Halitran if de omstreken MATRASSENWEEK Dit zijn pas lage vleesprijzen! KOERIERS Groenveld, Haarl.straat 246 Machinesftiksters Handwerksters Strijksters Bekwaam Loodgieter en bekwaam Electricien DE JONG Katwijk a.d. Rijn machine stiksters aank. machine stiksters Van binnen STERK jp.WIEUWE LEIDSCHE COURANT 4 DONDERDAG 8 FEBRUARI 1951 Nieuwsflitsen u ALPHEN AAN DEN RUN Contact tussen padvinders en ouders In aanmerking genomen de opvoedende taak, die de padvinderij in het algemeen heeft, is het niet overbodig, dat er organen van ouderen zijn, die mee helpen de lijnen te bestuderen en uit te stippe len. waarlangs deze beweging het nut tigste werk verrichten kan. Ook de plaatselijke afdelingen van de Nederl. Padvinders genieten de steun van ouder- oommissies. En het was een goede ge dachte om een ouderavond te beleggen, waar men elkaar beter leerde kennen. Deze bijeenkomst werd gisteravond onder grote belangstelling in het Nuts- gebouw gehouden. Bij de opening had den enige officiële plechtigheden plaats, nl. het vlaighijsen en het lezen van de padvinderswet. Oubaas G. Nijman leidde met enkele woorden de voorzitter van de oudercom missies, de heer A. Veenhuijsen, in. Hij kon o.a. enkele personen welkom heten met wie hij dagelijks als gemeente secretaris omgaat, nl. burgemeester Witschey en de wethouders Van der Berg en Dekker, allen met hun echtge noten. Spr. heeft vervolgens in een kort woord de betekenis van de padvinderij geschetst en de doelstelling van de ouders-vereniging. Er heerste een zeer goede geest, waar toe een waardevolle bijdrage geleverd werd door de groep van de N.P.V. uit Leiden met de naam: M. Llala-Panzé. Deze jongelui brachten op verdienstelijke wijze een poppenspel met propagandisti sche inslag en verwierven veel bijval. Ook werd er gemeenschappelijk ge zangen en voorts stond de vertoning van een jubileum-film van het district Rijn land der N.P.V. op het programma. Al met al was het een ouderavond, die stellig voor herhaling vatbaar is, en het goede werk der plaatselijke pad vinderij demonstreerde. BENTHUIZEN Geref. Gemeente Vanavond om kwart over 7 gaat ds Van Dam van Werkendam voor in de Geref. Gemeente. HAZERSWOUDE A. R. club bezag het radlovraagstuk Voor de A. R. propaganadaclub behan delde de heer A. v. d. Bosch het radio- vraagstuk. Spr. ging de historische ont wikkeling na van de omroepvereni gingen. Voor de oorlog was een organi- satie ontstaan, die prima functionneerde. Maar, zoals op meer terreinen gebeurt, kwam de na-oorlogse ontwikkeling ge heel in handen van de overheid. Gron dig werd het eigen standpunt dieaan- gaande belicht. Het politieke over zicht werd gegeven door de heer A. Hartman, waarop nog een leerzame be spreking volgde. Plaatsing van bomen. Langs het jaagpad is de provinciale waterstaat overgegaan tot het planten van jonge bomen. H1LLEGOM Kleuren van de gemeentevlag B. en W. hebben, in overleg met de hoge raad van adel, de kleuren van de gemeentevlag bepaald op geel, groen en rood in horizontale banen. De raad zal hiermede nog accoord moeten gaan. Preekbespreking door de Jonge Kerk. De „Jonge Kerk" hield gisteren een na bespreking over de Zondag j.l. gehouden