-f+efc bi er i$ w-eer best.' DOOF? Jongedame ENIGE NETTE MEISJES NIEUWE LEIDSCHE COURANl 6 ZATERDAG 25 JUNI 1949 Nieuwsflitsen u Alphen aan den Rijn Ernstige brand kon worden voorkomen. Gisteravond omstreeks half 8 ontdek ten voorbijgangers, dat uit het dak van de NV veevoederfabriek „De Leerhoeve", aan de Hooftstraat rookwolken opste gen. Onmiddellijk werd alarm gemaakt en de tegenover de fabriek wonende machinist K-. drong met een passerende politieman, het gebouw binnen. Het dak bleek reeds te branden, maar met de bedrijfsblusapparaten pakte men de vlammen aan en met succes. Toen de brandweer arriveerde, en er een krach tige straal op zette, was de brand spoe dig geblust. De schade is vrij aanzienlijk. In het pakhuis waren 200 ton lijnzaad. 50 ton lijnschilfers en 500 ton regeringstar we opgeslagen, totaal voor f 600 000. Veel hiervan heeft waterschade opgelopen. De oorzaak is vermoedelijk het warm wor den van een machine-onderdeel. Hooibergbrand Gisternacht, omstreeks half één. ont stond een hooibergbrand langs de Heren weg nabij de woning van de heer Den H. De brandweer was spoedig ter plaatse en wist het vuur te doven vóórdat alles in vlammen was opgegaan. De oorzaak is onbekend. Een garage voor de brandspuiten. Door het gemeentebestuur zal binnen kort aanbesteed worden de bouw van een garage voor de brandweer. De spui ten zijn momenteel ondergebracht in de loods van gemeentewerken bij de Ha venstraat. In dezelfde omgeving zal de garage gebouwd worden. Een Citosa-garage in Alphen? Naar verluidt, zou de autobus-onder neming N.V. Citosa voornemens zijn een garage te bouwen in onze gemeente, nl- aan de Steekterweg. Kerkdienst Ned. Herv. Kerk. In verband met de viering van het H.A. wordt in de Ned. Herv. Kerk. Ju- lianastraat, morgenochtend één dienst gehouden, nl. van 9.30 uur. Gemeentelijke toonkamer. De gemeentelijke toonkamer ten dien ste van de Water- en lichtbedrijven zal Vrijdagmiddag 1 Juli worden geopend. 40-Jarlg jubileum Herv. J.V. op G-G. De J.V. „De Heere is onze Banier", aangesloten bij de Ned. Herv. Bond van Jongelingsverenigingen op G.G., mocht gisteravond in het kerkgebouw aan de Hooftstraat herdenken, dat '40 jaar ge leden haar oprichting een feit werd. Er was vrij veel belangstelling voor deze samenkomst, met name uit de kring dei- oud-leden De opening geschiedde door de heer A. P. de Jong, evangelist te Rotterdam. Nadat het koor „Jubilate Deo" o.l.v. de heer D. van Vliet zich had doen horen met het „Largo" en „Psalm 116", sprak ds H. Bout te Amersfoort, lid van het Bond9bestuur, een herdenkingsrede uit. Hij deed in zijn toespraak een krachtig it de omstreken beroep op de ouderen om de jeugd te steunen. Want, het leven van ouderen en jongeren loopt parallel en moet ge zien worden in het licht van de eeuwig heid. Allen moeten vooruit in de kracht van het woord Elke klacht over de jeugd valt terug op de ouderen. Wie heeft opgevoed? Er zijn weinig ouders, die hun kind levend geestelijk bezit meegeven. Om dat bezit te verwerven is het J.V.-werk nodig. De H. Geest wil dit als nietig instrument gebruiken. Spr. eindigde met een harte lijk woord namens het hoofdbestuur. Verschillende afgevaardigden kregen het woord. Namens de oud-leden sprak de heer P. Mulder. De bijdrage voor een jubileum-geschenk vloeiden zó rijk, dat aan de vereniging 25 bijbels en psalm boeken en enkele studieboeken aangebo den konden worden. Voor het bestuur van de evangelisatie sprak de heer E A. van Diggele een sympathiek woord. Mej. van Dam van de M V. „Lydia" bracht haar gelukwens op rijm en bood ook boe ken aan. En de MV. „Samuël" offreerde een voorzittershamer De J V.