TUINBAAS EEN BOEKHOUDER VOOR DE SCHOONMAAK cocos cocos WINKELJUFFROUW Chauffeur CAS PA R I VERPLEEGSTER UITVOERING NIEUWE LEIDSCHE COURANT 4 MAANDAG 14 FEBRUARI 194* Nieuwsflitsen uit de omstreken Hazerswoude Opbrengst collecte De bijzondere collecte ten behoeve van de Ned. Herv. school, gehouden in de Ned. Herv. Gemeente op 6 Febr., heeft ƒ83,16 opgebracht. „Geen grenzen meer". Morgenavond zal in het gymnastiek lokaal worden vertoond de geluidsfilm „Geen grenzen meer" van het Ned. bij belgenootschap. Wil de boodschap van het heil doordringen tot in de verste landen, dan zullen er meer bijbels in meer talen moeten komen. Het N.B.G. heeft tot taak wegen te vinden, waarlangs dit doel kan worden bereikt. „Geen grenzen meer" toont, hoe zeer het Woord van God reeds is verspreid. Het eerste deel van deze goede film geeft'een indruk van de plaats die de bijbel in kerk en gezin inneemt, en het tweede deel biedt een globaal kijkje in de „keuken" van het N.B.G. te Amsterdam. De voorstelling begint om half acht. Herv. mannenvereniging. De Ned. Herv. mannenvereniging op G-G. „Onderzoekt de Schriften" verga dert a.s. Donderdag 17 Febr. in de boven zaal van wed. Kroon. Naast een bijbel inleiding en -bespreking is er een onder werp, getiteld: „Laat hem ook dit jaar". Collecten Ned. Herv. Gemeente De collecten in de Ned. Herv. Gemeente bedroegen in Januari j.l. f 431,12. Voor de diaconie werd f 331,95 gecollecteerd. Geref. kerk. Woensdag 16 Febr., half 8, spreekt in een der lokalen van de geref. kerk voor de leden der geref. kerk ds Kuiper van Den Haag over het onderwerp: „Gezin en jeugd". Morgen (Dinsdag) vindt uitreiking plaats van bonkaarten 905 te Hazers woude (Rijndijk). Kativijk aan Zee De ƒ15.000 vol, maar Het fonds restauratie nieuwe kerkorgel is vol. Nog acht dagen vóór het inge- bruik nemen van het nieuwe orgel is de 15.000 binnen, ja zelfs is er al meer. De juiste stand is n.l. 15.292,91. Nu is door de Kerkvoogdij het verzoek gedaan, om het sparen nog voort te zetten. Er zijn n.l. nog enkele stemmen bij het orgel bij gekomen. dus méér dan oorspronkelijk de bedoeling was, terwijl er voorts nog enkele andere voorziennigen werden ge troffen. In plaats van tot 15.000 wil men nu gaarne doorgaan tot ƒ20.000. Donderdag zal het nieuwe orgel aan de Kerkvoogdij worden overgedragen. Daartoe zal Donderdagavond om 8 uur een dienst worden gehouden in de Nieuwe Kerk. Voor zal gaan ds J. G. van Ieperen. Vrijdagavond spreekt op dezelf de tijd ds B. van Ginkel uit Amsterdam. Beide malen zal door de bekende orga nist Hennie Schouten uit Leiden een orgelbespeling worden gegeven. Godsdienstoefening. De godsdienstoefening van Woensdag avond a.s. zal niet door ds Boumam, maar door ds v. d. Krift worden geleid. Vistuig verspeeld. De botter ..Willem" (KW 94) heeft zijn üs moeten afbreken. Deze snurrevaart- botter heeft met de jongste storm zijn gehele vistuig verspeeld. Wielrijder aangereden. Op de hoek Waal Malefijtstraat Schoolstraat werd de 18-jarige wielrijder D.aangereden door een vrachtauto de firma O. Het rijwiel werd zwaar beschadigd. Persoonlijke ongelukken kwamen gelukkig niet voor. Hoog en laag water. Dinsdag, 15 Februari: Hoog water 4.47 17.01, laag water 