H H Uitstekende „generale" van het Ned. Zaterdagelital L.V.B.-elftal kreeg tegen Amster damse ploeg weinig kans Quick Boys kwam tegen NSW zegevierend uit de strijd ■#?)-'• a L UNTER Rotterdam-Z., Pernix en Excel sior wonnen Zaterdag En J.A.C. én Lisser Boys lieten een strafschop onbenut Zomervoetbal bij A. R. C. I- Roodenburg I NIEUWE LEIDSCHE COURAN» S MAANDAG 15 MEI 1950 Prachtige 0-4-zege op een sterk D.W.S. Opnieuw heeft een Zaterdag-middagelftal, thans getooid met de naam „Nederlands Zaterdagelftal" een uitmuntende prestatie geleverd, door de hoofdstedelijke le Idasser D.W.S. met 04 te kloppen. Het heeft zichzelf daarmede de nodige rust en t vertrouwen geschonken, dat nodig is om de wedstrijd tegen de Belgen Donderdag a.s. tot een succesvol einde te brengen. Maar bovendien heeft het daarmede voor de tweede maal ln korte tijd het voetbalminnende publiek in Amsterdam het be wijs geleverd, dat de Zaterdag-voetbal niet meer in de kinderschoenen staat en snel de leeftijd van een krachtige jongeling begint te naderen. Dit is een stuk uit muntende propaganda, die wij in Amsterdam best kunnen gebruiken. We spraken hierboven van een sterkprima vleugel met de jeugdige V. d. Wiel DW.S. en dat was het inderdaad. Want hoewel de blauw-zwarten verscheidene Invallers telden, hadden zij toch een zeei sterke kern van het eerste elftal mei doelman Richter, linksachter Spel (oud- internationaal), stopper Kil en voorts Fanger. die tal van malen in het Amster damse elftal speelde. Pitters en Dijkstra, waarnaast enkele veelbelovende jongeren werden geprobeerd. Welnu, ons elftal trok zich niets aan van de reputatie van deze „keien" en speelde een fris en vlot aanvalsspel, goed uitgevoerd volgens moderne begrippen. Het was verblijdend te zien, dat onze spe lers juist op het stuk van tempo D.W.S. de baas waren. Er zullen altijd wel men sen zijn, die de prestatie willen verklei nen, door te zeggen, dat D.W.S. maar ma tig partij gaf. Zeker, de Amsterdammers speelden niet alsof er een kampioenschap van af hing, maar zij hadden toch in ieder geval hun prestige op te houden. Voor de rust bleef het gevaar voor de hoofdstedelijke defensie betrekkelijk ge ring. doordat onze linkervleugel toen niet op toeren kon komen en vooral V. d. Bend meermalen faalde. Op rechts mar cheerde de zaak echter best, hoewel La gendijk er zich voor dient te hoeden tè snel naar binnen te komen. Overigens een dag i Het tyederl. elftal samengesteld Linkervleugel: Hof maLenstra De Keuzecommissie van de K.N.V.B. heeft 'het Nederlands elftal, dat Woens dag 17 Mei as. in het Olympisch Stadion te Amsterdam tegen Engeland B zal uit komen. als volgt samengesteld: Doel: Kraak (Stormvogels). Achter: Potharst (Ajax) en Van der Sluvs (B.V.V.). Midden: Van der Hoeven (AJax), Ter louw (Sparta) en Stoffelen (Ajax), voerder. Voor: Roozenburg (Sneek), Rijvers (N.A.C.), Michels (Ajax), Lenstra (Hee renveen) en Hof ma (Heerenveen). Als reserves fungeren: Saris (B.V.V.), Huybregts B.V.V.), Van der Hart (Ajax) en Lakenberg (Blauw-Wit), Hoe de voetbal Zaterdag rolde Amsterdam: D.W.S.Ned. Zaterdag elftal 0—4. 'Leiden: LeidenAmsterdam 3—4. 1 Kampioenschap 3e kl. district II: Quick jBoys—N.S.V.V. 1—0. Promotie-degradatie 3e/4e kl.: J.A.C.— iLisser Boys 11. i Zaterdagmiddagibeker L.V.B. (3e ron de): A.R.C. 1Roodentaurg 1, 31; Lis ser Boys 2Noordwijk 1. 24: V.W.S. 1 Leiden 1, afgelast; Rijnsb. B. 1Quick Boys 2, 33 (Quick Boys gaat ronde) Junioren wisselbeker L.V.B. le ronde: A.R.C. (a)R.C.L. (a) 3—3 (R.C.L. (a) gaat over naar 2e ronde); Lisser B. (a)— :Noordwyk (b) 01; QiMck B. (b)Kat wijk (a) 32; Rijnsb. fi. (a)Quick B. |(a) 12; Rouwkoop (a)Noordwijk (a) 0-3. „Freek v. d. Mey"-beker: Quick B. 4 IA.S.C. 4, O—0; Quick Boys 6—A.S.C. 6. 1-0. le kl. (B) L.V.B.: Ter Leede 2Leiden 2. 3—1. 2e kl. A.: W.S.A. 1Oegstgeest 1, 31. 2e kl. B.: V.W.S. 2—A.R C. 4. 