preek. Ds Knottnerus gaf eerst een resumé, waarna de gelegenheid tot het stellen van vragen werd opengesteld. De vragen werden door ds Knottnerus op duidelijke wijze beantwoord, terwijl menigmaal een geanimeerd debat werd uitgelokt. Hoewel het aantal vragen nog beperkt bleef, kan toch van een geslaag de proefneming worden gesproken, die zeker een aanbeveling verdient om her haald te worden. DE KAAG Bloedgevers van het Ned. Rode Kruis Aan 65 personen, die vijf maal hun bloed gaven aan de bloedtransfusie dienst van het Ned. Rode Kruis, afdeling Nieuw Vennep Abbenes De Kaag werden in de „Gouden Leeuw" de Land- steiner-penning en een oorkonde uitge reikt. De Kagenaars, die hun bloed ga ven. zijn: mevr M J A BiemondLudlage, mej Janny de Man, mevr J Verhoog Moolenaar: de heren Th van Lent, D van Nieuwkoop, Jan van Nieuwkoop, Kees Verhoog en Nic. van der Voorn. De toneelvereniging „De Zwaluwen" uit Nieuw Vennep voerde het stuk „Een rare familie" gratis op. Men heeft de be zoekers flink laten lachen en de stem ming bleef er prima in. De voorzitter sprak woorden van dank en wekte de aanwezigen op hun bloed te geven om andere mensen daarmee te helpen. In de eerste helft van April geven alle donors weer'hun bloed; doet u het ook? KATWIJK Het bouwvolume: 181 hulzen. In het raadsverslag van gisteravond is een enigszins storende fout geslopen. In de aanhef stond, dat het richt contingent bouwvolume voor de eerstvolgende '3 jaren is bepaald op 18 huizen. Dit moet zijn 181 huizen. KATWIJK AAN ZEE Wasgoed-dief. Bij herhaling werd by enige bewoners wasgoed van de lijnen ontvreemd. Dezer dagen wist de politie de 20-jarige G. B. uit Valkenburg te arresteren, die op heterdaad werd betrapt. Pret was van korte duur. Een tweetal jongens had zin in een autoritje en gebruikten daarvoor een wagen, die bij een garage aan de Sluis- weg stond. De gevolgen waren niet zo prettig, wamt de auto botste tegen een aan de overkant van de straat staande benzinepomp op. Beschadiging van pomp en auto was het resultaat em tegelijker tijd was het einde vam het autotochtje gekomen. Hoog en laag water Vrijdag 9 Februari: hoog water 5.27 en 17.41, laag water 1.13 en 13.34. KOUDEKERK a/d RIJN Jaarvergadering Chr. middenstands vereniging. De Christ. middenstandsvereniging Koudekerk aan den Rijn-Hazerswoude- Rijndijk hield, onder voorzitterschap van de heer T. Molema, haar jaarvergade ring in de Ned. Herv. school. In zijn openingswoord sprak de voorzitter over de moeilijkheden van de middenstand en het nut van de Chr. middenstandsorgani satie. De secretaris en de penningmees ter brachten hun jaarverslagen uit. Zy getuigden van een gezond verenigings leven. De heer R. G. Oppelaar werd als bestuurslid herkozen. Het lid, de heer J. v. d. Heijden, leidde het onderwerp „Middenstander let op uw zaak" in, waarbij hij speciale aandacht besteedde aan het duurder worden der goederen. Hierdoor kan gebrek aan be drijfskapitaal ontstaan en tevens de ver leiding om goederen in te slaan, waar van echter de afzet niet vaststaat. Op deze inleiding volgde een geanimeerde bespreking en ook tijdens de rondvraag kwamen alle«rlei zaken ter sprake. Chr. leesgezelschap