J(rm> LEXINGTON Njord sleepte in Alphen 8 eerste prijzen weg Quick Boys werd in Numansdorp kampioen van district II NIEUWE LEIDSCHE COURANT I MAANDAG 22 MEI 1959 Twee hoofdnummers: Oude Vier en Oude Acht waren o.m. voor de Leidenaars De Vliet liet zich niet van zijn beste zijde zien DE HOLLANDIA—NJORD-JROEI WEDSTRIJDEN hebben ook Zaterdag:, de tweede dag, fraaie successen voor de jubilerende Leidse vereniging gebracht. De twee hoofdnummers voor deze gelegenheid werd ook de Oude Vier tot hoofd nummer verklaard wist Njord te winnen en de Oude Vier slaagden er zelfs in het baanrecord, dat sinds 1935 met 7.09 op hun naam stond, te verbeteren en op 6.59.8 te brengen. Er sneuvelden trouwens nog twee baanrecords, n.l. bü de vier zonder stuurman (Njord) en by de Vier A (Aegir). In totaal won Njord acht eerste pryzen, terwyl De Vliet op de tweede dag danig teleurstelde. Duizenden toeschouwers hebben deze wedstrijden gevolgd. Naast spannende nummers, waarin uitstekend werd ge roeid, waren er ditmaal ook vele, die door fouten van de stuurman of door het vangen van een snoek een onver wacht verloop hadden. Zo zal mademoiselle Tabuis, kam pioene van Frankryk, die de société nautique de Lagny (Paris) vertegenwoor digde, haar race met mej. Morelisse van De Amstel, niet spoedig vergeten. By de start was de Parisienne zodanig de kluts kwyt, dat ze de boot van haar tegen standster driemaal torpedeerde, waar door deze zonk. De Fran^aise werd dan ook gediskwalificeerd. De boot van mej. Morelisse werd onherstelbaar vernield. In de finale was mej. Morelisse in een geleende skif kennelijk nog over haar zenuwen heen. Ze verstuurde zich in het laatste stuk voor de finish, waardoor mej. E. E. v. d. Burg van De Maas won, zoals ze wilde. De finale Jonge Vier A tussen Aegir, Laga en Njord had een spannend verloop. Bij de start was het water vrij rumoerig. In het begin gaven de drie ploegen elkaar niets toe. Aegir liep toen iets uit, kreeg een halve lengte voorsprong op Laga, dat op haar beurt Njord een halve lengte achter zich liet. Njord liep echter eerst op Laga in en zette daarna een aanval op Aegir in. De spanning nam toe. Aegir verhoogde haar tem po nog, liep op Njord uit, terwyl Laga Njord weer ging bedreigen. Met een goede lengte voorsprong op de Leidenaren ging Aegir ten slotte in recordtijd als eerste door de finish. Het baanrecord werd van 7.19.6 op 7.16 gebracht. Bij het nummer dames-snelskif junio res sloeg de skif van Viking om. De Vliet kwam alleen binnen. Oude Viez van Njozd supezieuz pen, werd bewaarheid. Vanaf de start deed Njord efficiënter werk dan Nereus, dat moeite had om de juiste balans te vinden. Toen deze Vier bovendien een kapitale snoek vingen, kwam Njord twee lengten voor te liggen, welke voorsprong ze nog tot vier a vyf lengten vergrootte. Met Dutry van Haeften aan slag, wis ten de Leidenaren, ondanks de matige tegenstand van Nereus, nog een nieuw baanrecord te vestigen. Heel aardig was het nummer promi nenten Acht, waarin de „oudjes", die in het verleden tot roemruchte daden kwa men, aan het werk gingen. Njord, met dr Goslings aan slag, nam het op tegen een combinatie van Aegir, Laga en Maas. En hoezeer Njord zich ook afbeulde, de combinatie ging, met gering verschil, met de eer strijken. In de dames Acht finale stelde De Vliet, dat ook al jubileert, teleur. Hoop ging in deze race zeer