Ring Leiden en Omstreken schreef weer een nationaal concours uit Haring-inleggerijen zorgen voor een geliefkoosde DELICATESSE NIEUWE LEIDSCHE COURANT 3 VRIJDAG 19 MEI 1936 Gaat 't mis met onze zangverenigingen Sleutelstad-traditie leeft nog: 24 koren schreven in Het bestuur van de Ring van Christelijke Zangverenigingen „Leiden en omstreken" had ook dit jaar weer een nationaal zangconcours uitgeschreven. In de, „feestgids" vertelt de concourssecretaris, de heer H. J. Renee, het een en ander over de voor bereidingen. Na diepgaande besprekingen werd besloten, zich niet aan te sluiten b\j de voor kort opgerichte organisatie „Centraal Comité Vocaal Concourswezen" (VOCO), maar op de oude voet voort te gaan. Men ontveinsde zich niet, dat dit een vraagstuk betekende. Zou de inschrijving voldoende worden? Verscheidene con coursen konden zelfs door een te geringe deelneming dit jaar niet doorgaan. Uit eindelijk is het toch nog meegevallen. Het bestuur prees zich daarom gelukkig, dat 24 verenigingen zich hebben aangemeld. Intussen wijst dit. naar onze mening, op een verschijnsel, dat waard is. met alle ernst bekeken te worden. De be langstelling voor het beoefenen van de zang schijnt te verminderen. We konden di't concluderen uit het vrij gering aan tal k-oren, dat in dit concours uitkomt, maar ook uit het onbevredigend aantal leden van de koren. Waar blijven de jongere krachten? Zijn misschien andere concurrerende factoren de schuld van dit luwende enthousias me? Indien dit het geval is, zal men zich zo spoedig mogelijk moeten beraden, an dere wegen in te slaan. Woensdagavond Toen de voorzitter, de heer G Goed hart, het concours Woensdagavond open de, was de Stadsgehoorzaal nog maar slecht bezet. Alleen de twee of drie ko ren, die onmiddellijk aan de beurt wa ren, gaven acte de présence. Spr. heette de aanwezigen welkom, in 't bijzonder de voorzitter van het ere-comité, de burgemeester van Leiden. Burgemeester jhr. mr F. H. van Kin schot was verheugd, dat 24 verenigingen Inschreven. Hieruit blijkt ook de goede naam, die Leiden bezit. Spr. hoopte, dat het concours zou slagen en bijdragen, de zangkunst op een hoger plan te bren gen. De organisatie was uitstekend1 geregeld. Geen enkel incident verstoorde de re gelmatige afwerking van het program ma. Het opkomen en afgaan van de acht koren verliep rustig. De jury haastte zich niet, zodat het telkens nogal lang duurde, voor de bel klonk. De acoustiek van de Gehoorzaal is verre van .voortreffelijk, zodat deze fac tor wel degelijk als een tegenwerkende in rekening moest worden gebracht. Over 't algemeen werd er goed gezon gen, maar we kregen toch de indruk, dat sommige verenigingen nog wat meer werk van de voorbereiding hadden kun nen maken. Vooral de uitspraak en de verantwoord- muzikale voordracht konden we niet altijd onverdeeld prijzen. Op deze beide zeer belangrijke elementen zal meer ge let moeten worden. De beslissing van de jury, samenge steld uit de heren Jac. Bonset, Willem van Laar, Leo Smeets en Isr. J. Olman, luidde als volgt: 1. 4e Afd. gem. koren: „De Lofstem", Alblasserdam, dir. J. van Steenis (ver plicht werk: „In 't Bosch" van Lep Smeets; vrij werk: „Hymne aan de Vre de" van Andreas Romberg): le prijs met 303 punten. 2. 3e Afd. gem. koren: „Hosanna", Vijfhuizen, dir. A. Bak („Voorjaar" van Olivier Knoop en „Ecce, quomodo mo- ritur" van Jac. Handel): 3e prijs met 257 punten. 3. 