„DE ZEEMANSBEURS' wi li Cl Dag in dag uit wordt ons volk kostelijk voedsel onthouden Sinds 1 April ging 130.000 kg vis de „pufschuit" in RADIO v. d. BIJL A. v. d. BERG AT AX Een Dodge Truck Een Commer gesloten bestelwagen GARAGE DIJKSMAN flcUck De Dageraad Fa J. PLUG Zn - IJMUIDEN c KOOPT IN WICO ZAKEN LA DAN HET LAATSTE NIEUWS FIRMA VAN ZIJP NIEUWE LEIDSCHE COURANT DONDERDAG 25 MEI 1950 Wie kan dit goedvinden (Van een onzer verslaggevers) Aan de IJmuidense visafslag komen dagelijks vele boten met de ruimen vol koste lijke vis. Behalve deze soms vele tientallen belopende vissersboten komt er dagelijks óók een blnnenvaartuigje, dat zich tussen de andore dringt. Het bootje Is algemeen bekend als de „pufschuit". Dit woord heeft niets te maken met het geluid, dat kleine schuitjes voortbrengen. Dat „pui" slaat op de inhoud: puf, een ander woord voor „afval". Maar het is lang niet alles „puf", dat in het gapende ruim verdwijnt. Warempel niet! Sinds 1 April j.l. zijn er 60.000 kilo's kostelijke, goede vis met die pufschuit de weg naar de vismeelfabrleken opgegaan, omdat die vis de prijs niet haalde en men er geen belangstelling voor had. Tragisch en jammer, maar onder de gegeven omstandigheden onvermijdelijk. pufschuit gedeponeerd. De vis wordt dan nog ten nutte gemaakt voor dierlijke consumptie. Ze wordt gelukkig niet ver nietigd, zoals met „doorgedraaide" groen ten dikwijls het geval is. maar tóch is het jammer, dat deze vis haar weg niet zal vinden naar de vis-ontwende monden van de Nederlanders. De geconserveerde vis zal binnenkort, als de haringvangst weer begint en de „Hollandse Nieuwe" 93 pet van de aan voer uitmaakt, wel van de hand gaan. Er is dan zo'n geringe aanvoer van verse De Nederlander eet te weinig vis het aloude Holland, met zijn visscrij-i dit ie van eeuwen, staat onderaan op de lijst van Europese landen wat betreft het visverbruik. Dat is eigenlijk de wortel van alle kwaad. De aanvoer is te groot, er zou, indien er niet een minimum van i 8 per 50 kg voor alle soorten vis aan gehouden werd, een te slechte prijs ge maakt worden en de Nederlandse vis serij zou dan helemaal wel kunnen in pakken. De overheid heeft voor de visserij in tegenstelling tot de landbouw geen „bodem" Ingesteld voor de prijzen. Daar om hebben de reders de hoofden bij el kaar gestoken en in onderling overleg maakten zij zelf oen „bodem", stelden zelf-de prijzen vast, waarvoor zij nog nèt lonend konden vissen en hielden daarbij rekening met de koopkracht van het ge middelde publiek. Deze regeling geldt echter uitsluitend voor de z.g. IJsland-vis, de vis, die ii de IJslandse wateren door onze schepei wordt gevangen. Voor 'kabeljauw be draagt de prijs 34 cent, voor koolvis 24 cent, voor schelvis 30 en 35 cent per 50 kg. Kan de vis die prijs niet halen, dai wordt ze „opgehouden". De kans. om voor menselijke consump tie te dienen, is dan echter niet verkekei voor de visjes. De heer J. van der Veei de keurmeester van de Redersvereniging te IJmifiden, ruikt dan nog eens aa vissen, bekijkt ze nog eens en beslist dan welke soorten geconserveerd kunnen worden.. De vis wordt dan gezouten, ge fileerd of ingevroren. Doch lang niet alle vissoorten zijn geschikt om deze bew kingen te ondergaan. Zo werden er sinds 1 April ook nog een 70.000 kg van deze categorie ln de Advertentie NIEUWE HARING.... EEN NIEUW RADIO-TOESTEL maar dan natuurlijk van Commandeurslaan 33 i Katwijk aan den Rijn Telefoon 2844 Voor