Mroom van onderscheidingen op Koninginnedag ZATERDAO 29 APRIL 1950 1 ^nisierie van Binnenlandse Zaken Bij Kon. besluit van 22 April zijn b .nd: tot ridder in de Orde van c" erlandse Leeuw: Jhr. dr. C. G C Quarles van Ufford, commissaris at Koningin in Gelderland: M. A. F. nalda. Commissaris der Koningin in 'recht; mr. W. C. Wendeisar, lie v r. de Eerste Kamer te 's-Gravenha ge J. J. Vorrink, lid van de Tweede K mer te Amsterdam; H. J. W. A. M.ijerink, lid van de Tweede Kamer te Arnhem; H. van Sleen, lid van de Tweede Kamer te Brielle; mr. A. B. K en, lid van de Tweede Kamer te Amsterdam; C. J. van Lienden, lid van de Tweede Kamer te Eindhoven; jhr. mr. M. van der Goes van Naters, lid van de Tweede Kamer, te Wasse- nar; mr. F. J. H. Bachg, lid van de Tweede Kamer, te 's-Gravenhage; J. Algera, lid van de Tweede Kamer, te Leeuwarden; mr. M. A. Stufkens, grif- f r der Staten van Noord-Holland, te Haarlem; C. Philipse, lid van Ged. Sta ten van Zeeland, te 's-Heer Arends- k ke; mr. A. W. Haan, oud-lid var C Staten van Friesland, te Leeu- v en; D. J. Mellema, lid van Ged. n van Groningen, te Haren; i bevorderd tot officier in de Or- n Oranje-Nassau: F. A. L. M. Da- ir burgemeester van Geleen; C. van ardenburgh, voorzitter van de K Ver. van Weldadigheid, te Brus- s P. L. Gerritse, lid van de centrale c missie voor de filmkeuring, te Am- s een: i benoemd tot officier in de Orde v 'ranje-Nassau: mr. G. H. van Her- w .rden, raadadviseur bij het minis- te. e van binnenl. zaken, te 's-Graven- h. re; mr. J. van Andel, commies-grif- f: bij de Eerste Kamer, te Schevenin- ge. mr. J. R. Stellinga, referendaris, c f van de afdeling voor de geschil- Ie van bestuur van de Raad van State, t .'oorburg; mr. H. J. van Houte, se- c rris van de Pensioenraad, te 's-Gra- v. .hage; J. W. Visee. inspecteur bij de A emene Rekenkamer, te 's-Graven- h mr. dr. C. A. Prinsen, burgemees- te van Breda; P. van Wijk, oud-ont- v v er van 's-Gravenhage; mr. H. G J. Morshuis, voorzitter van de Hoofd rad der St. Vinc&itiusvereniging ir Nederland, te Voorburg; dr. ir. C. A F von Wolzogen Kühr, hoofd van hel Laboratorium van het Prov. Waterlei dingbedrijf van Ncordhoüand, te Bloe- mendaal; mr. J. A. G. M. van Hellen- berg Hubar, burgemeester van Hilver sum; mr. W. H. L. Haitink, lid van de directie van het gemeente Energiebe drijf, te Amsterdam; A. G. van d« G enekan, adm. ter provinciale griffie van Utrecht, te Maartensdijk; mr. H. E. Grommers, adm. A ter provinciale g fie van Groningen, te Haren; v.' baron Michiels van Kessenich, bur- g-. .cester van Maastricht; n benoemd tot ridder in de Orde v Oranje-Nassau: J. A. Audier. h ifdcommies bij het Kabinet der Ko- n ngin, te 's-Gravenhage; S. do Visser, s etaris van Veghel; N. J. van Pelt. r adslid van Tilburg; H. Th. M. de G oof, ontvanger van Eindhoven; B. J M. Lautenslager, secretaris der Godshuizen te 's-Hertogenbosch; J. A. Maris, te Willemstad: J. J. Talsma, oud burgemeester van Renkurn; mevr. de wed. H. T. WerkhovenDijkhuis, Arnhem; A. Jansen, wethouder Harderwijk; P. M. Miedema, directeur van de gemeentelijke reinigings- en ontsmettingsdienst te Nijmegen; S. H. Fr ederiks, directeur van de dienst der reiniging, ontsmetting en landelijke eigendommen der gemeente Arnhem; mr. dr. P. H. W. G. van den Helm, oud- burgemeester van Pynacker; J. C. van Mr. A. ii. Kovsjen Es, burgemeester-secretaris Rhoon; J. A. Bakhuizen, burgemeester van Rijnsaterswoude, Leimuiden en Nieuwveen; P. Hoogenboom, burge meester-secretaris van Zwammerdam; L. Spek, wethouder van Tienhoven (Z- H.): H. van Straaten, oud-raadslid van Vianen; W. Kunne, referendaris ter gemeente-secretarie van Dordrecht; J. de Graaf, oud-raadslid van Zoeterwou- de; A. van der Wal, referendaris ter gemeente-secretarie van Dordrecht; mr. Ministerie van Justitie Bij Kon. besluit is bevorderd tot commandeur in de Orde van de Neder landse Leeuw: mr. W. J. Berger, pro cureur-generaal bij de Hoge Raad te 's-Gravenhage; lot commandeur in de Orde van Oranje-Nassau: mr. E. L. M. H. baron Speyart van Woerden, proc.-generaal bij het gerechtshof te 's-Hertogen- b";ch; benoemd tot ridder in de Orde vn de Nederlandse Leeuw: prof. mr P A. J. Losecaat Vermeer, raadsheer in de Hoge Raad te 's-Gravenhage; mr. H. R. de Zaaijer, proc.