ZATERDAG 29 APRIL 1950 Ministerie van Uniezaken en Overzeese Rijksdelen Bij Kon. besluit is benoemd: tot commandeur in de Orde van Oranje- Nassau: Ch. O. van der Plas, gep. lid van de Raad van Nederlansch-Indië. laatstelijk waarnemend commissaris van het Koninkrijk der Nederlanden te Soerabaja (bij bevordering); zijn benoemd: tot ridder in de Orde van de Neder- landse Leeuw: dr. R. W. van Diffelen, laatstelijk gedelegeerde van de Hoge vertegenwoordiger van de Kroon in Pasoendan; P- J. Droog, hoofdambte naar ter beschikking van de minister van verkeer, energie en openbare wer ken in Indonesië; G. J. Schimmel, ad viseur-generaal bij het ministerie van welvaart in Indonesië; dr. L. H. Simons, gen.-majoor, hoofd van de militair geneeskundige dienst van het K.N.I.L.; A. J. J. A. Franken, laatste lijk secretaris-generaal van het Dep. van scheepvaart in Indonesië; prof. dr. G. F. Pijper, hoogleraar aan de uni versiteit van Indonesië; Monseigneur M. Verhoeks, apostolisch vicaris van Soerabaja; prof. dr. V. J. Koningsber ger, voorz. van het Algemeen Syndi caat van Suikerfabrikanten in Indo nesië; H. Teunissen, directeur, eerste plaatsverv. president van De Javasche Bank; mr. E. C. Bruins, laatstelijk lid van het hooggerechtshof in Indonesië; prof. mr. dr. R. D. Kollewijn, hoog leraar te Leiden; W. H. G. van San ten, dir. van de Indische Pensioen fondsen te 's-Gravenhage; prof. dr. ir. E. de Vries, raadadviseur voor eco nomische zaken bij het departement voor uniezaken en overzeese ryks- delen; J. de Waard, gewezen admini strateur met de persoonlijke titel van directeur bij het ministerie voor unie zaken en overzeese rijksdelen; tot officier in de Orde van Oranje- Nassau: dr. W. H. J. Bodisco Massink hoofdambtenaar ter algemene secre tarie in Indonesië; dr. A. J. Piekaar, secretaris van het Hoge Commissari aat van het Koninkrijk der Neder landen in Indonesië; J. W. Klei, laat stelijk plaatsvervangend hoofd van de Dienst voor Algemene Personele Za ken in Indonesië; jhr. mr. E. van Lennep, hoofdambtenaar ter beschik king van de Hoge Commissaris van het Koninkrijk der Nederlanden in Indonesië; mr. J. M. F. Eskens, laat stelijk voorzitter van de Appèlraad voor Sumatra; dr. J. H. Wagener, hoofdambtenaar ter beschikking van dr Hoge Commissaris van het Konink rijk der Nederlanden in Indonesië: mr. M. van Oordt, hoofdambtenaar ter beschikking van de minister van Justitie in Indonesië; E. C. V. Kelder, gedelegeerd lid van de Verzekerings kamer in Indonesië; A. Michielsen. laatstelijk Inspecteur van Financiën lste klasse in Indonesië; F. J. Thielsch, laatstelijk inspecteur in algemene dienst bij de Dienst der In- en Uit voerrechten en Accijnzen in Indo nesië; A. J. Nieuwen) uis, hoofdamb tenaar ter beschikking van de minister der Financiën in Indonesië; mr. T. J. Kramer, laatstelijk secretaris van het Ministerie van Financiën in Indonesië; R. F. Bokelmann, dir. v. d. Escompto- bank N.V. te Djakarta; F. K. Wester ling, agent van de Javasche Bank te Bandoeng; E. M. Stok, laatstelijk resi dent te Poerwokerto; E. Luuring- laat stelijk assistent-resident lste klasse Indische Gasmaatschappij te Djakar ta; ir. G. E. Bekkering, laatstelijk hoófdingenieur van de Waterstaat te Medan; ir. L. G. van den Berg, laat stelijk hoofd der Afdeling Coördinatie Openbare Kerken van het Ministerie van Verkeer, Energie en Openbare Werken in Indonesië; W. Pino Post, laatstelijk hoofdambtenaar bij het Ministerie van Verkeer, Energie Openbare Werken in Indonesië; ir E. Rens, laatstelijk dir. van de Cen trale Stichting Wederopbouw in Indo nesië (bij bevordering); A. Doup res.-luitnt-kolonel der infanterie va het K.N.I.L.; G. R. Wartena luit. kolonel waarnemer der militaire luchtvaart bij de generale staf van het K.N.I.L.; J. Breemouer kolonel der inf. van het K.N.I.L.; Ch. Vries kolonel der inf. van het K.N.I.L.; ir. C. F. Metz kolonel der artillerie van het K.N.I.L., hoofd der Leger Productie Bedrijven; D. H. Dekkers luit.-kolonel der genie van het K.N.I.L.; M. D. Schaafsma luit.- kolonel van de generale staf van het K.N.I.L. (bij bevordering); H. J. Vee- nendaal luit.