snel van start en had al spoedig een halve lengte voor sprong op Laak en een lengte op De Vliet. De Vliet wist hierin geen verbete ring te brengen en ze eindigde op de derde plaats. Hoewel Willem III zich tot het uiterste inspande om Njord in het laatste num mer van de dag en het tweede hoofd nummer: de Oude Acht, goed party te geven, liep de Leidse ploeg, ook al met Dutry van Haeften 'aan slag, geleidelijk op haar tegenstandster uit. Met meer dere lengten voorsprong zegevierde Njord in de tyd van 6.29. Er was volop sfeer Naast spanning, brachten deze wed strijden ook weer sfeer met zich. Een hoempa-orkest musiceerde, Bertha was er weer met haar bloemen en de speelse watergevechten waren niet van de lucht. Een Laga-aanval op de collegium-boot van Njord kostte de nodige natte pak ken en tussen de bedrijven door werden gevel-klimpartijen ondernomen. Organisatie-mankementen Helaas werden deze wedstrijden teveel opgehouden en gehinderd door het nog al drukke waterverkeer. Waarom greep het Hollandia-bestuur, dat recht heeft om het verkeer stil te leggen, niet in? De stuurmanloze Twee heeft meer dan een uur aan de start liggen wachten, aleer er begonnen kon worden en in andere nummers werd danig last onder vonden van de schepen. Het wordt tijd, dat het Hollandia-bestuur zich van zijn taak bewust wordt. (Advertentif) De uitslagen Acht A (3e heat): 1. Laga, 6.49.8; 2. Njord, 6.55.6; 3. Triton; 4e heat: 1. Ne reus, 6.50; 2. D.D.S. 6.53; 3. Phocas; 5e heat: 1. Njord IH, 6.44; 2. Ric, 6.54. Vier zonder stuurman, finale: 1. Njord, 7.16 (nieuw baanrecord); 2. Laga, 7.19.2. Twee A, finale: 1. Viking; 2. Laga. Stijl vier junior: 1. Nereus; 2. Spaarne. Overnaadse twee finale: 1. Die Leythe, 8.42; 2. Nereus, 8.59.4. Skif A finale: 1. Njord, 8.45; 2. De Hoop, 8.17.6. ernaadse vier (4e heat): 1. Rlc, 7.46.2; 2. Viking, 7.48.2; 5e heat: 1. Laga n, 7.33.6; 2. Njord (Laak werd gediskw.); 6e heat: 1. Laga, 7.40.4; 2. Ric H, 8.0.15. Dames snelskif sen. Ie heat: 1. Am- stel; (Parijs werd gediskw.); 2e heat: Jonge Vier A finale: 1. Aegir, 7.16 (nieuw baanrecord); 2. Njord; 3. Laga. Jonge Acht B: 1. Triton, 6.23; 2. Ne reus, 6.28.4. Oude Vier finale: 1. Njord. 6.59.8 (nieuw baanrecord); 2. Nereus 7.18. Prominenten acht: 1. Comb. Aegir, La ga en Maas; 2. Njord. Lichte vier, finale: 1. D.D.S., 7.26; 2. Triton, 7.59. Jonge Twee B, finale: 1. Njord, 8.19.4; 2. De Laak, 8.29. Dames snel vier jun. finale: 1. Nereus, 4.14.4; 2. D.D.S., 4.23.8; 3. Argo. Dames snel skif jun. finale: 1. Viking, 4.45.6; 2. Vliet. 4.55.6. Stuurmanloze twee (finale): 1. Njord, 7.45; 2. Hoop. 8.06. Dames snel vier sen. (finale): 1. Spaar- na. 4.6; 2. Vliet. 4.11.5; 3. Nautilus. Dames Acht (finale): 1. Hoop, 3.51.8; 2. Laak; 3. Vliet. Dames snel skif sen. (finale): 1. Maas; 2. Amstel. Jonge Acht A (finale): 1. Njord, 6.31; 2. Nereus; 3. Laga. Overn. Vier (finale): 1. Ric, 7.44.4; 2. Laga I, 7.47.4; 3. Laga II. Jonge Vier B (finale): 1. Triton, 7.19.4; 2. Njord, 7.28; 3. Spaarne. Dames Quadruple (finale): 1. Nereus 4.17; 2. Viking 4.18; 3. Vliet. Oude Acht (finale): 1. Njord, 6.29; 2. Willem III. (Advertentie) 85 ct De sigaret die Nederland heeft veroverd! Als er één sigaret is, waar van men zeggen kan, dat ze Nederland „in no time" heeft veroverd, dan is het zeker LEXINGTON. Daar is maar één reden voor: de uitmuntende kwaliteit. LEXINGTON is