Het „natuurlijke" kind dreef de oude coalitie bijeen Edna Earl Wanneer is de Vierdaagse? HEKMAN TROSSÈL NIEUWE LEIDSCHE COURANT 9 DONDERDAG 13 JULI 195» Kinderbijslag ongehuwde moeder staat straks apart in de wet In een deel onzer vorige editie konden wij,nog melden, dat de Tweede Kamer in .haar gisteren gehouden vergadering, voordrachten maakte voor de benoeming van leden van de Hoge Raad. Voor de twee vacatures werden als eersten aangewezen: prof. mr G. J. Wiarda, hoogleraar te Utrecht en mr A. Th. A. van der Loos. raadsheer in "het Gerechtshof te Den Haag. Daarop deelde de voorzitter mee, dat de begroting van het Landbouwegalisa- tiefonds hedenavond niet zal worden be handeld. De he^r Van den Heuvel (A.R.) had er n.l. op aangedrongen, dat dit punt van de agenda zou worden afgevoerd', omdat de commissie van rapporteurs niet klaar kon komen met haar eindverslag. Klaarblijkelijk zat het de heer Van den Heuvel en zijn mede commissieleden dwars, dat de Regering, na zeer veel tijd nodig gehad te hebben om de begroting in te dienen, de Memorie van Antwoord aan de Kamér binnen luttele uren gereed had „met statistieken en gegevens en al", zoals de heer Van den Heuvel zei. De Kamer voelt er blijkbaar bijzonder weinig voor, zich haar tempo door de Regering te laten voorschrijven en de heer Kortenhorst zei dan ook, dat hij nu niets anders doen kon. dan gelaten af wachten tot het eindverslag van de com missie van rapporteurs verschenen zou zijn. Een uitzondering De rechterzijde van de Kamer (de stemmenverhouding was precies rechts tegen links) heeft daarop minister Joe- kes het onaangename amendement Hooy (KVP) inzake de kinderbijslag voor na tuurlijke niet wettige kinderen opge drongen. Zoals men zich zal herinneren, wilde dit amendement bepaald zien, dat de kinderbijslag voor ongehuwde moeders niet bij de wet, maar bij afzonderlijke maatregel van bestuur zou worden vast gesteld. Het voorstemmen van de rechterzijde werd. ondanks de bestrijding van het amendement door de heren Van der Brug (Arbeid). Hoogcarspel (CPN), mevrouw Fortanier-de Wit (Vrijheid) en minister Joekes, door de heer Krol (CHU) vrij wel gemotiveerd met de woorden: „Hoe zeer de CHU ook een barmhartige be handeling van de ongehuwde moeder en haar kind voórsta&t, toch zal mijn partij haar stem voor het amendement Hooy uitbrengen, omdat wij uitgaan male verhoudingen en niet v: male". Nederigheid maakt juist strijdvaardig J. Schouten en prof. Gispen spraken op Calv. studentencongres „We moeten de overheid ook gehoor zamen, wanneer deze tal van dingen doet, die tegen het Woord van God in gaan Wie het anders stelt," verscheurt de Heilige Schrift". Aldus de heer J. Schouten, die gisteren in Lunteren op de tweede dag van het congres der Calvi nistische studentenbeweging sprak over „Onze roeping tegenover de overheid". Spr. beklemtoonde, dai wij nooit eigen maatstaven "mogen aanleggen. Wie het kernpunt van, gehoorzamen naar de fnens---verlegt>^'gaa.t- sóüvereliïlfeit »ih; eigen kring zo verstaan, dat de overheid •nergens mee te maken heeft. Ook van daag zeggen Christenen,- evenals in de bezettingstijd, dat men alles lijdelijk moet aanvaarden. Het nederig buigen voor Gods toorn maakt de mens echter juist strijdvaardig tot het uiterste. Wij zullen steeds moeten letten op onze per