Mieume fri&srljc (fourant Veldslag voor koninklijk paleis eiste één dode en tachtig gewonden Thans vierhonderdduizend stakers in Wallonië Sowjets terug in de Veiligheidsraad, die op 1 Augustus bijeenkomt Neemt Malik het Westen in de maling met deze manoeuvre? Wist U Bezit 't Westen wel een kwart van de benodigde defensie? VRIJDAG 28 JULI 1950 BUREAUX: liogewoerd 103- Dir. eD redactie: TeL 20408. Abon nementen: TeL 22710. Advertentie- afdeling: TeL 23375. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN; f 4.50 p. kwartaal; f 1.50 per maand; f 0.35 per week. ADVERTENT1ËN: t 0.18 per millimeter (Bij contract belangrijke korting). DIRECTIE: F. DIEMER CHRISTELIJKSATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken Een en dertigste jaargang No 81£l „5 toot tosti et» it gfitölftet» mqn bert In te^tjeaspoet" Zijn onze jongemannen ingedommeld Spaak kondigde revolutie aan VOLGENS SCHATTINGEN van socialistische zijde bedraagt het aantal stakers in Wallonië 400.000 man en men verwacht, dat heden Brussel door de staking getroffen zal worden. De mensen zitten zonder gas, licht, water en melk, zonder trams en zonder winkels. Ook de bioscopen zullen sluiten. Het treinverkeer is tot de helft ingekrompen. Op verschillende plaatsen werden spoorwegverbindingen verbroken. Spaak verklaarde in het parlement: „Deze stakingen dragen de kiem van opstand in zich. Indien gij er U niets van aantrekt, zullen zij het begin vormen van revolutie." België glijdt af België is in deze dagen hard bezig af te glijden in de richting der re volutie. Dat komt door de socialisten. De afstand tussen hen enerzijds en de demo cratie en de rechtsstaat aan de andere kant wordt steeds groter. Eerst hadden de socialistische leiders verzekerd, dat zü geen medewerking wensten te verlenen aan de regering van het land. Daarbij zijn gekomen velerlei politieke stakingen en alsof dat alles nog niet erg genoeg was, zijn er tal van sa botagedaden gepleegd. Spaak, de voorman onder de Belgische socialisten, heeft al verklaard, dat hij de verdediging van enige saboteurs op zich zal nemen. Dat lijkt ons voor de hand te liggen. Zelf heeft hij de mensen opgezet tot demonstraties, tot politieke stakin gen en tot verzet in allerlei vorm. Het is een twijfelachtige eer, dat hij zich nu blijkbaar niet aan de verantwoordelijk heid onttrekt. Deze gang van zaken in België is hoogst bedenkelijk. Nogmaals, als buitenlanders kiezen wij geen positie in de Konings kwestie. Maar het is buiten kijf, dat het herstel van de Koning op de troon geheel wettig is geschied. Het is een besluit, dat genomen is geheel volgens de regels van rechtsstaat en democratie. De socialisten hebben zich tegen het besluit verzet, toen dat, ook weer volgens de regels van de rechtsstaat, mogelijk was. Dat was hun recht. Maar nu het besluit on danks hun verzet toch wettig genomen ig, gaan ze oyer tot revolutionnaire daden en trachten ze op allerlei manier de regering en de Koning onder druk te zetten. Wij herhalen het, dat dit uiterst be denkelijk is. Het laat zien, dat de band tussen het socialisme enerzijds en rechts staat en democratie, anderzijds alleen maar een heel slap bandje is en dat het socialisme in feite voor rechtsstaat en democratie is, zolang het in zijn schuitje te pas komt. Bedenkelijk is het al evenzeer, dat we tot nu toe in de pers der Nederlandse socialisten tevergeefs hebben moeten zoeken naar enig woord van critiek op de houding van hun Belgische partijge noten. We moeten daaruit wel afleiden, dat ze het met dezen eens zijn. Visruiker De vissersplaats San Pedro in Cali- fornië, kent een vreemd beroep, dat van visruiker. Zekere Suglian heeft dit al 25 jaar gedaan en hij werd een belangrijk man. Zodra de boten van de zeevis-vangst terugkeren, gaat