-secretaris, de heer Groenhof, gaf een historisch overzicht. Het was de oud-voorganger de heer A. J. Dekker die, daar ds Rernrne verhinderd was, het slotwoord sprak. Het lid G. Hesseling zong een tweetal soli en het lid R. v. 4, Broek declameer de- Mede door deze bijdrage stond de avond op hoog peil en droeg de herden king een waardig karakter. Gouden jubileum Wilhelmlna-vereniging In de bestuursvergadering van de in Augustus jubilerende Wilhelmina-vereni- ging zijn enkele belangrijke programma punten voor de viering van het 50-jarig bestaan dezer grootste vereniging in Al phen vastgesteld. De feestelijkheden zul len op 18 ug. des avonds worden inge zet met een receptie, terwijl Vrijdag 19 en Zaterdag 20 Augustus op het IJsclub- terrein een oud-Hollandse kermis zal worden gehouden. Op Zaterdagmiddag zullen op het bijterrein der voetbalver eniging Alphen de Amsterdamse politie ruiters met hun korps een groot ruiter feest houden, dat zal worden opgeluisterd door 't militair muziekkorps uit Utrecht, hetwelk we Dinsdagavond in onze ge meente hebben kunnen bewonderen. Vooral ook deze beide laatste nummers op het Alphen-terrein zullen niet nalaten een enorme belangstelling te trekken. Kortom het geheel belooft een goed pro gramma te worden, dat besloten wordt met een groots vuurwerk. Katwijk aan Zee Hoog en laag water Zondag 26 Juni: hoogwater 3 01 en 15.29, laag water 11.08 en 23.31 uur Maandag 27 Juni: hoog water 3.41 en 16.09, laag water 11.51 en uur. 12 uur-bel Gisteren is in de toren van de Nieuwe Kerk alhier een 12 uur-bel opgehangen. Om 7 uur heeft dit klokje voor het eerst zijn geluid laten horen. Koudekerk aan den Rijn De zegelverkoop van de „Jonge Kerk" ten bate van het lectuurfonds voor de militairen in Indonesië heeft f 66,50 opgebracht Leiderdorp Vergadering van de gemeenteraad De agenda van de Donderdag te hou den gemeenteraadsvergadering luidt: Voorstel inzake reconstructie van de sportterreinen, inzake het gebruik van het speelterrein van de Sportlaan; tot vaststelling van de kosten van het open baar lager onderwijs over 1947, alsmede van de kosten van overschrijding per lereling in het tijdvak 1943-1947; tot vaststelling van de kosten per leerling wegens beloning van de vakonderwijzer voor de lichamelijke oefening over 1948; ot vaststelling van de vergoeding aan de bijzondere lagere scholen in de kos ten van het vakonderwijs voor de licha melijke oefening over 1948; tot verlening van een crediet voor het maken van een schuurtje voor mevr- de wed. R. van Strohé-van der Wal; tot verlening van een crediet voor het aanbrengen van enige voorzieningen aan de boerderij be- woord door W. Samsom; tot verlening van een crediet voor enige herstellin gen en verbeteringen aan de woningen Kerklaan 4 en 5; tot een tijdelijke ver hoging van de kindertoeslag voor het ge meente-personeel; tot opnieuw vaststel ling van de begroting van het grondbe drijf voor 1949 Anjer-actie 1949. Ook dit jaar zal ter gelegenheid van de verjaardag van Z.K.H. Prins Bern- hard te Leiderdorp een Anjer-actie wor den gehouden, ten einde gelden in te zamelen ten behoeve van het Prins Bern- hardfonds. dat zich ten doel stelt allerlei instellingen, welke werkzaam zijn op cultureel gebied, financieei te steunen. Maandag- en Dinsdagavond zal er een huis-aan-huis-collecte plaats vinden, waarbij tegen een geldelijke bijdrage een speldje waarop een witte anjer zal worden aangeboden. Iedere inwoner van Leiderdorp drage op de verjaardag van Prins Bernhard het Anjer-speldje! Woensdagavond om half 8 hoopt