Jaarlijks drie aanslagen van de belastingen Marshall-landen aanvaarden plan voor grondstoffen LEERLING- VERPLEEGSTERS TELEFOON 23375 iiiiiiiiiiiiiniiiiiiiuiiniiiiiiiiiiiiuiiii .«iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii NIEUWE LEIDSCHE COURAfT. 4 ZATERDAG 13 JANUARI 1951 Geen staatssecretaris van Financiën Vergoeding voor oorlogsschade aan huisraad kan nog wel vijf jaar uitblijven "jl/TINISTER LIEFTINCK acht zich persoonlijk verantwoordelijk voor het algemene financiële beleid. Daarom voelt hij zich verplicht alle voor stellen en maatregelen, die hier op van invloed kunnen zijn, uiteindelijk zelf te beoordelen. Het aanstellen van een staatssecretaris bij zijn departe ment zou dan ook niet tot een belangrijke werkbesparing leiden en ligt daarom niet in het voornemen. Een sterke bezetting van de topfuncties is echter onontbeerlijk. De minister zegt dit in de memorie van antwoord over zijn begroting aan de Tweede Kamer. De belastingplichtigen zullen in de eerstkomende jaren doorgaans komen te staan voor de betaling van drie aan slagen per jaar, namelijk één voorlopige aanslag en twee definitieve aanslagen. Het kan zelfs voorkomen, dat er in een jaar vier worden opgelegd. By het sche ma houdt men er echter rekening mee, dat er dan het volgende jaar slechts twee aanslagen komen. Er wordt naar gestreefd, de aangifte biljetten voor de inkomsten- en vermo gensbelasting 1951 in Maart uit te rei ken. Dit zal het mogelijk maken, de voorlopige aanslagen 1951 grotendeels ir het eerste halfjaar op te leggen. Volgens de bestaande wettelijke regeling kunnen tegen een voorlopige aanslag geen be zwaren worden ingebracht. In de prac- tt)k wordt echter de voorlopige aanslag bjj een gegrond bezwaar verminderd. Oorlogsschade tot 1956 Wat betreft de regeling van de mate riële oorlogsschade zegt minister Lief- tinek, dat de aanvullende bijdragen huis- raadschade in vier termijnen beschikbaar worden gesteld. Dit betekent, dat het laatste deel daarvan niet eerder dan in de loop van 1956 zal worden uitbetaald. Op 1 November j.l. moest nog slechts in 0J5 pet van het aantal gevallen van schade aan huisraad de eerste bijdrage worden vastgesteld. Voor de schade aan bedrijfsgoederen was nog 2.3 pet in be handeling. Er wordt een wetswijziging voorbe reid, die het onderling molestverzeke- rings-organisaties mogelijk zal maken Indische ambtenaarsgezinnen in Elshout De eerste zes ambtenaarsgezinnen uit Indonesië zijn op enigszins feestelijke wjjze ontvangen in het voormalige St. Norbertusgesticht te Elshout (N.-B.). De burgemeester zegde deze Nederlanders in hun nieuwe omgeving alle steun toe. Li totaal zijn het 32 personen, van 3 maanden tot 74 jaar. Filmpje Mussenkopjes draaien schuin nnar wat kruimels in mijn tuin. Uit een boom en uit de heg klinkt luid-kwett'rend overleg, 't Ruziënd gepieteplet zegt: 'k Vertrouw het zaakje niet. Tot een dapp're afgezant vliegend bij een broodkorst landt, pikt, weer opvliegt, wederkeert en het nog eens weer probeert. Twee, drie trippen naderbij en dan volgt de hele rij. t Luid getier lokt spreeuwen aan die met spoed ten aanval gaan. Zenuwachtig en gehaast pikken zij er telkens naast. Dan opeens verdwijnen zij want.... een kat sloop naderbij. ROBBIE RADAR. bij kleine schaden onder goedkeuring van de minister aan de betrokkenen een da ding aan te bieden. Over de ingeleverde bankbiljetten van f 1.000 zegt de minister, dat eind Novem ber nog 18.000 aanvragen tot na-inleve ring voor in totaal zestien mlllioen gulden in behandeling waren. Vermoe delijk is hierover in Mei a.s. een beslis sing genomen. Voorts moet nog beslist worden over duizend verzoeken betref fende biljetten van f 500, voor in totaal negen millioen gulden. Effectenregisiratie: 2 jaar Van de aangemelde effecten is het grootste deel vrijgegeven. De eigenlijke registratie in technische zin is vrijwel voltooid. Voor de nog resterende tech nische werkzaamheden, die door het Centraal Bureau Effectenregistratie verricht moeten