2—3; T.A. V.V. 1—Lisser Boys 3, 0—3. 3e kl. A.: V.W.S. 3AJt.C 5, 31;' woede. Ongetwijfeld kreeg de Leidse ploeg hiermee veel meer dan ze eigen- Lagendijk, waarachter Klumpenaar verrassend goed opereerde, dat wij niet aarzelen hem één der besten te noemen. Van zijn voet kwam ook het eerste doel punt. Uit een schot van grote afstand met de buitenkant van de voet gespeeld, kreeg de bal op het laatst zo'n verrassend effect, dat Richter er tevergeefs naar greep. Hoewel in het tweede gedeelte van de eerste helft de Amsterdammers alles in het werk stelden de achterstand teniet te doen, slaagden zij daarin niet, dank zij het prima verdedigen van ons gehele ver- dedigingsblok, waarin doelman Woudsma zich uiterst betrouwbaar toonde. Verder dan een sensationele scrimmage kwam men dan ook niet. i In de tweede helft hadden de Amster dammers enkele wijzigingen aangebracht, die de ploeg niet ten goede kwamen. Dat was jammer, omdat nu de bondsploeg steeds beter ging spelen. Soepel draaide de machine en nu kwam ook het linker deel van de voorhoede los. Op een schijn baar hopeloze bal. verrrichtte v. d. Bend toch het waarschijnlijke. Prachtig kwam de bal voor het doel waar Heinen, die slechts nog iets actiever moet worden om waarlijk een eerste kracht te worden, de bal ineens speelde en oerhard en onhoud baar no. 2 noteerde. Uit een algemene aanval scoorde v. d. Wiel op beheerste wijze no. 3 en alsof dat niet genoeg was, maakte tenslotte Heinen, na goed werk van Lagendijk, een goed 4e doelpunt In deze tweede helft domineerde het Zaterdagelftal over alle linies en sloot het elftal als een bus. Geen enkele speler was onvoldoende. Als we dan nog uit blinkers moeten noemen: Klumpenaar. Van Veelen en Bouwens. De achterhoede was. we zeiden het reeds, uiterst betrouwbaar, met Wilhelm als de beste, zonder dat nochtans aan voerder Van Maanen veel voor hem onderdeed. De voorhoede speelde verras send goed, daarbij uitmuntend gesteund dpor de beide kanthalfs. Van V. d. Wiel kregen wij, evejjals trouwens tegen, D.W.V., de indruk, dat hij tegen het einde uitgespeeld raakte. Een betere verdeling van zijn krachten zal hem zeker helpen dit euvel te overwinnen. Het was in alle opzichten een uitste kende generale, die ons het beste doet verwachten voor de strijd van Donder- Op de avonden van de volgende week zal in het Hilversumse sportpark weer het traditionele radio-voetbal tournooi worden gespeeld, waaraan vele bekende figuren uit de radiowereld deelnemen. Engelse B-ploeg in ons land De Engelse B-ploeg, die Woensdag avond as. in Amsterdam zal uitkomen tegen het Nederlands elftal is Zaterdag op Schiphol aangekomen. Hoe de En gelse ploeg, die enige dagen geleden in Milaan met 5—0 van Italié-B verloor, zal worden samengesteld is nog niet be- Dick Attlesey van de universiteit van Zuid-Californië heeft Zaterdag het we reldrecord op de 120 yards hoge horden verbeterd en gebracht op 13,5 seconden- Dat is een tiende seconde beter dan het bestaande wereldrecord van Harrison Dillard. Tjong van N.S.V.V. had er luchtreis voor over om een Quick Boys-aanval af te slaan. Doelmdh Kramp fungeerde als verkeersagent Zandbergen (voor Tjong) be schouwde dit toneeltje met ge mengde gevoelens. Foto N. v. d. Horst. Prachtige Ned. hockey- zege op Frankrijk Oranjehemden waren opper machtig Na een kortstondige 10 achterstand, opgelopen in de 11e minuut van de wed strijd. heeft het Nederlands hockey-elftal, dat met een geheel gewijzigde voorhoede moest spelen, omdat Bouwman gebles seerd is, opnieuw een alleszins verdiende grote overwinning behaald, door Frank rijk met 61 te verslaan. Deze indruk wekkende zege werd in feite behaald dank zij de grotere individuele stick techniek van de Oranjehemden. Bijna één voor één konden zij het risico van een duel meteen Fransman aanvaarden. Bijna één voor één waren zij slimmer en han diger bij het manoeuvreren met de bal. Het