„Vetïvo" Koerier TELEFOON 23375 NIEUWE LEIDSCHE COUHANT DONDERDAG IS JANUARI 1951 Na telle discussie Woningbouwvereniging Voorhout neemt dertig woningen over De jaarvergadering: van de woning bouwvereniging: „Voorhout", die gister avond werd gehouden, was des te be langrijker, omdat besloten werd tot over name van 30 arbeiderswoningen van de gemeente. Een stap, die in de toekomst veel nu nog onzichtbare consequenties kan hebben, Uit de felle discussies bleek ook, dat velen dit inzagen. De voorzitter, de heer W. v. d. Ploeg, bracht in herinnering, dat de vereniging vorig jaar van B. en W. een volume voor zes woningen toegewezen kreeg. Dat was echter teruggegeven, om hen in de gelegenheid te stellen een groter plan van 30 woningen te exploiteren. Uit het jaarverslag bleek, dat er een batig saldo was van f 1184,74. Daarna zett de voorzitter uiteen, bestuur de 30 woningen wil van de gemeente. Bij niet moest er op gerekend worden, dat de vereniging niets te zeggen zal hebben in de toewijzing van bewoning, die vorig jaar is uitgeloot. Uiteindelijk blijft de beslissing bij het gemeentebestuur, maar B. en W. hebben toegezegd, dat ieder, die straks een der woningen zal be trekken, lid moet zijn van de vereniging. De heer A. C. H. N. M. de Bekker, lid van de raad van commissarissen, was tegen de overname, omdat men nog niet wist, wat deze kosten. Volgens hem nam men de woningen over met de huurders. Was het niet beter eerst de toewijzing te zien en dan over overname te praten? Ook de heer G. K. Spierenburg bleek een fel tegenstander te zijn. Zijn stand punt was: ziet de gemeente in de exploi tatie een eventuele strop en zal de wo ningbouwvereniging dit dan moeten op knappen? De heer Deutekom wees er op, dat het bestuur nooit iets kan garanderen en een overheid altijd kan ingrijpen. Hij doelde hier op de gerepatrieerden, die Voor hout toegewezen krijgt. Na een felle strijd over de vraag, of wethouder Deutekom indertijd het hand haven van een lijst al of niet heeft toe gezegd. werd het voorstel in stemming gebracht: 23 voor en 14 tegen. De rest van de agenda werd vervol gens afgewerkt: het huishoudelijk regle ment vastgesteld: de heren De Bekker en J. Floor herkozen, resp. als lid vai R.v.C. en bestuurslid, en de secretaris penningmeester zal voortaan een ver goeding van f25 per jaar ontvangen. Bij de rondvraag bleek, dat er 45 le den zijn, die aanspraak maken op eer woning. De heer Beelen bracht tot slot dank aan het bestuur voor het vele werk. Textielhandelaren raken aan de grond De kleinhandelaren in textiel kunnen de financiering van hun zaak practisch nieit langer volhouden. Vele artikelen worden verkocht tegen prijzen, die lager liggen dan de nieuwe inkoopprijzen De zakenmensen raken in moeilijkheden doordat hun bedrijfskapitaal in verband met de gestegen prijzen niet toereikend is om een behoorlijke voorraad aan te houden. De inkoop moet zo worden ge regeld, dat de omzetsnelheid kan worden opgevoerd, maar aan de andere kant naar het afkappen van niet-rendabele artikelen wordt gestreefd. Dit zei de heer J. Keppel uit Rotterdam op een ver gadering der afdeling Zuid-Holland van de Chr. Bond van Textielhandelaren, die in Rotterdam werd gehouden. De spaarvarkens worden mager Volgens de Ned. Spaarbank-bond is bi, de algemene spaarbanken in December j.l. f 24.5 millioen ingelegd en f 31 min terugbetaald, bij de bankspaarbanken f 2.4 en f 2,9 min. Uitstekende opvoering op derde lustrum van „K. en G." De Oegstgeester toneelver. „Kunst en