voeten Monnet bepleit oppertoezicht door „Europees parlement" LEIDSCHE COURANT DONDERDAG 22 JUNI 1 Nieuwsflitsen uit de omstreken ALPHEN AAN DEN RUN Sportavond Herv. Jeugdraad Het sportterrein aan de Steenstraat Wffe gisteravond vol beweging. Er heers te een sportieve geest onder de tien- tëtteo jongens en meisjes, aangesloten bij lj£t G.JiM.V. en het Meisjesverbond, &pa4Që»ng van de C.J.V.F. Plaatselijk tjgn ae georganiseerd in de clubs van de ■ÉgraofaiHende wijken, zoals de uitslagen- 4fet,te zien geeft. Het weer hield zich tot 9 uur prachtig, «aar de finales 60 en 80 meter gingen fii stromende regen. De prijzen beston- aen uit waardebonnen van 2.50, 1.50 «i 1' fin te wisselen bij bockhandel Van l^ierimgen) en diploma's. De uitreiking geschiedde door de jeugd-ouderling, dé ïfèer G. Maaskant. Muziek hielp mee de stemming hoog ie houden. De organisatie door de sport- eommissie was heel goed (we mogen de heer G. Sampiemon wel prijzen!) Ter afwisseling ook voerden zestien meisjee in verbondskleurcn reidansjes tót. De uitslagen zijn: Jongens: 80 m. hardlopen: 1. Minus de Peyter, Jonge Strijders (centrum); 2. Jan Westmaas, Vriendensch. (O'dorp) 5L Henk Verhagen, Jong Holland (een- Meisjes: 60 m. hardlopen: 1. Rie Vonk, Mirjam B (Hoorn); 2. Bctsie Vergeer, Bethesdaclubje (centrum); 3. Miep Leer, idem (idem). Jongens: vérspringcni 1. Rinus de Feyter, Jonge Strijders (centrum); 2. Jan Dissel, Vriendenschaar Jr (O'dorp); 3. Joop Timmer, Jonge Strijders (centr.). Meisjes: vérspringen: 1. Nel Bogerman, Mirjam B (Hoorn); 2. Nanny v. Apel doorn, Bethesdaclubje (centrum); 3. Tan- ny Rijnsburger, idem (Idem). Balwerpen: Wil Blom, Mirjam B (Hoorn); 2. Truus v. 't Wout. Rankje II (G'sluis); 3. R. Vonk, Mirjam B (Hoorn). Jongens: touwtrekken: 1. Jonge Strij ders (centrum); 2. Jong Holland (idem); 8. Vriendenschaar (O'dorp). Excursie naar Hazerswoudse kerk Zaterdag houdt de historische Vereni ging, zoals reeds gemeld, een excursie, waarbij een bezoek zal worden gebracht aan de Ned. Herv. kerk te Hazerswoude. De architect, de heer J. Dekker, zal een en ander over het kerkgebouw en zijn geschiedenis vertellen, terwijl ook het orgel bespeeld zal worden. Reeds in 1922 stond in Hazerswoude een parochiekerk. Aan het eind van dt zestiende eeuw ging deze in Prot. han den over. Nadat de oude toren was ge sloopt. werd in 1646 de huidige toren ge bouwd. De kerk stortte in 1657 gedeelte lijk in. Spoedig daarop werd de tegen woordige gebouwd. En zoals bekend de gehele restauratie van deze kerk langs voltooid. Zij heeft een andere vo gekregen; vroeger een zaalkerk thans heeft ze een kruisvorm. BENTHUIZEN Vijfde leerkracht Chr. school. Aan de Chr. school alhier is thans vijfde leerkracht benoemd, hetgeen belangrijke verbetering voor het onder wijs betekent. Het is de heer J. G. Crooy uit Den Haag. De klassen 7 en 8 hebben voorlopig les in de consistoriekamers van de Ned. Hervormde en de Geref. Gemeente, die daarvoor welwillend zijn afgestaan. HAZERSWOUDE Uitstapje Herv. M.V. Gisteren maakte "de Hervormde M.V. onder leiding van haar leidsters een uitstapje naar Apeldoorn. Ook werd de studio van de N.C.R.V. bezocht. In Valke veen heeft het gezelschap zich uitstekend vermaakt. Hoogst voldaan kwam H1LLEGOM Medische sportkeuring. Het Hillegoms Bureau voor Medische Sportkeuring maakte dezer dagen de cijfers bekend van de keuringen Opmerkelijk is, dat tot op heden alleen de voetbalverenigingen als lid tot het bureau zijn toegetreden. In totaal werden in 1949 gekeurd 316 