P0NTSCH00L UITNODIGING BALANS OPRUIMING EEN PORTIER NIEUWE LEIDSCHE COURANT t MAANDAG 8 JANUARI 1» Bollenkwekers in verzet tegen L.T.B. De katholieke bloembollenkwekers en exporteurs zün teleurgesteld over de houding van het hoofdbestuur van de Katholieke Land- en Tuinbouwbond ten opzichte van de vakorganisatie, die de bollenkwekers in November 1949 in het leven riepen aldus „De Volkskrant". In een ledenvergadering heeft het bestuur van deze vakorganisatie in het bloem- bollenbedrüf mededeling gedaan van de tegenwerking van de L.T.B. Nadat de L.T.B. zich lange tijd had verzet tegen de vorming van een juri disch zelfstandige vereniging, is de Bond tenslotte overgegaan tot oprichting van een vereniging van bloembollenkwekers binnen de L.T.B. Dit geschiedde, nadat de ondernemers zelf in November 1949 een vereniging hadden gesticht. Zelfs de naam hiervan nam de L.T.B. over. De binnen het verband van de L.T.B. opge richte vereniging voldoet niet aan de vereisten van zelfstandigheid en doel matigheid, zo betoogden de bestuursle den van de zelfstandige vereniging. De vergadering schaarde zich dan ook een stemmig achter het voorstel om met het in November 1949 begonnen werk voort te gaan. De naam werd gewijzigd in Vereniging van katholieke ondernemers in het Bloembollenbedrijf. Zolang de L.T.B. zijn houding niet wijzigt, zal de vereniging hiervan afzijdig blijven. Uitvoer van druiven vrij, maar onmogelijk De uitvoer van blauwe druiven naar België en Luxemburg is vrijgelaten. In de practijk zal echter van export nog wel niets komen doordat nog steeds een heffing van 2 per kilo netto verschul digd is. Niet alleen voor blauwe druiven, maar ook voor uien, rode kool en witte kool zijn de minimum-aankoopprijzen ter vei ling (tevens minimum-factuurprijzen franco Ned.-Belgische grens) vervallen. Ook de minimum-aankoopprijzen voor appelen, peren en pruimen zijn sinds 1 Januari niet meer van kracht. Van Bel- gischLuxemburgse zijde heeft men toe gezegd, dat binnen enkele dagen voor rode en witte kool invoerlicenties ver strekt zullen worden. In verband met het voortduren der stopzetting van de invoer van uien mo gen tot nader order door de veilingen en U.C.B.-controleurs geen uitvoermachti- gingen voor dit product worden afgege ven. De minimum-exportprijzen franco Ned.-Belgische grens voor Cox Oranje Pippin zijn als volgt gewijzigd: Stan daard kwaliteit ƒ83.60 per 100 kg; Huis houd I kwaliteit ƒ62.70 per 100 kg Er worden geen heffingen ingesteld, tenzij de veilingprijzen zouden dalen be neden het met voren genoemde prijzen corresponderende niveau. De regeling met betrekking tot de af gifte van uitvoer, tevens deviezenvergun- ningen. blijft gehandhaafd. New York herstelde na verliezen Een krachtige stemming tegen het fclot, vooral in autowaarden, hief de New Yorkse beurs Zaterdag op uit de dalen de stemming. De verliezen waren over het algemeen een dollar of minder, ter wijl er hier en daar winsten waren van 2 dollars. De omzet was 12 millioen aandelen. Katoen noteerde Maart 43.06 cent de pound, Mei 42.75, Juli 42.27. Britse visserij wordt gereorganiseerd Door de Britse regering worden nieu we wetgevende maatregel envoorbereid, die een reorganisatie van de Britse vis serij ten doel hebben. Aan het parlement zal worden voorgesteld een staatsorgaan op te richten voor de „reorganitie, ont wikkeling en regeling", van de gehele visserij, met uitzondering van de visserij op haring, zalm en forel. Voorgesteld wordt een commissie van 5 personen te