Jlicutue geihsctfe (fouranl In twee grootste havens van ons land ligt het werk vrijwel stil Samenscholingen van meer dan 3 man in R'dam verboden Pholien als kapitein neemt het roer in handen Saluutschoten daverden overal in het Britse Rijk Wist U Communistische troepen op 20 km afstand van Taegoe WOENSDAG 16 AUGUSTUS 195B BUREAUX: liogewoerd 103. Dir. en redactie: TeL 20408. Abon nementen: Tel 22710. Advertentie- afdeling: TeL 23375. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: f 4.50 p. kwartaal; f 1.50 per maand; f 0.35 per week. AD VERTEN 1'IÊNi 0.18 per millimeter. (BU contract belangrijke korting). Een en dertigste jaargang No 819S DIRECTIE: F. DIEMER CHRISTEUJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .Staatua sucfc it mga bert ia tegbeaspoet" Het is morgen en het is nog nacht DE ROTTERDAMSE HAVEN ligt vrijwel „plat". Van de 10.000 arbeiders zijn er ten hoogste 500 aan het werk. Om het verstoren van de open bare orde te voorkomen heeit de burgemeester verboden in het haven gebied met meer dan drie personen op straat samen te scholen. In Amsterdam staakten gistermiddag duizend van de 5000 havenarbeiders en vanmorgen was dit aantal nog toegenomen. De Amsterdamse taxi chauffeurs, van wie er 300 gistermiddag voorlopig weer reden, zijn door de drie Uniebonden geadviseerd, allen aan het werk te gaan. De stakers in Rotterdam zouden van daag een betoging door de stad houden Men is blijkbaar vast besloten, het werk voorlopig te laten rusten. De stakers zijn opgeroepen, zich te melden bij het ge bouw van De Waarheid op de Meemraad- singel. Ze zouden f20 per week toeslag krijgen, wanneer ze in de haven gaan posten. Gisteren moest de politie ingrij pen op de Brede Hilledijk bij een vecht partij tussen twee werkwilligen en tende stakers. Een 19-jarige staker werd gearresteerd. Zijn kameraden probeer den hem te bevrijden, doch werden met de gummiknuppel uiteengedreven. Hee eerste schip, dat niet gelost kon worden, de Amerikaan Polaris Carreer, is vannacht naar Hamburg vertrokken. Het laat zich aanzien, dat er weldra meer zullen volgen. In tot oordelen be voegde kringen meent men, dat er mi litairen moeten worden ingeschakeld om schepen te lossen en te laden en werk willigen te beschermen. «Intimidatie tot in de huizen!" Thans heeft ook het onafhankelijk verbond van bedrijfsorganisaties (O.V.B dat uit de E.V.C. is getreden, zich voor de staking uitgesproken. Men eist o a 15 pet. loonsverhoging. Het O.V.B. za -niet organisatorisch samenwerken me' het stakingscomité, waarvan de hee> Barendregt, communistisch lid yan d' Prov. Staten, voorzitter is. Op een vergadering van het comité van actie in Odeon werd meege deeld, dat aan burgemeester Oud is gevraagd, op het „land van Hobo ken" te mogen vergaderen. De rode Eenheids Vakcentrale heeft opge roepen tot actie en intimidatie, „Als -het moet tot in de huizen der werkwilligen!" Amsterdam vreemd rustig In Amsterdam is van onrust geen sprake. Nergens staan posters. Eigenlijk verbazen de stakers er zich over, dat er niemand is, die hen nader kan voorlich ten. De gemiddelde bruto verdienste per week lag volgens de Scheepvaartvereni ging Noord voor alle arbeiders in vaste Voorlopig geen invasie op Formosa? Engeland zou zich afzijdig houden Het naderende typhoon-seizoen sluit voorlopig de mogelijkheid van een inva sie op Formosa door de Chinese commu nisten uit, aldus een