Hoff Stolk, had de politie zelfs kunnen voorkomen dat men over het hek kwam. Waarom is er niet eerder ingegrepen? Hier heeft men het Neder landse belangetje toch boven het inter nationaal belang gesteld. Men had liever vier dieven, maar de raadsman vond het geen standpunt dat de verdachten hier extra voor zouden moeten bloeden. Replicerend deelde de officier mede. dat de politie enige uren tevoren had ver nomen dat er een diefstal zou worden Plechtige kranslegging bij graf van Willem I De kranslegging bij het graf van Prins Willem I in de Nieuwe Kerk te Delft zal dit jaar op 24 April weer evenals vóór 1940 een grootse plechtigheid worden. In de jaren na de oorlog heeft de initiatief nemer, het Alg. Ned. Verbond, er steeds een zo sober mogelijke gebeurtenis van gemaakt. Ned. spoorwegrijtuigen naar Uruguay Naar lan te Rotterdam lioen geboekt vi bedrag zullen z< heeft de N.V. Al- order van f 2,5 mil- Uruguay. Voor dit n spoor we gry tuigen de securiteit liet men twee politiemannen in het gebouw achter. De officier ont kende echter, dat de politie eerder had kunnen ingrijpen. Zijns inziens werd hiermee een onverdiende blaam op de politie geworpen. Mr van 't Hoff Stolk bleef echter bij zijn standpunt en zag zich daarin nog gesterkt door de mede delingen van de officier. Het was zijn overtuiging dat de politie, hoewel tevoren op de hoogte, niet de juiste maatregelen had getroffen. Uitspraak 20 Maart. De publieke tribune was bij de behan deling dezer zaak overvol. H.B.S.-er tot 50 boete veroordeeld De Haagse H.B.S.-er F. E. P. R., die zich onder een valse naam een paspoort verschafte, omdat hij naar het buitenland wilde, daar het op school niet best ging, gisteren door de Haagse rechtbank ver oordeeld tot f 50,subs. 6 dagen. Zijn vriendje A. de W., die hem behulpzaam geweest, kreeg f 25,— boete, subs. 6 dagen. Woningruilcentrale hielp 100 gezinnen Ruim honderd gezinnen zijn al aan een andere woning geholpen door de Stich ting interlocale Woningruilcentrale, die begin October werd opgericht. In 62 ge vallen betrof het een particulier en voor de rest ambtenaren. Dagelijks worden ongeveer twintig nieuwe inschrijvingen geboekt. Zoals men weet geschiedt de in schrijving via de gemeente. Men krijgt dan van de stichting inzage van enkele adressen in de gewenste woonplaats, waarna men een keus kan doen of zijn wensen nader kan omschrijven. Wordt een ontworpen schema drie keer zonder opgave van redenen verworpen, dan wordt men afgeschreven. Bij de stich ting z(jn thans 802 van de 1.014 gemeen ten in ons land aangesloten. De luit.-kol. W. W. B. Halbertsma van de rijdende artillerie (b.d.) is, 58 jaar oud, te Velp overleden. Thans 11 jaar geëist tegen Viëtor Tegen de hoofdrechercheur van de staatsrecherche J. N. Viëtor, die tijdens de bezetting optrad in het beruchte trio Pegels-Leemhuis-Viëtor, werd gisteren voor de Roermondse rechtbank een ge vangenisstraf van elf jaar met aftrek geëist. Het was de vijfde keer, dat Viëtor voor zijn rechters stond. Twee keer dien de zyn zaak in Den Bosch en twee keer voor de Raad van Cassatie, die haar terugverwees. In Den Bosch werd twin tig jaar geëist. Uiteindelijk werden het er toen elf. Uitspraak over veertien dagen. Uitwisseling met Britse televisie Wellicht goedkoper dan eigen productie De Vereniging voor Experimenteel Radio-onderzoek in Nederland (Veron), heeft sterk aangedrongen op het tot stand brengen van een televisie-verbin ding met Engeland, waar de televisie programma's op hoog peil staan, en eventueel met Frankrijk. De kosten zou den slechts een klein deel van de pro ductie van Ned. programma's bedragen, vooral wanneer ook Frankrijk en België de zendtijd gedeeltelijk gaan vullen met buitenlandse programma's. By uitwisse ling met Engeland zouden de uitzendin gen slechts een minuut worden vertraagd door een tussenfilm, die nodig is omdat Engeland werkt met 405 beeldlijnen en Nederland met 625. De prijs van een televisie-ontvanger ligt in ons land aanzienlijk hoger dan in Engeland. De Veron stelt de vraag of dit niet een gevolg is van de invoering van het 625-lijnenstelsel. Aldus een ad vies, dat is uitgebracht aan de ministers Rutten en Spitzen, de P.T.T., de Tele visie-commissie en de Nozema. K.L.M. redde hartpatiënt het leven Een in levensgevaar verkerende inwo ner van Hengelo (Ov.), die leed aan rhythmestoornis van het hart, is dezer dagen gered doordat een geneesmiddel binnen 24 uur bij een apotheek in New York werd besteld en werd overgevlo gen. Dertien dagen lang had men ge probeerd het leven van de 35-jarige Twenthenaar te redden- De toestand werd echter met de dag kritieker Een collega van de behandelende geneesheer had juist een bezoek aan Amerika gebracht en herinnerde zich. daar van het nieuwe geneesmiddel Pro- nestyl te hebben vernomen. Men nam contact op met de KLM., die haar ver tegenwoordiger in New York waarschuw de Het vertrek van de KLM-machine uit New York werd enkele ogenblikken uitgesteld. Van Schiphol werd de medi cijn in grote haast naar Hengelo overge bracht en tien minuten na de toediening was de patiënt reeds buiten gevaar. Hoe de Rode Duivels tegen de Zwaluwen aantreden Het elftal van de Rode Duivels, dat 14 Maart as. te Rotterdam tegen d<* Zwaluwen uitkomt, is als volgt samen doel: Seghers (La Gantoise); achter: Dirix (Union St Gilloise) en Van Brandt (Lierse S.K.); midden: Do Buck (Een dracht, Aalst), Van Pottelberghe (F.C Brugge), en Delmulle (La Gantoise); voor: De Bruyne (St Niklaas). Van Steenlant (St Niklaas), Annicq (F.C. Renaisien), Givard (AS Herstal) en Chaves (La Gantoise). Reserves: Carels (F.C. Brugge). Vanncste (Kortrijk) Fenaux (Kortrijk) en Vandierendonck (Oostende). Beiaard uit Heiligerlee naar Philippijnen Ook andere landen plaatsen bestellingen De Philippijnen hebben in Heiligerlee een der zwaarste beiaards ter wereld be steld. Het carillon zal uit 48 klokken be staan, waarvan de grootste een doorsnee van 2,25 meter en een gewicht van 7.000 kg heeft. Voor Toronto in Canada een beiaard van 37 klokken gereed, de Mexicaanse regering heeft drie z^ luidklokken besteld en naar Florida gaat een carillon van 38 klokken (drie octa ven). Voorts zijn onlangs nog vijf bestel lingen voor New York uitgevoerd. Deze export komt onze deviezenpot zeer ter goede, want de waarde van één kg klok kenspecie is al 8.50. Ook voor het binnenland worden ii Heiligerlee verscheidene opdrachten uit gevoerd. Een volledige nieuwe beiaard van 48 klokken voor de Lange Jan te Middelburg, die in 1940 werd vernield, is thans gereedgekomen en door de rijks commissie goedgekeurd. Met Pasen wor den in de enkele jaren geleden afge brande St Walburgiskerk te Zutphen vier nieuwe luidklokken ingeluid. Het 12-klokkencarillon