Ds J. Groot deed zijn intrede Haring en wittebrood500 inschrijvers meer dan vorig jaar R. C. L. werd Zaterdagmiddag een modern clubhuis rijker Engelse league belooft zeer spannend te worden Wedstrijden van streekverband Gouda uitstekend geslaagd Noordwijk" ontfutselde Quick Boy de „Passage"-beker NIEUWE LEIDSCHE COUR.V» MAANDAG 28 AUGUSTUS 1ÉN „De hoop beschaamt niet" IX ÊÊX JAAR TIJD naman niet minder dan vier Hervormde predikanten af scheid van Leiden: ds Kelder, ds Swynenburg, ds Van Leeuwen en ds Spruyt. DIct de komst van ds J. Groot van Bergenthelm is een der vacatures thans vervuld, te weten die van ds Kelder in de wyk Pnlël. Zijn zwager, ds H. M. J. van Duijne van Den Haag, heeft hem gisterochtend in de Pieterskerk bevestigd met een predicatie naar aanleiding van Deut. 31 8. In dezelfde kerk, die zo goed als geheel bezet was, heeft ds Groot in de avonddienst zyn intrede gedaan. „De hoop beschaamt niet" dat was gisteravond het thema van het blijmoe dig doorgeven der Blijde Boodschap door een blijmoedig mens. Deze tekstwoorden vormen een deel van het vijfde vers van Romeinen 5. In de wereld is de hoop zo ongeveer het laatste, waaraan de mensen zich vastgrijpen. Als alles verloren is, wordt de hoop het slaapmiddeltje, het middel tegen de angst. Doch die hoop is een zeephel, iets moois, maar iets dat uit el kaar spat. „Hoop doet leven", zegt de wereld, maar men zegt zovéélen men is al zo dikwyls teleurgesteld. Bij déze hoop ligt de wanhoop op de toer De Kerk heeft een andere Hope. In de kerk ligt het Boek opengeslagen, het Boek dat niet van deze wereld, maar wel vóór deze wereld is. Het Boek zegt, dat we een hoop hebben, die zeker en vast is, een anker der ziel. Dat onwankelbare houden wij vast. Al het andere moge be schamen, de levende hoop beschaamt niet. Wij hopen op de Levende Heiland, die ons niet zal begeven en die ons niet zal verlaten. Wij roemen in de hoop der heerlijkheid Gods met de blijde en trotse zekerheid, dat we zullen overwinnen, dat we reeds oyerwonnen hébben. De overwinning immers is er reeds. Pasen, Hemelvaart en Pinksteren getui gen er van. Het is de overwinning van de liefde Gods, die het voor ons volbracht heeft. Gode zij dank, die ons de over- nning geeft door Jezus Christus onze Heei De zonde is vergeven, de kloof is over brugd, wij hébben vrede met God. Wij staan in de genade. De overwinning werd ons deel, door Hem alleen, toen wij nog zondaars, nog vijanden waren. Al gaat ook de toorn Gods over de wereld, wij hopen met een hoop die niet ?cster, die met zyn echtgenote, wet houder Van der Kwaak en mr Bool, ge meentesecretaris, aanwezig was. Vervol tot de afgevaardigden der zuster kerken, de bevestiger en zwager, het inisterie van predikanten (in het bij- inder ds Vossers), de verdere kerkelijke colleges, met name ook de wijkkerkcraad Pnlël, en de medewerkers in allerlei op licht. Aan ds Vermet werd hartelijk dank gebracht voor het werk in de wijk. In de Pniël-bode werd de hoop geuit, aldus spr., dat ik zou staan als een rots in de branding. Maar. zo wilde spr. waar schuwen, bouwt niet op die rots, maar bidt voor mij tot De Rots. Na afloop van de dienst zong de ge meente ds Groot- het eerste vers van Ge zang 263 toe, waarna hij ln de consistorie temidden van kerkeraad en familieleden door ds De Wit werd toegesproken. GEMEENTE LEIDEN Officiële Publicaties UITBREIDINGSPLAN De burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat Gedeputeerde Sta ten dezer provincie hebben goedgekeurd: a) een plan tot herziening van het uit breidingsplan der gemeente dd. 6 Novem ber 1933, (zoals dit nader is gewijzigd) in dier voege, dat het gedeelte, dat be trekking heeft op gronden, voornamelijk begrensd door de Lopsenstraat, de Mors- weg en de spoorbaan LeidenWoerden, wordt ingetrokken; b) een partieel-uitbreldingsplan met be trekking tot de sub a bedoelde gronden, met bijbehorende bebouwingsvoorschrif- zoals een en ander werd vastgesteld bij besluit van de Raad dezer gemeente dd. 23 Januari 