RONDO mm KINDERUITVOERING NIEUWE LEIDSCHE COURANT 4 ZATERDAG 22 APRIL 1950 Nieuwsflitsen uit de omstreken ALKEMADE Allegaartje in de gemeenteraad Op de Donderdagavond gehouden ver gadering van de gemeenteraad werd een groot aantal besluiten genomen. De ge meente wordt voor f25 per jaar lid van de Vereniging voor Bodemverzorging De Vebo kreeg een su'bsidie van f 100 voor de te houden tentoonst. te leiden Er wordt een lening gesloten bij de Bank voor Nederlandse gemeenten tegen 3 en 3% per Jaar ter dekking van de kosten aan bruggen. Een bedrag wordt op de kapitaaldienst geplaatst ten behoeve van de R.K. Jongensschool te Rijpwetering voor het bouwen van twee leslokalen en het aanleggen van centrale verwarming en 'n oefenterrein met leermiddelen voor lichamelijke oefeningen. Een soortgelijk verzoek van het schoolbestuur van Oud Ade werd afgewezen, omdat de leerlin gen het achtste leerjaar op de school in Rijpwetering kunnen volgen. In de vaca ture A. H. J. Lohman als lid van de woonruimtecommissie werd benoemd de heer C Huigsloot te Roelofarendsveen In het belang van de volkshuisvesting wordt in De Kaag een stuk grond van de heer De Wit aangekocht voor f 10 700 Het raadslid Versteege kreeg toezegging op zijn verzoek, om voor alle leveranties aan het gemeentebestuur de plaatselijke middenstand in te schakelen. Verder werd er o.a. nog enige aandacht geschon ken aan de wierplaag in het Braassemer- meer waarover we reeds uitvoerig schreven. BENTHUIZEN TJjdrede ds Mieras Donderdagavond hield ds Mieras. oud-Geref. predikant te Krimpen aan de IJssel een tijdrede voor de afdeling Benthuizen van de Staatkundig Gere formeerde Partij in het kerkgebouw van de Geref. Gemeente- Ds Mieras be paalde zijn aandachtig gehoor bij Jaco bus 4:7a: „Zo onderwerpt u dan Gode" Hij wees op de noodzakelijkheid van deze onderwerping. Door de val van Adam zijn wij tegen God opgestaan en hebben niets anders dan de eeuwige dood te wachten. Maar God heeft uit Zijn eeuwig-souverein welbehagen mensen verkoren om Zijn naam groot te maken. Deze partij verliest alles in zichzelf en ontvangt zo in Christus Je- een eeuwige winst. Na het zingen van Psalm 11936 sloot ds Mieras deze bijeenkomst GEBOREN: Gerritje M.. d v F. Bóevé A. C. Doornhein; Aaltje J„ d v Z. Hartman en E de \Haming. ONDERTROUWD: J Bregman, 22 j en A. M. A. Mets, 21 j. HAZERSWOUDE De Spekkepoort en „De Dam" hebben een gaslantaarnverlichting #c_regen Voor de bewoners van dit dorpsgedeel te is dit een ware uitkomst. Emmabloem-colleete De jaarlijkse Emmabloem-collecte wordt In onze gemeente as. Woensdag gehouden. Het publiek word* /erzocht deze t.b.c bestrijdingsactie mime medewerking te verlenen. Er moet veel woiden gedaan en daarom is er ook veel geld nodig. DE KAAG Wachtmeester Witvliet overleden De heer Witvliet, sinds kort ge- pensionneerd als wachtmeester le kl. van de Rijkspolitie, is plotseling in hel Academisch ziekenhuis te Leiden over leden aan een maagbloeding. KOUDEKERK a/d RIJN Jeugddienst Morgenavond is er in de Ned. Herv. kerk weer een jeugdienst. Ds A. J. van Rhijn van Haarlem hoopt te spreken over: „Schepen die elkaar voorbijgaan in de nacht". Paascollecte De in de Ned Herv. Gemeente ge houden Paascollecte heeft f 488.83 op gebracht. LEIDERDORP Paascollecte De Paascollecte in de Ned. Herv. Ge meente heeft f 510-93 opgebracht. Bijeenkomst Op Woensdag 26 April a s., 's avonds half 8. hoopt in lokaal Lindelaan 12a in de bediening des Woórds voor te gaan ds H. A. Leênmans, Ned. Hervormd pre dikant te Bleskensgraaf. LISSE H.BG.