worden, zal in ieder geval nog twee of drie jaar nodig zijn. pioen over 10.000 Verzoeken tot na-aanmelding kunnen winter deel te NederlandBelgië ijshockey De teams voor Woensdag samengesteld Het Nederlands ijshockeyteam. Woensdag a.s. op de Hokij te Den Haag tegen België uitkomt, is als volgt samen gesteld: doel: Van der Heiden (HHYC). Van Os (Ijsvogels); le achterhoede: Ta conis (HHYC), Van Rhede (HHYC); 2e achterhoede: Vaal (Ijsvogels). Hoger- vorst (Ijsvogels); le voorhoede: Loek, Overakker en Feenstra (allen Ijsvogels); 2e voorhoede Van Heeswijk (HHYC), Schwencke (HHYC) en Kremers (TYSC). Reserves: Van Rijswijk (TYSC), De Laet (TYSC) en Dietz (HHYC). Het Belgische ijshockeyteam ziet er als volgt uit: doel: Heirman, Peeters; le achterhoede: Van Eeckhoudt tevens aan voerder, en De Dumont (allen Brussel) 2e achterhoede: Delarge en Willeur (beiden Luik); le voorhoede: A. Wald- schmidt, Hartmeyer en R. Waldschmidt (allen Brussel); 2e voorhoede: A. Dupre, J. Dupre en Berry (allen Luik); 3e voor hoede: A. Morris, Noterman en Verstre pen (allen Antwerpen). Euwe neemt geen deel aan Hoogoventournooi Dr Euwe zal niet meespelen in het hoogovenschaaktournooi, aangezien hij de laatste tijd een te druk programma heeft gehad en zijn werkzaamheden hem dit moeilijk toelaten. De Fransman Ros- solimo zal hem vervangen. Emil Zatopeck niet naar de V.S. Dan Ferris, de secretaris van de Ame rikaanse amateur athletiekbond, heeft uit Tsjechoslowakije een telegram ontvan gen, dat Emil Zatopek, de wereldkam- niet in staat is deze indoor ath- nog steeds worden ingediend. Een groot hetiek wedstrijden in Amerika. aantal is nog in behandeling. Deze ge- vallen kosten bijzonder veel tijd. Hoe - lang de rechtsherstelzaken en de daaruit Vrijmaking van rranse handel voortvloeiende regresacties nog zullen Frankrijk zal 1 Februari a s. de vrij- duren, is niet te zeggen, aldus de minis- gemaakte invoer van 60 tot 75 pet ver- Advertentie Ze hebben 93 mooie meisjes gevraagd: hoe moet de man Uwer aromen zijn? 39 hebben geantwoord: hij moet in het Nederlands elftal spelen 34 hebben geantwoord: hij moet kunnen zingen als Bing Crosby 19 hebben geantwoord: hij moet ogen hebben als Charles Boyer 1 heeft geantwoord: geef mij maar een goed gehumeur de, hardwerkende, zorgzame man, die 's avonds gezellig bij me zit met een kopje thee en een pakje Bond Street. Nieuwe functie voor mr Slikker Het stormde achter de deuren in Parijs Het geruchtmakende plan der drie grote mogendheden om gezamenlijk de schaarse grondstoffen te verdelen, is gisteren na een stormachtige bijeen komst te Parijs door de 18 Marshall-landen aanvaard, en verteld wordt, dat de bezwaren der kleine landen zijn wegggenomen. Amerika, Engeland en Frankrijk zullen een centrale commissie vormen, welke te Washington ze telt en voor de verdeling zorgt. Zowel de Franse minister van buiten landse zaken, Schuman, als de Britse minister van financiën, Gaitskell, heb ben de kleine landen de verzekering ge geven, dat "hun belangen ten volle zul len worden behartigd. Onder de 18 Marshall-landen, die het plan aanvaard hebben, behoren ook Zweden, Zwitser land en Portugal, die niet In de Atlan tische organisatie vertegenwoordigd zijn. De te verdelen grondstoffen zijn waar schijnlijk papier, zwavel, wol, koper, zink, lood, nikkel, kobalt, magnesium, chroom, tin, rubber en katoen. De nieuwe organisatie bestaat behalve uit de bovengenoemde centrale groep Amerika, Engeland, Frankrijk uit speciale subcommissies van de producen ten en verbruikers der afzonderlijke grondstoffen. Tevens kwam men over- dat dit plan geen afbreuk mag doen aan de Organisatie voor de Europese Economische Samenwerking en minister Stikker is belast met de taak om namens de O.E.E.S. en de kleine landen, die niet in de subcommissie vertegenwoordigd zijn, het woord te voeren tegenover de centrale groep en de speciale subcom- Willem Ruys bijna vol naar Indonesië Gisteren scheepten zich in Rotterdam ongeveer 700 passagiers aan