een goede vulpen of Ballpoint NAAR BOEKHANDEL ioe; LUXE AUTO-VERHUUR met chauffeur 3; Tel. 2867-2215 Roest van Limburgstraat 2 ien wel geconsei wil r ;rde smaal- Voor de Noordzoevis bestaat een op- vangregeling, als bovengenoemd, nog niet, maar het zal er wel van moeten komen. De markt ls te slecht om nog lonend te kunnen vissen. Een andere oorzaak van de te dure vis ls, dat de steenkolenprijzen erg hoog zijn, n.l. 48,60 per ton. Een vergelijking met de prijzen in Duitsland (35 R.M. of plm. 32) en Engeland (£3.10 of plm. ƒ40) bewijst dit wel sterk. Nederland heeft bovendien het nadeel, dat het ver- Brood uit het water Er moet heel wat gebeuren, voor de vis aan de wal is. Er zijn vaak mensenlevens mee gemoeid, ook nu nog: de vis wordt duur betaald! Men zegt, dat de Noordzee over- be vist raakt. Maar onze vissers blij ven het brood uit het water halen. Het is hun een noodzaak. En als dit kostelijke voedsel aan de wal is, worden duizenden kilo's er van aan de menselijke consumptie onttrok ken. Men is daartoe wel gedwongen, nu de zaken liggen zoals ze liggen. Omdat ons volk zelf de vis niet be lieft en om allerlei andere redenen. Hoe dan ook: het is zo! Pufschuiten vol uitstekende vis gaan naar de vis- meelfabrieken. Zonde en jammer! Het is om wanhopig onder te wor den", zei ons een reder, die graag wat verdienen wil, maar die ons volk ook van harte goede voeding tegen bill\jke prijs gunt. „En de Regering laat maar toe, dat makreel wordt ingevoerd uit Scandi navische landen. Den Haag importeert zelf grote hoeveelheden bevroren Deens vlees. Dat moet tot een débacle „Ons volk moet weer ufs leren eten. Vooral de Nederlanders buiten het Westen van ons land. Nederland staat, wat het verbruiken van zeebanket be treft, onderaan op de lijst van de Europese landen. Is dat niet verwon- „Laat men ook 'de vis brengen in onze kazernes en laat men voor Rijks- en andere gestichten één of twee ver plichte visdagen per week voorschrij ven. De mensen zullen er van smul len, als de uis goed klaargemaakt gebracht. Zijn oordeel is, behalve deskundig, onaantastbaar. Scheveringen en Vlaardingen kennen ook een d> lijke keurmeester, die niets uitstaande We misgunnen het vee deze vis, die de pufschuit in gaat om tot vismeel ver werkt te worden, niet, maar voor de Nederlandse visserij zou het héél wat beter zijn, als al dit kostelijke voedsel in mensenmagen verdweenEn voor die mensenmagen zelf ook! de visgronden afligt dan andere, concurrerende landen. onder alle omstandigheden zaak, bekend en daardoor bemind te maken. Daarom doen de reders ook hun best, de vis zo goed mogelijk aan de markt te brengen. Heel in de vroegte, als de eerste vis amper uit de ruimen de heer Van der Veer rond en inspecteert hij het aangevoerde. Staat kleur hem niet aan of bevalt h( luchtje hem niet, dan zal deze partij ni< via de viswinkels in de handel worde Administratiekantoor J. C. VAN RIJN Voorstraat 60 Katwijk aan Zee Telefoon 2188 BOEKHOUDINGEN BELASTINGZAKEN TE KOOP 2 ton met cabine Laadvermogen I Sluisweg 31 Katwijk aan Zee Telefoon 2493 heeft met de keurmeester van Regerings wege. Bovendien is de selectie, die van „rederswege" gedaan wordt, veel stren ger dan die van de overheid. De laatste keurt slechts af, als.de vis absoluut schadelijk zou zijn voor de volksgezond heid, terwijl dc heer Van der Veer alleen de prima soorten goed genoeg acht voor de verkoop. Dit is wel de beste reclame, die de vishandel kan maken. Dan