1950. De goedgekeurde plannen c.a. liggen voor een ieder ter inzage ter gemeente secretarie. afdeling Openbare Werken. Leiden, 28 Augustus 1950. De burgemeester voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT. Zij houden de traditie hoog 2847 Leidenaars gaven zich op De heer W. van der Laan (die tussen haakjes op 8 September tachtig jaar hoopt te worden) zat Zaterdagavond om jr in Den Burcht een beetje te gnui- Hij vond het namelijk m^ar wat prettig, dat zich zoveel Leidenaars wa ren komen opgeven vqor de uitreiking van haring en wittebrood op 3 October: niet minder dan 2847. dat is ruim 500 meer dan vorig jaar. Zij, die blijk gaven de traditie te willen hoog houden, kwa men uit 8lle kringen der bevolking. De inschrijving begon eerst om 6 uur, maar reeds voor vieren stelden de eerste liefhebbers zich op het voorplein van Den Burcht op, zodat zich tegen het aanvangsuur al een respectabele file had gevormd. Ds J. GROOT beschaamt. Omdat de Liefde vgnGod is uitgestort in onze harten. Niets of nie mand I:an ons die liefde roven, kan bij ons die hoop er uit slaan. Laten wij over vloedig zijn in de hoop door de 'kracht van de Heilige Geest. Onze lendenen om gord en onze lampen brandende. Want Hij komt, ja Hij komt gewis. Toespraken Nadat de verzen 1 en 2 van Gezang 102 waren gezongen, hield ds Groot zijn toespraken. De nieuwe Leidse predikant richtte zich daarbij allereerst tot de bur- Het jubileum van de heer H. Winterkamp Het jubileum van de heer H. Winter kamp, die 45 jaar in dienst was bij bak kerij A. H. van Noort aan de Doeza- straat, is niet onopgemerkt voorbijgegaan. De jubilaris werd temidden van het ge hele personeel gehuldigd door de heer J. van Noort, die hem een enveloppe met inhoud overhandigde. Ook namens de Chr. bakkersbond werd de heer Win terkamp toegesproken, terwijl een lid van het personeel hem nog eens extra in het zonnetje zette. Nadat de jubilaris dank had gebracht voor de hulde, bleef men nog enige tijd gezellig-bijeen. Mors-Rijndijk Slot van Oranjeleesten bij de Schouw De Oranjefeesten, georganiseerd door de Oranjevereniging Mors-Rijndijk. wer den Zaterdagmiddag om half twee voort gezet met een ringrijderij voor met paard bespannen tilbury. Een negental wagens nam aan de wedstrijd deel, ter wijl er meer deelnemersparen waren, zo dat dezelfde „koets" door meer dan één paar werd bereden. Enkelen hadden van de versiering van -hun wagen veel werk gemaakt. De uitslag van de voor keuring der versiering luidt: le prijs Cor van der Hulst; 2. G- v. d- Poel en 3. A. v. d. Winden. De wedstrijd werd verreden op de Mors voor het gebouw van „De Schouw". De ere-voorzitter der O. V., de heer J van Noord Sr. volgde het schouwspel op een als tribune ingerichte vracht auto, omringd door juryleden en de plaatselijke R.K-geestelijkheid. Een tal rijk publiek verdrong zich rond de ring om er getuige van te zijn, dat de deelne mende dame de stok al dan niet door de ring wist te krijgen. De uitslag tenslotte: 1. J. v d. Poel—Corrie Diemen; 2. C. v. d. Winden— P. Diemen; 3. Nic. v d. Meij en echtgenote en 4. J. van DiemenBeb v. d. Poel. Inmiddels was op het feestterein eer aanvang gemaakt met de volksspelen. Bi; het kuip.iesteken liep menigeen een na' pak op. Toen een begin zou worden ge- maakt met de behendigheidswedstrijd voor rijwielen, deed een fikse regenbul het talrijke publiek in snel tempo onder dak zoeken onder de luifels van de feest tenten. Niet zodra kwam het zonnetje weer door, of ook deze wedstrijd werd voortgezet. Daarna bekampten jongens tot 16 jaar elkaar in een zeepkistenrace 's Avonds kwamen de seniores (boven dertig jaar) nog tegen elkaar in het ge weer in een kruiwagenrace en een wed strijd „naar de trein". Een hosconcert tot 11 uur besloot deze drukbezochte Oranjefeesten, waarop .me nig Rijndijker en Morsenaar met genoe- gen zal terugzien. D.V.V. geeft Donderdag Plantsoenconcert Donderdagavond 31 Augustus om J uur geeft de Leidse accordeonvereniging D.V.V., welk orkest zal deelnemen het