had goed jaar. Het Chr. leesgezelschap. Hazerswoude- Koudekerk aan den Rijn hield gister avond in de bovenzaal van hotel De Bruin zijn jaarvergadering. In zijn openings woord stond de voorzitter, de heer P. Boer. stil bij het vijfjarig bestaan van de vereniging. Het gezelschap heeft zijn be staansrecht bewezen, aldus spr. en de portefeuille is de vriend van het huisge zin geworden. Tengevolge van de verho ging van de abonnementsprijzen van vele tijdschriften moet de wekelijkse contri butie op 30 cent worden gebracht. Ook de secretaris-penningmeester liet een op timistisch geluid horen. De voorzitter stelde zich niet herkiesbaar en bij accla matie werd de heer J. de Wit gekozen. Deze was algemeen bibliothecaris en in deze plaats werd de heer J. A. Verdoold benoemd. Nadat de heer N. van der Horst uit Leiden enige mooie films had gedraaid, die zeer in de smaak vielen, werd overgegaan tot verkoping van de tijdschriften, die f 82.80 opbrachten. Tot slot werd een Amerikaanse verloting ge houden. LEIDERDORP Ds H. van Rhijn naar Leeuwarden Ds H. van Rhijn heeft het beroep van de Geref. Kerk te Leeuwarden aangeno men. Hy bedankte voor Barendrecht. LEIMUIDEN Herv. verenigingslokaal B. en W. hebben de kerkvoogdij van de Ned. Herv. Gemeente vergunning ver leend voor het bouwen van een vereni gingslokaal aan de consistorie. Reeds ja ren werd het gemis van een dergelijk lo kaal gevoeld en dank zij de actie van het bouwfonds is men thans zo ver gevor derd. dat men de stap. om tot de bouw te besluiten, heeft durven wagen. LISSE Chr. Geref. Kerk komt bUeen. In de Ned. Herv. kleuterschool wordt vanavond een ledenvergadering gehou den door de Chr. Geref. Kerk. A.-R. Kiesvereniging. Morgenavond houdt de A.R. Kiesver. een ledenvergadering. Het raadslid, de heer E. Scholte, zal de gemeente-politiek bespreken. Chr. bedryfsgroepen-centrale. Zaterdagavond a.s. houdt de afdeling Lisse van de Chr. bedrijfsgroepen-cen trale de eerste jaarvergadering. Als spre ker treedt4>p het hoofdbestuurslid, de heer Plomp. De mondaccordeonclub „K. en V." verleent medewerking en de heer Hul zal declameren. OUDE WETERING Zending in China. In de Geref. kerk werd gisteren een evangelisatie-zendingsavond gehouden. In zijn openingswoord merkte ds W. A. Wiersinga op, dait he»t eigenlijk niet nodig moest zijn, dat met behulp van films de mensen moeten worden opgewekt voor de zendiimg. Zonder meer moet het evangelie worden verbreid. Hierna wer den twee films vertoond: „Kracht van boven" en „Mijn naam is Han". Beide films verplaatsen de gedachten naar China en zijn geheel vrijwillig door zen dingsmensen gespeeld. Zij geven dan ook het leven van de zending daar weer. RIJNS ATERWOUDE „D.E.L." gaf toneelavond De afdeling Rijnsaterwoude van het t.b.c.