Genoegen" gaf gisteravond ter gelegen heid van haar derde lustrum een opvoe ring van het toneelspel in drie bedrijven „Als de klokke waarschuwtvan de gebr. Feenstra. Het talrijke publiek liet al dadelijk zijn bewondering blijken voor de prachtige, nieuwe décors, die door de 71-jarige heer L. Kort ontworpen zijn. Het stuk "boeide zeer en het bleek, dat regisseur De Trijselaar ook ditmaal juiste keuze uit zijn spelersmateriaal had gedaan. Oud-burgemeester J. C. Bauman, ere lid van de vereniging, bracht de geluk wensen van de 420 donateurs over. Hi overhandigde de heer De Trijselaar - eer gouden insigne met dé initialen van de vereniging, mevrouw De Trijselaar bloe men, terwijl de leden een zilveren in signe ontvingen, dat eigendom van de vereniging blijft. Internationale Viscose Compagnie In de raad ven beheer der Internatio nale Viscose Compagnie te Breda is dr F. H. Fentener van Vlissingen als lid vervangen door ir S. G. J. M. van Schaik te Arnhem. In de buitengewone aandeelhoudersvergadering was het quorum voor de statutenwijziging niet aanwezig, zodat binnen vier weken weer vergaderd wordt. Verbruiksverbod in Amerika In de Verenigde Staten wordt een verbod van civiel verbruik van nikkel en roestvrij staal verwacht. Waardige herdenking J.V. op G.G. „Soli Deo Gloria" te Ter Aar in het goud Het 50-jarig bestaan van de J.V. op G.G. „Soli Deo Gloria" te Ter Aar werd gisteravond met medewerking van de M.V. gevierd. De voorzitter, de heer W. de Kleer, opende het samenzijn in een overvolle kerk met het laten zingen van Psalm 150. De M.V.-jaarverslagen op rijm werden gelezen, waarna mej. Coby van Vliet het onderwerp „Sara" fijn en teer behandelde. Het programma werd afge wisseld met -koorzang en orgelspel van Henk Schouten en solozang door Coby van Vliet. Het historisch overzicht der J.V. werd zeer goéd gebracht door Cees Besemer. In 1900, op 25 September, werd de eerste vergadering gehouden met 15 leden van verschillende kerkelijke overtuiging. Op en neergang van het verenigingspeil werd getoond en het slot was de conclusie, dat achter de vereniging nu geen punt moet worden gezet om haar ouderdom, maar dat het nu juist zo hard nodig is door te gaan. Ook werd voorgedragen en een schets opgevoerd, getiteld „Levenstragiek". De luisterwedsbrijd was een goede propa ganda voor de bibliotheek der jeugd- centrale. Co de Vos en Map van Vliet verdienden er een boek mee. Het hoogtepunt van het programma was het declamatorium „Wij bouwen in de lentetijd". Dit stuk liet het vereni-1 gingswerk zien en behandelde als eerste tafereel „Uw orders leren". Het tweede tafereel gaf de band weer tussen de J.V., M.V. en het Jeugdcentrum. Dan volgde een generaal appèl voor de leden in. alle provincies, terwijl het slottafereel het bouwen in de lentetijd voor alle levens terreinen aangaf. Het geheel werd toe passelijk aangevuld met deolamati samenzang. Vrijwel alle leden der J.V. en M.V. werkten mee. Van de oud-voorzitter, de heer C. Verduijn, en van ds H. Mun-nik uit Maastricht kwamen gelukwensen binnen. Ouderling C. v. d. Bijl sprak namens de kerkeraad een slotwoord. Ned. ijshockeyploeg slaat België (7-5) In eerste periode de zege veilig gesteld Eerste winstpunt van Donner (Van een onzer verslaggevers) ■PANNEND EN SPORTIEF was de wedstrijd, welke gisteravond voor en uitverkochte Houtrusthal tussen de ertegenwoordigende ploegen van Neder land en België werd gespeeld. Vooral spannend was de tweede periode toen de Nederlanders keer op keer terug het doel van de