50 JAAR TRADITION AMBON - de laatste jaren in de mond van velen Maar wat weten we eigenlijk van dit eiland af? Spoorwegwerken vroegen tot dusverre een bedrag van vijf millioen Bezuinigingen tasten devies van veiligheid niet aan De lieer F. J. Teunissen in het zilver Herv. reclasseringscommissie vraagt de aandacht Psychologische films in het Volkshuis INRUILM0T0REN NIEUWE LEIDSCHE COURANT ZATERDAG 17 FEBRUARI 1951 Grote Stadsgehoorzaal was geheel gevuld AMBON" dit woord Is dé laatste jaren zo dikwijls In de mond van de Neder landers. Maar wat weten zij eigenlijk van dit eiland af? De stichting „Helpt Ambon in nood" heeft gisteravond een bijeenkomst belegd, die verhelderendwerkte "Voorde zeer talr|jke bezoekers, die de Stadsgehoorzaal geheel vulden. Eigenlijk zou deze Ambon-avond in de ir J. E.- Colin, kon men beschikken over foyer worden gehouden, maar doordatde grote zaal. -het feest van „De stalen band' te elfder j}e heer J. C. Hooyer, die drie jaar werd afgelast, in verband met het op Ambon is geweest, vertelde over dit de directeur eiland, dat er slechts één is van de 850, waaruit, de Molukken bestaan. Was Am- bon vroeger een prachtig stadje, de oor log met Japan maakte het met de grond gelijk:, nopdwinkeltjes en een noodkerk vormen nu tezamen het stadje. De Am- bonnezen komen echter niet uitsluitend van dit ene eiland. Zij zijn ook geboortig uit andere delen van een gebied, dat tweemaal zo groot is als Nederland, o.a Ceram, dat zij als hun „moeder-eiland' beschouwen en waarvan de Ambonnezen „van het zuiverste water" komen. De be volking is practïsch geheel gekerstend. Landbouwers telt het Ambonnese volk weinig. Dit komt, omdat zij sinds de tiging "van het Ned. gezag dienst ns in het Ned. leger. Door hun helder stand kwamen zij pok veel in overheids dienst. Eerst als zij gepensionneerd warer gingen zij naar Ambon terug. Wat de politieke stromingen betreft: het bleek* dat er kort na de oorlog drie groepen waren: 15 pet. was voor Soekarno (voor het merendeel nict- Ambonnese bewoners van de Zuid- Molukken), 50 pet. wilde een zelf standige republiek in unie-verband met Nederland en met het Kon. Huis als hoofd, en 35 pet. wilde volledig een provincie van Nederland worden. BMIMSTEEN HUISBAZEN Dat ik mij deze keer op gevaarlijk -ijs waagben ik me zeer tvel bewust. Maar ik hoop alle wakken, scheuren en bobbels zoveel mogelijk 'te ont- .fvijken. Ik wil vandaag namelijk de huis bazen eens op die blaüive steen van .oris zetten. Én, Leijenaars, laat ik voor alle zekerheid nog maar weer eens uitdrukkelijk vermelden, dat ik de goeden niet te ,na wil spreken. Want die zijn er gelukkig nog! .Maar ge moet overigens eens pra- "ten, lieve lezer, lezeres, met een wil lekeurige poorter, die een huurhuis - bewoont, en een stroom van klachten over de huisbaas wordt over U uit gestort. Eénde huur is veel te hoog. Tweer hij laat niets aan het huis doen. Drie: vult U zelf maar in. En ten slotte: hij is volkomen onredelijk. Met de man valt niet te praten. Tja, dat zijn zo die klachten. Laatst sprak ik een dame, die het zolder raampje wilde sluiten. De boel was zó gammel en verwaarloosd, dat het glas zonder meer uit de sponning viel. In diggels. De huisbaas was wel genegen een nieuwe sponning te la- "ten inzetten, maar die ruit moest de huurster zelf betalen. Hoewel hijzelf de oorzaak was van die brèkerij. Maar ga nu, Leijenaars, eens pra ten met zo'n huisbaas. Dan hoort ge nog veel meer klachten. De huur is veel te laag. De onderhoudskosten zijn veel te hoog. De verhuurder is ^geen baas meer over--eigen .bezit. Enzovoort, enzovoort: Nü is er een spreekwoord, dat luidt: „Klagers geen nood". En ik geloof, dat dit in doorsnee van toe passing is op de huisbazen. Zeker, de onderhoudskosten zijn 'veel hoger -geworden, in verhouding tot de ver huurprijzen. Maar men vergeet één ding: het kapitaalbezit in een huis is, zonder dat de eigenaar er iett voor deed, verdubbeld of verdrie voudigd. Rekent U maar uit hoeveel een huis van 5 mille vroeger thans kost. „Jawel," zegt de huisbaas, „maar dat heb ik niet in 't handje!" Toegegeven. Maar dat is, dunkt mij, juist het mooie er van. Ik voor mij vind het altijd maar gevaarlijk, geld in 't handje te hebben. Want het handje is zo erg bij de hand, ziet U. Men kan er zo gemakkelijk bij. En - dan is het zo gauw gevlogen. Vorige week nog zat een huizen eigenaar bij me thuis-te klagen. Steen - en been, ambtshalve. Als je hem zou geloven, was er geen beroerder baan- tje te bedenken dan huis-eigenaar. Maar het grappige was, dat de man eèn week tevoren er nog een huis .had bijgekocht. Tja. Kijk eens, Leijenaars, laten we even afspreken, dat we het allemaal niet best hebben. De huurders noch de verhuurders. Maar, met kleine nuchtere verstandje, zeg ik -.toch altijd maar, dat je beter een J v e rhuurder-in-ongunstige-omstan- - digheden kunt zijn dan een dito l- huurder. Dat is zo vast als een, wel - als een huis. Het is natuurlijk niet zo leuk, wan- neer een huisbaas van z'n huizen niet de normale winsten maakt. Maar wat wilt ge? Zijn wij, kleine luiden, niet allemaal heel verschrikkelijk blijwanneer we zonder schulden te Smaken door het moeilijke leven van vandaag kunnen komen? Een mens kan nu eenmaal niet verdienen, als of er geen land en geen wereld in i' nood is. Alsof alles politieke koek en economische ei is. De hele wereld .gaat gebukt onder allerlei narigheid En dat de huiseigenaren die nog niet zo heel slecht in het leven ge boerd hebben, want anders waren ze geen eigenaren ook een beetje moeten bukken, nee, dat vind ik heus zó heel verschrikkelijk niet. Er zijn wel erger dingen. Huisbazen, gelooft niet dat Uw huurders U het vel over de neus wil len halen. Weet, dat ieder een open oog heeft voor Uw moeilijkheden. Alléénde tijd van melke is nog niet aangebroken. BALJUW. Na de souverelniteltsoverdracht den de deelstaten door de R.I. op geheven en de Ambonnezen riepen de republiek der Zuid-Molukken uit. Hierop aansluitend behandelde de heer Hooyer de strijd van de R.I. tegen Am- bon. Door Nederland overgedragen vlieg tuigen en tanks en 20.000 man Indone sische militairen werden ingezet, aan land gebracht door de K.P.M., die daar mee hoopte haar scheepvaartmonopolie in Indonesië te kunnen behouden. De schepen voeren uiteraard onder Neder landse vlag. Ondanks alles hield Ambon zeven weken stand en Is nu nog niet vol komen onder de voet gelopen. Veel eilanden van de Zuid-Molukken, o.a. Ceram, zjjn nog van republikeinse smetten vrjj. Het programma werd afgewisseld door zang en dans van Ambonnese studenten, •van er 25 studeren met een. beurs de stichting. Ook werden er fjlms vertoond over de Ambonnese eilanden. De oud-onder-luitenant K.N.I.L.. D. J. Kaihatu, sprak~o.ver de nood van Ambon, maar nog meer over de wijze, waarop dit kleine volk kracht put om aan de moeilijkheden het hoofd te bieden, Toen in 1949 de Ned. driekleur omlaag gehaald werd, betekende dit voor Ambon het gemis van een moederhand, die heeft geleid en beschermd. Het oordeel over hén, die deze daad bedreven, wilde spr. aan God overlaten. Thans is Ambon niet rijk meer de aandacht van de regering was altijd ge vestigd op rijkere eilanden. „Veel hebben de Ambonnezen verloren, maar laten wij ook zien op hetgeen wij overgehouden hebben: de liefde van het -Ned. volk, dat ons wil helpen." Op Java zijn thans nog enkele duizen den Ambonnezen, maar de heer Kaihatu was er van overtuigd, dat deze uiteinde lijk een asyl in Nederland zouden krijgen. „Hoewel de regering ons heeft verlaten, is het kostbaarste bezit achtergebleven: het geloof in God, in Wie wij onze kracht vinden."