I KOERIERS Van gemeentelijke politiek moet induc tieve werking uitgaan Overweldigend Leerling Verplegenden J. J. v. d. BOS NBWWE 1HDSCHE COURANT WOENSDAG 20 DECEMBER 1959 Gemeenteraad van Oegstgeest r Er is de laatste jaren sober geleefd Burgemeester Du Boeuff Tan Oegst- geeat is ongesteld. Ze kwam het, dat wethouder L. de Neef, loco-burgemeester, de vergadering van de Gemeenteraad, die gisteravond werd gehouden, leidde. HU sprak aan het begin de hoop uit, dat de burgemeester spoedig hersteld zal zijn en lijn werkzaamheden zal kunnen hervat ten. Er was een ingekomen stuk van het raadslid de heer Th. J. J. van Beek met het bericht, dat hij was benoemd tot be roepsofficier en bedankte als lid van de I raad. De heer De Neef bracht de heer Van Beek dank voor zijn werk en sa menwerking. De heer J. Th. van Vugt zal hem opvolgen. Het bekende verzoek van de raad van Finsterwolde werd met enig hoongelach ontvangen en voor kennisgeving aange nomen. Het raadsbesluit inz. verplichte winkelsluiting op Dinsdagmiddag was goedgekeurd. De heer W. F. de Rooij werd in het Burgéfrlijk Armbestuur her kozen. De nieuwe verordening op de be- smettelijke-ziektengelden werd vastge steld en het RK. Kerkbestuur kreeg me dewerking voor de bouw van een meisjes school. Een toegevoegd agendapunt be oogde voorzieningen voor verwarming van de brandweerautogarage. Gevraagd werd de zaak zo goedkoop mogelijk te houden. Na enige discussie kregen B. en IW. toestemming om als het niet anders kan f 1100 te besteden. De verschillende aanvragen voor sub sidie hebben de tongen in beweging ge bracht. De heer Blomsma wilde eerst zien wat S.W.G. gaat presteren alvorens sub sidie te geven. Ook mr Valentgoed had enkele bedenkingen. Na een toelichting van wethouder Dijsselbloem werd f 100 beschikbaar gesteld. De Kath. Bond voor E.H.B O de Ned. Kampeerraad, het Kon- i Ned. Gymn. Verbond en de Bond tegen het Vloeken kregen niets. Op het ver zoek van twee kleuterscholen werd ook afwijzend geadviseerd, omdat een wet op het kleuteronderwijs in wording is. Naar aanleiding van enkele opmerkingen van de heren Kerkhof en Den Ouden zei de voorzitter, dat men als de wet niet tot stand komt weer een verzoek kan in dienen. De begrotingen Burgerlijk Armbestuur en gemeentelijk grondbedrijf voor 1951 werden aangenomen. Hierna vonden de algemene beschou wingen over de begroting plaats. De heer Blomsma opende de rij met te zeggen, dat hij f 10.000 v te laag vond en dit bedrag graag dubbeld zag. Men kan bij het financiële beleid uitgaan van de noodzakelijke voor zieningen en de rest van het rijk ver wachten of men kan binnen het raam der gemeentelijke inkomsten en de rijks bijdrage iets tot stand brengen. Spreker wenste versobering van de uitgaven en minder tempo bij de uitvoering van grote werken. Spr. was tegen de gelden voor het ophalen van huisvuil. Hij zag liever een rioleringsbelasting. De werkwijze van de raadscommissies achtte spr. onvoldoende. De voorberei dingstijd is te kort. Ten slotte wees hU er op, dat de hui dige bestuursvorm in Oegstgeest op 27 Juni 1951 honderd jaar bestaat. HU be schouwt dit als een feit, dat men op ge paste wUze zou kunnen herdenken. Wanneer de financiële politiek, aldus mr Valentgoed, op haar innerlijke kracht moet worden beproefd, dan moet gezegd, dat deze kracht afgenomen schijnt te zyn, gezien de opmerking in het voor woord, dat de inkomsten