Belg Heir- man telkens onder schot namen, doch deze verdedigde zijn heiligdom werke lijk op voortreffelijke wijze. Belangrijk voor onze landgenoten was it zij in de eerste speeltijd een 41 voorsprong konden nemen, want in de tweede en derde ging de strijd gelijk op, in de derde namen de Belgen zelfs :n voorsprong. Het begin, nadat de volksliederen wa rn gespeeld, kenmerkte zich door een niet al te sterke Belgische achterhoede door een verwoed aanvallende Ne derlandse voorhoede. Nadat Dietz de had geopend, maakte na korte tijd Dupré voor de Zuiderburen gelijk, kwamen de Nederlanders terug en resp. door Loek, Dietz en Overakker werd de stand 41, niet eeh- dan nadat ook het Nederlandse doel talloze keren in gevaar had verkeerd. In de tweede periode liet de Amster damse voorhoede met Veenstra als uitblinker duidelijk zien dat zij voor haar Haagse collega's niet onder doet. Van Heeswijk speelde deze avond min der sterk dan gewoonlijk, ondanks snelle rushes kon hij toch zijn gewone vorm niet benaderen. Nadat Veenstra de stand op 5—1 had gebracht zetten de Belgen alles op alles en zowaar gelukte het hun om gelijk te maken. Nu pas kwamen de Hollanders goed los en steeds weren zij in de aanval, echter zonder te kunnen scoren. In de derde periode toonden de Bel gen dat zij niets voor een nederlaag voelden, want eerst scoorde A. Dupré f5—3). Hoewel Schwencke en Van Hees- wijk de stand met fraaie doelpunten op 7—3 brachten, vochten de Belgen door, Waldschmidt en Dupré brachten kort voor het einde de eindstand op 75. De tussenstanden waren 4—1, 1—1 Gisteren werd het Hoogovenschaak- tournooi voortgezet met het spelen van de 5e ronde. De uitslagen luiden: Pilnikv. Seters 10; O'KellyRossolimo hi34; Don nerKieninger 10. De partjjen Palomaadr Stumpers en KramerPoulsen werden twee keer af gebroken. De stand luidt thans: Rossolimo en Pilnik elk 334 p; Poulsen 3 p. en 1 af ge br.; Kieninger 3 p.; Kramer 234 p. en 1 afgebr.; Van Seters en O'Kelly elk 2% p.; dr Stumpers 1 en 1 afgebr.; Donner I p.; Palomaa 34 p. en 1 afgebr. Mevr. Heemskerk won haar partij van evr. Roodzant. Daar de afgebroken partjj uit de 4e ronde door mevr. Rood zant werd gewonnen, is de stand nu 32 ln 't voordeel van mevr. Heemskerk. Voorlopig Ned. elftal tegen Engelse club Teneinde een overzicht te krijgen in zake de vorm van de spelers, die deelne- de centrale training van de K.N.V.B. te Amsterdam, zal op Woensdag 21 Februari een voorlopig Nederlands elftal een wedstrijd spelen tegen nader aan te wijzen Engelse club. De oefenwedstrijd, welke zoals te doen ge bruikelijk is, vóór een landenwedstryd plaats vindt, is uitgeschreven op 4 April a.s., waarbij naar bekend is, onderhande lingen worden gevoerd met de Brazili aanse vereniging Sao Paulo. Mochten deze onderhandelingen slagen, dan zal op II April een Nederlands B-elftal tegen dezelfde vereniging uitkomen. Wapenfeest van gouden K.Ó.O.S. in Dierentuin (Van een onzer verslaggevers) Gisteren begon in de Dierentuin het 41e wapenfeest van de Kon. Onderoffi ciers Schermbond tg.v. het 50-jarig be staan van de bond. Er werd door tien korpsen op drie lopers geschermd op degen, waarbij om één treffer werd ge trokken. De wedstrijden droegen eer zeer sportief karakter. De uitslag luidt; korpswedstrijd op degen 1. K.M.A. (Bre da) met de schermers; Kuikhoven, Lam- fermeyer en Keve, 19 gewonnen par tijen. 