-generaai bij het gerechtshof te Leeuwarden; mr. J. H. Bybau, president van de rechtbank te Zutphen; mr. I. van Cre- veld. kantonrechter te Amsteraam; mr. K. K. Douw van der Krap. deken der orde van advocaten te Dordrecht; mgr. N. L. A. Ammerlaan, vicaris-ge- rr- al van het bisdom Haarlem: mr. P ?i;«sen. raadadviseur in algemene d st bij het ministerie van justitie te 's-G^avenhage; mr. A. A. W. van Wu'fften Parthe, verzekeringsjurist te Rotterdam; tot officier in de Orde van Oranje N-»«»: P. -T n. ere-kanunnik. deken en pastoor te Amsterdamsehe- P. Fuhri Snethlage, te Haarlem; G. H. Jutte, commissaris van gemeentepolitie I te Amsterdam; ir. J. W. Clerx stads ingenieur bij de dienst van publieke werken te Amsterdam; M. J. M. van der Hulst, te Amsterdam; H J. Colsen, raadslid van Terneuzen; H. Hakke- steegt, wethouder van Lopik; H. J. van Rooyen, te Vleuten; jhr. J. M. van Beij- ma thoe Kingma, burgemeester van Rauwerderhem; Th'. H. Beerents, wet houder van Deventer; L. J. Hellenthal, raadslid van Hasselt; J. Bloemendal, te Deventer; P. Datema, raadslid van Ezinge; J. ter Haar, te de Wijk; mr. F. Pesch, burgemeester van Tege- Ministerie van Oorlog Jhr. dr. C. C. C. Quarles - Bij Kon. besluit is toegekend: de titulaire rang van kolonel aan de gep.de luit.-kolonel W. C. Maas, van het wapen der artillerie; de titulaire rang van reserve-kolonel aan gep. res.- luit.-kolonel W. N. A. van Es. van het wapen der genie; de titulaire rang van res.-luit.-kolonel aan gep. res.- majoor W. E. H. Janssen, van het wa pen der infanterie; de titulaire rang van res.-majoor aan gep. res.-kapitein mr. D. J. Veegens, van het dienstvak der reserve-officieren voor algemene zijn benoemd tot ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw: gen.- majoor A. G. J. M. F. van der Kroon, van de gen. staf; gep. gen.-majoor P. P. W. van Leeuwen; tot officier in de Orde van Oranje- Nassau met de zwaarden: kolonel (tijdelijk generaal-majoor) C. D. Toet, van de gen. staf; kolonel F. H. W. C. J. van Dun, van de gen. staf; kolonel J. H. Couzij, van de gen. staf; majoor W. M. Berkhout, van de gen. staf; de, als zodanig tijdelijk benoemde, res.- luit.-kolonel B. J. Kimmel, van het dienstvak der reserve-officieren voor algemene dienst; kolonel E. Linde boom, van het wapen der inf.; luit.- kolonel M. P. Kokje, van het wapen der inf luit.-kolonel D. Blanken, van het wapen der inf.; res.-luit.-kolonel J. A. J. de Groot, van het wapen der inf.; res.-majoor (tijdelijk res.-luit.- kolonel) J. Schut, van het wapen der inf.; res.-majoor H. G. Engels, van het wapen der infres.-majoor A. H. Soomers, van hot wapen der inf.; do, als zodanig tijdelijk benoemde, res.- majoor J. J. W. Berkhoudt, van liet wapen der inf.; kolonel J. J. Marlet, van het wapen der genie; res.-majoor Ministerie van Economische Zaken Bij Kon. besluit van 19 April zijn|Heeren; dr. ing. P. J. M. E. Wintgens. benoemd tot ridder in de Orde van dir. van de Bruinkolenontginning Ca de Nederlandse Leeuw: prof. ir G. derisborg, te Heerlen; AL J. Keyzer, Zoeten, dir. van de N.V. tot keurin" eerste handelssecretaris bij Hr. Ms. van electro-technische materialen, i Tezantschap te Bern; Arnhem; dr. E. L. Kramer, wonende tot ridder in de Orde van Oranje- te Wassenaar, wnd. dir.-generaal van de prijzen bij het min. .van economi sche zaken te 's-Gravenhage; J. G. Ph. Looman, te 's-Gravenhage, vertegen woordiger van Nederland bij het Coal Committee van de E.C.E. te Genève; hn mr. dr. A. J. C. Rethaan Macaré, de Octrooiraad, te 's-Graven- Nassau: R. W. Droge, oudste dir. de N.V. Manufacturenhandel v/h. Droge Zonen, te Winschoten; N. H. Stel, te Winschoten, dir. van de Coöpe ratieve Strocartonfabriek De Toekomst te Alidwolda; P. de Jonge, bestuurs lid van het Algemeen Borgstellings fonds voor de Middenstand in Gro- hage; ar. Ch. L. H. Truijen, dir.-gene- j ningen, te Delfzijl; H. J. Peletier, lid van de K. van K. voor Friesland, te Leeuwarden; L. Hombrink, dir. van de N.V. I. I. Rozendaal's Import en Ex port Co., te Enschede; J. H. van Lonk- huyzen, pres.