soonlijke verantwoordelijkheid, overeen komstig de grondgedachte van de Refor matie. In zijn referaat over „Hoe lezen wij de Bijbel?" zei prof. dr W. H. Gispen, dat van het intellectualisme vaak geen ge vaar dreigt, tengevolge van de geringe Schriftkennis. Het is onjuist, een tegen stelling te maken tussen de mensen van studie en practijk, want de Heilige Geest legt een band tussen hart en Woord. Vandaag werden sectievergaderingen gehouden. Vijf en veertig leden volgden de heer Hooy c.s. nl. alle KVP. AR en CH leden, alsmede de heer Weiter. De heren Zandt en Van Dis (SGP) waren tijdens de stemming afwezig. Ook bij de eindstemming waren de heren Zandt en Van Dis niet in de zaal. Kamers van Koophandel Het wetsontwerp houdende nieuwe re gelen omtrent de Kamers van Koop handel en Fabrieken, dat vervolgens aan de orde kwam, is bedoeld om de, tijdens de bezettingstijd ingevoerde regeling door een nieuwe te vervangen. De wet van 26 Maart 1920, die de Kamers van Koophandel een wettelijke basis gaf, is bij het wetsontwerp als uitgangspunt ge nomen. In plaats van de 11 provinciale kamers met haar onderhorige kantoren, ontstaan, als dit ontwerp wet wordt, 11 kamers, be staande uit provinciale eenheden, geko zen door samenwerking van de verschil lende Kamers van Koophandel. De splitsing in groot- en kleinbedrijf komt te vervallen. In plaats daarvan is er één kamer waarin de middenstandsbe- drijven door tenminste een derde van het aantal leden vertegenwoordigd moe ten zijn. De heren Schmal (CHU) en Bachg (KVP) voerden het woord over deze materie. Zij waren eenparig in hun lof over het afschaffen van het bezettings recht ten aanzien van de Kamers, heer Schmal wilde nu niet te veel c hoop halen. Hij betwijfelde of de werk nemers veel voelden voor stemrecht in de Kamers. De heer Bachg had enkel bezwa Hi> zag in de eerste plaats verschillen in de wetgeving over deze materie en an dere wettelijke .regelingen. Hij meende voorts, dat naast de sociaal economische raad in de gewestelijke sfeer geen ad viesorganen voor het bedrijfsleven ge schapen kunnen worden. Om het verband tussen deze wet en onze wetgeving elders vast te leggen diende spr. een aantal amendementen in. Hij betreurde het, dat de Middenstands- raad niet om advies is gevraagd. Vanmiddag ging de Kamer verder. Advertentie Bruxelles Kermesse 125 gram 29 ets, Gedurende deze maand bjj elk pakje een filmboekje voor de kinderen! Van het ert van School en Kerk Betoepingsweik Ned. Herv. Kerk. Beroepen: te Bussum (toez.) T. H. Oostenbrug te Vlaardingen-, te Reeuwijk cand. K. Ooms, hulppred. te Dirksland. Benoemd: tot hulppred. te Delft H. Belier, cand. te Enkhuizen. Geref. Kerken. Beroepen: te Herwijnen J. Oussoren te Hazerswoude; te Elburg P. v. d .Schaaf, legerpred. te Epe; te Den Burg op Texel, P. Riemersma te Vijf huizen; te Giesen-Rijswijk cand. K. Wel bedacht te Ede. Geref. Kerken (Art. 31 K.O.) Beroe pen: te Capelle aan de IJssel J. Komp- huis te Ferwerd. Chr. Geref. Kerken. Beroepen: te Arn hem cand. C. Verhage te Middelburg. Geref. Gemeenten. Beroepen: te Leer dam H. Ligtenberg te Rotterdam-West. Bedankt: voor Giesendam W. de Wit te Middelburg. Baptisten Gemeenten. Aangenmen: naar Alkmaar C. van Wier, cand. te Harlingen, die bedankte voor Arnhem en voor Stavoren. Studenten V.U. vieren 70-jarig