2. school A.A.T. (Haarlem) mei Van den Broek, Hospers en Jansen, 16 gewonnen partijen; 3. corps mariniers (Den Helder) met IJzendoorn, Aaldi berg en Kraus; 16 gewonnen partijen. In de wedstrijd personeel floret afdeling, die in 1940 voor de eerste maal op het programma werd gesteld, werd fel ge streden, wat een nadelige invloed op de stijl van sommige schermers had. Dat de eerste plaatsen bezet werden door donateurs is vanzelfsprekend, aange zien zij de gelegenheid hebben andere wedstrijden uit te komen doende oven- een grotere routine be schikken. De uitslag luidde; 1. Van Uden donateur Delft 5 gew. part.; 2. Honig, donateur Tilburg 5 gew. part.; 3. V. d. Klauw, donateur Den Haag 4 gew. part. Het wapenfeest wordt Vrydag- met een gala-avond in de Dierentuin besloten. BodegravenNoordwijk 34 (voorl.) In de gisteravond voor de promotie- groep van de L.S.B. gespeelde wedstrijd tussen Bodegraven I en Noordwijk I, overde Noordwijk I een 34-voorsprong. Van de drie afgebroken partijen staan twee beter voor Bodegraven, terwijl 2—3. Schotse leagueN. Ierse league 7-0 In Londen heeft de vertegenwoordi gende ploeg van de Schotse league met 7—0 gewonnen van het team Noordierse league. Broekman en V. d. Voort wonnen te Hamar Gisteravond is te Hamar een wedstrijd gereden tussen een ploeg van de ijsclub Hamar en enkele Nederjandse rijders, die op het ogenblik voor training in Noor wegen vertoeven. De weersomstandighe den voor deze wedstrijden waren bijzon der ongunstig, waardoor de opzet, eer eventuele selectie te maken voor de wed strijden van het verdere seizoen, enigs zins mislukt ls. Het vroor 7 graden. Er stond een vrij harde wind, terwijl tijdens de 5000 meter er een sneeuw storm woei, waarvan de rijders veel last hadden. Wim van der Voort was op de 500 meter de beste Nederlander met tijd van 45.6 sec. Op de 5000 meter werd Broekman eerste met een groot verschil op de Noren, v>an wie Ivar Martinsen de beste was. Wim van der Voort werd derde. De rallye naar Kaapstad De Franse militaire ploeg die Delahaye berijdt, heeft Fort Lamy verlaten op weg naar Bailli. Ook Desparmet (jeep) Lapax (Land-Rover) bevinden zich tussen Lamy en Bailli. De équipe Baracco (Lan-| Noordwijk de derde wel zal cia), Shusha (jeep) en Veglia (jeep) zijn vermoedelijke einduitslag wordt volgens gisteren te Fort Lamy aangekomen. 'deze berekening 5—5. Kampioenschappen L.D.D.B. 1951 Om de N.L.C.-wisselbeker Zaterdag om half 4 beginnen in „Kleine BurchC", Nieuwe Rijn 20. voorwedstrijden om het kampioenschao de LDDB 1951 hoofd-, le en 2e klas met als inzet de NLC-wisselbeker. verdedigd moet worden door W. Heemskerk. De deelnemers zijn als volg* ingedeeld: Hoofdklasse igroep A: 1 J. Slingerland; ran Sandijk; 3 A. Brink; 4 W. Ter louw; 5 Th. Zwetsloot; B.: 1 C. v. d- Vlist; 2 C- Zijlstra; 3 J- v. d. Meij; 4 W Leeuwenburg; 5 W v d Reijden: C.: 1 P. Egmond; 2 N. Anker; 3 W- Brunt; 4 Th. Vink; 5. D Hassefras. le klasse: 1 J. Passchier; 2 A v d- Eijkel; 3 J v. d. Meij; 4 ,J v. d. Velden- 2e klasse: 1 J- d Niet; 2 G Nagltegaal; Fr. Bosman; 4 Kr. Leeuwenburg; 5 J. C. Hogewoning; 6 M Zandbergen; 7 W. Verbeek; 8 E de Wekker De paring voor de le ronde is: 14 23; voor de 2e klasse: 18, 27, 3—6 en 4—5. is ook een jeugdtournooi, waaraan d. Starren, W. Kalshoven en J Slin gerland deelnemen. W. Heemskerk Huisman zijn vrijgesteld van het spelen an voorwedstrijden. Autobus- eo Autocar-congres De federaties van vervoer met autobus n autocars der Benelux hebben te Brussel vergaderd en resoluties aange- :n om bij hun regeringen aan te dringen op verplicht overleg bij alle wetgeving inzake de gemeenschappelijke wegtransporten. Voorts