warWcke VEEHOUDERS nomBoi leerling verpleegsters BELANGRIJKE HOUTVERKOPING NIEUWE LEIDSCHE COURANT Nieuwsflitsen uit de omstreken Alphen aan den Rijn Jaarvergadering: „Alphens Belang". In hotel „Centraal" is gisteravond de tweede jaarvergadering van „Alphens Belang" gehouden. De belangstelling was gering, toen voorzitter P. Groenhart met een enkel welkomstwoord opende. Na dat de heer T. G. Varga de notulen had gelezen, volgden diverse mededelingen. Allereerst, dat in vergevorderd stadium is de voorbereiding t.a.v. de verlichting wijzerplaten klokken Ned.-Herv. kerk Julianastraat. De gemeente neemt de stroomkosten voor haar rekening De kerkvoogdij verleent alle mogelijke medewerkng Met ingang van 15 Mei worden op vijf punten borden geplaatst met de dienstregelingen van de auto bussen. De muziektent kwam gereed, maar de belangstelling van de verenigin gen was teleurstellend. Begin Mei zullen op uitnodiging van „Alphens Belang" spreken ir Gouwe- torre en drs Van Veen, ontwerpers van het uitbreidingsplan voor Alphen. Ook deelde de voorzitter mee, dat de Laura- rit dit jaar internationaal zal zijn. Het is een Alphens belang, de gasten goed te ontvangen. Veel werk geschiedt achter de schermen. Opgepast moet worden, dat het werk, dat A. B. verricht, geen dou blure wordt van hetgeen de gemeente raad doet. De penningmeester, de heer .J. Vier- bergen, verantwoordde een batig saldo van f661.90. Ook is er een bedrag van pijn. f 10.000 aan geblokkeerd geld. De muziektent kostte f2352,52. Bij een bestuursverkiezing werden de heren P. Groenhart, J. A. Lemkes en J. Ponsioen herkozen, de eerste tevens als voorzitter. In de vac. Stuurman (we gens vertrek) werd gekozen de heer A. J. Th. M. Korver. De heer J. A. Lemkes bracht verslag uit van het „VW"-werk en werd daarbij geassisteerd door de heer S. J. Deurlo, bij wie plaatsgenoten ook inlichtingen kunnen verkrijgen over de „VW" in andere plaatsen. De heer C. Y. Ponsioen wekte bij de rondvraag om méér propaganda te ken voor de vereniging. Deze zaak heeft de aandacht- Het uitbreidingsplan. Het nieuwe uitbreidingsplan voor onze gemeente zal deze week publiek gemaakt worden. Zoals bekend, werd aan dit plan tal van jaren gewerkt door ir Waarden- burg, mede in samenwerking met het bureau van ir Gouwetorre. Ook werd een rapport hiervoor uitgebracht door het sociologisch economisch instituut te Rotterdam. Verkoping van blinden-handwerk. Uitgaande van de vereniging „Blinden- penning" te Amsterdam, wordt morgen in het IJsclubgebouw een verkoping ge houden van blinden-handwerk. dat tegen Benoemd. Tot koster van het Lyceum, wanneer daar Geref. kerkdiensten worden gehou den, is benoemd de heer P. H. de Boer. Hazerswoude Ongeval met slijpsteen. Het 5-jarig zoontje van de heer Lo- mans kwam in aanraking met de as van een electrische slijpsteen van de heer S. alhier. De jongen werd enige malen in 't rond geslingerd tengevolge waarvan zijn linkerarm op twee plaatsen brak. Het ventje werd ter behandeling opgeno men in een der Leidse ziekenhuizen. Dit jaar geen feest. In café Verhaar vergaderde onder lei ding van de heer B. den Braver de Oran jevereniging Hazerswoude-Rijndijk. In zijn openingswoord memoreerde de voor zitter de feestelijkheden ter gelegenheid het regeringsjubileum. De penning meester. de heer J. L. van Bennekom. legde rekenschap af van zijn financieel beheer en het bleek, dat er