RADIO'S ZAALBERG LEERLING VERPLEEGSTERS ABDIJSIROOP- Giefde NIEUWE LEIDSCHE COURANT De politieke „Wiener Schnitzel' dreigt aan te branden Nog geen schot in de Londense conferentie De Russen geven het te Londen nog niet op. De Sowjet-afgevaardigde, Zaroebln, heeft op de conferentie der plv. ministers van buitenlandse zaken, waar een, voor alle partyen te genieten „Wiene Schnitzel" wordt toebereid, nogmaals teveel zout in het gerecht gedaan. Hy herhaalde zyn verzoek, tèch de Joegoslavische afgevaardigde te horen, omtrent de Joegoslavische aanspraken op de Oostenrykse provincie Karlnthië. Het gerecht staat op „aanbranden' want de Britse en Amerikaanse koks wil len van die Joegoslavische aanspraken niet horen. Ja „te gelegener tijd" mag Bebler, de Joegoslavische plv. minister van buit. zaken, misschien iets zeggen over een economische clausule in het drag, maar geen woord over herstelbeta lingen. De Amerikaan sprak de z wijze van Zaroebin tegen, dat hot horen van de Joegoslavische afgevaardigde het werk der conferentie zou bespoedigen de Westelijke mogendheden stelden heus geen „ultimatum"! Het enige zakelijke werk bestond in de behandeling var Doodstraf geëist tegen Amster damse politiechef De doodstraf is gisteren voor het B G. te Amsterdam geëist tegen N. C. Jonker, de voormalige chef van de afd. „sociale politie" aldaar. De z.g- sociale politie had tot taak in onmin levende echtelieden weer tot elkaar te brengen De practijk was echter veelal, dat bij mislukking van de bemid deling. de mannen naar het kamp Ommen werden gestuurd. Zelf knoopte J. intieme relaties aan met een gehuwde zond de man naar een concentratiekamp, waar hij omkwam. Uitspraak 24 Febr Wat Amsterdam ons deze zomer biedt Dit jaar zal de hoofdstad heel wal attracties tot zich trekken, getuige onder staand programma: 1120 Maart: Damesbeurs in het R.A-I.- gebouw. 21 Maart4 April: Studentencongres „De Lage Landen", waaraan 200 studenten deelnemen. 80—31 Mei: Congres van bibliotheca- 80 Mei—1 Juni: Congres der Internatio nal Hospital Federation te Groningen met 400 deelnemers 1417 Juni: Internationaal congres dagbladdirecteuren, lö Juni—15 Juli: Hólland Festival Scheveningen en Amsterdam, waar vele buitenlandse muziekliefhebbers verwacht. 16 Juni4 Juli: Internationale tentoon stelling van edelgesteenten in de Diamantbeurs. 2—9 Juli: Sportweek 79 Juli: 100-j- bestaan der Ned. Mij. tot Bevordering der Geneeskunst. 11—16 Juli: Internationaal congres textielarbeidersorganisaties, ongeveer 100 personen deelnemen. 1925 Juli: Congres onderwijs. 17—24 Augustus: Goochelaars uit all< landen komen hun kunsten vertonen. 19 Augustus18 September: Tentoonstel ling „Jeugd in Nederland" en congres over kinderhygiëne. 2227 Augustus: Internationaal congres voor bijenteelt. 2328 Augustus: Internationale roeiwed- strijden van de F.I.S.A- en F.IS.A.- congres. 29 Augustus—3 September: Internationaal congres voor gieterijtechniek. 5—10 September: Congres der Union International de Chimie met 400 deel- 1924 September: Internationaal Congres voor Drinkwatervoorziening. 2025 September: Bijeenkomst van het Comité Maritime Internationale- Het aantal atoombommen dat de Ver. Staten bezitten zal geheim blijven, verklaarde president Truman gisteren op zijn wekelijkse persconferentie. Zwitserland heeft zich aangesloten bij de Unesco. economisch vluchtelingenvraagstuk en dat der „ver plaatste personen". De besprekingen con centreerden zich op het punt, of de repa- triatie van ontheemden vrijwillig of ver plicht zou geschieden. De Brit stelde eer compromis-oplossing voor om namelijk Oostenrijk te verzoeken tot vrijwillige repatriatie over te gaan, zodat dit artikel uit het vredesverdrag gelaten zou wor den. Het Britse voorstel werd door Amerika en Frankrijk gesteund, doch de Rus wees het van de hand. In Oostenrijk