tijdelijk „bevro ren" zyn. B en W. vroegen zich af wat voor zin het heeft de ruim vloeiende middelen van het gemeentefonds niet voor de gemeenten vrij te geven, waarop, naar zijn mening, het antwoord moet lui den: omdat die reserveringspolitiek een systeem en het al of niet toekennen van een uitkering een incidentele zaak is. Spr. vroeg waarom B. en W. het tekort niet op een andere wijze kunnen opvan gen. Is het niet een plicht de begroting sluitend aan te bieden? Maar men aan vaardt zonder meer het feit, dat d't alleen kan geschieden door bezuiniging der uitgaven of verhoging van inkom sten. Spr. gaf een beschouwing van de financiële politiek van de gemeente, die moet worden gezien tegen de achter grond van 's lands financiële politiek. De ontwrichting hierin is thans de reden tot een versoberingsoproep. We zullen eenmaal hard tegen de gevolgen worden opgegooid en dan zou wel eens kunnen blijken, dat de gemeenten geheel op eigen wieken moeten drijven met als gevolg: verlies van hun zelfstandigheid Of :ten koste van uitbreiding en verdie ping van hun belastingbronnen. Dit laatste kan wellicht alleen worden op gevangen door een vergaande bezuini ging. Laat ook onze gemeente er naar streven dat er van de gemeentelijke po litiek een inductieve werking uitgaat, zo krachtig, dat 's lands geldelijke poli tiek inderdaad de vereiste versobering laat zien. Mevrouw Kramers hield een pleidooi voor meer gemoedelijkheid aan de lo ketten van de gemeente, een afdeling sociale zaken en het aanstellen van eer sociaal werkster- Ook het woningpro bleem had haar aandacht. De WD en de KVP lieten bij de be schouwingen verstek gaan. Wethouder Dijsselbloem gaf de spre kers antwoord. Spr. behandelde de in vesteringspolitiek en gaf een beschou wing van de naar Nederlandse aard grondige arbeid. Begonnen werk dient te worden voltooid. Oegstgeest heeft de achterliggende jaren steeds sober ge leefd. Spr. hoopte, dat de commissie Oud tz.t. zal adviseren het belastinggebied terug te geven, opdat de gemeente op eigen wieken kan gaan. Economische wijzigigen hebben ons genoopt ons stand punt van drie jaar geleden te,verande ren en de belastingen uit te breiden. Rioolbelasting is een verkapte straatbe lasting, die weer op de hoofden van de eigenaar zou komen. Bezuinigingen op de plantsoenen zouden slechts verwaar lozing betekenen, terwijl een eind aan de trottoirverbeteringen tegenstellingen zou scheppen Ten aanzien van een sociaal werkster zei spr dat hier niet primair een taak voor de gemeente ligt. Na re- en dupliek werd de begroting artikelsgewijze behandeld. Bij het artikel tegemoetkoming in studiekosten ambte naren stemde mr Valentgoed tegen Langdurig is nog gesproken over de „luxe" auto's van de gemeente, die reeds een respectabele leeftijd hebben. Het artikel werd toch aangenomen. Vanavond om 7 uur wordt de behande ling voortgezet- L. S. G. II—Katwijk I 6V2V2 (voorl.) L.S.G. II, de leider in de promotieklas se van de L.S.B., wist gisteravond num mer twee van de ranglijst. Katwijk I, voorlopig met 6(4(4 te slaan. Drie par tijen zullen worden gearbitreerd. De ged. uitslag is: A. E. J. Modderman (L.S.G.) J. H. Edeling (Katwijk) 10; J. van Stee nis—G. Guyt (res.) 1—0; J. P. W. Weyer- A. P. Poot 1—0: M. M. Segaar— Th Admiraal 10; J. BootA. C. Berk- hey (4—(4; J. van DeventerL. A. Kieft (res.) 10; A. de Grootdr J. Bergman x; A. P. G. A. Zandvliet—D. Hoek