0.33 en 12.57 uu,r. Leiderdorp Gezin en arbeid De heer J. Hulsebosch uit Driebergen- sprak in de cantine der touwfabriek over het onderwerp „Gezin en arbeid". Verschillende mensen, aldus spr., wor stelen met de vraag, hoe gezin en arbeid elkaar kunnen dienen en elkaar gunstig kunnen beïnvloeden. Er bestaat inder daad een wisselwerking tussen gezin en arbeid, maar men mag nooit alle gezins- nood herleiden tot een economische vraag. Naar de theorie van een Amerikaans .socioloog, Zimmerman, onderscheidde spr. door heel de geschiedenis heen drie typen van gezinnen, nl. het trustee- of bedrijfstype, het domestie- of huiselijk type en het atomistic- of versplinterde type, die hij nader preciseerde en de in vloed van de arbeidsverhoudingen daar op naging. Het bedrijfstype vindt men o.a. nog in enkele streken van ons land. Een landbouwgezin vormt als het ware een economische eenheid. Ieder gezins lid werkt om het gezin in stand te hou den. De band onderling vindt zijn zaak niet alleen in de familierelatie, ook in de noodzaak om een bestaan te vinden. Er wordt een groot solidariteits gevoel gevonden. Er zijn nog wel banden met het eerstgenoemde gezinstype. Voorts acht men zich gebonden godsdienstige en zedelijke normen, eigenlijk voor ons het ideale gezin. Het kenmerkende van het versplinter de gezinstype is het ontbreken van het geestelijk fundament. Het individualisme viert hoogtij. Ieder mens is zichzelf tot wet. Daardoor geraken de gezinnen in verval. Het uitzicht op Goddelijke straf of beloning zegt voor de mensen niets meer. Zo is ook de moderne wereld van vandaag. De invloed van de arbeid hier op is onmiskenbaar. In de moderne, ver- techniseerde wereld, is het arbeidsproces gedifferentieerd geworden, dat het huiselijke gezinstype uiteen valt. Er is niets meer in het arbeidsproces, dat het gezin bindt. Het gezin wordt steeds ver der uit elkaar getrokken. Elk besef voor door God gesteld, verdwijnt. De ontkerstening neemt hand over hand toe. We moeten ons bezinnen op de vraag wat deze tijd te dóen staat. Het is geen ijzeren wet, dat de Westerse wereld voor de ondergang staat, mits we het funda ment, dat we in de Bijbel vinden, vast houden. Morgen (Dinsdag) te Leiderdorp in levering van naamlijsten bijzondere ar beid. Rede Prof. Gerbrandy. Door onvoorziene omstandigheden kan het verslag van de rede van prof. Ger brandy eerst morgen worden geplaatst. Avond van „Blindenpenning". Vanavond zal er door de vereniging „Blindenpenning" in de Geref. Kerk al hier een avond worden georganiseerd om het contact tussen de leden te verstevi- log meer leden in Leiderdorp te Blinde mensen zullen zingen en muziek ten gehore brengen. Vele malen traden zij al op en steeds mochten zij dé waarderingvan het publiek meenemen. Laat ook Leiderdorp tonen, dat er be langstelling voor het prachtige werk van deze mensen is. Ds J. P. Honnef, Ned. Herv. predikant, heeft zich bereid ver klaard de bijeenkomst te leiden, terwijl één der Geref. predikanten een slotwoord hoopt te spreken. De avond begint om half 8. Lisse A.R. kiesvereniging. In de gisteravond gehouden vergade ring van de A.R kiesvereniging hebben de A.R. Raadsleden, de heren Scholte Steenwinkel, de ingekomen