bevinden zich nog steeds 623 800 ont heemden. A. P. meldt nog uit Londen, dat achter de schermen pogingen worden gedaan de Oostenrykse en Joegoslavische leiders in rechtstreeks contact met elkaar te bren gen. De Noor6e premier op bezoek bij Bevin Stalvard Lange, de Noorse minister van buitenlandse zaken, zal a.s. Zondag in Londen arriveren, voor een bezoek van drie dagen. Hy zal daar besprekingen voeren met zyn Britse ambtgenoot Bevin. naar aanleiding van het contact, dat hy te Washington had met Dean Acheson over Noorwegens eventuele toetreding tot het Noord-Atlantisch Pact. De Deen se ambassadeur had gisteren op het Ame rikaanse departement van buitenl. zaken nog een bespreking over het Pact met Charles Bohlen, de adviseur van het departement. Complotten-fabriek in Polen! De Poolse minister van Openbare Vei ligheid Stanislaw Radkiewicz, heeft vol gens A. P. verklaard, dat buitenlandse centra de hand hadden in een onde^grond- bewbging, met het doel, leden der Poolse regering te vermoorden. De sa menzwering liep op niets uit, tengevolge de arrestatie van een aantal, voor malige leden van het Poolse verzetsleger, dat tijdens de tweede wereldoorlog werkte Tegelykertyd werd bekend ge maakte. dat twee parlementsleden uit de Boerenparty zijn gestoten en hun zetel verloren hebben, wegens illegale vlucht uit Polen. Geen wonder, dat verschei dene personen deze „heilstaat" trachten te verlaten! Let op Uw Borst Piept Uw borst bij het ademhalen. Verdrijf dan het slijm, dat hoest en benauwdheid veroorzaakt en zuiver Uw luchtwegen grondig met 's-Werelds beste Hoestsiroop 'AKKERS; mum 3 Twente regelt de verkoop op afbetaling De Twentse middenstand heeft zich op originele manier gewapend tegen de kwade gevolgen van het verkopen op af betaling Er is, met Enschedé als zetel, Twents Financieringsiirstituu'. ge sticht. waarby reeds over de 200 détail handelaren uit het gebied van de Twentse Kamer van Koophandel zyn gesloten. Dit instituut verleent particulieren, die hun grote inkopen niet direct kunnen betalen, credieten, waar mede zij by de winkeliers kunnen kopen. risico wordt dus verlegd naar dit centraal instituut, zodat de winkeliers liet zelf de rompslomp van invorde ring hebben. De credietnemers betalen premie van 2 pet. van het verminde rend saldo, hetgeen ten gunste komt van de Stichting en eventueel moet dienen tot delging van mogelijke verliezen In de vier maanden van zijn bestaan heeft het Instituut reeds grote weer klank gevonden Er is thans voor een bedrag van 170.000 aan credieten ver leend aan 700 personen. UIT DE STAATSCOURANT. Ingaande 1 Jan. 1949 is voor een tyd- ik van 2 jaren benoemd tot voorz. van de Raad van Beroep Bloembollenuitvoer: jhr dr O. F. A. H van Nispen tot Pan- nerden. te Hillegom en tot pl.v. voorz. R. M. H. van Waveren te Bennebroek. Aan de Raad is toegevoegd als seer. H. J. Voors te Haarlem De eremedaille ON is verleend aan R. G. Branderhorst, kasteelbewaarder van „De Doorwerth" tgem. Renkum) en aan J. F. Lith, pedël van het Utrechts Studentencorps te Utrecht BERLIJNERS NAAR RUSSISCHE URANIUMMIJNEN. De inwoners van de Sowjetsector van Berlijn, die t.g.v. de Westerse „tegen- blokkade" werkloos zyn geworden, wor den volgens de met Amerikaanse licentie verschynende „Der Abend" overgebracht de uranlummynen in Saksen. GLOBE-SNIPPERS In Milaan ontstonden gisteravond rel letjes bij een bioscoop, waar de anti- Russische film „Het IJzeren Gordijn" werd gedraaid. Driehonderd communis ten trachtten de zaal binnen te dringen, maar de politie verdreef hen. De Ame rikaanse generaal-majoor Seville, opper bevelhebber van de verdediging tegen luchtaanvallen, deelde in het Congres mee. dat „woorden niet kunnen beschrij ven. hoe armzalig het Amerikaanse ver dedigingssysteem tegen luchtaanvallen is" Hy vroeg daarom 161 millioen dollar