-feestavond Als bèsluit van de jubileum-viéring van H.B.G. is vóór léden en personeel een feestavond gehouden in de „Bloem- lusthal". Het feest stond onder leiding van dé heer T Lodéwijk Uit Hillegom In zijn openingswoord sprak de voorzitter de heer D. van Egfnond óver verleden, heden én toekomst van H.B.G. en her dacht de pioniers, die 'n hechte en kern gezonde organisatie hebben opgebouwd Ook het feit dat de heren J. W. A. Lefe- ber en J. P. SegeTs jubileerden als com missaris werd door spreker met vreugde genoemd. Voorts werd o.a. hei woord gevoerd door de heer Lefeber als presi dent-commissaris en wethouder A. Tib- boel namens het gemeentebestuur. Het orkest zonder naam zorgde voor muzikale afwisseling. Zondagsdienst De Zondagsdienst der huisartsen wordt waargenomen door dokter A- J. Duymaer van Twist. Hereweg 295, tele foon 3453. Coöp. Boerenleenbank. Op Vrijdag 28 April a.s. zal de 43e al gemene vergadering van de coöperatie- boerenleenbank alhier worden ge houden in het veilinglokaal van H.B.G Het winstsaldo over 1949 bedroeg 9.624.05, terwijl in totaal voor 315.973 63 werd gereserveerd. Straatprediking gaat niet door De aangekondigde straatprediking voor Zondag 23 April gaat wegens omstandig heden niet door. NOORDWUK De prijswinnaars De prijswinnaars van de mozaïeken wedstrijd en de gevel- en straatversie ringen zijn door de jury aangewezen Hier volgt de lijst der gelukkigen: Schoolmozaïeken: 1. Wilhelminaschool (wisselbeker, met lof); 2. Ned. Herv. School Zee; 3. Openbare lagere school; 4. Kath. Jongensschool; 5. Kath. meis jesschool; 6. V.G L.O.-school; 7. R.K. Ulo-school; 8. R.K. Kleuterschool; 9. v.d. Berghstichting; 10. Chr. School Zee; 11. Chr. Ulo-school. Bedrijfsmozaïeken: 1. Modelwasserij Thijswijk; 2. Huis ter Duin; 3. Timmer fabriek Northgo; 4. Coöp. bedrijfsvereni ging DSS. Verenigings-mozaïeken: 1. Politie Sportvereniging; 2. Sportvereniging ETT; 3. Postduivenver. Steeds Sneller Junio res; 4 Gemeentesecretarie; 5. Stichting 19401945; 6. Postduivenvereniging Steeds Sneller Senioren; 7. Chr. Zang vereniging Soli Deo Gloria. Schoolmozaïeken Zuidduinen: 1. Kath Meisjesschool; 2 Herv. School. Particulieren: 1. Gebr. Alkemade (met lof en beker); 2 C. Floor; 3 Th. C Alkemade; 4. F. v. Spanje, E. D Arends- hOrst, mevr. Derkinderen. J. N. v. Wes ten, fam. Heemskerk en J. v Abswoude; 5 Alist v. d. Plas. fam. v. Beelen. fam Ruys, E Meyler. H Huisbergen. P. J Klein, C. H. Caspers. H. C. Rijnbeek, A. J. Beuk Lznfam v d. Niet. Joh Melzfc, F. N. L Dame, N. Braun. A. J Westgeest en L. P Hogeveen Gevelversieringen: 1. Politie Sportver eniging; 2. fam Waasdorp; 3. H. Peper koor; 4. A. J. Kapel. Straatversieringen: 1. Vinkenlaan; 2 v Panhuysstraat; 3. Quailes van Ufford- straat. NOORDWIJKERHOUT Zondagsdienst De Zondagsdienst der huisartsen wordt waargenomen door dokter B C. C. Wösten Kerkstraat 28, telef. 