zijn er nog de wensen. Eón er van is het invoeren van een aluminium kist voor het interne gebruik in de hallen, waarmee men reeds ln Engeland proe ven doet. De vis komt dan vanuit hot schip in aluminium en niet in de houten kisten, waarin zij veel te lijden heeft. Het schoonhouden van de kisten speelt hier de belangrijkste rol. IJmuiden zou om te beginnen een 4000 van die kisten moe ten hebben, waarmee een bedrag van ƒ100.000 gemoeid zou zijn. De fabricage van vismeel spaart devie zen. Dat is een voordeel, maar het is en blijft jammer, dat er maar al te dikwijls vis van zeer goede kwaliteit de pufschuit in gaat. Schol, wijting, scharhet is gewóón. Soms is daar zelfs rode poon bij, een lekkere vis, die echter niet erg populair is. Voor de oorlog bestond er veel belangstelling voor bij de Joden. BjJ het afslaan van de vis horen we nu nog al te dikwijls de schreeuw „opge houden!" en ziet men nog veel te veel dat blauwe briefje op de kisten, dat wil zeggen: deze vis is „opgevangen". V1SSERIJGOLFJES Scheveningse en Vlaardingse loggers worden met Katwijkers bemand „Het zeegat uit!" zij de leus van de Katwijkers neel, zijn gistermorgen de kinderen van de hoogste klas der verschillende scho len naar de Oranjezaal getogen om daar een kijkje te nemen bij de verschillende soorten netten, die daar te zien zijn. Onder deze jongens en meisjes zijn er natuurlijk zeer velen geweest, die later met de visserij te maken zullen krijgen. Er was dan ook grote aandacht voor het tentoongestelde. Postzegel-automaten Ter verlichting van de loketdienst zijn aan de buitenzijde van het postkantoor twee postzegel-automaten aangebracht, één voor postzegels van 2 cent en één voor postzegels van 5 cent. K.W.Z. (dam)-nieuws De gedetailleerde uitslagen van de deze week gespeelde partijen van de Katwijkse damclub K.W.Z. zijn: om het clubkampioenschap: Jac. v. d. PlasT. van Beelen 2-0; de gradatie- en promotiewedstrijden le en 2e tiental: D. MeyvogelJ. Dubbelaar 2-0; degradatie- en promotiewedstrijden 2e en 3e tiental: W. v. d. HolstA. Hel- lenberg 0-2: B. van RijnD. Barnhoorn 0-2; E. de JongB. van Rijn 0-2; Jac. de BestL. Dubbelaar 2-0; J. Vlieland G. v. d. Plas 2-0. Nu mag Katwjjk (nog) geen vissers- haven hebben, het heeft wèl vissers. Op het arbeidsbureau te Katwijk zijn de laatste tijd weer heel wat aanvragen bin nengekomen uit Scheveningen en Vlaar dingen om personeel voor de haringvloot, die a s. Dinsdag zal uitvaren. Zo zijn 2 Vlaardingse loggers op het machine- personeel na geheel met Katwijkers bemand. Er zijn vier Scheveningse boten, die een complete Katwijkse bemanning hebben. Verder loopt er nog een aantal vragen. Voor Scheveningen 4, voor") dingen 10, voor Katwijk 30 en voi Poolse logger Corap I worden nog acht mensen gevraagd. Er staan genoeg men sen op het'arbeidsbureau te boek, zodat men theoretisch mensen over heeft. Een bezwaar is echter, dat niet alle in geschrevenen weer naar zee willen. Ho pelijk zal een voldoende aantal oud gedienden weer dat verlangen naar zee te pakken krijgen en het zeegat uit trekken! Middenweekse markt Op de markt van Woensdag stegen de prijzen van de rondvis met luttele cen ten; de platvis en de fijnvis bleven ech ter onveranderd met uitzondering van de kleine longen, die 10 a 12 centen per kg goedkoper werden. Dit marktbeeld zal voornamelijk deze week zo blijv dat de aanvoeren gering zijn als gevolg van de naderende Pinksterdagen uitvaren van de haringvloot. Slechte