concours te Parijs in 1951, een Plant soenconcert. Het programma luidt: 1. Accordeon, mars, W. Schootemeijer; Les Cloches de Corneville, operette, R. Planquettg; 3. IJzer en staal, mars, D. B. Muller; 4. Die.Hochzeit der Winden, wals, John F. Hall; 5. Gymnastiek, mars, W. Schootemeijer; 6. Politie, mars. W. Schoo temeijer; 7. Donausagen, wals; 8. Met zwaard en lans, mars; 9. Im Reiche des Indra, ouverture, Paul Lincke; 10. Leve de" Marine, mars, W. Schootemeijer. Veel regen en onweer weinig vis De personeelsvereniging van de Kon. Ned. Grofsmederij heeft het Zaterdag niet getroffen met het jaarlijks looi voor personeelsverenigingen uit Leiden en omstreken. Het tournooi- vond plaats in het Rijn- en Schiekanaal, onder leiding van de heer C. Hendriks, zitter van de Leidse hengelaarsbond. Er n 23 groepen van vijf uitgelezen rs, het neusje van de zalm. Maar regen en onweer zorgden voor weinig 's. Zoals het goede vissers betaamt, viste en de tijd van tweemaal e De totaaluitslag werd: 1. stuks, 2. Zaalberg 8 stuks, 3. K.N.G. 7 stuks, 4. Stalen Band 5 stuks, 5. N.Z.H. 4 stuks (445 gram), 6. Boot 4 stuks (370 gram). 7. Krantz 4 stuks (190 gram). Persoonlijke prijzen: Vink (N.Z.H.) Dor grootste vis (29 cm, wisselbeker) P. Harteveld (T. en D.) voor het grootste aantal (5 stuks, boekwerk), Vreeken (Van Hoeken) voor grootste voorn (zil veren lepel), idem voor grootste bliek (halve liter ouwe). T. erl D. kreeg als groep een prijs voor het grootste aantal, terwijl controleur J. F. la Lau. de miniatuur-kruik verwierf. Voorzitter N. B. v. d. Voort (K.N.G.) reikte met een toepasselijk woord de prijzen uit. AFD. LEIDEN STELT BONDSONDER- SCHEIDINGSTEKEN IN. Het bestuur van de afdeling Leiden van de KNVB heeft besloten, een bondson- derscheidingsteken in te voeren voor hen, die zich verdienstelijk hebben gemaakt voor de afdeling. Dit onderscheidings teken is voor de eerste maal toegekend aan de heer W. Dijkman, oud-bestuurslid van de afdeling Leiden van de K.N-V-B. en wonende te Alphen a. d. Rijn. Indeling le klasse L.V.B. In de le klasse van de L.V.B. zijn voor het a.s. seizoen de volgende elftallen ge plaatst: Hazersw. B. 1. Koudekerk 1, Oegstgeest 1, P.B O.V. IJ Sleutels 1,.T. Woubrugge 1. Het vorige jaar bedroeg het aantal in schrijvingen, ondanks twee zittingsavon- den, ongeveer 2300. Dit jaar dus 2847, zodat op 3 October 5694 haringen en even zovele wittebroden aan de burgerij zullen worden uitgereikt. Een toenemend aantal Leidenaars is dus bereid, deze gebeurtenis niet te be schouwen als een vorm van bedéling, waarvoor slechts de minst-gesitueerden in aanmerking komen, maar als een historische traditie, welke iedere recht geaarde Leidenaar in acht en in ere be hoort te houden. den aard der zaak vraagt deze toenemende belangstelling ook hogere uitgaven van .de kas der 3 October-ver- eniging, doch' het bestuur acht dit on derdeel van het programma van zó zin rijke en historische waarde, dat het zich daarvoor gaarne de financiële offers ge troost, zolang deze zich binnen de bud- getaire mogelijkheden bewegen. Maar één omstandigheid en dat werd Zaterdagavond door yele bezoekers tot uitdrukking gebracht zou de animo in zeer bijzondere mate stimu leren en dat is: een hervatting van de loffelijke vóór-oorlogse gewoonte der firma Wed. Van Nelle. om aan de haring het wittebrood pakjes thee, koffie tabak toe te voegen! Moggn de omstandigheden zulks in :n niet al te verre toekomst weer gelijk maken. Twiet, tv/iet, twiet Een half millioen in Avifauna Enveloppe, bloemen en diner voor verloofd paar Zoals te verwachten was, passeerde dit weekeinde de 500.000ste bezoeker de prachtige Avifauna-poort te Alphen aan den Rijn. Het was mej. C. J. v. d. Berg uit Den Haag, van beroep coupeuse, die in gezelschap was van haar verloofde, de heer D. J. Lucas Jr te Voorburg, van beroep ingenieur. Het verloofde paar, dat eerst rustig in het park rondwandelde en de vogels in de vele volières bewonderde, stond latei- zelf op het podium in het Avifauna