-commissaris van de Soplafabrieken, te Amersfoort; B, van der Vaart, te Zeist, dir. van dfe N.V. Zachte Zeepfabrieken Maarssen te Maarssen; C. Burger, te Amsterdam, oud-lid van het dagelijks bestuur van de Nederlandse Katholieke Midden standsbond; F. B. Harmsen, oud-voor zitter van de Agemene Nederlandse Bond van Steenhouwerspatroons, te Arasterdam; K. W. Lamfers, voorheen dir. van de N.V. Blikman en Sartorius. te Amsterdam; J. J. Eecen, enig be herend vennoot van de C.V. J. Eecen Gzn., Stoomzagerij, Schaverij en Hout- raai van handel en nijverheid bij het min. van economische zaken, te 's-Gra- venhage; mr. dr. E. J. E. AI. H. Jaspar, secretaris-generaal van de Nederlands- Belgisch-Luxemburgse Douane-over eenkomst, te Brussel; dr. A. H. Philips dir. van de buitenlandse economische betrekkingen van het min. van econo mische zaken, hoofd van de Economi sche Afdeling bij Hr. Ms. ambassade te Washington; zijn bevorderd: tot officier Orde van Oranje-Nassau: L. C. F M. Smulders, dir. van de Utrechtse Ma- chinefabriek N.V. o.d. Frans Smulders, te Utrecht; ir. A. H. L. de Bel. wonen, de te 's-Gravenhage. algemeen dir. van de N.V. Nieuwe Nederlandse Maat schappij tot vervaardiging van spiegel- gas, glazen voorwerpen en chemische producten te Sas van Gent; zijn benoemd: tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: F. J. ten Bos, voorheen lid van de firma J. ten Bos, te Almelo; dr. W. T. Kroese, te En schede dir. van de Koninklijke Stoom weverij te Nijverdal N V. te Almelo; O. C. Huisman, dir. van de N.V. Steenfabrieken v/h. Terwindt en Arntz, te Nijmegen; ir. A. J. Ingen Housz, te Terborg, dir. van Diepen- brock en Reigers N.V. te Ulft; F. Otto, te Bloemendaal, voorheen commissaris-generaal voor de Neder landse Economische Belangen in Duits, land; F. H. M. Wijers, pres.-commis- saris van de N.V. J. P. Wijers' Indus trie- en Handelsonderneming, te Am sterdam; ir. F. W. H. van Beuningen, dir. van de N.V. Machinefabriek en Scheepswerf van P. Smit Jr., te Rot terdam; dr. J. C. Hooijkaas, te 's-Gra venhage, voorz. van de raad heer der Fyn-Mechanische Industrie Becker's Sons N.V. te Brummen; C. von Lindern. te Wassenaar, dir. de Nederlandse Kabelfabriek te Delft en Alblasserdam; ir. J. A. Teyinck, dir. van het Centraal Normalisatie Bureau, te 's-Gravenhage; ir. J. Kipperman, dir. van de N.V. Metaaldraadlampen fabriek Volt, te Tilburg; ir. P. J. Schoonenberg, dir. van de Glasfabrie ken der N.V. Philips' Gloeilampen fabrieken, te Eindhoven; P. Fentener Vlissingen, dir. van de N.V. P. F. van Vlissingen en Co.'s Katoenfabrie- ken, te Helmond; ir. M. J. A. Berg- stein, hoofdbedrijfsingenieur van Staatsmijn Maurits, te Geleen; ir. G H. Edixhoven, dir. van de Maatschap pij tot Exploitatie van de Steenkolen mijnen Laura Vereeniging, te Eygelshoven; prof. dr. G. J. A. Grond, chef van de Mijnmeetkundige afdeling de Staatsmijnen in Limburg, te L. D. Huisman, van het wapen der genie; luit.-kolonel-vlieger L. M. Kamp, van het wapen der militaire luchtvaart; res.-majoor-waarnemer N. J. Rommes. van het wapen der mili taire luchtvaart; kolonel W. Kist, van het wapen der Kon. marechaussee; luit.-kolonel L. A. van Baarsel, van het dienstvak der militaire adm.; di rigerend officier van gezondheid der lste klasse dr. H. J. van der Giessen, van het dienstvak van de geneesk. dienst; res.-dirigerend officier van ge zondheid der 3de klasse dr. G. F. A. van Woerkom, van het dienstvak van de geneesk. dienst; res.-dirigerend offi cier van gezondheid der 3de klasse H. van der Houwen, van het dienstvak van de geneesk. dienst; res.-dirigerend officier van gezondheid der 3de klas se P. J. W. Beukers, van het dienst vak van de geneesk. dienst; res.-diri gerend officier van gezondheid der 3de klasse J. A. van Herrewaarden, van het dienstvak van de geneesk. dienst; res.-dirigerend officier van ge zondheid 3de klasse R. G. Wijmans, van het dienstvak van de geneesk. dienst; res.-dirigerend officier van ge zondheid der 3de klasse dr. J. Spaan der, van het dienstvak van de ge neesk. dienst; res.-dirigerend officier van gezondheid der 3de klasse J. Ni- colai, van het dienstvak van de ge neesk. dienst; res.-dirigerend militaire apotheker met rang van majoor J. Vinkenborg, van de militaire pharm. dienst; tot officier in de Orde van Oranje- Nassau, inet de zwaarden, bij bevor dering: kolonel B. R. P. F. Hasselman, van de gen. staf; tot officier in de Orde van Oranje- Nassau: majoor C. E. Smit-Dyserinck, handel, te Oud-Karspel; E. van Laer, te Laren (N.