woordvoerder van de Chinese nationalistische regering. Premier Attlee moet gezegd hebben, dat Groot-Brittannië door zijn aandeel in de Koreaanse oorlog in geen enkel op zicht gebonden jis om Formosa tegen Het troepenschip Grote Beer wordt vannacht in IJmuiden verwacht. De ont scheping begint waarschijnlijk morgen ochtend om 8 uur te Amsterdam. dienst in het eerste kwartaal van 1950 op f 58,73. Voor reepgasten was dit f 64,39, voor medewerkende voorwerkers f 62,90 en voor controleurs f 65,28 Bovendien ge nieten al deze arbeiders de sociale voor zieningen en zijn ze o.a. opgenomen in een pensioenregeling, waarvoor zij de halve premie betalen. De gehele premie voor de weduwenverzekering wordt door de werkgevers betaald. De 1968 arbeiders van de stichting Samenwerkende Haven- belangen werkten in het eerste kwartaal gemiddeld 41% uur per week. Zij ontvin gen aan loon gem. f 54,42. Ook voor her geldt de pensioenregeling en weduwen- verzekering als voren. De stoot tot de staking werd gegeven op een vergadering ol.v. Berend Blokzijl. Taxichauffeurs aan het werk? Na een rumoerige vergadering van de drie bonafide vakbonden, waaronder de 950 aanwezigen ook vele stakende chauf feurs zaten, werd besloten, dat de Uni Verkeer over de taxistaking in overleg zou treden met de delegatie van de 6ta- Vannacht om half een deelde de dele gatie mee, dat nog geen beslising was genomen over het geheime advies, dat 's avonds laat aan de stakers was uitge bracht. In dit advies zou worden voor gesteld, het werk te hervatten in afwach ting van de bespreking met de rijksbe middelaars, Vrijdag a.s. Voldoende kolen voor de winter Mijnen hebben geen ultimatum gesteld over de prUzen Wanneer de bevolking de inkoop van kolen gelijkmatig verdeelt en ook de minder gewenste soorten voldoende af neemt, behoeft men voor de brandstof- fenvoorziening in de komende winter kend op 260.000 ton meer dan vorig jaar. Dit heeft minister Van den Brink ge antwoord op vragen van het Tweede Kamerlid Maenen (K.V.P.). Het is niet juist, dat de mijnen op 21 April aan de regering een ultimatum hebben gesteld, om de nieuwe kolenprijzen officieel vast te stellen, zoals de heer H. van Gajen Last, voorzitter van de Bond van Ned. handelaren in brandstoffen, verklaard heeft. Ook de bewering van de heer Van Galen, dat de kolen weer op de bon moeten komen, wanneer de invoer niet met 300.000 a 400.000 ton wordt vergroot, is volgens de minister onjuist. Deelneming van Koningin met Groningse ouders Toestand van enkele kinderen nog steeds zeer ernstig De Koningin heeft de bewoners van Groningen, die Zaterdag zo zwaar wer den getrofien door het ongeluk bij de veiling Eendracht, waarbij zes kinderen omkwamen, Haar innige deelneming la ten betuigen. De gewonde kinderen heeft ij een spoedig herstel toegewenst. Van enkele der slachtoffertjes is de toe stand nog steeds zeer ernstig. Klaas Been Hilbert Hoeksema maken het vrij redelijk. Het Groningse raadslid J. Baar- veld heeft B. en W. gevraagd, of uit het onderzoek naar de ramp schuld of nala tigheid is gebleken. Echte keukenprinsessen i beertje pootje baden". Nadja, uit het circus op Scheveningen mag dan even op het strand en voor het.jonge volkje is zoiets een vertoningapart De nieuwe Belgische regering Paul van Zeeland.de kabinetsformateur, gaat Binnenlandse Zaken beheren BELGIë HEEFT SINDS GISTEREN een nieuwe regering, uit zestien