-kolonel der infante van het K.N.I.L.C. van der Lin den, tijdelijk waarnemend dir. van hgt Marine Etablissement te Soerabaja (bij bevordering); C. von in der Maur, havenmeester lste klasse te Soerabaja; dr. D. J. P. Oranje, laatstelijk Secre taris-Generaal van het Min.voor Sociale Zaken van de Staat Oost-In- donesië; J. D. B. Hubers van Assen- raad, gep. luit.kolonel apotheker, hoofd van het centraal magazijn van geneesmiddelen te Djakarta; A. C. Bouman, hoofd-Gouvernementsarts te Soerabaja; ir. F. M. Razoux Schults, hoofding. bij het Min. van Gezondheid Indonesië; dr. W Th. van Goor, hoofd-Gouvernementsarts te Bogor: an der Hoeven, dir. van de hogere burgerschool en de algemene middel bare school te Makassar; mej. ir. A. J. Hijman, lector in de klinische schei kunde aan de faculteit der genees kunde te Djakarta; ds. P. J. Lambooy, ionnair predikant van de zending der Gereformeerde Kerken in Neder land op Soemba; dr. P. J. Velsen, laat stelijk dir. der hogere burgerschool te Soerabaja; mr. dr. J. A. E. Buiskool, pres. van het hof van justitie in Suri- 2; H. N. Hajary, onderhoofd van het Dep. van Financiën, oud-lid van het College van Algemeen Bestuur in Suriname; A. J. May, Gouvernements- secrctaris, oud-voorzitter van het Col lege van Algemeen Bestuur in Suri name; F. P. Schuitemaker, geneesk. insp. in Suriname; E. Th. L. Waller, planter, tijdelijk belast met de werk zaamheden, verbonden aan de betrek king van hoofd van de Landbouw- roorlichtingsdienst, oud-lid van hét College van Algemeen Bestuur in Suriname (bij bevordering); J. H. van Boven, directeur van het Dep. voor Sociale en Economische Zaken te Willemstad (Curagao): M. C. Cadières, havenmeester te Willemstad (Cura sao); A. Troost, adj.-dir. der N.V. Curagaose Petroleum Industrie Maat schappij op Curagao; J. E. Yrausquin, voorz. van de Stgten van de Neder landse Antillen, directelir N.V. Aruba Bank; W. C. Muller, tijdelijk in actieve dienst, hersteld gep. kolonel-tit. dei- genie van het Koninklijk Nederlands Indonesisch Leger, commandant van het Kon. Ned. Indonesisch Leger- Centrum Nederland, te Nijmegen: C. K. Pattist, referendaris bij het Dep. voor Uniezaken en Overzeese Rijks delen; C. H. Spekking, referendaris VSrt ]kvr. C. M. i Asch i I WijcJc te Medan; W. C. Eybergen, laatstelijk hoofdcommissaris van politie te Me dan; L. M. R. Ie Bruyn, laatstelijk onderhoofd van de Dienst der Alge mene Politie bij het Min. van Binnen landse Zaken in Indonesië (bij bevor dering); mej. mr. M. Martis, admini strateur bij het Min. van Binnenland se Zaken in Indonesië; G. W. A. M. Scholte. laatstelijk hoofd van het Cen traal Kantoor voor de Statistiek in Indonesië; H. Ie Congé, directeur van de Maintz Productenhandel N.V. te Djakarta; J. van Mastwijk, vertegen woordiger van de Nederlands Indone sische Maatschappij voor Fabrieks nijverheid te Djakarta; J. A. Stokdijk, handelswaarnemer voor Indonesië te Cairo; D. Ik-n, dir. van de Kon. Paket- vaart Maatschappij N.V. te Djakarta; lr. H. Vonk. laatstelijk hoofd van de Dienst van de Landbouw in Indonesië (bij bevórdering); ir. C. van der Gies- sen, laatstelijk dir. Algemeen Proef station van de Landbouw in Indone sië; ir. G. N. Danhof, laatstelijk hoofd van de Afd. Handel en Industrie van de Dienst van het Boswezen in Indo nesië; ir. F. R. Kramer, hoofdadmin. der N.V. Deli Maatschappij te Medan; P. Cellarius, agent van de Handels vereniging Amsterdam te Djakarta; J. J. Hartstra, hoofdambtenaar ter be schikking van de Minister van Ver keer, Energie en Openbare Werken ln Indonesië; ir. E. Sieburgh, laatste lijk hoofd van de Landswaterkracht- bedrijven in Indonesië; B. H. F. van Lent, laatstelijk hoofd Bureau Bur gerluchtvaart in Indonesië (bij bevor dering); mr. C. A. Thomas, hoofd ambtenaar bij de Dienst van de Mijn bouw in Indonesië; ir. C. Chr. Barentz, laatstelijk hoofdinspecteur der Staats spoorwegen in Indonesië; P. J. Lee- meijer, 'laatstelijk hoofd van het Be drijf der Posterijen in Indonesië; D. K. van Houten, algemeen secr. der Garuda Indonesian Airways te Dja karta; mr. W. E. Hermans, hoofdamb tenaar ter beschikking van de Hoge Commissaris van het Koninkrijk der Nederlanden in Indonesië; ir. J. W. Jonkers, dir. van de N.V. Nederlands- C. Groen. bij het Dep. voor Uniezaken en Over zeese Rijksdelen; Tot ridder in de Orde van Oranje- Nassau: mr. W. A. Muller, landrech ter voor de afdeling Hulu Sungai te Kandangan, Zuid-Borneo; L. N. Smits, ongegradueerd referendaris 2de klasse bij de Immigratiedienst te Djakarta; G. W. Stoll, ambt. lste klasse bij de Dienst der In- en Uitvoerrechten en Accijnzen te Medan; A. H. Hoyer, praktijk-inspecteur van Financiën in Indonesië; H. A. J. Poortman, adm., van Financiën lste klasse bij het Cen traal Kantoor voor de Comptabiliteit te Djakarta; J. F. M. Oosterman, insp. bij de Dienst der In- en Uitvoerrech ten en Accijnzen te Pontianak; G. D. L. Haighton, insp. bij de Dienst der In- en Uitvoerrechten en Accijnzen te Djakarta; P. Beishuizen, hoofd-ad- junct-accountant bij de Regerings- Accountants Dienst te Djakarta; E. M. E. Klein, adm. van Financiën lste klasse, hoofd van het Centraal Kantoor Comptabiliteit te Bandoeng; J. A. Hardeman, controleur lste klasse bij het Dep. van Binnenlandse Zaken ter beschikking van de Gouverneur van Djakarta; mr. L. C. Wesseldijk, controleur bij het Departement van Binnenlandse Zaken in Indonesië: A. Rootliep, hoofd van de Federatie- dienst van Financiën en adjunct-ad ministrateur der Landschapswassen te Samarinda; D. Triezenberg, ass.