van de Drommedaris te Enkhuizen wordt met dertien klokken uitgebreid. Twee oude vrouwen na val overleden Een 84-jarige weduwe is dezer dagen in de Valeriusstraat te Amsterdam van een keldertrap gevallen en aan de ge volgen overleden. Op dezelfde dag over leed in het Binnengasthuis aldaar een 80-jarige vrouw, die eind Februari even eens van de trap was gevallen in haar woning aan de 2e van der Helststraat. Arbeider te Rotterdam onder drijfstang gedood De 52-jarige arbeider G. Spruyt uit Rotterdam is gisteren in een werkplaats de Rotterdamse Droogdok Maat schappij door een zware drijfstang ge troffen en gedood. De stang was tijdens het transport met een kraan uit de strop geschoten. Onderdak gevonden voor 12.000 Ambonezen In kampen, waar thans nog gerepatrieerden wonen Voor 3000 Ambonnese gezinnen (in totaal 12.000 personen), die weldra in ons land zullen aankomen, moet op korte termijn onderdak worden gevonden. De helft van de nodige ruimte wordt ver kregen door ontruiming en uitbreiding van een aantal kampen, als b.v. Vught en de Schattenberg, waar tot nu toe gerepa trieerden waren ondergebracht. Ook voor de andere helft zal men waarschijnlijk wel vóór 1 Mei klaar kunnen zijn. Na de oorlog zijn ongeveer 200.000 gerepatrieer den ons land binnengekomen. Van hen zyn er 57 000 opnieuw vertrokken. Op het ogenblik wonen nog 18.000 personen in 52 kampen en 500 hotels. Deze hotels zouden spoedig vrij moeten komen voor toeristen, maar gelukkig zijn drie op de vier pensionhouders bereid gebleken het logies te verlengen. Bovendien is ten gevolge van de regeling van het extra bouwvolume tegen 1 Mei voor 1500 per sonen huisvesting gevonden in een aantal gemeenten. De aldus vrijgekomen hotels worden beschikbaar gesteld voor de ge zinnen uit de kampen, waar dan weer de Ambonnezen worden ondergebracht. De Schattenberg zal reeds op 20 Maart leeg staan. Al is dus voor de Ambonnezen een oplossing gevonden, voor de gerepatrieer den, die thans moeten verhuizen, brengt een en ander veel moeilijkheden met zich mede. Samenwerking voor mannen in Oost en West De officiële welzijnsverzorging voor alle Nederlandse militairen overzee wordt thans behartigd door het Bureau over zeese zaken van de dienst Recreatie en Algemene Ontwikkeling (R.A.O.) in Ne derland. Het gaat hier dus om de mannen in Indonesië, Nieuw-Guinea, de West en Korea. Het bureau staat onder leiding van de majoor A. G. Palmers en is ge vestigd in de Nieuwe Frederikkazerne, aan de Van Alkemadelaan in Den Haag. De werkzaamheden van de particuliere instellingen worden hier samengebun deld. Voor familieleden van militairen in Korea is nog van belang, dat mevr. Den Ouden iedere Dinsdag van 2 tot 5 uur in het bureau te spreken is. Overdag geen verboden langs Belgische grens Het algemeen verbod tot het aanwe zig zijn in een strook van 500 meter langs de Nederlands-Belgische grens wordt met ingang van 15 Maart opge heven gedurende de tijd tussen zonsop gang en een half uur na zonsondergang. Langs de Nederlands- Duitse grens blijft het verbod echter gewoon van kracht. Ook de verblijfsontzeggingen aan bepaalde personen worden niet op geheven. Eigen „marinierskapel" op Nieuw-Guinea De sergeant-muzikant C. J. C. Burgh van de Kon. Marine vertrekt Vrijdagmiddag met de Mataram uit Rot terdam naar Nieuw-Guinea. Hij zal ii Hollandia een „mariniers-kapel" oprich