boord van de Willem Ruys, die naar Indonesië is vertrokken. In Southampton komen er nog 150 bij zodat het schip dan bijna vol geboekt is. Er zijn ongeveer 100 passa giers, een aantal dat groter is dan voorheen. „Salarissen S.E.R. zijn verantwoord" Voorzitter krijgt 15.000 per jaar Het salaris van de voorzitter van d Sociaal-Eoonomisch Raad (f 12.000 per jaar) is volgens minister v. d. Brink ze ker verantwoord, evenals de represen tatietoelage van f 3200 over de periode van Juni 1950 tot eind 1951. Ook de per soneelsbezetting van het secretariaat vindt de minister niet te groot, omdat de raad veel werk verricht en het groot ste deel van de taak der Stichting van de Arbeid, die 22 man personeel bezat, heeft overgenomen. De algemeen secre taris van de raad verdient f 14.000 tot f 20.000 per jaar, de twaalf secretarissen krijgen f 9000 tot f 14.000 en de adjunct secretarissen f 6000 tot f 10.500. De rege ring heeft het niet nodig gevonden, de begroting te verlagen, zo heeft minister v. d. Brink op schriftelijke vragen van het Tweede-Kamerlid Krol (C.H.) ge antwoord. I In de komende dagen guur weer Het weer ziet er voor de eerstkomende dagen nog verre van gunstig uit en dat er voorlopig dan ook nog weinig goeds is te verwachten, willen wij in het kor de hand van de laatste berichten klaren. Een zeer diepe depressie, die de laatste dagen met zware stormen de Oceaan overgetrokken en Donderdag j.l. in c land op de meeste plaatsen meer dan 15 mm regen veroorzaakte, is thans Noorse kust aangekomen. Een trogvormige uitloper hiervan zal vandaag in ons land de wind ook wt in kracht doen toenemen. Ook komen buien in voor, die plaatselijk van hagel en sneeuw vergezeld zullen gaan. De vooruitzichten worden er nog ongunstiger op, doordat met vrij grote snelheid depressie langs de Zuidpunt van Groen land naar Noord-Schotland trekt. De regenfronten hiervan kunnen reeds mor gen met regen en harde wind ook om land bereiken. Na de passage van hel koude-front zal koude lucht uit de Pool streken ons land bereiken, waarin veel buien zullen voorkomen. Over Noord-Zweden en Noorwegen handhaaft zich nog een vorstgebied in temperaturen van meet dan 25 gr. C. onder nul voorkomen. Over West-Europa zal het weer de komende dagen nog onbestendig en guur karakter houden, daar de Oceaan-depressies nog de scepter blijven Van het erf van School en Kerk Invaliden vragen mede leven, geen medelijden In de Residentie is begonnen het tweedaags congres van de Algemene Ned. Invalidenbond. Dit congres 1950 door 22 van de 29 afdelingen bijgewoond. Hoe de invalide uit zijn isolement te halen en in de maatschappij in te scha kelen was het uitgangspunt van de gis teren gehouden voordrachten. Ook aar het jeugdvraagstuk werd veel aandacht besteed. In de ochtenduren werd onder presidium van de bondsvoorzitter, de heer 1. Livingston het huishoudelijk ge deelte afgehandeld, 's Middags werd het landelijk bestuur van de bond in zijn ge heel herkozen. meer festelijke bijeenkomst gister avond werd door de bondssecretaris. de heer A. J. van der Knaap, met een kort woord ingeleid. Spr. vroeg medeleven, geen medelijden van de medeburgers en bracht dank aan de U.V.V., die bij het organiseren van dit congres bemiddeling verleende. Na het voorstellen van bondsleden aan de Haagse gastheren gastvrouwen werden enige films gedraaid het revalidatiewerk, waarin werd aangetoond wat er voor de invalide te bereiken is met goede hulpmiddelen. De radio-aristen Cas Dijk, John Kelly en het accordeonkwartet van D.V.S. uit Wasse- zorgden voor een goed en afwisse lend programma. Terugbetaling aandelen Tarakan Aan aandeelhouders Tarakan wordt •n statutenwijziging voorgesteld om het aandelenkapitaal van 1.8 min tot 4500 verlagen, d.w.z. tot 1 per aandeel en tenslotte tot terugbetaling van 3.99 per aandeel over te gaan, ongeveer over 4 maanden. Vliegtuig in de lucht ontploft: 12 doden Boven Natal (Zuid-Afrika) is een Afri kaans vliegtuig, dat vacantiegangers van de Oostkust naar Johannesburg terug bracht. in de lucht ontploft. Alle tien passagiers en de bemanning van twee koppen kwamen om het leven. Beioepingswerk Ned. Herv. Kerk. Beroepen: te Hedel W. Kranendonk te Hagestein; te Arum G. W. Scholte te O. blokker (N.