paviljoen, met bloemen in de hand en veler blikken waren toen op hén ge richt. De directeur van Avifauna, de heer G. v. d. Brink, sprak het gelukkige paar toe. Hij achtte het een- mooi resultaat, na nauwelijks drie maanden reeds de 500.000ste bezoeker te kunnen begroeten. De heer v. d. Brink overhandigde aan mej. v. d. Berg een geschenk onder cou vert, dat ongetwijfeld zal bijdragen tot een spoedig huwelijk. De cassière mej. H. v. d. Brink bood de heer Lucas bloemen aan. Nadat aan de gelukkigen nog een uit gebreid diner door de directie was aan geboden, verlieten zij laat in de avond het nog steeds overvolle park. Inlichtingen verzocht over aanrijding te Sassenheim De waarnemend groepscommandant van te Rijkspolitie te Sassenheim "ver zoekt degene, die getuige is geweest van, of enige inlichtingen kan geven over een aanrijding, welke heeft plaats gehad op de Rijksweg AmsterdamDen Haag, bin nen de gemeente Sassenheim op Dinsdag 22 Augustus te ongeveer 6 uur voorm waarbij een groene H.D.-motor met zij span, gekenmerkt GZ 1425 \ve>rd aangere den, zich ten spoedigste in verbinding te stellen met bovengenoemde waarnemend groepscommandant, telef. K 25327166. De bestuurder van de motor met zij span werd ernstig gewond langs de weg aangetroffen. De jaren gaan Gisteren was het negentig jaar gele den, dat de firma F. van Dorp werd over geplaatst van de Janvossensteeg naar Haarlemmerstraat 5. Burgerlijke Stand GEBOREN: Maria Th. d. van A. J. Brouwer en H. J. ter Laak; Jannetje G. d. van H. Laman en G. van Polanen; Jaap z. van C. J. Mollevanger en G. C. Niessink; Elise M. C. d. van S. K. Op dam en M. de Winter; Renée d. van T. A. ten Hooven en A. J. Kapteijn; Eliza beth H. A. d. van A. J. Hogeboom en M. G. van Kins; Johanna A. M. d. van W. G. Vermeulen en A. J. Verheugd; George W. A. S. z. van W. G. J. van der Vliet en A. B. J. de Vries. OVERLEDEN: J. Eswilder, huisvrouw van Van der Upwich, 73 jaar; G. J. H. van der Hulst, zoon, 7 maanden. Lof voor gemeente-architect Buitendijk Zaterdagmiddag had onder grote be langstelling. de opening plaats van het nieuwe clubhuis in het sportpark. We gens ziekte van de voorzitter van R.C.L., had de opening plaats door ds Honnef, als algemeen-adjunct van het bestuur. Spr. memoreerde, hoe thans een jaar ge leden de nieuwe sportvelden ingebruik werden genomen en dat dit jaar het seizoen geopend kon worden met het nieuwe clubhuis. Hij roemde de eenvou dige, maar toch moderne en aan de eisen des tijds voldoende inrichting van het gebouw. m Vervolgens heette spreker het meentebestuur en.de sportstichting har telijk welkom en uitte hij zijn dank baarheid voor de belangstelling die er voor het wel en wee van ,.R.C.L." be staat. In het bijzonder werd" begroet de gemeente-architect, de heer Buitendijk, die het gebouw heeft ontworpen en on der wiens toezicht het werd gebouwd Hij stond steeds gereed, wanneer men hem nodig had. Spreker bracht hem dan ook daarvoor hartelijk dank. Verder werden nog welkom geheten de vertegenwoordigers van de K.N.V.B.. L.VB. en scheidsreohtersorganisatie, als mede de trainer van R.C.L., de heer Arsenal en Spurs speelden gelijk (22) Alhoewel het Engelse seizoen amper ploeg van Fulham niet bolwerken en ver- 8 dagen oud is, kan men nu reeds voor-]loor met de oneven goal, nadat de Lon- spellen, dat de strijd nog spannender zal dense keeper Black in de tweede helft, worden dan gewoonlijk, want slechts J de twee-en-negentig clubs hebben uit hun eerste drie wedstrijden het maximum aantal punten behaald: Blackburn Rovers, Coventry City, Manchester City, Not tingham Forest, Lincoln City en New Brighton. In de eerste divisie staat thans Middlesbrough bovenaan, dank zij een 30-zege over Chelsea. Alle goals werden in de eerste helft gescoord, en toen de Londenaars na rust trachtten hun achter stand in te halen, konden de gastheren hen gemakkelijk in bedwang houden. Aston Villa trof Derby in uitstekende vorm in een uiterst spannende wedstrijd, waarbij de ploegen voor rust om beurten de leiding namen, totdat het 32 voor Derby werd. Daaraan voegde de thuisclub nog een doelpunt aan toe en behaalde een welverdiende zege. Lee, de van Leicester gekochte midvoor, scoorde tweemaal. Wolverhampton kon het tegen de pittige toen de Wolves hard vochten Belangrijke besluiten te Straatsburg De Assemblée van de Raad van Europa nam een conventie aan betreffende de rechten van de mens. Besloten werd een Europees Hof van Justit'ie op te richten, om die conventie uit te voeren. Alle aanwezige afgevaardigden. 