personen, de voetbalsport personen, 2 voorlopig goedgekeurd, 5 voorlopig afgekeurd en 2 volledig afge- Vooral het aantal gekeurde personen tussen de 12 en 18 jaar was zeer groot en bedroeg 277. Dit is een gevolg van de door de K.N.V.B. genomen beslissing, dat de adspiranten niet aan wedstrijden mogen deelnemen zonder bewijs van goedkeuring, afgegeven namens een bureau voor Medische Sportkeuring. Uit het verslag blijkt verder, dat de finan ciële positie van het bureau niet roos kleurig is. Men meent, dat dit eerst zal verbeteren, wanneer ook de andere ver enigingen het nut van het bureau voor medische sportkeuring zullen inzien. KOUDEKERK a/d RUN Algemene begraafplaats ls gereed. De wijziging en uitbreiding van de algemene begraafplaats zijn gereed gekomen. Het nieuwe gedeelte is onge veer gelijk aan het oude. Men heeft een ruim gebruik gemaakt van beplanting. De grafstroken zijn onderling gescheiden door groenblijvende hagen en op enkele plaatsen zijn rozenperken aangelegd. Een gedeelte is uitsluitend bestemd voor kin dergraven. Het geheel is omgeven door een brede strook sier-heesters. De plaats van de graven der oorlogsslachtoffers kon aanmerkelijk verfraaid worden en komt nu beter tot zijn recht. De uitbreiding en verandering van de begraafplaats zijn ontworpen en uitge voerd door de heer Chr. G. F. de Jong, de vorige gemeente-architect, thans onder-directeur van gemeentewerken te Nieuwer-Amstel. De beplanting is ge leverd door de firma H. Copijn en Zoon te Maartensdijk, terwijl de dagelijkse leiding berustte bij de gemeentewerkman J. J. van Doorn. Zaterdagmiddag a s. zullen de raadsleden de begraafplaats bezoeken. LISSE Christenvrouwen maakten een prachtig uitstapje De uitgaansdag van de Christen- Vrouwenbond is ook ditmaal een onver getelijke geworden, 's Morgens om 6 uur vertrok men van de Hereweg met een touringcar over Hilversum via Harder wijk (bakje leut) naar Hellendoorn. Daar nuttigden de dames de meegebrachte boterhammen en genoten zij van de mooie omgeving. Ook bezochten zij het Canadese militaire kerkhof op de Hol- terberg. De terugtocht ging via Arnhem, waar men natuurlijk „Klein Parijs" met de Eifeltoren bezocht. Alleen de gezel ligheid daar noodde al tot uitstappen. In Utrecht werd de inwendige mens ver sterkt door een flink diner en om 11 uur 's avonds kwamen de dames weer in Lisse aan. Geslaagd voor dameskapper In Amsterdam slaagde P. J. v. Hagen alhier voor het diploma dameskapper, na de kappersvakopleiding in Lelden te hebben gevolgd. Koetshetd weer winnaar schaak kampioenschap De prijzen van de wedstrijden om het schaakkampioenschap van Lisse zyn uit gereikt. Deze wedstrijd leverde in de eerste klasse voor de tweede maal in successie een overwinning voor de blin de speler Koetsheid op. De heer Modder man, secretaris van de Leidse Schaak bond, reikte de prijzen uit. De eindstanden zijn: le kl.: P. Koets heid 5%; G. Scholtes 5; N. van der Mey 3%; A. Rotteveel en J. Goedemans 3; H. van Diemen 1 en P. Langeveld 0. 2e kl.: M. van Ruiten en C. Staring 4; H. van Wamel 3; C. Blom 2; Th. Brouwer en A. Verdoes 1. 