een nadelig saldo was van f426,21. Hier tegenover stond, dat nog een bedrag van de ge meente tegemoet kon worden gezien. Het jaarverslag van de secretaris volg de. De aftredende bestuursleden, t.w. de heren J. L. van Bennekom, M. Heymans, A. M. Menken en G. van Ommering, werden herkozen en in de vacatures M. Scheel en J- D. de Kort werden gekozen de heren J. C. Verdegaal en H. Bate laan. Er was een voorstel van het be stuur, gezien de financiële toestand van de kas en vooral de politieke si tuatie in Indonesië, dit jaar geen feeste lijkheden te organiseren. Wel zal er 4 Mei een herdenkingssamenkomst in een der kerken worden gehouden, terwijl er ook kinderfeesten zijn. De ledenvergade ring ging met dit voorstel accoord. Hillegom Afscheid, van zuster Le Grand. Zuster Le Grand, wijkverpleegster van de Prot. ziekenverpleging, is benoemd tot adj.-directrice van de vereniging voor wijkverpleging te Rotterdam. Gister avond heeft zuster Le Grand afscheid ge nomen van bestuur en de leden. Tegelij kertijd werd haar opvolgster, zuster Van Baal, wijkverpleegster-huisbezoekster te Den Haag, geïnstalleerd. Jubileum. De heer H. Romeijn, werkzaam bij de kalkzandsteenfabriek „Arnoud", hoopt Vrijdag de dag te herdenken, waarop hij vóór 40 jaar bij deze onderneming in dienst trad. VreemdeUngenbesoek. De eerste vreemdelingen in dit sei zoen hebben Hillegom bezocht. Zaterdag middag bracht een honderdtal leerlingen van middelbare scholen uit België een bezoek. Verder was er een groep van 350 Belgen, die ontvangen werd in het ontvangstcentrum bij Van Til-Hartman aan de Sixlaan. Naar wij vernemen binnenkort een groot aantal oud-strijders een bezoek aan onze gemeente brengen. Het ligt in het voornemen, dat deze gas ten officieel door het gemeentebestuur zullen worden ontvangen. S.I.Z.O.De Tweede Jeugd 12. S.I.Z.O. heeft 't er Zaterdagmiddag weer lelijk bij laten zitten: de derde wedstrijd in de voorronde voor de K-N.V.B.-beker is een 12-nederlaag geworden .En dat kwam niet door de sterkte van De Twee de Jeugd, maar door het bitter slechte spel van de thuisclub. Goed geteld, heeft de S.IZ.O.-keeper een half dozijn bal len te keren gehad. De rest van de strijd speelde zich af op de helft der bezoe kers. S.I.Z.O. drong de tegenparty ge heel in een hoekje, zó, dat er van schie ten niets kon komen. Van combineren was geen sprake. Er zal verandering in het Hillegomse elftal moeten komen, wil tenminste in deze voorronde niet roemloos zün als in de voorbya competitie. Katwijk Burgeriyke stand. GEBOREN: Hendrik, zn v. H. Schaap C. C. Zwanenburg: Jacob, zn v. J. v. d. Plas en L. Plug: Egbert, zn v. M. de Jong en R. Egberts; Elisabeth, dr v. H. V. Schaddé van Dooren en H. Ouwe- hand; Hermanus, zn v. H. Verdoes en A. KruUt; Dirk, zn v. A. van Duyn en J. Verloop: Jacoba, dr v. C. A. Zuijder- duijn em J. v. d. Plas; Willem, zn v. W. Rovers en D. de Best; Willem G., zn v. W. Kuyt en D. Hoek; Dina Mdr v. C. Krijger en M. M. Shackley; Maartje H., dr v. A. van der Plas en T. Vooijs. ONDERTROUWD: N. Kuijt en K. Minnee; J. H. v. d. Perk en A. Haasnoot; L. Pontier en J. Verloop; D. Zuyderduijn n A. A. J. Verdoes. GEHUWD: T. Durieux en D. de Vreugd; C. Duindam en M. W. Otte; S. Kralt ©n C. Rysdam; C. van Duijvenvoorde en A. Guyt. OVERLEDEN: M. P. Verdoes. 