resultaat was, dat de Oranje-ploeg, zonder sneller te zijn, veel gemakkelijker kon samenspelen dan de Franse, die zich hoofdzakelijk tot afbrekend spel moest bepalen. Het vloeiende Nederl. samen spel had automatisch een overwicht tot gevolg, zodat de wedstrijd eigenlijk van de eerste minuut af al beslist was en slechts de vraag overbleef hoe groot de Nederlandse zege zou worden. Na een groot overwicht van Nederland, was Hauet bij een Franse uitval iets snel ler dan Drijver en kreeg Smits het na kijken. Tien minuten loter maakte Broerstra gelijk en nog vóór rust bracht Van Heel de stand op 21. Het Ned. doel ontsnapte na de pauze aan de gelijkmaker. Daarna was het met de Fransen gedaan. Kruize, Van Heel. Broerstra en Nefkens voerden de score tot 61 op. (Advertentie) vloeitjes Leidenaars kwamen er met 34 nederlaag nog genadig af Drie spelers uit de Leidse ploeg: Berne, Mora.al en Brugman, liepen twintig mi nuten voor tyd juichend naar de midden lijn. Zo juist was het „wonder" voltooid van 03 was het dan tóch nog 33 ge worden. Tóch de balans nog ln even- wicht gebracht in een vlaag van aanyals- |-3. Jun. B: ARC. (b>—T.A.V.V. (a), 2— C, Oegstgeest (a)Lisser B. (b) 10. Adsp. B: Ter Leede (a)Rijnsb. B. P—5; D: Noordwijk (b)Valken B. F: Lugd. (d)Noordwijk (c) l.V.S. (c)LE.C. (c) 32; G: Roodenb. J vleugelspelers, die i lijk verdiende. Want was dat de ploeg, die een week of wat geleden het Zwit serse Geigy met 62 in de gort had ge speeld? Het leek er in de verste verten niet op. Een verdediging, die keer op keer misgreep, een slecht plaatsend) halflinie en een voorhoede dat ;rk kern Overzicht Het Ned. Zaterdagelftal deed weer van tóch spreken. Onze vertegenwoordigers Versloegen D.W.S. met 0—4 en we zien hun prestaties tegen de Belgen met ver touwen tegemoet. Quick Boys zette haar eerste wedstrijd tegen N.S.V.V. in winst om en heeft nu in de retunnmatch aan een gelijk spel Voldoende, om kampioen van district II J.A.C.Lisser Boys ging toch door en leverde een 11 gelijk spel op. De wit- hemden zullen beter voor de dag moe ten komen, willen ze hun plaats in de Be klasse behouden. Men zie slechts de Itand: Monster 2 1 1 3 32 J.A.C2 2 2 2—2 tisser Boys 2—1 1 1 2—3 De wedstrijden om de Zaterdagmiddag beker van de L.V.B. leveren veelal ver- Bende uitslagen op. Zo kwam Rijnsb. s 1 tegen Quick B. 2 niet verder dan waardoor ze werd gewipt. Noord tijk 1 maakte aan de successen van Lis ter Boys 2 een einde en A.R.C. 1 scha kelde Roodenburg 1 uit. Teleurstellend spel vertoonden de Leidse vertegenwoordigers tegen Amster dam. Ze verloren met 34. F Ijjk niet in de wieg gelegd zijn. Maar niettemin: 33 Toch ontging de Amsterdamse ploeg de zege niet. Een scherpe pass dwars door het „hart" van de Leidse verdedi ging een fluwelen center van Brink naar Rijs, die van dichtbij hoog en hard in de Leidse netten knalde: 34. En de rood-witte Leidenaars mogen waarlijk niet klagen, dat ze er met deze cijfers van afkwamen. falende stopperspil-verdediging Ach, de eerste twintig minuten kon Wassing zijn doel nog van vreemde smetten vrij houden, ook al, omdat de Amsterdammers voortdurend in de bui- tenspelval trapten. Maar toen de com plete Leidse defensie vol bewondering bleef toekijken, hoe rechtsbinnen Jansen met de bal aan zijn voet op 'hun doel afstormde, was het raak ook: 01. En geen minuut later had linksbuiten Rijs, fel doorsprintend op een pass van Enzler, nummer twee achter Wassing gedepo neerd: 02 Steeds verder weken de Leidenaars terug onder de stortvloed van aanvallen, die de oranjehemden ondernamen. En steeds veelvuldiger greep de Leidse ver dediging, die stopperde, althans trachtte dit te doen, imis. En zo kon het gebeuren, dat midvoor Enzler op zijn dooie eentje door alles heenging en zelfs Wassing greep niet naar zijn schot: 30 Waarom de Leidse ploeg eigenlijk stopperde? De meeste ploegen L.V.B. kennei bij wijze van