besommingen De Johannes Polderman bracht giste ren slechts ƒ13.000 op en de overige be sommingen aan de Woensdagmarkt waren navenant: de Haarlem ƒ10.200, de Zwarte Zee 6400, de Schoorl buiten de opgevangen vis. De KW 65 bracht het tot 2500. Vaten uit Frankrijk De logger KW 151 is met een lading lege tonnen uit Frankrijk in IJmuiden aangekomen. Ook aan het binnendruppe- ■an de loggers in de IJmuidense vis sershaven is te merken, dat de af vaart datum erg snel nadert. Er liggen al ver scheidene drüfnetvissers keurig opgedoft aan de Zuid- en Noordzijde van de vis sershaven, maar Vrijdag komt de grote stoot, zodat voor de Pinksterdagen de gehele vloot present is. KATWIJK Afscheidsavond voor de vissers. Zaterdagavond 8 uur wordt ln zaal Haasnoot aan de Dwarsstraat scheidsavond voor de vissers gehouden door de afdeling Katwijk van de N C Z.V. Echtpaar Schaap-Barnhoorn 50 jaar getrouwd Een bekend echtpaar viert 2 Juni a zijn gouden huwelijksfeest. De man Kees Schaap en zijn bruid heet Jacoba Barnhoorn. Zij wonen in de Bataven- straat 25. De bruidegom heeft nog op bomschuit gevaren. In 1922 schafte Kees Schaaip zich een eigen garnalenboot en tot 1946 heeft hij er mee gevist. Zijn vrouw is in Leiden geen onbekende. Sinds jaar en dag komt zij met haar karretje vis naar de stad en ve „Coba en Kees" doen het sinds '46 samen en zelfs op de herdenkingsdag de voltrekking van hun 'huwelijk zullen zij er tezamen op uittrekken. Uit het huwelijk werden 18 kinderen gebo- waarvan er nog 10 in leven zijn. Op Tweede Pinksterdag zullen ook 34 klein kinderen het feest in de familiekring De heer Van der Lee nam afscheid Gisteravond heeft de vereniging vc Geref. l.o. afscheid genomen van de heer M. C. v. d. -Lee, die 30 jaar lang haar cretaris is geweest. De heer G. Poot sprak :ns bestuur en leden woorden van grote waardering aan het adres heer v. d. Lee en bood hem een wandel stok imet zilveren knop aan. Namens het personeel van de Geref. school vertolkte de heer J. Bartelse de -gevoelens jegens de scheidende secretaris. Hij overhandig de een fruitmand. De heer v. d- Lee werd daarna tot ere-lid van de vereniging uit geroepen. Schoolkinderen en de visserij Nadat Dinsdagavond in de Oranjezaal >n contactavond was gehouden van de Herv. Schoolvereniging met het perso- ZWARTE EN WITTE GYMSCHOENEN SCHOENENMAGAZIJN VOORSTRAAT 29 TEL. 2525 KATWIJK AAN ZEE Benoeming Tot onderwijzeres aan de Herv. School II, de Rehoboth-school, hoofd de heer K. Seinstra, is met ingang van 1 Sept. a s. benoemd mej. M. den Dikken, thans als zodanig werkzaam aan de Herv.' school te Voorschoten. Zendingswerk in Suriname. De afd. Katwijk van de Vrouwen- zendingsbond vergaderde gisteravond o.l.v. mevr. Bogers-Visch. Zuster Nelly Borst te Zeist vertelde over haar werk in Suriname. Haar werk lag na 1934 in het bosland. Moeilijkheden had zij met de taal en de godsdienst van de bos negers. Voor dit zendingswerk is veel geld nodig, vooral na de devaluatie. Aan het slot van haar causerie sprak zuster Borst over haar naar Holland meege brachte pleegkind. De gehouden collecte bracht 21.25 op. Hoog en laag water Vrijdag 2 Mei: hoog water 10.23 en 22.58, laag water 5.43 en 18.27 uur. VALKENBURG Korte, onbelangrijke raadsvergadering Gisteravond kwam de gemeenteraad bijeen. Het voorstel om de 27 woningen aan de Marinus Posistraat volgens de financieringsregeling-1948 te bouwen daarvoor f270.000 beschikbar te stellen, werd met algemene