in het lokaal Lindelaan 12a voor te gaan ds H. A. Leenmans, Ned. Herv. predikant (Geref. richting) te Bleskensgraaf. Leimuiden Het jubileum van „Kwiek". Op Zaterdag 2 Juli a.s. zal de Gym nastiekvereniging „Kwiek" ter gelegen heid van haar tienjarig bestaan een ju bileumuitvoering geven. Om 3 uur zullen het kringbestuur van de Turnkring Lei den en het bestuur van ..Kwiek" door het gemeentebestuur officieel worden ontvangen. Van 4 uur tot half zes zullen er wed strijden zijn voor jongens, meisjes, dames en heren. Om zes uur vangt een optocht door het dorp aan. Tal van gymnastiek verenigingen nemen hieraan deel. Zeven uur: avonddemonstratie. Het herenkeur korps van het Kon Ned. Gymnastiek- verbond uit Den Haag verleent zijn medewerking. De heer H. de Ruijter alhier is be noemd tot ouderling van de Geref. Kerk. Lisse De Zondagsdienst der huisartsen wordt waargenomen door dokter Duy- maer van Twist. Noordtvijk Geslaagd Onze plaatsgenoot, de rechercheur van politie C. Leeflang. slaagde te Amers foort voor het onder Rijkstoezicht afge nomen examen voor het inspecteurs diploma, Botsing Op de Voorstraat botsten een auto en een motorfiets tegen elkaar. Het gevolg was een flinke schade, gelukkig geen verwondingen. Nog één Een van de schaarse lantaarnpalen in de IJmuiderstraat sneuvelde doordat een auto van de fa M. er blijkbaar niet om heen kon ryden. Betrapt Twee personen, die hun huis wat wil den opvrolijken, werden door de politie betrapt bij het stelen van bloemen. Proficiat P. J. van Duin alhier slaagde te Lei den voor het einddiploma gem. H.B.S. Verkiezing notabel Tot notabel bij de Ned. Herv. Gem. te Noordwijk-Binnen werd gekozen de heer A. Zwitser. Maandagavond, acht uur, vergadert de gemeenteraad. De Zondagsdienst wordt waargeno men door dr Sneep, Voorstraat. Noordwijkerhout Zondag dienst De Zondagsdienst der huisartsen wordt waargenomen door dokter Van Praag. Oegstgeest Verandering predikbeurten Morgenochtend. 10 uur, gaat in de Pau- luskerk voor dr Brouwer, Zendingsdirec- tor, en in lokaal Hoge Mors, halw 11, ds Vermet, em.-predikant te Leidschendam. De opgave in de lijst van predikbeurten moet dus als vervallen worden be schouwd Oude Wetering Uitstapje ouden van dagen De ouden van dagen van Oude en Nieuwe Wetering hebben een tocht ge maakt. Men bezocht het Rhenense Die renpark en de Grebbeberg terwijl in Amersfoort een warme maaltijd werd ge bruikt. De muziekvereniging „Door Gunst Verkregen" heeft de oudjes des avonds binnengehaald. Rijnsburg Geboren: Maria J. J„ d. v. Jac. de Mooij en E. J. Turk; Johanna, d. v. A. Heems kerk en G. van Egmond; Catharina S., d. v. P. van Delft en C. Ravensbergen. Ondertrouwd: J. van Marsbergen. 22 j. en G. de Mooij. 23 j. Getrouwd: R. Heemskerk, 26 j. en W. van Duivenvoorde, 27 j.; C. van Varick, 23 j. en J. Borsboom, 23 j. Sassenheim Zondagsdienst. De Zondagsdienst der htusartsen wordt waargenomen door dokter H. Kwist. In de week van 18 tot 23 Juli as hoopt de Geref. knapenveren'?:r>2 een dag uit te gaan. Ter Aar Gemeenteraad vergaderde Gisteren vergaderde de gemeenteraad Er was een ingekomen brief van de heer J. H. van der Ster over passering bij vrachtvervoer t.b.v. de gemeente. De voorzitter lichtte toe. dat 't puinvervoer aan de Aardam is geschied door de le verancier van het puin en dat hier kwa lijk een andere vrachtrijder kon worden ingeschakeld. In de commissie school verzuim werd de heer C. van Vliet N. zn benoemd. De rekening 1947 werd vast gesteld na 'n enkele opmerking over de uitgaaf verband houdende met de brug over de Hoekse Aar. N.a.v. de post be graafplaats