-fonds „Draagt Elkanders Lasten'1 gaf in het Nutsgebouw een toneelavond ten bate van het fonds. De voorzitter, de heer H. van Harten, sprak een welkomst woord. Door een toneelclub uit Wou- brugge werd het stuk „Tot wederdienst bereid" opgevoerd. Jammer, dat er nog verscheidene lege plaatsen warenl RIJNSBURG Ouderavond tuinbouwschool. In „Concordia" wordt morgen om 8 uur een ouderavond door de tuinbouwschool gehouden. Van 7 tot 8 uur kan een bloe mententoonstelling in de achterzaal worden bezocht. Bidstond voor de vrede. Morgenavond om 7.45 uur wordt in de Voorhouterwegkerk een bidstond voor de vrede gehouden, uitgaande van de Christen-vrouwenbond. Ds Bonting vertelde van Australië. Ds Bonting vertelde gisteravond van zijn reis met de emigranten op de „Vo- lendam". In de eerste plaats verkondigde hij als een triomf, dat hij geen ogenblik last van zeeziekte heeft gehad de zee had trouwens geen kuren! De emigran ten waren hoofdzakelijk handels- en vak lieden. waaronder, naar later bleek, veel zgn. „teleurgestelden" waren. Australië noemde spr. erg mooi en men ontmoet er dieren, die wij enkel uit de sprookjes kennen. De bevolking is ruw, maar vlot in de omgang. Men verwacht, dat de vreemdeling zich geheel doet opnemen in hun kringen. Daarvoor is het spreken van de taal de eerste vereiste. De emigrant wordt eerst in het bekende kamp Bathurst ondergebracht, waarna hij na langere of kortere tijd een „eigen home" gaat zoeken. Het woningprobleem is echter groot en de huur erg hoog. Emigreren is en blijft pionieren, maar het is ook weer niet zo, dat het niet uit te houden is. Men moet alle voor- en nadelen tegen elkaar afwegen. Wat be treft de geestelijke verzorging is het hoofdzakelijk de taal, die moeilijkheden oplevert. In het begin is een preek moei lijk te volgen. Mevr. Van de Vijver dankte ds Bon ting voor zijn interessante inleiding. Ds Joh. de Wal op tweetal. Ds Joh. de Wal staat op een tweetal, samengesteld door de Geref. Kerk (Art. 31) te Heemse. R.D.C.-nleuws. De uitslagen van de 3e ronde om het damkampioenschap van Rijnsburg luiden: le klasse A: D SchoneveldH Ravens- bergen 02, F VerkuilA v d Brink 20, J van EgmondJ v d Meij 11, afgebr. partij; A v d BrinkJ v d Meij 11. le klasse B: H VoorbergenP. van Egmond 02, F LaterveerW Leeuwenburg 20. 2e klasse A: Avd Ey'kelS Heemskerk 20. 2e klasse B: R Heemskerk, J P v d Berg 02, J P v d BergAb Zandber gen 11, Ab ZandbergenC van Rossum 11, Abr. RavensbergenW v d Haak 20. 3e klasse: Kr LeeuwenburgA van Delft 20, Jac. OudshoornC van Delft 02, Jac. OudshoornA van Delft 20. VALKENBURG Jaarvergadering. De ry van jaarvergaderingen werd gisteravond geopend door de Geref. vrouwenvereniging „Maria en Martha" en de Geref. mannemver. „Filippus", die gezamenlijk bijeen kwamen in de Geref. kerk. De heer Th. v. d. Meij Szm. opende de vergadering en gewaagde er van, dat een dergelijke samenkomst toch wel nodig was om meer belangstelling voor deze arbeid in de gemeente te wek ken. Het jaarverslag van de mannen- vereniging vermeldde een ledental van 26. De onderwerpen, die behandeld zijn, betreffen bybelstudie, huwelijk en gezin, geloofsleer en kerkgeschiedenis. Later op de avond gaf een mooi tableau een goed overzicht van deze onderwerpen. Ook de vrouwenvereniging mag op een goed jaar terugzien. Het ledental bedraagt 24 en de stand van de kas van beide ver enigingen vertoonde een behoorlijk batig saldo. Als bijzonderheid mag nog wel worden vermeld, dat in de kring van de Geref. kerk in Valkenburg in het afge lopen jaar niemand door de dood werd weggenomen. Een