-resi- dent te Bandjermasin; B. Oldenbur- ger, controleur lste klasse bij het De partement van Binnenlandse Zaken te Kandangan, Zuid-Borneo; J. H. Groen, hoofd van de Afdeling Sociale Perso neelszorg van het Ministerie van Wel vaart in Indonesië; J. Eshuis, tijd. waarn. leider van het Textielinstituut te Bandoeng; W. O- Buys, tijd. waarn. middelbaar technisch ambtenaar lste klasse bij de Afdeling Nijverheid van het Ministerie van Welvaart in Indo nesië; J. F. P. de Geus, chef van de Afdeling Vervoer van de Koninklijke Paketvaart Maatschappij te Djakarta; G. ,T. G. Hoorn, alg. procuratiehouder der N.V. Indisch Blauwvriesveem, Djakarta; D. E. van Stapele, technisch leider bij de N.V. Java Textiel Maat schappij te Tegal; ir. J. G. J. van der Meulen, gewezen hoofd van de derafdeling voor eenjarige gewassen van het Cultuurtechnisch Instituut van het Algemeen Proefstation van de Landbouw; M. W. Heilbron, dir. van het Adviesbureau voor Land bouwzaken van het Algemeen Land bouw Syndicaat te Bandoeng; J. A. Rotteveel, gewezen adm. van de on derneming Pasir Datar te Soekaboemi; C. de Lorm, adm. van de onderneming Kiara Pajung te Tjiandjoer; E. W. M. Karthaus, adm. van de onderneming Tjoeroeg te Tjikampek; J. A. A. van Weel, adm. van de onderneming Tji- boenggoer te Tjibadak; J. A. van Duy- nen Montijn, adm. van de onderne ming Rongga te Tjimahi; R. Deyl, adm. van de onderneming Gerengred- jo in Besoeki; B. Nieuwenhuijs, adm. van de onderneming Patoeahwattee bij Bandoeng; A. Beiten, adm- van de suikerfabriek Pradjekan, Sitoebondo; J. H. Treur, adm. van de cultuuron derneming Soember Wadoeng, Kali- sat, Djember; J. W. Groenewegen, adm. van de suikeronderneming Djati- roto, Loemadjang; A. J. Lawson, mid delbaar technisdi ambtenaar lste klasse bij de P.T.T.-dienst te Ban doeng; J. J. A. Vrolijk, hoofdkantoor- hoofd lste klasse bij de P.T.T.-dienst te Djakarta; D. E. Jacobs, practijk- ingenieur bij het Ministerie van Ver keer, Energie en Openbare Werken in Indonesië; O. Broersma, ongegra dueerd inspecteur bij de Staatsspoor wegen in Indonesië; J. H. M. A. Thee- len, hoofdcontroleur bij de P- T. en T.-dienst te Palembang; J. K. C. Loos, middelbaar technisch ambtenaar lste klasse bij de P., T. en T.-dienst te Bandoeng; J. J. F. Fransz, accountant 2de klasse, hoofd afdeling Financiën bij de Staatsspoorwegen in Indone sië; K. B. Marcus, middelbaar techn. ambtenaar lste klasse bij de Banka- tinwinning; G. J. Koopal, hoofd der personeelsverzorging van de N.V. Standaard-Vacuum Petroleum Maat schappij te Palembang; D. A. W. van der Pijl, middelbaar techn. ambtenaar lste klasse bij 's Lands Waterstaat, te wezen afdelingshoofd der electrici-' Balikpapan; ir. A. L. M. Smagge, ge- teitsdistributïe der Openbare Techni sche Diensten te Soerabaja; E. Pillis. I commandant van de brandweer der Openbare Technische Diensten te Soe rabaja; F. W. K. Berg, architect bij 's Lands Waterstaat, te Surabaja: F. van Spréw, praktijkingenieur bij 's Lands Waterstaat, te Soerabaja; dr. J. H. M. Winters militair apothe ker lste klasse van het K.N.I.L.; R. Groenewoua kapitein der inf. van het K.N.I.L.; jhr. R. H. Boreel ka pitein der inf. van het K.N.I.L.; W. Nanning officier van gezondheid le klasse van het K.N.I.L.; C. van Spronsen kapitein der mil. adm. van het K.N.I.L; J. J. Boer res.- kapitein voor speciale diensten van het K.N.I.L.: H. Ch. C. H. Kuipéri kapitein der mil adm. van het K.N. I.L.; L. A. Noordhoorn res.-kapi- tein voor speciale diensten der mili taire luchtvaart van het K.N.I.L.; G. Th. Geil res.-eerste-luitenant der inf. van het K.N.I.L.; H. W. de Bie. adm. van Financiën lste klasse bij het Departement van Marine te Dja karta; A. L. van der Lugt, tijdelijk waarnemend onderafdelingshoofd bij het Departement van Marine te Dja karta (bij bevordering); M. Pronk, gep. havenloods in Indonesië; F. F. Strengnaerts, middelb. technisch ambt. lste klasse bij het Veiligheidstoezicht te Soerabaja; F. Baudoin, gewezen middelb. techn. ambt. le klasse bij het Veiligheidstöëzicht in Indonesië; me vrouw T. van der Capellen. geb. van Amade, bedrijfsleidster van de Cen trale Gaarkeuken van het Rode Kruis te Bandóeng; P. E. Lentze, gouverne mentsarts lste klasse te Pangkalpi- nang; W. C. van Dorp, team-arts bij de mobiele teams van het Nederlandse Rode Kruis in Indonesië; ds. F. Slump, zendingspredikant der Verenigde Ne derlandse Zendingscorporaties te Oogstgeest, op Nieuw-Guinea; pastoor Fr. J. J. Cornelissen, pres. van het se minarie te Todabelu, Flores; N. van der Post, dir. van de Christelijke Mu- loschool te Tomohon; A. Sluyter, insp. van het Herstelonderwijs te Sema- rang; H. J. Mensink, schoolhoofd te Djakarta; G. D. Schotema, ongegra dueerd referendaris 2de klasse bij de Centrale Stichting Wederopbouw ii Indonesië; mejuffrouw M. E. A. Bier vliet, onderwijzeres bij het M.U.L.O.