-H.). Beroepen: te Monnikendam R Bijlsma te Amsterdam. Aangenomen: de benoeming tot bijzon der hulpprediker te Cothen J. Kuijlman, em.-pred. te Vreeland. Geref. Kerken. Beroepen: te Westerbork M. J. C. Bos scha te Winschoten. Chr. Geref. Kerken. Bedankt: Voor Leersum C. Smits te Driebergen (hij ontving tevens een roep van de Old Chr. Ref. Church i Artesia in Californië). Geref. Gemeente. Bedankt: voor Kruiningen Chr. Dam te Werkendam. Geen R.K. priesters lid van Rotary De congregatie van het Heilig Officie, het hoogste tribunaal van het Vaticaan voor kwesties van geloof en zeden, heeft R.-K. priesters verboden lid te zjjn een Rotaryclub of bijeenkomsten hiervan by te wonen. De R.-K. bisschop van Fort Wayne in de Ver. Staten meent dat het Vaticaan over deze clubs verkeerd is ingelicht. De oud-voorzitter van de Internationale Ro tary, Percy Hodgson, verklaarde dat geen verband is tussen Rotary en v Blijven Vlieland en Terschelling toch bij Friesland Minister Teulings acht het wenselijk, de indeling van de gemeenten Vlieland Terschelling by Friesland tot stand gebracht door de bezetter te hand haven. De aardrijkskundige ligging maakt dat wenselijk en de provinciale besturen van Noord-Holland (waartoe de eilanden eertyds behoorden) en Fries land hebben een oplossing voor de vankeliike bezwaren gevonden. Verschil lende subsidies van de provincie Noord- Holland waren nameiyk hoger dan die In Friesland, zodat de eilanden keliik meer voor de oude toestand voelden. Vlieland <wll nu by Friesland blyven, Terschelling echter niet. Vier (drinke)broers voor de rechtbank Gisteren stonden vier broers uit Mid delburg terecht. Ze hadden zich schuldig gemaakt aan een reeks diefstallen, me rendeels van kabels en koperdraad, toe behorende aan de Prov. Zeeuwse Elec- triciteits My. Het gestolene werd vooi gering bedrag aan opkopers verkocht en het aldus verkregen geld grotendeels aan drank besteed. Tegen J. O. en M. O., die schuld be kenden, werd resp. 8 maanden, en 1 jaar 3 maanden geëist. G. O. en P. O., die slechts hun aandeel in één diefstal toe gaven, hoorden resp. 2 en 3 jaar eisen. Uitspraak op 26 Januari. Tractaten in apart© regeringsuitgave De regering heeft besloten tot de uit gifte van een Tractatenblad van het Koninkrük der Nederlanden. Het. is op 1 Januari ongericht eji vermeldt de tekst net zo nodig de vertaling van tractaten in andere overeenkomsten, die met rreemde mogendheden zyn gesloten, of vaartoe Nederland toetreedt. Het blad •ervangt de publicatie in het Staatsblad n in de Staatscourant. De minister van Buitenlandse Zaken is verantwoordelük de uitgifte. metselary of enige andere organisatie. (De Rotary-beweging, die ook in Ne derland bestaat, wil meer ethische opvat tingen in beroep en bedrüf, alsook inter nationale verdraagzaamheid bevorderen. Leden kunnen uitsluitend zhn manneiyke personen uit de intellectuele kringen. De vrouweiyke personen die hetzelfde doel beogen, zyn georganiseerd in de Soropti- mistenclubs. Red.). Mannenbonden vragen de aandacht De Contact-commissie Nederlandse mannenbonden (uit de Herv. mannenor- ganisatie in Dienst der Kerk, de bonden van Geref., Ned. Herv. op G.G. en Chr. Geref. mannenverenigingen en de Ned. Bond Maarten Luther) schrüft ons o.m.: By de aanvang van het nieuwe jaar wenden de kerkeiyke mannenbonden in Nederland zich tot de Nederlandse man. Wellicht bent ook u dit nieuwe jaar inge gaan met zorg en vrees in het hart. Het ziet er in de wereld inderdaad niet by- zonder hoopvol uit. En ook wij kunnen u niet zeggen, wat ons in dit nieuwe jaar te wachten staat. Maar toch- weten wij van die toekomst één ding zeker. Wü weten dat de toekomst is in Gods hand. Dat is het houvast in ons leven, en maar niet een „vroom" woord of een „dooddoe- n<Hoe kunnen wij God kennen? Door Woord! Rondom dat Woord verenigen zich regelmatig duizenden mannen. Wjj roepen u op, dat Woord ook voor uw le ven als een licht op uw pad te aanvaar den, Wy vragen u, al uw menseiyke en sombere toekomstverwachtingen, al uw aardse zorgen voor arbeid en brood en al stryd in staat en maatschappy, te be- i in het licht van dét Woord. En wy nodigen U uit, met ons deel te nemen aan het luisteren naar en het onderzoeken en bestuderen van dat Woord, op onze ver enigingen. Het algemeen secretariaat van de com missie is gevestigd in Huis ter Heide, Amersfoortseweg 49. ACADEMISCHE EXAMENS AMSTERDAM (Gem. Univ.) 12 Jan. Ge slaagd doet economie: L H Sparreboom. Am- MARKT- EN VISSERIJBERICHTEN LEIDEN. 12 Jan. Groenteveiling: rode kool 7—9. boerenkool 14—18. prei 12—22. gekookte kroten 15—17, uien 3,50—6. peen 0.08—0.25. spruiten 12—52. andijvie 33—70. sla 29—32. witlof 11—53. knolselderle 9—10. stoofsla 2932, peterselie 18.40—20.10, sel- erie 9.70—11.50. RIJNSBURG. 12 Jan. Groenteveiling: jaspeen 14.50—3050, waspeen grof 9—14.50. roene kool 10.20—12.10, gele kool 6—10.40. ode kool 7—12.40. kroten 8—9.50. uien 4—6. pruiten 33—52, peterselie 8, knolselderie —17. ROELOFAHENDSVEEN. 12 Jan. Bloemen- elling: Crown Imperial 0.51—0.66, Plerson 40—065, Amidonette 0.85—0.96. White Sail 0.49—0.67. Rose Copland 0 80—1.05. BI. Coplad 0.67—0 95. Krelage 0.46—0.69. Piquente 0.90— 95. Golden Harvest 0.95—1.15. Pink Gem 70—0.74, Sc. Wonder 0.50—0.62, Tulpen ge lengd 0.69—0.72, Whrestler 0.45—0.48. Helios 0.34—0.40, Agnes 046—0.48, Freesia 0.30—0.41, :yclamen 0.19—0 31. BI. Druifjes 0.13—0.19, datjes 0.15—0.2".'. Hyacinten 6—7. ROELOFARENDSVEEN, 12 Jan. Groentevel- ing: Kropsla 6.60—6.80. Stoofsla 0.60—160, Witlof I 36-45, id. I 8—26. KATWIJK a. d. RIJN. 12 Januari. Groen- evelling. Waspeen I 825.40, idem II 5.50— 2.75, winterpeen 4.90—6.60, groene kool 7.10— 12.90, gele kool 6.50—10.10. boerenkool 10—16. 8 50—12.10, uien 5.10—6, spruiten 3314, kroten 7.20—7.30, alles per 100 kg. WATERSTANDEN. DEN HAAG. 13 Jan. Keulen 349 (—0.21), uhrort 583 (—0.34). Loblth 1231 (—0,19), Nij megen 1005 (—0.13). Arnhem 978 (—0.11). Eefde 562 (+0.30). Deventer 451 (+0.29). Borgharen 4372 (+0,30). Belfeld 1472 (—0.03). 0.15). Notaris N. W. HOLTKAMP te Leiden, is voornemens op Vrijdagen 19 en 26 Januari 1951, telkens n.m. 7 uur ir het Notarishuis te Leiden pu- bliek re verkopen: Te Oegstgeest: Het ruime, goed gebouwde, herenhuis m. garage, schuur tje en tuin, BHIJNGEESTER- STRAATWEG 76 Het perceel is voorzien van centrale verwarming en Bruynzeelkeuken. Het geheel fs, met inachtne ming der vereiste vestigings vergunning, direct na de af slag, leeg te aanvaarden. Grondbel. f 63.65; straatbel, f 22.40 p.j. Bezichtiging: 16, 18. 23 en 25 Januari as. n.m. 24 uur Betaling 26 Februari 1951. Nadere inlichtingen ver strekt genoemde Notaris, Rapenburg 66. Tel. 26478. OEGSTGEEST Notaris P. H. ROMEIJN te Warmond zal op Vrijdagen 19 en 26 Januari 1951 te 's 7 uur, resp. bij inzet en 6lag in het Notarishuis te Deiden publiek verkopen: Het gunstig nabij Oud-Poel. geest gelegen, nieuwgebouwd LANDHUIS m. flinke TUIN te Oegstgeest, ABTSPOELWEG no 1 Aan het pand is verbonden Rijksbijdrage van f 483 p.j. Aanv. vrij van huur na be taling omstr. 1 Februari 1951; betaling uiterlijk 1 Maart '51. Bezichtiging op Dinsdagen 16 en 23 Jan. van 2^4 u. n.m. Inmiddels uit de hand te koop en te bevragen by de Notaris, voornoemd. Not B. H. Stumpel te Lei den zal op Vrijd. 26 Jan. en 2 Febr. a.s. 's av. 7 u. in het Notarish. aldaar by opbod en afslag verkopen perc. te Leid,en: 1. Huis met erf Maresingel 40 gr. 56 ca. Verh. voor f 5.75 per week. 2. Huis met erf en tufn De Wetstraat 26. gr. 1.41 a. Verh. voor f 26 p. mn, 3-Huis m. erf Borgerstr. 4, gr. 54 ca. Verh. voor f 5.05 per week. 4. Huis m. erf Oranjegracht 18, gr. 67 ca. Verh. voor f 4.60 per week. 5. Huis m. erf, RUnstr. 20. gr. 34 ca. Verh. voor f 4.60 p.w. 6. Huis m. erf Raamstr. 