inleiding van de heer P. Schoneveld, koorzang, en een zeer originele wedstrijd, vulden verder het programma. Aan het eind sprak ds Nijhuis een Blotwoord. Hy ging voor in dankgebed. VOORSCHOTEN Jeugd-schaaktournooi De Voorsohotense schaakvereniging heeft besloten, in navolging van enkele andere gemeenten, waaronder Leiden. Noordwijk en Alphen, eep jeugd-schaak tournooi te organiseren. Aan dit schaak- tournooi kunnen jongens en meisjes van ongeveer 11 tot en met 18 jaar deel nemen. De wedstrijden zullen waar schijnlijk gespeeld worden op Zaterdag middag en zullen onder leiding staan van de heer P. G. Sluiter. De winnaar, of, indien er een grote deelneming is, de winnaars, zullen in de Paasvacantie tegen de winnaars van de omliggende gemeenten kunnen spelen. Dit tournooi zal dan in Leiden gehouden worden. De schaakvereniging beoogt niet alleen propaganda te maken onder de jeugdige schakers voor dit mooie spel, maar meent ook hiermede een bijdrage te kunnen leveren voor een goede vrije tijdsbeste ding. Aanmeldingen voor dit tournood vóór 17 Februari a s. by de heer P. G. Sluiter, Leidseweg 148. Koningin Wilhelmina-verenlging. Onder leiding van de heer B. Hoog- werff-Kroon vergaderde de Kon. Wilhel- minavereniging gisteravond in „Irene". In zijn openingswoord memoreerde de voorzitter de feestviering van vorig jaar. Ook het jaarverslag van de secretaris ging daar nader op in, evenals op de feestavond. De penningmeester, de heer Van Gent, deelde mee, dat het saldo iets hoger was dan verleden jaar. Ontvangen werd ƒ3794.84 en uitgegeven ƒ2037.81. Het ledental was iets teruggelopen. In het bestuur werden gekozen de heren P. C. Kraayeveld en L. J. v. Aken; herbenoemd werden de heren Hoogwerf!- Kroon en G. Nasveld. Uitvoerig werd het feestprogramma besproken. Een der leden deed het voor stel om in verband met het seizoen voor de jeugd een „binnenfeest" te geven. Het bestuur zal ook rekenen met de ideeën als een puzzle-rit, zeepkisten-race, wed strijd voor bromfietsen, motoren en eventueel auto's. Ook werd de gedaahte geopperd om het personeel van bedryven te laten touwtrekken. Uitvoerig werd ook gesproken over verschillende attracties, waarbij het op treden van één der artisten op de laatst gehouden feestavond werd gelaakt. WARMOND Ernstige val. Toen de stucadoor L. uit Leiden In de raadszaal van het gemeentehuis bezig was met het verrichten van stucadoors- werkzaamheden, gleed de trap waarop hjj stond weg, waardoor L. kwam te vallen. Met een gebroken knieschijf en schouder moest het slachtoffer in het A. Z. te Leiden worden opgenomen. Groot concours. Het ligt in de bedoeling van de War- mondse Fanfare, eind volgende maand een groot internationaal solisten-con cours te houden. ïjaar wy vernemen heb ben bekende solisten reeds bericht aan dit concours te zullen deelnemen. Profiteer van onze buitengewoon voordelige aanbiedingen in matrassen, ledikanten en dekens MATRASSENWEEK-KOOPJES 2-Pers. IJZEREN LEDI KANT met 15 j. garantie 45.