vormen, die de bevoegdheid zal hebben om maximaal een millioen pond sterling te besteden aan researchwerk en om zo nodig zelf een visvloot te exploiteren. De regeringsmaatregel enzijn het gevolg van klachten van vissers, vooral die in de Schotse trawlvisserij-havens, dat de vraag naar vis door de hoge prijzen min der geworden is en dat ook een rege ringssubsidie voor de vissers niet vol doende was bij de stijgende kosten. Een andere klacht was, dat er door over- visserij op de Noordzee door Scandina vische en andere trawlers tekorten wa ren ontstaan, waarvan Engeland in het bijzonder te lijden had. De nieuwe commissie zou o.m. de vol gende bevoegdheden krijgen: Op te treden als agent bij de eerste verkopen van in Engeland aangevoerde „white fish" (kabeljauw, schelvis, wij ting, enz); exportbevordering door het vestigen, of het financieren van de ves tiging van verkoopsagentschappen in het buitenland; verlening van financiële steun voor de verbetering van vissers schepen en verwerkingsfabrieken, of voor opleiding van personeel. De financiering van de commissie zal geschieden door een algemene heffing van maximaal een penny voor elke „stone" white fish, die elk jaar in Enge land wordt aangevoerd. Indonesië had de wind mee De Indonesische minister van handel, dr Soemitro, heeft er op gewezen, dat Indonesië 1949 eindigde met een groot invoer- en 1950 met een groot uitvoer-' overschot. Toch is de algemene toestand niet rooskleurig. Indonesië heeft de wind meegehad. De internationale spanningen hebben een stijging van de grondstoffen- prijzen tengevolge gehad, doch de pro ductie van de grondstoffen heeft geen grote sprong gemaakt, aldus de minister, die er op wees, dat de arbeidsprestatie een fractie is van de vroegere en dat alleen hard werken de oplossing kan brengen. Jaarbeurzen kunnen nog niet vooruit De Kon. Vereniging tot het houden van Jaarbeurzen in Nederland heeft in 1949 geen beslissing der autoriteiten kunnen krijgen over de financiering der uitbrei dingsplannen, hoewel dit een levensbe lang is! In de loop van 1949 heeft het lid van de raad van beheer jhr A. H. op ten Noort, een nieuw plan voor de machine hal ter tafel gebracht. Hoewel de beslis sing in begin 1950 viel, heeft de raad aar het oorspronkelijke plan de voorkeur ge geven. Voor de bouw van een vierde ge bouw aan het Vredenburg hebben E W. van Utrecht besloten, de raad i winnen van de architect J. J. P. Oud. De lasten van 1949 waren 2,3 min, de baten 2,3 min, het nadelig saldo 24.985. waardoor het totale verliessaldo tot 256.592 stijgt. Kleine, maar wonderlijke stad Aan de poort van de „Tuin van Allah", de sprookjesachtige Sahara Romeinse en Byzantijnse cultuur lieten diepe sporen achter TÉBESSA WERKT VERBIJSTEREND. Het is moeilijk zijn indrukken van deze kleine, maar wonderlijke stad zuiver weer te geven. Het binnenland van Algerië heeft allerlei verrassingen voor de aandachtige reiziger, omdat én de oude Punische èn de Romeinse èn de Byzantijnse èn de Arabische cultuur diepe sporen hebben achtergelaten, die de zonderlingste combinaties kunnen opleveren. Maar Tébessa slaat het record. Hier komt ge toch in een volkomen andere wereld. Te Tébessa staat men in de poort van de Sahara. Achter u ligt de cultuurkring van de Middel landse Zee, vóór u opent zich de primitieve, althans: primitief aandoende wereld van wat de Arabier noemt: de Tuin van Allah, de geheimzinnige, sprookjesachtige Sahara. reis van het kustgebied naar Té bessa is vol afwisseling. Eerst