hij aan het werk. Hij snuffelt aan de vis. wanneer zij gelost wordt. Eén snuif is voldoende om hem te vertellen of de vis goed of bedorven is. Suglian is meer dan ruiker, hij is zelfs „opper- ruiker", want hij staat aan het hoofd van een ruikende ploeg! Kort daarna, gisteravond schaarde Spaak zich met de communist Lalmand aan het hoofd van 10.000 betogers, die langs vijf verschillende wegen naar slot te Laeken waren gekomen, om aftreden van de Koning te eisen. Juist te voren was de paleiswacht verzwakt en in allerijl werden zes vrachtauto's met rijkswacht gezonden. Charges De menigte brak door een politieafzet- ting heen. doch voor het paleis had de rijkswacht reeds een versperring 'opge richt Zij was met karabijnen bewapend De betogers trokken er om heen en kwamen aan de achterkant van het slot het park binnen, maar de politie maakte een nieuwe afzetting rondom het gras veld voor het paleis, dat spoedig door de betogers omringd was en wel op een verdedigingsgordel geleek. Achter de rijen rijkswachten, meest Vlamingen, stond de bereden politie opgesteld. Een kwartier lang verliep alles zonder orde verstoringen, men floot en wisselde spreekkoren met een duizendtal ko- ningsgezinden voor de ingang van het paleis, doch de politie voorkwam vecht partijen. Volgens andere lezingen waren er ech ter toen reeds charges uitgevoerd op de Op dat ogenblik verscheen er een lange stoet autobussen uit Gent, versierd met vlaggen en portretten van de Ko ning, en de inzittenden brachten bloe- Toen deze auto's de weg langs het park opreden, begonnen de betogers de autobussen met stenen te bekogelen. De ruiten werden verbrijzeld en vele in zittenden liepen bloedende wonden op aan het gezicht. De rijkswacht char geerde met getrokken sabel en drom men betogers vluchtten in paniek weg Voor de kerk van Laeken ontmoetten zij opnieuw autobussen die kogeld werden. Een deel van het trottoir werd opgebroken om „munitie" te ver schaffen en na korte tijd stond de weg vol beschadigde auto's en bussen. Een auto was ondersteboven gegooid brand gestoken. Eén dode De pmgeving van het slot geleek een slagveld, bezaaid met glasscher ven, stenen en takken. Tachtig men sen waren gewond, van wie er 18 mensen naar het ziekenhuis moesten. Eén verloor het leven, de socialisten beweren, dat dit het gevolg was van een aanrijding door een „konings gezinde" auto. Spaak was naar huis gegaan voordat het vechten begon. De parlements- en regeringsgebouwen en het park te Brussel zijn tot onzijdige zone verklaard, waarbinnen niet betoogd mag worden. Desniettemin werden po gingen gedaan in deze zone binnen te breken. Ook in Antwerpen kwam het tot ge vechten tussen koningsgezinden. die ondanks het verbod voor het paleis be toogden. en hun tegenstanders. In het parlement namen de Rooms- Katholieken en de twee aanwezige libe ralen een motie aan, waarin zij hun af keuring uitspraken over vernieling en sabotage. De socialisten verzetten zich daartegen. Hevig verontwaardigd warep de R. Katholieken toen de socialisten verklaarden, dat de R Katholieke ar beiders op hun zijde waren, en dat zy er niet in zouden slagen, arbeiders te vinden voor de veiligheidsploegen. De gouverneur van Antwerpen drong er bij de bevolking op aan. het gasver bruik te beperkingen in verband met de stakingen in Wallonië. Spaak zal optreden als verdediger van de beide gearresteerde vakbondleiders Gisteren, was radio Brussel anderhalf uur uit de lucht. Men zegt, dat dit kwam doordat bij wegherstellingen per onge luk i i kabel was geraakt. Zó kwam gistermorgen de Am sterdamse korporaal-vlieger L. v. Leeuwen met zijn „Seafury" te recht in een sloot dicht bij het vliegveld Valkenburg, nadat hij geprobeerd had, een noodlanding te maken wegens motorstoring. Zoals