stemmen goedgekeurd De heer D. de Vries Sr. werd op zijn verzoek eervol ontslagen als ambtenaar van de burgerlijke stand. In zijn plai werd benoemd de heer S. M. Poot. In dit verband werd ook de verordening, regelende de werkzaamheden van de amb tenaren van de 'burgerl. stand, gewijzigd. Zuinigheidsoverwegingen dwingen B- en W. voorlopig af te zien van de aanschaf fing van een rubberslang en een nieuwe klok. De oude klok, die jarenlang voorgevel van de noodkerk heeft geze ten, zal nu worden aangebracht in het pand Lange Commandeurstraat 19. Een zeer groot aantal begrotingswijzigingen passeerde vervolgens de %evue. Bij de rondvraag uitte de heer Van Eede eer klacht over de organisatie van de plech tigheden op het militaire kerkhof op 7 Mei j.l. De burgemeester deelde mede, verbeteringen zullen worden aan gebracht in de organisatorische vorm van dit soort herdenkingen. Waarschijnlijk zal dit ook een vergroting van de ruimte rondom de graven met zich mede bren gen. Weth. Poot overhandigde met eer korte toespraak aan wethouder Ouwer- sloot de troffel, die de wethouder van Openbare Werken 's middags had gehan teerd bij de eerste-steenlegging. Dit ge bruiksvoorwerp was door de aannemer ter beschikking gesteld van wethouder Ouwersloot, die deze geste zeer op prijs stelde. Hierna hield de raad een geheime zitting. VOORHOUT Prot. Thuisfront exit Ontbinding is een naar woord, maar toch kunnen we zonder te overdrijven zeggen, dat het locale Prot. thuisfront gisteravond op zeer prettige wijze is ont bonden. De belangstelling voor deze af sluiting van het mooie werk, dat het thuisfront voor onze mannen overzee gedaan, was groot. Onder de aan wezigen bevonden zich burgemeester De Graaff met echtgenote, het bestuur van het plaatselijk R.K. thuisfront en de thuis gekomen militairen. Mevrouw Beker, presidente, heette al len welkom. Zij was er dankbaar voor, velen aan de uitnodiging gevolg hadden gegeven. Na het doel van hei thuisfront belicht te hebben verzocht zij enkele ogenblikken van stilte in acht te or de gevallenen. Voorts dankte zij allen, die het comité in staat hebben gesteld zo veel voor de mannen te doen. N.V. Scheepsbouwwerf v;h Wed J Boot - Telefoon 1 Woubrugge Sedert 1898 voor REPARATIE onder en boven water, ver lenging, inbouw motoren en nieuwbouw van kotters, log gers en trawlers nog steeds De Werf Bij het beëindigen de dank brengen a: hebben geschonken U aanbevelen. Wij zijn overtuigd dat deze Uw gunst zal waardig zijn. a ons zakendoen in Nederland willen wij langs deze weg allen, die in de loop der vele jaren ons hun vertrouwen wij willen onze opvolgers, de Fa P. KUYT, hartelijk bij Fa P. KUYT C™AAN ZEE SCHEEPSBENODICDHEDEN EN ZEEMANSUITRUSTINGEN Trawlerkade 70 ijver e Onze specialiteit is: LEREN VISSERS HEMDEN Het beste ter wereld Verder de U bekende gekrompen KRABLAKENSE WANTEN van de Fa Kuyt. Ruim voorzien van zeemanskieltjes, ketelpakken, werkbroeken, binnen- en buitenlandse laarzen, enz. Dus nu voortaan naar Fa KUYT1 Aanbevelend. Fa P. KUYT Voor Levensmiddelen, Oliegoederen, Laarzen, Wanten, enz. JAC. PARLE VLIET Trawlerkade 44 - IJMUIDEN Telef.4502 De heer J. v. d. Bent, propagandist het comité, herdacht eveneens de ge sneuvelde militairen. Hij -heeft veel bij de mensen moeten aankloppen voor fi nanciële steun, maar men heeft zich steeds van zijn goede zijde laten zier Chr. mondorgelclub „Excelsior" uit Sas- senheim bracht tot groot genoegen iedereen enige vrolijke