bestaan groots Hugo Godron componeert speciaal muziekstuk. De viering van-het 70-jarig bestaan van het studentencorps aan de Vrije Universi teit begint op 30 October met een her denkingssamenkomst in de Engelse kerk het Bagijnhof te Amsterdam. Ds H. A. Buitink van Laren zal spreken en een studentenkoor zal zingen. Verder zijn er roei-, hockey- en volleybalwedstrijden, concert van het Hollands Strijkorkest met studenten als solisten (o.m. een spe ciaal voor het corps geschreven werk van Hugo Godron), een civitasdag in Lage Vuursche (Onderwerp: „Student en maat schappij vroeger en nu"), feesten voor de Amsterdamse burgerij, een opvoering door studenten van dr F. Boerwinckels „Buiten de muren", en de eigenlijke fees ten op 3 November (reünie, receptie, diner, revue). In de oorlog is de corpsadministratie verloren gegaan. Reünisten kunnen zich melden bij de ab-actis II van de lustrum commissie, mr O. S. van der Veen, Roe- Visscherstraat 26, Amsterdam. Zendingsdag op „Raaphorst" De classis Den Haag van de Chr. Geref. Kerken houdt op Woensdag 19 Juli a.s. op het landgoed „Raaphorst" te Wasse naar een Zendingsdag. Het woord zullen voeren de predikanten M. W. Nieuwen- huijze, A. Bikker, B. van Smeden, C. J. Ph. Sobering, P. van der" Bijl, H. var Leeuwen en J. P. Geels en de heer Vis ser. De dag begint om half 11. Predikant wil aparte negerstaten Een voorstel van de Zuidafrikaanse predikant, dr B. J. Marais, om een com missie ter bestudering van de rassen verhoudingen in zijn land te benoemen, zal nog deze week door het centrale co mité van de Wereldraad van Kerken in Toronto worden besproken. Volgens dr Marais zou apartheid, waar van hij een voorstander is, in haar ideale vorm verwerkelijkt kunnen worden door het instellen van staten voor inheemsen, waarin de Zuidafrikaanse negers grond bezitters zijn en zich in hun eigen sfeer kunnen ontwikkelen. ACADEMISCHE EXAMENS AMSTERDAM (Gem. Univ.) Geslaagd doet. rechten H F de Gooljer, L A v d Toorn en J J Aukes (Haarlem). Doet rechten mej W Bakker, mej A Vreug- denhil, mej C B Palm. en de heren H van Beekhuizen, G J Kits van Heyningen (Haar lem) en A Th Toussaint. Doet. aardrijks kunde A C Visser en G de Rijk, Doet. physi- sche aardrijkskunde mej A M Barbiers en de heer B W Koldewijn (Bussum). Cand. sociale aardrijkskunde mej A W Berkelbach v d Sprenkel, mej J Kraal en de heer W J E v d Port (Maastricht). Cand. psychologie mej J F v d Broek, mej C W Termos (Hilvers mej M E v d Andel en de heren G J Koop man (Heiloo) en L H J v d Elsthout Haa'V Tenzij anders is vermeld allen te Am sterdam. AMSTERDAM (V.U.) Geslaagd: cand. economie J Frijlink. Den Haag. N L Schenk man, A'dam, L Goedhart. Alphen a/d Rijn; doet klassieke letteren G N Lammens, BESSY KIV ING 19 Over al het gebeurde nadenkeno, voelde zij haar afkeer voor hem nog vermeerderen, en zij werd er zich dui delijk, van bewust ,dat zij niet onder 't zelfde dak zouden kannen leven, zonder voortdurend in conflict te ge raken, wat haar dan wel zou dwingen de talloze voordelen, die zij in dit huis voortdurend genoot, vaarwel moeten zeggen. De enige straal van hoop, die door haar brein schoot, was, toen zij zich zijn toespeling herinner de, dat hij.de Zuidzee-eilanden wilde bezoeken en de mogelijkheid die dan bestond dat hij verscheidene jaren afwezig