vragen o de gemeentepolitiek behandeld. Aan de orde kwamen de vraagstukken c werkloosheid, de woningpolitiek werkverruiming. Hierover werd breed van gedachten gewisseld. In de vacature Bos werd als bestuurslid gekozen de heer G. Rietkerk. De reglementswijziging zal worden bestudeerd en op een volgende vergadering worden behandeld. Gespro ken werd nog over de te volgen gedrags lijn bij de a.s. gemeenteraadsverkiezin gen. Noordwijk Ontploffingen. De hulpverleningsdienst bracht een aantal in de duinen en elders gevonden projectielen op het strand tot ontploffing. N oordwijkerhout Plotseling overleden. Zaterdagmiddag hield de Haarlemse Jachtvereniging, onder leiding van de heer Stegeman uit Vogelenzang, een jacht in het Langeveld en omgeving. Door een ernstig gebeuren moest deze jacht worden gestaakt. 1- van de deelnemers, afkomstig uit Amsterdam, die na een sprong over een hindernis zich plotseling niet wel voelde, gleed van zijn paard. Enkele collega's vingen hem op en legde hem op de grond. Twee dokters en een medisch student, die zich onder dit gezelschap bevonden, kon den slechts een hartverlamming consta teren. Spoedig waren de levensgeesten geweken. Een ziekenauto uit Heemstede vervoerde de overledene naar zijn woning. Verloren en gevonden. Op het bureau van de Rijkspolitie zijn aangegeven als verloren: portemonnaie met inhoud, bril in étui, ceintuur, pols horloge. Gevonden: portemonnaie, da messhawl. Voor inlichtingen: iedere werk- van 912 uur aan het bureau. Veiliger verkeer! en W. hebben besloten tot invoering een maximumsnelheid van 25 km ïur voor de Geversstr. en de Leidse Straatweg voor alle motorrijtuigen, zulks mede in verband met de reeds voorge komen ongevallen en de ingekomen klachten. Ook werd besloten tot invoe ring van een éénrichtingverkeer in d< Assendelftstraat en op de Oude Rijn- zichtweg. De Rhijngeesterstraatweg er de Dorpsstraat hebben thans ook hun electrische straatverlichting gekregen. Rijnsburg Vrouwenbond. De afdeling Rijnsburg van de Ned Christen Vrouwenbond zal a.s. Donder dag kwart voor 8, een vergadering hou den in de Voorhouterwegkerk. Als spre ker zal optreden de heer E. H. Bos Den Haag. Burgerlijke stand. Geboren: Hendrina dr v. J. Heemskerk en H. v. d. Ejjkel, P. v. Saxenstraat 80; Marijtje dr v. J. de Mooij en H. H. Zand bergen, Vliet N.Z. 57. Ondertrouwd: Cornelis G. van Delf', jr. en Anna G. de Mooij, 21 jr, Oegst- geest; Pieter de Bruijn, 29 jr, Amster dam. en Maartje Koekebakker, 22 jr; Chrétien Th. v. d. Horst. 31 jr. Oegst geest. en Gezina v. d. Meij. 26 jr. Gehuwd: Cornelis v. d. Meij, 25 jr, en Johanna van Egmond, 24 jr. Roelof arendsveen Zwarte handel. Door de rijkspolitie te Roelofarends- veen is tegen enige personen proces verbaal opgemaakt wegens het drijven van zwarte handel. Een inwoner uit deze gemeente is hierbij betrokken. R ij nsaterivoude Bazar voor onze jongens. Op Vrijdag 18 en Zaterdag 19 Februari hoopt men te Rijnsaterwoude een bazar te houden, uitgaande van de kerkelijke gemeente. De opbrengst ten goede de militairen in Indië. De bazar is ge opend van 's middags 3 tot 's avonds 11 ur. Er zijn veel attracties en goed voor- iene stands, terwijl tevens een grote erloting zal