horen-zeggen. Men schijnt voetfjalkrmgen nu eenmaal te zweren bij het systeem van Herbet Chapman! He duurde ruim een half uur, voordat de Amsterdamse doelman Westdijk het eerste werkelijke schot te verwerken kreeg. Het was Brugman, die dat af vuurde, vlak nadat Berne een geheide kans had gemist. Vlak voor rust kreeg de Leidse ploeg een tegenpuntje cadeau. Van der Meer speelde wat al te rustig en nonchalant terug op zijn doelman. En toen deed die doelman iets, dat hij de hele wedstrijd niet gedaan heeft: hij liet de bal glippen. Moraal liep wat hij lopen kon, kreeg de bal 'bij de „verste" paal nog net te pakken en lepelde de bal over de lijn: 13. Numansdorpers verwaarloosden hun aanval te veel In een, vooral in het laatste kwartier, opwindend voetbalgevecht, heeft Quick Boys Zaterdag N.S.V.V. met 10 geklopt. Het doelpunt, dat Dick Zuyderduyn 20 minu ten'voor het einde scoorde, besliste deze spannende, enthousiast gespeelde en op goed pgil staande wedstrijd. Wel gooiden de Numansdorpers in het laatste stadium r Bauw, Barnhoori i Beelen hielden Quick Boys verdiende deze zege on getwijfeld. De aanvalswoede van de blauw-witten, die niets voor het stop- perspilsvsteem voelen, kwam in deze wedstrijd wel heel duidelijk tot uiting. N.S.V.V.. dat wel met een stopper ope reerde. bood haar rivale ook volop de gelegenheid ten aanval te trekken. De halfspelers bleven in de buurt van hun achterhoede en ook de beide binnenspe- lers speelden sterk teruggetrokken Zo ontstond er een groot gat tussen de li- iès, dat Quick Boys maar al te gaarne nor zich opeiste. Zo kwam het. dat de thuisclub irste helft, met zon en wind sterker was. Wel ontkwam het Katwijk- doel reeds bij de eerste de bes'. N.S.V.V.-aanval op een vreemde wijz doorboring, toen de actiev rechtsbuiten der gasten. C. Tjong. het leer inknalde. De bal kwam tegen de paal terecht, kroop als het ware tegen het houtwerk omhoog en maakte daarna capriolen op de deklat, aleer hij achter ging. Geen eenzijdige strijd. Eenzijdig werd de strijd niet; daar- oor ontliepen de ploegen elkaar te wel ig in kracht. Wel kreeg Quick Boys de ieeste kansen, waarvan ze enkele had moeten benutten. Waar bleef het dode lijke schot van D. Zuyderduyn? Deze linksbuiten vooral faalde wanr op het juiste sohot aan kwam. Gerrit Zandbergen, die Verdoes op de midvoo"- plaats verving, had dit wel in zijr schoen, maar hij kon het tempo niet ge heel volgen. Toch had N.S.V.V. met rust niet over de nog altijd blanke stand te mopperen. Hoe keeper Kramp erin slaagde een schot van L. Schaap al vallende over de lat te werken, weet hij misschien zelf niet. En spil Tjong moest Kramp b(j die corner op de doellijn assisteren, evenais wat later bij een kogel van Gerrit Zand bergen, waarvoor geen keeperskruld gewassen. 10 voor Quick Bovs. Wie gedacht had, dat N.S.V.V. de voordelen van zon en wind ten volle uitbuiten, kwam wat bedrogen Weliswaar kwamen de Numansdorpers de aanval dan in de eerste helft, maar ze bleven toch het accen leggen op de verdediging. De driemans voorhoede: C. TjongB. v. d. Velden— B. v. d. Giezen deed wat ze jon, maai ervoer, dat je van goeden huize moet komen om de hechte Boys-verdedigini uitstekend geflankeerd door Blankert e Verdoes. in de luren te leggen. Vooral Blankert speelde een prima partij; links buiten V. d. Giezen had iets tegen hem i te brengen. Zoals vermeld, twintig minuten het stopperspil-systeem tijd kwam de beter sluitende Quick spreken alleen van het Bovs-ploeg aan het winnende doelpunt. Amsterdammers i i verdiend. Na rust vlotte het met de Leidse linies al niet veel beter. De Amsterdammers zaten veel feller op de bal; joegen het tempo voortdurend op, maar lieten voor het overige enkele opgelegde kansen on benut liggen. Na een half uur kwam er een vloeiende center van Brugman en Berne demarreerde zó snel, dat de Am sterdamse stopper Hofmeester hem moest