marsen ten ge hore. Sergeant R. Los bracht namens de gerepatrieerden dank voor al het werk, dat het comité in hun belang had gedaan. Mevrouw Beker mocht een geschenk ont vangen. Ook voerden nog het woord ds Beker en burgemeester De Graaff. Leden „Excelsior" voerden na de pauze het stukje „Professor Daantje" op. Aan het eind der vergadering werden twee cou pletten van het Wilhelmus gezongen. KOUDEKERK a\d RUN Komt er een wijkverpleging? In hotel De Bruin vond gisteravond :n praatavond plaats om te komen tot :n wijkverpleging. De heer E. A. Bloem had de leiding. In zijn openingswoord deelde deze een en ander mee over de voorbesprekingen in een commissie tus sen kerkeraden en het Groene Kruis. Het moet een algemene vereniging wor den. Over de noodzakelijkheid en het nut van de wijkverpleging sprak de heer C. de Bruin uit Den Haag, secretaris van de vakgroep „Verpleging en Verzorging". Na gewezen te hebben op de opdracht om elkanders lasten te dragen, belichtte de heer De Bruin een drietal aspecten van de zaak, t.w. de geestelijke, de ma teriële en de maatschappelijke. Met na druk waarschuwde hij tegen staatsbe moeienis. Wij kunnen het zelf doen, al dus spr. Wel zal het werk veel kosten vragen. Tegenover de diensten van de verpleegster staan ook plichten jegens haar. Verder vragen o.m. de bestrijding van t.b.c. en de kraamhulp gelden. De commissie zag zich aan het eind van de vergadering, die door ongeveer zestig personen werd bijgewoond, tot taak gesteld de zaak nog eens onder ogen te zien. Het zou in de bedoeling liggen de hele gemeente met de Rijn dijk iHazerswoude) zich over het al of niet oprichten van een wijkverpleging te laten uitspreken. NOORDW1JK Vergadering „Arjos." Vrijdagavond 8 uur wordt de laat ste vergadering van de ..Arjos" gehou den. Ds Von Meyenfeldt zal spreken over „De eigendom". De vergadering wordt gehouden in de zaal achter de Geref. Kerk te Noordwijk-Binnen. f \d LET OP DIT EMBLEEM RIJWIEL ruime keuze uit diverse modellen, kleuren en prijzen. Radio-Toesfellen 'JJ Personeel aangeb. :n. Nette werkster gevraagd by N.V. Drukkerij v/li tG. L. H. Becherer, Steen- •chuur 5. Personeel gevraagd 125 Gevr. tegen 5 Juni een ■ik" nette flinke aank. bakkers- bediende, P.G., voor loop- ajJ en bakkerijwerk. W. van 5or Tongeren, Hoofdstraat 206, ter Leiderdorp. Gevraagd flink dagmeisje. Hulp voor ruw werk aanw. Tramstraat 63, Katwijk aan Te koop aangeb. Sparta motorrijwiel, 125 cc In goede staat. Tevens pa len, stokken en eliantenstok- ken aangeb. W. D. v, Muyen, Dubbele Buurt 9, Rijnsburg. Telefoon 2094. Van part. wegens omstan digheden, schitterende Ac cordeon. pianokl. m. koffer, 4 reg., 2 basreg.. 4 korig, 2 maanden oud; uiterste prijs ƒ250. Marnixstraat 45. Aangeboden 500 Alpfj- bloemkoolplanten. Te beko men Katwijkerweg 2, Val kenburg (Z.H.) Een wandelwagentje. Ook genegen te ruilen voor 2e hands damesfiets. A. Stij laart, Herenstraat 31a. Leren motorbroek, nieuw, 27.50, zwarte dames zo mermantel 7.50, 2 pers. gest. deken 7.50. H. Pijn- naken, Julianakade 20. Pick-up ln goede staat. Te bevr na 6 uur. Julianakade 5, Leiden. Diversen Badgcjjsers, linnenkasten, bureaux, goed werkende badgeijsers, hang- en legkas ten. bureaux, fauteuils, stoe len, tafels, ledikanten, ka pokmatrassen, electr. geijser. koperen kaarsenkronen, enz. enz.. Nieuwe Rijn 60. Telef. 22150. bij hoek Hooigracht. „Koaine' geeft at noog-,# Meubelen, bedden. 