gemeld is, kwam de 24-j. piloot om het leven. Staking in Brussel begonnen Nader wordt gemeld, dat vanochtend te Brussel slechts enkele trams reden, d'ie bestormd werden door voetgangers. De buurtspoorwegen doen echter nog normaal dienst. Ook hét treinverkeer was normaal iet uitzondering van de lijn Brussel Oharleroi, waarop het verkeer stilstaat. By ontploffing gedood De electrische leidingen van de spoor weg CharleroiBrussel zijn door een ontploffing vernield. Een spoorwegwach ter kwam daarbij om het leven. De Russische sfinx Een ton schade door onweer boven Nijkerk Het noodweer van de vorige week heeft in Nijkerk ongeveer 100.000 gulden schade berokkend aan de landbouwge wassen en de warenhuizen. Van één kas werd zelfs de betonnen onderbouw weg geslagen. Getracht zal whrden de gedu peerden te helpen. Twee broers bij Wageningen in de Rijn verdronken In de Rijn bij Wageningen zijn gister middag bij het baden de gebroeders J. S. en P. J. H. Wolters. resp. 16 en 19 jaar, verdronken. Zij konden niet zwemmen. Tragisch is, dat de oudste zoon van het gezin Wolters twee jaar geleden in Indo nesië sneuvelde. Jacob Malik, de Russische gedelegeerde bij de Ver. Naties, heeft gister avond verklaard, dat de Sowjet-Unie weer terugkeert in de Veiligheids raad. Het telefoontje van Malik aan Trygve Lie hield tevens in, dat de Veiligheidsraad op 1 Augustus onder zijn voorzitterschap bijeen zou komen. Men zal zich herinneren, dat Rusland ongeveer zeven maanden geleden de Veiligheidsraad verliet, uit protest tegen de aanwezigheid van de gedelegeerde der Chinese, nationalistische regering. In de boodschap van Malik wordt ver zocht, dat alle leden van de Veiligheids raad van de datum der vergadering in kennis worden gesteld en de agenda zal later worden medegedeeld. In de wan delgangen der Ver. Naties had dit be richt de uitwerking van een surprise van twijfelachtige inhoud. Immers nog geen zeven maanden geleden, was voornpem- de heer Malik boos uit de zitting van de Veiligheidsraad weggelopen, hardnek kig bewerende, dat hij niet eerder zou terugkeren vóór en aleer de Chinese nationalistische afgevaardigde, dr Tsiang, zou zijn vervangen door-een vertegen woordiger van communistisch China. Te Lake Success wreef men zich de ogen uit. Er zijn verschillende meningen over deze Sowjet-manoeuvre. Reuter ves tigde er de aandacht op, dat men ge deeltelijk in diplomatieke kringen ge looft, dat de Koreaanse oorlog tot een wijziging van tactiek zou hebben ge- BRANDENDE KWESTIESBIJ DE VIERDAAGSE bracht. Het heet, dat de Sowjet-Unie straks nog voor „vredestichtster" gaat fungeren en in de Veiligheidsraad een voorstel indienen, om het vuren in Korea te staken. Zulks zou dan in harmonie zijn met de jongste briefwisseling tussen Pandit Nehroe en Stalin, waarvoor de interesse van Truman en Dean Acheson niet groot was, vanwege de condities in deze vredesofferte verbonden. Stunt voor Rood-China Amerikaanse regeringsfunctionarissen iven als hun vermoeden te kennen, dat Rusland in de Ver. Naties terugkeert, iedere verdere actie van- deze orga nisatie inzake Korea te blokkeren. Moskou's besluit, om de boycot van de Ver. Naties op te heffen, moest ech- beschouwd worden als een diploma tieke overwinning s an het Westen, aan gezien Rusland is teruggekomen zonder het doel van deze boycot, de toelating van het communistische China, te be reiken. In diplomatieke kringen te Lake Suc cess, hoort men echter ook de mening verkondigen, dat de Sowjet-Uhie nu de kwestie van toelating van het rode Chiria tot de Ver. Naties op subtielere wijze zal stellen, dan zij tot dusver heeft gedaan. Malik zou de kwestie wel eens om kunnen draaien en gaan vragen, welke landen bereid zijn om te stemmen voor het handhaven van het nationalis