3e kl.: J. van Beek en J. Bos 5%; G. Horsman 4'/4: A. Krösschell en J. Geerlings 4; C. van 't Wout 2; J. van der Voort 1%; C. v. d. Tang 1. De heer W. H. van der Nat gaf een simultaan-seance aan 19 borden. Lisserbroek-, Meer- en Duinpolder De ingelanden van de Lisserbroek-, Meer- en Duinpolder hebben vergaderd. De rekening 1949 werd vastgesteld in ontvangsten op f 5219,24 en uitgaven op f 4123,67. Het eindbedrag van de begro ting 1950 is f 6850,88. Tot bestuurslid de polder is benoemd de heer M. J. Veld- huyzen van Zanten. Ondanks de regen zijn veel jongelui en ouderen gisteravond naar de Persilfilms gaan kijken, die op het parkeerterrein van de Hobaho werden vertoond. Nieuws van en voor Katwijk Hoe gaat 't met de terreinen van Quick Boys? Zoals Dinsdagavond in de raadszitting bij de rondvraag bleek, heeft Quick Boys een adres aan de raad gericht, waarin de voetbalvereniging verzocht, de ter reinen, die zij nu in huur heeft, op nieuw te mogen huren. De bedoeling is echter, ze nu te huren voor langere tijd, 15 jaren. Mocht het gemeente bestuur hier t.z.t. gunstig over beschik ken, dan zullen de terreinen door Quick Boys verbeterd worden, terwijl een deug delijke afrastering zal worden aange bracht. Zoals bekend is, heeft het ge meentebestuur sportvelden geprojecteerd bij het Zeehospitium. Vele supporters en gelmatige bezoekers van de voetbal wedstrijden zullen echter met belangstel ling naar het antwoord op bovengenoemd erzoek uitzien. Het is immers zo, dat le meeste bezoekers liever naar het huidige terrein zullen gaan. In 't bij zonder geldt dit voor de bewoners van Katwijk aan den Rijn en voor die van de Oostkant van Katwjjk aan Zee. Voor het Rode Kruis De inzameling voor het Ned. Rode Kruis, gehouden in de beide Katwijken en op het vliegveld Valkenburg, heeft in totaal 824,85 opgebracht. Het gedeelte Katwijk a. d. Rijn was 340.—. KATWIJK AAN ZEE Hervormde huismoeders met hun eega's een dagje uit Gisteren vertrokken 65 Hervormde huismoeders onder geleide van de pre dikanten Van Ieperen, Van der Krift en Bogers met hun echtgenoten uit Kat wijk om hun jaarlijks reisje te maken. Er werd eerst gereisd naar het mooie Doorn, waar o.a. langs de vroegere woonplaats van de voormalige Duitse motorsport. Goedgekeurd werden 307 keizer werd gereden. Daarna ging het naar de Westerbouwing. Ter afwisseling werd een boottochtje op de Rijn ge maakt. Ook Arnhem stond op het pro gramma en vandaar ging het naar Soestdijk. In Muiderberg werd de grote rust gehouden. Men liet zieh de warme maaltijd goed smaken. De terugweg liep langs Schiphol. Tegen half elf kwam het gezelschap weer in Katwijk aan. Picnic waar muziek in zat De jaarlijkse picnic van de vijfcents- aotie werd Dinsdagmiddag in de Zuid duinen gehouden. Er waren 80 liefheb bers, die hun boterhammen in de Par- levlietbosjes wilden nuttigen. Zoals ieder jaar vloog de tijd om: allerlei spelletjes brachten genoeg vrolijkheid. Was er even rust nodig, dan zorgde een aantal leden van UNI voor muzikale opvroljj- king. Ds Van Ieperen en ds Van der Krift hadden de leiding over het gezel schap, dat om 8 uur weer thuis was. KoPluKo vergaderde Gisteravond vergaderde KoPluKo in de achterzaal van Casa Cara. De voorzitter, de heer J. N. Sibie, opende met een kort woord. Er meldde zich één nieuw lid aan. De tafelkeuring wordt gehouden op 29 Juli. Er zullen twee klassen zijn. Besloten werd een bezoek te gaan bren gen aan Avifauna te Alphen aan den Rijn. Voor deze reis gaven zich 44 aan wezigen op (waarschijnlijk op 5 Juli). Een onderlinge verloting volgde nog. Excursie naar Zaandam Gisteren heeft de afdeling Katwijk van de Algem. Ned. Patroonsbond een ex cursie per autobus gemaakt naar de Bruynzeelfabrieken te Zaandam. De ver schillende afdelingen werden onder des kundig geleide bezocht. De rondgang werd onderbroken voor de lunch. Hoog en laag water Vrijdag 23 Juni: hoog water 8.40 en 21.09 uur, laag water 4.07 en 16.35 