willen zij exploi tatievoorwaarden. gelijk aan die van de meestbevoorrechte deelgenoot. Te Luik komt een gemeenschappelijk secretariaat onder Mevr. R. Wijss. Begin April wordt te Diekirch de volgende vergadering gehouden. Amerikanen, die effecten kopen, zullen voortaan 75 pet van de waarde in deriosito moeten betalen (tot dusverre 50) Ir Riemens voorzitter van de Hofstadbloem Als voorzitter van de bloemententoon stelling De Hofstadbloem, die Maart t-m. 1 April op Houtrust wordt gehouden, is gekozen ir J. M. Riemens. rijkstuinbouwconsulent in het ambtsge bied Zuid-Holland en directeur van het W-ntlandse proefstation. kool 5.50. rode kool 7—11.30. savoyekool 8.80. groene kool 7—16.10, boerenkool 14—20. prei 8—24. kroten 8.90, gekookte ki 16—18. uien 1—5.10. peen 8—22. spruiten 38. andijvie 51—81. schorseneren 18. v 9—52. knolselderie 8—13. peterselie 19.40. derie 7.30—13.30. KATWIJK AAN DEN RIJN, 17 Januari Groenteveiling: waspeenl 8.26, id. II 9.2; 14.25, boerenkool 14—16, rode kool 7.70—11 uien 2—6.60. spruiten 27—38, groene kool 13.60, winterpeen 5.40—6.80, gele kool 6.60— 8.40. kroten 6.20—6.30, alles p. 100 kg. ROELOFARENDSVEEN, 17 Jan. Bloe veiling: wl.ite sail 49—67. krelage 45—68. pink gem 60—75, crown imp. 48—62, rose co 60—81. nansen 90—95, golden harvest 85—1.00, v. d. eerden 70—75, w. Copland 54—70, pi son 50—66. amdionette 80—85. zenober 62, hyacinten 26—41, whrestler 48—52. he 3613. early glory 4.7—62, agnes 50—57, druifjes 12—21 p. bos, hyacinten 6—8 p. cyclamen 1817 p. stuk. ROELOFARENDSVEEN. 17 Jan. Groente veiling: andijvie I 46—66, II 22—26, kropsla 3 60—10.30, stoofsla 1—1.20. p. kist. gi kool 8—10, witlof I 37—40. II 15—29. RIJNSBURG. 17 Jan. Groenteveiling: peen 8—31, id. grof 6—13. gele kool 6—9.40, rode 6.50—13.40 groene 9.50—13.20. kro —9.50, uien 4—7, boerenkool 14, spruiti knolselderie 1114. RIJNSBURG De grootse plannen Gisteravond hield de Oranjevereniging haar jaarlijkse ledenvergadering. Begon nen werd met het zingen van het eerste couplet van het Wilhelmus. Er is een baüg saldo van f 1223.54. Acht [leden werden in het afgelopen jaar door Idood weggenomen: zij werden her- dacht. Het ledental is teruggelopen van 1331 tot 1221. Veel werk heeft de Oranje- ?reniging verricht. Iets meer waardering >u wel op haar plaats zijn. -Aftredend en r.:et herkiesbaar waren de heren P van Egmond en A. Heems kerk. Wel herkiesbaar waren de heren N. de Heyer en J. Hoogstraten, die ook werden herkozen. Gekozen werden de heren W. van Egmond Nzn. en W. Tim- De aftredende voorzitter legde er in zijn afscheidswoord de nadruk op, dat hij zich alleen door privé-zaken gedwongen zag als voorzitter en als bestuurslid te moeten bedanken. De samenwerking in het bestuur is altijd goed geweest. Spr. daarvoor dankbaar. De heer De Heyer dankte de heer Van Egmond voor zijn vele werk. Ook de heer Heemskerk ;m afscheid van het bestuur. Op verzoek van enkele leden zal voortaan een „neutrale" commissie wor den gevormd voor het keuren van bloem- ersieringen en verlichtingen. De heer K. Breedijk bracht nog hulde aan het actie ve bestuur. Spr. zei, dat nu in het be stuur een vertegenwoordiging van ons Kon. Huis aanwezig is. namelijk Willem Egmond, Willem Verbree en Willem Timmers, dus: Willem III. Aardig gevon den! Een voorstel om ook het vrouwe lijke element in het bestuur te brengen zal in overweging worden genomen. De tweede voorzitter sprak nog een slotwoord. Hoe is het mogelijk, dat het ledental is teruggelopen? Elke inwoner van