tische China als lid der Ver. Naties. Het kan mogelijk zijn, dat de nationalistische delegatie dan geen zeven stemmen Elke Vierdaagse biedt een staalkaart van snufjes en handigheidjes, uitgedacht door mensen, die fit willen blijven op een trip van 200 kilometer. Deze zes voeten zijn van drie wandelaars, die onderweg kans hebben gezien, een brok zestien graden onder nul" te bemachtigen, om daaraan hun brandende voet zolen te laven Bertha komt niet naar Nederland Het hof van beroep heeft beslist, dat de 13-jarige Bertha.de Hertogh.niet aan haar ouders te Bergen op Zoom wordt teruggegeven, maar bij haar Maleise ver zorgster Aminah zal blijven. Gelijk vroeger gemeld werd, ver klaarden de ouders, dat Aminah na de Japanse inval op Java Bertha onder al lerlei voorwendsels in haar macht ge kregen had, terwijl Aminah beweert, dat zij 't kind van de Japanners had gered. Zij dreigde zelfmoord te plegen, als zij het kind niet behouden mocht. Nachtvorsten te Bandoeng In de nacht van Woensdag op Don derdag is te Bandoeng de thermometer gevallen tot 3>4 graad Celsius. Op enige theeondernemingen is het gewas door vorst beschadigd. kunnen vinden voor de handhaving van haar zetel. -Maar-ook ligt het in de lijn der ge camoufleerde Sowjet-politiek, dat Malik de Ver. Staten van aggressie beschul digt en eist, dat de Koreanen hun „bin nenlandde moeilijkheden"- zelf moeten regelen. Van groot belang achten wij het stand punt, dat, ondanks de terugkeer in de Veiligheidsraad, Rusland aan de reeds JAKOB MALIK genomen besluiten inzake' Korea niet kan tornen, aangezien het, toen de Vei ligheidsraad tot hulp aan Zuid-Korea besloot, afwezig wenste te blijven. In dit' verband, mocht Rusland de actie van de Veiligheidsraad pogen te verlammen, wijzen wij er op, dat Rus land in de „Algemene Assemblee" geen recht van veto heeft'. Amerika zot nodig, een zitting van de Assemblee kunnen voorstellen. Honderdduizendste militair onderweg Op 23 Juli j.l. is de 100.000ste repatrië rende K.L.-man in Priok aan boord ge stapt. Het was de huzaar H. Huizinga, die zich Inscheepte op de Skaugum. Ge neraal C. D. Toet sprak hem toe en bood genoeg Lucky Strikes aan voor de ge hele reis, benevens een stapel andere cadeaux. DAT het vliegveld Zuid-Limburg te Beek thans is opengesteld voor interna tionaal luchtverkeer. DAT in de Dominicanerkerk te Maas tricht van 8 tot 24 Augustus een tentoon, stelling Limburgs scheppend ambacht wórdt gehouden. DAT de firma Pierson en Co, bankiers te Amsterdam, op 1 Augustus recipieert ter gelegenheid van haar 75-jarig be staan. DAT de Nederlandse Bond van vee handelaren elf afdelingen telt met bijna 7000 leden. DAT in September in Maastricht de Katholieke Nederlandse middelbare ho telvakschool zal worden geopend. Pijnlijke vragen van Churchill Russische luchtraids van de Kanaalkust ai gevaarlijker dan onder Hitier IN HET ENGELSE LAGERHUIS vond een politiek duel plaats tussen de oorlogsveteraan Churchill en de Labour-minister van Defensie, Shinwell. Churchill verklaarde namens de Conservatieven, dat de Britse defensie thans zwakker was dan ooit. Op ironische wijze stelde hij Shinwell de vraag: „Kunt U ons niet een klein beetje geruststellen door te zeggen, dat wij en de andere Westerse mogendheden een kwart bezitten, van wat wij voor de verdediging nodig hebben?" Alhoewel Shinwell toegaf, dat de huidige toestand van het Westelijke verdedi gingsapparaat nog veel te wensen overliet, was hij niet van plan zich door al dat „gevraag" van Churchill van j de wijs te laten brengen. Bevin was voor de eerste maal, sinds zijn operatie, weer in het Lager huis verschenen. Dè-heèr BëVln kwam net op tijd, want de motie van Winston Churchill orrr de galërij te ontruimen voor een geheim debat over de defensie, werd, dank