plaats vinden. Voorhout Benoeming van notabel. Doordat de heer G. K. Spierenburg oor zijn benoeming tot notabel der Ned Herv. Gemeente 'bedankte, werd weder- verkiezing voor dit ambt gehou den. Thans werd als zodanig gekozen de heer J. v. d. Blom. Geslaagd. Onze plaatsgenoot, de heer Th. v. d. Hulst slaagde voor het examen ter ver krijging van het practijkdiploma boek houden associatie. Raadsvergadering. Vrijdagavond om half 8 zal de raad in openbare vergadering bijeenkomen in het Raadhuis. De agenda bevat een dertien tal punten. Vuilnis-ophaaldienst. Medegedeeld wordt, dat de vuilnis-op haaldienst alleen op Dinsdag werk ver richt en dat onder huisvuil alleen wordt verstaan: as en vuilnis. Per perceel en per keer worden niet meer dan vier hele tilbare manden, emmers of bakken vuil medegenomen. Tuinvuil wordt slechts medegenomen tot een hoeveelheid van door één persoon tilbare mand, bak, kisr. of emmer. Baldadigheid. Het jeugdvandalisme uit zich vooral aan bomen, beplantingen, lantaarnpalen en sloten. Tot op heden leverden tot de ouders gerichte waarschuwingen weinig resultaat op, zodat in het vervolg schade direct op dezen zal worden Vreemdelingen. Het hoofd der plaatselijke politie brengt ter algemene kennis, dat de verplichting tot aangifte van het verlenen van nacht verblijf aan vreemdelingen nog altijd var Schoolartsendienst. Aan ouders of verzorgers van school gaande kinderen wordt medegedeeld, dat de schoolarts, dr Niemeijer, elke derde Maandag van de maand van half twee tot half drie uur spreekuur houdt in het wijkgebouw van het Wit-Gele Kruis, He renstraat 45. Gemeentelijke instellingen. De aandacht van de bevolking wordt nogmaals op gevestigd, dat de bureau's an de gemeentelijke instellingen voor het publiek 's middags gesloten zijn. Het spreekuur van het hoofd openbare wer ken is uitsluitend op Woensdag en Vrij dag van 11 uur tot 12.30 uur. IJsbüten maken. Volgens art. 135 der Alg. Pol. Verord. is bij vriezend weer de hoofdbewoner verplicht, waar dit mogelijk is, te zorgen voor het maken en onderhouden ijsbijt ter grootte van één meter in het I vierkant. Advieskosten ontwerp tekeningen. Indien voor het verlenen van een bouwvergunning het advies van het In stituut van Stad en Landschap te Rot terdam noodzakelijk is, zullen de daaraan verbonden kosten voorlopig reeds bij het indienen van een verzoek om bouwver gunning ter Secretarie moeten worden voldaan. Voorschoten Gevonden voorwerpen. Aan het bureau der rijkspolitie wer den de volgende gevonden voorwerpen aangegeven: Psalmboekje, paar wanten, 2 blauwe kinderwantjes, grijze want, rode das, zwartlederen portemonnaie. Woubrugge A.R. Kiesvereniging De AH. kiesvereniging kwam in de Chr. school in ledenvergadering bijeen. De heer A. Warnaar, burgemeester van Waddinxveen, sprak over: ..De betekenis de politiek voor het leven van een volk". Spr. wees allereerst op het grote vraagstuk van deze tijd: Rusland. Er is schier geen terrein des levens aan te wijzen, waarop dit land niet zijn scha duw werpt. Het werkt openbaar en on dergronds, maar steeds is zijm doel chaos veroorzaken. Iedereen voelt dit aan men vraagt zich af, of het wel nut heeft vergaderingen als deze te beleg gen. Het