zou zijn. Onwillekeurig strek te haar haat tegen de -eigenaar- zich pok - uittet alles wat hem toebehoor de, en zozeerals 'zij "zich verheugd had bij de vondst van haar Dante, evenzo begeerde zij het nu de eigehaar zu spoedig mogelijk ter hand te stellen. Ook begreep zij, dat zijn aldoordrin- gend oog onmiddellijk het kleine deeltje als- 't zijne herkennen zou, als zij het. soms hier of daar liet liggen. De twijfel aan haar eerlijkheid, die zij hem had horen uitspreken tegen over zijn moeder, werkte nog wrok kend in 't geheugen van 't meisje na; en al enkele dagen had zij zich zenuw achtig gemaakt, dat het boekje in haar bezit ontdekt' zou worden. Zij wilde het nu nog deze zelfde avond aan hem geven, hoewel de ontmoeting in het park volstrekt niet haar vrees om hem over dit punt aan te spreken, had verminderd. (Aaver IVOROL Geeft aan Uw tanden nieuwe Glans VL EEN DAAD VAN HERSTEL De nauwe, gewelfde gang, die naar de vertrekken van mijnheer Murray leidde, was heel somber, geen licht straal kon er binnen vallen en toen Edna de rotonde naderde, viel haar door de half open deur een straal licht tegemoet. Verlegen betrad zij de drem pel en bleef aan de ingang staan op de met tegels ingelegde vloer, die glommen in 't heldere licht, dat uit stroomde van de bronzen muurlampen, die op regelmatige afstand van elkaar in een cirkelvorm geplaatst waren. De muren waren mét Oosterse tafere len beschilderd. Door het glazen koe peldak kon Edna duidelijk de flonke rende sterren aan de zomerhemel on derscheiden. Voor welk doel deze ka mer was bestemd of werd' gebruikt, "Kon'Edna niet begrijpen,- en na een haastige blik op het ongewone meubi lair geslagen te hebben, ging zij de rotonde door en klopte aan de deur van mijnheer Murray's kamer. Het was er doodstil; maar de geur van een sigaar was haar een bewijs, dat de be woner aanwezig was, en zij klopte nogmaals. ..Kom binnen." „Het is niet mijn verlangen om bin nen te komen; ik heb alleen maar iets aan u te geven." „O! je wilt dus niet binnenkomen. Maar ik ben niet gewend de mensen halverwege tegemoet te gaan, dus zul je binnen moeten komen, als je mij iets te zeggen hebt. Ik ben niet door vuur omgeven, noch heb ik gloeiende hooivorken bij mij, dus zul je hier binnen heel veilig zijn. Ik geef je mijn woord dat hier geen demonen zijn op gesloten, die hem meevoeren, die hier binnen treedt! Dus binnenkomen zeg ik. of weggaaan." Edna deed de deur open en trad met zichtbare tegenzin binnen. Het was een grote ruime kamer. Aan het eind waren twee prachtige wit-n meren pilaren, die een zware koperen roede droegen, waarvan rode Perzische gordijnen afhingen in diepe plooien. De gordijnen waren nu half openge trokken en lieten in de aangrenzende kamer een fraai uitgesneden eiken houten slaapkamer-ameublement zien. Voor een ogenblik waren haar ogen verblind door. het fel-glanzend licht en zij bedekte ze met de hand; mijn heer Murray "stond intussen op van zijn fauteuil aan het raam en ging naar haar toe, 'terwijl hij zijn sigaar neerlegde. „Kom hier bij het raam en ga zit ten". Hij wees op de canapé, maar zij schudde het hoofd, en zeide haastig: „Ik heb iets, dat u toebehoort, mijn heer Murray en dat misschien voor u veel waarde heeft, en daarom zou ik het graag weer veilig in uw bezit „Wat is het?" Werktuigelijk