285. Bloemenwinkelweek In het kader van de door de V.VV georganiseerde bloemenfeesten, zal van 22 tot 29 April een bloemenwinkelweek worden gehouden, waaraan verscheidene attracties verbonden zullen zijn. Tevens gaan de schoolkinderen verkeersfouten opsporen. In verband met het leggen van mozaïeken kreeg het witte kerkje een schoonmaakbeurt- Emmabloem-collecte Vandaag wordt in onze gemeente de Emmabloem-collecte gehouden. OEGSTGEEST Dokter en apotheek De Zondagsdienst der huisartsen wordt waargenomen door dokter F. P. Flu. Oranjelaan 29, tel. 22030. terwijl de apo- thekersdienst wordt waargenomen door de Oegstgeester Apotheek, Wilhelmina- park 8, tel. 26274. Fietstocht. Maandagavond om 7 uur worden alle A.R. rtjwielbezitters met hun rijwiel verwacht op het voorplein der Geref. kerk aan de Mauritslaan, teneinde deel te nemen aan een propaganda-fietstocht door de gemeente. Deze tocht, die een uurtje zal duren, zal eindigen bij Den Burcht" te Leiden, waar de deelnemers een propaganda-vergadering kunnen bij- OUDE WETERING Boerenleenbank naar het goud Ondér voorzitterschap van de heer W Timmers werd een ledenvergadering ge houden van de coöperatieve boerenleen bank alhier. Uit het jaarverslag van de heer M. R. v. d. Veld vernamen wij, dat 1949 zich kenmerkte door een geleidelijk herstel van de financiële verhoudingen in de bankwereld. Door de economische instellingen op landbouwgebied werd in toenemende mate van credieten bij de boerenleenbanken gebruik gemaakt. In 1949 is grote verbetering gekomen in de administratie, doordat de 1800 spaarders op een kaartsysteem zijn ge bracht. Dank zij dit systeem was de balans in Jan. reeds klaar. De omzetten in rekeningcourant bedroegen in ont vangsten ƒ5.635.000 en in uitgaven ƒ5.845.000. De spaargelden liepen met ƒ76.000 terug. In 1950 is echter weer een stijging merkbaar. De bank telt 350 ledon. Bij de verkiezingen «werd de heer G. Zekveld herkozen als bestuurslid. De heer C. van Egmond werd herkozen als lid van de raad van toezicht. En de heer P. van Dam Jr werd in de vacature van de heer P. C. Krispijn gekozen in de financiële commissie. Namens deze com missie werd door de heer Krispijn ver slag uitgebracht. Er was een uitstekend beheer. Hij merkte nog op, dat de om zetten met 2.000 000 zijn teruggelopen en de winst ƒ3000 lager is dan vorig jaar De netto winst bedroeg ƒ4633.59. Het bestuur stelde voor 50 te reser veren voor het komende gouden jubi leum. In de jubileum-commissie werden benoemd de heren P. v. d. Velden, A. H. J Lohman. C. Beuk, W. Timmer en M. E. v. d. Veld. Opbrengst collecten De collecten, die in Maart in de Ned. Herv. Gemeente werden gehouden, brachten op: Diaconie f7717; kerkvoog dij f 118.50; deurcollecte f46.07 en Paas collecte f 171.75. Niet alleen mogelijk, ook noodzakelijk Op een vergadering van de Chr. Hisv Kiesvereniging alhier heeft ds G. W. K. Hugenholtz. Ned Herv. predikant te Nijkerkerveen, gesproken over de be kende maar toch steeds weer actuele vraag: „Waarom Christelijk Historisch?" Spr. bracht in herinnering hoe uit de geestelijke nood van de vorige eeuw een Christelijke politiek werd geboren. Spr. zei ook, dat ln overeenstemming met dc historische ontwikkeling van het Christendom op Nederlandse bodem Nederland moet bestuurd worden als een Christelijke staat in Protestantse zin.Het gaat niet om het succes van de partij, maar om de macht van het be ginsel, namelijk om Christus' opper heerschappij ook op het terrein van het staatkundig leven, overeenkomstig Zijn uitspraak: „Mij is gegeven alle macht in hemel en op aarde". Ds Hugenholtz waarschuwde zijn ge hoor ernstig om in deze tijd van gods dienstig verval te waken voor ontrouw aan de Christelijke beginselen. Ook wees hij op het funeste van de politieke onverschilligheid. Hij wekte op door woord en daad te doen zien, dat waar achtige Christelijke politiek nie' alleen mogelijk maar ook noodzakelijk is. Na deze toespraak werden nog ver schillende vragen gesteld, die alle dui delijk werden beantwoord. De plaatse lijke predikant, ds W. G. Krijkamp, sloot de avond met gebed. 