110 in getal, stemden vóór. De conventie gaat nu ter goedkeuring naar het ministerscomité. Ook werd een Britse resolutie aange nomen, waarin de regering wordt ver zocht, volledige werkgelegenheid als grondbeginsel te aanvaarden. De uitvaar diging van een' Europese code voor sociale zekerheid is het resultaat van een initiatief, door de Nederlander P. J. S. Serrarens genomen, tijdens de zitting der Assemblée in 1949. De Ned. gezant te Bern, mr J. J. B. Bosch ridder van Rosenthal heeft na een ziekbed van een maand de leiding van zijn post wederom op zich genomen. Gebr. Dijkstra winnen West-Nederland-rit 2 De uitslagen van het dagtraject van de West-Nederland-rit 2 luiden: klasse vier 3000 cc en hoger) 1 P. Seegers en W. J. Teding van Berkhout, Den Haag met Ford, 0 strafpunten; 2 P- M. van Dijk en P. L. A. Bakker, Wassenaar met Ford, 6 strafpunten; 3 ir H. D. Prins. Aerden- hout—Bentveld en C. P. Stapel Span broek. met Ford 6 strafpunten. Klasse 3 (1500—3000 cc): 1 G. E. van Beek en mevr. N. E. Scharroo—Hoek, Den Haag met Citroën, 9 strafpunten; 2 J. M. Beekman en mevr. E. Mac Leod, Den Haag met Citroën, 9 strafpunten; 3 R. A. J. M. Hofman, Laren (N.H.) en A. Zutphen, met citroën, 19 strafpunten Klasse 2 (750—1500 cc): 1 G. van Schuppen en J Eggink, Amersfoort met Volkswagen, 5 strafpunten; 2 W. G. Jung- schlaeger en serg. C. Verlaan, Den Haag met Skoda, 7 strafpunten; 3 J. Kloaster en P. van Steynen, Haarlem met Skoda 9 strafpunten. Klasse 1 (tot 750 cc): 1 H. C. Hooge- veen en H. W. Hoes, Haarlem met Minor, 25 strafpunten; 2 D. M. Hoevelanken, Ouderkerk a. d. IJssel en J. G- Kok, Den Haag met Panhard, 41 strafpunten. M.C.AM. klasse (buiten mededinging); 1 ritm. C. F. Rinia van Nauta en kapt B- B. v. d Hoorn. 23 strafpunten; 2 lt.- kol. C. A. Bijlaard en sold. G. A. W Rutjes, 27 strafpunten; 3 le luit. A. H Kits van Heyningen en sergt.-maj. A W. v. d. Heyden, 29 strafpunten. De totaaluitslag luidt: Algemeen win naar: 1 G. J. en E. F. Dijkstra (Heem stede met Austin, 48 strafpunten. Klasse 4 (3000 cc en hoger): 1 J. van VemdeC. A- Groeneveld (Aerdenhout —Haarlem) met Kaiser, 56 strafpunten Klasse 3 (1500—3000 cc): 1 G. E. van :Beek en mevr. N. E. ScharrooHoek (Den Haag) met Citroen, 98 strafpunten Klasse 2 (750—1500 cc): 1 G. J. en E. F. Dijkstra (Heemstede) met Austin, 4£ strafpunten. Klasse 1 (tot 750 cc): 1 H. C. Hooge- veenH. W. Hoes (Haarlem) met Minor. 154 strafpunten. M.C.A.M.: 1 ritm. C. F. F. Rinia van Nautakapt B. B. van den Hoorn, 26 strafpunten. gelijk spel. een strafschop gehouden had. Het treffen tussen Arsenal en Totten- ham Hotspur werd door 64.000 toeschou wers bijgewoond, het hoogste aantal van de dag. Het was een prachtige wedstrijd twee ploegen, die elkaar voor het eerst sinds 15 jaar in een leaguematch ontmoetten. Met het gelijke spel konden zowel de Spurs als de Gunners tevre den zijn. De uitslagen zyn; Eerste divisie: ArsenalTottenham H. 22. BlackpoolCharlton Athl. 00, Bolton Wanderers—Manchester Un. 10, Derby C.Aston V. 42, FulhamWol verhampton 21. Huddersfield T. Portsmouth 21, LiverpoolSunderland MiddlesbroughChelsea 30, New castle Un.Everton 11. Sheffield Wedn. -Burnley 01, Westbromwich Alb. Stoke C. 1—1. Tweede divisie: Birmingham C.