2e Afd. gem. koren: „Soli Deo Glo ria", Werkendam, dir. Hans Hoven („Mor genzang" van Leo Smeeets en „De Nacht" van Piet Zwager): le prijs met 320-pun ten. 4. le Afd. gem. koren: „Slikkerveer's Zangkoor", dir. A. G. van Schuppen („Daar kwamen drie koningen met een ster" van Jac. Bonset en „Troost" van Fred. J. Roeske): le prijs met 339 pun- 5. „Hosanna", Benthuizen, dir. M. Kouprie („Avondvrede" van Herm. W. de Wolff): 3e prijs met 237 punten. 6. 3e Afd. mannenkoren: „Zwijndrechts Dubb. Mannenkwartet", dir. G. Groen- hart („O, Domine, Jesu Christe" en „Goeden Nacht", beide van Fred. J. Roeske): le prijs met 328 punten. 7. le Afd. mannenkoren: „Aalsmepr's Chr. Mannenkoor", dir. P. Heins („Een meiske zong" van Willem Landré en „Tehuis" van Jac. Bonset): le prijs met 334 punten. Willem Landré en „Popule Meus" van Palestrina) le prijs met 351 punten. 11. Aid. uitmuntendheid mannenkoor: Dubbel-mannenkwartet „Frisia Cantat", Leeuwarden, dir. S. Triemstra („Sanctus",' van Wettig Weissenborn en „Vinota", van Abt) 2e prijs met 287 punten. 12- Eerste afd. vrouwenkoren: „Har monie", Ilpendam. dir. Ps- Broers („Herfstliedje", van Olman en „Vrede" van Olivier Koop) le prijs met 335 pnt. 13 Aid. uitmuntendheid gem. koren: „Arti Vocali", Den Haag, dir. Guno Smeets („Troost" van Roeske en „Pueri Hebracorum" van Palistrina) le prijs met 352 punten. 14. Ere-afd. gem. koren: ,DE S." Den lip, dir. Ps Broers („Kruisklaght" en „In 't Woud", beide van Bonset) le prijs met 348 punten. In Noord-Holland zingt men blijkbaar graag (koren met veel leden) en goed. Dirigent Ps. Broers wist met beide koren zelfs twee eerste prijzen te bemachtigen. Joh. i W. „Looft den Heer' der Keur Jr („Troost" van Fred. J. Roeske en „Boerenklompjesdans" van W. F. Kools): 2e prijs met 281 punten. Persoonlijk waren wij het met de jury eens; behalve wat betreft koor 1, dat we te hoog, en koor 8, dat we te laag getaxeerd achtten. Donderdagmiddag De papieren van het tweede deel van het concours stonden hoger genoteerd dan van liet eerste. Dat lag aan de be tere zangkwalitiet en de veel grotere belangstelling „van buiten af". De mu zen moeten het wel met haar negenen tegen Koning Voetbal afleggen, laat Ter correctie vermelden we nog even, dat de heer Isr. J. Olman, Woensdag avond als jury-lid niet aanwezig was en dat hij gistermiddag de heer Leo Smeets verving. De jury is dus ook hier, als naar gewoonte, driedelig. De voorzitter opende op dezelfde wijze als Woensdag Deze keer namen zes koren aan de wed kamp deel Het dubbelmannenkwartet „Frisia cantat" een naam, die nadrukke lijk ontkenning van een oude onjuiste bewering is, was de enige deelnemer, die de rest van het land buiten het Wes ten om vertegenwoordigde. Deze he ren waren helemaal uit Leeuwarden ge komen. Volgens voorzitter Jac. Bonset was er deze middag „uitstekend" gezongen (dit in tegenstelling met Woensdag, toen hij het predicaat „goed" toekende). Boven dien waren er verschillende „goede op vattingen". waarover hij zijn vreugde uitsprak. We konden ons met de uitslag heel wèl verenigen. Deze middag viel er werkelijk veel goeds te waarderen. Nog op te merken valt. dat tot nu toe geen enkele deelnemende vereniging be slag wist te leggen op de „eerste prijs A", waarvoor een puntenminimum van 360 wordt vereist, dwz. een gemiddeld waarderingscijfer van tenminste 9. Maar w'ie weet, wat de Vrijdagavond nog aan verrassingen oplevert! Er waren gistermiddag vijf eerste prij zen (B) en één tweede, verdeeld als 9. Derde afd. mannenkoren: ,De Bus- sumse Zangers", dir. Gerard Leenders („De Mulder" van Otto de Vaal en „Ave Cesar" van Roeske): le prys met 335 punten. 