nam hij het aan, maar hield zijn blik gevestigd op het gelaat van het jonge meisje; maar toen zij geen antwoord-gaf, bekeek hij het en een straal van vreugde gleed over zijn donker gebruind gelaat. „Is het mogelijk? Mijn Dante! Mijn verloren Dante! Het kleinood, dat de gehele wereld met mij doorgereisd heeft in mijn zak, en dat ik een jaar geleden verloor ergens in de bergen van Tennessee! Kind, waar heb je het gevonden?" „Ik vond het waar u het verloor op het grasveld naast de smidse van een hoefsmid." „De smidse van een hoefsmid! Waar ergens?" „Dicht bij Chattanooga. Kunt u zich nog wellicht het bordje onder die paardenhoef herinneren boven de deur, waarop geschilderd stond: Aaron Hunt?" „Neen; maar wie was Aaron Hunt?" Een ogenblik had Edna moeite kalm té blijven, maar snel keek zy hem aan en zei met bevende stem: „Hij was mijn grootvader de enige persoon in de wereld waar ik van hield, of die mij liefhad mijnheer „Nu ga door!" „U schold en vloekte hem uit, dat hij uw paard, dat zijn hoefijzer verloren had, niet in enkele minuten beslaan kon." „Och kom!" Er was een ogenblik van benau wende stilte. Norman Arthur Murray beet zich op de lippen en fronste de wenkbrauwen; eindelijk kreeg het meisje haar zelfbeheersing terug en voegde er aan toe: legde uw sjaal met het boekje op de grond en toen u vertrok vergat u het. Ik riep u achterna en reikte u uw das aan, maar ik zag uw boekje niet, voordat u al een eindweegs weg gereden was". (Wordt vervolgd) Het lied der aethergolven HEDENAVOND HILVERSUM I (402 m). HILVERSUM II (298 m). Gevar. program 7.00 Nieuws 7.15 Sopraan en plano 8.45 Gevar. program 9.45 Orkest Gramofoonmuzlek 10.15 Buit. overzicht Causerie 10.30 10.35 Gram. Gramofoonmuzlek 10.45 Avondoverdenking Nieuws 11.00 Nieuws Zigeunermuziek 11.15 Gram. Dansmuziek 11.35 PROGRAM VRIJDAG. HILVERSUM I (402 m). HILVERSUM H (298 m) VARA Nieuws 7.00 NCRV Nieuws Gramofoonmuziek 7.15 Gymnastiek 7.30 Gram. 7.45 Een woord v. d. dag Nieuws 8.00 Nieuws Gramofoonmuzlek 8.15 Gewijde muziek 8.45 Strijkorkest Voor c ïofoonmuziek 9.15 Voor de zieker 9.30 Gram. 10.00 VPRO Causerie Morgendienst VARA Gram. 10.20 Voor de vrouw 10.30. Morgendienst Cello en piano 10.45 11.00 Piano Radiofeuilleton 11.10 Orgel 11.25 11.30 Amus. muziek AVRO Theater-orkest 12 00 Gram. Mededelingen 12 30 Mededelingen Sport 12.33 Klein koor Gramofoonmuzlek 12 45 Nieuws 1.00 Nieuws Lichte muziek 1.15 Sextet Gramofoonmuziek 1.45 1 50 Gram. .00 Kwartet Kam orkest Gramofoonmuzii 2.20 2.40 Voordracht 3.40 Voordrach 4.00 Ensemble 4.15 Gram. RADIO-CENTRALES Programma 3. 7.00 Nieuws 7.05 Gram 7.30 Kroniek 7.40 GylmnasUek 7.50 Gram. 8.00 Nieuws 8.05 Concert 9.00 Nieuws 9.05 Lichte muziek 10.00 Gram. 10.30 Musique 11.00 Strijkkwartet. 11.25 Operette's J. Strauss. 12.00 Am us.muziek 12.30 Weer 12.32 Gram. ioldat 3.40 Tenor. 4.05 Operette. 4.50 Piano 5.10 Voor de z 6.00 Voor de 7.00 Nieuws 7.30 Harm, en Filmmuz. 8.45 Kunst 9.00 Orkest 10.05 Nieuws 10.15 Verz. program 11.05 Opera Programma- 4. 7.00 Nieuws 7.15 Ens. MayerL 7.55 Weer 8.00 Nieuws 8.10 Concert 9.00 Nieuws 9.10 Verzoekprogram 10.00 Orgel 10.30 Sextet Simpson 11.00 Dagboek 11.15 Muzik. overdenking. 11.30 Mil. orkest 12.30 Banjoliers 1.00 BBC Welsh Orch. 1.45 Voor de kinderen. 2.00 BBC Midi. L. Orch. 3.C0 Orkest Dean. 3.30 Voor de soldaten. 