hebt ge de vruchtbare streek van Böne, vol ko en wijnstokken, waar de inheemsen en onder leiding van Franse kolo nisten. Dan worden de bergen hoger en openen zich steeds dieper kloven. Overal men de korenvelden op tegen de hoogten. ms zijn de bergen kaal en ruw en u u in de buurt van de grote phos- phaatmijnen, die de Duitsers onder lei ding van Rommel in de laatste wereld oorlog vanuit Tunesië tevergeefs tracht- :e veroveren. Ook rond Touk-Abras is nog veel koren. Maar dan ziet u lang- irhand de boerderijen der kolonisten schaarser worden, de hutten der inheem- vormen de armelijke stoffering van het steppe-achtige landschap. Daarna komt het, langzaam maar zeker. De Sahara schuift nader, onver biddelijk. Zeker, ginds is nog koren, - kunnen die enkele halmen nog koren heten. Hier is nog wat ongelukkig ihoogpiekend steppegras. Maar dat? wel, dat is zand zonder meer! Hoe groot, eindeloos, beangstigend ruim wordt hier de vlakte! En zie nu toch die bergen ideren, die de gezichtseinder af sluiten! Ja, hier begint een andere wereld, vol komen anders dan die wij kennen. Och, het ligt maar niet aan de troepen drome darissen en aan de lage, zwarte Be doeïenententen, het ligt aan heel de na- Elk moment verwacht ge, dat die gigantische bergencoulissen zullen wijken een langverborgen geheim van het fabelachtige Oosten te openbaren. Tébessa zo komt u dan te Tébessa, in de poort van de Sahara. Het station is nog door en door Frans. Maar wie het station verlaten heeft en, omstuwd door knappe, r wat al te gedienstige Arabische jongens, die elk een stuk van uw bagage willen dragen, de zandvlakte voor de stad zelf oversteekt, staat verbaasd. Is dit een stad in het binnenland van Algerië, waar de halve maan regeert? or u verheft zich de wel vreselijk geschonden, maar nog altijd majestueuze triomfboog van de Romeinse keizer Cara- calla (212—217 na Chr.). Hij vormt sedert de 6e eeuw de Zuidpoort van Tébessa en sluit sedertdien aan op de nog altijd be staande muren der stad. Hier staat dui delijk het stempel van de tijd der Byzan tijnen. de roemrijke periode van de Oost- romeinse keizer Justinianus (527565), een geweldige poging deed om ook de door de Volkenverhuizing afgescheur de delen van het Romeinse r«k opnieuw onder de heerschappij van het kruis te brengen. Inderdaad wist hij het zo sterk gekerstende Noord-Afrika te verlossen uit de greep van de Vandalen. Op de trans Uit onze hotelkamer op de 1ste étage kunnen wij hem zien op de trans van de minaret der moskee. Hij buigt zich over de borstwering beurtelings naar elk der vier windstreken, en de belijdenis van Allah en Mohammed drijft over het stadje, waar de schimmen van Romeinen en Byzantijnen even levend schijnen te zijn als de gestalten van Arabieren en Aan een schaduwrijke laan grenst een gebouwd. Het is een moderne restauratie van de Romeins-Byzantijnse muur rond het complex van de oude Chr. basiliek van Tébessa. We gaan hier binnen door een triomfboog. Ja, een triomfboog! Ook die machtige trossen spreken van triomf. En wat denkt ge van die geweldige kerk zelf, een gezicht ver? Het is waar, het dak bleek bij de opgravingen verdwenen, maar zie die brokstukken pilaren, die het schip van de zijbeuken scheiden. Ze zijn van louter marmer, geen marmer uit Algerië, maar zeer kostbare soorten uit Italië en Egypte. Zie ook dat ruime po dium (absis), in de vorm van een fraaie halve cirkel. Neen, dit is geen haastig gebouwde vergaderruimte, dit is een alle zorg en met rijke middelen gecon