10. Eerste afd. mannenkoor: „Oefe ning Kweekt Kunst", Amsterdam, dir. Gerard Boer („Een meiske zong", van In Amerika is een nieuw groente- en vruchtenconserveringsmiddel gemaakt, subtiline geheten, afkomstig van een microbe die in het hooi voorkomt, waar bij de kooktijd tot 5 a 10 minuten (t'hans 40 a 60 min.) wordt teruggebracht, zon der dat smaak, kleur of andere eigen schappen worden aangetast. HAVENARBEIDER ONDER BALEN CELLULOSE VERPLETTERD In de Rotterdamse haven vielen bij het overladen zes balen cellulose uit een hijskraan naar beneden. De 36-j. arbeider W. de Waart kreeg een baal op het hoofd en werd op slag gedood. De 37-j. L. T. v. d. Wal werd gewond. AVIFAUNA GEOPEND Tijdens de openingsrede van burgemeester Witschey. Op de achtergrond van het rijk-versierde podium ziet men een grote foto van de Koninklijke Familie. Foto N. van der Horst. Vogels trokken weer duizenden belangstellenden Maasstadbewoner eerste betalende bezoeker van „Avifauna" Een alleraardigst moment was Woensdag by de opening van „Avifauna", toen drie dochters van de heer G. v. d. Brink voor de microfoon plaats namen en in een leuk gedicht, op de wijs van „Hup Holland, hup", de wording van het vogelpark bezon gen, veel medewerkers dank brachten en tot slot „de baas" een ode brachten. De refreintjes werden uit volle borst meegezongen en een groot aantal hoera's op de heer Van den Brink werd spontaan uitgebracht. Nadat burgemeester Witschey met een i Vuuren uit Rotterdam. Woensdagmiddag handdruk aan de heer G. van den Brink brachten kinderen van alle scholen uit de het park voor geopend had verklaard, is Rijnstreek een bezoek, aan de vogeltjes. bij loting de stichter door vele honderden gefeli citeerd. Dr C. G. Cannegieter, Ned. Herv emeritus-predikant, sprak enkele woor den van gelukwens en dank voor de mi crofoon, namens allen. Onder hen, die van hun belangstelling blijk gaven, was ook oud-minister dr Deckers. Verschillende oud-Alphenaren, die het geheel allen -fantastisch" noem den, waren aan de wandel. We noemen: mr F. M. A. Schokking, mr F. A. Helm- strijd en ir J. D J. Waardenburg. Zij genoten niet slechts van de schoonheid van de tuin, maar ook van de ontmoe ting van oude bekenden. Allen genoten later ook in het restaurant Maar tenslotte moesten er toch zaken worden gedaan: de eerste betalende be zoeker van het park was de heer P. van (Advertentie). Uit elke klas en. Men heeft wel speciaal ge- de jeugd, óók bij het aanbren- de naambordjes der vogels op de kooien. Het kan slechts tot blijdschap stemmen, dat daarbij herhaalde malen srwezen wordt naar de. Schepper, ook in de vogels. Op Hemelvaartsdag heeft niemand dus ook Avifauna niet het weer méé- gehad. Toch passeerden enkele duizenden de controle, vooral in de middag, toen de regen wat ophield. Het Avifauna- vaartuig. een grotere salonboot dan aan vankelijk in de bedoeling lag. maakte ondanks het sombere weer verscheidene merentochten. De politie, die alle verkeer ook bij de opening zo voor treffelijk regelde, heeft ervaren, dat zij belangrijke taak heeft bijgekre- gen. Zestien jaar voor scheepskapitein Aben De 43-j. voormalige stuurman bij de !rote vaart F- J. M. Aben door de R. v. C. tot 16 jaar veroordeeld (B.G.