60 jr; D. van Egmond, 71 jr. Katwijk aan Zee Chr. Besturenbond. In „Casa Cara" werd gisteravond een buitengewone vergadering gehouden van de Chr. Besturenbond. Zeer vele afde lingen waren vertegenwoordigd. De voor zitter, de heer C. van der Plas, sprak een woord ter verwelkoming en gaf het woord aan de heer K. de Boer, secretaris van het C.N.V. Deze sprak over 't onderwerp: „Lonen en prijzen". Velen verlangen terug naar de tijd van vóór de oorlog. Toen was het recht concreter, doordat er evenwicht was tussen lonen en pryzen. Het pro bleem voor de arbeider was toen zyn plaats. De wereldoorlog heeft het even wicht totaal verbroken. En in 1945, bij de bevrijding, waren de loonovereenkomsten gelijk aan die van 1941. Een noodmaat regel was een verhoging van 25 pet. van de lonen. Tijdens de oorlog heeft het platteland zijn grote waarde getoond. Het gevolg hiervan is geweest, dat dit na de oorlog geen achterstelling meer wenste. In de collectieve overeenkomsten kwam dit tot uiting door een sterke verande ring der klasselijsten. De onstabiliteit in de pryzen heeft een regelmatig overleg tussen werkgevers en werknemers nodig gemaakt. In het raam van de Stichting van de Arbeid gebeurt dit. Men bedenke, dat de lonen gezien moeten worden als uurlonen, verhoogd met verschillende sociale voorzieningen. Een plafond is ten slotte vastgesteld. Het C.N.V. heeft het loonsysteem aanvaard, maar stelde de eis, dat het pryspeil ge handhaafd moest worden. We zijn van oordeel, aldus spr., dat het prijspeil zich niet heeft ontwikkeld, zoals wy wensten. Een derde loonronde achtten we al in de loop van 1948 verantwoord. Toen is echter het Marshall-plan gekomen. Spr. ging hier nader op in. Ook over de Be nelux vertelde hy een en ander. Beide zyn van invloed op de materie van lonen en pryzen. De voorzitter dankte spr. voor het uit voerige en duidelijke betoog. Na de pauze volgde een bespreking. Verbetering tramverkeer. Door de Chr. Besturenbond was aan de directie van de N.Z.H.V.M. een schrij ven gericht, waarin de directie gewezen werd op de grote stagnatie, die in de tijd van half vijf tot half zeven 's avonds bestaat in het vervoeren van reizigers Katwyk. Verzocht was deze zaal» te onderzoeken en, indien mogelyk, le verbeteren. Van de zyde der N.Z.H. is nu beloofd, hierin binnen korte tyd door het inleggen van extra trams verbete ring te brengen. Chr. Geref. Gemeente De Chr. Geref. Gemeente zal op Goede Vrijdag niet één kerkdienst houden, zo als Zondag van de kansel is meegedeeld, maar twee en wel om tien uur en om half acht. Hoog en laag water Woensdag 13 April: hoog water 3 16 en 15.34, laag water 11.25 en 23.46 uur Koudekerk aan den Rijn Onder leiding van de heer J. D. Rey- neveld kwam de Geref. Oudervereniging in jaarvergadering bijeen. De secretaris, de heer A. v. d. Vis, bracht het jaarverslag uit, waaruit bleek, dat ondanks de vele bedankjes, die het bestuur te incasseren kreeg, het werk op de jeugdclubs ongestoord doorgang kon hebben. Mevr. W. Kerkhoven-Scholten leverde het financiële jaaroverzicht, waarin zij een klein batig saldo kon mel den. Tot bestuurslid werden gekozen mevr. A. Starreveld-de Wilde en de heer H. Langeveld. Na de pauze refereerde de heer H. J. Kerkhoven over: „Rome's acti viteit in onze dagen". Spr. schetste de grote geestelyke ernst van de Kerkher vorming, waarby alleen geloof gesteld werd als voorwaarde voor genade. Ver volgens gaf hy een historisch overzicht van het Rooms-Katholicisme in Neder land en wees hy op de gestadige groei van de R.