antwoord is, dat de Christen niet bij de pakken mag gaan neerzitten. Hij kan door het geloof weten, dat Sta lin zover kan gaan, als God hem toe laat. In de politiek gaat het om het leven het volk. Daar zijn de grote vraag stukken van het gezag en de vrijheid, de handhaving van het recht en het on derwijs en zovele andere. Laat de mens zich leiden door zijn verstand, dan gaat dan géat het naar de chaos en de dictatuur. Het komt er op aan, trouw te zijn en getuigenis af te leggen van zijn geloof. Er werden spreker nog verschillende vragen gesteld, die tot aller tevreden heid werden beantwoord. Ds W. v. d Meulen sloot deze vergadering met dank- Burgerlijke stand. GEBOREN: Adrianus H„ z van H. C Wolvers en A. Nederhoff; Neeltje C, d in L. Koetsier en C. v. d. Endt. ONDERTROUWD: Cornelis Lamens, 48 j., Waddinxveen, en Cornelia v. d Bijl, 42 j; Leendert Brussee, 20 j., Oegst- geest en Hendrika Wijsman, 23 j.; Everar- dus Zoetendaal, 28 j., Alkemade, en Maria A. Hoogenboom, 27 j.; Johannes P. v. d. Star. 24 j., en Maria H. Turk, 26 j„ Leiden. GETROUWD: L. Turken en H. Wind- horst; C. Lamens en C. v. d. Bijl; L. Brussee en H. Wijsman; C. Terhorst en A. Kroon. OVERLEDEN: S. Overmeer-v. d. Klauw, 68 j.; D. de Vette, 81 j.; J. Stoof, 87 j. INGEKOMEN: van Leiden: H. C. v. d. Warenburg; van Oegstgeest: M. Moer man; van Leiden: J. E. Hoogenboom; Geen Sukarno maar Soekarno Naar aanleiding van het rondschrijven van de dir. van Onderwijs en Eredienst in Indonesië, volgens hetwelk voortaan in de Indonesische taal het teken „u" zal worden geschreven, waar men ta voren van het teken „oe" gebruik maak te, vestigt de N.I.G.E.B. er de aandacht een dergelijke spellingsregel geldend voor de Indonesische taal, na tuurlijk niet met zich meebrengt, dat de Nederlandse taal overeenkomstig wordt veranderd. De N.I.B.E.G. toont zich dan ook in hoge mate verbaasd over het feit, dat Nederlandse dagbladen namen van plaatsen, rivieren, landstreken enz. In Indonesië tegenwoordig met „u" schrij- hetgeen deze vereniging als onjuist j strijd met onze eigen taal voor komt. Dus geen Sukarno maar Soekarno ONDER DE 410 VOORLICHTINGS AMBTENAREN OOK TYPISTEN. Van officiële zijde wordt er de aan dacht op gevestigd, dat het bericht, dat 410 voorlichtingsambtenaren zijn, tot misverstand kan leiden. Er zijn nl. ook administratieve krachten, typisten, boden bij. terwijl het noemen van het Voor lichtingsbureau van de Voedingsraad in de betreffende M vA. op een zeer ruime interpretatie van het begrip Voorlich ting duidt. EERSTE ZENDINGEN GENEES MIDDELEN NAAR INDONESIË. Met de ..Willem Ruys" en de „Fries land" zijn de eerste zendilngen genees middelen verzonden, die, als resultaat van de inzamelingsactie voor het Rode Kruiswerk in Indonesië, konden worden aangekocht. Er wordt voor een waarde van f400.000 aan goederen verscheept. Bovendien is er voor f30.000 bab^voed- sel aangekocht en wordt thans onder handeld over de aankoop van een party geconserveerde melk ter waarde van f40.000. De Friesch-Gron. Hypotheekbank keert over 1948 uit f32 per aandeel van f 1000 met 20 pet storting; de Ned. Hyp. Bank f20 per aandeel van f1000 met 20 pet storting en f 10 met 10 pet stor ting; de Alg. Friesche