aan de Aardamseweg infor meerde de commissie van onderzoek naar mogelijkheid van opheffing. Zo lang het niet dringend nodig is, zal deze echter onaangeroerd blijven. Wel kan, zo nodig, de heining meer naar binnen worden geplaatst ten voordele van het verkeer. Batig slot gewone dienst f 25679.07, batig saldo kapitaalsdienst f 6589.48. Vervolgens kwam de bouw van een ambtswoning voor de burgemeester ter sprake. De inhoud mag niet meer dan 600 m3 bedragen. Met het door de ar chitect D. L. Landman gemaakte schets ontwerp gingen de verschillende instan ties accoord, zodat nu op de goedkeu ring van de raad wordt gewacht voor verdere besprekingen tot uitvoering. De raad bezichtigde het ontwerp. B. en W. vroegen machtiging voor virijheid tot onderhandse aanbesteding of publiek. De heer Bogerd voelde voor publieke aan besteding. De heer Heijns eveneens. De heer Uijttewaal daarentegen drong aan op onderhandse en de heer Hoogervors* adviseerde tot een poging onderhandse aanbesteding om bij mislukking over te gaan tot publieke. B. en W. besloten deze zaak nader te behandelen Het voorstel tot wijziging van de be zoldigingsregeling gemeente-personeel volgens de richtlijnen comm. Uibink werd aangenomen, terwijl het zeer lage pen sioen van de heer C. van Dam aanvul ling krijgt. In de rondvraag vroeg de heer Heijns een oplossing om zonder met de politie ln conflict te Romen de gelegenheid te geven tot zwemmen en baden in het Aarkanaal. Dit is alleen mogelijk bij wij ziging van de pol. verordening. De heer Egberts drong aan op beter toezicht, zo dat het zwemmen overal wordt voorko men. In de kamer van B. en W. zal dit onderwerp de aandacht hebben. Voorhout Geslaagd. Onze plaatsgenoten C. Stoop en P. v. d. Klugt, slaagden voor het examen 3-jarige Mulo B, terwijl H. Zwetsloot slaagde voor het eindexamen 5-jarige HBS. Collecte voor feest Kon. echtpaar Van 29 Juni4 Juli zal in onze ge meente worden gecollecteerd voor het cadeau, dat in verband met het koperen huwelijksfeest van het Koninklijk paar zal worden aangeboden. Voorschoten Ontvoering van Bob Voor de ingang van het raadhuis ston den twee bussen en bij elke bus een kartonnen afbeelding van Bob, die in middels populair geworden jeugdtrainer van veilig verkeer. Veilig verkeer en al cohol hebben het nog nooit samen kun nen vinden en zo is het te verklaren, dat vier studenten, gezeten in een „aapje", die onder invloed van sterke drank verkeerden, de poppen van Bob als hun vijanden beschouwden. Men laadde beide poppen in de koets en ging ermee vandoor. Het publiek waarschuwde ech ter de politie, die de dieven spoedig wist te achterhalen. Uit de koets slingerden minder mooie woorden en er werd zelfs een dreigende houding aangenomen waardoor een der agenten zich genood zaakt zag van zijn gummiknuppel ge bruik te maken. De rumoerige heren werden tenslotte gedwongen naar het politiebureau te gaan, waar proces-ver baal werd opgemaakt. Colecte anjer-comité Ook in onze gemeente heeft zich een speciaal anjer-comité gevormd. Maan- Dinsdag en Woensdag zal worden gecol lecteerd. Maandag en Dinsdag langs de huizen en Woensdag alleen op straat. Zoals bekend, geschiedt deze anjer-actie ten bate van het culturele werk in ons Burgerlijke stand Geboren: Margaretha M. M„ d. van J. R. E. Smeets en H. H. A. M. Muskens; Margaretha H. C„ d. van Th. G. M. van Leeuwen en M. E. M. van Bohemen; Katharina Gd. van R. van Kooij en K. G. Breuer; Maria. d. van Th. A. den Hol lander en G. Jongking; Hendrikus P. P z. van L. J. van Aken en A. Knura: Jo hannes A. M. A. z. van J. A. A. M. Sloots en E. M. van der