-vonnis 20 jaar). Hij had gedurende de bezetting kustvaartdienst tussen Nederland Zweden onderhouden en de verrader Anton van der Waals naar. Scandinavië gebracht. Hij heeft ook als V-man de vijand gewerkt. Dievenbedrijven te Katwijk Eigen haven ook voor deze bedrijven van groot belang (Van tekent voor elke visliefhebber kerny. Om van deze delicatesse te smul len behoeven we niet naar Katwyk te gaan, maar wel is de kans groot, dat de haring, die we consumeren, in een van de Katwykse inleggeryen is klaar gemaakt. Daar de inleggerijen in hoofdzaak verse volle haring verwerken, bestaat er bij deze firma's groot belang bij het bezit ten van een Katwijkse vissershaven. De grootste drukte valtjn de maanden Sep tember tot eind Januari. Duizenden en nog eens duizenden harinkjes worden dan verwerkt. Men kan het werk niet „sober" noemen, want -de haring moet op en top schoongemaakt worden, opdat het publiek dit kostelijke product zo uit het Toch zit er vaart in, want een grote machine draait er per uur heel wat door. In een dezer bedrijven, waar we een kijkje gingen nemen, was juist zo'n ma chine in bedrijf gesteld. Niet minder dan 2400 haringen passeren per schillende snij-apparaten, prachtig gerei nigd en niet één mislukt. De ingelegde haring is een product, dat bijna alleen in het binnenland wordt geconsumeerd; de export betekent niet veel. Duitsland neemt wat af en België komt langzamerhand ook over de brug. De meeste bedrijven zetten hun produc ten rayonsgewyze af. Slechts een enkele werkt met „langere armen." Wie een fijnproever is op het gebied de heerlijke zure wil beslist niet an ders dan ingelegde maatjesharing. Deze gaat bijna geheel in vaten. Dat heeft een reden, en wel deze: wanneer de haring in potten staat, komt de zon de harinkjes achter de ruiten beschijnen; t spoed smelt dan de huid weg, wat aanzien, dat reeds smakelijk is. doet dwijnen en de waarde verminderen In België i het de ge' er af te halen, 's Lands wijs, 's lands eer De straathandel neemt ook het liefst eei vaatje haring. De bedrijven hebben dai ook hun eigen kuipers. Een lange rij stenen vierkante bakken vormt de ruimte waar de blanke harin gen in het zuur liggen te wachten verdere behandeling. Zo'n bakje vol kan veel liefhebbers een harinkje levt 35.000 liggen er te weken. Na de machine gepasseerd te zijn, worden de r leeggestort op de sorteertafels, rappe handen soort bij soort werpen. En dan de vaten en potten in. Deze worden voornamelijk door me vuld. De sterkere mannenhand is nodig er de sluiting op aan te brengen. Afval gaat naar de vismeelfabrieken. VOETBAL IN BOLLENLAND Zaterdag-elftal boog het hoofd na dapper verweer Zondag-ploeg, hecht en soepel, won met 43 Een kwartier voor tijd scheen het dan toch nog te zullen gebeuren: Dannys, de kleine Ter Leede-man, had een center gelanceerd naar de rechtervleugel, waar zijn ploegmaat Harskamp haast briesend van strijdlust de bal op zyn slof nam. Weliswaar kon doelman Kortekaas de bal nog even toucheren, maar de parate A. van Rooyen gaf Kortekaas geen gelegenheid zijn vuist nog eens uit te steken: 34. Die doelpunt stak de Zaterdag-ploeg pas goed in brand. heen en schoot hard op doel. De wanhopig uitgestoken vuist van Baak Dannys moet voor de verdedigers der blauwe Zondagploeg wel een nachtmerrie geworden zijn. Hij zwierf onvermoeibaar var de rechtshalfplaats naar de linker vleugel: waren er hoekschoppen te ne men en dat gebeurde het laatste kwar tier nog al eens! hij priemde ze zó scherp voor het doel. dat de zelfbewuste verdedigers der Zondag-ploeg hun glans verloren. Zij gaven voor het doel geen staaltjes hogeschool-voetbal meer weg; het werd nogal eens een haastig terug gespeelde bal op Kortekaas. Het Zaterdag-elftal ging nu hameren. In een paar minuten tijds had het ineens een slaglinie opgesteld: glanzende centers van Dannys en Van Rooyen; wilde rushes van Harskamp en felle voorzetten van Harteveld. Een schot van midhalf Van Rooyen bijna! tussen de benen van Kortekaas door. was een teken dat deze