een lekkere sigaret, met het fijne aroma, dat alleen sigaretten hebben, vervaardigd uit „de beste Amerikaanse tabakken". LEXINGTON is altijd vers want ze vliegen weg. AMERICA'S BEST TOBACCOS Noch de Katwijkers, noch de Numansdorpers kwamen tot scoren Aan SPANNING heeft het Zaterdag In Numansdorp niet ontbroken tydens de wedstryd tussen de beide 3e klas-kampioenen Quick Boys en N.S.V.V. Om beurten zagen we de aanvalslinies aan het werk en even zovele keren werden de pogingen tot scoren afgeslagen. De verdedigingen van beide clubs vorm&en dan zonder twyfel het beste deel der ploegen. De voorhoeden maakten dikwijls fouten by kansen, welke niet te missen leken. Het weer was ideaal, windstil, hetgeen einig voorkomt. Hot veld was zeer ef- ïctvol. De verstandhouding was opper best, al had de arbiter tegen Jiet einde aar onze smaak wel iets flinker kun- en optreden. Opvallend was het, dat de bezoekers ïstig speelden, terwijl alles er op wees, dat het voor de Numansdorpers zaak was te winnen, wilden zij een kans op de titel behouden. Het valt dan ook te begrypen, dat vooral bij de thuisclub meermalen volledige mistrappen en ver keerd verstaan van elkanders bedoelin gen 5 zeg gen willen, dat het spel der Katwijkei xperieur zou zijn geweest. Integendeel, we hebben Quick Boys in het verleden heel wat beter zien spelen het wil ons voorkomen, dat in het onder de voorhoede verbetering be hoeft. De verdediging met keeper Bauw de linksback is prima en het was soms i lust om het werk van deze knapen kade te slaan. Ook de centcrhalf is uit het goede hout gesneden, al speelt hij ook niet het tegenwoordig gewenste ■plicht?) S.S.-systeem. an de andere zyde vormden de ver dedigers het beste deel van de ploeg. Op de linksbuitenplaats stond een nieuwe ling en na een bepaald zwak begin, toon de deze jongeling van 17 jaren, dat hij in de toekomst een zeer nuttig speler kan worden. In de eerste helft waren er minder scoringskansen dan in de tweede. In merking genomen het zeer goede werk van beide keepers, hadden verscheidene schoten toch beter gericht dienen te 1 den; het resultaat zou dan stellig ders zijn geweest. De kans om te wir is er voor de thuisclub beslist gew. doch deze werd niet benut. Het zwakke spel der beide aanvals linies en het goede werk der verdedigin gen was dan ook de oorzaak van het feit, dat de wedstrijd eindigde zoals deze was begonnen. Dit betekent, dat Quick Boys kampioen werd van district II. Interdeparmentaal zwemtoumooi het Op Zaterdag 24 Juni gemeentelijk zwembad te Voorburg het 3e interdepartementale zwemtournooi worden gehouden. Gestreden zal worden om de „contactraad-wisselbeker" Hoe de voetbal Zaterdag tolde Om het kampioenschap 3e klas (district II): NSVVQuick Boys 00 (Quick Boys kampioen) Promotie/degradatie 3e klas: Li: BoysJAC 15 (JAC promoveert); Groote LindtZWSH 31. Om de KNVB-beker <6e ronde): De ZwerverExcelsior P 02; Groote Lindt —Oranje Wit (Gr. L. no); TOGR—Ex celsior M 32; NoordwijkDOVO 23; ARCKennemerland 31. Zaterdagmiddagbeker LVB 4e ronde: ARC 2—Leiden 41. Zaterdagmiddagbeker LVB: Rooden- burg 2Quick B. 2, 5-3. 2e KI. (A) LVB: PBOV 1—MSV 1, 9-1. 2e KI. B: VWS 2—Lisser B. 3, 1-2. 