Erf. Overleden: G. Mulder, 48 jaar; J. Si mons, 88 jaar. Gehuwd: G. H. Oostergo, 24 jaar en F. Verhaar, 24 jaar; A. J. J. van Alken, 27 jaar, en A. H. Waasdorp, 23 jaar. Zondagdienst door dokter C. Kuij- pers, Leidseweg 51, tel. 520. Woubrugge De anjer-actie op de verjaardag van Prins Bernhard kan helaas niet door gaan. In Hoogmade is dit wel het geval en daar zal het plaatselijk muziekcorps de actie opluisteren. In onze gemeente verkopen leden van de meisjesclubs reeds vandaag anjer emblemen. België in spanning tot 27 Juni De definitieve resultaten van de Bel gische verkiezingen zullen pas bekend worden in de morgenuren van 27 Juni. Reeds diezelfde dag zal Spaak meedelen, dat zijn kabinet is afgetreden. De verkiezingscampagne in Brussel wordt o.m. met vliegtuigen gevoerd. Zo men weet, gaat het om de Koningskwes tie: zal de K.V.P. de meerderheid beha len? De spanning groeit met de dag. WERKGEVERS GAAN MASSA JEUGDWERK STEUNEN Jaarlijks met een halve ton Het Centraal Sociaal Werkgevers- verbond beraamt plannen om het in nood verkerende massajeugdwerk financieel te steunen. Het massa jeugd werk, zoals dat door de Hervormde Jeugdraad in de Stichting Clubhuizen wordt verricht, tracht de jeugd van de straat te halen. Dit jeugd werk, dat nog steeds groeiende is, ver keert thans in een zeer moeilijke finan ciële positie. De begroting voor 1949 sluit met een tekart van bijna 6 ton. Het Centraal Sociaal Werkgevers verbond heeft aan alle aangesloten werk gevers voox-gesteld voor de jaren 1949 en 1950 een jaarlijks bedrag van f 500.000 op te brengen voor beide organisaties. In dit totaal bedrag is datgene inbegrepen, wat reeds aan plaatselijk werk door het bedrijfsleven wordt gegeven. PAARD ZWOM 100 METER MET HOOI WAGEN ACHTER ZICH AAN Een met hooi beladen wagen, bespannen met een paard, reed dezer dagen van de pont bij Amerongen de Rijn in. Het paard zwom 100 meter met de wagen achter zich aan. Per boot genaderde hulp wist het tuig los te maken en het dier op het droge te brengen, evenals wagen en MARKT- EN VISSERIJBERICHTEN KATWIJK AAN DEN RIJN, 24 Juni. Groentenveiling: Aardappelen (bonken) 9 60 —10.40, idem (grote) 9.40—12.20, id. (drie lingen) 7.80—9.80, idem (kriel) 5—7, sla 1.50 —6.30. rabarber 8—9.60, tuinbonen 19—25, bonenkruid 3.80—4, aardbeien 70—90, was- peen 21—25, prinsessebonen 1 75—1 85. dop erwten 33—63, postelein 14—15, kassnij bonen 1.40—1 45. alles per 100 kg: bospeen 10—17, peterselie 3—3.40, selderie 5.60—7, boskroten 3 30—5.60. radijs 4.30—5.80, alles per 100 bos, bloemkool I 10—14, II 6—8. alles per 100 st. IJMUIDEN, 25 Juni. Motorloggers KW 59 f 1600. KW 89 f 5520. IJM 53 f 1460. HD 79 3780. Kustvissers IJM 229 f 1520, 213. f230, 230 f 1150, 271 f1410, 203 f620, 11 fö9b. 228 f990, 279 f25, KW 92 f 1670. Aanvoer 1025 kisten, geen verse haring. Haringberichten: KW 39—59 k eggen vangst en overgenomen van KW 86 92 k, KW 29— 127 k, KW 41—82 k KW 47—28 k eigen vangst en overgenomen van KW 140—23 k, KW 3— 2 k, KW 9—23 k. KW 73—15 k, KW 14—63 k. KW 25—66 k. SCH 107—39 k. IJM 75—62 k. IJM 268—20 k. KW 170—20 k eigen vangst en overgenomen van KW 168—33 k, 173—37 k, KW 50—94 k. satCT f.ifiygzf Wij geven U vrijblijvend f{/^/ inlichtingen over: HOORTOESTELLEN BATTERIJEN BAF. en VABfTA STARTER BATTERIJEN. DELCO REMY en AUTOLITE. Uitsluitend verkrijgbaar via Uw garagehouder. WIKKELINRICHTING Kraaierstraat 5 Telef. 