uur. NOORDWIJKERHOUT Uitstapje De Chr. zangvereniging „Concordia" heeft een reisje naar Giethoorn gemaakt. Op de terugreis dineerde het gezelschap in de Domstad. Benoeming Chr. onderwijs Mej. C. Godschalk te Amstelveen is benoemd tot onderwijzeres aan de Chr. school alhier. OEGSTGEEST Geslaagd voor lcapdiploma's Mej. P. E. C. van Bellen is te Amster dam geslaagd voor het diploma eerste kapster, terwijl de heer M. Verhagen slaagde voor herenkapper. Zij hebben de kappersvakopleiding te Leiden gevolgd. TER AAR Over reclassering gesproken. Uit de woning van de wed. B. alhier wisten onbevoegden Zaterdagmiddag jl. geld, gereedliggend voor de reclassering, te ontvreemden. Geslaagd. De oudste dochter van de heer Wijfje, mej. D. Wijfje slaagde voor diploma B ziekenverpleging. Voor de ouden van dagen. Speelt a.s. Zaterdag T.A.V.V. I tegen V.VB. I om half 8 een bekerwedstrijd op haar terrein ten bate van de tocht voor de ouden van dagen, op dezelfde dag speelt om 7 uur voor hetzelfde doel ook de plaatselijke V.V. „Altior" I tegen een politie-elftal op het terrein in Langeraar. VALKENBURG Geslaagd. Mej. N. de Mooij slaagde gisteren te 's-Gravenhage voor costumière. Zij eerste leerling van mej. M. Boonekamp te Katwijk aan Zee. Verregend concert. Door de opgravingen op het Kerkplein is daar thans geen gelegenheid voor Valkenburg's Harmonie te concerteren. Vandaar, dat men zich gisteravond had opgesteld in de Burg. Lotsystraat, hoek Marinus Poststraat. Na een vijftal i mers maakte de regen er echter een eind aan. Volgende week Woensdag hoopt men het afgebroken concert voort te zetten. Opheiiing veilplicht Minister Mansholt voor moeilijke keus Alle groepen bepleitten hun belangen Over een eventuele opheffing van de. veilplicht voor tuinbouwproducten heeft minister Mansholt dezer dagen een lang durige bespreking gehad met verschil lende belanghebbenden. De exporteurs zeiden, dat de veilplicht de aankoop van fruit buiten de veiling om belemmert, waardoor zij niet kunnen voldoen aan de vraag van het buitenland op bepaalde ogenblikken en voor bepaal de soorten fruit. Anderzijds zijn er bij de uitvoering van de veilplicht lekken, die de plicht tot een klucht maken. Daar heeft de voorzitter van de ondervak groep binnenlandse groothandel in groen ten en fruit op gewezen. Voor de expor teurs sprak de heer J. J. Bos en voor de groothandelaren de heer R. Mol. In tegen stelling tot hen was de heer Joh. Mol, voorzitter van de vakgroep detailhandel in aardappelen, groenten en fruit, een voorstander van handhaving van de veil plicht in het belang van een goede sor- De vertegenwoordiger van de fruit- pachters bepleitte opheffing. Voor hand having waren daarentegen de vertegen woordigers van het Centraal Bureau van Veilingen en de Stichting voor de Land bouw, evenals de voorzitter van het hoofdbedrijfschap Tuinbouwproducten, de heer W. M. Driessen. Deze wees op het belang van een goed gesorteerd export product. Bovendien kan het Centraal Bureau juist door de veilplicht de rege ling van de minimum- en vergoedings- prijzen in de hand houden. Ook de han delaar is daarmee gebaat. De „pool" der zware industrieën Peutert Attlee toch aan Brits tegenvoorstel, gefabriceerd door Plowden? DE FRANSE ECONOOM, Jean Monnet, heeft te Parijs voorgesteld, een „Europees parlement" te vormen, dat tot taak zou hebben, het op pertoezicht uit te oefenen over de werkzaamheid der West-Europese „kolen- en staalpool". Dit Europees parlement zou op ongeveer dezelfde wijze moeten worden samengesteld