- Een- collecte bracht het prachtige-be drag van ƒ419,15 op. De heer E. A. Kaya- doe, vertegenwoordiger der republiek Zuid-Molukken in Nederland, sprak slotwoord. Stadhouderslaan-school deed ook mee Voor Haak-in-actie werd 130 ingezameld De leerkrachten en leerlingen van de Stadhouderslaan-schooL hoofd de heer R...Kramer, betaben ook hun steejitje bij gedragen voor het slagen van de haak- in-actie van de NCRV. Zij. brachten voor dit doel f 130 bijeen. Een mooi „Edel" trio voor de groene tafel Voor 'het Haags Gerechtshof versche en de fabrieksarbeideirs N. S„ J. 'H. en P. de J. uit Koudekerk aan den Rijn. De eerste was ten laste gelegd, dat hij op 27 Nov. 1950 had ingebroken bij een kof fietest in Alphen aan den Rijn. Daar had hij 60 pakj es sigaretten ontvreemd. Ook had hij in de woning van de wed. Men- ten te Hazerswoude ingebroken en siera den gestolen. De officier van justitie eiste tegen S. zes maanden gevangenis straf. H. had samen met S.,de sigaretten ge stolen. Hij was reeds "eerder veroordeeld en mede daarom .viel de eis tegen hem zwaarder uit,- n.l. één jaar gevangenis straf. De. J. had te Alphen op 14 Decem ber aan de Steekterweg van eentrans portfiets twee coupons stoffen meegeno men en op 24 Dec. uit een. huis aan de zelfde weg een gouden dameshorloge ontvreemd. Ook deze 19-jarige verdaobte was reeds eerder veroordeeld. Tegen hem eiste de officier één jaar gevange nisstraf, door te brengen in een bijzon dere strafgevangenis. Op 1 Maart zal de rechtbank in deze tzaken uitspraak doen. Cefa bracht „Het leven van Louis Pasteur" De Chr. Filmactie bracht gisteravond in de Burcht de .prachtige film „Het leven van Louis Pasteur". De niet tal rijke aanwezigen hebben hier flink van genoten. De Ambon-avond heeft het be zoek aan de Burcht wel doen vermin- „Het zUn de leden, die me hebben gekozen en steeds weer hebben herko- i". Dit zegt de (bescheiden) heer F. J. Teunissen, Acaciastraat 22, die Maandag 25 jaar penningmeester zal zijn van het Leids politie-muziekgezelschap. Al beschouwt, de jubilaris dit niet als ;n verdienste, het zegt toch wel wat, anneer men een kwart eeuw eenzelfde bestuursfunctie heeft waargenomen. Maar zijn echtgenote heeft hem ook hierin niét alleen gelaten: ongeeei1 20 jaar is •ouw Teunissen nupenningmees- teresse van het dames-comité, dat het gezelschap al menig keer goede diensten heeft bewezen. Als de hee'r Teunissen de 25 'jaar nog ms in -zijn gedachten laat passéren, schieten hem natuurlijk niét alleen pret tige, maar ook minder aangename ge beurtenissen- te binnen. Denk maar eens aan het tien-jarig bestaan van het gezelschap, dat twintig jaar geleden werd gevierd- met een driedaags concours op het Schuttersveldpas toen tot slot van de festiviteiten een groot vuurwerk werd afgestoken, was het droog. Al met al dit een grote financiële klap voor het gezelschap. Maar nooit heeft men Millioenenplan wordt werkelijkheid Niet in Januari, maar in Maart 1952 hoog rijden (Van een onzer verslaggevers) Men hoeft er niet aan te twijfelen, dat er velen in den lande zijn die bij het of horen van de naam Leiden ook wel eens zullen denken aan