2. gr. 49 aa. Verh. voor f 5.35 p.w. Bez. in de weken van veiling «n afslag Dinsd. en Donderd. van 24 u. Aanv. by de gun ning onder gest. huren. Bet. koopp. 2 Maart a s. met rente tot bet. Nad. inL bij gen. not. Hooigracht 40. opgeleid te worden voor het Rijksdiploma Ziekenver pleging B. Aanvangssalaris 600.— per jaar. Dit salaris ïan na het behalen van het diploma stijgen tot f 2142.—. Alles met volledige huisvesting, geneeskundige behande ling en dienstkleding. Drie weken vacantie. Diploma's geen vereiste. Zij, die de leeftyd van 18 jaar hebben be reikt of binnenkort hopen te bereiken, kunnen solliciteren of nadere inlichtingen vragen bij de GENEESHEER DIRECTEUR. „HEBRON" en „ZON EN SCHILD', Ned. Herv. Inrichtingen voor Zenuw- en Geestes zieken te Amersfoort vragen LEERLING-VERPIEGENDEN van Chr. beginselen (Ongehuwd m. en vr.) ter opleiding voor het diploma B. Salaris gedurende de opleiding 1100.— tot 1340.— p. j.. onder aftrek van 520.— voor kost en inwoning. 3 Weken vacantie p. j. Diploma's niet vereist. Voor de eerste aanschaf van uniformkleding wordt gezorgd. Solli citaties aan de Geneesheer-Directeur. VERHUIZINGEN EN TRANSPORTEN J. VAN DUUREN KORT GALGEWATER 9 Telef. 25468 Lelden BEL ASTINGCON SULENT Inlichtingen omtrent erkende opleiding, erkende examens en lidmaatschap bij het Secr NederL College v. Belasting consulenten, BelgischepL 6 te 's-Grav. Post Schev. TeL 551763. OMLIJSTINGEN KUNSTHANDEL N""RUN 51 LEIDEN SMIT S RÖNTGEN APFARATENFABRIEK C.V. vraagt de tekenkamer KALQUEUSES (16 tot 19 jaar) en EEN TEKENAAR (17 tot 20 jaar). Persoonlijke aanmelding aan het Hoofdkantoor, Heren gracht 3234. In het ACAD. ZIEKENHUIS TE LEIDEN kunnen UITWONENDE DIENSTMEISJES geplaatst worden. Leeft, nfet beneden 17 jaar. Schriftelijke soU. te richten aan de Adj. Directrice. GEVRAAGD BEKWAAM Lood- en Zinkwerker bekend met Sanitair, enz. V or lange tijd werk. Aanm. A. G. v. Asten Zn. Loodgietersbedr,. Installatie bureau. Noordwyk aan Zee. JUFFROUW in bezit van MULO Typen, met enige kan toorervaring, zoekt werk voor enkele avonden per week. Br. No 4644 bur. v. d. blad. NET MEISJE of BOERENDOCHTER per 1 Maart of eerder. Voor dag en nacht. G.G. W. van Til burg, Kloosterschuur 3, Rijnsburg. Jongste Bediende (Mnl.) Zonder vaardigheid in typen onnodig te solliciteren Br. onder no 4639 bur. blad. Een Koerier treft doel! Personeel gevraagd 0 Stichting Oud Home vraagt vrouweiyke verpleeg hulpen. Sollicitaties te rich ten aan de Directie. Mathe- nesselaan 491, Rotterdam- West. 0 Dagmeisje gevraagd, P.G. van 94 uur. Mevr. Mey- ster, Jacques Perkstraat Voorburg, Tel. 720409. 0 Mevrouw Verhees, Mo lenweg 4, te Katwyk a. d Rijn, vraagt een flinke zelf standige Werkster, liefst bo ven de 25 jaar, voor enige dagen p. w. 0 Net Meisje gevr. voot handwerk. Kleermakerij Ammerlaan, Leraar N. O., Thorbeckestraat 74. 0 Gevraagd een net Meisje 14—16 jaar. van 8 tot 5 uur. Zondags vrij. W. Anhoits, Deutzstr. 17, Oegstgeest. 0 Byverdienste. Gevr. da mes of heren voor huf~*~ zoek (geen verz.) voor den of omgeving. Br. onder No. 4651 bureau blad. 0 Terstond gevr. aank. boerenknecht, goed k j- nende melken. W. Köhnen, Veurse Achterweg 91, Leid- schendam. 0 Stichting Our Home vraagt vrouweiyke verpleeg hulpen. Sollicitaties te rich ten aan de Directie, Mathe- nesserlaan 491, Rotterdam- West. 0 Broodbezorger gevraagd. Nette jongeman, v.g.g.v. voor reeds bestaande broodwijk. Brieven No 4648 bur. blad. 0 In BanketbakkerU gevr. per 1 Febr. vlot. handig Meisje v. de verkoop, leef tyd 18 jaar. Br. met uitv inl. en verl. salaris No 4641 bur. van dit blad. 0 Juffrouw gevraagd voor kantoor en winkel. Vlot kun nende typen, kennis van boekhouden. Boekhandel Woest, Molenplein 4, Wasse naar. Tel. 2220. 0 Jonge Werkster v. enige ochtenden per week. Hoge Rijndijk 112. 0 Dagmeisje gevraagd. Mevr. Dijk, Pastorie, Hoofd straat 49, Leiderdorp. 0 Net meisje gevraagd, Mevr. den Ouden, Emma- laan 61, Oegstgeest, aan melden 's avonds na 7 uur Personeel aangeb. 