55-jarig huwelijk Het echtpaar W. Koppers-R. Aartman hoopt op 30 April a.s. te herdenken, dat het 55 jaar geleden in de echt werd ver bonden. Het huwelijk werd gezegend met negen kinderen, terwijl er veertig kleinkinderen en twee achterkleinkin deren zijn. A.R. appèl De A.R. P. zal Dinsdagavond a.s., 8 uur, in de Gereformeerde kerk aan de Julianalaan een groot appèl houden. Mr A. B. Roosjen van Amsterdam, voorzitter van de NCRV en lid van de Tweede Kamer, hoopt te spreken over: „Wat doet u morgen?" Voorts is er een rede van mevrouw J. Lever-Brouwer te Den Helder, redactrice van de dames rubriek van „Trouw", over: „Ook hier „tot hulpe". Ten slotte spreekt ds G. van Duinen, Geref. predikant te Was senaar. over: „Een ban in het leger". Medewerking zullen verlenen de heer J. Spaargaren te Hillegom, bariton, de heer H M. leuning te Sassenheim, or ganist. en de heer C. Jagel, trompettist van „Crescendo" te Sassenheim. Het be looft een goede avond te worden. Zondagsdienst De Zondagsdienst der huisartsen wordit waargenomen door dokter Van Nes. VOORSCHOTEN Ned. Christen. Vrouwenbond Onder leiding van mevr. S. A. A. vaa Sluys hield de afdeling van de Ned. Christen Vrouwenbond in de zaal ..Irene** haar maandelijkse vergadering. Er be stond voor deze avond zeer veel belang stelling. Allereerst werd het huishoudelijk ge deelte afgehandeld en o.m. besloten om op 25 Mei a s. een bezoek te brengen aan de v. d Berghstichting te Noordwijk; het bestuur zal een plan uitwerken om dit jaar een dagreis te maken. Vervolgens werd het woord gegeven aan mej. C. Wagensveld, declamatrice, die voor de pauze een verhaal uit het verre Oosten voordroeg. De aanwezigen beloonden haar met een applaus. Tijdens de pauze werd een kleine bazar gehouden ten bate van het Magdalenafonds en in het tweede ge deelte gaf mej C. Wagensveld een luch tiger programma bestaande uit minne liederen uit verschillende tijdperken. Ergerlijk! 's Morgens om kwart voor vijf werd de brandweer opgeroepen om assisten tie te verlenen aan de Leidse brandweer aangezien een vleugel van het Leidse stadhuis in brand zou staan. In minder dan geen tijd stond men gereed naar Leiden te vertrekken. Toen men Leiden om telefonische gegevens verzocht bleek dat van een brand ten stadhuize niets bekend was. Ook de brandweer van Oegstgeest was gealarmeerd en bevond zich reeds op weg. Deze „grap" is wel zeer misplaatst. Helaas kan niet worden nagegaan, wie het alarm heeft gemaakt. De dader verdient in ieder geval een be hoorlijke straf. 15.75 Prima BOX met vlonder, flinke maat, stevige constructie 23.95 Extra sterke BOX. met Verhoogde bodem, blank gelakt met telraam 33.95 HAARLEMMERSTRAAT 137 Hoek Donkereteeg 2-4-6 KUNSTGEBIT Gebroken, gescheurd of tan den gebroken. Reparaties in enkele uren gereed. ENKRI, Hogewoerd 88a Leiden, Telefoon 23970 Huismoeders heeft U moeilijkheden met Uw wringer? Loopt hij te zwaar, of is hij defect? H. Janse helpt U direct. Zo wel nieuwe rollen als repa ratie. H. JANSE, Haarlem- merstr no 129 te Leiden Tel 21808. Nu weer Carton Voorlopig kunnen wij weei leveren carton op rollen voor vloerbedekking, zol ders. lambrisering, afschut ting. stofwering, enz. 120 cm breed. 