-H.), directeur van de N.V. Bernet te Amsterdam; H. Beuk- man, te 's-Gravenhage, gecommitteer de van de minister van economische zaken bij de bakkersvakexamens; H L. Jansen, algemeen secretaris van de Bedrijfsgroep Detailhandel, te 's-Gra venhage; G. J. Scheepers, dir. van de N.V. Electrische Drukkerij voorheen Drukkerij Levisson, te 's-Gravenhage; G. van der Straaten, hoofdcommies bij het min. van economische zaken, te 's-Gravenhage; G. Dekker, in De Lier, voorzitter van de Coöperatieve lering Belar de N.V. Eerste landse Schoorsteensteenfabriek v/h. de Ridder Co., te Leiderdorp; A. C. B. van Arendonk, penningm. van de Diocesane Middenstandsbond, te Breda; J. C. C. Asselbergs, dir. van de Fa. P. J. Asselbergs' Stoom- en Chemische Wasserij en Ververij de Zoom, te Bergen op Zoom; G. F. P. van d Assum, dir. van de Lederfabriek J. d.. Assum Kanters N.V., te Dongen; H. G.'C. van den Asusm, dir. van de Overlederfabriek Frans van den Assum, te Dongen; C. J. F. Bloemink, inspecteur by de Keuringsdienst van de Staatsmijnen in Limburg, te Heer len: E. J. Gerards, ondergronds be- drijfsing. van Staatsmijn Emma, te Geleen; L. J. H. Timmerman, hoofd opzichter op de Cokesfabriek Maurits, te Geleen; Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen veld (Dr.); H. J. A. van Mierlo, deken en pastoor te Roosendaal (N.-Br.): mgr. H. J. van der Mühlen, directeur van het Klein Seminarie te Rolduc (L) H. N. Ysbrandy, em.-predikant bij de Ned. Herv. Gemeente te Grouw (Fr.) en oud-president van het prov. kerk bestuur van Friesland; C. van der Woude, predikant bij de ger- kerk te Leeuwarden; S. H. N. Gorter, predi kant bij de doopsgez. gem. te Apel doorn; J. Grevelink, commissaris van Rijkspolitie A (met de persoonlijke titel van hoofdcommissaris van Rijks politie), te Rijswijk (Z.-H.); J. A. M.' J. de Hoog, dirigerend officier der Rijkspolitie 2de klasse, commandant van het gewest Groningen der Rijks politie, te Glimmen, gemeente Haren (Gr.); J. Th. Meijer,directeur van de Martha Stichting te Alphen aan den Rijn; E. C. van Dissel, notaris te Goes; tot ridder in de orde van Oranje- Nassau: jhr. J. L. A. Martens van Se- venhoven, em.-predikant van de Ned. Herv. Gemeente te Utrecht; J. A. van Nie, predikant van de Ned. Herv. Ge meente te 's-Graveland (N.-H.); G. Kerssies. em.-predikant bij de Ger. kerk te Wildervank. wonende te We- zep (Gld.); J. V. H. L. Scholten. di-l A. van Andel, hoofd recteur lste klasse van het huis van j school voor lager Bij Kon. besluit zijn benoemd tot rid er in de Orde van de Nederlandse eeuw: prof. dr. F. L. R. Sassen, adviseur honorair bij het ministerie W., te 's-Gravenhage; A. Oosterlee, raadadviseur bij het ministe- O., K. en W., te 's-Gravenhage; prof. dr. E. Gorter, hoogleraar te Lei den; prof. dr. H. Wagenvoort, raar, te Utrecht; prof. dr. W. H. Arisz, hoogleraar, te Groningen; prof. dr. J. G. G. Borst, hoogleraar aan de gem. universiteit, te Amsterdam; prof. dr. H. Dooyeweerd, hoogleraar aan de Vrije Universiteit, te Amsterdam; prof. G Gonggrijp, hoogleraar aan de Ne derlandse Economische Hogeschool te Rotterdam; prof. dr. P. P. van Ber- kum, hoogleraar, te Tilburg; W. Pol derman, inspecteur van het nijver heidsonderwijs, te 's-Gravenha^ dr. D. P. M. Graswinckel, algemeen Rijksarchivaris, te 's-Gravenhage; C. de Bruijn. inspecteur van het gymn. en het middelb. onderwijs, te Hilversum; is bevorderd, tot officier in de Orde m Oranje-Nassau: dr. A. M. H. Schep- an, uitgever, te Groningen; zijn benoemd tot officier in de Orde in Oranje-Nassau: mr. J. J. Hangel broek, secretaris van de Schoolraad voor de scholen met de Bijbel, te Gravenhage; J. Th. H. Bannenberg, inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Roermond; L. G. J. Bol, hoofd van de jongensafdeling var R.K. kweekschool, te Nijmegen; P. Duivendijk, oud-directeur van de Prot. Kweekschool te Dordrecht; C. Groen, directeur van de Chr. Kweek school, te Gorinchem1; B. T. Boeijinga, oud-directeur van de cursus voor voortgezet en hoger bouwkunstonder- richt, te Amsterdam; mr. J. P. W. A. Smit, oud-Rijksarchivaris in Noord- Brabant, te 's-Hertogenbosch; A. R. Wittop Koning, architect, te Groningen; dr. M. de Haas, rector van het St. Odulphuslyceum voor jongens te Til burg; J. Th. van der Linde van Sprank-' huizen, directeur van de Rijks hogere burgerschool, te Assen; dr. P. Doornen bal, rector van het Chr. lyceum, te i-Gravenhage; jkvr. C. M. van Asch van Wijck, vice-voorzitster van de Young Women Christian Association, te Zeist; D. Croll, voorzitter van de Kon. Ned. Lawn Tennis Bond, te Rot terdam; A. J. L. van der Poel, voorzit ter van meerdere instellingen op cultu reel gebied, wonende te Breda; R. W P. Peereboom, journalist, te Heemste de; dr. Anth. van der Horst, toonkun stenaar, dirigent van de Nederlandse Bachvereniging, te Hilversum; derwijzers Genootschap, te Amsterd.; G. J. H. Dijkhuis, hoofd van een R.K. lagere school, te Borne; J. A. Visser, oud-leraar aan de midd. techn. school te 's-Hertogenbosch, te Vught (N.