x; W. L. G. Groeneveld—W. Hou- waart 10; P. Mulder (res.)H. J. Breu- kelman xx. MARKT- EN KATWIJK AAN DEN RIJN,' 18 Dec. Groenteveiling: Uien 2—7.10, winterpeen 3.80 I, waspeen I 16.50—22.75, idem II 7.75— rode kool 6.40—11.20, gele kool 5.50— boerenkool 11—16, groene kool 10.60— spruiten 38—43, andijvie 7—34, alles p. 10O kg: knolselderie 2—20 per 100 stuks. Nieuws uit Alphen aan den Rijn Twee aanrijdingen Er waren gisteren twee aanrijdingen. In de eerste plaats botste de heer Jac. P. Bontje 's Middags om half 3 op de West- kanaalweg met zijn kleine bestelauto te gen de vrachtauto van de heer Bezemer uit Ter Aar op. De klap kwam nogal aan De heer B. botste met het hoofd tegen de voprruit en liep kwetsuren op. Zijn wagen werd ernstig beschadigd. De tweede aanrijding vond 's avonds om 9 uur plaats. Een volkswagen van De Jong's machinefabriek te Hazers- woude. bestuurd door de heer R. van Schaik te Leiden, reed op de Steekter- weg tegen een daar geparkeerde vracht wagen van de heer G. Belt op. De be stuurder bezeerde zich niet ernstig, maar de wagens werden danig toegetakeld. Stelers en helers voor de groene tafel De fabrieksarbeiders C. J. van V. en W. J. B. uit Alphen wilden met vacantie gaan en konden er.nog best een zak centje bij gebruiken) Daarom stalen zij een hoeveelheid koperen lagers en ver kochten die aan een opkoper. Deze lagers hadden gelegen op het terrein van de fabriek, vaar zij werkten, en ze waren bestemd voor een andere opkoper. Dit deden zij niet' eenmaal, maar ver schillende keren. De officier van justitie nam in aan merking, dat ze nog nooit eerder veroor deeld v aren, maar dit was dan ook de enige reden, waarom hij geen gevange nisstraf eiste, doch f 40 boete en 2 maan den voorwaardelijk. De Haagse politie rechter verlaagde de boete tot f 25. maar handhaafde de voorwaardelijke straf. De opkoper C. F. IJ. uit Alphen ont kende, geweten te hebben, dat de goe deren van diefstal afkomstig waren, maar dit klopte niet' met de verklaringen van de vorige verdachten. Zijn ontkenning baatte hem dan ook niet en conform de eis werd hij veroordeeld tot f 50 boete subs. 30 dagen en twee maanden voor waardelijk. Een klap die de rust terugbracht De vrouw van de chauffeur J. van G. uit Alphen kon het niet goed vinden met de vrouw van een zekere H* Voortdu rend hadden ze ruzie en dat terwijl de mannen goed met elkaar overweg kon den. Uiteindelijk liep het echter tussen de mannen ook spaak en op een kwade dag reed Van G. met zijn fiets tegen de fiets van H. aan. Deze kwam te vallen en kreeg van Van G. nog een klap toe Voor de Haagse politierechter ver klaarde Van G., dat er sinds die klap geen onvriendelijk woord meer tussen beide families gevallen is. Op staande voet is het rustig geworden en heeft men de vrede getekend. Deze klap moest niettemin gestraft worden en conform de eis werd Van Lr. veroordeeld tot f 25 boete, subs, tieh dagen. Gladde wegen. De hoofdverkeersweg door onze ge meente is door de sneeuwval en de daar op gevolgde vorst moeilyk te berijden. Wel wordt regelmatig zand gestrooid, maar afdoende is-dit niet. „Avifauna" wordt gesloten. Zoals we onlangs reeds voorlopig be richt hebben, staat het thans vast, dat „Avifauna" 2 Januari tijdelijk gesloten zal worden. Na restauratie en uitbreid ding van het restaurant volgt de her opening op 23 Maart. Tot eerstgenoemde datum concerteren. ,,De Skymasters". o.l.v. Pi