1 mm dik voor 35 cent per meter. Bij Te koop aangeb. in goede staat RENAULT 4 Type '49. Te bevragen Garage Kerkhof. Nassaustraat la. Tel 25555. Leiden.' Personeel gevraagd Alleenstaand pension vraagt nette huishoudster, leeftijd ongeveer 40 jaar. 's Avonds na 6 uur. Waard- gracht 1Q5. Gevr. per 1 Mei. beschaaf de. zelfst. huishoudster voor tijdelijk. Extern. Br. no 3547 bureau van dit blad. Werkster gevraagd van 97 uur. Pelikaanstraat 27 Jongen gevr. voor hulp in de garage. Aanm.: Gebrs. van Hoeken's Houthandel, Waardstraat. Enige Timmerlieden ge vraagd, benevens een naif- was. Aanmelden na 6 uur: Fa v. Duuren de Kier-, Herengracht 60, Leiden, Te lefoon 26889. Personeel aangeb. B.z.a. Dirigent, voor ver enigingswerk. Adres: Con- vivastraat 39, Den Haag. Te koop gevraagd Plano of vleugel. Brieven met opgaaf van merk, kleur en prijs onder No. 3549 Bur. v. d. Blad. Ter overname gevraagd een tuinbank en een tuin parasol voor zieke. Brieven met prijsopgaaf No. 3545 Bur. v. d. Blad. Orgel en piano gevraagd. Opgave merk, reg., prijs: 't Hart. Damstraat 50. Maas sluis. Te koop aangeb. DEKKLEDEN TE KOOP - TE HUUR Prima leren tas, uitste kend geschikt voor H.H. Reizigers. Kanaalstraat 38. Na 7 uur. Orgel voor huis of zaal tje. Müller 15 reg. 3 3/5 spel met harp. Prima staat. C. v. Arkel, Hoorn 87 G, Alphen a. d. Rijn. H.H. Boeren nog enige prima blauwe hardstenen H.H. Bakkers. Een ln prima staat zijnde gesloten bakfiets te koop. H. Spies, Tollensstraat 1, Lelden, t Moderne Kinderwagen (crème) met bedje en kus sen. in goede staat; prijs ƒ30. Meloenstraat 19, bij de Zoeterw. weg. Groot model Kinderledi kant, goed onderhouden, m bedje 20. Te bevr. na 5 uur Van Speykstraat 50. Divan, strandwagen, spie gel, mast met tuig voor ver grote B.M. Ohaudron, Tul- penstraat 21, tel. 20138. Haard, in zeer goede st. f 25 en een vloerkleed f 25. Malefijtstraat 42, Katwijk a. Zee. Prachtige „Till up" kinder wagen, merk Van Delft, als nieuw, geheel oompleet met bedje en vacht Tevens een pitrieten salonwiegt Tegen elk aannemelijk bod. Prin senstraat 88. Leiden. Pracht modein salonkar pet f 95; dames- en herenrij- wiel, jongens- en meisjes- fietsjes f 17.50 en f 35. Mooi vloerkleed f 35. Stel over gordijnen f 12.50. Eng. ledi kant f 9 Kleermakers- en stoffeerder-machine f 75. Hooigracht 55. Aangeboden 24 dellge En- cvclopaedie. 6 delen uitgeko men van f 144 voor f 108 Verder iedere 4 maanden 1 deel a f 24 Br. no. 3546 bur. van dit blad. Pootaardappelen. Beve landers met spruit te koop, klasse A bij Wed. Bos en Zo nen, Wassenaarseweg 49, Katwijk a. d. Rijn. telefoon 2079. Te huur gevraagd Gevr. Kamer met Zijka mertje, liefst gestoff., voor dame b.b.h.h. Brieven onaer No 3542 bur. van dit blad. Woningruil Hen. heel huis bev. ka mer en suite, 2 si k.; v. wast. zolder, keuken, tuin. schuur, zijingang, huur ƒ6 p. week: vraagt kleiner aparte ben.- of bovenwoning, 2 slaapk.. nette stand. Brieven onder No 3539 bureau blad. GroningenLeiderdorp. Aangeb. nette woning in Groningen. Gevr. nette wo ning in Leiderdorp of Zoc- terwoude. Geen bovenhuis. Aanbiedingen J. Slingerland Hoofdstraat 9. Leiderdorp, of bij H. Heugens, Grunostraat 17A. Groningen. Wie ruilt mijn zonnige vrije bovenwoning, best. uit: huisk., 2 slaapk. 