Hyp.bank f4 per aandeel van f 1000 met 10 pet storting. Eén dag loon voor de UNAC is oc het devies bij het personeel van de Coöp. Weverij „De Ploeg" te Bergeyk en dochteronderneming „Het Spectrum"; dezer dagen is f 542.04 overgemaakt. Mr H. J. Waage is belast met di zakelijke leiding van de Stadsschouw- burg te Groningen, evenals van de Gron, Orkest Ver. Hillegom: H. Welling; van Alphen Rijn: C. van Rijn-Stuijver. VERTROKKEN: naar 's-Gravenhage: S. van Wieringen; naar Leiden: E. G. Eskes; naar Boskoop: C. P. Disseldorp; naar Hazerswoude: A. den Hertog; naar Voorschoten: M. J. C. Bank; naar Amerika: A. de Raadt en gezin; naar Ouderamstel: N. P. Mooren. Prijs familie - adverten ties 30 ct per mm. Op neming geschiedt dar tevens In Nieuwe Haagsche Crt De Rotterdammer. Dordtscb Dagblad Plaatsing alleen iD de Nieuwe Leidscbe Crt 18 c De Heer en Mevrouw F. J. MESKER—Hegger geven met grote vreugde kennis van de geboorte van hun Zoon ROBERT FRANCISCUS Eben Haëzer Zo de Heere wil, hopen onze geliefde ouders en grootouders de heer en mevrouw H. BUIS C. BUIS—Deurloo de 24e Februari 1949 de dag te herdenken, dat zij vóór 40 jaar in de echt werden verbonden. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven, is de wens Enige algemene kennisgeving Heden overleed na een kortstondige ziekte, ge heel onverwachts, onze zeer geliefde, zorgzame Man en Vader, Behuwd- en Grootvader, Broeder. Behuwdbroeder en Oom CORNELIS LINSCHOOTEN in de leeftijd van 65 jaar Mede namens verdere familie: J. LINSCHOOTEN— Van den Wijngaard Kinderen en klein kinderen Leiden, 13 Febr. 1949. Kortenaerstraat 77. De teraardebestelling zal plaats hebben a s. Woens dag 16 Febr. des n-m. 12.30 uur op de begraaf plaats Rhijnhof. Enige en algemene kennisgeving Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een kortstondige ziekte, onze geliefde Vrouw, Moeder. Behuwd- en Grootmoe der, Behuwdzuster en Tante IDA JACOBA ROELANDSE— Keikes. de leeftijd van ruim 71 jaren. LCdROELANDSE P. C. ROELANDSE J. ROELANDSE-la Lau C- ROELANDSE J. ROELANDSE-Kop W. ROELANDSE Den Haag: D. ROELANDSE en kleinkinderen Leiden, 12 Februari 1949 Uiterstegracht 99. Geen bezoek. De begrafenis is bepaald op Woensdag 16 Februari a s. te 12 uur op de be graafplaats „Rhijnhof". Derde Bloemlust- Tentoonstelling Lisse SCHITTEREND BINDWERK OPENING 15 FEBRUARI 14 uur Geopend tot en met 19 Februari dagelijks 1021 uur. Voor de vele bewijzen hartelijk medeleven ons toond tijdens de ziekte e het overlijden van onze lieve Dochter en Zuster JOHANNA ELIZE SCHILD betuigen wij onze welge meende dank. E- W. SCHILD—Schild G. J- SCHILD Leiden, Februari 1949. Rapenburg 103. N.V. PADOX N.V. PANAGRO te WARMOND vragen voor spoedige indiensttreding EEN FLINKE AANKOMENDE BEDIENDE het bezit van Mulo-diploma en enige kantoorervaring. Brieven onder motto „PERSONEEL" te richten bovenstaand adres. Heden overleed tot onze diepe droefheid, onver wacht, na een korte on gesteldheid, onze innig geliefde oudste Zuster. Behuwdzuster en Tante ALIDA SPAAN de ouderdom van 74 j Uit aller naam: H. SPAAN 's-Gravenhage, 12 Februari 1949. L. v. Meerdervoort 151 Evacuatie-adres: Ieplaan 50- Geen bezoek- Geen bloemen- De teraardebestelling is bepaald op