-K. Kerk na 1670 en vooral in de 19e eeuw. Rome doet een greep naar de wereldmacht en ontketent daartoe een succesvol offensief. Met tal van voor beelden toonde spr. de Roomse penetra tie aan, waartegen als voornaamste ver weer kan dienen het kweken van een diep besef van de grote geestelijke zegen der reformatie en: het waarachtig Kerk worden. De mogelykheid tot verweer is alleen te verwachten van Gods Woord. Dóór de zuivere prediking van het Evan gelie stryd voeren. DINSDAG 12 APRIL 194» Voor de gemeenteraad. As. Woensdagavond vergadert de A.R. kiesvereniging ter vaststelling van de definitieve candidatenlyst voor de ge meenteraad. Lente In de La gewaard. De kampioensgeit „Griet" van de heeri G. den Hollander, heeft een viertal wel geschapen lammeren geworpen. Lisse Uitvoering „Excelsior". 1 De Chr. gemengde zangvereniging „Excelsior" gaf haar jaarlijkse uitvoering J in gebouw „Rehoboth". De ere-voorzitter,; dr Th. Ruys Jr., sprak een inleidend woord, waarna de heer Westerdaal gele genheid kreeg om met zyn koor, dat reeds 25 jaar onder zyn bekwame leiding staat, het programma uit te voeren. Ook; nu is deze zangvereniging er in geslaagd de aanwezigen een goede avond te bren gen. De zang stond op hoog peil. Ook de; solisten voldeden aan de verwachtingen. De begeleiding was bij de heer Kranen burg weer in goede handen. Prot. Jeugdcentrale. De Prot. Jeugdcentrale organiseert' morgenavond een Paaswijdingsdienst in de Ned. Herv. Kerk. Voorganger zal zijn; ds J. C. Koningsberger. Ned. Herv. pre dikant van Amsterdam. Een duöbel- kwartet zal enige liederen zingen. Het orgel wordt bespeeld door de heer Kroon. AanrUding. Maandagmiddag kwam een motorryder op het Vierkant in botsing met een luxe auto, bestuurd door B. v. d. Z. De motor rijder kreeg een gebroken been en moest een ziekenhuis worden vervoerd. De auto werd beschadigd. Arbeidsbureau. Het arbeidsbureau zal op Goede VrU- dag en Zaterdag as. gesloten zyn. Noordwijk Morgenavond (Woensdag) om half S hoopt voor de Geref Bond te spreken ds J. Goslinga, Ned- Herv. predikant ts Utrecht. vto«aen stoeien in de tuin kamperen in de vrije natuur, ofknoeien aan de waterkant, deze jongenspakjes verdragen een stootje I 2) Kampeerpak van khaki jaans. 6-12 jaar. Voor da laaftijd 12" 3) Matrozenpak jeans kraag e Leeftijd 4 jaar Kleurecht, wasecht, kleine stijging per maat. i blauw-wit gestreepte drill, afknoopbare iken, geborduurd zijden anker, 4-10 jaar. |E^9Q Een goed voornemen in de Paastijd VOOft HEEREHMODC-ART1 KELEN STATIONSWEG 6» vóór het slachten 1 nieuwste preparaat „VEVORON" 1 pak van 3V? kg per koe. U bereikt zonder enig risico: le Ongelooflijk snelle groei! 2e Betere classificatie! dus: MEER WINST! Verkrijgbaar bij: N.V. Gebrs. BLONK's Graanhandel Leidschendam Lelden Personeel gevraagd Te koop aangeb. Werkster, voor Dinsdag en Vrijdag. Mevr. Toornvliet. Zoeterwoudsesingel 107, Lei- Net dagmeisje van 85 uur. Rijnsburgerweg 31A, Leiden. Net dagmeisje, niet bene den 18 jaar. Regentesselaan 35 Oegstgeest. Personeel aangeb. Leerling verkoopster, leeftijd 16 jaar. Onverschil lig welke branche. Br. on- ir 1686 bur. blad. Meisje, plm. 18 j4 d. p. om naaister behulpzaam zyn. In bezit van diploma costuumnaaien. Br. onder 1690 bur. blad Net meisje in de huis houding v. de morgenuren- Br. onder nr 1689 bur. blad. Door sterfgeval zoekt nette juffrouw P.G plaat sing in de huishouding in Leiden, v.g.g.v. Br. onder 1688 bur. blad 3e Banketbakkersbedlende omgeving Leiden, v.g.g.v- Br. onder nr 1620 Agent NLC, A. v. d. Bosch. Ryns- burg. Meisje, 14 jaar, 1 Vi Jaar Ulo, zag aich gaarne ge plaatst op kantoor of in winkel. Br onder letter V agent van dit blad. te Katwijk aan Zee. Te koop gevraagd Orgel gevraagd voor ver eniging. Omschr. merk, reg., prijs: H. B. Pateinestraat 26. Maassluis. VO. Kant.