ten, waarvan hij tevens de dirigent zal zijn. De Mataram heeft voorts o.a. een 20 meter lange dekschuit en vele hon derden closetinstallaties aan boord. De Weltevreden, die morgen uitvaart, neemt o.a. een 12 meter hoge kraantoren en bijna 30 meter lange giek voor een Schoolgeld Nederlanders in Indonesië Belangrijke tegemoetkoming van het Rijk Daar de in Indonesië verblijvende Nederlanders met schoolgaande kinderen in Nederland de schoolgelden tot het drievoudige hebben zien stijgen, verleent de minister van Financiën hun een be langrijke tegemoetkoming voor de school gelden van rijksscholen. Wellicht zullen gemeentebesturen en de besturen van bijzondere scholen daarin aanleiding vinden tot een dergelijks gedragslijn. Zij" zullen een ontheffing krijgen van 2/3 van het schoolgeld over de jaren 1948/49 en vroeger, ongeacht of daaraan een schoolgeldmaatstaf ten grondslag ligt of niet, en over 1949/50 en 1950/51 mits daaraan geen schoolgeldmaatstaf ten grondslag ligt. Het moet echter aan nemelijk zijn, dat betaling redelijkerwijze □iet anders kan geschieden dan uit Indo nesische inkomens of tegoeden, die slechts door aankoop van deviezencerti- ficaten naar Nederland kunnen worden overgemaakt. Ook als dit gedeeltelijk ge schiedt, kan men 2/3 ontheffing krijgen. Restitutie is mogelijk als dergelijke schoolgelden na 13 Maart 1950 betaald zijn. Verzoeken moeten schriftelijk gedaan worden bij de directeur van 's Rijks be lastingen te Amsterdam, Arnhem. Breda, Groningen, Maastricht, Rotterdam, Utrecht en Zwolle. Voor schoolgelden over 1949/50 en 1950/51, gebaseerd op schoolgeldmaatstaf, worden inkomens en vermogensbestand delen in Indonesische guldens herleid tot Nederlands courant in een verhouding van. drie op één. Sjefke (26 jaar practijk) weer in de cel Sjefke Demmers. de Brabantse recidi vist die van zijn 62 levensjaren er 26 in de cel heeft doorgebracht, is gisteren in Utrecht weer gearresteerd. Veertien da gen geleden was hij met twee andere gevangenen uit het Huis van Bewaring te Amsterdam ontsnapt, nadat hij op 9 Februari tot jaar was veroordeeld wegens het forceren van de kluis in het gebouw van de Velsense gemeenteont vanger. Een van zijn kornuiten meldde zich reeds de dag na zijn ontsnapping en de tweede vervoegde zioh dezer da gen vrijwilig bij de politie te Nieuwer- kerk aan de Amstel. Ned. Ford vijftien procent dividend De N.V. Nederlandsche Ford Automo bielfabrieken stelt 15 (12) pet. dividend voor, boekte ƒ3.7 (3.8) min. winst en zal voorstellen, het kapitaal van 6 tot 12 min. uit te breiden, om desgewenst een emissie mogelijk te maken. Lagere autoprijzen in Duitsland De Duitse Opelfabrieken hebben d« prijzen voor de modellen 1951 met 350 Westmarken verlaagd. De zes-cylinder Kapitan kost 9250 en de Olympia 6150. mark. Opel is eigendom van General Motor» en de Kapilan is een lichtere uitvoering van de Chevrolet. De verlaging is te danken aan de enorme kapitaalsinveste ring in de fabrieken te Rüsselheim. Bankbiljettenomloop iets gedaald Volgens dc weekstaat der Nederlandse Bank van 5 dezer is de tegenwaardere kening van f 1325 tot f 1385 millioen ge stegen, waartegenover andere saldi iw.o. de tussenrekening der Marshall-hulp) van f 236,8 tot f 171 min gedaald zijn. De bankbiljettenomloop is slechts met f 2 min tot f 2811 min verminderd. Tegenspraak Duitse devaluatie