doelman op het punt stond door zijn fun damenten te zakken en dat er voor het Zaterdag-elftal toch een gelijk spel uit te spelen was. Maar de resterende minuten bleken te snel te verstrijken voor een te laat ontwaakt Zaterdag-elftal. Het blééf 4—3! Verbluffend goed was de Zondag-ploeg gestart: de kanthalfs Van Duin en Noor- dermeer namen het middenveld meteen al in bezit en bouwden met-éle binnen- spelers een vierkant, dat „werkte". Uit dat vierkant kwamen vlijmscherpe passes naar de vleugels. Passes, waarop de Zater dag-defensie traag en vooral onzeker keer op keer misgreep. En zo zag het er de eerste de beste vijf minuten al naar uit, dat het Zondag-elftal zou winnen. Maar ineens was daar een scherpe voorzet van Harteveld, die doelman Baak slechts rnet wat geluk kon aantikken. Maar Harskamp veel actiever dan tegen LDWS zat er onmiddellijk bovenop; draaide om spil Hooymans kon de bal alleen maar dieper in de linkerhoek drukken: 01. Het Zondag elftal schrok niet eens. Het ging rustig ,Ons hart was inderdaad bij de Nederlandse soldaten" Aldus Prins Bernhard tijdens afscheidslunch van de NIWIN (Van een O! Hoewel het werk van de Niwin eerst op 23 Mei afloopt en dan met een radio van Prins Bernhard besloten wordt, heeft Z.K.H. Woensdagmiddag in Den een aantal genodigden, waaronder EXCELSIOR TE LISSE VEERTIG JAAR De Chr. Gemengde zangvereniging „Excelsior" te Lisse bestaat veertig jaar Ter gelegenheid hiervan geeft zij mor genavond in het Hobaho-gebouw een uit voering, waaraan ruim 450 zangers en zangeressen (tien koren) zullen deelne men. Medewerking verleent de Chr. har monie „Crescendo" uit Sassenheim. Uit gevoerd worden o.a. „Aankomst der gas ten" uit Tannhauser van Rich. Wagner en Psalm 150 van F. Pijlman. Het geheel zal onder leiding staan van de heer Th. Westerdaal, die twee jaar geleden zijn 35-jarig jubileum vierde. De heer T. Kranenburg te Lisse bespeelt de piano. Foto Mieloo/O.W., Lisse. verenigd Om wam de Prins in Central aan waar hij werd begroet door Ir P. S. Otten namens de N.I.W.I.N. (2e voorz.) en de andere Niwin-bcstuursleden. De Manjke-zaal waarin de maaltijd werd gehouden, was versierd met schriften, die de activiteit van de Ni demonstreerde. Daaruit zagen wy da 1950 zijn verzonden: 14% millioen s retten, 1.011.378-kerstpakketten, 100 zeischappen (473 personen), 22.693.716 tijdschriften, 987.288 boeken, 13.144 mu ziekinstrumenten, 1394 radio's, 31 com plete radio-distributie-instrumenten, 32 cantinewagens, 1261 kisten sportmate- rlaal, te zamen 162.298 kg., 1.938.000 km. film, 14 filmjeeps en 870 rimboekisten. Een resultaat dat de Niwin tot tevre denheid stemde. Vandaar dat de prins, na een dronk op H.M. de Koningin te hebben u bracht, zeide: Het beroep op de offervaardigheid het Nederlandse volk neemt een einde. Wij hebben fouten gemaakt, maar wy kunnen tevreden zijn. Resultaten laten zich in cijfers niet uitdrukken. De bevolking heeft de uitge zonden mannen in haar daadwerkelijke belangstelling opgenomen. De soldaten hebben de zekerheid kregen, dat ons hart werkelijk bij hen Kamphuis van C.J.M.V. in Hulshorst heropend He bekende kamphuis van het CJ. M.V. in Hulshorst is thans heropend na een belangrijke verbouwing te heb ben ondergaan. Het is nu geschikt maakt voor het houden van conferenties: Dr G. P. van Itterzon, de verbondsvoor zitter, opende het kampcentrum. In Huls horst kunnen ruim 90 jongeren in tenten worden ondergebracht en het kamphuis zelf biedt plaats aan ongeveer 30 per- Met ingang van 27 dezer treedt In donesië toe tot de internationale organi satie voor de