3.45 Ork. Leon. 4.15 Rio Tango Band. 5.00 Nieuws. 5.30 Orgel 6.00 Players 6 30 Here's Howard. 7.00 Gevar. muziek 8.00 Orkest 9.00 Showtime 9 30 Strijkkwartet 0 Nfeu 0.20 Ork< Engel Hom 330 i Grar 12.30 Voor de arbeiders. 12.55 Weerberichten. 1.00 Nieuws. 1.10 Hoorspel. 1.40 Pianovoordracht. 1.55 uur Cricketuitslagen. 2.00 BBC Midland Light Orchestra. 3.00 Hoorspel. 4.15 Lichte mu ziek. 5.00 Voor de kinderen. 5.55 Weerbe richten. 6.00 Nieuws. 6.15 Sport.'6.20 Gev. muziek. 6.45 Dansmuziek. 7.00 BBC Schots Variété Orkest en solisten. 7.30 Gev. pro gramma. 8.00 Causerie. 8.15 Klankbeeld. 9 00 Nieuws. 9.15 Canadees commentaar. 9 30 Gev. programma. 10.00 Licht orkest. 10.45 Parlementsoverzicht. 11.00—11.03 Nieuws. Engeland BBC Light Progr. 1500 en 247 m. 12.00 Voordracht. 12.15 Parlementsover zicht. 12 30 Italiaanse muziek. 1.00 BBC Welsh Orchestra en solist. 1.45 Voor de kinderen. 2.00 Voor de vrouw. 3.00 Lichte muziek. 3.30 Voor de soldaten 3 45 Licht orkest. 4.15 ..Mrs. Dale's Dagboek". 4.30 Orkest en soliste. 5 00 Hoorspel. 5.30 Or gelspel 6.00 Lichte muziek. 6.30 BBC Va riété orkest. 7.00 Nieuws. 7.25 Sport. 7.30 Piano voordracht. 7.45 Hoorspel. 8 15 Gev. programma. 8.45 Gev. progr. 9.30 Solisten concert. 10.15 Causerie. 10.20 Lichte mu ziek. 11.00 Voordracht. :i.l5 Orgelspel. 11.56—12.00 Nieuws. BRUSSEL 324 en 484 m. 12.00 Lunchconcert. 12,30 Weerberichten. 12.32-Gram. 1.00 Nieuws. 1.-15 Orgel en zang. 2.00 Casinoconcert. 3J)0 Crfbaretmu- ziek. 3.40 Tenor en piano. 4.05 Operette muziek. (Tussen 4.00 en 5.30 reportage ronde van Frankrijk). 4.50 Pianospel. 5.00 Nieuws. 5.10 Zang. 5.30 Gram. 6.00 Franse balletmuziek. 6.10 Voordracht. 6.20 Piano recital. 6.30 Voor de soldaten. 7.00 Nieuws. 7.30 Dansmuziek. 7.50 Radiofeuilleton. 8.00 Filmmuziek. 8.30 Pianospel. 8.45 Kunst- kaleidoscoop. 9.00 Omroep-symphonle-ork. 10.05 Nieuws. 10.15 Verzoekprogram. 11.00 Nieuws. 11.05—12.00 Licht opera-concert. BRUSSEL 484 m. 12.05 Omroeporkest en solisten. 1.00 uur Nieuws. 1.10, 1.30 en 2.30 Gram. 3 45 Om- 4.00. 5.10. 6.30 en 7.10 Gram. s. 9.00 Gram. 10.00 Nieuws. 10.15 nermuziek. '0.55 Nieuws. 11.00 Gram. Nieuws. 45 Nie Kijk in de krant! Dc een vraagt zich dit af en de ander weer dat. En altijd kan het antwoord luiden „Kijk in dc krant! Want waar Uw belangstelling zich ook op concentreert, wit U ook weten wilt - het stond, staat of komt in dc krant! Bestaat et eigenlijk wel een ge makkelijker of... voordeliger vraagbaak? Kunt U, die dit nu leest, één ding opsommen, dat elke dag zó strikt nodig, zó graag gezien is en dat tevens zó schrikkelijk weinig kost? De krant is altijd interessant! 0e Va"v VROOM A DREESMAAN LEIDEN WIJ VRAGEN: A. Leerlingen leeftijd 15 tot 17 jaar, met bijzondere be langstelling om opgeleid te worden voor het interessante vak van verkoopster. Bezit van M.U.L.O. diploma gewenst, doch niet vereist. Tijdens de opleiding salaris volgens C.A.O. B. Jongste bediende (vr.) voor de aid. administratie, leeftijd 15—17 jaar. M.U.L.O. diploma vereist. C. Bekwame casslère leeftijd 21—25 jaar. Goed kunnende reke nen en een goed handschrift schrijvend. Persoonlijke sollicit Personeelszaken b sollicitaties 's middags van 35 uur. controleur Waagpoort of brieven met volledige opgave van leeftijd, genoten behaalde diploma's aan de aldellng VANAF 15 JULI RULMT Rotterdam vraagt per 1 September a.s. VAKKUNDIGE 1. Ie CONFECTIE- VERKOOPSTERS met belangstelling voor haar vak. Tevens een zeer bekwame 2. BONTMANTEL VERKOOPSTER met voll. vakkennis en verkoop- ervaring in le klas-zaken. 