Een woordvoerder van de Geallieerde hoge commissie in West-Duitsland heeft verklaard, dat de Oostduitse geruchten betreffende niet-officiële besprekingen over een devaluatie van de Duitse mark volkomen ongegrond zijn Emissie van Frans Smulders De aandeelhoudersvergadering van de N.V. Machinefabriek Frans Smulders te Utrecht heeft besloten tot plaatsing van 343 aandelen a f 1000 tegen 110 pet met claim op 1 nieuw voor twee oude aan delen, waardoor het kapitaal op f 1 min wordt gebracht. Amerika heeft alle aankopen van tin voor strategische voorraadvorming ge staakt, totdat de prijzen weer op een „redelijk" peil zullen zijn gedaald- Weer minder dan 100.000 werklozen Overeenkomstig de verwachting is het aantal werkloze mannen in de loop van Februari gedaald, en wel van 110.905 tot 99.045, te weten 61.617 geheel werklozen (in Januari 77.420), 36.562 DUW-arbei- ders (31.754) en 866 wachtgelders (1731). Vorig jaar stonden eind Februari 101.762 werklozen genoteerd, zodat van een gun stige ontwikkeling mag worden ge sproken. De werkloosheid was het hoogst in Drente met 95 per 1000, het laagst in Overijssel met 15 per 1000 mannelijke beroepsbeoefenaars. Dit cijfer bedroeg voor geheel Nederland 32. Enige en algemene kennisgeving. Heden ontsliep zacht en kalm, tot onze diepe droefheid, onze lieve Moe der, Behuwd-, Grootmoe der, Zuster, Behuwdzus ter en Tante GEERTRUI TEGELAAR Weduwe van Nicolaas Lut in de ouderdom van 73 j- Den Haag: C. LUT W. LUT—PAATS Kleinkinderen en verdere familie Leiden, 6 Maari 1951. C. Maartendochlershof 1. (Pasteurstraat). Corresp. adres: Pahudstr. 65, Den Haag De teraardebestelling zal plaats hebben Zaterdag 10 Maart a.s. om 12.30 uur op de begraafplaats „Rhijnhof". Vertrek C. Maartendoch lershof 1 pl.m. 11.30 uur Heden nam de Heere tot Zich, nog onverwacht, onze geliefde Broeder, Zwager en Oom KAREL WASSENAAR Weduwnaar van Jacoba Delfos in de ouderdom van bijna 81 jaar. Uit aller naam: E. WASSENAAR De begrafenis zal plaats hebben Zaterdag 10 Maart om 11.30 uur op de be graafplaats „Rhijnhof' Heden behaagde het de Heere. na een langdurig, geduldig gedragen lijden, tot Zich te nemen, mijn zorgzame Man en onze geliefde Vader, Grootva der, Broer, Behuwdbroe- der en Oom, de Heer CORNELIS BASTIAAN VIERBERGEN in de leeftijd van 68 jaar. 's-Gravenhage, 7 Maart 1951. J. P. VIERBERGEN— Minderman JOH. VIERBERGEN en verloofde Katwijk aan Zee: CHR. VAN DIJK— Vierbergen K. VAN DIJK -Gravenhage: J. VIERBERGEN A. VIERBERGEN Th. VIERBERGEN en kleinkinderen. Kaapstraat 9. De teraardebestelling zal plaats hebben Zaterdag 10 Maart a.s. te 3 uur op de begraafplaats Nieuw Eyk- enduynen te 's-Graven hage. Vertrek van het sterfhuis te 2.30 uur. Getrouwd: P. Kyzer en E. Hoomans, A'dam; H. J. S. Enthoven en J. W. Bakker. Bevallen: Alberdingk Thijm- Dudok van Heel, d. Blari- cum; Mevr. Simon van Leeu wen-van der Myll Dekker, d. Sumatra - Timur: Mevr. Boon-den Uijl, d. Lekker- kerk; Mevr. Bernard-Smits. z., Vlaardingen. Overleden: L. Meijst, m. 64 jaar, A'dam; M. M. Harp-de Jongh, v., 72 j. Hilversum; Dr H. C. Bijl, m.. A'dam; J. van Alten, z., A'dam; ing. L. Kloek, m., Zaandam; Th. M. van Smaalen, v., 81 j., R'dam; G. Bundten-Dooremans, v., 82 j. Breda; A. E. Breukelaar, v., 7C j. A'dam; E. de Bruin, on.. 75 j.. Hoogland; ir J. P. v»n Lonkhuyzen, m., Hilver sum; D. Huisman, m., 63 jaar Harderwijk. Heden overleed tot diepe droefheid, in de vaste verzekerdheid des geloofs, onze lieve Man, Vader, Behuwd- en Grootvader en Oom, de Heer DRIEKUS RIETVELD in de ouderdom van 76 j Uit aller naam: Wed. J. T. RIETVELD- Warnaar De begrafenis zal plaats hebben Zaterdag 10 Maart 1 uur op de Alg. Be graafplaats te Leiderdorp. Geen bloemen. P. JASPERSE, arts DONDERDAG AFWEZIG Waarn. dokterstelef. 