strueerde echte kerk. Hier is geen ver nedering of vervolging meer te duchten, hier heeft de kerk overwonnen. Dit prachtig monument moet dateren uit de dagen van keizer Constantijn de Grote (306337), de eerste Christenkeizer. Hij verloste de kerk van eeuwenoude vervol ging en opende haar de gelegenheid tot Evangelie-prediking in heel het Romein se wereldrijk. De gesmade Nazarener had overwonnen. De keizer van heel de be keerde wereld knielde aan Zijn doorboor de voeten, belijdend, dat Hem elke macht gegeven is in de Hemel en op de aarde. Deze kerk der overwinning moet zo als dikwijls geschiedde gebouwd zijn op de plaats, waar eens een heidense tempel stond. Op dezelfde plaats, wa; eeuwen lang aan de afgoden was g offerd, klonk daarna de prediking vt het Evangelie. Het Woord kan niet gebonden worden. Uit het jaarverslag van de Britse Ad miraliteit blijkt, dat de vele gecombineer de vlootoefeningen, die door de Atlanti sche Pact landen in het afgelopen jaar werden gehouden, de grondslag hebben gelegd voor een betere standaardisatie van de vloten en voor het tot standkomen van een uniforme communicatiemethode tussen schepen van verschillende natio naliteiten. Instructies worden nu b.v. uit sluitend in de Engelse taal gegeven. Het verslag maakt verder melding van het speciale onderzoek naar nieuwe Russi sche mijnen, die in Koreaanse wateren werden aangetroffen. Britse marinedes kundigen zijn ten behoeve van de Atlan tische Pact landen met dit onderzoek be last. Hoewel dit werk nog niet geheel voltooid is, werd reeds geconstateerd, dat de nieuwe mijnen op dezelfde wijze als de reeds bekende typen kunnen worden geveegd. EngelandFrankrijk per helicopter Rondvluchten per helicopter boven En geland en Frankrijk zullen deze zomer het kader van het Festival of Britain plaats vinden. De piloten van de tien helicopters, die voor deze toeristenvluch- ten worden gebruikt, zullen tevens als gids fungeren. De helicopters zullen met pontons worden uitgerust, zodat zij zo wel op de Thames als op de daken van gebouwen kunnen landen. Nieuwtjes uit het Britse rijk Samenwerking van Atlantisch Pact- British Industries Fair Mei De buitenlandse zakenman, die de British Industries Fair in Londen Birmingham wil bezoeken, zal ook dit jaar de nodige faciliteiten tot z\jn be schikking vinden. B\j de speciale „Over seas Buyers Clubs", die in de tentoon stellingszalen van de Fair aanwezig zijn, staan typisten en tolken hem ten dienst. Ook kan h\j hier travellers' cheques in wisselen, telefoneren of telegrammen verzenden, terwijl hij het adres van de Club kan gebruiken voor aan hem ge adresseerde brieven. Een „Overseas Buyer"-insigne geeft de zakenman, be halve op algemene bezoekdagen, ook toegang tot de B.I.F. op speciaal voor hem gereserveerde bezoektijden. Voor het bespreken van hotels zal in Londen de London Hotel Information Service, 47 Leicester Square, tel. Whitehall 4813, behulpzaam zijn, terwijl daarvoor in Birmingham de Accommodation Officer, Birmingham Chamber of Commerce, 95 New Street, tel. Midland 5021, aanwezig De communist Dora Lipshitz, lid van het bestuur der Amerikaanse com munistische partij, is gisteren uit de V.S. gewezen. al ketende men de Christenen aan het kruis. Want het was het Woord van Hem, Die de wereld overwon aan het grote Kruis van Golgotha. ij verwachten hier In Tébessa geen triomf van het kruis. Roept daar de muezzin niet opnieuw van de trans der minaret? En toch hier is het bewijs, dat het kruis triomfeert. In dit teken