de spoorwegwerken. Er wordt hier een millioenenwerk tot stand gebracht, waaraan dagelijks enkele honderden mensen arbeiden, dat over een paar Jaren elks bewondering zal weg dragen. Vooral-de Leidenaars zullen het er oVër =éens z\jh; dat dit pan1 wel^gecom- pliceerd moest zUn, omdat de oude situatie,, die zich. vanzelfsprekend nog doet gel den, in geen enkel opzicht meer beantwoordde aan de minimale eisen. Trouwens: dat de uitvoering van het plan plaats heeft in een tijd waarin ons land er financieel- economisoh uitgesproken slecht voorstaat, bewijst ook wel, dat het hier een drin gende zaak betrof. Het Leidse plan we mogen het nog wel eens in herinnering brengen be loopt een bedrag van niet minder dan 19.2 millioen. Ir Schalij, de man, onder wiens leiding het wordt verwezenlijkt, prijst zich gelukkig, dat hij zich niet al te zeer met de financiële aangelegen heden hoeft te bemoeien. Maar hU wist ons toph precies te vertéllen, dat er op tal van punten niet onbelangrijk bezui nigd moest worden. Zo was de oorspron kelijke opzet: twee perrons en zeven sporen, thans is de opdracht twee per rons en zes sporen. Lag het aanvankelijk in de bedoeling een grote bergplaats naast het station te projecteren, nu komt er een kelder onder liet station. Dit zijn maar enkele voorbeelden. "Belangrijk is evenwel, 'dat men het devies „Veiligheid voor alles" niet Heeft losgelaten. En men zal dit ook niet doen. De heer Schalij zei het zo: „Daar hebbemwe alles voor over". In December 1948 zijn de werkzaam heden begonnen. In de loop van 1954 hoopt men klaar te zijn. Er zijn dus zes jaren mèe gemoeid. Van de 19.2 millioen is op dit ogenblik een be drag van ongeveer 5 millioen ge bruikt. De bedragen van de laatst gehouden aanbestedingen zijn hier bij. De. lengte waarover wordt gewerkt bedraagt ongeveer vier én sen halve km. Het is dienstig de belangrijkste punten Het zand. voor de spoorbaan ten Noor den van de. Stinksloot is aangebracht. De afwerking rest nog. Dit gedeelte is danklaar voor het aanbrengen van de spoorbaan. Men zal er dit jaar een heel eind mee, komen. ..Zoals bekend zal de Stinksloot worden omgelegd. Men is nog steeds bezig de bpuwkuip voor-de duiker te maken. Twee weken geleden is het. werk in het kader, van de Omlegging van de Haarlemmervaart begonnen. Deze vaart wordt achter de houtmolen van de firma Mulder om ongeveer driehonderd meter omgelegd.. Het maken van de bouwkuip voor het gecombineerde kunstwerk zal nog. wel enigé tijd in bgslag nemen. Tussen de Haarlemmervaart en de Rijnsburgerweg wordt de grond opge hoogd. De kern van de zaak Is thans zeker het viaduct aan de Rijnsburgerweg. De vloer is zo goed als klaargekomen. Men Is de wanden voor het meest Westelijke deel van het viaduct reeds aan het stel len. De plannen voor het tijdelijke via duct Rynsburgerweg bevinden zich in een vergevorderd stadium. Had men er eerst op gerekend in Januari 1952 hoog te kunnen rijden, door verschillende omstandigheden zal dit 1 Maart van het volgend jaar wor den. Dan woet het tijdelijke viaduct d'Js kiaar zijn. Dit zal bestaan uit stalen bruggen op pijlers. Er komen drie onderdoorgangen: 1 voor tram en verkeer, 1 voor.verkeer en voet gangers en 1 voor voetgangers. Voor het stationsgebouw zijn de palen geheid. Aan de bovenbouw wordt hard gewerkt. Het station zal als de treinen hoog gaan rijden klaar moeten zijn. Ook ls men bezig met het heiwerk voor de perrontunnels. Het oude station blijft staan tot het nieuwe in gebruik is ge nomen. Een hulpstation- zou weer te veel geld kosten. Het plan voor het nieuwe station laat zien, dat de perrons niet over dekt zijn. Toch wordt nog over wogen ze té overdekken. Men zou dan.een situatie krijgen zoals In Am sterdam ëiï Den Haag." -"Tussen het station "en de .Gevingén.