22222. De Rechter-Commissaris in het faillissement van CORNELIS HOOGENES, schipper, wonende te Ter Aar, heeft bepaald ten eerste: dat de bestaande vorderingen in dit fail lissement moeten worden ingediend vóór 4 April 1951 bij ondergetekende curator ten tweede: dat de Verifica tievergadering zal worden gehouden in het Gerechtsge bouw, Jan van Nassaustraat 112 te 's-Gravenhage, op Za. terdag 21 April 1951 om 10.30 uur. De Curator: Mr H. R. GOUDSMIT Leiden, 6 Maart 1951. Kort Rapenburg 20. AMBACHTSSCHOOL Ie LEIDEN Dinsdag 13 Maarl '51 des avonds 20.00 uur in het Schoolgebouw Haagweg 4. HET BESTUUR BAKFIETSEN TE KOOP TE HUUH GEBRS. HUISMAN Levendaal 76 Tel. 22962 Personeel gevraagd 0 Net meisje gevr., zelfst. kunnende werken. Leeftijd boven 18 jaar. Maandag Woensdag van 81 uur. V dags de gehele dag. Nieuwen- huis, Herenstraat 5 a. Gevr. Net meisje vo ochtenden p. week of werk ster voor 1 dag per week. Aanm.: Kamphuizenlaan 8, Oegstgeest. 0 Wegens familieoms:. der tegenwoordige, fl. hulp in de huish. voor dag of d. nacht. A. Vliem, Oude Haven 7, Sassenheim. v 0 Werkster gevraagd, g k.w. voor de Vrijdag, in eenv. Geref. gezin. Br. no 4969 bur. van dit blad. Net meisje voor de dag of van 8—5 u. V.g.g v. In klein gezin. Hulp voor ruw werk aanwezig. Warmonderweg 52 Oegstgeest. 0 Mevrouw Reidt. Duinlust- weg 9, Wassenaar, vraagt meisje voor d. en n. Prettige werkkring, goed loon. Goede getuigschriften vereist. Meisje gevraagd, liefst d. in gezin met 4 kinde- Mevrouw Herfst, J. v. Goyenkade 44, Leiden. Meisje gevraagd voor 4 dagen per week. De Ozon. Hoge Rijndijk 34. 0 Gevraagd een flink meisje en nacht. Br. No 4961 van dit blad. Personeel aangeb. z.a. nette werkster voor de schoonmaak. Br. aan Beelen, Annastraat 25, Katwijk aan Zee. z.a. nette werkster 5 dagen p. week. Br. onder No 4964 bur. v. d. blad. z.a. nette jonge werkster een dag p. week. Dins dag, Woensdag, Donderdag of Vrijd. Hogewoerd 124, Leiden z.a. Chauffeur of tuin manchauffeur, 22 jaar. J. Guyt, Adrianastraat 49, wjjk aan Zee. Te koop gevraagd Huisorgel gevraagd en 2- klaviers orgel. Omschr. merk, reg., prijs, H. Bertu: Patijnestr- 26, Maassluis. Te koop aangeb. 375 R.R. weiland bloemkool. Te bevragen En gelselaan 14, Voorhout 0 Junior-jol, compleet met Te bevr. Breestr. 12, Leiden. 0 Glazen boekenkast f 30, eiken dressoir f 45, theemeu bel f 15, theekastjes f 6, 2- pers. Engels ledikant met Auping spiraal f 30. partij koperen traproeden. 20 cent per stuk. F. v. d. Pluym, Jan Vossensteeg 51. A.J.S. Motorrijwiel, 350 cc. 4 versnellingen. L. v. Duyn, Be6tevaersweg 36, Katwijk aan Zee. 0 Nieuwbouw Naarden-Bus- sum. 5 Min. v.a. Station en bij de H. Hart Kerk, prima stand, le kl. bouw, ook met garage. Prijs 19.500.tot 33.000.—. Hypotheek 50 Bevr. Bouwbur. v. d. Schaar, Amstelkade 170 hs, A'dam-Z. Tel. 99094. Wegens vertrek vaste was tafel met spiegel en marme ren opstand, chroom garni tuur, aansluitklaar, door ge deeltelijke aan- en afvoer- leiding. Als nieuw. Hoef- straat 48 a. Leiden. 