— l-Pereoons OPKLAFBED 33.75 WITTE MOLTON DEKEN, flinke maat 3.8£ FLANELLEN LAKEN 1-persoons 7.8S Reeds duizenden profiteerden van onze grote sortering zuiver wollen DEKENS, welke wij nu nog tegen prijzen aanbieden, die 50 beneden de huidige wolprijzen liggen Haarl.str. hoek Donkersteeg HET LEIDSCHE WOLLEN DEKENHUIS Veitiouwensadres sinds 187S Personeel gevraagd RIBLAPPEN per 500 gram 1.30 VETTE LAPPENper 500 gram 1.10 'GEHAKT per 500 gram 1 BIEFSTUK per 500 gram 1.60 ROOKVLEESper 100 gram 0.40 PEKELVLEES per 100 gram 0.35 GEBRADEN ROASTBIEFper 100 gram 0.35 ONTBIJTSPEKper 100 gram 0.35 HAM per 100 gram 0.40 BOTERHAMWORST per 100 gram 0.22 GELDERSE WORSTper 100 gram 0.25 ROOKWORST per 500 gram 1.— ONZE WEEKRECLAME 500 gram RIBLAPPEN en 250 gram ROOKSPEK samen 1.95 Het beste, het goedkoopste en de ruimste sortering, alleen bij Wat verandert er in de Ned. Herv. Kerk door de Nieuwe Kerkorde door Dr H. J. HONDERS Ned. Herv, predikant te Wassenaar (Voorzitter van de Centrale Commissie van Rapport py de Generale Synode der Ned. Herv. Kerk) een viertal artikelen. Dr Honders vyas zo vriendelijk die enigzins om te werken en van practische wenken te voorzien. Wij hebben er een handige brochure van gemaakt, waar- In alle linkerpagina's blanco gelaten zijn om het maken Van aantekeningen te vergemakkelijken. Deze brochure is onmisbaar in ieder meelevend Her vormd gezin. De prijs bedraagt slechts 0.25 per exemplaar. Gratis toezending volgt na ontvangst van het verschul digde bedrag, terwijl men natuurlijk ook aan ons bureau exemplaren kan halen. ADVERTEERT IN DE NIEUWE LEIDSCHE CQUSANI Flinke nette werkster voor 3 of 4 ochtenden per week. Aanmelden tussen 7 en 9 u. Mevr. de Graaf, Cobetetr. 42 Personeel aangeb. B.z.a. net dagmeisje, 17 jaar. in klein gezin, van 8 tot 5 uur. Zondags vrij. Br. No 4797 bur. v. d. blad. B.z.a. nette jonge werkster voor 4 dagen p. week. Maan dag, Dinsdag, Donderdag en Vrijdag. Br. onder No 1320 aan Agent N. L. Crt., A. v. d. Bosch, te Rijnsburg. Nette arbeidersvrouw b.z.a. voor enige halve da gen per week als werkster. Ook genegen wasjes aan huis te nemen. Brieven Commahdeurslaan 67, Kat wijk aan den Rijn. Te koop gevraagd Jonge rashondjes, pape gaaien en andere vogels en dieren. Wij kopen elk quan tum man- en popkanaries. R. Karei, Steensiraat 21. Tel. 20629. Diversen Gezond worden, zyn en blyven. Hef adres voor na- tuur-geneeskruiden. Depot J. D. v. Egmond. Schenkel- weg 69, Zoeterwoude. ZEEMLAPPEN in elke prijsklasse. De grootste sortering. natuuhlijk. HET IMAIUEHUIS /6CKS TEL.S5PP9 -ÏSJ9\ Als de schoonmaak nadert. Wij leveren karpetten, zeil, loper, spafzeil, overgordij nen, vitrage, loper gratis ge boord. Bel 263 en U krijgt een bezoek aan huis. Ver trouwd adres. J. D. v. Eg mond, Schenkelweg 69, Zoe terwoude. Vogelliefhebbers. Gewel dig grote Oud-Hollandse Kroppers. Ook Brüners en nonduiven. Kanaries met ga rantie. Broedpopjes. Parkie ten. Grote keuze buitenland se vogels, waarbij zeldzame soorten. Karei, Steenstr. 