- en koffer- schryf machines, hand- trapnaaimachines, vloerkle den. lopers, velours over- gordynen. Pr. Mariannelaan 209, Voorburg tel. 778 850, Den Haag. Haardkachel 35, m. plaat, ronde tafel 15. kamer lamp 5. kapokmatras 5 en vogelkooi 1.50, Bakhuis Rozenboomstraat 16. Meubelen, tafelstoel, huis kamerameublement, 6 st. m. 1. bekl., tafel, kastje en spiegel,- alles eiken en in prima staat, solider dan tevens een tafel- i. 1, bekl. te koop. Tesselschadestraat 5A» Lei- Pootaardappelen, nog voorradig. Voorgekiemde eerstelingen A 28 35, rode eerstelingen en blauwe eigenheimers Pootaaardap- pelhandel P. van Gorkum, Dorpsstraat D 63, Hazers- woude-Dórp. tel. 57. Klein orgel met grote toon, bespeeld, doch prima orde. slechts 190, desge- jnst in huurkoop voor een jaar. Voorradig pracht sa lonorgels by W. A. Gouw. Terweeweg 100, Oegstgeest Woonschip, bev. huisk., slaapk. en keuken. Te be vragen Langegracht tegen over fabriek van Clos en Leembruggen. Uitschuif tafel ig.s-, grote maat. Decimastraat 15, Lei- Z g an. compleet heren- rUwiel, merk ..Avada". Hoog model. Adres te bevragen onder nr 56 Agent v. d. bl„ woonark Torenstraat, Ha zerswoude. agent de Bruin- PAAS AANBIEDINGEN UIT ONZE BANKETBAKKERIJ PAASTAARTEN, met crème au KOUSEN FABRIEK JOH. PARMENTIER Gevraagd: SPOELSTERS BREISTERS KETTELAARSTERS Tevens nog enige NETTE MEIS)ES om opgeleid te worden. Reiskosten van buiten de stad worden geheel of gedeel- telyk vergoed. Aanmelden aan de fabriek, SCHELPENKADE 6. £cUI de Cotocpie B reestraat 108 Telefoon 23401 V.o. kinderwagen, i.g.st- Te bevragen Berkekade 25, Leiderdorp. Wegens vertrek naar het buitenland een Seal elec tric bontjasje m. 42, 1 paar damesschaatsen maat 38 idem voor heren m. 42, bu reaulamp, tevens tehuis ge zocht voor ruwharige ter rier. lief dier. Te bi| Woensdag tussen 11 en 1 u Koninginnelaan 36, Leiden. Mantelpak zg.am.. kleine maat, zonder ponten. Te bevr. Styntjesduinstraat 42 achter. Noordwyk aan Zee. Te huur gevraagd 0 2 kamers, eventueel met keuken, door net echtpaar zk„ genegen goede hnur- prys te betalen. Br. no W oningruil Heel huls, Zylkwartier, Leiderdorp 30 per mnd. Gevr.: woning te Leiden 5 a 5.50 per week. Br. onder nr 1685 bur. blad. Bovenwoning, bev. 1 gro te kamer, 2 slaapkamers en keuken. beneden grote werkplaats te Leiden, rui len v. bendedenhuis, liefst met tuintje. Br- onder 1687 bur. blad. Diversen H. Banketbakker*. Wy noteren scherp concurre rende pryzen voor gebak dozen. schaaltje, caisses, taartranden, schotelranden, koekzakken. bonbonzakjes, bruidszakjes. elastiekjes, lint, taartcartons, papierwol. staniolpapier. pakpapier, waspapier. ceilophaan. Pa pierhandel N. Paddenburg. Nieuwe Rijn 11. „Roslne" geeft de hoog ste prys voor goud, zilver en juwelen. Grote keuze in verlovingsringen, gouden, zilveren en verzilverde arti kelen. Het adres voor alle reparatiën en uurwerken. Steenstaat 16. Tel. 26854. Opklapbedden. Maak ruimte in