- laan gaat men de volgende maand zand- rijden. Aan de Gevangenlaan is men met het heien klaar gekomen. Volgende week wordt de vloer voor het kunstwerk ge stort. Direct ten Zuiden van de Gevan genlaan gebeurt niets. De verhoogde baan moet nog worden afgewerkt. Voor het kunstwerk aan de Lage Morsweg gaat men eerstdaags helen. Ei komen hier 170 palen. De heistelling staat er al. Aan de Gordelweg wordt stevig ge graven voor- de Vouwput voor het via duct. Ten Zuiden van de Gordelweg vindt het zandrijden voor de nieuwe baan gestadig voortgang. Prof. dr E. Gorter wordt Maandag 70 jaar Groot geleerde en kindervriend Maandag as- wordt prof- dr E. Gorter, hoogleraar in de kindergeneeskunde alhier, 70 jaar- In binnen- en buiten land heeft het werk van deze grote ge leerde zeer veel waardering gevonden- Hjj gaf o.m. de stoot tot de oprichting van de Leidse buitenschool te Katwijk. By de dienst gemeentewerken ten stadhuize is onlangs een vrij zui vere tekening vervaardigd van het te bouwen viaduct aan de Rijns burgerweg. Zij geeft duidelijk aan waarvoor de verschillende kokers bestemd zijn. Kan men zich in denken, dat het Leidse ejdoorweg- vraagstuk in 2954 zó zal zijn opgelost? 25 jaar penningmeester van het L. P. M. G. (Adverter VIRGIN IA- TRADITIE IN VIRGINIA tijdens het thesaurierschap van de heer Teunissen schulden gehad! Heel bescheiden zal de penningmeester Maandag zijn zilveren jubileum vieren, omdat die 25 jaar hem zelf eigenlijk niets zeggen. Wel heeft hij altijd plezier in het werk -gehad, en nög heeft hij dat, verzekerde ons zijn vrouw. Mej. Marie E. Claeys onderscheiden Was 40 jaar bij iamilie Emmens Heit komt plet zo vaak voor, dat een huishoudster het 40 jaar bij één familie uithoudt. Mej. Marie E. Claeys presteer de dat wel. Op 9 Februari 1911 trad zij bij mevrouw de weduwe d-r W. Emmens, die toen in België .woonde, in dienst als kindermeisje. De familie vertrok naar Engeland en mej. Claeys pakte haar kof fers en ging mee. Evenzo toen naar Hol land werd koers gezet en het pand Zoe- terwoudse Singel 7 alhier werd betrok ken. Dat was in 1929. Bij/dit gedenkwaardige jubileum gaf ook burgemeester jbr. mr Van Kinschot blijk van medeleven. Hij had voor mej. Claeys niet alleen waarderende woorden, maar tevens de bronzen versierselen van de orde van Oranje-Nassau, die hij haar op de borst speldde. De Geref. Kerk beriep hem Wij meldden gisteren, dat cand. N. Korenhoff een beroep had pn-tvangen van de Ned. Herv. Gemeente te Geesteren Gelselaar. Dit moest zijn: de Geref. Kerk De heer F. J. TEUNISSEN. Meisje door auto gegrepen Op de hoek RijnsburgerwegHoutlaan stak de 10-jarige wielrijdster M. v. B. uit de Marienpoelstraat gisteravond onver zichtig over. Zij werd door een auto ge grepen en met een onderbeenfractuur naar het St Elizabethziekenhuis gebracht. VEVO niet Leiden, maar Alphen aan den Rijn De meeste lezers zullen wel gemerkt hebben, dat het verslag van de VEVO- sohoolavond gisteren niet thuis hoorde oridér stadsnieuws. „Van en voor ons" is de vereniging van het Chr. lyceum te Alphen aan den Rijn. Dinsdagavond bijeenkomst in de Lakenhal Ds H. J. van Achterberg is voorzitter van de commissie. Verder hebben zitting drie ouderlingen, drie diakenen, mej. J. Kapteyn, maatschappelijk werkster, en mej. mr A. Zeyger, de speciale kracht voor het reclasseringswerk. Men is nog niet vaak naar buiten getreden, zodat de