Scheffer. met zang van Annie de Reuver en Karei v. d. Velden. Nieuw jaarsdag is er van uit het restaurant een uitzending voor de AVRO. Eerste lustrum „Wilhelminakwartier". Deze buurtvereniging, opgericht fn het ..bevrijdingsjaar", herdacht haar eerste lustrum gisteravond met een feestelijke bijeenkomst in hotel ..Centraal". De be langstelling was groot. De heer R. Davelaar. een voorzitter, die met een zacht lijntje veel weet te be reiken (maar hij is dan ook politieman), opende met een welkomstv oord- waarna weldra het ..Wilhelminakwartierslied" uit volle borst werd gezongen. Toen gaf de band Ernst en Luim" zijn première. Dit groepje jongelui <cr was er zelfs een bij van 12 jaar. Fransje Bos), heeft guitaarles van de heer W. R. Ren- zenbrink. Netjes in .,de pak" (rood shirt, witte broek), oogstten deze dames en he ren met hun eerste optreden goed succes en we zien hen wel meer op de plankin verschijnen De hoofdschotel werd gevormd door de opvoering van het toneelstuk ..Sproetie neemt de leidingonder regie van H. Meijer. Men deelde ons mee, dat de tijd van voorbereiding voor de medewerken den (voor een groot deel leden van de buurtvereniging 's Molenaars, die heden avond feest houdt) kort geweest is. Toch was de vertaling goed. met als grote figuur de heer J. Noordermeer. als de schrijver Edward Green. Zijn dochter vervulde de rol van Sproetie uitstekend. De heer H. Mik. als uitgever, slaagde er niet steeds in, zich van zijn lesje los te maken. Mevr. G. HuismanSchouten bleek een goede opvatting te hebben van haar taak als hospita: horen, zien en zwijgen; je kunt de jongelui toch niet volgen. Ook de overigen, met een meer of min der uitgebreide rol deden het niet kwaad. Er is dan ook braaf gelachen. De heer G. van Mild. die de gehele muzikale lei ding had4 wist ook nu tot heel laat de stemming er in te houden. De begrotingsraadsvergadering De behandeling van de gemeentebegro- Najaarsvergadering Leidse Groentenveiling Ongunstige geluiden In de grote zaal van de Burcht hield de Leidse Groentenveiling de najaars vergadering. De voorzitter, de heer C. v. Vliet, deelde mee. dat de opbrengst heiaas met f 400.000 was teruggelopen. En de toekomst? Men kan weten, dat ook 1951 door contingentering, uitvoerverboden enz. grote moeilijkheden zal brengen Alleen in Leiden was onverkoophaar: 389.650 kg andijvie, 458.716 st. bloemkool, 2.628.424 st. sla, 279.881 st. komkommers, om van de vele andere artikelen maar niet te spreken. Niet alleen de doordraai gaf verlies, maar ook de minimum-op- houö'prys. De voorzitter zei nog, dat de ophoud- prijzen vastgesteld worden door een prij- zencommissie uit de eigen organisaties cn via het Centraal Bureau Van de Tuin bouwveilingen in Nederland ter kennis van de minister worden gebracht. Het is echter nog nooit gelukt de regering te overtuigen van de noodzaak om de op- houdprijs gelijk te maken aan de kost prijs. Daarmee zou het onrecht, de Ne derlandse tuinbouw aangedaan, zijn opge heven. Hij gaf de vergadering de verze kering. dat alles zal worden gedaan om deze zaak tot een goed einde te bren gen. De voorzitter werd herkozen, evenals het bestuurslid L. Snoeker. terwijl de heer J. C. Hendriks uit Voorschoten ge kozen werd tot lid van de raad van toe- Rode Eruisbegroting 1951 in gevaar Hulp aan Zuid-Molukken vraagt grote offers Het hoofdbestuur van het Ned. Rode Kruis deelt mede, dat het in samenwer king met het Internationale comité van het Rode Kruis vanuit Genève naar de Zuid-Molukken gezonden vliegtuig met goederen en medicijnen onder toezicht van een gedelegeerde ter plaatse zijn uitgereikt. Door deze hulpverlening, die reeds een kwart millioen gulden heeft gekost, is het evenwicht in de begroting van het Rode Kruis voor 1951 ernstig verstoord. Een dringend beroep wordt gedaan op het Ned volk om financiële hulp te verlenen op Girorek. 