3. Besch. JONGEDAMES voor opleiding in de verkoop, in bezit van dipl. Mulo- of Huishoud- Industrieschool. Voor haar ateliers: enige 4. Zelfst. NAAISTERS Alleen zij die reeds op dames- confectie-ateliers hebben gewerkt, komen in aanmerking. Schrift, te soli, of mond. tussen 10 en 5.30 uur: Nw. Binnenweg 36. Rotter dam, afd. Personeelszaken, 's Maandags ®~- j gaar adres: Breitnerstraat 15. ALLES OP. Dit betekent enorm verlaagde prijzen HERENMODE-ARTIKELEN o.a. Sportjasjes - Pantalons - Khaki Shorts en Shirts - Polohemden - Overhemden, vaste en losse boor den - Ondergoederen - Badbroekjes - Sokken - Ankiets, enz. enz. MIDZA-BONNEN BIJ AL ONZE ARTIKELEN HOGEWOERD 109 KOREVAARSTRAAT 5 Personeel gevraagd Gevraagd winkeljuffrouw. Aanmelden: Coop. „Ons Doel". Haarlemmerstr. 184- Meisje gevraagd voor halve dagen of werkster. Aanm. Wassenaarse Apo theek, Schouwweg 32, Was- Gevraagd nette loopjongen 16 jaar, voor fiets- en maga- zijnwerk enz. Aanmelden: Breestraat 47. Inrichting te Rotterdam zoekt voor de verpleging van chronische zieken en hulp behoevenden vr. verpleeg hulpen, met ervaring. Ook kunnen meisjes geplaatst, die hiervoor willen opgeleid worden. Br. onder letter B. aan Zwagers' boekhandel. Nw. Binnenweg 460, Rotter dam West. Ik zoek voor mijn me- w een net meisje, plm. 20 jaar, goede behandeling, goed loon en helder en net jes kunnende werken. Mej. an Beveren, Zijde 14. Hazerswoude. Gevr. een net meisje van 8.30 tot 3 uur in klein ge en kleine omgeving Aanmelden na 7 uur, Mevr. Pera, Warmonderweg 52, Oegstgeest. Net meisje gevr. Mevr. Boon, Leidseweg 263, Voor schoten. Een flink net dagmeisje gevraagd van 8—5 u. Zelf standig werken vereist, v.g, gv. Mevr. G. Boon, Mors singel 1 A. Personeel aangeb Gedipl. huisnaaister b.z.a. kinderkleding en ver- verk. Br. no 3878 bur. dit blad. Te koop aangeb. Dames-, heren-, meisjes- en jongensrijwiclen. Leef tijd 712 jaar. Dames heren sportrijwiel en klein model herenrijwicl. merk Simplex en B S.A. Wij kopen gebruikte rijwielen. K. Pie- terskerkkoorsteeg 8, Leiden. Na 6 uur gesloten. Orgel, merk Carl Stock. Leipzig. 13 registers. Prijs fn onderling overleg. Te be zien: Mauritsstraat 11. Lei den. Na 8 uur 's avonds. In prima staat zijnd mo torrijwiel, merk T.N. Tegen elk aannemelijk bod. Te bevr. Remmerzwaal, Ligus- terstr. 3, Katwijk aan Zee. Trapnaaimachine aangeb. met garantie. Ringspoel. Zeer geschikt voor naaister. Rijnsburgerweg 29B. Leiden. Te koop gevraagd In goede staat zijnde divan Brieven met prijs opgave aan het Bureau v. d. Blad onder no. 3877. Te koop gevraagd een in goede staat zijnde visboot. Br. met prijsopgave aan G. van Leeuwen, Middenweg 20, Valkenburg (Z.-H.). Orgel gevraagd. Omschr. met prijs, Damstraat 50, Maassluis. Te huur gevraagd Gezocht door machint Bankwerker, net kosthui Br. onder No. 3875 bur. v.i blad. t Nette jongeman zoekt slaapkamertje. Brieven te richten aan J. J. Velthuisen, Herengracht 35. Te huur aangeb. Pension aangeb. in mooie omgeving. Westrand Veluwe. Bij bos en bush. Prachtige wandelingen. Str. w. Brie ven onder No. 408, Boekh Jac. v. Hardeveld, Veenen- daal. Fris zonnig slaapkamertje grote kast. voor iemand over een bed beschikt. Huurprijs 4.