zult gij overwinnen! Zo zal het eens overal zijn, ook in de poort van de Sahara! A. G. Luiks. Westelijken antwoorden het Kremlin Russische aggressie-politiek in Duitsland Moskou's erkenning van Ho-Tsji-Minh, vijandige daad tegenover Frankrijk De Engelse en Franse regeringen hebben heden de inhoud van hun antwoordnota's aan de Russische regering gepubliceerd. In deze nota's wordt krachtig geprotesteerd tegen de aantijgingen In de Russische nota van 15 December j.l., als zouden de twee Westelijke mogendheden de overeenkomsten, die zij tijdens de tweede wereld oorlog met Moskou hebben aangegaan, hebben geschonden. Zowel Frankrijk, als Engeland hebben ln krachtige termen, waarmede men het in Washington geheel eens Is, de Russische regering ervan verwittigd, dat alleen Moskou verantwoordelijk is voor de huidige precaire wereldsituatie. De nota's zijn niet gelijkluidend, doch komen, wat de hoofdzaken betreft, ge heel overeen. Zo beschuldigen beide lan den Rusland ervan, een strijdmacht op de been te houden, waarvan de grootte in flagrante tegenstelling is, met die der twee Westerse naties. Hieraan voegt de Franse nota nog toe, dat deze strijd macht „een flink eind over de Westelijke grenzen is samengetrokken". Wat betreft de Duitse herbewapening, waartegen het Kremlin nu reeds maan den heftig fulmineert, verklaarden de Engelse en Franse regeringen, dat deze, gezien in het licht van de Russische han delingen met de Oostduitse politie, die getraind is in het gebruik van tanks en artillerie, genoodzaakt waren, hier in West-Duitsland iets tegenover te stellen. Zij zouden echter nimmer toestaan, dat FAILLISSEMENTEN ren door Van der Graaf en Co) >ken: J Wilker, rijwielhandelaar, Jan. Th S P Bisseling. Besterdstr. G Ballentijn, h/o Gebe's fabrie- n. Tuinlaantje 4, Haarlem; J M goudsmid, Korte Houtstraat 16. 3 Jan. A. van Veen. pluimvee- Langeweg 65c, Wijk en Aalburg; sn. Hooge Maasdijk 49, Veen: W L Sander: aannemer, Eindhovenseweg 52. Aalst: C.\ de Tegelhandel, Mariaplaats 51. Utrecht; Meijwes. fabrieksarbeider. Soest; 4 Jan. K v Eerde, metaalwarenfabriek. Trompen burgstraat 143, en Palmgracht 12/16. Amstei dam; N de Vreede. Weteringschans 43. Am sterdam; G Molengraaf, fabrikant. Uithoorn straat 44-11, A'dam: J C J Haastcrt. veehan delaar, Oostvlieti cur rar E R H v verse, schilder, K Haag; B L Ue- i Haag. t 43a, Delft, c r M P Bloe Opgeheven: H R Dekker. Yhorst; NV VI- raver. Den Haag; mm R Wesseling—de rries, A'dam. Vernietigd: P Berghuis, Amsterdam Geëindigd: J A Martens. Chaam; T Horst- nan, A'dam (uitkering 6 72351 N de Vind, A'dam; P Kristel. Portsmouth; J J er Horst. A'dam: J L Oskam. IJsselstein; r.o.f. D v d Mars. Utrecht. Surséance van betaling: H W L M Tiche- aar, h/o „Nerub". zaak Bloemgracht 121. irivé Hoofdweg 161. A'darp, voorlopig: J Vieling. Heemstede, hoger beroep tegen af- irijzing s. V. b. en faillietverklaring. 17 Jan., 4 uur te Amsterdam. Geëindigd: W J Duiveman. Kampen: B J tempers en E S Kempers—Nijenhuis, En- chede. thans Kampen. West-Duitsland een basis voor aggressie zou worden. De instelling van Westduitse militaire eenheden heeft een zuiver de fensief karakter en bovendien bedoeld, om de terugkeer van een nationaal Duits leger te voorkomen. De Franse nota zinspeelde nog op Rus- lands houding in Indo-China. Het Krem lin, aldus de nota, heeft Ho-Tsji-Minh, die in opstand is. tegen het wettige re giem, erkend, hetgeen een vijandige daad tegen de Franse regering is. Vele Dajakkers wijken uit naar Brits-Borneo