-B.) B. J. W. Philippa, adjunct-directeur van de 2e ambachtsschool te 's-Graven hage; mej. C. Boele v. Hensbroek, lera res aan de huishoud- en industrieschool te Amersfoort, te Neerlangbroek; me vrouw E. M. CastendijkJansen, oud voorzitster van de huishoud en indu strieschool, te Schiedam; W. Donker sloot, oud-secr.-penningm. van de huis houd- en industrieschool, te Culem- borg; ir. D. C. van Schaik, inspecteur van de stichting Het Limburgs Land schap, te Heer (L.); A. Bartels, leraar aan de 3de gemeentelijke hogere bur gerschool. te 's-Gravenhage; J. C. de Joode, oud-leraar aan de gem. Lorentz- hogere burgerschool, te Arnhem; dr. J. C. Verslu3's. leraar aan het christelijk lyceum te Arnhem, te Velp; A. van Rijn, voorzitter van het Ger. Jeugdcen trum, te 's-Gravenhage; G. M. J. Piron, oud-leraar en onderdirecteur van de R.K. hogere burgerschool, te Rotter dam; H. W. M. van den Bergh, hoofd aalmoezenier, te Utrecht; R. Zuidema, hoofdredacteur van het Zeeuws Dag blad, te Goes; W. Kerremans, journa list, te Schoonhoven; mevrouw G. StuurmanKoeman (Greet Koeman), operazangeres, te Amsterdam; A. C. Veth, letterkundige en kunstcriticus, te 's-Gravenhage; W. F. Gouwe, oud-di recteur van het Instituut voor sier- en nijverheidskunst te 's-Gravenhage, te Epe (Gld.); M. S. Andriessen, beeld houwer. te Haarlem; M. M. P. Vermin, voorzitter van het hoofdbestuur van Nederl. Bioscoop Bond, te Maas tricht: mej. dr. Martha A. Muusses, lec- ie universiteit te Upsala, wo nende te Stockholm. tot ridder in de orde van Oranje Nassau: L. Roggeveen, hoofd van een openbare lagere schooi, schrijver van kinderboeken, te 's-Gravenhage; P. Linthorst, oud-directeur van het doof- stommeninstituut, te Rotterdam; J. J. van den Berg. oud-hoofd van een R.K. school voor lager onderwijs, te Huiten; riÉHÉMMM een Prot. Chr. onderwijs bewaring II te Amsterdam; G. Bos. Utrecht, te Maartensdijk; J. H. Pe- oud-lid en oud-secretaris van de re-j per, directeur van de Önderwij -?rs- j classeringsraad te Groningen. j spaarbank van het Nederl. On-' P. van Duyvendijk Ministerie van Landbouw, Voedselvoor ziening en Visserij Ds. C. van dei Woude commandant van» het Vrouwen Hulp korps; aalmoezenier, met de rang van luitenant-kolonel, P. G. M. Schoone- beek; res.-aalmoezenier, met de rang majoor, J. B. van Croonenburg; de eervol ontslagen, als zodanig tijde lijk benoemde res.-luit.-kolonel voor algemene dienst J. C. Grootenhuis; de administrateur bij het min. van oorlog J. J. Scholten; de referendaris bij het min. van oorlog J. W. van Ommering; tot ridder in de Orde van Oranje- Nassau, met de zwaarden: kapitein K. A. Kriekhaus, van het wapen der inf.; kapitein M. J. Haasdonk, van het wa pen der inf.; kapitein E. H. Neppelen- broek, van het wapen der inf.; kapi tein A. T. J. Nooijen, van het wapen der inf.; kapitein (tijdelijk majoor) T. J. Roelofs, van het wapen der inf.; res.-kapitein B. A. J. A. van Randwijk van het wapen der inf.; res.-kapitein (tijdelijk reserve-majoor) W. H. Bos scha, van het wapen der inf.; res.- kapitein (tijdelijk reserve-majoor) P. Bongers, van het wapen der inf.; ces - eerste luitenant B. F. A. Mikx. van het wapen der inf.; res.-eerste-luite- nant C. van der Graaf, van het wa pen der inf.; res.-eerste luitenant R. J. J. Stassen, van het wapen der cav.; kapitein H. J. Schoolland, van het wa pen der genie; kapitein H. J. van der Molen, van het wapen der Kon. mare chaussee; kapitein S. J. L. de Jong, van het wapen der Kon. marechaus see; de reserve-officier van gezondheid der lste klasse J. E. van Gogh, van het dienstvak van de geneesk. Dienst: de reserve-officier van gezondheid der lste klasse A. D. Verhagen, van het dienstvak van de geneesk. dienst; tot ridder in de Orde van Oranje- Nassau: de res.