— per week. Br. No 3873 bur. v. d. Blad. Woningruil Aangeboden: VrU huis m. beneden 2 kamers, tussen kamertje, keuken w.c. en tuin, boven z.Vder, met sl.- kamer f 6. huur. Gevraagd: huis liefst iets grooter. Br No. 3876 Bur. Blad. Wie wil zUn woning rui len? Anngeb. worden wo ningen in de Nicolaas Beets- straat. Pioenhof of Sint Jo- rissteeg. Inlichtingen: Sint Jorissteeg 26. Wegens hoge marktprijzen en grote export zijn wij ge noodzaakt de prijzen van rund-, kalfs-, en varkens vlees met 20 cent per half kilogram te verhogen. de S.V.V. - Leiden Diversen Overgordijnen, kofferpa- thefoon, dressoirs, sjoelbak, schuiftafels, armstoelen, W.C.-stoel. ijskast, houten stoelen, nachtkastjes, P. v. d. Pluym Jr. Mors- straat 54. In- en verkoop hele en gedeelten inboedels. „Het Ringenhuis". Gespe cialiseerd ïn gouden verlo vingsringen. Grote keuze zil veren en verzilverde artike len. Eigen atelier voor repa raties aan goud, zilver, hor. loges. Ook graveerwerk Spoedig en billijk. Hoogste prijzen oud goud. Mors- straat 9. Tel. 24920. In Nolets Drogisterij Morschweg 5. vindt U een grote sortering toiletzeep zoals: Maja, Vinola, Palm- olive. Lux. Karnemelk Castella zeep. emmertjes zachte zeep, Persil. Radion. huishoudzee en Sneeuwwit zeeppoeder. Zweeds hardboard, op maat gezaagd en in platen van 122x107 tot 427x160 c.m Zachtbaord voor plafonds 300x150 c.m. 12 m.m. dik. slechts f 9.- p plaat. Ocou- mé Triplex 6 m.m. 305x152 en 305x122 c.m. „De Hout hal" Hogewoerd 99, Telef 22536. Moderne ornamenten T.L.-verlichting. Veel licht en laag stroomverbruik. A. Lepelaar, Haven No 34, Tel. 20957. - Erkend Installateur. Ook voor Uw reparaties. Dames. Wij hebben zo'n groot succes met onze nieuwste permanent dat wij door gaan met onze recla me, 5 gulden, wasseh, t'ergolven inbegrepen, geen warmte op het hoofd. De kapper voor lastig haar. Het Kapperhuis. Apothe- kersdijk 8. Tel 26218. Net meisje. 15 jaar, vraagt om mee te gaan op reis. fn gezin met kinderen. Weken 16—31 Juli en 16—31 Aug. Tegen kleine vergoeding. Br. no 3674 bur. blad. Verloren, Vrijdagavond, een paar voetbalschoenen in Park „Die Leythe". Te rug bezorgen Doeslaan 21, Leiderdorp. „Transex" heeft een op lossing voor Uw vacantie- vervoer. Volop bagage max. 4 personen. Bespreekt tijdig. Transex. Kaasmarkt. Tel. 26132. „Rosine" geeft de hoogste prijs voor goud, zilver en' juwelen Grote keuze in ver lovingsringen. gouden, zil veren en verzilverde artike len. Het adres voor alle reparatiën en uurwerken Steenstraal 16, eL 26354. Nylon zeemlappen. Veel goedkoper dan zeemleer, Grote maat f 2.65. Blijft soepel, lange levensduur. Na een week tevreden, na een maand enthousiast. Grote keuze in Huishoud, magazijn „Vrika", Hoge woerd 97. Wij fabriceren en repa reren kinderwagens sinds 30 jaar mooier, beter, goed koper. Ten Wolde. Keizer straat 68. Scheveningen. Oude matras; -liui een dag Uw oude matrassen ver maakt tot nieuwe Overtrek ken en bijvullen Wie goed wil slapen moet zijn matras sen by L v d. Blom laten maken Kort Galgewatar 2, Leiden Telef 22291 loal Koerier de bekende kleine advertentie in de Nwe Leidsche Crt. treft doel

Nieuwe Leidsche Courant | 1950 | | pagina 5