3e KI. B: Valken B. 3—Sleutels 2, 1-3. Zaterdagmiddagbeker LVB: Katwijk 2 Noordwijk 1, 2-4. Junioren wisselbeker: Quick B. (b)- Noordwijk (b) 10; Quick Boys (a) Noordwijk (a) 4-2. Adsp. F: Noordwijk (c)Quick B. 0 3-3. Overzicht Quick Boys is Zaterdag kampioen vj district I der 3e klas geworden- In de uitwedstrijd tegen de NSVV brachten de Katwijkers het tot een puntloos gelijk spel (00), zodat zij 3 en de Numans dorpers 1 pt behaalden. Proficiat Quick Boys en veel geluk in de wedstrijden tegen Huizen om het landskampioen- Na de 15 nederlaag, die Lisser Boys tegen JAC leed, is niet alleen JAC in de 3e klas teruggekeerd, maar is ook de kans, dat Lisse een 3e klasser rijk blijft, zeer gedaald. „Monster", de derde gegadigde, heeft uit twee wedstrijden nog één punt no dig om eveneens te promoveren. Men zie de stand: JAC 3 1 2 4 7—2 „Monster" 2 1 1 3 32 Lisser Boys 3 1 2 1 3— Nu ook „Noordwijk" op vrij onver wachte wijze door DOVO werd uitge schakeld, is Leiden e o- alleen nog door ARC in de wedstrijden om de KNVB- bcker vertegenwoordigd. De Alphenaren. die zich steeds als ware „cupfighters" ontpoppen, versloegen Kennemerland met 31. Het tweede elftal van ARC verdedig de gelijkertijd de belangen van het ste elftal, door Leiden met 31 voc LVB-beker uit te schakelen. En dat ter wijl Leiden ARC 2 in de 2e ronde had geklopt! Bondselftal-Middlesex Wanderers op 24 Mei Het Bondselftal, dat 24 Mei te Den Haag een wedstrijd zal spelen tegen de Middlesex Wanderers, is als volgt samen gesteld: Doel: Hato (Curasao); aohter: Matrona (Curagaoo) en De Jong (ADO); midden Schwenöke (HBS), Bauman (ADO De Kubber (VUC>; voor: Roozen (Haar lem), van der Vegt (HBS), van Geen (Scheveningen), Langelaan (HBS) en Groeneveld (Haarlem). Reserves: Kok (ADÖ). Walham (HBS Loof (ADO) en Röhrig (HBS). Het Bondselftal voor Zaterdag 27 Mei Het Bondselftal, dat Zaterdag 27 Mei te Utrecht een wedstrijd zal spelen tegen de Middlesex Wanderers, is ais volgt sa mengesteld. Doel: Kraak (Stormvogels); achter: Potharst (Ajax) en van der Sluis (BW); midden: van der Hoeven (Ajax), Terlouw (Sparta) en Stoffelen (Ajaxi; voor: Roo- zenburg (Sneek), Rijvers (Nacz), Michels (Ajax), Lenstra en Hofma (Heerenveen Reserves: Saris (BW), Huybregts (B Wl, van der Harst (Ajax) en Lakenberg (Blauw Wit). „Noordwijk" definitief „ui (gebeierd" Noordwijk werd Zaterdag voor de vol gende bekerronde resoluut uitgeschakeld een in alle opzichten superieur spe lend Dovo. De gasten namen vanaf het begin het spel volledig in handen en Noordwijk kon daartegenover slechts een erbarmelijk. menhangend voetbal stellen, zodat het al spoedig duidelijk werd wie i olgende ronde zou uitkomen. Toch duur de het nog geruime tijd voordat Dovi leiding kon nemen, en vóór de rust v v. d. Wiel dan ook slechts één keer ge passeerd. Daarna zetten echter Klum- penaar c.s. een onverbiddelijk offe in, dat met twee doelpunten werd be- Kort voor het einde kwamen de Noord- wijkers tot de ontdekking, dat het toch te gek was alleen de gasten te li voetballen, en zowaar gelukte het de voorhoede nog twee goals te maken, echter meer was dan de thuisclub kwam. De gasten speelden een vlotte, leven dige partij voetbal, goed teamwork hoorlijk over de vleugels. Welk systeem „Noordwijk" volgde, was ons niet duide lijk, of het moest het „trap maar raak' systeem zijn? Pemix II—Fiks I 2—1 Volgens de verwachting, is dit ee spannende wedstrijd geworden, met ee behoorlijk spelpeil, die door Pernix i gewonnen met 2-1. Desondanks was Fiks de sterkste in het veld. De wedstrijd begon direct