burgerluchtvaart. en draaide zo soepel .alsof het we kelijks in de competitie uitkomt En toen nog geen twee minuien later doelman Griffioen als aan de grond genageld bleef staan terwijl hij door tijdig uitlopen de bal met glans te pakken had kunnen krijsen - was tet gewoon een wonder, dat zijn doel voor 'n doorboring gespaard bleef. Inmiddels kreeg de verdediging van het Zaterdag-elftal meer werk dan haar lief was. Toen ze voor de zoveelste keer misgrepen op de geraffineerde cen ters. die Van Kesteren en Braun aan de lopende band wisten te produceren, was het Komen, die deze prachtige aanval bekroonde: 1—1 Bot hierop had het ook 2—1 kunnen zijn als een door Van der Luit veroorzaakte penalty was benut- Maar De Wit wenste deze strafschop zeer sportief niet te benutten. Hoewel het Zaterdag-elftal In de min derheid bleef, kwamen er niettemin kansen. Zo schoot Harskamp tweemaal oer-hard op het doel. maar beide keren zat het lichaam van doelman Baak in de baan van de bal. A. v. Rooyen was met driftige bewegingen door de complete halflinie en backstel van de Zondag ploeg gegaan om aan het eind van het liedje tegen de paal te schieten Zoals gezegd: het Zondag-elftal bleef sterker Na een halfuur kwam er dan ook een doelpunt van De Wit. Hij stond wel een meter of wat buitenspel, maar dat mocht 'm niet hindertn: 21. Doch de vreugde in 't Zondagkamp duurde ook weer niet lang. Want A. van Rooyen zette maar weer eens een rush op stapel. Wel iswaar werd zijn schot door ter plaatse aanwezige benen gekeerd, maar de steeds aanwezige Dannys prikte de terugsprin gende bal precies in die hoek waar geen mens stond: 22. Tijdens deze manoeuvres was doelman B3ak geblesseerd. Hij werd door Korte kaas. die na rust trouwens tóch onder de lat zou komen, vervangen. Ook het Zater dagelftal had wijziging ondergaan: links buiten Haasnoot werd vervangen door keeper Wassing! En u kunt het de doel man van GWS niet kwalijk nemen, dat hij op de vleugel weinig daverende din gen kon laten zien. Na rust zette het Zondag-elftal de zaken op dezelfde voet voort. En al gauw scoor de Van Kesteren uit een beste voorzet van De Wit (32). Vrij kort hierop deed Kapteyn de balans nog steviger door slaan: 42. Tussen deze bedrijven door waren er nog een paar vlagen van aan- valswoede van het Zaterdag-elftal ge weest. waarbij Harskamp een keer tegen de lat schoot, maar toen Van Rooyen het hierboven vermelde doelpunt scoorde, kwamen de Zaterdag-spelers pas goed „op temperatuur". Ze hadden plots geen ont zag meer voor de schaarse aanvallen, die Van Kesteren en Braun nog op touw zet ten, Maar de resterende tijd bleek tekort om er nog een gelijkspel uit te kunnen Een ernstige Plesman en een lachende stonden Woensdag op Schiphol tegen over elkaar. De een u-as van steen en de ander was de bewonderaar van zyn eigen borstbeeld, dat door het K.L.M.-personeel was aangeboden ter gelegen heid van het 30-jarig bestaan van Schiphol. Competitie van de C.K.B. Spanning bij Vriendenschaar-Rotterdam- Zuid en bij Excelsior-Pemix Wanneer er een twaalftal in de le klas CKB is. dat Pernix weer geheel in de running kan brengen, is het wel het Hardinxveldse Vriendenschaar. Pernix zal dan ook met grote spanning de uit- van VriendenschaarRotterdam- Zuid afwachten, want de kans, dat Rot- lerdam-Zuid niet tot de volle winst zal komen is zeker aanwezig. Intussen zal ix zelf goed op haar tellen moeten passen in de uitwedstrijd tegen Excel- maar we verwachten toch wel een winning. DIOThor is ook een span nende strijd, welke we DIO toch zien ien. VES gaat een vrij zekere over