- onderwijs te Paramaribo; D. W. H. Bos Verschuur, leraar in tekenen aan de Hendrikschool bij het bijzonder on derwijs en aan de Landbouwnormaal- school, lid van de Staten van Surina me; W. E. Burside, adm. der Suri- naamsche Bauxite Maatschappij te Moengo; mej. M. D. E. le Fèvre, on derwijzeres bij het M.U.L.O.-onder- wijs te Paramaribo; H. Luitink, chef- aanplant van de Nederlandse Handel Maatschappij, oud lid van de Staten van Suriname; mej. R. J. Morpurgo, onderwijzeres in Suriname; L. A. Tjoe Awie, administrateur van 's Lands Hospitaal te Paramaribo; L. D. Ger- harts, lid van de Staten van de Neder landse Antillen, landraad en koopman op Bonaire; mej. C. L. Henriquez, commies ten gezaghebberskantore op Aruba; H. J. M. Latour, Katholiek geestelijke in de Nederlandse Antil len; E. Mauricio, koopman op Cura gao; R. R. Muskus, koopman op Cu ragao; J. E. Folkerts, oud-hoofd var een school voor buitengewoon lager onderwijs te Bandoeng; J. Hazele- ger eerste-luitenant der mil. adm. van het K.N.I.L., werkzaam by Koninklijk Nederlands Indonesisch] Leger-Centrum te Nijmegen. dam; prof. dr. F. A. G. Keesing, raad adviseur in algemene dienst van het Min. van financiën; P. Karmelk, di recteur van 's Rijks belastingen en domeinen, hoofd van de afdeling ver bruiksbelasting en douanewetgeving van het min. van financiën; F. W. A. M. Paymans, directeur van 's Rijks belastingen en domeinen, hoofd van de afdeling invoerrechten van het min. van financiën; S. F. Monhemius, hoofdinspecteur van 's Rijks belastin gen, hoofd van de inspectie der in voerrechten en accijnzen te Amster dam; D .van de Heg, hoofdinspecteur van 's Rijks belastingen, hoofd van de inspectie der belastingen te Amster dam; A. F. Boersema, hoofdinspecteur van 's Rijks belastingen, hoofd van de inspectie der registratie en successie te 's-Gravenhage; W. A .de Jongh, in specteur van de Rijksaccountants dienst te 's-Gravenhage; tot officier in de Orde van Oranje- Nassau: mr. P- R. Hoorweg, directeur van de N.V. Utrechtse Hypotheekbank te Utrecht; H. A. A. de Vos, gewezen directeur van de Amsterdamse Bank N.V., te Amsterdam; A. van Dongen, hoofdaccountant bij de Centrale Ac countantsdienst van het min. van financiën; M. Hartman, hoofdinspec teur bij de afdeling inspectie der Rijksfinanciën van het min. van financiën; mej. B. van Dingstee, refe rendaris, hoofd van de afdeling kabi net van het min. van financiën; E. K. P. van der Meer, referendaris, plaats vervangend hoofd van de afdeling be grotingszaken van het min. van financiën; J. A. Zandee, hoofdinsp.-tit. van 's Rijks belastingen ter inspectie der belastingen te Amsterdam; L. H. Bodde Bouman, hoofdinsp.-tit. van 's Rijks belastingen, hoofd van de inspectie der invoerrechten en accijn zen te Leiden; W. J. C. de Koning, inspecteur van 's Rijks belastingen, hoofd van de inspectie der registratie en successie te Leiden; mr. K. J. Bes, bewaarder van de hypotheken, het kadaster en de scheepsbewijzen le Amsterdam; H. C. van Woerden, hoofdaccountant-tit.. hoofd van het bureau van de Rijksaccountantsdienst te Breda: T. S. Visser, hoofdaccoun- tant-tit., plaatsvervangend hoofd van het lste bureau van de Rijksaccoun tantsdienst te Amsterdam; H. IJ. Vis ser, ontvanger der directe belastingen te Haarlem; A. A. H. Heezemans, in genieur-verificateur van het kadaster te Groningen; tot ridder in de Orde van Oranje- Kassau: A. H. Tolhuizen, oud-direc teur Rotterdamse Bankvereniging N.V. te Geldermalsen; D. A. L. de Putter, hoofdcommies bij het min. van financiën; P. M. Sontrop, ontvanger der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen ter inspectie der belas tingen te Leiden; A. W. C. Straatman, hoofdcommies-secretaris ter directie van 's Rijks belastingen en domeinen te Arnhem; J. E. Hoving, hoofdverifi cateur lste klasse der invoerrechten en accijnzen te Amsterdam; A. Kwint, hoofdessaieur van de Waarborg te Utrecht; J. P. M. Staal, oud-landmeter van het kadaster te Maastricht. Ministerie van Financiën Bij Kon. besluiten van 24 April zijn benoemd: tot commandeur in de Orde van Oranje-Nassau: mr. R. Mees, lid der firma R. Mees en Zoonen te Rotter dam; tot ridder in de Orde van de Neder landse Leeuw: prof. S.Posthuma, di recteur van De Ned. Bank N.V. te