zij Bevin, met één stem verworpen. De Liberalen stemden met de oppositie mee. De stemverhouding was 295 tegen 296. Churchill trok een vergelijking tussen de 40.000 Russische tanks en de 6000 Britscen hü wilde weten hoeveel Sowjet- tanks thans in het Westen verzameld waren. De kracht van de Russische tanks had men zo juist in Korea onder- De leider der Conservatieven repte van een paniekstemming aan de Oost grenzen van West-Duitsland. Ieder Duitser, die daar werkte voor een verzoening met het Westen, kon er op rekenen, dat hy spoedig door de Sowjets zou worden opgeruimd. Churchill had nog meer koren op zijn „oorlogs-molen". De vliegtuigen van de Amerikaanse luchtmacht, gestationneerd in Engeland, zouden, mocht een derde wereldoorlog uitbrekenaanvallen met atoombommen kunnen doen op Rus sische steden en essentiële punten. Maar inmiddels zou Rusland zich meester kun nen maken van de Kanaalkust en be halve atoomaanvallen, luchtbombarde menten uitvoeren op Engeland. De Skoda-fabrieken waren volgens hem, de grootste wapenfabrieken in Europa. Indien de Russen de kust van Frankrijk zouden bereiken, konden zy wel groter Engeland aanvallen met e Defensiebesprekingen in Den Haag De ministers van Buitenlandse Zakèn van Engeland, Frankrijk, België, Neder land en Luxemburg, zullen op hun bij eenkomst in Den Haag op 1 Augustus a.s. overwegen, hoeveel strijdkrachten elk land kan opleveren voor de West- europese defensie. De Britse minister van Buitenlandse Zaken, Bevin, zal Maandag uit Londen vertrekken en via Brussel naar Den Haag reizen. Parijse Express maakte vijf slachtoffers De sneltrein ParijsBrusselAmster dam is bij St. Quentin met grote snel heid op een vrachtauto gereden, De vrachtauto, die een overweg passeerde, werd 200 meter meegesleurd. Vyf per sonen kwamen om het leven. Nederlands enige fabriek van korf- flessen en demijohns, te Tiel. is tengevol ge van Duitse concurrentie gesloten, waardoor 54 mensen werkloos worden. DAT de redery A/S Bill uit Oslo aan de Nederlandse dok- en scheepsbouw maatschappij te Amsterdam opdracht heeft gegeven voor de bouw van een 18.500 tons motortanker en deze eind 1951 gereed zal zijn. DAT de pluimveehandel te Barneveld 22% cent per kg geslacht pluimvee extra betaalt om de kosten van de bestrijding van de pseudo-vogelpest te dekken. DAT de grote weg naar Antwerpen, die via- Wernhout—Wuestwezel loopt, volgens de A.N.W.B. thans is vrijgege ven en men van Breda uit deze weg weer kan volgen. DAT de Indrapoera van de Kon. Rot- terdamsche Lloyd van 16 tot 21 Augus tus een toeristentocht van Rotterdam naar Bremen en Hamburg gaat maken. aantal toéstellen, dan 'Hitier ooit be zeten .had. Het zenden van straalvlieg tuigen naar Argentinië, de Sowjet-Unie en Egypte, vormde volgens Churchill een kras staaltje van gebrek aan voor uitzien. Hoewel hy de relatieve weerloosheid van het Westen breed uit mat, meende hy, dat een derde wereldoorlog verme den kon worden, dank zy de superiori teit van het atoomwapen in de Ver. Staten. In het Hogerhuis heeft Lord Vansittard een beperkte bewapening van Duitsland bepleit. Raad van Vakcentialen wil piijsstop De Raad van Vakccntralen, waarin samenwerken het NVT, het CNV en de KAB. heeft zich heden met het volgende telegram tot de Regering gewend, waar in aangedrongen wordt op onmiddellijk» afkondiging van een prysstop en op het nemen van verdere prysbeheersende maatregelen. In verband met de verdere stijging van de kosten van het levens onderhoud sedert de devaluatie,,verzoekt de Raad de Regering voorts het overleg over deze ernstige ontwikkeling en haar gevolgen voor de loonvorming op korte termijn met de Stichting van de Arbeid te willen openen. Karl Arnold herkozen Het nieuwe parlement van de We.st- duitse sta. t