al in hoog tempo, met de thuisclub iets in de meer derheid. Fiks wist het eerst te doel punten door een dame, maar Pernix diende direct van repliek en de stand was 1-1. In de volgende opstelling was Fiks steeds de sterkste, maar ze wist dit niet in doelpunten uit te drukken. Na de rust zag het er naar uit, dat Fiks zou gaan winnen, maar het mocht niet zo zijn. Na 20 minuten spelen wist Pernix de leiding te nemen. En al zwoegende kwam het einde van deze hoog tempo gespeelde wedstrijd. J.A.C. versloeg Lisser Boys en promoveerde naar 3e klasse De Boys zullen wel moeten degraderen Een „verdiende" tooi Na EEN VEELBEWOGEN SEIZOEN is J.A.C. het fel begeerde 3e klasseschap te heroveren, op de degradafie-candidaat Lisser Boys nodig en alles wat Hagenaa gerust gemoed op de afloop. Daarvoor was de tegenstand van Lisse geweest in de wedstryd, die vorige week in Den Haag werd gespeeld. ■n slotte in geslaagd, Het bleek echter Zaterdag al spoedig, dat J.A.C. zou winnen, want de tegen stand van de Lissenaren was ditmaal be duidend minder, waaraan het feit, dat zij noodgedwongen met een drietal inval lers moesten uitkomen, niet vreemd zal zijn geweest. Toch hadden wij een veel fellere tegenstand van de Lissenaren verwacht. Nu leek het allerminst een ploeg, die voor haar laatste kans vocht. Het scheen of de thuisclub zich van haar onmacht bewust was en by voorbaat het hoofd in de schoot legde. Ook ditmaal weer bewees Lisser Boys. zoals trouwens reeds het gehele seizoen, haar onmacht om te scoren. Nu is het aantal kansen, dat haar voorhoede voor rust kreeg, maar uiterst gering geweest. Door een beter spel en ook een veel betere opbouw van de aanvallen, die diep door de toch al niet sterke verdediging de thuisclub sneden, profiteerde JAC veel beter van de kansen en het wekte dan ook helemaal geen verwondering, dat reeds kort na de aanvang Vroon met een welgericht schot van korte afstand de score opende. Daarbij bleef het niet. Fel bleven de Hagenaars op de bal zitten, In tegen stelling met de thuisclub. Na ruim een kwartier spelen, scoorde Vroon ten twee den male, ditmaal met een fraaie kopbal. Nog was het niet genoeg en toen een corner van links prachtig voor het Lisser doel zweefde, was Hokke er snel by om met een fraaie kopstoot de derde goal te maken. Het was dezelfde speler, die kort voor rust nog een vierde doelpunt aan de score toevoegde, door, snel door bal, de doelman te passeren, voordat deze kon ingrijpen. Het bleek na rust alras, dat beide par tijen zich met de uitslag hadden ver zoend, want veel moois werd niet meer geboden. Vooral niet toen Hokke nog een vijfde doelpunt had gemaakt. Toen eindelijk scheen Lisser Boys te beseffen, dat dit toch wel een zeer roem loos einde betekende en kwamen zij in het offensief. Door goed doelmanswerk van Vrijenhoek In ook het slechte schie ten van de Lisser voorhoede, bleef de aanvalswoede tot een doelpunt beperkt. Zo won JAC deze vrij kleurloze wed strijd met 51, waarmede het in 1947 verloren gegane 3e klasserschap werd heroverd. Met dit feit feliciteren wij de oranjehemden van harte. De strijd is gestreden. De jonge Acht A van Njord is zegevierend de finish gepasseerd en won de zilveren acht van de heer Couwen- berg. Op de achtergrond Laga en Nereus, die Njord de zege niet cadeau deden. RIJNSB. BOYS—A.S.C. 4—11 In de bekerwedstrijd, die Rijnsb. Boys Zaterdag op haar terrein tegen A.S.C. speelde, heeft de thuisclub een pijnlijke 411-nederlaag te slikken gekregen. Da A.S.C.