Rooms-Katholieken (C.V.P.) bestaande, met inbegrip van de premier Pholien. Dit is de surprise voor de Belgen, dat Paul van Zeeland weliswaar dit homogeen-katholieke kabinet in elkaar gezet heeft, maar dat hij zelf in dit team niet de aanvoerder is, want deze taak werd op de schouders gelegd van mr Jos Pholien. De nieuwe regering zou vanmorgen elf uur de eed afleggen in handen van de Koninklijke Prins. De, aanvankelijk voor gestelde, combinatie ZeelandSegers is derhalve niet doorgegaan. Het aan tal ministeries is met één uitgebreid, doordat het ministerie van Buiten landse Zaken en Buitenlandse Handel thans gesplitst is in een departement van Buitenlandse Zaken en een voor Buitenlandse Handel en Europese Zaken. Na Frankrijk is België het tweede land, dat gevolg heeft gegeven aan de resolutie van de Raad van Europa, betreffende de oprichting van een ministerie voor Euro pese Zaken. De internationale politieke affaire breidt zich veel te veel uit! Alles hangt nu af van de programma-verkla ring van het nieuwe kabinet en deze zal morgen, als de regering zich aan Kamer en Senaat voorstelt, in het parlement worden voorgelezen. In de namiddag omstreeks vijf uur werd door Paul van Zeeland de kabinetsfor matie bekend gemaakt De grote moei lijkheid was een bemanning onder lei ding van een kapitein samen te stellen, waardoor het schip weer veilig zou kun nen koersen. Het ging er om een rege ring te vormen» die zou kunnen bijdra- Birgitta en Désirée, twee achterkleindochters van Koning Gustaaf van Zweden boffen toch maar. Haar overgrootvader heeft voor de dartele Prinsessen een speelhuisje laten bouwen op het eiland Oeland en daar kunnen ze naar hartelust een eigen huishoudingvoeren. Ze hebben zelfs een compleet keukentje, waar ze kokerellen als échte „keukenprinsessen" De baby weegt 5 pond en 2 ons Prinsesje krijgt haar eigen distributieboekje en iedere maand een fles „sinaas" OVERAL TER WERELD, waar de „Union Jack" waait, hebben gisteren saluutschoten weerklonken, om de geboorte van het Engelse Prinsesje aan te kondigen. In Hyde Park en bij de historisch Tower, op de kusten van Canada en vanaf de Britse oorlogsbodems, overal werden vreugde schoten afgevuurd. Volgens een bulletin, dat gisteravond werd uitgegeven, maken het Prinsesje en haar moeder het goed en de baby weegt 5 pond en 2 ons.,Over de naam is nog niets bekend, maar aangezien zowel de vader als de" moeder van Koningin Victoria afstammen, acht men die naam „Victoria" niet uitgesloten. Het jonge Prinsesje zal haar eigen distributie boekje ontvangen en iedere maand een fles sinaasappelsap voor 5 pence, zoals alle andere Britse kinderen. Alle Londense bladen verschenen met hoofdartikelen, waarin gelukwensen werden uitgesproken. kwam aan het ge- De vader, de hertog van Edinburg, die, zoals vermeld, zo vurig gehoopt had, dat het een meisje zou ziin, haalde spoedig na de geboorte een fles champagne te voorschijn en bracht een dronk uit op de nieuwe Prinses met leden van zijn staf. Zjjn promotie van luitenant ter zee tweede klasse tot luitenant ter zee eerste klasse, werd enige uren na de geboorte van het Prinsesje in de Britse staats courant, de London Gazette, gepubli ceerd. Nadat de officiële bekendmaking aan de poort van Clarence House was aan geplakt, betrokken zes bobbies de wacht. Prinses Margaret werd in Schotland door het heuglijke nieuws verrast. Op een Sportveld bij Londen