Rijnsburg is toch "n „Oranjeklantje". In deze donkere tjjdcn moeten wjj ons Kon. Huis dubbel waarderen. De rond vraag leverde weinig bijzonders op. Besloten was nog. dat de heer B. Pauw, de initiatiefnemer voor het grote bloe- menfeest, dat dit jaar waarschijnlijk zal worden genomen, zijn plannen kon uit eenzetten. Spr. begon met te zeggen, dat de corso's ouderwets beginnen te worden. Hij was op het idee gekomen om de gehele Vliet te versieren. Het geheel moet f 24.500 gaan kosten. Tevens is een stich ting opgericht met de sprekende naam van „Rijnsburgs Bloemenfestival". Ruim f 6000 is al in kas. Men moet f 10.000 bij een hebben en „Flora" zou dan voor (15.000 aansprakelijk worden gesteld. Het geheel zal een sprookje worden! In de versiering zal men om. zien: 9 fonteinen, het Kon. paleis, een drtiip- grot, watervallen, de toren van RiJns- burg, de oude abdij enz. Alles zal in bloemen worden gemaakt. Spr. meende dat de gemeenteraad zijn volle mede werking zal verlenen. Hy was zeer op timistisch. Als alles doorgaat, zal een grote pers conferentie worden gehouden voor niet minder dan 40 bladen. Men begrijpt, dat de aanwezigen naar dit grootse relaas ademloos luisterden. Nog zij vermeld, dat dit jaar ook het 1000-jarig bestaan, van Rijnsburg zal worden gevierd! Beëdiging van officieren Luchtmachtstaf Gistermorgen heeft de chef personeel van de Luchtmachtstaf, kolonel-vlieger S. Mante. op zijn bureau te Scheveningen 7 nieuw-benoemde officieren van de Luchtmachtstaf beëdigd, t.w. de tijdelijke reserve-tweede-luitenants: R. M. F. Kies, Amsterdam; C. J. W. M. Scheffers, Den Bosch; J. Deen, Leeuwarden; J. T. T. Baars, Eindhoven; A. G. G. Mijdeken, Amsterdam; C. Boonen, Bussum; T. C. Ouwersloot, Rijswijk. is beier en goedkoper EXTRA RECLAME 500 gram BRUINE BONEN 33 100 gram CHOC. HACEL 73 van 28 voor 250 gram VERSE PINDA's 35 voor slechts Filialen Leiden Haven 22 Herenstraat 3 Morsstraat 13 Burg. de Kempenaerstraat 37 Oegstgeest W. Wolters Vliet 43 Rijnsburg. Een de bekende kleine advertentie in de Nwe Leidsche Crt. treft doel 1 stelt ze onze agenten en bezorgers ter hand of breng ze even op ons bureau. Steen straat 37. telef. 23375. „HET FRUITPALEIS" ALLES PER KG Bellefleuren 45 ct Prima moesappels 55 ct Goudreinetten, Moes 60 ct Goudreinetten, Huishoud 80 ct Goudreinetten, le soort 100 ct Bellefleuren, Huishoud 85 Sterappels, Hand 80 Present van Engeland 85 Grote aanvoer sinaasappels vanaf 10 voor 75 ct Aan de winkel afhalen. J.W.BIRKSE HAARLEMMERSTRAAT 75 MONTEUR Gevraagd in Transportbedrijf VAKBEXWAAM MONTEUR AUeen zij, die met Die selmotoren goed bekend zijn. gelieven te solli- Br. onder no 4678 bur. blad. OECSTCEEST De tegen 19 en 26 Jan. 1951 aangekondigde veiling het perceel ABSPOELWEG 1 gaat niet door wegens koop uit de hand. Notaris ROMEIJN GEVRAAGD klein gezin te Zelfst. eerlijk Meisje Leiden w; afwezig i. Br. ond. r dit blad. huisvrouw veel Een maaltijd voor slechts 50 ct CHOCOLADE LET OP de waardebon aan de binnenkant van ell- etiket'. Personeel gevrcragdl Te Jcoop aangeb. gen in Nederland. ZIEKENHUISVERPLEGING (Opname in e 1 k ziekenhuis) OPERATIEKOSTEN (geen groepsindeling). SANATORIUM VERPLEGING (onbeperkte duur). „DE OVERTOOM" beoogt geen winst; geen welstands- grenzen. Aanneming tot 65 jaar. Vraagt inl. of prosp. Bestelwagen, Ford tons, jaar '48. In prima staat. Te koop. Gevraagd VRACHTWAGEN 1 tons ofi IV2 tons. Eventueel te ruilen I Te zien Garage DEVÊLEE. Haagweg 55 Leiden. Tele foon 22817. VOOR ADVERTENTIES. Flink meisje v nacht. P.G. Aanm: Heren gracht 24. Meisje gevraagd voor halve dagen. Aanmelden: Kanaalweg 22 (einde Hoge Rijndijk), Leiden. Net meisje gevraagd. Lft. 14 a 15 jaar. Geversstraat 38, Oegstgeest. Gevr. tegen 1 Feb. ver pleeghulp, middelb. leeftijd, N. Herv. Tevens net meisje gevr., liefst buitenmeisje. Aanb.: Dir. Oudeliedenbuis, Herengracht 35, Leiden. Personeel aangeb. 