4 Stoe-i Weet U dit nog? Fran- ste prijs voor goud, zilver len, 2 fauteuils 100,chimons heerlijke drank in en juwelen. Grote keuze in liaarfauteuils 22.dres- de mond, stemming, gezel- verlovingsringen, gouden, soirsj 80.theemeubels lig en U blijft gezond zilveren en verzilverde ar- f 36.—. schuiftafels f 36—, Eerste kwaliteit genever, tikelen. Het adres voor alle 3-delige bedstellen f 59.—.jOude genever, citroen, reparatiën en uurwerken I spiralen f 18.—divan f 28.— I brandewijn, advocaat, In- Steenstrnnt 16 Tel 96854 I enz. A. Boter, Nieuwstraat 9.maak, enz. Ziet onze eta- •R.inketbakkers-bonbons. G.M.C.-onderdclen aange- lage. Haarlemmerstraat 204. Beter en voordeliger. Alléén boden bij onze uitgebreide Banketbakkerij Roseleur,1 sortering auto-sloopmateri- j rsaar „VRIK.V voor een Breestraat 54, Leiden, Telef. aal. In- en verkoop van 2e I veilige trap. Maar ook voor 23571. hands auto's. H. Hövig, Hoge bezems, stoffers, dweilen, ze- Hengelsport. Grote sor- Rijndijk 399, Zoeterwoude. men- sponzen, emmers, tei- terlng hengels, riet, bamboe Sloperij Hoge Rijndijk 280, !'en- wasmanden, keukenuit- Japans, geheel inschuifbaar; Leiden, Tel. 25517. zetten, pannen, droogrekken alle soorten vistuigen, nylon,Tractatie naar ieders en verdere huishoudelijke leefnetten, schepnetten, ooksmaak, in beste kwaliteit, artikelen. Wel beter., niet op werp-hengel gebied, rui- koopt U bij fa. Franchimon, duurder. „VRIKA", Hoge- me sortering hengels en Haarlemmerstraat 204. Komt woerd 97. werpmolens etc. Sinds 50 jU even uitzoeken? Wat U jaar: L. J. den Holder, Jan'niet in de etalage ziet, vindt Plaats €en „KOERIER' Pento, Medinos, Prodent, Pastol, Ivorol, Aronal, Koly- nos, Chlorodont en Odol tandpasta. Maja, Palmolive, Castella, Lux, Karnemelk, Teer, Carbol. Zwavel en overvette grondzeep. Boven staande artikelen koopt U in Nolets Drogisterij, Mors- weg 5. G ra mof oonplaten gevr., lent, Kinderwagens Steeds de nieuwste modellen wasmachines, wringers, stof zuigers. haarden, kachels. BETALING IN OVERLEG wij betalen goede prijs! Te vens gevraagd Accordeons, Banjo's. Guitaars, Koffer- gramofoons, enz. enz. Aan geboden platen vanaf 50 ct. Pracht nieuwe Guitaars v.af 35. Koffergramofoon 25. W. Grönloh, Burgsteeg 9. Leiden. issensteeg 75/77, TelefoonU binnen. Haarlemmerstraat! fldi - 1204. Het is de weg tot SUCCES 1 Hulskamerkappen met glasplaat vanaf f 12.50 Hou ten kronen vanaf f 22.75, fraaie uitvoering. Wand lampjes compleet met kapje f 5.25. Strijkijzers f 9.90. Electr. kachels Inventum f 22. Philips gloeilampen. De Lange, Hoge Rijndijk 74. TeL OVER DE RONDE VAN NEDERLAND vindt u In ome SPECIALE SPORTETALAGE. w.arln wu U tevens de nieuwste RACE- en SPORX- ARTIKELEN tonen. BEZICHTIGT TEVENS ONZE PINKSTER-COLLECTIE RIJWIELEN WU brengen U DE BESTE MERKEN tegen de LAAGSTE PRIJZEN. r 4 Vanaf ƒ107.50 Keuze uit FONGERS, SIMPLEX. MAGNEET. B.S.A., THE DOG. MAXWELL, WAPEN VAN LEIDEN, e.a. ONZE COLLECTIE ONDERDELEN ls niet f overtreffen. Zie de etalages. HAARLEMMERSTRAAT 295 0 Reclame 3 crème kop en schotels, alleen deze week 1.25. Melkbekers 0.25, email- t le dejeuners 2 75. cactusgie ters 1.45, emaille borden 0.98. I braadpannen, koekepannen. keukenuitzetten Aangeslo- j ten by financierlngsbank I Rijnland De Lange, Hoge I Rijndijk 74. I W oningruil Aangeboden benedenwo ning te Den Haag. adres v. d. Heiststraat 13. Ge vraagd een woning te Kat- /jjk of Valkenburg Z.H. t'laats 'n Koerier 't is dé manier 'I

Nieuwe Leidsche Courant | 1950 | | pagina 5