21205 Motorrijwiel Pueh 125 cc. 1*941, handschakeling, geh. gereviseerd met org. onder delen. Banden 80 pCt. Te gen elk aann. bod. Morsweg 92, Leiden. Groot Vloerkleed, z.g.a.n. Te zien bü A. Florisson Jr., Moriaansteeg 8. Wegens te klein gewor den z.g.a.n. bruin kamgaren Costuum, m. 46 (kleine 48). Te bevr. J. Bijsterbos, Hondsdük 2, Koudekerk aan den Rijn. Pick-up Combinatie (Cassette) met versterker 49, Rekenmachine 49, Schrijfmachine 75, Hoor- apparaat 35, Linguaphone Taalcursus, antieke licht kroon, gramofoonplaten, koperwerk, porcelein, boek werken. „Curioso", J. Vos- sensteeg 3. Wanderer Sachs Motor 3 cc. '38. Alles p.rima. T.e. b. Noordeinde 16, Leiden. Lief Woonscheepje. Gr. Zitsl.kamer, mooie keuken, veel kasten, ruim voorschip, ^irijs .1800. Ligpl. achter Personeel aangeb. Thuiswerk gevr. Onver schillig wat, ook administra tief of incassowerk. Brieven 2007 Bureau van dit Blad. Net Meisje 26 jaar zoekt plaatsing als hulp i. d. huis houding bij bejaarde men- sen. Br. 2005 Bur. v. d. BI. Personeel gevraagd Gevraagd bij C. Heykoop, Boerderij a. d. Zijl, Zijldyk 5, net Meisje voor dag of dag en nacht. Net Meisje van 8.301 uur of voor twee dagen per week. Prins Hendriklaan 21 Oegstgeest. Stichting „Our Home" vr. enige Verpleeghulpen voor spoedige indiensttreding. rj in gezin met 2 kinderen, loon nader overeen te komen, zo spoedig mogelijk. Br. Jac. v. Beelen, Annastraat 25, Katwijk aan Zee. Meisje gevr. voor hele of halve dagen in gezin ve personen. Plantsoen 65. Gevraagd wegens huwe- van de tegenwoordige flink Dagmeisje van 8 ...3 uur, v.g.g.v. Mevrouw kuüper, Julianalaan No. 3, Oegstgeest. Te koop aangeb Van Delft's Til op wagen. Z.g.a.n., donker blauw. Rijn mond 25, Katwijk aan Z Herenrijwiel in prima tevens een handwagen, bevr. Langestraat 16. Hobbelpaard 7.50, kin derstoel (bij tafel) 7.50, sierkussen (v. kinderwagen) 3, 2 stel slopen en lakens (v. wieg) z. punten 4. Ma- rislaan 39, 2 x bellen. Licht Motorrijwiel 125 cc., in goede staat. Te bez. na 6 uur P. Leugering, Lop- senstraat 31a. Piano te koop, gesl. bak fiets, 1 en 2 pers. ledikant, matrassen, tafels, stoelen, dressoir, theemeubels, bar kasten, kapstokken enz. P. J. Hooymans, Lijnbaanweg 1, Tel. 2012, Noordwijk. Twee Rijwielen 26 x 2. Langebrug 89, werkpl. 54. Twee pers. Tent, prima conditie, Hazerswoude Rijn dijk 137. 3. 202 Boerderij Leidseweg i Voorschoten. Een 1 pers. Bed en een baby-doek. Te bevr.: i Duin, Tymstr. 17 E Katwijk aan Zee. Le Cerf. Bloemkoolplan- ten aangeboden. Jac. van Beelen Zn.. Zaadteelt en Zaadhandel, Katwijk aan d. Rijn. Telefoon 2912. jonge Hennen en enige jonge konijnen. Te bevragen Dyjinzichtstraat 30, Oegstgeest. Tuinameublement, uit- schuiftafel (nieuw). Steen bakkerslaan 4, Leiderdorp (bij Spanj.brug). Te koop gevraagd Orgel. Groot huis- of zaal- orgel gevr. Liefst met psalmboeken en tabouret. Br. met omschrijving en uiterste prijs k contant aan Fam. Bonten, v. Heemstra laan, Hattem (G.). Een Snolweger, klein mo del. Aanbiedingen J. Eyke- leboom, Hoofdstraat no 170 Sassenheim. Mooi Orgel en Piano gevr. Omschr. merk, reg._ prijs. Postbus 9, Maassluis. Te huur gevraagd Chin. med. student zoekt per 1 Juli of Aug. gemeub. Zit- en Slaapkamer of Zit- slaapkamer met of zonder pension; met stromend w„ licht en stookgelegenheid. Br. 2001 Bur. v. d. Blad. Aankomend student zoekt gemeubileerde Zit- en Slaap kamer of zit-slaapkamer, liefst binnenstad, zonder pension. Brengt enig meu bilair en bed mede. Briev. 2010 Bureau van dit Blad. Bureau van dit Blad. DE BIJENKORF NUNSPEET Chr. Vacantie-Conferentie- oord, biedt U alles voor een geslaagde vacantie. Voll. weekverbl. f 25.Vraagt prospectus. Telefoon 2282 (K 3412). Te huur aangeb Net Kosthuis, geen be roeps. Br. 1998 Bur. Blad. Voor direct of later ge stoffeerde Kamer, centrum stad, voor iemand die week end afwezig is. 22.50 per maand. Br. 2012 Bur. Blad. Woningruil Den HaagLeiden, 4 k., keuken, veranda, riant uit zicht, huur 6 p.w. Hoef- kad'e b\j lijn 11. Briev. 