1 grote bergk., keuken. Lage I Ömg. Haagweg. Voor tage woning of ander gro ter huis. Brieven No. 3544 Bur. v. d. Blad. Diversen hulpbehoevende, rustbehoe- vende en chronische patiën ten. Dag en nachtverzor ging. Verpleegprijs ƒ6 per dag. Zr. Smeenk. Boulevard 22. Zeist. Tel. 3584. Jubilea. Trouwen. Ver loven. Het huis voor aparte geschenken. Antiek mahonie ladenkastje. ronde tafel, ko peren kronen, wandlusters, tuitlampen, bloembakken, scheepslantaarns, houtblok- bakken. Speciaal adres voor antieke doeken. MUUSSE, Hooigracht 59, Telef. 23264 Het Kappershuis is het gesprek van iedere dame en heer Permanent ƒ5, wassen en watergolven inbegrepen. Onze herensalon is om 7 u. geopend. De kapper voor lastig haar. Apothekersdijk 8, Tel. 26218. Dlefsteeg hoek Lange- brug! Karpetten 120 x 28.75; Axminster 200 x 97.50; Axminster 225 135.Gordynvelours 6 95; Behangselpapier vanaf 0.45. Cocoslopers zonder pap Meubelbekleding. Wï karpetten zeldzaam m Eigen Beddenmakerij Stoffeerderij! Beertjes Honing is ri natuurhoning. Uitstekend geneesmiddel bij verkoud heid, bronchitis, asthma, maag- en hartkwalen. Voor honingliefhebbers iets fijns. Pondspot 1.65, gratis thuis bezorgd. Honinghandel Ligt- hart. Terweeweg 84, Oegst geest. Tel. 25610. Aquariums, in dlv. rr voorradig, geheel glazen aquariums, viskommen, div. soorten koudwatervissen, Wawils-visvoeder. lucht pompjes, losse cylinders en krukjes voor luchtpompen, electr. verwarmers ook in 220 Volt. enz. L. J. den Hol der. Jan Vossensteeg 7577, Telefoon 26901. Naar de bloelende bollen met onze 6 pers. luxe auto's. Reeds va. 12.50 een dige trip. Bespreekt as. Zaterdag (bloemen corso) vroegtijdig. De Jong. Zeemanlaan 12a, Tel. 23055. natuurkunde, scheikunde wiskunde door chemisch candidate. Brieven No 3540 bureau van dit blad. Hessel v. d. Vlier, predi kant leeraar 't Brandpunt Doorn, hoopt a.s. Zondag 10 en 5.30 uur te spreken in de Ev. Chr. Gem., Middelste-1 gracht 3, Leiden. Auto's zonder chauffeur Ford, open en gesloten 5- of ruime 7-pers. v.o. goed ver zorgd en verzekerd materiaal vanaf f 10 p. d. en 12 ct per k.m. Gereduceerd zakentarief Inl..: a/d Garage Esso Ser vice Station. D. Visser, Haag- weg 52. Altijd goed!! Nu is de tyd om uw orgel eens grondig te laten schoonmaken en zo nodig laten repareren. Het wordt dan tevens gestemd. Vraagt prijs bij W. A Gouw, Terweeweg 100. Oegstgeest. tel. 23217 Herenhoeden stomen, mo delleren, nieuw lint. nieuw leer. Ook vergroten of ver kleinen. Voor vakwerk Van Velsen, Hoedenkliniek. Don- kersteeg 3. Bloesemtjjd Autot(jd Open en gesloten auto's te huur zonder chauffeur. 5- of grote ruime 7-pers., vanaf f 10 per dag en 12 ct p. km. Bespreek vroegtijdig a/d ga rage Esso Service Station. D. Visser. Haagweg 52. sind6 "1. Altijd goed! Wenst u glas in lood? ..Intimo" maakt het voor u. Alle soorten en kleuren. So lide en concurrerend. Gere- gracht 33. Reclame. Grote maat Moltondekens 5.28. Cocos lopers per meter ƒ2.98, Ba latum 200 cm breed p. mtr 2.50, gordijnstoffen, leuke dessins per meter 2.78. Huiskamers bestaande uit dressoir, jitschuiftafel, 4 stoelen, 2 armfauteuils z89 Woninginrichting Henk Re geer, Haarlemmerstraat 105. telefoon 26602. Volk9schoenmaker\) 2de Groenesteeg 27. Herenzolen en hakken 2.Dames- en