Oud Eik en Duinen, Woensdag a s. te elf uur. Vertrek van de rouwkamer „Simplicitas" Hooikade 46 te half elf Bezoekuren der rouw kamer dagelijks van 10—16 uur. Ouders van Leerlingen, alsmede Oud-Leerlingen en verdere belangstellenden worden in de gelegenheid gesteld AFSCHEID TE NEMEN VAN de Heer J. A. KORTEWEG op Vrijdagavond 18 Febr., In Taveerne Ter Merwe, Schefferspl., Dordrecht, tussen half acht en half negen. Het Bestuur der Dr H. Bavinckschool. Leden van de Ver. „KONINGINNEDAG" bezoekt MORGENAVOND JAARVERGADERING in „In den Vergulden Turk". Films, muziek, enz. Brengt introducé's mee- HET BESTUUR KOSTELOOS onnis van de Arrondis- sements-Rechtbank te 's-Gra venhage d d- 10 Februari 1949 het faillissement van G. L. de Bock, koopman, Kooipark 2 te Leiden, opge heven wegens gebrek aan De Curator, Mr M. C. DE GRAAF Rapenburg 36, Leiden Personeel aangeb. Eenv. besch. juffr. zoekt plaatsing op de naaikamer, bij voorkeur in inrichting (intern). Br. onder bur. blad. Nette huish. in klein moederloos gezin of bij heer alleen in Leiden of omge ving. Br. nr 1376 bur. blad. Personeel gevraagd Nette flinke werkster Donderdagmorgen of Vrij dagmorgen. Adres: Rijn en Schiekade 116B. Te koop aangeb. Grote collectie v.o. vloer kleden. lopers, porseleinen eetserviezen, kant.- en kof ferschrijfmachines, hand. en trapnaaimachines etc. Prin ses Mariannelaan 209, Voor burg. Radio 1947 m. bandsprei ding en gramofoon m. pla- tenwisselaar 550. Te be zichtigen Woensdag en Don derdag 7—9 uur. De Mey v Streefkerkstraat 23 Goed onderh. dressoir, bladgrootte 140 x 45 cm. Schelpenkade 60. Te koop gevraagd Te koop of te huur gevr arbeiderswoning. Urgent ge val. Br. nr 1374 bur. blad Te huur gevraagd Kosthuis gezocht door heer (32 jaar) Br. onder nr 1375 bur. blad. Heer b b h.h. vraagt ruime gest. of ongem. zit-slaapka- j de Stichting „VOGELENZANG" te Bennebroek kan een geplaatst worden, woning beschikbaar. Gegadigden, va positief Christelijke beginselen, niet ouder dan 35 jaar, moeten theoretisch en practisch goed onderlegd zijn. Op de voorgrond dient te staan grondige kennis van groente en fruitteelt, kennis van bloemisterij, bosbouw en plant- soenaanleg strekt tot aanbeveling. Sollicitaties met uitvoerige inlichtingen omtrent vak opleiding, vroegere en tegenwoordige werkkring e.d., te richten aan de Geneesheer-Directeur vóór 1 Maart De N.V. NEDERLANDSE SPANBETON MAAT SCHAPPIJ te Alphen aan den RUn vraagt voor spoedige indiensttreding Brieven met opgave van opleiding, referenties, ver- langd salaris, enz., te richten aan het kantoor van de evengenoemde vennootschap, p.a. DUINKER VERRUIJT N.V. te Alphen aan den Rijn. „COWBOY" Uw reparaties doen. i bekwaam Leeftijd 23. jaar, v. l voorzien. Vrij van militaire dienst. Door heel Neder land bekend. no 1378 bur. v. d. blad. JULIANA SCHOOL Hofstraat, Rijnsburg. Aan deze school wordt per 1 Maart gevraagd een WERKSTER voor het schoonhouden der schoollokalen Inlichtingen te bekomen bij D. van Egmond, Langevaart 52. Rijnsburg. WOLLEN WOLLEN WOLLEN KAPOK Boucléloper 50 cm. breed6.91 Boucléloper 70 cm. breedi. 