2011 Bureau van dit Blad. Aangeboden: Benedenhuis te R'dam Zuid, gelegen aan plein. Nette st. Gevraagd: Woning te Leiderdorp of Leiden. Br. ond. no. 2002 Bureau van dit Blad. Diversen wee jonge zindelijke Katjes, vragen een tehuis. Da Costastraat 85. Moederpoes zoekt goed tehuis voor haar jonkie, grijs gestreept met witte pootjes. Adres: Johan de Wittstraat 21, Leiden. Jubileum, Trouwen, Ver ven, aparte geschenken, ime keuze. Versiert uw kamers met een antieke doek. Alles tegen sterk ver laagde prijzen. Koper, tin, porselein, antieke hangklok, schemerlampen. Muusse, Hooigracht 59, Tel. 23264. Kinderwagensrep. v. Van Delft's kinderwandehvagens. Spuiten, chromen, kappen overtrekken, bekleden. Oude wagens worden nieuw in de fabriek. Zendt brief kaart. Reizigersbezoek vrij blijvend. Kinderwagen Be drijf „Speciaal", Uiterstegr. 14, Leiden, Telef. 21248. Pijnlijke Voeten? Voll. pedicurebehandeling 1.25. Bij U thuis 1.50. Bij abon nement (10 x) resp. 10 en 12.50. J. M. Hejjn ,Tr (med. ;edipl. pedicuur) Haagweg Tien stuks Wasknijpers, samen 9 ct. Prima beuken hout met sterke 7 slagsveer. Import. Met inlevering van deze advertentie. Geldig tot ikomt juicht heel het huisgezin 't is jarig en krijgt een mooi stuk speel goed en aardige feestartike len uit de Speciaalzaak voor feesten van de Volle Neef, Diefsteeg 19. Opgelet Dames. Weet U al dal U b« C. de Groot Van Egmond Uw oude hoed met tule kan laten opmaken voor ƒ1.25? Klaar terwijl U wacht. Haarlemmerstr. 145. Neemt nu Autorijles bij Autorijschool ,,'t Centrum", erkend BBN Autorijschool. Gediplomeerde instructeurs. A. Jonker, Zuidstraat 57, Telef. 2297, Katwijk a. Zee. einde 43, Leiden. Hoe kan dat nu??? Uw oude hoed als nieuw terug binnen 10 dagen, geheel nieuw vervormd, v.af 5.50. C. de GrootVan Egmond, Haarlemmerstraat 145147. Piano - Motorrijwiel, stu- deerpiano merk Remo, wil 'eze ruilen voor motorrü- iel. Br. 2006 Bur. v. d. BI. j Bruiloft of feestje? Onze grote, gezellige zaal is in Juli nog enige Zaterdagav. vrij. Glas- en servieswerk :ig. Inlichtingen vrij blijvend G. Swinkels, Hoog landse Kerkgracht 42. Let op het juiste adres! Galvanisch Bedrijf „Bredo" Middelstegracht no. 3. Ver chroomt, vernikkelt en ver kopert voor u alle voorwer pen. In één week gereed. Goedkoopste adres voor rij wielherstellers. Vacantie? Laat ^ons dan stoelen repareren of op- jw stofferen, de beste materialen en prima stof fen. Woninginrichting Henk Regeer, Haarlemmerstr. 105 Telefoon 26602. Een goede raad: Stel niet uit! Tijdens Uw pareren wij u' laat ons van uw verenbed een 3-delig matrasstel ma ken, opmaken bijvullen. Prima Java-kapok en tij ken. Woninginrichting Henk Regeer, Haarlemmerstr. 105 Telefoon 26602. „Rosine" geeft de hoog ste prijs voor goud, zilver en juwelen. Grote keuze in verlovingsringen, gouden, zilveren en verzilverde tikelen. Het adres voor reparatiën en uurwerken. Steenstraat 16. Telef. 26854 Attentie! Wij repareren al Uw gebroken porselein, Saksische groepen, antieke borden, beelden, enz. Ont brekende stukken worden bijgemaakt. Schoonmaken v. schilderstukken, rep. lijs ten. Inkoop goud, zilver. Bremmer, Haarl.straat 99, ingang Goegerritsteeg no. 1, Telefoon 22791. Pas op uw aardb Bescherm ze met tuil Bel bezorgen. Ook blikken vo gelverschrikkers. Vlieland' Zaadhandel. N. Rijn 50. Planten opbinden m. Ton- kinstokken en raffia. Gratis af te geven twee hondjes (reu) niet aan kin deren. Andries Schotkade 3 DE MINISTER VAN FINANCIËN vestigt er de aandacht op, dat M.U.L.O.