0 Juffrouw, in bezit var diploma's Mulo, Engelss handelscor., Alg. handels kennis, met kantoorerv., heeft middaguren of enkele dagen p. w. beschikbaar voor administratief- of typewerk, ook boekhouding Br. no. 4652 bur. Blad. Jongeman, 25 j., stude rend (cand. theol.). zoekt dringend enige verdienste voor enkele halve of hele dagen per week. Onver schillig wat. Bezit enige handelskennis en rijbewijs A. Br. no. 4647 bur. Blad. 0 B. z. anet meisje, 15 j., voor winkel of huishouding Br. no. 4645 bur. Blad. 0 Huisnaaister b.z.a. hele dagen. Br. no. 4643 bur. Blad. Te koop gevraagd 0 Friese staartklok <f stoeltjesklok (mag ook ie- fect zyn) of antiek gebo gen bureau. Br. no. 4649 bur. v. d. blad. Orgel en Plano gevraagd. Cont. bet. Omschr. merk, reg., prijs, 't Hart, Damstr. 50, Maassluis, tel. 609. 0 Boeken te koop gevraagd. Jan de Rooy. boekverkoper. Papengracht 3, Leiden. Te lefoon 22989. Wie kan mU helpen aan partijtje klassieke of Te koop aangeb. naaimachine met Ringspoel ƒ85. 2. Pers. bedstel ƒ35. 1 Pers. bedstel ƒ25. Ledi kanten 9. Rijwielen 17 50 enz. Hooigracht 55 (gesloten Wegens emigratie huisk.- ameublement, best. uit dres soir. theemeubel, tafel en stoelen en enig ander mei bilair. Geen opkopers. T< vens enige handkoffers gev Korevaarstraat 47. 0 Prachtig uitziende Cocker Spaniels rasz. zw. bont. 3 maanden, zind. Billijke prijs. Boskamp, Kerkstr. 11, Kat wijk aan den Rijn. 0 Engelse Kinderwagen, crème, in uitstekende staat, zonder gebreken, tegen elk aann. bod. Spanjaardslaan 15 (Zijldijk), Leiderdorp, TeL 22106. 0 Gebruikte electr. Was machine. H. Jungerius, Brouwerstraat 136, Rijnsburg 0 Stofzuiger z.g.an. 220 V. Electr. strijkbout z.g.a.n V. Kookkachel l.g.st. bevr. D. v. d. Voort, Berga- molaan 13, Voorhout. Te huur gevraagd 0 Wie helpt heer (N. H.) werkzaam als vertegenwoor diger, aan 2 Kamers kookgelegenheid in Leiden of omgeving. Brieven onder No 4642 bur. van dit blad. 0 Door echtpaar z. kinde ren on- of gemeubil. Zit- en slaapkamer met keuken, in Leiden, per 1 Febr. 1951. Br. No 4646 bur. van dit blad. 0 Net Kosthuis gevr. door heer b.b.h.h. Br. met prijs opgaaf No 4650 bur. blad. Woningruil Wie wil myn vrU Huisje, gelegen centrum stad. ruilen oor groter huis, liefst met slaapkamers. Brieven ond. No 4640 bur. van dit blad. Diversen 0 Verloren op 2e Kerstdag, gouden dameshorloge met bruin bandje. Tegen bel. te- te bez. A. van Hagen. Lindestraat 28. 0 Ev. H. Huson van Dordt bezoekt D.V. morgen (Zon dagavond) 7 uur Leiden in de Ev. Chr. Gemeenschap. Middelstegracht 3. Brengt het Evangelie met Woord en lied. In de 10 uur-dienst Ev. F. v. d. Horst. 0 Alt op de Mare poetst de roest van Uw verchroomde velgen, spatborden, bumpers, duwstangen en lysten zonder krassen weg met zijn anti- roest pasta. Populaire doos t 0.45. I 0 Alt op de Mare ruimt op, zaag-, sleutel- en naaldvijl- tjes. Schroevendraaiers 0.56. Sleutels. Tangen. Mooie plaatwerktas 14.75. 2 Buigzame assen. Set ring en steeksleutels ƒ29.50. Zie de etalages! 0 Muziekliefhebbers. Pracht accordeon. 5-rijer 85. radio toestellen vanaf 30, pracht gramofoonpL vanaf 0.35. koffergramofoons vanaf 30, luidsprekers vanaf 5, mo toren, veren en reparaties. Janvossensteeg 41, Leiden. 0 Laat nu Uw meubelen en matrassen repareren en over trekken. Door onze grote aankopen van bekledingsstof fen en materialen zijn wij in staat alles nog tegen oude prijzen te leveren. Woning inrichting Henk Reger, Haar lemmerstraat 105101, Lei den, Tel. 26602. 0 Nog steeds voordelige huiskamerameublementen voorradig vanaf f 286 compl. 6 Stoelen met pluche bekl. f 126. Slaapkamers f 338. Rookstoelen f 47.80. Nog en kele coupons balatum, loper enz. Woninginrichting Henk Regeer. Haarlemmerstr. 105- 101, Leiden. Tel. 26602. 0 Aquaria. Div. maten, van af f 3.25, luchtpompen f 17.50. celluloid inhangfilters voor kleine aquaria, celluloid broedkamers, electr. vervvar- mers, U-buizen voor pekel- verwarming, petroleumbran- ders, thermostaten enz. L. J. den Holder, Janvossensteeg 75—77, Telefoon 26901. prachtige vloerkleden, vanaf f 25, 3 heren winter jassen f 12.50 en f 20 p. stuk, kinderledikantje f 5. prima stofzuiger f 20. 