— Grimsby T. 11, Blackburn R.Luton T. 10. BrentfordLeeds Un 12. Cardiff -Notts C: 20, ChesterfieldBarnsley J, Coventry C.Preston N. E. 10, Doncaster R.Westham Un. 30. Hull C. Swansea T. 21, Leicester C.Queens- park R. 62, Manchester C.Bury 51, Southampton T.Sheffield Un. 1—0. Oosterkwartier feestte voor clubhuisinventaris Regenbuien vermochten Zaterdagmid dag en -avond niet, de loop van zaken op de speeltuin van het Oosterkwartier te stuiten. Trouwens: de heren G. de Ko ning en J. Beekman hielden er als voor zitter en secretaris flink de gang in. Het ging er immers om, zoveel mogelijk geld bij elkaar te krijgen, teneinde spoedig een inventaris te kunnen aanschaffen voor het haast voltooide clubhuis! )m vier uur werden de tuinfeesten door de heer De Koning geopend met een gezellig praatje. Natuurlijk waren de meeste woorden hiervan gewijd aan het clubhuis. Maar we willen dan ook graag geloven, dat het voor het winterwerk van de verschillende .clubs van „Oosterkwar tier" van grote betekenis zal zijn. Ook ligt het in de bedoeling, dat andere ver enigingen er gebruik van kunnen maken. Ze zullen er zich best thuis voelen, want het ziet er nu reeds aardig uit. Het interieur zal er echter de gezellig heid moeten brengen. Daarom had de heer De Koning na zijn openingsrede, eenmaal achter het rad van avontuur staande, maar één doel voor ogen: dat wiel moest draaien. En het draaide! Elders op het terrein kon men raden naar de naam van een pop. Die naa van Goudse oorsprong. Want heel eerlijk heeft men bij de aankoop een zich c eens in de winkel bevindende dame uit Gouda een naam laten opschrijven en deze in een enveloppe laten doen, die zegeld heeft liggen wachten, totdat de feesten waren öfgelopen. Muziek zorgde voor de gezelligheid, die Zaterdag menigeen de regen deed Paardensport ie Alphen de manege van dc Alphense lande- met Trio, 6.57 p., Gouwe-ruiters, Wad- de Kromme Aar- weg zijn Zate'rdag de gehele dag onder grote belangstelling," zowel van de zijde der deelnemers (sters) als van het publick, de kampioenstreekwedstrljden gehouden van het streekverband Gouda van de landelyke ryverenigingen. Over het geheel genomen was er goede sport te zien. De prestaties bewegen zich in stijgende lyn. Speciaal het rijden der Alphense ruiters, onder leiding van hun nieuwe instructeur, de heer Van Waart uit Noordwijk, viel op. De wedstrijden duurden van 9 tot 5 uur, terwijl de pauze werd benut voor het gezamenlijk gebrui ken van het middagmaal in de woning van de heer Binnendijk, waar vanzelf sprekend een uitstekende stemming heerste. De organisatie klopte tot in de perfectie, wat mede te danken was aan het werk van het Alphense bestuur en van de keurmeesters, de heren J. J. M. van Velzen uit Gouda, Chardon uit Maasland en P. Ripping uit Waddlnxveen, welke laatste als voorzitter van het streekver band met een toepasselijk woord fevens de prijzen uitreikte. De uitslagen luiden als volgt: Individuele dressuurproef, kl. N, ring A: 1. K. Vergeer, met paard N.N., 6.64 p., Boreftse ruiters; 2. H. Vergeer, met Jella, 6.14 p., Alphense ruiters; 3. mevr. Stigter- den Hertog, met Peter, 6.14 p., Alphen; 4. C. van Schaick, met Jans, 6.09 p., Alphen; 5. T. op 't Land, met N.N., 6.09 p., Boreft. Idem, ring B: 1. J. Burgers, met Miza, 8.57 p., Gouda Vooruit; 2. PI. Koetsier, dinxveen; 3. P. van Reeuwijk, met Som- burga, 6.50 p.. idem; 4. mevr. Erberveld- Verweij. met Bento, 6.28 p., Gouda Voor uit; 5. mej. M. den Hollander, met Riet, 6.14 p., Eendracht-ruiters, Zevenhuizen. Individuele dressuurproef, kl. B: 1. mej. Ruigrok. met Ajax, 1232(2 p., Eendracht; 2. PI. Koetsier, met Sjors, 1195'/j p., Gouwe; 3. J. Vente, met Asta, 1172(2 p., Eendracht; 4. W. Dogterom* met Iwaziria, 1156V4 p., Eendracht; 5. mej. J. N. Bakker, met Max, 1156 p., Boreft; 6. D. Vergeer, et Belinda, 1130 p., Alphen. De num- ers 5 en 6 met eervolle vermelding. Dressuurproef voor viertallen: 1. Alphen, 2. Boreft, 3. Zevenhuizen. Dressuurproef voor achttallen: 1. Zevenhuizen. 