Noordrijnland—Westfalen heeft de „linkss staande" Christen-De mocratische premier Karl Arnold, met 202 tegen 120 stemmen herkozen. Karl Arnold zal thans een nieuwe regering samenstellen. Het Koreaanse front Amerikaanse successen Gisteren hebben Amerikaanse en Australische vliegtuigen 253 vluchten boven Noord- en Zuid-Korea gemaakt. De posities in Korea, zijn op grond van de jongste oerichten, als volgt samen te vgtten: In het Westen heroverden de Noord-Koreanen het spoorwegknooppunt Hadong, ongeveer 120 km ten Westen van de bevoorradingsbasis Poesan. De terugtrekkende Amerikanen hebben barri cades opgericht om de opmars te vertra gen. In het centrum vonden hevige Noord-Koreaanse infanterie-aanvallen plaats, gesteund door artillerie en tanks, hetgeen de Amerikanen met zwaar ar tillerievuur beantwoord hebben. Een Amerikaanse kruiser heeft gisteren het gebied van Jongaok aan de Oostkust zwaar onder vuur genomen. Ook is de eerste cavaleriedivisie, die de vitale weg Jongdok—Taegoe verdedigt, haar eerste grootscheepse tegenaanval begonnen. In het Oosten beschoot een Amerikaanse operatie-eenheid Noordelijke troepen concentraties, emplacementen en be- voorradingsly nen. Geen atoombom in Korea Truman verklaarde gisteren, dat hy niet het gebruik van de atoombom in Korea overweegt. Hij hoopte nog steeds, de wereldvrede te kunnen handhaven. Hij zal het Congres nog deze zitting ver zoeken om machtiging tot het zenden van meer wapens naar de Noord-Atlanti sche mogendheden in Europa. Diensttijd in Amerika I met 1 jaar verlengd President Truman heeft een decreet uitgevaardigd, waarbij alle dienstverban den bij de Amerikaanse strijdkrachten, welke vóór 9 Juli 1951 aflopen, met één jaar worden verlengd. Voor de maanden September en October a.s. zijn 100.000 man onder de wapenen geroepen, d.i. 30.000 meer dan oorspronkelijk in het voornemen lag. De Amerikaanse regering heeft tevens bekend gemaakt, dat zij een „adviescommissie" van 12 leden voor de mobilisatie-politiek zal samenstellen. Hierin zullen de landbouw, de industrie, de vakbeweging en het publiek ver tegenwoordigd zyn. ALS KOREA OP EUROPA GELEGO WERD Hatta dient de nieuwe grondwet in Hatta heeft bij het Indonesische par lement de nieuwe grondwet ingediend. Hy zeide, dat men de keuze had tussen aannemen en verwerpen, amendementen duldt hij niet. De speciale correspondent van A.N.P. verneemt echter, dat de communisten, de Partai f isialis en de Partai Boeroe desniettemin met amendementen zullen komen. Hy verneemt voorts, dat Sjahrir de meeste kansen maakt voor minister van Buitenlandse Zaken, Nehroe schijnt bij zijn bezoek uiting te hebben gegeven aan verwondering, dat Sjahrir dit ambt niet ontvangen heeft. Ter gelegenheid van de tentoonstel ling „100 jaar industrie 1850—1950" in Doetinchem zullen Zaterdag 26 Aug. niQtorterreinwedstrijden tussen België Nederland worden gehouden. Euwe kampioen van Nederland De wedstrijd om het persoonlijke schaakkampioenschap van Nederland tussen Euwe en Van den Berg eindigde na 10 zetten in remise. Daar Buwe aan een half puntje genoeg had. om zich kampioen te kunnen noemen, heeft hij hiermede beslag gelegd op de titel. (Men zie verder de sportrubriek). WEERBERICHT Op 1 Augustus a.s. komen de des kundigen der Organisatie voor de Euro pese Economische Samenwerking bijeen ter vaststelling van het vrijhandelsplan vnnr WeSt-EuTOpa. Kans op onweer Tot morgenavond verwacht De Bilt: Vrij veel bewolking met op '.•2FWï vele plaatsen enkele buien nier en daaT onweer. Zwakke maJ;*e wind u.t Ooste- lyke richtingen, later wel- w.c» w draaiend naar Zuid- West of West Ongeveer dezelfde temp», ra.uur als vandaag. (Opgemaakt te 10 uur). ZON EN MAAN. U7.'VJl* Z°° 56-2036 M"° 2U7-

Nieuwe Leidsche Courant | 1950 | | pagina 1