Amsterdam; mr. C. W. Ritter, kassier- generaal van De Ned. Bank N.V. te Amsterdam; Tj. Greidanus, firmant van de firma Pierson en Co. te Am sterdam, voorzitter van de Stichting tot daadwerkelijke bestrijding van het inflatiegevaar; prof. J. G. Koopmans, buitengewoon hoogleraar aan de Ned. Economische Hogeschool te Rotter- Ministerie van Marine Bij Kon. besluit van 21 April is be noemd tot ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw: schout-bij-nacht J B. Meijer; Bij Kon. besluit van 21 April zijn be noemd tot officier in de Orde van Oranje-Nassau met de zwaarden: de tijdelijk commandeur F. T. Burghard (bij bevordering); kapitein ter zee W. van den Donker (bij bevordering); kapitein ter zee F. H. M. van Straelen (bij bevordering); gep. kapitein ter zee J. C. d'Engelbronner; kapitein ter zee van de techn. dienst S. G. Barendregt (bij bevordering); kapitein ter zee van de techn. dienst D. van Leeuwen; kapi tein-luit. ter zee G. B. M. van Erkel; kapitein-luit. ter zee W. J. Kruys; kapitein-luit. ter zee vlieger H. G Holtz; luit.-kolonel der mariniers H. O. Romswinckel; tijdelijk luit.-kolonel der mariniers van de Kon. marine-reserve met onbepaald verband T. J. Rikkers; tijdelijk kapitein-luitenant ter zee van adm. J. M. Giel; kapitein-luit. ter zee arts J. C. van Epen; tot officier in de Orde van Oranje- Nassau: de hoofdvlootaalmoezenier J. F. M. de Sain; de administrateur bij het min. van marine mr. W. Bödeker; tot ridder in de Orde van Oranje- Nassau met de zwaarden: luit. ter zee lste klasse J. F. Drijfhout van Hooff; luit. ter zee der lste klasse R. W. baron van Lynden; luit. ter zee der lste klasse J. H. baron Mackay; luit. ter zee der lste klasse J. Doorenbos; luit ter zee der lste klasse Kon. marine-reserve U. F. van Veen; luit. ter zee van de techn. dienst der lste klasse P. C. Kiepe; luit. ter zee van administratie der lste klasse J. Sluijter; luit. ter zee vlieger der 2de klasse van de Kon. marine-reserve met onbepaald verband H. H. Vader; luit. ter zee van speciale diensten der 2de klasse van de Konink lijke marine-réserve T. A. van Leeuwen; Eremedailles in Zuid-Holland en N.W.-Brabant In Zuid-Holland en de Westhoek Brabant werden de navolgende personen onderscheiden met de eremedaille bonden aan de Orde van Oranje-Na In Goud: J. de Lange, adjudant der Rijkspo litie, te 's-Gravenhage; R. van der Scheer, adjudant der Rijkspolitie, te 's-Gravenhage; R. de Jager, adjudant der Rijkspolitie, te 's-Gravenhage; J. J. Slieker, adjudant der Rijkspo litie, te 's-Gravenhage; W. Hoogendoorn, secretaris en ont vanger van de Ned. Herv. Gemeente, te Moordrecht. Z.-H.; Zaalberg Sr., pottenbakker, te Leiden; W. van der Vegt, oud-admin. ambtenaar le kl. by de tweede hoofd- insp. van het L.O., te 's-Gravenhage; Mejuffrouw P. Vergers, hoofd van de Prot. Chr. kleuterschool, te Koudekerke; E. W. de Rooy, rekenaar le klasse bij de Sterrewacht der Rijks Universiteit, te Leiden; H. Altink, chef-instrumentmaker bij het pharmacologisch laboratorium dei- Rijks Universiteit, te Leiden; W. N. Kunz, tekenaar bij de anorga nische scheikunde aan de T.H. te Delft; M. Gysberts, koordirigent, te Naaldwijk. Blickman, leiders van het Haagse kantoor van de N.V. Brocades-Sthee- Pharmacia, te 's-Gravenhage; J. J. Koper, laboratorium-assistent bij het rijksbureau Onderzoek Handelswaren te •Gravenhage; G. J. Anderzon, hoofd vertegenwoordiger bij de N.V. Handel- maatsch. R. S. Stokvis Zonen te Rotterdam; C. Buyser, wonende te Voor burg, procuratiehouder bij de N.V. Han- delmaatsch. Van Cleeff Hessian Com pany. te Rotterdam; W. D. Oudolf. chef boekhouder bij de N.V. Kunstzandsteen- fabriek „Arnoud" te Hillegom; E. van der Pol, procuratiehouder bij de N.V. Oost hoek en Zoon's Industrie en Handel maatschappij te Alphen aan de Rijn; J. Verhoef, chef-boekhouder bij de NV. J. K. Smit's Scheepswerven te Krim- aan de Lek; H. van Alphen te Lei den, bedrijfsleider der fabriek van de vereniging „Het kaasmerk"; C. W. Hob bel te Ooltgenspiaat. directeur van de N.V. Zaadhandel en Zaadteelt v/h Hobbel; Martha F. J. de Visser, te •s-Gravenhage. procuratiehoudster by de N.V. Koninklijke Broodfabrieken Paul C. Kaiser; W. F. Weiter. te Rotterdam, pro curatiehouder bij de fa. Palte en Haen- tjes. Graanfactors; P. Wielemaker. te Koudekerke, Plaatselijk Bureauhouder aldaar van de Provinciale Voedselconv missaris voor Zeeland. Mevrouw H. W. S. Oosterbroek, com mies A bij de Afd. Algemeen Secretariaat van het Min. van Financiën te 's-Graven hage; W. J. Kakebeeke, hoofdassistent- sectiechef vaai 's Rijks Belastingen U 's-Gravenhage; mejuffrouw H. P. H Eijckelhof te 's-Gravenhage, adjunct-com mies bij het Min. van Wederopbouw er