als de Europese „raadplegende verga dering" in Straatsburg. Zoals men weet, werd het project van Monnet als basis gebruikt voor het voorstel van minister Schuman. de voornaamste functionaris op het ge bied der geleide economie, van Groot Brittannië. Inmiddels heeft premier Att lee een beroep gedaan op zijn manne tjes, zich krachtig aaneen te sluiten tegen de critiek der oppositie op het geringsbeleid. Wij herinneren eraan, dat Churchill met de liberale leider, Davies, een ge meenschappelijke motie heeft ingediend, waarin de regering wordt verzocht, deei te nemen aan de Parijse conferentie. Deze motie nu is. aldus Ass. Press, niet „geheel waterdicht". Er wordt namelijk in voorgesteld, dat Engeland zich het recht voorbehoudt niet aan het plan deel te nemen, indien het, de te Parijs genomen, besluiten onuitvoerbaar acht. Attlee zal nu Maandag een geamen deerde motie in het Lagerhuis indienen, teneinde zijn eigen volgelingen, die het niet geheel met hem eens zijn, tevreden te stellen. Het staat vrijwel vast, dat het La boor-kabinet aan de stemming de ver trouwenskwestie zal verbinden. Attlee vertrouwt, dat Labour de gemeenschap pelijke aanval der oppositie zal kunnen afslaan. De Labour-regering wil haar figuur tegenover de wereld redden, en het wil stellig de Amerikaanse Marshall-gunst niet verspelen Sprookje in .Avifauna" bleef uit... De flamingo's bij Avifauna's grote vijver zijn gisteravond niet in hun rust gestoord door Dolf van der Linden zijnen. Het Metropole-orkest heeft lijk niet op een vlot in die vijver kunnen spelen, maar moest (mèt de vele bezoe kers) zijn toevlucht nemen tot de boven zaal van het zo juist verrezen Avifauna- paviljoen. Dat was grotelijks pech voor de bezoe kers, voor het orkest en vooral voor de directie van het vogelpark. Juist tegen de avond klaarde het weer zo aardig op. Maar om een uur of negen was er al geen stoel meer droog in het park, dat voor deze gelegenheid een extra kleedje had gekregen. Mistroostig zag het er uit rond vijver en paviljoen. En het had feeëriek kunnen worden Later zou wel blijken, dat de regen vooral spelbreker werd ten opzichte van het Ballet der Lage Landen. Niettemin werden de Invitation k la Valse en de Walpurgisnacht uitstekend uitgevoerd. Max Dooyes en Mascha ter Wee me kon den nog juist laten zien, op welk een hoog plan de kunst van hun groep staat. Maar helaas, men had het vlot moeten kunnen gebruiken. Dan had de omgeving inderdaad alles tot een sprookje gemaakt. Misschien is het dat Zaterdag Jan Boots hielp mee, de stemming op gewekt en sportief te houden. Manny T51ts was aan de vleugel vervangen door Pierre Palla. Tony van Hulst oogstte suc cessen. En de bloemen bleven niet uit! REGELING CADEAUSTELSEL GEVRAAGD Op een tweedaags congres van de Ko ninklijke Nederlandse middenstandsbond in Arnhem werd het hoofdbestuur opge dragen. bij de regering-en het parlement aan te dringen op een spoedige wettelijke regeling van het cadeaustelsel, te regelen door de organen van de nieuwe PB O. Monnet heeft voor afgevaardigden uit Nederland, België, Luxemburg, Frank rijk, Italië en West-Duitsland verklaard, dat een formule moet worden gevonden voor een democratische contróle op het nieuwe „overkoepelende orgaan", het welk richting zal geven aan de produc tie van de kolen- en staalindustrieën van West-Europa. Bovengenoemd Euro pees parlement dient dan een jaarlijkse zitting te houden, met openbaar debat over de rapporten, welke door de „over koepelende autoriteit" zullen worden