2 stel over- gordynen f 12.50 p. stel, par ty koperen traproeden 20 ct. per stuk. F. v. d. Pluym, Jan-| iensteeg 51. 0 Jonge hennen Alle in geënt. 4li maand oud f 6 650 per stuk. Kwal. gégar. Broederij Groeneveld Opfok- bedrijf. Rijks. Erk. 15386. Tel. 25590. v. d Valkboumanweg 26A. Zondags gesloten. Knip uit. Bewaar dit. Het geeft U recht op 10 pet op elke kinderwagen-reparatie, chromen, spuiten, kappen overtrekken. Particulieren fabrieksprys. Reizigers-be zoek vrijbl. Vert. Uiterste gracht 14. Kinderwagenbe- dryf. Telef. 21248. 0 Gevonden, het adres voor autorijlessen door gedipl. n- structeur en Autoverhuur zonder chauffeur, voor kort of lang termijn, ook voor bui tenland. Nieuw materiaal. Van ouds bekend „Grens- hoek", Leiden, Hoge Rijndijk 205. Telefoon 24134. 0 Prima eiken kabinet met veel bergruimte 225.Eiken secretaire met 3 laden 150. antiek ladekastje 135.zeer parte schemerlampen, kope- ;n kronen, wandlusters. doof potten, ketels. Muusse, Hooi gracht 59, telefoon 23264. 0 Van nu af aan U voorge- >n, 'k betaal mijn kolen e komen. Aangekocht een grote party kamgaren pantalons, allerlei maten en kleuren voor spotprijzen. Dus, al bent U dik of dun, groot of klein, bij het Broekenhuis in de Hoogl. Kerksteeg moet U zyn. Polshorloge voor dames beren. Wekkers, reis- wekkers. Specialiteit gou den verlovingsringen Op graveren kan gewacht wor den. Reparaties aan goud. zilver, uurwerken „De Goedkopere Zaak" maar betere waar. S. v d. Water. Haarlemmerstraat 185. Tele foon 24469 0 Man. man, wat wordt om bed tocb dun!! Ja vrouw, dal moeten we eens laten by- vullen met prima Java- kapok Maar dan natuurlijk by Snijders, kapok- en ma- trassenfabriek, Haarlemmer straat 81, Tel. 22580. 0 Een flinke wandeling zal U weer met plezier kunnen maken, wanneer Uw schoe nen vakkundig gerepareerd zijn door schoenmaker P Pauw. Middelweg 19a, Lei den. Tel. 24759 Onder Rijks- toezicht gedipl schoenher- 0 U kunt nu nog profiteren v. onze voorr. Wij kunnen U leveren slaapkamers, bedstel len en spiralen van onover trefbare kwaliteit tegen oude prijzen. Dus nu kopen geld verdienen. Beddenspeci alist., Morsstraat 41. Muziekschool Zwaag opent instrumenten. Instrumenten bruikleen aan de school of op gemakkelijke condities i. gitaren f 1.per week, accordeons f 2.50 per week- eigendom. Korevaar straat 5. Telefoon 24358. „Rosine" geeft de hoogste prys voor goud, zilver en juwelen. Grote keuze Attentie. Wy repareren gabroken porselein. Saksi sche groepen, antieke bor den. beelden, kristal. Ivoor, koper, brons enz. Schoon- schilderyen, reparatie Per zische kleden. Bremmer, Haarlemmerstraat 99. ingang Goegerritst. 1. TeL 22791. Herenhoeden stomen, mo delleren, nieuw lint, nieuw leer. Ook vergroten of ver kleinen. Voor vakwerk Van Velsen, Hoedenkliniek, Don- kersteeg 3. Naaimachines vanaf f 35. Alle merken, salonkasten, electrische kleermakers machines. Ook inkoop en inruil. NaaimachinehandeL Obrechtstraat 190, Den Haag. Tel. 322840. Gelden beschikbaar voor lste hypotheek. Rente v.a. 3Vi pet. Fin-, Bel.- en Ass.- kant. „Otto". Beukenlaan 9, Sassenheim. Telef. 7488 en 7868. Na kantoortijd 7329 en 7828. Oude matrassen? In een dag Uw oude matrassen ver maakt tot nieuwe. Overtrek ken en bijvullen. Wie goed wil slapen moet zyn matras sen by I. v. d. Blom laten maken. Kort Galgewatei 2. 0 Invalidewagens. Alle mo dellen invalidewagens, o.a. motorwa- Gebr. gens. Cf Huisman, t Tel 22962, VOOR ADVERTENTIES: GEZELLIG, DIE LANGE AVONDEN te voldoen. Zend onderstaande bon i 40 Cent wmu< CADEAU N"m: n ons in. Tien tegen één dat men zal zeggen: DE „NIEUW LEIDSCHE" EEN GEZELLIGE KRANT IK WIL HEM NIET MEER MISSEN. en week lang de „NIEUWE LEIDSCHE" gratis op proef zenden aan: S.v.p. opzenden aan: DE „NIEUWE LEIDSCHE COURANT" STEENSTRAAT 37 LEIDEN TEL. 22710

Nieuwe Leidsche Courant | 1951 | | pagina 4