-legerpredikant met de rang van kapitein, ds. H. J. van Dru- ten; de reserve-legerpredikant met de rang van kapitein, ds. E. J. Beker; de technisch hoofdambtenaar G. W. Poppenk; de technisch-hoofdambte- naar C. van Konijnenburg; de zieken verpleegster A. met de rang van eer ste-luitehant van het Nederlands Verpleegsters Korps Koninklijke land macht, H. J. van Beek. Mi. 1. Hangelbroek Bij Kon. besluit zijn benoemd: tot ridder in de Orde van de Neder landse Leeuw: prof. dr. ir. G. Minder- 'ioud te Wageningen, hoogleraar aan ie Landbouwhogeschool; J. C. Wolt huis te Vroomshoop (gem. Den Ham), bestuurslid van verschillen-de land bouworganisaties, lid van Ged. Staten van Overijssel; tot officier in de Orde van Oranje- Nassau, bij bevordering: J. Barendse :e Poeldijk (gemeente Monster), voor zitter van de Bond Westland van tuin bouwveiling-verenigingen; J. C. M. Mensing te Aalsmeer, oud-secretaris van de Aalsmeerse tuinbouwbond, erelid van de Kon. Nederlandse Maat schappij voor Tuinbouw en Plant kunde; tot officier in de Orde van Oranje- Nassau: dr. H. J. Frietema te Rotter dam, dir. van de Nationale Coöpera tieve Raad; L. W. A. M. de Gruyter te 's-Hertogenbosoh, dir. der N.V. P. de Gruyter Zn., levensmiddelenbedrijf, dr. C. I. Kruisheer te Oegstgeest, dir. van het Rijkszuivelstation te Leiden; J. E. Lindenbergh in Den Hoorn (ge meente Leens), voorz. van de Fries- Groningse Beetwortelsuikerfabriek, bestuurslid van het Bedrijfschap voor Suiker; dr. R. J. Mansholt te Vierhui zen (gemeente Ulrum), kweker en selecteur van landbouwgewassen; dr. J. Olie te Utrecht, dir. van het Neder landse Visserij proefstation en Labora torium voor materialenonderzoek; mr. L. E. Roes te 's-Gravenhage, advocaat en procureur, onder-voorzitter van het Scheidsgerecht voor de Voedselvoor ziening; ir. Th. C. J. M. Rijssenbeek te 's-Gravenhage, dir. van het Vee teeltwezen; mr. F. A. J. M. Smits te Breda. dir. van de bierbrouwerij De Drie Hoefijzers; ir. H. T. Tjallema te 's-Gravenhage, dir. van de Akker- er Weidebouw; ir. N. van Vliet te 's-Gra venhage, dir. van het Landbouw onderwijs tot ridder in de Orde van Oranje- Nassau: H. J. Aernouts te Sluis, land bouwer en paardenfokker; J. Anema te Veenwouden (gemeente Dantuma- deel), dir. der N.V. Melkproducten- fabriek Freia; S. de Boer K.zn. t« Zuid-Scharwoude (gemeente Lange- dijk), voorzitter/veilingleider van de vereniging Langedijker groentencen- trale; T. Borst te Leidschendam, lid van het dagelijks bestuur van de Neder landse Christelijke Boeren- en Tuin- dersbond; J. L. Breeman te Utrecht, waterbouw- en bodemkundige bij de Cultuurtechnische Dienst; L. Dekker te Ruinen, bestuurslid van organisa ties op zuivelgebied; B. Dirkse te Utrecht, bloemenhandelaar, secr. der afdeling Utrecht van de Koninklijke Nederlandse Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde; M. Groeneveld te Oost- voorne, voorz. van de Coöp. Tuin bouw- en Veilingvereniging Oost- voorne; ir. H. J. Hellendoorn te Maas tricht, hoofd van de microscopische afdeling van het Rykslandbouwproef- station aldaar; Th. J. A. van Leeu wen te Nijmegen, secretaris van de Nederlandse R.K. Bakker spatroons- bond; H. H. M. Peters te Lobith, hoofd bestuurslid van de Aartsdiocesane R.K. Boeren- en Tuindersbond (A.! T.B.); H. Postma te Oosterwolde (ge meente Ooststelliragwerf), dierenarts; dr. ir. C. Rietsema tè Hoorn, Rijks- tuinbouwconsulent; dr. ir. J. Rietsema te Breda, directeur van de R.K. Land en tuinbouwschool aldaar; mr. H. J. W. Sannes te Hóllandsche Rading (ge meente Maartensdijk), oud-voorzitter der Algemene Nederlandse Pluimvee teeltvereniging, hoofdredacteur van Pels en Pluim; D. J. Spyker te Apel doorn, landbouwer en paardenfokker, bestuurslid van landbouw- en vee teeltorganisaties; D. Taat te Katwijk, (Z.-H.), reder, hoofdbestuurslid van de Redersvereniging voor de Neder landse Haringvisserij; ir. A. Vedder te Assen, Rijkslandbouwconsulent; C. der Vijver te Rijnsburg, direc teur van de N.V. van der Vijver's Con- servenfabrieken; K. van der Wal te Zwollerkerspel, bestuurslid van land bouworganisaties; R. Wichers Hs.zn. te Borger, Provinciaal Voedselcommissa- Drenthe, directeur van het Aardappelmeelverkoopbureau (AVB). Sociale Zaken By Kon. besluit van 24 April zijn benoemd: tot ridder in de Orde van de Neder landse Leeuw: dr. J. H. M. Koenen, ;-Hertogenbosch, insp. voor het Staatstoezicht op Krankzinnigen en Krankzinnigengestichten; ir. J. J. Ph. Cattel, hoofdinig.