Omtrent de onrust aan de grenzen van Brits-Borneo, waarover we Zaterdag schreven, heeft het Indonesische parle- menslid Djoko Prawiro aqn Aneta mede gedeeld. dat ongeveer een kwart van de 22.000 Dajakkers uit het grensgebied zich gereed maakt om naar Brits-Borneo uit te wijken. De voornaamste oorzaak van deze „volksverhuizing" zou volgens deze zegs man zijn, dat een Christen-ambtenaar aan de heidense stammen moeilijkheden in de weg zou leggen bij de uitoefening van hun riten. Mij tot Exploitatie van jaarbeurs gebouwen De Mij tot Exploitatie van Jaarbeurs gebouwen boekte in 1949 f 113 693 verlies, gecompenseerd door afboeking reserve wegens garantievoorschotten ad f 113.074, zodat het verliessaldo over vorige jaren met f619 verhoogd wordt tot f34.143. Voor de toekomst is er reden tot ongerustheid, daar de dringend nodige uitbreiding van duurzame expositieruimte niet tot stand is gekomen, zodat het onmogelijk is. de kansen voor een internationaal jaarbeurs instituut ten volle te gebruiken. Verschil lende tijdelijke gebouwen voldoen niet meer aan de behoeften voor een modern en efficiënt bedrijf. Apart brevet voor spuiten in de fruitteelt De brevetcommissie van het' Contact orgaan Landbouwambachten heeft beslo ten het brevet spuiten in de tuinbouw in volle grond te splitsen en een brevet voor spuiten in de fruitteelt in te stel len. Tot nu toe werden brevetten inge steld voor spuiten in de landbouw, in de tuinbouw onder glas en in de tuin bouw in de volle grond. Zo de Heere wfl en zij leven hopen onze geliefde Ouders H. W. HEIJKOOP A. HEIJKOOP— Michielen 21 Jan. a s. hun 25-jarige echtvereniging te herden ken- Hun dankbare kinderen: WIM HANS HENK ANNIE v. d. Valk Boumanweg 28 Leiderdorp. Gelegenheid tot felicite ren a s. Donderdag 11 Jan. tussen 2—4 en 79 uur. Heden ontsliep zacht en kalm in zijn Heer en Hei land, onze lieve Man. Va der, Behuwd- en Groot vader. Broeder, Behuwd, broeder. Oom en Neef PIETER KOUPRIE fn de ouderdom van 62 j. Katwijk: Wed. M. J. KOUPRIE— Diemei M. V. d. LINDEN— Kouprie C. v. d. LINDEN M. v. DUIN—Kouprie J. VAN DUIN N. v. d- MEY—Kouprie N. A. v. d. MEY Arnhem: P. KOUPRIE J. M KOUPRIE— Schouten" Den Haag: L. RATTè—Kouprie J. J. RATTè C. KOUPRIE en Verloofde Katwijk: M. KOUPRIE en Verloofde P. KOUPRIE A. KOUPRIE en kleinkinderen Katwijk aan Zee, 6 Januari 1951. De Waal Malefijtstr. 42 De begrafenis zal plaats hebben op Woensdag 10 Jan. a s. te 14.30 uur op de Algemene Begraaf plaats te Katwijk aan Zee, MARGjE CRAMER, geb. van Rijn de ouderdom van 73 jaar. B. CRAMER M. H. CRAMER J. P. CRAMER De begrafenis heeft heden in alle stilte plaats gehad. Hiermede willen wij de Directie van dè N V. Nieuwe Leidsche Courant hartelijk dank zeggen voor de gezellige feestavond op Vrijdag j:l. in „De Burcht". Agenten, Bezorgers, Correspondenten en medewerkers. Heeft U al een Polis van „DE OVERTOOM" (Verz. voor Ziekenhuisverpl. in de Ned. Herv. Diakonessen Inrichtin gen in Nederland. ZIEKENHUIS VERPLEGING (Opname In e 1 k ziekenhuis) OPERATIEKOSTEN (geen groepsindeling). SANATORIUMVERPLEGING (onbeperkte duur). DE OVERTOOM" beoogt geen winst; geen welstands- arenzen Aanneming tot 65 jaar. Vraagt inl. of prosp. aan het kantoor Overtoom 283. A'dam-W. Tel. 80202. toestel 05. Dr NIEUWZWAAG Arts WEGENS ZIEKTE GEEN PRAKTIJK Voor waarneming telefoon Prot. Begrafenis Onderneming „EENVOUD" W. van Ingen Schenau LEIDEN Tel. 20975, b.g.g. 23685 ROUWKAMER HOGEWOERD 84 Deze maand beginnen NIEUWE CURSUSSEN STENO TYPEN ■BOEKHOUDEN H TALEN MIDDENSTAND H ALG. ONTWIKKELING STEENSCHUUR 3 Tel. 21219 Vraagt vrijbl. studie-advies Diep getroffen door de vele blijken van hartelijk mede leven bij de herdenking van mijn jubileum, betuig ik allen mijn hartelijke dank. J. J. PERSANT SNOEP Leiderdorp. 