ingediend. Het uiteindelijk doel van het plan- Schuman is volgens hem, de vestiging van één enkele markt in alle deelne mende landen, met zo laag mogelijke prijzen en een zo hoog mogelijke levens standaard. Dit ls ook altijd het doel van het Marshall-plan geweest. De leiders van de delegaties kunnen nu hun be zwaren tegen de voorstellen van Monnet kenbaar maken. Tegenmotie van Labour Er zijn hardnekkige berichten, dat het Britse kabinet toch over een Engels te genvoorstel ten aanzien van het plan- Schuman beraadslaagt. Dit zou zyn op gesteld door Sir Edwin Plowden, vrijwel MARKT. EN VIS SERI JBERICHTEN LEIDEN. 21 JunL Groenteveiling: Ra- irber 6—11. uien 6—7, peen 13—18. aardap- ïlen 10—22, andijvie 5—8, aardbeien. 46— .0, snijbonen 80—100, tuinbonen 12—15, stambonen 105135, doperwten 2244. peu len 17—20, postelein 1113, spinazie 1422. ten 10—90, komkommers 8—26. bloem kool 8—11, sla 2—2.70. perziken 6.3022. kro- 20—8.70, peterselie 1.10—2, radijs 5.90— 8, selderij 1.70—2.10, uien 5-6. peen 8—16. KATWIJK A/D RUN. 21 Juni. Groen teveiling: Waspeen 1621. sla 23 20. rabar- 68. komkommers 815, aardbeien 50 sla-uien 3—9, sjalotten 8—8, tuinbonen 2, kassnijbonen 110—110, doperwten 26— 47. andijvie 610, bonenkruid 1.40—2.20, alles per 100 kg; bospeen 10—18. selderie 2.80-3.60. peterselie 2—3.70. boekroten 5-6. bosuien '4.60—4.80, alles per 100 bos; bloem- >1 A 16—17, idem B 9—11, idem C 8—10 per 100 stuks. ROELOFARENDSVEEN. 21 Juni. Bloe- tenvèiling: alstroemeria 0.25035. colvil- lies 0 18-0.28. ixia 0.09-0.10, duizendschonen 0.08—0.14, Esther read 0.06—0.19, campanula 0.12, margrieten 0.07—0.15, violieren 0.10—0.14. lelies 0.17—0.50, lathyrus 0.110.17. anjers 0.06—0.15, scabiosa 0.20-032. hortensia 055—0.65. ROELOFARENDSVEEN. 21 Juni. Groen- :veiling: aardbeien 0.11—0 19. frambozen- aardbeien 0 22—034 per \'2 pond; kropsla 2— 2.10, bloemkool 8—13. bospeen 8—11. peulen 2.40—5.50. doppeulen 1.60. rijndoperwten 1.35—2.15. capucijners 2.05—2.70, schokkers 3.20—4 7 tuinbonen 0.99-1, kassnijbonen 11 -1450. '.em stek 5.50—7. dubbele stambo- ,en 12—17 per 10" kg; augurken grof 17.75. tem bommen 1135. idem stippel 450—5.25 •er 25 kg. Bzielpost per helicopter een dag eerder bezorgd In Augustus zal in België tussen Brussel en Antwerpen de eerste heli- copter-postdienst worden geopend, het geen een belangrijke verbetering in het tempo van bezorging zal brengen. Brieven per „helipost" zullen een dag eerder hun plaats van bestemming be- Nachtoeieningen j vliegkamp Valkenburg Er is reeds enige malen op gewezen dag de leiding van het Marinevliegkamp „Valkenburg" er voortdurend naar streeft de hinder, die de omwonenden ondervin den van het overvliegen der landende en startende vliegtuigen, tot een minimum te beperken. Doch het vliegveld is nu eenmaal tussen de bebouwde kommen van Wassenaar, Leiden. Valkenburg en Katwyk-Binnen gelegen, zodat dit nadeel wel tot de onvermijdelijkheden zal blij ven behoren. Het opleidingsschema van de jonge vliegers stelt zijn eisen, en wil de Marine-Luchtvaartdienst aan zijn taak kunnen blijven beantwoorden, dan zal men niet ingrijpend van dit schema kun nen afwijken. Zo Is het de laatste tijd noodzakelijk een aantal vliegers te bekwamen tn het nachtvliegen. Tot dit doel worden nacht oefeningen gehouden, welke 's avonds ora 10 uur beginnen en voortduren tot 2 uur 's nachts, in enkele gevallen tot 4 uur. Verschillende omwonenden hebben ln het laag overvliegen van de Fireflies gedu rende deze uren aanleiding gevonden om het vliegveld