-dir. van het Stoom- Gravenhage; prof. mr. B. C. Slotemaker, te Wassenaar, gedele geerde van het bestuur van de Stich ting van de Arbeid; dr. W. F. Was- sink, chirurg te Amsterdam; tot officier in de Orde van Oranje- Nassau: G. F. Evelein, dir. van Sociale Zaken van de N.V. Philips' Gloelam- lenfabrieken, te Eindhoven; dr. C. F. mgelhard, geneesheer-dir. van de psychiatrische inrichting Willem Arntszstichting, in Den Dolder; M. A. J. Jansma, te Groningen, hoofdbe stuurslid van de Nederlandse Maat schappij tot bevordering der Genees kunst; L. J. Zielstra, geneesheer-dir. van het Algemeen Provinciaal-, Stads en Academisch Ziekenhuis, te Gronin gen; M. J. J. G. Janssen, directeur van het Gewestelijk Arbeidsbureau, te Maastricht; tot ridder in de Orde van Oranje- Nassau: H. Weterings, te Beek (N.-B.), de afd. Beek (N.-B.) van het Wit-Gele Kruis; A. P. J. A. Verschoor, arts te Nunspeet; C. J. Honig, directeur van de N.V. Stijfselfabriek De Bijen korf voorheen M. K. Honig, te Koog aan de Zaan; H. J. Meijer, te Amers foort, secr. van de Algemene Neder landse Bond van Handels- en Kantoor bedienden; E. Steenbergen, te Heem stede, werkgever-lid van de Raad van Arbeid te Amsterdam en bestuurslid van het prophylaxefonds; mevrouw A. J. Otte-Arnolli, te Hilversum; G. Moll, te Zuilen, oud-voorzitter van de Ned. Chr. Bouwvakarbeidersbond en pen ningmeester van het Chr. Nat. Vak verbond in Nederland. Ministerie van Verkeer en Waterstaat Bij Kon. besluit zijn benoemd tot commandeur in de Orde van Oranje- Nassan: P. E. Tegelberg, te Baarn, voorzitter van de raad van commissa- n van de N.V. Stoomvaart Maat schappij Nederland; tot ridder in de Orde van de Neder landse Leeuw: prof. ir. G. H. Bast, te 's-Gravenhage, hoofdingenieur in algem. dienst der P.T.T.; R. S. T. Ger- ding, te Zwolle, directeur van het tele foondistrict Zwolle; A. Ben them, te Gravenhage, inspecteur in algem. dienst der P.T.T.; ir. G. B. R. de Graaff, s-Gravenhage, hoofding.-directeur de Rijkswaterstaat (by bevorde ring); ir. J. P. van Noorden, te 's-Her togenbosch, hoofding.-directeur van de provinciale waterstaat van Noord- Brabant; mr. C. C. Gischler, te Wasse naar, voorzitter van de raad van be heer van Phs. van Ommeren's Scheep vaartbedrijf N.V.; tot officier in de. Orde van Oranje- Nassau: H. J. Bouman, te Rotterdam, inspecteur nautische dienst Konink lijke Rotterdamsche Lloyd; L. Kor- stanje, te Rotterdam, inspecteur voor de Scheepvaart; mr. Ivo Möller, te Noordwijk, vennoot van het Verenigde Cargadoorskantoor; D. Rahusen, te Bussum, lid van de raad van bestuur de Nederlandsche Stoomvaart Maatschappij Oceaan; W. Rehbock, te Amsterdam, directeur N.V. Hólland sche Stoomboot MaatschappijW. N. H. der Vorm, te Rotterdam, directeur Scheepvaart- en Steenkolen Maat schappij N.V.; mr. J. M. Vos, te Rijs wijk (Z.-H.), administrateur bij het min. van verkeer en waterstaat; A. Warnderink Vinke, te Amsterdam, di recteur N.V. Stoomvaart Maatschappij Oostzee en van de N.V. Nederlandse Maatschappij voor de Walvisvaart; P. C. Demmer, te Arnhem, inspecteur de afdeling Arnhem der P.T.T.; C. H. van Riel, te Haarlem, adj.-direc teur van het telefoondistrict te Haar lem; J. A. van den Brink, te Gronin gen, directeur van het post- en tele graafkantoor te Groningen; prof. dr. J. Jongbloed, te Utrecht, directeur van het physiologisch laboratorium der Rijksuniversiteit te Utrecht; O. J. Selis, te 's-Gravenhage, hoofdmsp. bij de Rijksluchtvaartdienst; dr. ir. J. van Veen, te 's-Gravenhage. hoofding. van de Rijkswaterstaat; ir. C. In 't Veld, te 's-Gravenhage, hoofding. bij de Rijks waterstaat; ir. J. Moll, te Middelburg, hoofding. van de Rijkswaterstaat; ir. H. U. Schleurholts—Tichelaar, te Am sterdam, adviseur van het Expertise bureau v/h ir. H. U. Schleurholts Tichelaar; prof. ir. K. H. C. W. van der Veen, te Rotterdam, hoofding. van de Weg der N.V. Nederlandsche Spoor wegen; ir. A. L. Knook, te Utrecht, hoofdinsp., chef van de Onroerende Eigendommen der N.V. Nederlandsche Spoorwegen; H. van Wolf er en, te 's-Gravenhage, referendaris bij het min. van verkeer en waterstaat; tot ridder in de Orde van Oranje- Nassau: G. L. J. Schönbeck, te Amster dam, techn. hoofdambtenaar voor bij zondere diensten der P.T.T.; L. J. Bus koop, te 's-Gravenhage, techn. hoofd ambtenaar der P.T.T.; P. H. Breed veld, te 's-Gravenhage, referendaris der P.T.T.; D. Jorritsma, te Sneek, direc teur van het post- en telegraafkantoor te Sneek; H. J. de Vries, te Deventer, techn.