Jongensschoenen 1.50, Kinderschoenen tot maat 30 1.25. Met rubberhakken 0.50 meer. Met prima drflfriemleer. Beleefd aan- bev.: P. B. Heykoop. ..Rosine" geeft de hoogste prijs voor goud, zilver en juwelen Grote keuze in ver lovingsringen, gouden, zil veren en verzilverde artike len. Het adres voor alle reparatiën en uurwerken. Steenstraat 16, Tel. 26854. Voor smidswerk natuur lijk naar Gebr. Verhoeff constructie en verwarming. Vlugge bediening. Hekwerk Opklapbedden desgewenst in één dag gereed. Gebr. Verhoeff, smederij, Moriaan- steeg 6, bij de Hoogl Kerk. Telefoon 26861 Een flinke wandeling zal U weer met plezier kunnen maken, wanneer Uw schoe nen vakkundig gerepareerd zijn door schoenmaker P Pauw. Middelweg 19A, Lei den. Tel. 24759. Onder Ryks- toezicht gedipl. schoenher steller. Verlovingsringen. Natuur lijk uit De Goedkopere Zaak maar betere waar. Goud, zilver, horloges. Op het gra veren kan gewacht worden. Inkoop oud goud, le klas rep.-inricht S. v. d. Water, Haarlemmerstraat 185. Tele foon 24469. Goedgekeurde Pootaard appelen. Eerstelingen, Eigen heimers, Bevelanders, Noor delingen, IJselster, Rood- Star enz. Te bevr. A. van Egmond Wz., Sandtlaan 19, Rijnsburg. Tel. 2502, K 1718. Oude matrassen? In één dag Uw oude matrassen ver maakt tot nieuwe. Overtrek ken en bijvullen. Wie goed wil slapen moet zijn matras sen bij I. v. d. Blom laten maken. Kort Galgewater 2, Leiden, Telef. 2229L Attentie! Wy reparen gebroken porselein, Sak sische groepen, antieke bor den, beelden, koperwerk enz. Schoonmaken van schil derijen, repareren en reini gen van Perz. tapyten. Wy verkopen Perz. kleden, antiek en schilderstukken Bremmer. Haarlstr 99 (in gang Goegerr.str 1) Tele foon 22791 celein en aardewerk. Schoon maken en vernissen van schilderijen Makelarij Brug- mans. Rijnsburgerweg 113A, Leiden. Financieringsinstituut Rijnland. Wij verzorgen Uw aanvraag woninginrichting Henk Regeer, Haarlemmer straat 105 en 101, tel. 26602. Meubelen, woningtextiel, eigen stoffeerderij; ook bed denreparaties. Uitschuifta- fels 34.25, Cocosloper 2.98 per meter. Grote partij Ba latum 200 cm breed per me ter ƒ2.50 UITBREIDING NEDERLANDSE FORD fABRIEK ln 1932 16500 M2, ln 1950 25000 M2 N.V. NEDERLANDSCHE FORD AUTOMOBIEL FABRIEK AMSTERD Al (joal Een Koerier de bekende kleine advertentie in de Nwe Leidsche Crt. treft doel stelt ze onze agenten en bezorgers ter hand oI breng ze even op ons bureau, Hoge woerd 103. TeL 23375 MAATSCHAPPIJ v. TOONKUNST afd. Muziekschool Dir. HANS FRANCO MENDES in het gebouw: Rapenburg 22 op Zaterdag 29 April 1950, half acht precies Dalcroze. Gehrels en soli. Prys 30 cent. VOOR ADVERTENTIES: TELEFOON 23375 WASMACHINES KOOPT U INEEN SPECIAALZAAK levert U alle typen Mlgro. Utility, The Sun, Populair Castellui Holl. Roem. Ook met electrlsche wringer. Wringers: „Rondo". Rolaro. Trix. Acme. Tropica. Populair, Hercules. Globe. Royal Scot. Fresco. Metaluk. Brightaln. Centrifuges in verscheidene maten. Koelkasten A D E M., L.E.C. „Esta". enz' Stofzuigers: Industrie en huishouding: Gobelin Ocolette. Ruton. Holland Electro. Efa. v. d. Heem, Hoover, Sie mens. Nilfisk. Al deze arükelen eventueel ln 3. 6. 9 of 12 mnd. te betalen RONDO" ROTTERDAMSZUIDAN TELEF' 71595 ONDERDELEN Voor Continent en overzee stelt aileen tevree Vaten. Kisten, Dozen, Rondcartonnage fa/ Utrecht

Nieuwe Leidsche Courant | 1950 | | pagina 4