22120 of door storting bij de Rotterdamse Bank met vermelding: Voor de bevolking der Zuid-Molukken. Visseiijgoliies ting en de begrotingen van de verschil lende gemeentediensten voor 1951 zal Woensdag 27 December in een openbare raadsvergadering plaats hebben. De aan vang is gesteld op 9 uur 's morgens. Malheur voor de Marezaten De Maria van Hattum, die op 14 Dec. naar zee was vertrokken, kreeg op de vis serij een machinestoring, zodat het schip onmogelijk op eigen kracht kon thuis- stomen. De Elie Génevière, het zusje van de Maria, ook thuishorend bij de Mare zaten. is het schip te hulp gekomen en met de Mary op sleeptouw naar IJmui- den vertrokken. De aavoer van de Mary, die voor de Vrijdagmarkt wordt ver wacht, bedraagt slechts 160 kisten. Engelse vetpot De Vikingbank, die Maandag aan de afslag in Grimsby was, besomde daar 2600 en profiteerde daarmee van de hoge Kerstmarkt aan de overzijde. De Assan Reis is ook opstomend naar Grimsby en zal. als de schipper het haalt, voor de Donderdagmarkt komen. Winterse losregeling De winterregeling voor de losploegen is in werking gekomen, zodat voortaan alleen 's Maandags om 3 uur met lossen wordt begonnen en de overige dagen de hal om 4 uur ontwaakt. Een uitzondering hierop maken de schepen van de Ba- renrlsz-Zee of IJsland, waarmee dus nog om 3 uur begonnen mag worden. Markt van Maandag gisteren al voelbaar Doordat er voor de Woensdagmarkt een wat ruimere aanvoer werd verwacht, begonnen de prijzen op de markt van gisteren vooral voor de rond vis zachtjes aan terug te lopen. De grote schelvis bijv. daalde van f 70 tot f 51 als onderkant- prijs en f 65 als hoogste notering en de braadschelvis kwam op f 36.50 terecht met f 12 als onderkantprijs. De beste kwaliteit kabeljauw bracht f 140 op en de andere noteringen bleven vrijwel bij het oude. zodat bijv. de grote koolvis voor f 53.5037 per kist werd verhan deld en de wijting naar gelang van de sortering varieerde van f 1327. F.r werd weinig fijnvis aangebracht en de tarbot noteerde f 2.502.30 per kilo. Mooie Mary De Mary, die gisteren als enige trawler aan de afslag was. maakte een mooi 13- daags reisje door voor 700 kisten vis f 21.790 te besommen. Daar kon de KW 78 niet tegenop, die voor een pover partijtje haring niet meer dan f 244 noteerde. Weer wat ruimer in de vis Vandaag was er wat meer vis in IJmui- den en de prijzen zetten daardoor de ten- rienz, die gisteren al begonnen was. voort. Aan de afslag waren behalve een paar loggers en kotter de Vios, de Catharina Duyvis, de Dirkje en de Martha met in totaal ongeveer 3000 kisten en 1700 kilo tong van de Martha. Morgen zijn er twee trawlers te verwachten en wel de Ber gen en de Bloemendaal, waarvan de eerste 570 kisten aanbrengt. De E.C.A. machtigde Nederland voor 1 min dollar vliegtuigonderdelen en grondinstallaties in Amerika te kopen. is de COLLECTIE HEERLIJKHEDEN bij de Sperwer Kruideniers En zo als altijd lage prijzen- FONDANT KRANSJES, 200 gr. 35 ct. SUIKER KRANSJES, 250 gram 42 ct. HEERLIJK KOEKJE MAKREEL, groot blik75 ct. ADVOCAAT, per flesM. 