laten schieten. Berne koos de rechte weg naar het doel, maar juist toen hij zijn been voor de beslissende zwaai zou uit halen, werd hij door linkshalf Visser van de bal gelopen op een manier, alsof de spelregels nog uitgevonden moesten worden. Dat kostte de Amsterdammers een penalty. Berne zelf voltrok het von nis, 'hard en genadeloos: 23. Vrij vlug hierop volgde het hierboven vermelde doelpunt, dat de Leidse ploeg ondanks alles! toch nog een kansje op een zege gaf. Maar die illusie werd, zoals vermeld, door Rijs vergruizeld. En daardoor kwam de zege terecht bij de ploeg, die haar verdiende. toen Schaap vanaf de zijlijn Engels B-elltal nog niet samengesteld Het Engelse B-elftal, dat Woensdag a s tegen het Nederlands elftal speelt, wordt waarschijnlijk pas Dinsdag samengesteld. De reden is dat de officials, die de ploeg vergezelden, overleg willen plegen hun collega's, die zich op het ogenblik te Lissabon bevinden, terwijl ook Londen, de zetel van de F.A., hierbij zal worden betrokken. Aan weerszijden van het volleybalnet De competitieuitslagen van het Dis trict 's-Gravenhage e o. zijn: Kl. I, Dames: Olympia—R.V.C. 0—3; WingsForcial 30. Kl. H: HygiëaS.OS. 0—3. Res. kl. II: Athene 5Blokkeer 2 13; Olympia 3Blokkeer 3 22; Olympia 3 Olympia 4 22. Kl. I Heren: OlympiaBlokkeer 22. Kl. II: Actief—Prof. Wijk 0—3; L.U. V.V.Wings 31; SmashGem. Rijswijk 3—1. Kl. III: Excelsior—R.A.S. 1—3. Res. kl. I: R.V.C. 2—V-P S.V. 2 3—1. Res. kl. II: V.P.S-V. 3—Olympia 3 3—1. Res. kl. III: Blokkeer 4Set Up 2 30; S.O.S. 2-KH.G. 3 3—0; R.A.S. 2—Prof. Wijk 2 2—2; R.A.S. 2—V.P.S.V. 4 3—0. Dames S.O.S. 2Athene 3 03; R.V.C. 2—S.O.S. 2 3—0. Heren: SmashGem. Rijswyk 31, ExcelsiorR.A.S. 13, Actief 2 Prof. Wijk 2 30, Blokkeer 4Set Up 2 3—0, S.O.S. 2—K.G.H. 3 3—0, R.A.S. 2—V.P.S.V. 4 3—0, R.A.S. 2—Prof. W(jk 2 22. een voorzet gaf, die Zuijderduijn be nutte. N.S.V.V. trok na dit doelpunt met volle kracht ten aanval. Haar voorhoede kreeg meer steun en werd zeer gevaar lek. Bauw mocht zich gelukkig prijzen, dat een kogel van de hard en zuiver schietende midvoor B. v. d. Velden op zijn knie afstuitte. V. d. Giezen loste ook al een schot op kniehoogte, maar dit ving Bauw meesterlijk op. „De beste verdediging is de aanval", zei Quick Boys en zo zagen we nog een 9chot van Zuyderduyn net naast gaan. In de allerlaatste minuut forceerde N.S.V.V. nog een corner, maar ook die werd door Bauw onschadelijk gemaakt. Ondanks de belangen, die er op het spel stonden, verliep deze wedstrijd in de allerbeste verstandhouding. En N S. V.V. en Quick Boys verdienen daarvoor een compliment. NED. LUCHTMACHTELFTAL TEGEN LUXEMBURG EN FRANKRIJK Het voetbalelftal van de Nederland se Luchtmacht zal op 16 Mei a.s. te Luxemburg een wedstrijd spelen tegen het elftal van de Luxemburgse strijd krachten. Op 18 Mei speelt het te Lens tegen het elftal van de Franse lucht macht. De opstelling van het elftal van de Ned. luchtmacht luidt: Doel: Van Diest (HDVS). I Achter: Van Toorn (Xerxes) en Pauwels (Quick Nijmegen). Midden: Bouwmeester (NAC), Van der Klink (Stolwijk) en Zautsen (Laura) Voor: Hoonk (Winterswijk), Advo caat Volewijckers), Stöcker (Heracles), Van Baest (Set) en Clavan (ADO). (Advertentie) Competitie van de C.K.B. Spanning in 3e klasse A neemt toe De wedstrijden in de le kl. C.K.B. leverden geen verrassingen op. Pernix leverde de beste prestatie door Thor in Rotterdam met 05 te slaan. Overigens was dit een vry matige strijd, evenals die tussen Rotterdam-Zuid en V.E.S. De Hagenaars boden flinke tegenstand en toen het na rust 21 werd kwam er zelfs nog spanning, maar de Rotterdammers wisten toch een (besoheiden) 31 te behalen. Excelsior nam inderdaad op O.D.I, revanche door met 31 te wir O.D.I. staat hierdoor op de laatste plaats en we geloven niet dat de Schiedammers hier nog af zullen komen. De prestaties van Oranje-Nassau in le kl. Zuid-Holland-Noord