21, Tel. 20629. Wees zuinig op Uw garde robe. Uw adres voor stomen en verven. Bel no 263 of stuur briefkaart. Wordt haald en bezorgd. J. D. vari Egmond, Schenkelweg Zoeterwoude. Heerlijk, wild eten. Zware Holl. hazen, panklaar f 1.75 per 500 gram. Wilde konij nen f 1.50 p. 500 gram. Vette soepkippen f 2.25 p. 500 gr. Noord-Holl. poularde's vanaf f 6 per stuk. Kippenpoulet f 1.50—f 2.25 p. 500 gram. De Bruyn, Hogewoerd 72. Tel. 25031. Verloren: gouden dames polshorloge m. doublé band je, gaande van Beestenmarkt naar station Leiden op Zater dag 20 Jan. 1951. Erg hecht. (Gedachtenis van mijn moeder). Door omstandighe den nu pas kunnen plaatsen. Terug te bez. bij Mej. A. Gerse, M. Trompstraat 11, Alphen aan den Rijn. Naaimachines vanaf f 35 Alle merken, salonkasten. electrische, kleermakers- machines. Ook inkoop en inruil. Naaimachinehandel Obrechtstraat 190, Den Haag Tel. 322840. Gelden beschikbaar voor lste hypotheek. Rente va 3V« pet. Fin.-, Bel.- en Ass- kant. „Otto". Beukenlaan Sassenheim. Telef. 7488 7888. Na kantoortijd 7329 7828. 2e Hands rywlelen. Koop nu een prima rijwiel voor lage prijzen. Damesrijwiel 30,-. Heren-, jongens- en meisjesfietsen voorradig. Moffelen f 16,-. Nieuw ry- wiel f 95,-. Alles met 1 jaar garantie. Werkpl. tot 9 uur gesloten. Hogewoerd 71. Leger des Heils, Hooi gracht 30. Bezoek Zondag, 10 e 7.30 i de samenkomsten. Sr. Kapiteins Hoevers uit Den Haag leiden de diensten. Toegang vrij. Goed tehuis gezocht voor mooie herder. Te bevr. K. F. Slottje. Kanaalstr. 78. Lisse. N.V. Japonnenindusfrie Lambert Janssen heeft nog plaats voor enkele volslagen Dagelijks aanmelden Raadhuisstraat 238 Alphen aan den Ryn HOEVEEL WEEGT DIT VAT VIRGINIA? Dat moeten wij weten, want als het vat Virginia uit de vacuuminstallatiê icoht, is de tabak zwaarder geworden. Aan de hand van het oorspronkelijke gewicht bepalen wu de stand van het vacuum, dat de virginia-tabakken de vereiste soepelheid geeft. Hoewel dit wegen slechts een tussen-handeling schunt. is het toch uiterst belangrijk. opdat u straks ten volle van pkunt genieten. -21 BprTöbdCCoCompdnij n.v. WIJ HEBBEN WERK VOOR WONINGRUIL Gedurende 3 a 4 weken, tus- 21 Juli en 20 Aug. 1951. Aangeb. te Lochcm, grote woning in bosrijke omgev. ruim 7 slaapplaatsen, in voor woning met 5 6 sJaapplaafsen in nabijheid van strand te Katwyk Zee, Noordwijk aan Zandvoort, Wijk aan Zee of Egmond aan Zee. G. Veeze, architect. Barchemse- weg 54, Lochem. Ie Kookster Twee Meisjes voor de huishouding. Aanmelden Zaterdag vai drie tot zes uur. Zeeweg 4( Katwyk aan Zee. MATRASSENFABRIEK „RED EK O" HANSENSTRAAT 71—73 LEIDEN vraagt voor direct EN Hoog loon. Aanmelden iedere dag van 9—5 uur aan de fabriek SMIT RÖNTGENAPPARATENFABRIEK C.V. vraagt voor haar afdeling montage hoogspannings apparaten ENIGE ELECTRO-MONTEURS en voor de wikkelafdeling EEN WIKKELAAR Persoonlijke aanmelding aan het hoofdkantoor: HEREN GRACHT 32—34. Dc IcUk staat één maand stH.... Alléén in Februari een prima kamgaren costuum met kameelhaar binnenwerk voor de oude prijs. 2 rij model. Een uniek aanbod, dat niet mag* -yp meer herhaald kan worden. J 11 j*1 Maak er gebruik van I I I U 149.75, 144.75, 124.75 Krijgen MIJN kinderen 1 wel vitaminen genoeg Alleen Halitran brengt U de vitamine-seker- heid38.000 natuur- lijke vitaminen A 3500 D per gram. Dit hoge gehalte wordt U steeds officieel gegaran deerd. Geef Uw kinderen druppels Halitran zolang de zomerzon zich schuil houdt. kweekt gezonde, mooie kinderen

Nieuwe Leidsche Courant | 1951 | | pagina 4