kondigden de luid sprekers aan: „Dames en heren, wij heb ben een nieuwe Prinses", waarop een oorverdovend gejuich volgde. Het eerste geschenk De menigte buiten Clarence House be greep eerst, dat het lang verbeide mo ment was aangebroken, toen twee in het zwart geklede heren naar buiten >raden. Zij kwamen een historische opdracht vervullen en toen men kennis nam van het bulletin, waarin vermeld stond, dat het een meisje v juich geen einde. Het was een aardig tafereeltje, toen de ramen der kinderkamer van Prins Charles op de tweede verdieping werden opengeworpen en de charmante ver zorgster Prins Charles optilde om met zijn kleine vingertjes naar de menigte te wuiven. Het eerste cadeau voor de pasgeboren baby bestaat uit een snoer koralen, die het eigendom was der moeder. Prinses Elizabeth droeg het indertijd persoonlijk en had het snoer bewaard voor de dag, dat zü zelf een dochter ter wereld zou brengen. Het officiële nieuws der geboorte werd ook onmiddellijk gemeld aan de minister van Buitenlandse Zaken, die overeen komstig de traditie een bekendmaking publiceerde op de deur van zijn depar tement en tevens de burgemeester van Londen telefoneerde. Zoals reeds ver meld, weet men thans nog niet, welke naam het Prinsesje zal krijgen. Natuur lijk zijn de ouders vrij in de keuze, maar een afwijking van de traditie zou door het Engelse publiek toch minder goed worden opgenomen. Vormen, stijl, tra ditie zijn voor de Brit een tere zaak! Uit brandend huis 60 babies gered Consternatie doordat voorbijgangster kind had meegenomen Een brand in het souterrain van het perceel Plantage Middenlaan 33 in Am sterdam, whar een R.K. tehuis voor on gehuwde moeders is gevestigd, heeft gisteravond aanleiding gegeven tot een ernstige consternatie. Voorbijgangers en het personeel van een passerende tram wisten zestig baby's in veiligheid te brengen. Ook moeders wisten zich te redden. Bij de telling werd echter één baby vermist en men vreesde, dat toch nog een kind het slachtoffer van de brand zou zijn geworden. Het bleek echter, dat een bejaarde dame, passagiere van de tram, een der kleinen mee naar huis had genomen. Driekwart milliard nodig Spoorwegen over 2'A jaar 113.000 zitplaatsen Bezettingsschade nog lang niet ingelopen. Na de voltooiing van het urgentiepro gramma, eind 1952, zullen de Ned Spoor wegen 113.000 zitplaatsen hebben, aantal was bij het uitbreken van de log 151.000, een half jaar na de oorlog 43.000 en in Mei j.l. 92 000. Eind 1952 hoopt men 1750 rijtuigen te hebben. Het vooroorlogse aantal (2.400) is dan dus nog niet bereikt, maar daar staat tegenover, dat het aantal daarbij begrepen electrische rijtuigen zal zijn oe- genomen van 550 tot een kleine duizend- Vóór de oorlog waren er bijna 27.000 goederenwagens, thans zijn er bijna 20.000 en het aantal voor 1952 wordt ge raamd op 21 000. Voor de uitvoering van het urgentie programma Wordt in een ingediend wets ontwerp f775 millioen gevraagd. Daar van is sinds 1947 reeds f 381 millioen uit gegeven. Eerder was reeds f 329 millioen betaald voor het herstel aan beschadigd of weggevoerd materieel. Auto vloog tegen boom op: twee doden Ook vier gewonden bij Nieuw-Millingen Een auto-ongeluk heeft vannacht op de Amersfoontseweg ,bij Nieuw-Millingen twee doden, een zwaar gewonde minder ernstige gewonden geëist. Een personenauto reed in de richting Apeldoorn, bestuurd door mev Beekbergen, tegen