2.75 KERSTBOOMKAARSJES, 30 stuks 45 ct. 25 "WINKELS IN LEIDEN EN OM8TREKEN WARME KLEDING voor koude dagen JAPONNEN vanaf 77.95 DEUX-PIÈCES vanaf ƒ49.50 Zuiver wollen tricot STATIONSWEG 6 b LEIDEN „HEBRON" en „ZON EN SCHILD" t Chr. beginselen (ongehuwd m. en vrl.) ter opleiding voor het diploma B. Salaris gedurende de opleiding f 1100.tot f 1340.p. j.. onder aftrek van f 520.voor kost en inwoning. 3 Weken vacan tie p. j. Diploma's niet vereist. Voor de eerste aan schaf van uniformkleding wordt gezorgd. Sollicitaties aan de Geneesheer-Directeur. id/yze téfatfwui fcotfït ftatn Personeel gevraagd w Stichting „Our Home' vraagt enige vr. verpleeg hulpen. Sollicitaties te rich ten aan de Directie Mathe- nesserlaan 491. Rotterdam- West. Net meisje zelfst. kunnen de werken. Leeftyd 18 jaar. Van 8—5 uur. Aanmelden, Oude Singel 74A. Te koop gevraagd 0 Mooi huisorgel gevr. Prijs merk, reg. P. M. Lijnstr. 36, Maassluis. 0 Studie piano, geen Franse. Br. onder No 4559 aan het bureau van dit blad. Te koop aangeb. 0 Wegens emigratie. Heren kunstschaatsen m. schoenen, maat 43, kinderschaatsen, sleeën, kerstboomversierin gen. dames- en heren win terkleren, drinkservies. da mes bureau met stoel en lamp. Vreewijkstraat 23. Te koop z.g a.n. bont jasje (zwart). Prijs f 80. Haarlemmerweg 63 E. Eenvoudig woonschip, opb. 9 x 2.20. geschikt voor perm, bew. Prijs f 1600. Te bevr. N. Zonneveld, Koffietent „Oome Nic", Voorschoten. 9 Prima haard met achter plaat en pijp 100.—. Buys Ballotstraat 50. Te bevragen na 6 uur. 0 Prima gcëmaill. kachel Prijs 20,—. Hogewoerd 65, Koudekerk a. d. Rijn. Diversen 0 „Het Ringenhuis". Gespe cialiseerd in gouden verlo vingsringen. Grote keuze zil veren en verzilverde artike len. Eigen atelier voor repa raties aan goud, zilver, hor loges. Ook graveerwerk. Spoedig en billijk. Hoogste uriHH. oud goud. Mors- straat 9. TeL 24920. Laat ons Uw meubelen eens nakuken. Wij overtrek, ken Uw meubelen met pri- vooroorlogse stof, kleur r keuze. Ook Uw adres vuur lijmen, beitsen, enz Stoffeerder ij en Meubel makerij), I. v. d. Blom. Kort Galgewater 2. Leiden. Tele foon 22291. Een plaat tegen vocht: een lat tegen tocht; een schot in schuur, een plank aan de i hek Uw MEISJES VAN 16—18 JAAR lebben nu de gelegenheid zich voor te bereiden tot LEERLING-VERPLEEGSTER HUIZE „BLOEMENDAAL" te 's-Gravenhage— Loosduinen (Inrichting voor Zenuw- en Geesteszieken) opent GRATIS EEN CURSUS waarin de mogelijkheid wordt geboden tot een ruimere algemene ontwikkeling en tot een practi- sche voorbereiding om op 18-jarige leeftijd in de verpleging te gaan. Voor de te verrichten werkzaam heden wordt kost en inwoning verstrekt en een geldelijke beloning van 40.— per maand. Meisjes uit positief-Christelijke gezinnen kunnen hun soil, richten aan de Geneesheer-Directeur van de Stich ting „Bloemendaal" te Loosduinen, die ook verder inl. verstrekt. boer of een sVuk vloer„De Houthal", Ho gewoerd 99. Tel. 22536. 0 Gelegcnheidskoopje. Res tant losse kinderfauteuiltjes, royale maat. Van 7.50 voor 2.50 per stuk. Tevens nog en kele ombouwen en opklap- bedden tegen oude prijzen. Haast U. Wassenaar. Jan Vossensi'eeg 60. Tel. 20143. „Rosine" geeft de hoogste prijs voor goud, zi' juwelen. Grote keuze lovingsringen, gouden, zil veren en verzilverde artike len. Het adres voor alle reparatien en uurwerken. Steenstraat 16. Tel. 26854. 