volkshuisvesting; Ph. H. Hahn, te 's-Gra venhage, commies bij het Min. var Wederopbouw en Volkshuisvesting; me juffrouw P. F. J. Roosje te 's-Graven hage, commies bij de Centrale Difectie van de Wederopbouw en de Volkshuis vesting; G. Rosier te 's-Gravénhage, op zichter le klasse der P.T.T.; C. de Zeeuw s-Gravenhage, opzichter le klasse der P.T.T.; E. van Bekkem te 's-Graven hage. opzichter le klasse der P.T.T.; F. de Waard te Gouda, opzichter var Prov. Waterstaat van Zuid-Holland; J. Beekum te 's-Gravenhage. administratief hoofdambtenaar bij de N.V. Gemengd Bedrijf Haagse Tramweg Mij; H. J. M. Kobus te Léidsendam. eerste vakman der N.V. Ned. Spoorwegen; H. Kervel te Leidsendam, eerste vakman der N.V. Ned. Spoorwegen; W. Jansen te Dor drecht. pl. directeur der N.V. ATO/Van Gend en Loos. Mejuffrouw C. C. Sypkens, directrice -an de inrichting voor Chronische Zieken .Vredeheim" te Rockanje. Th. J. Koks. algemeen procuratiehou der bij de N.V. Holl. Bank Unie te R'dam; an der Welle, administratief ambte- A 2e klasse bureel chef ten parkette bij de arrondissementsrechtbank te Rot terdam; M. J. C. Berkhout te Rotterdam, lste hoofdbesteller der P.T.T.; In Zilver: K. Bouma, opperwachtméesetr der Rijkspolitie, te 's-Gravenhage; Tielemans, opperwachtmeester der Rijkspolitie te Lekkerkerk (Z.-H.); J. P. van der Linde, opperwachtmees ter der Rijkspolitie, te Vlaardingen; H. Vader, hoofdbewaarder bij de bijz. strafgevangenis, te 's-Gravenhage; J. L. Vermeer, bode B by het Mini sterie van Justitie, te 's-Gravenhage; Mejuffrouw C. S. Vlasveld. Ieid6ter in de Zondagsschool der Ned. Herv. Gemeente, te Koudekerk a/d Rijn; W. H. K. van der Neer, kamerbewaar der bij de Tweede Kamer der Staten- Generaal; H. Kramer, oud-chef-veldwachter en havenmeester, te Dirksland; A. J. van Es. voorzitter van de buurt vereniging ,.De Oranjevaan", te Delft; J. Barnhard. voorzitter van de com missie tot wering van schoolverzuim, te Heerjansdam; J. Jongkind, bestuurslid van de ver eniging „Een school met de Bijbel", te Meerkerk. J. D. Brauckman. wonende te Voor burg, plv. winkelchef bij de N.V. Neder landse My. tot Exploitatie van Juwe liersmagazijnen Begeer, van Kempen en te 's-Gravenhage; H. Meijer te diende by de N.V. Hero de Groot te Bode graven; J. P. Roefstra te Schiedam, tegenwoordiger bij de N.V. Méchanische Papierwarenfabriek „Mepa" te Rotter dam; A. J. van der Hoeven, winkelchef bij de firma Meeuws te Leiden; W. Bern- hard te Rotterdam, chef van een bakkerij va hde N.V. Van der Meer Schoep's broodbakkerijen; M. van der Lans te Lisse, méesterknecht bij de N.V. M. Veld- huyzén van Zanten Zonen, bloembol- lenkwekersbedrijf; M. M. Looije te Naald- wijw, afslager op de groenten- en fruit veiling van de veilingvereniging „Honse- lersdijk"; C. van Pul te Roosendaal, ad ministrateur bij Gebrs. Van Gilse Kandij- fabriek N.V.; D. Schipper te Lisse, jacht- ópzièrier óp het landgoed „Wassergeest"; E. van der Velde te Middelharnis, voor op het landbouwbedrijf van de fam. Zeedijk; K. Verheul te Bleiswijk, zaak- voèrder van de Coöp. Landbouwvereni- ging „De Volharding". G C. v. d. Leur te 's-Gravenhage. bode le klasse der P.T.T.; J. Wirtz te Kapelle, kantoorhouder van het hulpkantoor der P.T.T.; P. H. Claassen te 's-Gravenhage. employé le klasse der P.T.T.; H. Pieters te Leiden, employé der le klasse der P.T.T.; G. Ruiter te 's-Gravenhage. por- C bij de Rijkswaterstaat: G A Brandt te Voorburg, adjunct-controleur bij de Noord-Zuid Hollandse Vervoer Mij N.V.; T. H. G. Weeling te 's-Graven hage. kantoorbediende bij de N.V. ATO/ Van Gend en Loos; A. C. Balkenende te -Gravenhage. kantoorbediende bij de ATO/Van Gend en Loos. Smit, custos van het Academiege bouw der Rijksuniversiteit te Leiden. J. A. Bakhuizen. aldaar; H. L. Bouma. gewezen bediende bij het Rijksmuseum ..Huis Lambert van Meerten" te Delft aldaar; W. F. Cronert, gewezen museumbewaarder van het :um stichting „Bisdom van Vliet" te Haastrecht, aldaar; H. Sanders, ama nuensis van het Ned. lyceum te 's-Gra venhage. aldaar; W. J. Smolders, mu ziekleraar te Leiden; P. van der Laarse, voorzitter van het fanfarecorps „Con cordia" te Waddinxveen, aldaar; G. van der Starre, secretaris, van het fanfare corps „Concordia" te Waddinxv aldaar: A. H. Gieles, dirigent het St. Josephkoor, te Bergen op Zoom; L. H. Both, organist van Geref. Kerk te Sprang, te Besoyen; Romberg, concierge bij de Belastingdienst te 's-Gravenhage; C. J. H. Drost, te "s-Gravenhage, schrijver A bij het Min. van Wederopbouw en Volkshuisvesting; P. Esseveld. te 's-Gravenhage, concier ge bij de N.V. Nat. Grondbezit te 's-Gra- venhage; F. de Graaf te Voorburg, be stuurslid van de R.K. bouwvereniging „Sint Martinus" te