een boom. Zij zelf kwam er met een lichte hersenschudding nog betrekkelijk goed af, maar het naast haar gezeten achtjarige zoontje E. R. B. en mevr. v. d. B.v. d. P. uit Apeldoorn werden op slag gedood. Voorts kreeg mevr. A. L. A. B. uit Apeldoorn, die uit de wagen werd ge slingerd, een schedelbasisfractuur, haar 13-jarig zoontje brak een been en kreeg evenals de 18-j. mej. D. L. uit Den Haag,, een lichte hersenschudding. Record: 4000 kisten haring in één trawler Helft ging naar vismeelfabrieken De grootste verse-haringvangst, die ooit door een Nederlands schip is bin nengebracht, is vanmorgen aangevoerd door een van de Duitse restitutietrawlers, Tzonne, die in regeringscharter voor een IJmuidense rederij vaart. Het schip bracht 4000 kisten haring aan de afslag. De rederij hing prompt de vlag uit. Inmiddels zijn deze grote aanvoeren allerminst bevorderlijk voor een lonende prijs. De 4000 kisten van vanmorgen verdwenen dan ook voor bijna de helft de vismeelfabrieken, omdat de „op- vangprijs" niet overschreden werd. DAT de Engelse toeristenbond poogt, het de (lastige) Amerikaanse toeristen meer naar de zin te maken, bijv. door hotels de raad te geven, ijswater by de maaltijden te serveren. DAT in Washington waarschijnlijk een theater gebouwd zal worden, ter nage dachtenis van president Roosevelt en er in dit theater bezoekers van allerlei huidskleur worden toegelaten. DAT bóeren ia de buurt van Macon (Frankrijk), die naar aanleiding van de Koreaanse oorlog 6uiker hadden inge slagen nu erg „zuur" kijken, daar legers van mieren zich over de zoete voorraad hebben ontfermd. DAT de oudste mannelijke inwoner van Friesland, de heer Lucas Sijtsma in Leeu warden gisteren honderd jaar is gewor den en er prat op gaat, nooit ziek ge weest te zijn. DAT tijdens een oefenwedstijd van het Heerenveense elftal een jonge keeper een bal van Abe Lenstra uit het net wilde houden, doch daarbij zijn arm brak en naar de dokter moest, die met rood pot lood op het gips schreef: „Door schot van Abe getroffen". DAT 60 pet- van de Duitse radio-luiste raars steeds de uitzendingen volgt van de Stem van Amerika. DAT in Israël, als gevolg van de strenge rantsoenering van textielwaren op officiële recepties geen avondkleding meer wordt gedragen. DAT Zweedse geleerden beweren, bin nen enkele jaren supërmensen te kunnen kweken, die meer dan drie meter lang worden en dr Yngve Meiander van de universiteit van Lund het welslagen van dit. experiment het grootste wetenschap pelijke resultaat sinds de atoombom noemde. DAT een communistische vredes-mee- ting in Kobe (Japan) ontaardde in een massaal vuistgevecht, waarbij 18 politie mannen werden gekneusd. DAT Lee, een 26-jarige oud-strijder uit Holland Michigan, het Kanaal wil over steken met waterski's, doch het eerst maar eens gaat proberen op het n van Michigan. DAT de Zweden Kalte Hellbey Sven Erik Westlund, die vroeger op school geen gymnastiek mochten doen. omdat zij kinderverlamming gehad had den, thans beroemde acrobaten zijn en zelfs met de handen op rolschaatsen DAT West-Noorwegen geplaagd wordt door millioenen merkwaardige insecten die niet bijten, toch in kleren van men sen kruipen en het midden houden tus sen mier, vlo en mug. DAT een dief, die een speeluurwerk had gestolen uit een kerk te Saint-Omer. (Frankrijk), tegen de lamp liep, doordat het uurwerk in zijn zak het „Arve Maria ging spelen. DAT De