uw slaapkamer. Laat van uw spiraal een op- klapbed maken. Gebr. Ver- hoeff. Moriaansteeg 6, b. d. Hoogl. kerk. Tel. 26861. Golfplaten, harm. gaas. prikkeldraad, asfalt, melk- gereedschap. varkenstrog gen, kruiwagens, tuinart., bascules, gewichten, was- en spekkuipen, keuken- en veevoederfomuizen. Gal vaniseren, vertinnen, lier- stellen. Vanouds voordeligst adres. A. J. Hartwyk. Nieuwe Beestenmarkt 79, tegenover het Marktkan- toor, tel. 26627—24013. Perz. kleden. Verder alle andere soorten tapijten wor den vakkundig gerepareerd. Laat ééns per jaar uw kle den reinigen op de juiste nier. wy maken motwerend. Atelier „Marokko". Buiten ruststraat 8a. KJeurryk als de bollen velden is de sortering feest- mutsen vanaf 10 cent, bloe menslingers, voordrachten, lampions, maskers, brui loftsliederen. smink, snor ren. baarden, fopartikelen vanaf 8 cent, van de Volle Neef. Diefsteeg 19 Maranatha-conferentle op 12 en 13 April 's middags 3 en 's avonds 8 uur in „De Witte Zwaan" te Lisse. Sprekers: Ds Dubbeldam en P. D. Bardelmeier. Onder werp: ..Christus, of Chaos". AutorUles, ook voor da mes. Grondige, snelle oplei ding ry bewijs met motor kennis en verkeersvoor- schriften. Nieuw modern materiaal. Ervaren instruc teur. Rylessen ook 's avonds. H. W. Marks. Morsstraat 60A. teL 21001. Velours in voorjaars- tinten, met fluwelen kraag. Voor 6-13 jaar &?iidb.%\9Q75 Prima dames-, herenry- wlel en een jongensrijwiel, leeftyd 10^12 jaar, divan- bed 15, fornuis 15, 2 armstoelen 10. bureaustoel 1 10. Wij kopen alles. Lange- brug 89. Platte borden, dejeuner, kop en schotels, geen aar dewerk, schoonmaakartike- len. panlappen. tollen, knik kers, kleppers, luchtbalon- nen, piepers, enz. by Deko, Mare 86 en Zaterdags op de markt voor N V. H611ants. Meubelmakerij, behange- rij, stoffeerdery. Laat uw meubelen vakkundig be handelen. P. Habraken, Pe likaanstraat 9. Leiden. Stoelmattery. Rietvlechte- ry. Uw adres voor het mat ten van alle soorten stoe len. Biezenmatten en gaatjes- matten. Ook uw adres voor het matten van salonameu blementen. J. Bodyn. Lange gracht 190, Schrijf s.v.p. briefkaart. Naaimachine defect? Wij repareren by U aan huis, klaar terwyl U wacht. Dat betekent voor U geen ver voer, geen weken wachten en geringe kosten. J. B. H. Schoots, Rijnsburgerweg 29b, Leiden. TeL 26664. Paasartikclenü Voor leuke en attractieve Paasartike- len en Paasversiering naar het meest gesorteerde en voordeligste adres: Papier handel N. Paddenburg, Nieuwe Ryn 11, telefoon 21430. Zie onze étalages met lage prijzen. Koerier de bekende kleine advertentie in de Nwe Leidsche Crt. treft doel! A. J. MANDERSLOOT JUWELIER DONKERSTEEG 14 LEIDEN Gouden Verlovingsringen MET EN ZONDER INLEVERING De Stichting „WOLFHEZE" te Wolfheze (inrichting "oor geesteszieken) vraagt voor spoedige indiensttreding van Chr. beginselen, die opgeleid willen worden voor het Ryksdiploma Ziekenverpleging B. Aanvang der cursus 1 Mei a.s. Leeftyd 18 jaar en ouder. MULO NIET vereist. ten overstaan van Notaris VERHEES te Katwyk aan den Ryn, van binten, plan ken. ribben enz. op DON DERDAG 14 APRIL om 10 uur v.m. op het terrein van Slager Driebergen, Dubbels Buurt te Rynsburg. NIEUWE SPARTA MOTOREN met Villiers 125 cc (flH motor, chroom vel- Mgy gen, enz. Compleet f 920. Uit voorraad bü VALK, H. Schouw 296- 300, Voorschoten, Telefoon 25191—K 1710.

Nieuwe Leidsche Courant | 1949 | | pagina 4