8 Jan. 1951 DE ART^N UIT LEIDEN en omgeving zeggen hierbij dank voor de ontvangen ge. lukwensen bij de wisseling des jaars en bieden weder kerig hun beste wensen voor 1951 aan. Plaats een Koerier, is dé manier! GEMEENTE KATWIJK Bekendmaking Het Hoofd van het Gemeen tebestuur van Katwijk brengt' ingevolge het bepaalde in artikel 36, 4e lid. der wo ningwet, ter openbare ken nis. dat de Raad dier ge meente in zijn openbare ver. gadering van 4 Januari 1951 heeft besloten te bepalen, zulks ter vervanging van zyn besluit d d 3 Augustus 1950. dar een wijziging wordt voor bereid van het plan van uit breiding dezer gemeente, vastgesteld bij raadsbesluit van 2 Augustus 1946 en goed gekeurd bij besluit van Ge deputeerde Staten dezer provincie van 9 September 1947, no 353/2. voor zover betreft het gehele zuidelijke gedeelte der gemeente tot aan de Parklaan en de Zee weg en met inbegrip van de zgn. Koestal, opgenomen in het uitbreidingsplan in hoofdzaak, een en ander zo als op de bij dat besluit' be horende tekening nader is aangeduid. KOOLAS Wij leveren KOOLAS voor drainering, wegen en voor teenfabricage in elke hoe- eelheid, per auto en per schip. Alles wordt uitge- i met eigen materiaal. U belt en wij komen. Telef K 1711—412, Warmond. Fa NIC. KORTEKAAS en Zn Ten kantore van de rent meester van het hoogheem raadschap van Rijnland te Leiden is te vervullen de be trekking van ADIUNCT- COMMIES (mann.) op een aanvangs salaris van f 160 p. maand met een maximum van f 300 per maand plus 2 x f 4.50 loonbijslag per maand en eventueel kindertoeslag. Aanstelling boven het mini mum is niet uitgesloten. Aan dijkgraaf en hoogheemraden van Rijnland gerichte, op zegel gestelde sollicitaties binnen 10 dagen na het schijnen van dit blad te den aan de rentmeester Rijnland, Breesïraat 59 te Leiden. In verband met het feit, dat wij op morgen, DINSDAG 9 JANUARI in het „BEURSGEBOUW" te Rotterdam (in gang Meent 110). op WOENSDAG 10 JANUARI in Hotel „HOF VAN HOLLAND". Wagenstraat 44 te DEN HAAG en op DONDERDAG 11 JANUARI in Hotel,, TERMINUS" (t.o.h. Centraal Station) te UTRECHT, weer nieuwe cur sussen in de Redekunst en Persoonlijkheidsvorming zullen doen aanvangen, nodigen wij allen, die zich voor deze cursussen interesseren, uit, op vermelde data de eerste les te komen bijwonen. Indien de les U niet vol doet, bent U vrij van deelname af te zien, in welk geval U geen kosten in rekening worden gebracht. Wij garanderen onze gasten ook ditmaal weer onvergetelijke avond, temeer nog daar alles op „SONOFIL" wordt opgenomen, zodat iedere spreker(ster) zichzelf zal kunnen horen spreken. Ook het feit, dat juist afgestudeerde cursisten hun medewerking zullen verlenen, zal er niet weinig toe bijdragen deze avonden tot een waar succes te maken. Als U vlot, boeiend en angstvry wilt leren SPREKEN IN HET OPENBAAR of indien U zich wilt bevrijden van Uw bloosangst, van Uw examenvrees of van Uw verlegen heid, dan moogt U niet nalaten een van deze lessen te komen bijwonen. DE AANVANG DER LESSEN IS GE STELD OP 7.30 uur. IONKER5* instituut voor redekunst en PERSOONLIJKHEIDSVORMING Grote Spilsluizen 26A Groningen in meubelen. OOK WIJ RUIMEN DIT JAAR. ZIE DE BIJZONDERE KOOPJES! Het is werkelijk de moeite waard even