vertonen dalende 'lijn. De Vlaardingers boekten een 42 overwinning op het'onderaan staande Tonego. Met dat al is de t sprong van Oranje-Nassau nog zeer groot en er moet heel wat gebeuren, wil dit twaalftal niet kampioen worden. D.E.S. won met dezelfde cijfers van K.V.S. (42) en mede door de nederlaag van Fiks tegen Ijsvogels (36) staan de Delftenaren nu weer op de tweede plaats. Pernix 2 werkt zich langzamerhand wat op. nu door een gelijk spel tegen Blauw- Wit (1—1). Ook Maassluis en V.EO. deelden de punten, waardoor de strijd om de derde plaats wel bijzonder span nend wordt. In kl. 2A verliep alles normaal. Alleen leed Pernix 4. dat zeer verzwakt was. een zware nederlaag tegen Ons Eiland (10—0). Pernix 3 won van T.O.P. met 42. waardoor het de beste kansen be houdt. evenwel met Ons Eiland als ge duchte concurrent. Fluks bleef door een kleine zege op VI S. 3 (43) ook nog in de running. De belangrijkste wedstrijd tussen Per nix 5 en V.KC. in kl. 3A is door de Lei- denaren gewonnen. Na een aardige wed strijd werd het 64 (rust 00)1 De span ning is nu wel ten top gevoerd en de strijd om de titel gaat hier voornamelijk tussen Pernix 5, V.K.C. en Katwijk. T.O.P. 2 won van D.A.W. 2 (3—0), dat nu onderaan staat zonder een enkel punt. Ons Eiland 2 won op het nippertje van Fiks 2 met 32, terwijl Warmond door een 30 zege op Fluks 2 zelfs nog kan sen heeft in de strijd om de bovenste plaats. De.stand in de kopgroep is hier: V.K.C. 14 punten uit 9 wedstrijden, Per nix 5 11 p. uit 7 wedstrijden. Katwyk 10 p. uit 7 en Warmond 12 p. uit 9. In kl. 4A werd Warmond 2Fluks 3 uitgesteld. D.A.W. 3Pernix 6 was hier dus de enige wedstrijd, die door Pernix 6 met 130 werd gewonnen. Pernix 6 eindigde hierdoor definitief op de 2de De uitslagen luiden: le kl. C.K B ThorPernix 05; Rot terdam ZuidVE.S. 31; O.D.I.Excel- 1—3. De strijd eindigde in een gelijk spel Aan de Buurtweg werd Zaterdag de strijd tussen J.A.C. en de hekkesluiter van de derde klasse A: Lisser Boys, dat Vrouwe Fortuna in de competitie r mee heeft gehad, gespeeld. De grote fout van beide ploegen deze enerverende strijd was. dat de spe lers de bal te hoog speelden. Lisser Boys heeft een hardwerkende ploeg. In het veld werd er vaak a; gecombineerd, maar aan de afwerking mankeert nog heel Wat. Spil Marijnes kan op een goede wedstrijd terugzien. Bij J.A.C. heeft Vroon bergen werk verzet. Vrij spoedig na het begin kreeg J.A.C. een kans om de leiding te nemen, maar V. d. Weerd was te zelfzuchtig. Kort daarop kreeg Stuyfzand een unieke kans. maar in plaats van te schieten kopte hij het leder over de doellat Aan de andere kant moest Vrijenhoek Dor schoten van Henze en Vaneveld handelend optreden, wat hem goed af ging- Na 30 minuten wist Stuyfzand bij een algemene aanval doelman Meijer met strak schot te passeren (10). De gasten lieten zich geenszins ontmoedigen onder aanvoering van Bouwman trok voorhoede ten aanval, met als resul taat, dat Henze een fout in de J.A.C.- defensie wist uit te buiten cn de balans evenwicht bracht (11). Nog kreeg Lisser Boys een kans. maar doelman Vrijenhoek was op zijn post. De tweede helft was een getrouwe copy van de eerste. De wederzijdse ver dedigingen bleven meester van het ter- De strijd kreeg een sensationeel slot. Met nog 7 minuten te spelen werd Vrijen hoek die uit zijn doel was gekomen, ten val gebracht. Soetens in de mening ver kerende, dat scheidsrechter Swanenburg had gefloten, wierp de bal uit het veldwaarvoor een strafschop aan Lisser Boys werd toegekend, die door N. Marijnus werd genomen. Vrijenhoek stopte de bal. J.A.C. nam onmiddellijk de aanval ver. Stuyfzand wist doelman Meijer. Damkampioenschap van Zuid-Holland Eerste ronde werd te Leiden gespeeld De eerste ronde om het damkampioen schap van Zuid-Holland, dat dit jaar door de L.DJD.B. wordt georganiseerd, werd Zaterdag te Leiden gespeeld. De twee deelnemende