0 Een schilderstuk is een nuttig geschenk van blijven de waarde. Wij hebben voor U een enorme sortering schilderstukken, pastels, foto- standaards, etsen in alle prij zen. Lijstenmakerij „De Con current", Haarlemmerstr. 72, Telëf. 22918. Naaimachines te koop ge vraagd, defect geen bezw. Wij betalen een goede prijs. Reparaties in één dag ge reed en met volledige ga rantie. P. J. v. Steyn, Haven 46, Leiden. Tel. 24809. 0 Het aangewezen adres voor het omlijsten van platen, iz. is het vertrouwde Lijstenmakerij „De Concurrent", Haarlemmerstr. 72, Tel. 22918. Bij ons bent U verzekerd van prima af werking. Kerst-Pakket 29 ct. 1 Pak wondersterren (koud vuur werk), 1 rol rood crêpe papier. 2(4 meter lang, en pak zilver Lametta. samen 29 ct. Met inlevering van deze advertentie. Geldig tot 1 Januari. I.V.A Haarlem- 48. Nova, Noord einde 43. Nieuw!!! Zes fraai gekleur de. onbreekbare zéér lichte Kerstboomballen. in doos, slechts 60 cent. Besneeuwde denappels 12 ct. Kerstklokjes 12 ct. Trompetjes 15 ct. Pak ken Lametta 15 ct. Padden- Bij de 10e klant een cadeau bij het stomen of i goederen. Fa Stoeke, Haar lemmerstraat 4. 0 Kerstkaarsjes 39 ct. per pak van 30 stuks, org. Gouda fabrikaat. Druipvrye, ge kleurde kaarsjes. Grote Kerst-tafelkleden. 125 x 15f pracht kwaliteit, 29 ct Kerstlopers 10 cent. I.V.A. Haarlemmerstraat 48. Nova, Noordeinde 43, Leiden. 0 Naar 't. Antiek Binnenhuis voor Kerstgeschenken. Ruime keuze in kandelaars, elec- trische kronen, 6 arms kaar senkroon, wandlusters, doof potten, houtblokbakken. an tieke voeten voor schemer lampen, tin, porselein, antie ke doeken, theestoven. Muusse, Hooigracht 59, Tel. 23264. thuis. Zeer geschikt iet cokes in do daar- geschikte kachels te itoken. K. Ouwerkerk, Brandstoffenhandel, Oude Vest 215. FUnc Kerstkaarten, met Vrolijk, Gelukkig en Zalig Kerstfeest, ook kinderkaar- ten, slechts vijf cent, zes st. 25 ct. Prima zakagenda's 1951. slechts één gulden. Ka- lenderblocs vijf cent. Papier handel Paddenburg. Nieuwe Rijn 11. Verloren een zwarte da meshandschoen geborduurd bloempjes. Tegen belo ning terug te bezorgen. Mevr. Seis, Noordeinde 53. Niet vergeten, voor de a.s. feestdagenKerst-sterren- regen, een prachtig kamer- irwerk voor jong en oud. i stuks in doos, slechts 25 per doos. Papierhandel Paddenburg, Nieuwe Rijn 11. 0 Huishoudschool Rapenburg 23. In de vacature voor ti stoker der Centr. Verw. MET EEN REN NAAR DE REJ\ VOOR EEN MOOI KERSTBOEK L. DIEFSTEEG 13 TEL. 21572 Gebroken, gescheurd of den afgebeten. Reparaties i enkele uren gereed. ENKRI, Hogewoerd 88 a Leiden. Telefoon 23970 VOOR ADVERTENTIES: TELEFOON 23375 Doet Uw bestelling bij de vakman Fa Wed. C. PAARDEKOPER—Rombouts Gediplomeerd Slijter Korevaarstraat 49 - Telefoon 20598 Waar vuur is, zijn mensen In een oogwenk vatten vlam. Het duurt dan ook niet lang of de rook stijgt in dikke wolken omhoog. Het gebrom der vliegtuigmotoren wordt steeds sterker en sterker. Zal de piloot hun noodsignalen bemerken? Laten we want op de grond staan de zijn manschappen in angstige r het snel naderbij komende te turenDe piloot kijkt wijde horizon en ziet af cn toe en woest gebergte. Maar wat is Ziet hij daar schuin beneden zich een donkere rookspiraal omhoog glijvlucht zakt figuurtjes onder U naar de m de nit

Nieuwe Leidsche Courant | 1950 | | pagina 5