Voorburg; P. Koks hoorn. te Voorburg, bestuurslid van de R.K. Bouwvereniging „Sint Martinis" te Voorburg; A. A. Abramsen, te 's-Graven hage. employé le klasse der P.T.T.; Th. W. Need, te Leiden, employé der 3e klasse der P.T.T.; mejuffrouw M. E. van Bussel te Asten, kantoorhouder van het hulp kantoor der P.T.T. Mejuffrouw G. Jansen wijkverpleeg ster te Geldermalsen; J. Greveling, con troleur bij de N.V. Van der Meer en Schoep's Broodbakkerijen te Rotterdam; J. W. Meyer, voorman in de monotyje- afdeling van N. Samsom N.V. te Alphen aan de Rijn; Chr. Vermey. voorheen buf fet-chef van de studenten-sociëteit ..Minerva" te Leiden; B. Put te Ridder kerk, voorheen afdelingsbaas bij de N.V. Electrotechnische Industrie v/h Willem Smit en Co. te Slikkerveer. Mevrouw M. Merbis-PoLs. hoofdleid- sr van de Zondagsschool van de Ned. Herv. Gemeente te Zevenhuizen wonen- te Rotterdam; J. L. Hoekman te Rotterdam, employé lste klasse der P.T.T.J. van Es te Rot terdam. employé lste klasse der P.T.T.; A. Th. Aukes te Rotterdam, employé lste klasse der P.T.T.; M. Kers te Rotterdam, sleepbootkapitein bij de N.V. Verenigde Onafhankelijke Sleepdienst; J. Roodèn- burg te Rotterdam, sleepbootkapitein bij de N.V. Verenigde Onafhankelijke Sleep dienst; C. Bergshoeff te Rotterdam, scheepstimmerman in dienst bij de Kon. Ned. Stoombootmij N.V.; K. Hoogerwerf te Rotterdam, hoofdbaas inkomende la ding Kon. Rotterdamse Lloyd N.V.; P. C. Spijk te Rotterdam, beheerder Maga zijn Civiele Dienst by de Kon. Rotter- Jamse Lloyd. In Brons: Mevrouw I. J. P. van Beek-Bronstevn. werkster bij het Ministerie van Justitie, te 's-Gravenhage; W. Kramer, gewezen agent bij een levensverzekeringmaatschappij, te Andel (N.-Br.). A. van Graafeiland te s-Gravenhage. ge- pensionneerd wagenbestuurder bij de N.V. Gemengd Bedrijf Haagsche Tram weg Mij.; W. Polman te 's-Gravenhage gepensionneerd conducteur bij de N.V Gemengd Bedrijf Haagsche Tramweg Mij; H. M. Kokkelkoren te 's-Gravenhage. gepensionneerd conducteur bij de N~V Gemengd Bedrijf Haagsche Tramweg Mij; J. G. Wolff te 's-Gravenhage. ge pensionneerd electricien bij de N.V. Ge mengd Bedryf Haagsche Tramweg Mij; H. P. Leenart te 's-Gravenhage. gepen sionneerd wagenbestuurder bij de N.V Gemengd Bedrijf Haagsche Tramweg Mij; A. B. C. Verbruggeir te Voorburg, ge pensionneerd conducteur bij de Noord- Zuid Hollandsche Vervoer Mij. N.V.; N. v. d. Beek te 's-Gravenhage, besteller by de N.V. ATO/van Gend en Loos; J. J. Noest te 's-Gravenhage, wisselloper bij de N.V. ATO/Van Gend en Loos; P. W. Bovelander te 's-Gravenhage. bestel ler bij de N.V. ATO/Van Gend en Loos; W. H. van Spanje, te 's-Gravenhage. be steller bij de N.V. ATO/Van Gend en Loos; M. Glinder, te 's-Gravenhage. ma troos bij de Kon. Nederl. Stoomboot Mij. N.V. N. Brugman te Warmond. landbou wersknecht op het landbouwbedrijf van H. van Schie; J. A. van Eekelen te Rozenburg, land arbeider op het landbouwbedrijf „Land- verbetering"; A. van 't Geloof te Lage Zwaluwe, landarbeider op het landbouwbedrijf van Gebrs. Den Engelsen; J. de Groot te Lisse, tuinarbeider op de bloembollenkwekerij van G. Segers; A. Kleiwegt te Rozenburg, landar beider op het landbouwbedrijf „Land- verbetering"; G. Lenting te Spijk, landarbeider op het landbouwbedrijf van de familie Busz; G. van Oort te Waardenburg, landar beider op het landgoed I. Th. baronesse van Pallandt van Waardenburg en Nee rijnen; J. Pijper te Spijk, landarbeider op het landbouwbedrijf van de familie Ubbens; Storm te Vlaardingen. torenwach ter bij de vereniging ter bevordering van de Visserij, Handel en Nijverheid aldaar; an Wensen te Klundert, landarbei der/rijknecht op het bedrijf van C. Eer stens. A. E. Rambat. magazijnmeester bij de tt tt-_ Schoep's Brood- H. Ver- N.V. Van der Meer J. Hibbel. te 's-Gravenhage chef- bakkeryen te Rotterdam; o »«- vakman der P.T.T.; S. C. Voorberg J controleur^ by N. Samson N V tot ridder in de Orde van Oranje- Nassau: de vlootpredikant ds. J. W. Sepmeijer; gep. hoofdcommies bij het ministerie van marine A. F. Jongbloed; de hoofdverpleegster M. Hoek, direc trice van het marinehospitaal te Surabaia. Bij Kon. besluit van 21 April is met ingang van 30 April de titulaire rang van schout-bij-nacht van administratie verleend aan gep. hoofdofficier van administratie der lste klasse T. A. Appels. Buitenlandse Zaken Bij Kon. besluit zyn benoemd: tot commandeur in de Orde van Oranje-Nassau: dr. Ph. C. Visser, bui- tengew. en gevolm. ambassadeur te Moskou, bij bevordering; F. C. baron Van Aerssen Beyeren van Voshol buitengew. en gevolm. ambassadeur; tot ridder in de Orde van de Neder landse Leeuw: G. P. Luden, buiten gew. gezant en gevolm. minister te Warschau: ir. Ch. M. Dozy, buitengew. gezant en gev,olm. minister te Bel grado. tevens geaccr. te Sofia: P. Staal, voorm. consul-gen., met de per soonlijke titel van buitengewoon ge zant en gevolm. minister te Tanger; mr. B. C. F. van den Berkhof van Koc- kenge, ambassaderaad te Brussel (voor pers- en culturele aangelegen heden); prof. mr. dr. L. J. C. Beau fort. lid van de Eerste Kamer, hoog leraar te Nijmegen; L. Asscher, te Pa rijs; tot officier in de Orde van Oranje Nassau bij bevordering; mr. W. J. G baron Gevers, gezantschapsraad, tij delijk zaakgel. te Madrid: E. J. baron Lewe van Aduard, ambassaderaaad te Tokio: A. J. Binnendijk, consul-gen. te Straatsburg; E. van Duiken, consul te Malaga; F. K. Gollcher, consul te La Valetta; tot officier in de Orde van Oranje Nassau: mr. L. A. Gastmann. buiten gew. gezant en gevolm. minister te Li ma; dr. H. H. Dingemans, buitengew. gezant en gevolm. minister te DJed- dah; jhr. A. P. C. van Karnebeek, am bassaderaad te Londen; mr. H. F. Eschauzier, ambassaderaad te Otta wa: J. van der Gaag. eerste gezant schapssecretaris; Chr. N. van de Rijdt, consul-gen. te Edinburgh; A. Molina, consul te La Coruna; Sir Alfred H. D'Costa, consul te Kingston; R. Arruda, consul te Ponta Delgada; G. S. de Clercq Jr., te Rio de Janeiro; mr. P. J. van Ommeren, te Parys; D. M. de Smit, handelsraad te Londen; tot ridder in de orde van Oranje- Nassau: Ch. L. G. H. Ravisse, consul te Calais; W. A. Hannon, consul te Kansas City: E. Ch. M. Dutilh, consul te Izmir; J. E. L. Weil, consul te Me- dellin; S. C. Acfield, consul te Port Saïd; G. R. Waddell. consul te Aden; mevrouw Julie G. Lynch, verbonden aan het Ned. Informatie Bureau te San Francisco; J. L. P. Tournut, vice- consul te Arzew; Th. Bugge. vice-con sul te Tönsberg; G. Powell, vice-con sul te Portland: Th. J. E. Rasmusen, vice-consul te Korsör; G. Cox. vice- consul te Weymouth; F. A. Dijkstal, vice-consul te Port-Saïd; G. Velthorst. voorm. consul te Bombay: J. D. van Leer. voorm. consul te San Diego: H. P. Nowee, hoofdcommies aan het min. van Buitenl. Zaken; C. van der Starre, hoofdcommies aan het min. van Buitenl. Zaken; L. J. Fledderus, hoofd" commies aan het min. van Buitenl. Za ken: A. Mok. te Antwerpen: H. K. Roessing. te Antwerpen; A. F. Krul. te Antwerpen; Richard Polak, te Lau sanne: D. A. ten Grotenhuis, te Ma nila; C. Mulder, te Wassenaar. -Gravenhage. expediteur der P.T.T.; J Elburg te Brielle. chef-vakman der P.T.T.; R. de La Rie te Leiden, besteller le klasse der PTT; I. C. Kole te 's-Gravenhage. chef-magazijnbediende der P.T.T.; J. Degens te Dordrecht, be steller le klasse der P.T.T.; P. Burgers te Alphen a/d Rijn. kantonnier D bij de Rijkswaterstaat; J. D Vis te Arkel, brug wachter C bij de Rijkswaterstaat; F. M. L. Kemmings te Arkel. brugwachter C bij de Rijkswaterstaat; J. van Essen te Delft; kantonnier bij de Rijkswaterstaat; P. de Vos te 's-Gravenhage. gepension neerd wagenbestuurder bij de N.V, Ge mengd Bedrijf Haagsche Tramweg Mij; bij de drukkerij Van Waesberge, Hooge- werff en Richards N.V. te Rotterdam; P. J. Toolenaar, zetter bij de drukkerij Van Waesberge Hoogewerff en Richards N V. te Rotterdam; J. J. Rcmmerswaal, arbeider in dienst van de Erven W. Jo- chems te s-Gravenhage; C. van Egmond te Wassenaar voorheen arbeider in dienst van de Erven W. Jochems te 's-Gravenhage: C. van der Zwaan te Wassenaar voorheen timmerman in dienst van de Erven W. Jochems te 's-Gravenhage. T. J. Raimond. bode B bij- het Ministe rie van O. K. en W., te 's-Gravenhage; N. de Korte, bode bij het Ministerie van Financiën te 's-Gravenhage; L. F. Ver- portier bij de Belastingdienst te M. C. de Ridder te Krimpen aan de ?k. ijzer|n - Scheepsw Lek. ijzerwerker bii N.V. J en K. Smit'a swerven te Kinderdijk, gemeent Lekkerland; T Neef te Kri npei te Alphen aan de Rijn. M. van Hees. ma- Rotterdam, gazijnmeester bij de N.V. Machinefubriek voorheen H. J Koopman te Dordrecht; J. van Mullem. scheepsmaker by de Gebrs. Snoeij. scheepsmakers ;e Ouder kerk aan de IJssel: N'. van der Flst. blik slager op de Meterfabriek van de Maat schappij ter vervaardiging van gasme ters te Dorarecht; G. van Dijl te Dubbel dam. brandkastmaker bij de N.V. Lips' Brandkasten- en Slotenfabrieken te Dor drecht; C. de Baat te Dubbeldam, slo tenmaker bij de N.V. Lips' Brandkasten en Slotenfabrieken te Dordrecht; J. Kro nen te Dordrecht, arbeider bij de C.V. Zoutziederij voorheen J de Bondt te Zwijndrecht; A. Bangma, boekdrukker terdam, expeditieknecht der P.T.T. aan de Lek. draaier bij N.V. J Smit's Scheepswerven te Kinderdijk; A. van Dijk. schildersknech'. bh de heer C. A Kruijt, huisschilder te Katwijk aan Zee.

Nieuwe Leidsche Courant | 1950 | | pagina 5