Leidenaars. t.w. I. La- terveer en W. Heemskerk, lootten al direct tegen elkaar. Zij zullen in de loop jn deze week hun party spelen. De eerste uitslagen waren: W. Pion van Nugteren 2—0; A. J. IvensH. >n Zuilekom 20; A. J. BomA. Stuur- an 0—2; B. G. GrouwstraC. J. Privé wordt dezer dagen gespeeld. De Kon. Ned. Ver. voor Luchtvaart heeft met twee ploegen ingeschreven de wereldkampioenschapswedstrij den zweefvliegen, die, op 3 Juli op het Zweedse vliegveld te Orebro beginnen. De vliegers zyn de heren P. C. A. Malo- V taux en A. G. Kleyn. die uit zijn doel was gelopen te passeren, maar werd door hem bij zijn been vast gehouden... De toegestane strafschop werd door Stuyfzand te zacht ingescho ten en gestopt. In de laatste minuut forceerde J.A.C. nog een corner, die echter geen resul taat opleverde. Zo eindigde deze spor tieve strijd in een gelijk spel. dat de krachtsverhouding goed weergaf. 63; Oranje-NassauTonero 42; Maas sluis—VE.O. 2—2. 2e klasse A Z.-H.-N.: Pernix 3—T.O.P. 42; Ons EilandPernix 4 100; Fluk» —VE.S. 3 4—3. 3e klasse A Z.-H.-N., Pernix 5V.K.C. 6—4; Fluks 2—Warmond 0-3; T.O.P. 2— D.A.W. 2 3—0; Fiks 2—Ons Eiland 2 2—3. 4e kl. A Z.-H.-N.: D.A.W. 3—Penix 6 013; Warmond 2Fluks 3 uitgesteld. Thor viel bar tegen en verloor dan ook met 0-^-5 Pernix 5 versloeg V.K.C. In de wedstryd tegen Thor in Rotter dam trad Pernix met een op twee plaat sen gewijzigde ploeg in het veld en hoe- hier nog i keerde, geloven we toch dat een herhaling in deze opstelling aan te bevelen is. Voor al in het begin van de wedstrijd moest men nog wat aan de nieuwe opstelling wennen, maar later vlotte het behoorlijk. Een grootse wedstrijd werd het niet. daar voor bleef Thor te veel beneden de ver wachting. terwijl de straffe wind afbreuk aan het spel deed. Wim v. Zwieten opende na 10 min. de score en wat later werd een fout in de Rotterdamse verdediging Thor noodlottig. Iet v. d. Meij benutte de plotselinge kans prompt (02). In tweede opstelling viel vooral het sterke verdedigen van de Lei denaars op. want Thor kreeg zeer weinig reële kansen. In de Leidse aanval was een blessure van een der Pernix-heren oorzaak dat het niet vlotte. Het schot was bovendien zoek. Voor rust trof een schot van Ans v. Cittert doel. terwijl aan de paal geschud werd. maar aangezien hier een Thor-dame bij betrokken was. werd het doelpunt toegekend (03). Na rust duurde het lang eer de aan houdende Leidse meerderheid in doel punten werd uitgedrukt. Wederom had Ans v. Cittert een kwartier voor het ein de. nu met een ver schot succes (04) en daarna zagen we nog een zeer levendige en gevaarlijke Pernix-aanval aan het werk. Bob de Die voerde de stand nog op tot 0—5. Periiix 2 zag in de laatste minuten haar 01 voorsprong op Blauw Wit teniet ge daan en hiermee ontging de Leidenaren een verdiende overwinning. Voor rust wogen de partijen tegen elkaar op, maar daarna kreeg Pernix r meerderheid, leek. Gebrek aan overwinning ir een kwartier Pernix. Vlak echter nog e iverwinning zeker schotvaardigheid stond de 1 de weg. Toch werd het oor het einde 01 voor oor tijd wist Blauw Wit gelijk spel af te dwingen, de Rotterdammers zeer tevre den mogen zijn. Pernix 3 wist de leiding in haar af deling te behouden, maar ook .ging hier tegen het Sassenheimse T.O.f*. de rust met blanke stand in. T.O.P. nam zelfs de leiding (01). Nadat de stand gelijk was stond Pernix 3 zeer snel met 31 voor en via 32 werd het een verdiende 42 zege voor de oranjekragen. Ons Eiland boekte een 100 overwin ning op een zeer onvolledig Pernix 4. dat tot de rust stand hield (00)1 Pernix 4 had invallers uit Pernix 6 en hierdoor kon Pernix 5 een overwinning behalen op V.K.C. Een keurige prestatie van Pernix 5 dat de Voorschotenaren met 64 deed sneven en hierdoor relatief de beste kan sen heeft op het kampioenschap van klasse 3A. Het krachtsverschil tussen D A.W. 3 en Pernix 6 was weer groot. De Rynsburgers verloren met 013. Alphenaren wonnen met 31 Slechts enkele malen bracht het vry thuisclub nog ettelijke kansen kreeg. In talrijke publiek, dat deze wedstrijd aan-deze periode was de Roodenburg-keeper schouwde, de handen op elkaar; dat was op zijn best. dan meestal, omdat de dappere junioren-Scheidsrechter Nolet floot strikt recht- doelverdediger van de gasten het eens prima deed. Maar overigens ver mocht de vertoning binnen de lijnen wei nig enthousiasme te wekken. Tegenover een compleet thuiselftal stel den de gasten zich in deze L.V.B.