2. Waddinxveen. Springen kl. N: J. Vente. Eendracht, op Asta; 2. mej. C. Noordam, Bentruiters, op Agatha; 3. mej. M. Gijzènberg, Een dracht, op Heek; 4. PI. Koetsier, Gouwe- ruiters, op Trio. Kampioen 1950 werd PI. Koetsier (Gouwe-ruiters, Waddinxveen) kampioen K. Vergeer (Boreftse ruiters, Bodegraven). hebben Zaterdag hun partijen va eerste ronde gespeeld, die uitgesteld waren ï.v.m. de late aankomst van ploegen. Uitslagen: ChiliNoorwegen 20 (2 hangpartijen); ArgentiniëPeru 2Vu (1 hangparty). Wallaart. Spreker besloot zijn rede. me! op te wijzen, dat het wel van belang dat R.C.L." een hoge rang in de competitie krijgt, maar dat het allerbe langrijkste is de sportiviteit waarmede dc geest waaronder de wedstrijden worden gespeeld. Na ds Honnef nam burgemeester K. an Diepeningen het woord. Deze zei dat hij het vorige jaar met zorg in het hart de sportterreinen had geopend. Nu kon hij echter tot zijn vreugde verkla ren daarvan geen spijt te hebben, aan gezien de grasmat in een uitstekende conditie verkeert. Leiderdorp mag trots zijn op zo'n complex sportvelden, waarbij dan na een jaar van behelpen een club huis is gevoegd. Spreker wenste R.C.L. een goed jaar in sportief opzicht toe en hoopte, dat zij een goede naam mag krijgen en mede mag helpen aan de op voedende taak van de jeugd in Leider dorp. Tenslotte sprak hij de wens uit dat het nog eens zover mag komen, da: Nederland alleen maar op Zaterdag- liddag voetbalcompetities worden ge houden. Ook de heer Metsch, vertegenwoordi- ;r van de L.V.B. feliciteerde R.C.L. met dit clubgebouw. Nadat ds Honnef beide sprekers had bedankt, werd het gebouw voor geopend verklaard. De daarna gespeelde voetbalwedstrij den tussen R.C.L. en L.D.W.S. werd ge ien door L.W.D.S. niet 2—3, en die :n C.V.V. en L.F.C. door L.F.C. me: Niet zonder trots stelden zich Za terdag de spelers van het eerst elftal en de bestuursleden va R.C.L. voor de nieuwe kleed K gelegenheid op, om zich door om fotograaf te laten „nemen", (Foto N. van der Horst Lezers schrijven oi Liever latwerk dan schuttingen. De situatie bij de hulpbrug Rijnsburgersingel is van die aard, da dergetekende het wenselijk zo de schuttingen, aldaar te vervangen latwerk, opdat het uitzicht verbi worde. Op het ogenblik is het zc zich gelukkig kan prijzen, de brug deerd te zijn gepasseerd. Hopende dit stufcie mag medewerken om ongelukken te voorkomen. Maredijk 187. J. Nijen Het Oosten Zaterdag hield bovengenoemde 1 ging een wedvlucht met oude en duiven -vanaf Tilburg, pl.m. 79 km duiven werden gelost om 13.45 uui Z.W.-wind en bewolkte lucht. De c duif werd geconstateerd om 2.51.41 de laatste prijswinnende duif om uur. In concours 332 duiven. De t_ was als volgt: B. Singeling 1, 23. 27 J. L. de Weerd 2, 53; A. van Genn H. E. Christiaanse 4. 12. 25, 32. 37; Tf" Wit 5, 6. 26, 28, 52, 55; A. ter Haar 1 22. 30; W. van Ommen 8, 15; H. J. tenis 9, 13, 16, 50; A. Goudswaard 1(A' J. Boekkooi 14, 24, 45, 48, 58; W. Sieif° A. Rooda 18; P. Groenendijk 7 Romijn 20; J. Braxhoven 21, 31 Leeuwen 29, 42; J. Schipper 31, 35[e' W. Alting 33; F. Breedijk 34, 46, 5610 A. Roest 36. 57, 62; W. Nagtegaal 64; Jac. Marijt Jr 41; W. Verkerk 43fc Houthoff 47, 67; J. van Staden 54 ui Vecht 59; A. Driessen 61; D. Zwaai ;e Jac. Marijt Sr 66. Na spannend gevecht wonnen rood-witten met een spannend gevecht mocht het Zaterdag „Noordwijk" gelukken, de baas te biyven over „Quick Boys". Dit ge schiedde in een wedstryd om het bezit van dc „Passage-beker". Vooral vóór dc rust zal geen der toeschouwers het in z(jn hoofd gehaald hebben, op een „Noordwijk" zege te rekenen. Daarvoor was het spel van de thuisclub te onsa menhangend, ja, het leek soms verdacht veel op wanhoopsvoetbal. De Katwijkse meerderheid was onmis kenbaar en bij wijlen was de hele Noord wij k-ploeg aan het verdedigen geslagen. Met snelle, goed opgezette aanvallen scheurde Quick Boys de schamele Noord- wijk-defensue aan flarden, en enkele gloeiende kogels van A. v. d. Oever, die v. d. Wiel slechts over de lat kon tippen, voorspelden aan Noordwijk weinig goeds. Het onverwaohte gebeurde echter. Toen de wedstrijd een half uur oud was, her innerden de Noord-wijkse binmenspelers zich. dat op de flanken ook nog een paar spelers liepen -te drentelen. Een pass naar