-hoofdambtenaar van de Rijks waterstaat; G. E. Schuiringa, te Zuid- horn, voorzitter van het waterschap Westerkwartier; A. G. Reitsma, te Ap pelscha (gem. Ooststellingswerf), oud voorzitter van het waterschap Boven Tjonger-Grootdiep; L. van Hoorn, te Eijerland, secr.-penningm.-opzichter van de polder Eijerland op Texel; P. Otter, te Tjalleberd, voorzitter van de Polder van het vierde en vyfde veendistrict in Haskerland, Heeren veen en Opsterland; mr. J. A. Over- water, te Gorinchem, secr.-penningm. van het hoogheemraadschap de Al- blasserwaard met Arkel beneden de Zouwe; P. Hoogvliet, te Rotterdam, directeur van de N.V. Expeditiebedrijf v/h H. Braakman en Co.; J. A. van Oortmerssen, te Nijmegen, insp. lste klasse bij de N.V. Ned. Spoorwegen; J. F. Boseker, te Utrecht, insp. bij de N.V. Ned. Spoorwegen; P. L Kengen, te Maartensdijk, onderafdelingschef der N.V. Ned. Spoorwegen; E. Engel man, te Hilversum, insp. der N.V. Ned. Spoorwegen; P. D. Tulp, te Utrecht, insp. lste klasse bij de N.V. Ned. Spoorwegen; J. M. Goorissen, te Eind hoven, hoofdstationschef der N.V. Ned. Spoorwegen; H. W. Schokkenkamp, te Maartensdijk, inspecteur bij de N.V. Ned. Spoorwegen; J. J. Bruijns, te Utrecht, inspecteur lste klasse bij de N.V. Ned. Spoorwegen; G. A. Busé, te Maartensdijk, inspecteur bij de N.V. Ned. Spoorwegen; J. Zwartenkot, te Groningen, hoofdwerktuigkundige bij de Kon. Rotterdamsche Lloyd; J. Joon- tjes, te Ossenzyl, lid van het hoofd bestuur Schuttevaêr; H. A. Broere, te Amersfoort, gezagvoerder bij de N.V. Stoomvaart Maatschappij Nederland; Ds. jhi. J. L. A. Marlens Wederopbouw en V olkshuisvesting Bij Kon. besluit zijn benoemd tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: prof. ir. J. H. van den Broek te Rotter dam, architect B.N.A.; E. J. Buiskool ta 's-Gravenhage, hoofdinsp. in algemene dienst bij de Rijksdienst voor de uit voering van werken: H. L. Engberts te Voorburg, hoofdarchitect bij de Rijks gebouwendienst; ir. H. van Halewijn te Haren (Gr.), hoofdingenieur-direc teur van de Wederopbouw en de Volkshuisvesting in Groningen; mr. J. D. Hannema te 's-Gravenhage, refe rendaris bij het min. van wederopbouw en volkshuisvesting; ir. J. J. G. van Hoek te Leiden, voorzitter van de Ned. aannemersbond en patroonsbond voor de bouwbedrijven in Nederland; H. J. Lakenman te Voorburg, referendaris by het min. van wederopbouw en volkshuisvesting; dr. ir. J. P. Mazure te 's-Gravenhage, directeur van de Stich ting tot rationalisatie van het bouw wezen; J. D. Postma te Gorssel, archi tect B.N.A.; mr. dr. J. Versteeg te Hier- den (gemeente Harderwijk), voorzitter der Noordhollandse Welstandscom missie; D. Zorn te 's-Gravenhage, referendaris bij het min. van weder opbouw en volkshuisvesting; tot ridder in de Orde van Oranje- Nassau: P. J. Bogaards te Voorburg, gewezen bouwkundig hoofdambtenaar A bij de Rijksgebouwendienst; J. van Die te 's-Gravenhage, hoofdcommies by de Centrale directie van de weder opbouw en de volkshuisvesting; G. van Essen te 's-Gravenhage, gewezen hoofd van het Streekbureau voor de weder opbouw van het rayon Schijndel; ir. J. H. J. Kayser te Venlo, bouwkundig ingenieur; R. van der Kieft te Rijswijk (Z.-H.), hoofdcommies bij het min. van wederopbouw en volkshuisvesting; G. Olthoff te Delft, districtsbouwkun- dige bij de Rijksgebouwendienst; R. Veenhuizen te Voorburg, techn. hoofdambtenaar bij de Rijksgebouwen dienst; E. de Vries te Wassenaar, bouwkundig hoofdambtenaar bij de Rijksgebouwendienst; P. A. van Wy- nen Jr. te Dordrecht, aannemer. A. A. Flu, te Amsterdam-Z., hoofd werktuigkundige bij de Nederlands- Indonesische Tankvaart Maatschappij; J. D. Jibben, te Velsen, gezagvoerder bij de N.V. Kon. Rotterdamsche Lloyd; B. M. Mulder, te Velsen, gezagvoerder bij de N.V. Kon. Nederlandsche Stoom boot Maatschappij; P. A. van Reeven, te Rotterdam, hoofdinspecteur bij da N.V. van Nievelt Goudriaan en Co's Scheepvaart Maatschappij; H. Wierin- ga, te Dordrecht, procuratiehouder bij de Standard-Vacuum Petroleum Maat schappij N.V.

Nieuwe Leidsche Courant | 1950 | | pagina 4