op te bellen en daar hun beklag te doen. Naar aanleiding hiervan deelt de lei ding van het vliegveld ons mede. dat men de rast der omwonenden nog steeds zo veel mogelijk ontziet. Met een nabijge legen ziekenhuis ls een regeling getrof fen. volgens welke de oefeningen onmid dellijk gestaakt worden, zodra het vlieg veld bericht ontvangt dat daar een ope ratie verricht zal worden. Voor zover er toch nog gevlogen moet worden tijdens de duisternis, worden de omwonenden verzocht te bedenken, dat hier een deel van onze strijdkrachten bezig is zich te bekwamen voor een taak. die voortvloeit uit de bittere noodzaak van ons volk om paraat te zijn voor de verdediging van dezelfde vrijheid, waar voor het nog niet zo lang geleden vijf jaar heeft gestreden. Ook voor de vrij heid van de omwonenden van het Marine vliegkamp Valkenburg. KONING GEORGE TOT LEIDERS DER KERK: Gedragsnormen gaan achteruit Koning George verklaart in bood schappen aan leiders der Anglicaanse Kerk. dat hij hun bezorgdheid deelt „over de achteruitgang in de openbare en individuele gedragsnormen". Aan de aartsbisschop van Canterbury berichtte de Koning: „Onze beschaving heeft een godsdienstige grondslag: onze traditie is een Christelijke, beide wordea heden ten dage bedreigd". Duitse beul krijgt doodstraf De plaatsvervangend commandant van het Saksische concentratiekamp Hohen- stein. Ernst Heinicker, is door een Ooefc» Duits gerechtshof ter dood veroordeeld. MARKT- EN VISSERIJBERICHIEN SCHEVENINGEN. 22 Juni. Binnen va» de haringvisserijSCH 353—220 k van 7 sche pen. SCH 87—172 k van 3 schepen. SCH 23— 180 k van 5 schepen. Vangstbenchten hedenmorgen uit zee: SCH 73 geen vangst, SCH 305—8(7) k. SCH 200—34 k. SCH 195—18 k. SCH 245-2 k. SCH 248—8 k. SCH 254-1 k. SCH 341-34 k. SCH 342 geen vangst. SCH 402 280 mtjl afgelegd. SCH 412—2 k. SCH 56—1 k. SCH 159-3 k. SCH 229 200 mijl afglegd, SCH 263—4 k. SCH 339—17 k. SCH 365—2 k. SCH 53—60 k. SCH 104—25 k. thulsstomend, SCH 39—40 k. SCH 201—45 k. SCH 4—5 k. SCH 75 100 mijl afgelegd. SCH 77—6 k. SCH 8—9 k. SCH 40 geen vangst. SCH 49—3 k, SCH 51 130 möl afgelegd. SCH 99—21 k. SCH 132 geen vangst. SCH 133—25 k. SCH 189—29 k. SCH 247—3 k. SCH 283—1 k. SCH 285—17 k. SCH 399 geea vangst. SCH 20-2 k. SCH 223-3 k. SCH 235 —3 k. SCH 79 geen vangst. SCH 141 geen vangst. SCH 186 geen vangst. SCH 384 geea vangst. SCH 361 100 mijl afgelegd. SCH 443 geen vangst, SCH 2e0—18 k. SCH 46—2 k. SCH 50-1 k. SCH 63—1 k. SCH 64—25 k. SCH 73-2 k. SCH 81—2 k. SCH 89-30 k. SCH 116—1 k. SCH 3—3 k. SCH 14 g vangit. SCH 24—1 k. SCH 47 geen vangst, SCH 113 geen vangst. SCH 302 145 mtjl afgelegd. SCH 325—d k. SCH 333—17 k. Prijs per pakje doos prijkt ook bij UW winkelier en dat wil dus zeggen, dat hij het nieuwste OXO-product, Neêrlands beste Vermicelli-bouillonsoep in voorraad heeft Met een pakje van deze nieuwe Vermicelli-bouillon soep evenals alle OXO- LIEBIG producten van bijzon dere kwaliteit hebt U in een ommezien een liter ver rukkelijke vleessoep met hoog vetgehalte, kant en klaar voor het gebruik. altijd fris en fit en zonder pijn! dank zij dit bruisende wonderbad Een golf von welbehagen goot door Uw gehele lichaam zodra Uw vermoeide, transpirerende en brandende voeten in aanroking komen mei het melkwitte, schuimende Tronnosan Voetbad. Zie, neen. voel hoe de weldadige zouten, zuurstof en koolzuur bruisen en parelen als champagne tegen Uw voetzolen, rond Uw hielen, tussen Uw arme tenen. Alle vermoeidheid is ols bij toverslag verdwenen. Uw voeten zijn weer