0 Aangeb. prachtige zwarte mantel, maat 46. Oude Sin gel 242. Z.g.a.n. kinderwagen, grijs Rijnsburgerweg 132, Rijnsb. 0 Schoenmakers Stikmach., merk Singer, en een Wals. Te bevr. bij Wed. C. v. Duijn, Varkevisserstraat 112, Katw. 0 Verloren. Herenpolshor loge met bruin lederen band. je. Gedachtenis. Tegen be loning terug te bezorgen Jac. van Beelen, Annastraat 25, Katwijk aan Zee. 0 Het aangewezen adres v. he; omlijsten van platen foto's enz. fs het vertrouwde adres Lijstenmakerij „E Concurrent" Haarlemmei straat 72. Tel. 22918. Bij or bent U verzekerd van prima afwerking. „Rosine" geeft de hoogste prij6 voor goud. zilver en juwelen Grote keuze in ver lovingsringen. gouden, zil- en verzilverde artike Het adres voor alle reparatiën en uurwerken Steenstraat 16 Tel. 26854 Muziekschool Zwaag opent nieuwe cursussen op alle Zee. Nieuwbouw Naarden-Bus- m, 5 min. v/a. station en bij de H. Hart Kerk, prima stand, le kl. bouw, ook met garage. Prijzen 19.500 tot 33.000. Hypotheek 50 pet. Bevr. Bouwbur. v. d. Schaar, Amstelkade 170 hs, A'dam (Zuid), Telef. 99094. 0 Schrijfmachine. Prachtige, zo goed als nieuwe „Reming. ton" schrijfmachine, geheel gesloten model, met Tab. en tomatische lintomschake ling. Spotprijs. Burgersdijk- straat 24. Katwijk aan Zee. Te huur aangeb. Gestoff. zit- en slaapkamer met goede kookgelegenheid voor dame van middelbare leeftijd. 4060 jaar. Br. no bur. blad. 0 Gem. Zit-Slaapkamer, zon der pension. Boerhaavelaan 17, Telef. 21716. 0 Kl. Bloemisterij met vrije woning. Verpl. overr glas opstand, enz., omgeving Leiden. Br. onder No 4965 aan het bureau van dit blad. instrumenten. Instrumenten bruikleen aan de school of op gemakkelijke condities gitaren 1.— per week accordeons 2.50 per week r eigendom Korevaar- aat 5. Telefoon 24358 Hout, Triplex, Hardboard. Knutselaars onze erkende vakbekwaamheid garanderen U de juiste bediening en raadgeving. DusVoor U besluit hout te kopen, eerst bij Van Dijk aanlopen. Langestraat 2b (Nwe Rijn). Tel. 25845 0 Jongedame, 20 jaar, zoekt gezellige vriendin of aan sluiting bij beschaafd clubje. Brieven onder No 4963 aan het bureau van dit blad. 0 Een plank aan de muur, schot in Uw schuur. Een plaat voor Uw boot of Uw goot. Een stukje triplex, board of een lat. In „De Houthal" vindt elke knutselaar wat. Hoge woerd 99. Paas-reclame. Wegens groot succes gaan wij nog maand door met gratis friction, f 5.perma- alles inbegrepen, met nieuwste vinding. Be spreekt s.v.p. Het Kappers huis. Apothekersdijk 8. Tel. 26218. Woningruil 0 Aangeb. vrij huis, omgev. Lage Morsweg, best. uit ka mer en suite, keuken, 3 slaapkamers, zolder, grote 0 Schuur of directie-keet te tuin en schuur. Gevraagd huur of te koop gevraagd i kleiner huis, gezellige stand. Br. no 4967 bur. blad. |Br. no 4966 bur. blad. Slagerij J. j. TAVERNE, Donkersteeg 17, VRAAGT Slagersbediende en aank. Bediende voor winkel en werkplaats i pos. chr. beginselen plaatsen; leeftijd 18 tot 5 Volledige opleiding voor het Rijksdiploma Ziekenverple ging B kosteloos. Salarissen voor leerlingen f 1480.— tot f 1720.— per jaar; na het behalen van het diploma is het salaris f 1908.tot f 2904.Deze salarissen worden ver hoogd met de toeslag volgens de Rijksregeling. Voor kost en inwoning wordt f 900.