Balzac eens wijsgerig opmerk te: „Niets verdient meer aandacht dan de dingen, die ons gewoon voorkomen. Te genover de buitengewone dingen is een nens al genoeg op zijn hoede Nieuws van het Koreaanse iront: Amerikaanse superiorien in voortdurende actie boven bedreigde punten TN KOREA zetten de communisten thans blijkbaar alles op alles. Er is zelfs sprake van, dat zij alle mannen en vrouwen tussen 20 en 40 jaar hebben gemobiliseerd. De aanvallen worden thans zo hevig, dat de gehele Westelijke linie .der Amerikanen en Zuid-Koreanen feitelijk afbrokkelt. Het aantal communistisché bruggenhoofden over de rivief de Naktong is tot 4 gestegen en op Taegoe wordt een zware druk uitgeoefend. Tegenover de^e numerieke meerderheid der rode landstrijdkrachten, staat de enorme activiteit der Amerikaanse superforten, die hun bommenmassa's uitstorten op de Noord-Koreaanse troepenconcentraties bjj de Naktong. Volgens de Amerikaanse inlichtingen dienst, zijn thans bij Taegoe vier Noord- Koreaanse divisies met tanks samenge bracht en de sterkte der Noordelijken wordt geschat op 40.000 man. De lucht- raid werd uitgevoerd door 96 vliegtui gen. komend van; Okinawa en Japan. In totaaal werden 3800 bommen uitgewer- worpen op een gebied, van naar schat ting 5% km diep en 12 km lang. op circa 15 km ten Noorden van Waegwan. Op de kaert bemerkt men. hoe Waeg wan en Taegoe bij de rivier de Naktong de direct bedreigde punten zijn. De Noordelijken zijn met een aan lijke troepenmacht ten Noorden ei Zuiden van de voorlopige Zuidelijke hoofdstad over de Naktong gekomen. Volgens Reuter is het krijgsrumoer duidelijk waarneembaar in de bedreigde stad, waar gisteren de nationale vlaggen wapperden ter viering van het tweejari ge bestaan der Zuid-Koreaanse repu bliek. De hoofdstad wordt onmiddellijk bedreigd door twee zich uitbreidende bruggenhoofden. Reeds zijn communistische tankvoor hoeden tot op 20 km van Taegoe door gedrongen, maar de Zuid-Koreanen blij- ïn tegenaanvallen doen. Ook stelt de 24ste Amerikaanse divi- e zich met de moed der wanhoop te- Westerlings deportatie gaat door Het hof van Beroep te Singapore heeft •olgens Reuter het verzoek van de repu- blipk Indonesia om de deportatie var Westerling uit te stellen, verworpen- In donesië is verwezen in de kosten van het geding. Van de Kanaalkust Egyptische zwemploeg moest opgeven De Egyptische zwem-estafetteploeg, die gisteren het record over Het Kanaal wilde verbeteren, heeft zün poging gens zware storm moeten opgeven. De vemmers konden het in de ruwe iet langer dan 6 uur bolwerken. De Nederlandse zwemster mevr. Willy m Rijssel, die eveneens voornemens Het Kanaal over te steken, heeft gister oefentocht gemaakt van Dover na Ramsgate. Zij maakte de goede tijd v en een kwartier. Minister Teulings weer beter hedenmiddag zijn ambtwerkzaamheden hervat. Tijdens zijn ziekte werd mr Teu lings vervangen door minister Van Schaik. WEERBERICHT Vrij koel Tot morgenavond ver- icht De Bilt: Wisselend ewolkt met plaatselijk en- ?le buien. Matige tot achtige Westelijke wind. •y koel. (Opgemaakt te 10 uur). ZON EN MAAN. Donderdag: Zon 5.26—20.01. Maan 10.07- 21-15. 