fris, veerkrach tig en welriekend. Morgen loopt en staat U zonder pijn. Tracteer Uw voeten minstens één keer NEDERLANDSE OXO MAATSCHAPPIJ NV. Woningruil Katwijk a. Zee. Aangeb. vrii benedenhuis Parklaan 309 voor een huis omgeving de Noord. K. a. Zee. Br. I letter A aan T. van Beelen, I Wilhelminastraat 15. Kat- iwjjk a. Zee. Te huur aangeb. Aangeb. net fris Slaap kamertje op nette stand, v. jonge dame b.b.h.h. Geen I studente. Prijs 20 per mad. i No 3604 bur. blad. Personeel gevraagd Stichting „Our Home" vraagt voor spoedige in diensttreding vrl- verpleeg hulpen. Soil, te richten aan de Directie Mathenesserlaan 491, Rotterdam (West). Net meisje gevraagd voor de huishouding, zelfst. kunnende werken. Van 8 tot 5 uur. Noort, Rnnstr. 65, Katwijk a. d. Rjjn. Diversen Hengelsport. Grote sor tering hengels, riet. bam boe, Japans, geheel inschuif baar; alle soorten vistui gen. nylon, leefnetten, schepnetten, ook op werp hengel gebied ruime sorte ring hengels en werpmo- lens etc. Sinds 50 jaar: L J. den Holder. Janvossen- steeg Jö/ïls Teief, 26901, Sperwer-Aanbieding ALLERHANDE, 'n heerlijk, ge- sort. koekje, per 250 gram 49 ets. LICHTE CHOCOLAADJES, in melk en puur, 100 gr39 ets. FLINKE CHOCOLADEREEP, in melk en puur, per reep 10 ets. GROF-GEBROKEN SIAM RIJST, droogkokend, p. 500 gr. 34 ets. PUDDINGSAUS m. hele vruchten, p. flac35 ets. CALIFORN. PRUIMEN, zonge droogd, p. 250 gr39 ets. ZOETE BLANKE ROZIJNEN, p. 250 gr39 ets. De Sperwer-kruideniers presenteren U altijd iets „bijzonders" want.... fcSpAM. Iftót «AtttUfggtfa! t(tft) „Roslne' geelt de noogsiel prijs voor goud, zilver en] juwelen. Grote keuze in ver lovingsringen, gouden, zil veren en verzilverde artikc len Het adres voor alle reparatiën en uurwerken steenstraat 16 Tel 26854 Kleermakerij. Hebt C stof? Wij maken een costuum, ook voor dames- en kinderkle ding. Keren, repareren en vermaken. Billijke prijzen, event schrift, te ontbieden. Kesseler. Rouwkooplaan 5, Voorschoten. Vliegen. Muggen, Motten en Mieren moet U steeds blijven verdelgen. Nolets Drogisterij, Marsweg 5, ver koopt verschillende soorten verdelgingsmiddelen, zoals: Flit, citronelolie. Omyl, Mot- tentabletten en Rodax (mre- genvendelgmgamidded). bakkery Roseleur. Bree- straar 54. Leiden. Tel. 23571. De „Vrika" bouwkeukens zijn bekend om haar goede afwerking en lage prijs. Een ideaal voor inwoning „Vrika" alles voor Uw keu ken, complete uitzetten, pan nen, emmers, pracht combi natietafels enz. „Vrika". Ho- gewoerd 97. Te koop aangeb. Plm. 25.000 Bloemkool- planten Lecerf, 10.000 We ner en Teicher reuze An jers. Adr. Verhaar. Rjjns- burgerweg 136, bij Rijns burg. (Tegenover „Flora"). Prachtig Jacquetcostuum, flinke maat. Te bevr. tussen 012 uur Lammenschans- iwes». T rapna alma chine (inzak). Te bevr. 's avond9 na 8 uur. ElswildW, v. d. Waalstraat 18. GotMeke wieg, eiken, apart model, compleet. Te vens Engelse import kin derwagen, hoog model (met voetrem), donker blauw, wit van binnen. Alles als nieuw. Tegen aannemelijk bod. Sumatrastraat 51, Lei- Iden, Van part. D.K.W.-R.T. 93 cc. 1939 met duo. geldig nat. bew. etc. en rijklaar. Desk. onderz. toeg. ƒ350. Na 7 uur H. J. Funke. H. Mors-veg 100A. Leiden Duitse kruissnarige piano. goede toon. sterke construc tie f 650, desgew in huur koop. minimaal f 32.50 p. maand. 5 jaar garantie bij W. A. Gouw, Terweeweg 100, Oogstfeest. TeL 23217. Te koop gevraagd Huls, ln buitenwijk der stad of omgeving. Spoedig te aanvaarden. Br. No. 3805 Bur. Blad.

Nieuwe Leidsche Courant | 1950 | | pagina 3