-crs deden met de Rijnsburgers wat ze wilden en zo stonden, na nog geen 20 min. spelen, reeds met 05 voor. Met rust was de stand 16 en dat het daarna slechts 411 voor de gasten werd, kwam doordat de Oegstgecstenarcn zich in het laatste deel van de strijd aan show-voet bal te buiten gingen. Er zal in de komende maanden heel wat aan de Rynsbu:gse ploeg „gedok terd" moeten worden! Competitie van de C.K.B. Grote zege van Rotterdam-Zuid op Vriendenschaar (9-3) PERNIX SLOEG EXCELSIOR Ons Eiland 3 kampioen van 4A De eerste klasse C.K.B. heeft Zater dag twee uitstekende wedstrijden ge bracht en wel tussen Vriendenschaar en R'dam-Zuid en Excelsior en Pernix. Het waren twee hoogtepunten uit deze com petitie en Rotterdam-Zuid heeft een verrassend grote overwinning geboekt De Hardinxvelders gaven in het veld uitstekend partij en het werd dan ook een prima wedstrijd. De Rotterdammers hadden de grote overwinning (93) uit sluitend te danken aan een veel beter verzorgd schot. De ruststand was hier 3-1. Pernix speelde in Delft tegen de oude rivaal Excelsior en naast een prima wed strijd speelde hier de spanning een grote rol. Excelsior leidde met de rust met 43, maar de Leidenaren gaven de moed niet op en wonnen met 65. VES had inderdaad niet veel moeite met ODI en stuurde de Schiedammers met een 17 nederlaag naar huis. DIO won na span- Pernix won na bijzonder spannende strijd met 6-5 van Excelsior Pernix 2 versloeg Fiks met 21 MET RECHT heeft Pernix enigszins tegen de wedstryd in Delft tegen Excelsior op gezien. Het is een waar „korfbalgevecht" geworden en ongetwijfeld hebben de toeschouwers van deze bijzonder goede wedstrijd genoten. Het verjongde Pernlx- twaalftal heeft de beste wedstryd van deze competitie gespeeld en aangezien Ex celsior een sterke ploeg in het veld bracht, was h?t logisch dat om de punten moest worden gestreden. de Leidse aanvoerder cn toen na 8 min dezelfde speler, na enkele goede aanval len van dit vak, van ver inschoot, leek Pernix regelrecht op de overwinning af te stevenen. De wisseling toonde dat het lang zo ver nog niet was. De tweede Delftse aanval bleek vaarlijk en het duurde niet lang of dit vak besloot een goede combinatie met een voltreffer (12). Bram Mader bracht echter spoedig daarop weer opluchting met een zeer mooi ver schot (13). toen begon voor Pernix de moeilijkste periode. De enige fout. die door de Lei denaren was gemaakt, was het juist iets te weinig fel verdedigen en dat werd de Oranjekragen tot de rust noodlottig. Ex celsior scoorde tegen (23) en maakte daarna niet alleen gelijk (33), maar wist nog voor rust de leiding te nemen (4—3). Het pleit voor Pernix, dat men zich hierdoor niet uit het veld liet slaan. Vooral de dames speelden na rust tegen de forse Delftse dames een uitstekende partij en ging de strijd voor rust gelijk op, daarna nam Pernix door een kleine meerderheid het heft in handen. Na 10 de stand weer gelijk, na goed doorzetten van Arie van Zoest (44), tempo ging de strijd voort en 25 min. te spelen, zette Pernix een eind spurt in, waarop Excelsior het juiste woord schuldig bleef. Na goed onder scheppen in het Pernix-middenvak kreeg de aanval een kans en het verre schot van Niek v. d. Meij trof doel. De stand was 20 min. voor