— ingehouden. Vacantie drie weken per jaar plus vacantiegeld. De Stichting zorgt voor de eerste dienstkleding. Mulo-diploma wordt thans niet vereist. Schriftelijke sollicitaties gaarne spoedig aan de GENEESHEER-DIRECTEUR. DOOR DE EEUWEN TROUW Donderdagavond 8 Maart 1951 's nam. 7.30 uur spre ken in de Geref. Kerk te Katwijk a. d. Rijn de Weled. Heren APONNO, Leider der Delegatie van de oud-KN.I.L.-militairen en JOH. VAN HULZEN uit Zeist. Eglise Wallonne de Leyde sur le Protestantisme en Belgique, par M. Mascaux. Jeudi 8 mars a 8 h. du soir, la Bibliothèque Wallonne. Pieterskerkhof 40. sst cordialement invité. Aangeboden LEEGSTAAND ARBEIDERSHUISJE ook voor buiten de gem. Gel. Spinozalaan 11 te Rijnsburg. Te bevr. H. van Iterson, Langevaart 78, Rijnsburg. JONGEMAN, 23 jaar. zoekt Magazijn- of Winkel werkzaamheden Kan goede getuigschr. over leggen. Br. onder No 4962 het bureau van dit blad. Koerier treft doel! BOOTARTIKELEN ZEILMAKERIJ TROOST HAVEN 14 VOOR DE FUNPROEVERSlTÉS Alles per 2',£ kg Goudreinelten H.H. 80 ct Goudreinetten, 1ste 100 ct Goudrei'netten (extra) 120 ci Zoete appelen (extra) 90 ct Bellefleuren, 1ste 65 cl Bellefleuren (extra) 90 ct Goedkope aanbieding Grote Kroon Sinaas appels voor 10 ct Prima jam, (hele vruchten) van 76 bij aankoop van f 45 ct Wij vonden een van de grootste fabrieken bereid ons de verkoop toe te staan van een partij HAVANA BOLKNAK sigaren (miskleur) voor slechts 20 ct, ook in kistjes van 20 stuks f4.—, 25 stuks 5.—, 50 stuks 10. Van de volgende fabrieken hebben wij nog restant partijen tegen zeer verlaagde prijzen: Aida, Ritmeester, Velasques, Panter, Willem II, Schimmelpenninck en K.V.W. Een sortering sigaren die zelfs de meest verwende rokers in verrukking brengt. Weer ontvangen NORTH STATE sigaretten 75 ct TELEFOON 2 5 9 7 1 N.V. STANDARD VACUUM TANKVAART MAATSCHAPPIJ ESSO GEBOUW POSTBUS 109 's-GRAVENHAGF vraagt voor haar tankvloot in Indonesië ee- 2e SCHEEPSWERKTUIGKUNDIGE i bovenstaand adres. l. Wat zullen we gaan doen? Gerrit Tof zat in zijn tuintje voor zich uit te staren. Hij had zorgen. „Mögge, Gerrit," sprak Basje Kien, die juist zijn vriend kwam opzoeken, „wat kijk je beteuterd?" „Geen wonder, Basje. sinds ik mijn speelgoedfabriek verkocht heb, komt er niet veel geld meer in het laadje. Nu, ja. ik zit wel niet zonder maar het wordt toch geregeld minder. Bovendien vind ik het te stil om me heen. Ik houd van le vendigheid." „Dan zullen we iets moeten gaan doen; •en beetje afwisseling is wel prettig en ik wil ook best wat verdienen," vond „De moeilijkheid is maar, wat we zul len gaan doen. Weet jij soms iets, Basje?" „Misschien wel. Het spreekwoord zegt, dat je altijd moet roeien met de riemen die je hebt. Dus zullen we eerst nagaan welke riemen we hebben.Jij bent een aardige kerel met goede wil en ik heb wel wat verstand. Dat kan elkander aar dig aanvullen. Daar moet wat mee te ver dienen zijn." „Hoe dan, Basje?" „We moeten iets gaan verkopen, dat geld waard is, Gerrit. Iets, dat we zelf want dat hebben v „Wat gaan we dan maken?" „Raad en Hulp." „Raad?", vroeg Gerrit. „Ja, goede raad. Je kent toch het spreekwoord: Goede raad is duur. Dat is in goede of slechte tijden steeds zo geweest. Dus goede raad is in elk geval geld waard. En als je iemand goed helpt, kan hij er best wat voor betalen." _„Waaria. gaan we dan raad verkopen. IWordt vervolgd).

Nieuwe Leidsche Courant | 1951 | | pagina 4