de rechtervleugel, enkele goede voorzet ten over en weer, en N. v. d. Wiel gaf een schuiver af, die invaller-keeper d. Plas niet onder contiróle kon krijgen (10). Langs de lijnen werd iets mompeld van een geluksdoelpunt, wat het echter zeker niét was. Ekele ogenblikken later ontkwam doel van de gasten nogmaals aan zekere doorboring, toen op soortgelijke wijze een doorbraak werd geforceerd een kogel vap. A. van Rooyen tegen paal stuitte. Quick Boys antwoordde met een v woed offensief, maar meer dan een groot aantal hoekschoppen leverde dit nie Met gemengde gevoelens onderging de Nooröwijk-aanhang de rust en na de her vatting verwachtte menigeen een stort vloed van Katwijkse goals. Het begin was al veelbelovend. Né enkele knappe staaltjes van voetbaltech niek vertoond te hebben, achtte de voor hoede van de Boys de tijd gekomen orr te scoren, wat A. v. d. Oever dan ook prompt deed (11). Toen zag men het echter gebeurer het machtige Quick Boys gedurende een kwartier geen been aan de grond kreeg en volkomen overspeeld werd door een verbeten vechtend Noordwijk, dat ds Europ. athletiekkampioenschappen Nog meer goud voor Fanny Blankers Ook titel op 80 meter horden Onze landgenote Fanny Blankers Koen heeft Zaterdag in het tournooi- om Europese athletiekkampioenschappen Brussel haar tweede Europese titel ge wonnen op de 80 meter horden. Zij legde de afstand af in 11,1 sec-, slechts 0-1 boven haar wereldrecord. Het tweede Ne- derl. succes op deze dag kwam van verspringer Wessels, die met een sprong van 7.22 meter de tweede plaats bezette in dé eindrangschikking van dit nummer, achter de IJslander Bryngeirsson, die met 7.32 meter de titel behaalde. zege rook en in dat kwartier ook vocht. Het spel werd opengegooid, profiterend van het moment, dat de kervleugel onbewaakt bleef, stoof li e' buiten Barnhoorn alleen op de ke c af, die geen schijn van kans kreeg (2 Dit was niet genoeg. Weer volgde 1( aanval, die met man en macht gek werd. Het was echter uitstel, want|p, kens kwam „Noordwijk" terug, magnifieke kopstoot van N. v. bezegelde het lot van Quick Boys (3 Eerst toen pas kwam het offensiel thuisclub tot staan en Quick Boys een kans. Met een sublieme tactiek de Noordwijk-verdeda-ging verschalk A. v. d. Oever wist v. d. Wiel voo tweede keer te passeren (32). Da ging echter onherroepelijk de grendi de deur en de verwoede pogingen a de Katwijkers om een gelijk spel t ceren, faalden te enen male. Onder grote spanning kwam, j. tijdig met een onweersbui, het einde deze zeer aantrekkelijke wedstrijd, w V bij beide ploegen gaven, wat zij bez 1( Sizo overspeeld^ Ter Leede (2-8| Aan de rand van de smetteloze! senheimse grasmat stond Zaterdaj dag de heer Van Breda, Ter Lt voorzitter, en hij schudde mi hoofd. Dat was een kwartier de helft van de wedstrijd Ter Lei Sizo en het was waarlijk geen dat de heer Van Breda niet in bel-stemming verkeerde. Daar complete Sassenheimse ver keer op keer overspeeld door ee slagvaardige Sizo-voorhoede, die doelpunten scoorde, alsof men vo aardigheid een beetje aan het goé ken was! Toen de stand eenmaal 15 wa Ter Leede alle hope varen. Hel „sjouwde" er niet meer aan en he er lusteloos aan toe. Toen kreeg Sizo tijd en ruimtej een voetbal-demonstratie, even een voorbeeld van het ideale punt liet zien: een voorzet van li ten Rovers, een schot ineens slof! van midvoor Reineveld, Tot verbazing van vriend en scoorde Perfors nog tegen (26), het bleef Sizo wat de klok sloeg: Voor rust had het or werkelijk naar uitgezien, dat het hierop draaien. Weliswaar stond Sizo een half uur met 30 voor, i was Harskamp, die vlak voor sluiten van de eerste helft er no van maakte. Sizo was iets sterki weest. maar aan de andere kant hi Leede een paar kansen ongebrui ten liggen Ook in het begin tweede helft overkwam dat kamp. Daarna zijn de Sassenheim Dractisoh niet meer aan te pas gek Het wil blijkbaar niet met de s stelling: verscheidenen in militaire en de kleine Dannys gewond aa

Nieuwe Leidsche Courant | 1950 | | pagina 2