het einde weer gelijk <55) De Leidse verdediging zette zich voor de laatste maal schrap, het midden vak speelde uitstekend en de aanval los te gevaarlijke schoten. Ongeveer 10 min. voor tijd had Henk v. d. Vegte na een aardige combinatie succes en scoorde het winnende doelpunt (65). want de Delf tenaren kregen in de resterende tijd geen kans meer. Een uitstekende wedstrijd, die zeker verdiend door Pernix werd ge- Pernix 3 leidde met de rust tegen het vierde met 20, maar Pernix 4 scoorde daarna tegen (2—1). In het laatste kwar tier stelde Pernix 3 met twee doelpunten de zege veilig (41). Pernix 5 behield haar kampioenskan- •n door middel van een tegenvallende zege op T.O.P. 2. Met slechts 10 bleven de Leidenaren de baas. Fluks 3 was veel sterker dan Pernix 7, it een 101 nederlaag te slikken kreeg. nende strijd van Thor met 32 en dat was de juiste verhouding. De le kl. Zuid-Holland-Noord leverde een verrassing op. Tonego wist n.l. de eerste overwinning te behalen (42) en nog wel op DES. dat op de tweede plaats staat. Pernix 2 won na spannende strijd van Fiks i21) en mede door het feit, dat Blauw-Wit van VEO wist te win nen (12), gaat de strijd om de tweede plaats maar liefst tussen niet minder dan zes twaalftallen! In kl 2A kwam geen verandering in de stand, doordat alles normaal verliep. Pernix 3 won van Pernix 4, dat felle tegenstand bood (41) en Ons Eiland won met duidelijke cijfers van TOP (26). Fluks boekte de grootste over winning. Met niet minder dan 211 ging het Rijnsburgse DAW tegen ae Noordwijkers ten onder. Voor Pernix 5 wordt de situatie in kl. 3A steeds gunstiger, hoewel Pernix 5 zelf maar zeer matig met een 10 zege op TOP 2 voor de dag kwam. Concur rent VKC verloor echter van Ons Eiland 2 met 42 en is hierdoor naar de 3e plaats afgezakt. Katwijk bleef nog vol ledig in de running, want het won met 14 van Fluks 2 en de Katwijkers vor men. momenteel op de tweede plaats, de grootste bedreiging voor Pernix 5. Fixs 2 zegevierde volgens de verwachting over DAW 2 (5—2). Reeds één kampioen is bekend en wel Ons Eiland 3. dat door een 140 over winning op Warmond 2 het kampioen schap van kl. 4A behaalde. Onze geluk- Fluks 3 nam tegen Pernix 7 geen halve maatregelen en won met 101. De uitslagen luiden: le kl. C.K.B: ExcelsiorPernix 56; VriendenschaarRotterdam Zuid 39; VES—ODI 7—1; DIO—Thor 3—2. le kl. Z.-H. N.: Pernix 2—Fiks 21; TonegoDES 42; VEOBlauw Wit 12; KVSOranje Nassau uitgesteld. 2e kl. A Z.-H. N.: Pernix 3—Pernix 4 4—1; TOP—Ons Eiland 2—6; DAW— Fluks 2—11. 3e kl. A Z.-H. N.: Pernix 5—TOP 2 1—0; Ons Eiland 2—VKC 4—2: Fiks 2— DAW 2 5—1; Fluks 2—Katwijk 1—4. 4e kl. A. Z.-H. N.: Fluks 3—Pernix 7 101; Ons Eiland 3Warmond 2 14^-0 (Ons Eil. 3 kampioen). In verband met de vele seriewedstry- den, die op Tweede Pinksterdag «or den gehouden, staat de competitie a.s. Zaterdag In geheel Zuid-Holland stil. Voor a.s. Woensdagavond zijn enkele in haalwedstrijden vastgesteld: le kl. Z.-H. N.: Pernix 2—VEO (7 uur, W: rda); DES—Blauw Wit. 3e kl. A Z.-H. N.: Fluks 2—DAW 2. OLYMP. SPELEN TE MELBOURNE Het congres van het Internationaal Olympisch Comr.é besloot de zomerspg- len. welke in 1956 te Melbourne worden gehouden, vast te stellen in de laatste van October en de eerste we zie November. (Advertentie) A GOLUKm AN I» PUKE V I K l, I N I A SU Ad *85 CENT

Nieuwe Leidsche Courant | 1950 | | pagina 3