0 B.za. Baby-sitter voor de avonduren, 1 50 per avond. Gewend met kinderen om te gaan Brieven onder No 4676 aan bureau van dit blad. Te koop gevraagd 0 Groot huisorgel of zaal orgel gevraagd en 8 studie- orgels, groot of klein. Brie- 1 ven onder No R 2284 m. prij6 bureau van dit blad. Groot en klein orgel gevr. voor vereniging en zaal. De fect geen bezwaar. Brieven onder no R 2284 met prijs bur. van dit blad. Everest portable schrijf machine, z.g.a.n. Prijs 275. Te bevr. van 1214 uur. Bosch, Breestraat 3b. Te huur gevraagd 0 Jong echtpaar zoekt kamer te Leiden of omg. Br. onder No 4677 bur. van dit blad. Jong echtpaar, N.H., z. k., zoekt woongelegenheid. Vrouw eventueel genegen in de huishouding behulpzaam te zijn. Briev. onder No 4674 bureau van dit blad. Te huur aangeb. 0 Zit- en slaapkamer (str. water) met pension, voor heer alleen. Rustig gezin. Buitenkant stad. Nabij tram halte. Br. onder No 4675 aan het bur. van dit blad. Een dagwinkel of winkel huis met woningruil, op ste stand te Katwijk a. Br. No. 4669 Bur. Blad. het kantoor Overtoom 283, A'dam-W. Tel. I toestel 05. Plaats een ,KOERIER" Het is de weg tot SUCCES! Woningruil Den HaagVoorschoten. 2e etage, 4 kamers en badk., in Vruchtenkwartier tegen huis met tuin in Voorschoten. Br. onder No 4673 aan het bureau van dit blad. Diversen 0 Muziekschool Zwaag opent instrumenten. Instrumenten in bruikleen aan de school of op gemakkelijke condities o.a. gitaren f 1.per week, accordeons f 2.50 per week. Uw eigendom. Korevaar- straat 5. Telefoon 24358. 0 Studieorgel, sterk instru ment f 75. salonorgel f 195. door huur eigendom resp. f 5 en f 10 p. maand. Piano in huur f 15 p. maand. Fran co thuis 5 jaar garantie. W. A. Gouw. Terweeweg 100, Oegstgeest. Naaimachines vanaf f 35. Alle merken, salonkasten, electrische, kleermakers- machines. Ook inkoop en inruil. Naaimachinehandel, Obrechtstraat 190, Den Haag Tel. 322840. Autorijschool - Citaxbe- dryf. Gediplomeerd instruc teur. Goedgekeurd lesmate riaal, snelle opleiding rijbe wijs, motorles en verkeers wet inbegrepen, 4.50 per lesuur. Taxi dag en nacht beschikbaar. Marks, Mors straat 60a, Tel. 26584. Park- str. 5a, Tel. 22513. Luxe Lederwaren. Emi gratiekoffers extra grote mo dellen Fulkan Fiber. Sport- voetbalkoffers, Hutkof- Reistassen, Canadian tassen (Leder), Reisneces- Actetas6en. Staaf- schooltassen v.a. 4.75. Grote •oorraad Dames- en Kinder- tassen. Van Wijk, Haarlem merstraat 161. Gelden beschikbaar lste hypotheek. Rente 3y* pet. Fin-, Bel.- en Ass.- kant. „Otto". Beukenlaan 9, Sassenheim. Telef. 7488 en 7868. Na kantoortijd 7329 7828. Knutselaars kunnen nog slechts 3 dagen profiteren van onze speciale aanbieding zeer goedkope bosjes latten: Ziet onze etalage. Alles de knutselaar. „De Houthal" Hogewoerd 99. TeL 22536. dan, ja dan kon ik het gemak kelijk zonder De Gruyter's 10 procent korting stellen. Maar nü, nu elke extra gulden een uitkomst is, ben ik een trouwe klant van De Gruyter. Als ik tien gulden besteed aan De Gruyter-artikelen, krijg ik één gulden contant weer terug. Daar heeft een huisvrouw houvast aanl

Nieuwe Leidsche Courant | 1951 | | pagina 5