-LEERLINGEN, die dit jaar het diploma B zullen behalen of zij, die reeds in het bezit zijn van dit diploma of van (een) spe ciaal op -wiskundig gebied daarmede gelijk te stellen diploma('s) zich kunnen aanmelden voor de OPLKIDDrfi tot TEKENAAR Tan het KADASTER indien zij de leeftijd van 21 jr. nog niet hebben bereikt. Zij, die aan een in te stellen onderzoek voldoen, zullen in dienst moeten treden bij het Centraal Teken- en Opleidings bureau te 's-Gravenhage. De opleiding ge schiedt GRATIS en duurt ongeveer een at. Gedurende de opleidingstijd genieten de i belot welke v Vezoekschriften tot deelneming aan het onderzoek dienen vSSr 15 Juli 1949 onder no. 87 bij het Hoofd van het Centraal Teken- en Opleidingsbu reau te 's-Gravenhage, Nieuwe Haven 6 te zijn ingekomen, vergezeld van een uittreksel uit het register van geboorten, een bewijs van Nederlander schap, een bewijs van goed zedelijk gedrag, alsmede eventueel een gewaarmerkte opgave van de bij het examen behaalde cijfers. Nadere inlichtingen worden verstrekt door het Hoofd van het Centraal Teken en Opleidingsbureau. gevraagd voor administra tief werk. Diploma H.B.S., typen en boekhouden ge wenst. Indiensttreding zc spoedig mogelijk. Br. no. 2008 bur. van dit blad. INSTITUUT „KLEIN DUBBELZES" Ohr, Internaat voor meisjes te Bilthoven. Prachtig gele gen. Gez. sfeer, div. opl. Indiv. L.O. M.U.L.O. (3 j.) kleine klassen. Steno-typen-talen-kinderverz. Hulsh.k. Erkende diploma's inl. en prosp. op aanvr. Directeur M. C. LENGKEEK, Lassuslaan 35. Tel. 2985. Gevraagd tegen 1 Augustus bij bejaard echtpaar, ge deelte boerderij bewonend, Een Meid-Huishoudster of Flinke Dienstbode die de gehele huishouding op zich kan nemen. Brieven onder no. 49256 aan Zandvliet's Boekh. Leiden. DE „AANVULLENDE BRANDPOLIS" de „ASSUMIJ" van 1896, 's-Gravenhage „éven nuttig en éven noodzakelijk als de gewone Brandpolis". ADVERTEERT IN DIT BLAD TE KOOP: TEAKHOUTEN KAJUITMOTORSLOEP 8.70 x 2.65 met schuïtenhuis en stalen roeiboot, EEN MOTORZEILSLOEP 8.70 x 2.65 met volgboot. Motorboot met Penta motor, 7.50 x 2.30. Eikenhouten Kajuitzeiljacht, type IJsfcel- meer, met aanhangmotor. Zeiljachten en woonschepen. M. A. VAN GROENINGEN Jachtwerf „De Does", Van der Doesstraat 16, Leiderdorp. Tel. 23432. Leidsche Textielfabrieken Cebrs van Wijk Cr Co N.V. VRAAGT: voor de SPINNERIJ, TWIJNERIJ en BREIERIJ Aanmelden: Afdeling Personeelszaken VESTESTRAAT 40/64. De avonturen van Gertjan en Maartje 34 Die heerlijke soep. Luid hoorbaar slurpte Nascar van zijn soep en hij knipperde met zijn ogen van genoegen. O, wat had Kokkie 'n pret toen hij Nasoar zo gulzig zag eten. Ook zijn andere makkertjes konden hun nieuws gierigheid niet bedwingen en keken giechelend om de hoek van de deur. „Als hij slaapt", fluisterde Wiekebol, „knip ik stiekem zijn baard af, want hij plaagt mij altijd met mijn grote neus". „Sst sst, stil nou, anders hoort hij ons nog en dan hebben we alles verknoeid". Doch Nas car slurpte argeloos door én ook het «Jaapdrankije begon al te werken. Hij knikkebolde, zodat de kwast van zijn muts vervaarlijk heen en weer zwaaide, geeuwde luidruchtig en wreef slaperig in zijn ogen. „Die heerlijke soep", mompel de hij langzaam, „zolekkerik heb zo'nslaap'. Nascar zfjn hoofd zakte voorover. Zijn hand viel zwaar in de dikke soep, zodat het bord van zijn schoot afgleed en met een zucht viel hij in een diepe slaap. Hij snurkte zo verschrikke lijk hard, dat de vloer er van trilde.

Nieuwe Leidsche Courant | 1949 | | pagina 6