meeste Hervormden ook niet van het be staan der commissie afweten. Dinsdagavond om 8 uur is er in de Lakenhal een bijeenkomst, waarin een en ander over het werk zal worden verteld, 'zün" keuze''(meestal* het IDs Van Achterberg spreekt hier en Guldo Gemeente een contactcommissie voor de reclassering ingesteld. Aan deze commis sie is volmacht gegeven het kerkelijk re classeringswerk ter hand te nemen, zo veel mogelijk overeenkomstig het werk schema, dat door de landelijke Ned. Herv. commissie voor de reclassering is ver strekt. De commissie is geen zelfstandige instelling." Zij is een orgaan van bijstand voor de reclasseringsarbeid. Het is de be doeling, dat het reclasseringswerk zelf! door ieder wordt uitgeoefend binnen dc vereniging Ned. Genootschap tot reclassering Prot.-Chr. reclasseringsvereniging) de verbanden een centrum vormen van onderling contact van de Hervormde re- classeerders, van propaganda binnen de Kerk en van gezamenlijke bezinning op deze-tak van diaconale arbeid. De contactcommissie zal zich o.a. ook door woord en geschrift tot de gemeente hebben te wenden ter bezinning op het Samenwerking met: clubhuis „De Sperwers" DE LEIDING VAN HET CLUBHUIS „DE SPERWERS" het massajeugdwerk van de afdeling Leiden van de Ned. Prot. Bond hield in samenwerking mét die van het Leidse Volkshuis gisteravond een bijeenkomst, waarin enkele psycholo gische films werden vertoond. De belangstelling hiervoor was goed. Mej. Ruth, de directrice van" het Vólks-1 In aanraking kwamen, en liet ook zien huisï opende' de avond. Twee dingen wil- wat geduld, vertrouwen en een correcte de zij naar voren brengen: in de eerste behandeling vermogen. Ook bij deze film plaats was het haar een groot genoegen I gaf de -heer Radius een duidelijke toe met de heer Radius, de directeur „De Sperwers", samen te werken; tweede vroeg zij aandacht voor het 3 geluidsfilmtoestel van het Volks huis, dat deze avond voor het eerst functionneerde, Lange tijd is er op ge wacht, zodat <!e vreugde over de aan schaffing dubbel groot is. De eerste film handelde over het Peckham-centrum bij Londen. De heer Radius gaf vöoraf een uitvoerige toelich- g over hét doel, de werkwijze en de •ichting van dit centrum, waar- gehele gezinnen hun vrije tijd doorbrengenen met raad en daad worden bijgestaan bij allerlei medische en- paedagogische pro blemen, die zich in het gezin voordoen. De grondgedachte is de mensen, die er in ondergebracht wordén, zó 'ver té krij gen, dat zij weer normaal functiónneren. Helaas moest het centrum enige tijd ge leden door gebrek aan geld worden ge sloten. Maar men zit niet stil; érnstige pogingen worden gedaan het weer te openen. De film gaf-een duidelijk beeld van de, wexkipethoden, De tweede film was getiteld" Children on trial". Dezë behandelde het probleem van de jeugdcriminaliteit In Engeland. De rolprent toonde de ontwikkeling van en kele kinderen, dié met- de kinderrechter lichting. (Advertentie) CHEVROLET BEDFORD G.M.C. OPEL GEBR. v. ULDEN VERDAMSTRAAT 6 TER. 320 i bij Gezinszorg, Oude Rijn, Rotterdammers te gast bij smalfilm-liga Bij de Leidse smalfilm-liga waren 'gisteravond Rotterdammers met hun pro ducten te gast in de Turk. Het program dat de Rotterdammers boden, was het aankijken zeker waard. Uit de fouten viel niet veel te leren, zoals de Leidse voorzitter, de heer E. Timan, in zijn Slotwoord zei. Die waren n-1.' moeilijk Gedraaid^ werden: „Symphonic- -ener groté stad" van E- F. Millecam, een van de beste - rolprenten van de avond, lo gisch van opbouw, goed van opname; ,.Loesje moet een plasje doen" van