9.68 Boucléloper 70 cm. breed10.75 MATRASSEN 1 persoons82.1 0 WIJ VERWACHTEN 8.95 WONINGINRICHTING Geversstraat 38 Oegstgeest Telefoon 25470 Stadsgehoorzaal, Donderdag 17 Febr. 8 uur Zesde Abonnementsconcert Jan OUT Hans HENKEMANS piano Mozart-Pianoconcert in C KV 503; Van Otterloo- Serenade v. 12 koperblazers; Dvorak-Ve Symphonie. Krt. ad f 3.(a.i.) by de Fa. C. C. Bender, Hoge- woerd 90. Tel. 1 s-avonds a. d. kassa. GEVRAAGD de huis- Burgermeisje boven 18 jaar, van 8 tot 5 uur. Zondag en 1 middag in de week vrij. Loon f 15 p.w- Br. no 1379 bur. blad. Psychiatrische Inrichting „WOLFHEZE" Wolfheze OPLEIDING Welke positief Chrlsteiyke Jonge meisjes voelen lust om opgeleid te worden voor VERPLEEGSTER (Ryksdlpl Ziekenverpleging B) en zodoende mede te helpen aan de verpleging van zieken van geest U kunt deze opleiding volgen ln bovengenoemde inrich ting. die gelegen Is ln de mooie omgeving van Arnhem. U vindt daar een prettige werkkring met zeer goede arbeidsvoorwaarden. De unlformkledlng wordt by ai komst gratis verstrekt. Mulo niet vereist. Lft. 18 J. ouder. De Geneesheer-Directeur ls gaarne bereid nadere inlichtingen te verstrekken. Maart geplaatst worden:- eei KRAAM VERZORGSTER LEERLING VERPLEEGSTER Sollicitaties Mevr. C. Dekkervan Doornen, Vuur- steeg 16. Lisse. Tel. 3542. 1910 - BRUNHILDE - 1949 Zaterdag 19 Febr. 8 uur ln de Stadsgehoorzaal met demonstratie hoge evenwichtsbalk door enige dames der Olympische ploeg. Kaarten verkrygbaar a f 1.25 Zaterdag 19 Februari 24 uur en 's avonds aan de zaal. Precies 2 uur loting en van 2.304 uur gelegenheid tot plaatsbespreken k 0,15 per persoon 's middags in de vestibule va Stadsgehoorzaal. Geweldig, zoals Ceta Bever Vlekkenwater terstond en afdoende alle sporen van vuil, vet, smeer en zoveel meer verwijdert. vlekkenwater 40 ets. - Bij drogisten. Ook in groten verpakkingen verkrijgbaar Mevr v. Es, Hooigracht 67, te Leiden, vraagt wegens huwelijk der tegenwoordige NETTE WERKSTER voor Maandag, Donderdag en Zaterdag Zich aan te melden: Hooigracht 67- VOOR ADVERTENTIES Telefoon 23375 N.V. DE LEIDSCHE vraagt voor direct: BROODFABRIEK EEN FLINKE TWEEDE Aanmelden van 10-12 en 2-4 uur aan kantoor: MARE 1, Telefoon 20036. jUFFROUW als hulp in de huishouding. Niet beneden 25 jaar, voor dag of dag en nacht. Br. no 1381 bur- v. d. blad. NETTE JONGEDAME zag zich gaarne in een win- ADVERTEERT IN DIT BLAD De avonturen van Prof. Créghel 471 Wat is dat nou? Rustig vervolgde de sleepboot van Mi chel zijn vaart over de kalme zee. Als je het schip had zien varen, zou je niet ge dacht hebben, dat er niemand achter het stuur stond. Langzaam brak de dag aan. De sterren verbleekten en de maan ver dween helemaal. Met luid geraas liep de wekker van Michiel af. „Ja, ja, stil maar. ik ben al wakker. Je maakt een herrie als een buitenboordmotor," riep Michiel tegen de ratelende wekker. Het uurwerk trok zich niets van de matroos aan en klingelde lustig verder. „Aw", geeuwde Michiel en rekte zich uit. „Een fris weer tja vandaag, zeker storm op komst. Brrr. Ik zal maar gauw opstaan." Hij sprong behendig uit zijn hangmat en kleedde zich vlug aan. Opeens hoorde hij een eigenaardig geluid. „Drommels," zei hij, het lijkt wel of er iets langs de kiel van het schip schuurt. We lopen toch niet aan de grond?"

Nieuwe Leidsche Courant | 1949 | | pagina 4