20 Augustus E.K. weer tegen de aanvallen der Noordelij ken bij Tsjangjong tussen Waegwan en Masan. Met grote bezorgdheid vraagt men zich af. of Amerikanen en Zuid- Koreanen. de Noorderlingen bij Taegoe zullen kunnen tegenhouden. Vermelden wij nog. dat een landings eenheid van de Amerikaanse marine een spoorwegtunnel aan de Noord-Ko- reaanse Oostkust^heeft opgeblazen, nel bevond ten Zuiden van Wladiwostok, hoofdspoorlijn, die gen tot een nationale verzoening, in de geest van de boodschap van Koning Leo pold. Paul Henri Spaak, voorzitter van de Europese Assemblée te Straatsburg, was gisteren, in verband met de wijzigingen in de Belgische regering, naar Brussel vertrokken, maar hij keert reeds Vrijdag weer naar Straatsburg terug. Wie is Pholien? Joseph Pholien. de eerste minister-pre sident van de 19-jarige Prins Boudewijn, werd 23 December 1S84 te Luik geboren. Hij is een kleine grijze man, die een ouderwetse pince nez draagt en een korte grijze snor. Hij studeerde rechten en wijsbegeerte te Saint Louis en aan de Brusselse Universiteit- Pholien staat be kend als een knap jurist en trad op als verdediger by het Brusselse Hof van Hij had een advocatenpraktijk te Brussel, die echter door de oorlog van 1914—1918. waaraan 'Pholien actief deel nam, tijdelijk onderbroken werd. In 1936 werd hij tot senator gekozen; in 1938 volgde zijn benoeming tot minister van Justitie in het kabinet van Spaak en sinds 1936 is hij steeds lid van de Senaat geweest. Tijdens de tweede wereldoorlog werd Pholien door de Gestapo gevangen gezet in het fort van Hoei. vanwege zijn actie tegen de Duitsers. Het nieuwe team: De volledige samenstelling der nieuwa regering is als volgt: Eerste minister: Joseph Pholien; Bui tenlandse Zaken: Paul van Zeeland; Bin nenlandse Zaken: Maurice Brasseur; Landsverdediging: kolonel Eduard de Greef. commandant van de militaire school te Brussel; Buitenlandse Handel Europese Zaken: L. Meurice; Justitie: Ludovic Moyerspen; Koloniën: André Dequae; Financiën: Jean van Houtte; Verkeerswezen en plaatsvervangend pre- Paul W- Segers; Arbeid en Sociale Voorzorg: Gerard van de Daele; Econom. Zaken: Albert Coppe; Onderwijs: Pierre Harmei: Openbare1 Werken: Oscar Behog- Landbouw: Charles Heger; Volksge zondheid: Alfred de Taeye; Wederop bouw: A. F. de Boodt. De ministers, die de vorige homogeen- toms-katholieke regering verlaten, zijm Gaston Eyskens (Financiën). Henry Moreau de Melen (Landsverdediging), Henry Carton de Wiart (Justitie), Mau- n (Landbouw), Duvieusart (pre mier), Pierre Wigny (Koloniën) en Al- Noord naar Zuid bert de Vleeschauwer (Binnenlandse Zaken). Oorlog betekent vernieling. De Koreanen ervaren dat dagelijks Huizen wor den puinhopen, bruggen veranderen in brokken beton en verwrongen ijzeren esten van wat eens een brug over de Nakton was platen. De foto t Ernstige aardbevig in India In West-Bengalen in India heeft giste- in een hevige aardbeving gewoed, die in het stadje Siligoeri grote schade zou hebben aangericht. De stad Patnas in Bi- har schudde 10 seconden lang op haar grondvesten. Er is nog geen melding ge- aakt over het aantal slachtoffers. Volgens Amerikaanse selsmografisrhe Instituten is dit één der vyf grootste aardbevingen, die ooit zyn waargenomen. Duitser zwom 160 km Nieuw wereldrecord? Een 35-jarige vluchteling uit Oost- Pruisen. Ernst Strobel, is gisteren in de Rijn van Wiesbaden naar Bonn gezwom men een afstand van 160 km. Hij deed er 28 uur over en beweert nu het wereld record lange-afstand-zwemmen. dat vol- gens zün mededeling met 155 km op-naam van een Rus stond, te hebben verbeterd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1950 | | pagina 1