J- Visscher, een goed gezien humoristisch gevalletje; „Vader Tijd maakt een slip pertje" van E. F. Millecam, wat gezocht, het scenario betreft, maar uitste kend verfilmd; en „Alarm" van A. J. Gijzen. dat wat scenario betreft aan hetzelfde euvel leed, maar filmisch vele goede kwaliteiten vertoonde. Na de pauze kwam de heer J. Vis scher met een griezelfilmpje, dat op het nationale concours een tweede prijs verwierf: „Puzzelaar". De heer Koenen vertelde op de 8 mm-band een aardig verhaaltje over een politiehond, „Avon tuur in Rotterdam" geheten; en tenslot te riep de heer A. J. van Gijzen met „Herinnering" een episode uit het ein de van- de wereldoorlog op die allen gespannen deed toezien. De aanwezigen, werden in de gelegenheid gesteld de makers van de films vragen te stellen- Uitroeping tot ereburger van Zuidlaren Zoals bekend- is zal de burgemeester va-n Leiden, jhr mr F. H. van Kinschot,' ereburger van de gemeente Zuidlaren worden. Hij zal de eerste ereburger zijn, die Zuid'laren telt. Jhr mr Vam Kinschot heefit zich in de loop der jaren, toen hij burgemeester van Zuidlaren was, bijzon der verdienstelijk gemaakt voor de tra ditionele jaarlijkse paardenmarkt. Het „uitroepen" tot ereburger zal a.s. Vrij dag 23 Februari geschieden in een bui tengewone raadszitting. Ir Colin (directeur HCW) plotseling overleden Geheel plotseling is gisteravond aan een hartverlamming overleden ir J. E Colin, directeur van de N V. Hollandse Constructiewerkplaatsen. Ir Colin be reikte kort geleden op 5 Februari zijn 60ste jaar, op welke dag hij-tevens zijn 25-jarig jubileum vierde. Gister avond zou juist het 10-jarig bestaan van de personeelsvereniging „De stalen band" feestelijk herdacht worden in de Stadsgehoorzaal. Deze avond werd di rect afgelast- De overledene was ook administrateur van de „S.A. Arvans Francois" in Bel gië. De heer Colin bevond zich voor za ken in hotel Terminus te Den Haag, waar de dood hem overviel. Afdeling Leiden van „Door de eeuwen trouw" Het comité Leiden van de stichting „Door de eeuwen trouw" is thans san- gesteld als volgt: prof. dr J. Prins, v. zitter; H. J. Lamers, secretaris, Hoge Rijndijk 30; F. Voorzaat, penningmeester; ds K. Dronkert, mevr. T. A. Th. Gouds- waard-Knipscheer, mr dr P. G. Knibbe, J. Roorda en mr F. J. J. Trapman. In het comité van aanbeveling hebben zitting genomen: P. D. Beversluis, prof. dr H. P. Blok, A. van Dijk, mr dr N. G. Geelker ken, ds G. T. Hajer, W. H. Th. Heimig, Ir M. C. de Jong, ds M. Ottevanger en prof. df J. Ph. VogeL In hoger beroep weer drie maanden voor stoffeerder Het Haagse Hof bevestigde het vonnis van de rechtbank, waarbij de stoffeerder J. C. de V. tot 3 maanden gevangenisstraf werd veroordeeld wegens verduistering. De V. had van iemand uit Sassenheim een beschadigd slaapkamerameublement ter reparatie gekregen, om dit na herstel voor f 1000 te verkopen. Hij verkocht het ameublement echter ten eigen bate voor f 800. Huurschuld zou de oorzaak van deze misstap zijn geweest, zo beweer- Mede gezien de antecedenten vond de procureur-generaal de straf aan de lage kant, maar hij volstond met bevestiging te vragen. Een dokter nodig De Zondagsdienst der huisartsen te Leiden wordt morgen waargenomen door de dokters: Hartman, Kors, Langezaal, Nieuwzwaag en Postel. Dokterstel. 22222. Welke apotheek? De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 17 Febr. 13 uur tot Zaterdag 24 Febr. 8 uur waargenomen door: apotheek Her- ding en Blanken, Hogewoerd 171, tel. 20502, en apotheek Reijst, Steenstraat 35, tel. 20136.

Nieuwe Leidsche Courant | 1951 | | pagina 2