-beker- wedstrijd op met verschillende invallers. A.R.C. speelde eerst tegen de straffe wind. maar het .begin was toch veelbelo vend. Want reeds in de eerste vijf minu ten kwam V. d. Linden alleen voor d£ Leidse doelman, maar zijn schot was t£ rechtvaardig en Bos kopte op de lat. Met de gasten iets meer in de aanval verstreek het eerste half uur. maar A Bergshoeff, die het weer best deed, zorg de dat doelman V. d. Mark het niet moei lijk kreeg. Intussen waren de tegenaan vallen van A.R.C. niet zonder gevaar toen Bos een kwartier voor de rust drie Leidenaren passeerde en vanaf links zette, kwam het eerste doelpunt; V. d. Linden schoot, de doelman sloeg de bal terug en Schollaardt joeg die hoog touwen (10). De vreugde was echter korte duur. Bij een aanval der gasten kopte Van Wieringen de bal juist us van zyn doelman, die uitgelopen weg. De Roodenburg-rechtsbinnen strafte deze fout van de A.R.C.-linksachter prompt met een keurig kopballetje af. Met deze 11 stand kwam de rust. De tweede helft was nog futlozer dan eerste. Het windvoordeel bezorgde de thuisclub een overwicht, maar slechts :elden zag men goed voetbal. De stand vas weldra 21 toen de rechtsachter der gasten op zijn doelman terug wilde spe len. terwijl deze zijn heiligdom verlaten had Wel probeerde de Leidse club het spel te verplaatsen, maar het ging steeds te kort en de A.R.C.-doelman. sportieve knaap, kwam cr slechts zelden te pas en dan wekte zijn spel ver trouwen. Een kwartier voor het einde viel de be slissing. De zoveelste corner werd door V. d. Linden goed voor het doel geplaatst. Bos stapte keurig over de bal heen cn Duin plaatste het leer goed in de wel veel. A.R.C. bekert Scbrijlmacbine met Russische letters Het internationale Olympische comité heeft er zich over beklaagd, dat het niet kan constateren of de Russen belang stelling koesteren voor deelneming aan de Olympische spelen. „Sinds 1947 hebben wij ze driemaal uitgenodigd", zei Otto Mayer, bestuurs lid van het I O C. „de laatste maal. dat wij ze schreven, gebruikte we een schrijf machine met Russische letters. Ze heb ben het dus vast en zeker begrepen, maar we hebben nog steeds geen ant woord". Het candidatentoumooi 'te Boedapest In de 16e ronde is de partij Boleslavsky Bronstein remise geworden, na een ver bitterde strijd. Bronstein ontweek theore tische verwikkelingen in de opening en bouwde, na een pionoffer bij de zesde zet, een gevaarlijke aanval op. Boles- lofskv vond echter steeds het juiste ant woord en bij de 21e zet besloot men tot I hoek (3—1). Daar bleef het by. hoewel de|gebr. 10. Flohr 5 p. en 1 afgebr. In zijn partij tegen Kotov speelde Smyslov de opening niet zeer sterk, waar door zyn tegenstander met een vastbera den aanval op de Koningsvleugel aan zienlijk positievoordeel kon verkrijgen. Beide spelers geraakten in tydnood. waardoor Kotov een combinatie verkeerd berekende. Toen de party werd afgebro ken stond Smyslov veel beter. De uitslagen der andere partijen zijn: Najdorf— Keres. remice; Lilienthaï— Stahlberg remise; Flohr—Szabo afgebr in gelijke stand. De stand is thans: 1. Boleslafski 11 p; 2 Bronstein 10 p 3 Keres 9 p 4 Smvslov 8 pnt en 1 afgebr. 5. Kotov 74 p. en 1 afgebr 6 7. Stahlberg en NaJdorf 74 p. 8. Lilienthaï 64 p. 9. Szabo 6 p. en 1 af-

Nieuwe Leidsche Courant | 1950 | | pagina 3