winning tegemoet op ODI. In de le klas Zuid-Holland-Noord ver wachten we een aardige strijd tussen Pernix 2 en Fiks. De eerste ontmoeting eindigde gelijk (2—2) en ook nu zal het er niet ver afblijven. Oranje-Nassau kan van KVS winnen, zij het met eniige in spanning. Tonego is tegen DES kansloos, terwijl VEO alle zeilen tegen Blauw-Wit zal moeten bijzetten. ,Voor klas 2A komt Pernix 3 uit tegen Pernix 4. Het derde zal er veel voor over hebben, om de „schande" van de eerste ontmoeting uit te wissen. We geven de vierlingen" dan ook niet veel kans. Ons Eiland en Fluks hebben weinig moeite met resp. TOP en DAW Misschien zullen de kansen van Per nix 5 in klas 3A stijgen. De Oranjekra gen moeten toch van TOP 2 kunnen winnen, maar of VKC van Ons Eiland 2 gaat winnen, is aan twijfel onderhevig. Katwijk zien we van Fluks 2 winnen en Fiks 2 maakt geen fout tegen DAW 2. In 4A kunnen we morgen waarschijn lijk de kampioen begroeten en dat zal dan Ons Eiland 3 zijn. De roodbroeken hebben tegen Warmond 2 al aan een ge lijk spel genoeg voor de titel, maar ook deze wedstrijd wordt in winst omgezet. Pernix 7 heeft een zware opgave tegen Fluks 3 in Noordwijk. dat vermoedelijk beide punten thuis houdt. He: programma luidt: le KI. CKB: ExcelsiorPernix: Vrien denschaar—Rotterdam-Zuid; DIO—Thor; VES—ODI. le KI. ZHN: Pernix 2—Fiks (4.15 Belt); KVSOranje Nassau; Tonego— DES; VEOBlauw Wit. 2e KI. A ZHN: Pernix 3—Pernix 4 (2.! uur. De Die); TOP—Ons Eiland; DAW- Fluks. 3e KI. A ZHN: Pernix 5TOP 2 (3.2 uur»Ons Eiland 2—VKC: Fiks 2—DAW 2; Fluks 2Katwijk. 4e KI. A ZHN: Fluks 3Pernix 7 (2.30 uur); Ons Eiland 3—Warmond 2. TRIALMEET HOLLAND- PRO PATRIA-SIOMO Ondanks het ongunstige weer werden de wedstrijden in de juiste sfeer ge speeld. Holland kon uiteindelijk (met 69li punt tegen Siomo 64 en Pro Patria 57%) de overwinning behalen. Bij de dames (tussen Sportief cn Siomo) werd de einduitslag: Sportief 79, Siomo 55 p. De uitslagen van de diverse nummers 100 m vrij: le serie: 1. M. J. Hulleman (S.) 12.2; 2. W. J van Deursen (S. 12.2; 2e serie: 1. G. Segaar (H.) 12.2, 2. H. Boom (H.) 12.2; finale, 1. H. Boom (H.) 12.3. 100 m heren: 1. M. Aijkens (PP.) 11.8. Holland 5, PP. 10, Siomo 6 p. 80 m jongens B: 1. P. Arnoldus (H.) 10.2. 100 m dames: 1. J. van Dyke (Sp.) 13.8. Sportief 2, Siomo 9 p. 400 m heren: 1. C. Schouten (S.) 554. Holland 6. P.P. 6, Jyiomo 9 p. 200 m dames: 1. Van Berge Henegou wen S.) 29.5. Sportief 9, Siomo 11 p. 800 m heren: 1. J D. van Royen tH.) 2.2.8. Holland 9. P.P. 3, Siomo 9 p. 4 X 100 m heren: 1. .Siomo 47.6, 2. PP. 47.7. 3. Holland 48. 600 m jongens: 1. P. Arnoldus (H.) 1.40.5. 1500 m heren (vrij): 1. H. C. Rietber gen (H.) 4.45.9. 3000 m heren: 1, ,T. Jansen (H.) 9.52. Holland 11, P.P. 5, Siomo 5 p. Discus heren: 1. J. C. van Reewyk (P. P.) 34.50 m. Holland 3. P.P. 9. Siomo 9 p. Hoogspringen heren: 1. C. Noorden bosch iH.) 1.50 m. Holland 10%. PP. 7 Siomo 3 p. Vèrspringen heren: 1. P. Sluiter (H.) 6.10 m. Holland 11. P.P. 3. Siomo 6 p. Zweedse estafette: 1. Siomo 2 9.4; 2. Holland 2.13.2; 3. P.P. 2,15.1. Kogelstoten heren: 1. Van Reewijk (P. P.) 12.12 m. Holland 8, P.P. 8. Siomo 5 p. Totaaluitslag: 1. Holland 69la, Siomo 64. PP. 57% p. Dames 4 x 100 m: 1. Sportietf 57, 2, Siomo 60. Discuswerpen dames: 1. K. van Berge Henegouwen (S.) 29.40 m. Sportief 11. Siomo 10 p. Vèrspringen dames: 1. A. Montfoort (Sp 4 58 m. Sportief 14, Siomo 7 p. Kogelstoten dames: 1 J. Hillebrandt (Sp 8.58. Sportief 12, Siomo 9 p. Einduitslag hoogspringen: StfwarUerf 74, Siomo 55 p.

Nieuwe Leidsche Courant | 1950 | | pagina 3