te komen 017T Woninginrichting Oude Rün 28. RADIO v, d. BIJL Levering van merk Radio toestellen met Visserijband Speciale Reparatie- inrichting. COMMANDEURSLAAN 33 Katwijk aan den RUn Tel. 2844 Bij de N.V. Meelfabriek „DE SLEUTELS" v.h. De Koster en Co. Oosterkerkstraat, Leiden kan geplaatst worden Bereid nacht- en Zon dagsdienst te verrichten. Reflectanten gelieven zich uitsluitend schriftelijk tot bovengenoemde onderneming wenden. Voor spoedige indiensttre ding gevraagd NETTE WINKEL JUFFROUW Liefst met het vak bekend. Nfet beneden 18 jaar. v.g.g.v. Banketbakkerij L. Bogaards, Herenstraat 4. het NET MEISJE GEVRAAGD voor de huishouding. R. v. Vreedendaal, Vliet N.Z. 45. Rijnsburg. Personeel gevraagd Gevraagd: een bakkers knecht. Brood- en banket bakkerij H. C. Stelma Hoofdstraat 158, Sassenheim. Te koop gevraagd Gebruikte orgels gevr.; a contant, oud, defect, alle gebreken toegestaan. Brie van met prijsopgaaf no 045436 bur.- van dit blad. Wij kopen partijgoederen, zolderopruimingen, onver schillig wat. Brieven onder no 4714 bur. van dit blad. Gevraagd prima huisorgel, schrijfmachine, bontjas m. 42 of 44 en goede schilde rijen. Brieven onder no 4713 bureau van dit blad. Te huur gevraagd Aangeboden in centrum Oegstgeest Zit-Slaapkamer, met volledig pension. Br. no 4612 bur. blad. Te koop aangeb. Peugeot stationcar '47 te koop aangeboden. In prima staat. Tevens te koop Ford Truc '35 en Chevrolet '33. H. Hövig, Hoge Rijndijk 399, Zoeterwoude. Tel. 25517. Aangeboden een koperen standaard met glazen platen Te bevr.: Hoogl. Kerkkoor- steeg 2. Diversen Houtprjjzen vliegen om hoog !Maar onze „Hout hal" klanten kunnen nu nog profiteren van een extra voordelige .aanbieding lat ten, zolang de voorraad strekt. Bij ons vindt elke knutselaar wat. „De Hout hal", Hogewoerd 99. Naaimachine defect? Wij repareren bij U aan huis. Klaar terwijl U wacht. Dat betekent voor U geen ver voer, geen weken wachten en geringe kosten. J. B. H. Schoots. Rijnsburgerweg No 38b, Leiden tel. 26664. Heren knutselaars, nog enige dagen kunt U profi teren Van onze bekende spe ciale aanbieding restanten latten en latjes per bosje, zolang de voorraad strekt. Nu gekochtgeld ver diend. „De Houthal", Hoge woerd 99. Weggelopen een hondje bruinsnuitje, bruine pootjes, zwart dek. lange staart, teef. Terug te bezorgen: Stouten, Ververstraat 27, Leiden. \\blyftlangerjong maar ooit! De was „doen" is zwaar werk en vergt veel vai krachten. Te spoedig zult U hiervan de gevolger dekken. Waarom zult U zich dan zo aftobben, ter wij voor U klaar staan De kosten vallen erg minder. Geeft ons eens telefonisch een „proef- was" op (Tel. 20291) of zendt ons een briefkaart Eigen laboratorium OOR ADVERTENTIES: TELEFOON 23375 I. Waar zijn we nu? Daar staan nu Job Jubel en zijn man nen op de rots. Nergens is een levend wezen te bespeuren. En wat nu te doen? Goede raad is duur. want er is niet veel tijd en onze kapitein moet haast maken. Daarom haalt hij uit zijn binnenzak een grote landkaart en rolt die uit. Samen met de piloot weet hij op de kaart de plaats te bepalen, waar zij nu moeten zijn. En dat is een verrassing! „Oei-oei!" roept de kapitein, „ik zie, dat we hier vlak bij een verkeersweg staan! Daar gaan we eerst naar toe en wie weet, kun nen we dan een andere slee aanhouden om te liften!" De kaart wordt opgerold en verdwijnt weer in de binnenzak van kapitein Jubel. En nu.... met z'n vijven op zoek naar de verkeersweg. (Wórdt vervolgd).

Nieuwe Leidsche Courant | 1951 | | pagina 4