voor het radarscherm rond de V.S. Een aantal „zwarte" restaurants in Wiesbaden heeft de deuren vrywel onmiddellijk na een sluitingsverbod weer geopend. De eigenaren dreigden nl. de namen van alle overheidspersonen, die hun zaak bezoch ten, te zullen publiceren. Nu blyven ze geopend. De eerste van de 75 Vampire- straaljagërs. die in Engeland voor Zwit serland worden gebouwd, is vervaardigd en getest. Een metselaar uit Mosselle, by Metz, erfde van zyn oom, eigenaar van een sigarenfabriek te Washington, 70 millioen dollar. Engeland en Egypte zijn overeengekomen om in het Nijldal één van de grootste irrigatieplannen ter wereld uit te voeren. Te Ludwigsburg by Stuttgart is de eerste Tsjechoslo- waakse „universiteit in ballingschap" op gericht door professoren en studenten, die hun land uit politieke overwegingen ver- leiten. Prins Karei van Liechtenstein zal in het huwelyk treden met prinses Agnes van Habsburg, achterkleindochter van keizer Frans Jozef van Oostenrijk. De vulkaan Ngauruhroe op het Noordehjke eiland van Nieuw Zeeland is plotseling gaan werken. Rotsen zo groot als huizen werden 300 meter de lucht ingeslingerd. Een Amerikaanse maatschappij ontving een octrooi voor een nieuw verlichtings systeem zonder electrische stroom. De lamp bevat kwikzilver en phosphor- deeltjes in een verdund gas. Wanneer de lamp geschud wordt ontstaat een schei kundige reactie met lichtuitstraling. Men wil dit licht gaan gebruiken voor voer tuigen. Van het erf van Beroepingswerk Ned. Herv. Kerk Beroepen: te Beek (Limburg) J. D. v. d. Bank, legerpred. te Bilthoven: te Holten J. de Bruyn te Ge- mert; te Vinkeveen cand. W. v. Tuyl te Utrecht: te Vreeswyk G. M. van Dieren te Ede: te Numansdorp N. Kooreman te Scherpenisse. Beroepbaar: W. v. Tuyl, Adm. v. Gent straat 71bis, Utrecht: G. Denee, Van Lyn- den van Sandenburglaan 72, Utrecht en M. J. v. d. Ende, hulppred.. Oude Haven 56, Oostburg. Geref. Kerken. Aangenomen: naar Oost- wold (Old cand. F. Minnema, te Rotter dam-Oost; hij bedankte voor Schoonoord. Molenaarsgraaf, Brandwyk. Wieringen. Hoek van Holland, Edam, Wartena, Sta voren, Oppenhuizen. Oegstgeest-Morsch- Rijndyk. Engwierum, Nieuwenbrug. Schoondijke. Gapinge. Hijlaard en Wes- Geref. Kerken (Art. 31 K.O.). Beroe pen: te Alblasserdam M. v. d. Ketterij te Vlaardingen; te Middelharnis Chr. v. d. Woesteijne te Ridderkerk. Remonstr. Broederschap. Viertal:: te Zwammerdam J Laforêt, vicaris te Den Haag, L. J. v. d. Lof te Nijmegen, J Th. Mackenzie te Hoorn en L. W. vin Wyn- gaarden te Groningen. Begrafenis ds J. van Dorp Het stoffelijk overschot van ds J. v Dorp, in leven Ned. Herv predikant te Londen, die enkele dagen geleden op 61-j leeftijd is overleden, is gisteren bij de kerk van St Mary te Chickney in Sussex ter aarde be steld. Ds Van Dorp had zich als natuurlief hebber en schilder altijd bijzonder tot deze kerk aangetrokken gevoeld Tijdens de door ds R A. van Apeldoorn gelelde dienst spra ken dr A F. Calkoen namens de Ned am bassadeur te Londen, kolonel ds A. T W de Kluis namens minister Schokking. prof. Lindeboom van Groningen voor de Ned ra dio, T. H. de Meester, Ned. consul-generaal te Londen, graaf W. J H. van Limburg Sti- rum, J. Noest en J. ten Doeschate. de laat- sten voor verschillende Instanties. EEN TECHNISCHE HOGESCOÖL IN GELDERLAND? Een van de conclusies van een onlangs gereed gekomen rapport over het technisch hoger onderwijs van Gedep. Staten van Gel derland ls. dat een T. H. in deze provincie zeer wenselijk ls en wel te Arnhem. School en Kerk EERST TWEE JAAR HULPPREDIKER? De classis Oost der Geref. Gemeenten, die Paterson (N. Amerika) vergaderde, be- oot aan de curatoren \An de Theol. School Rotterdam te verzoeken, studenten voor ellen, opdat zij daarna beroepbaar rullen komstlg de wet daar te lar.de OPBRENGSTEN UNIECOLLECTE REEDS RUIM f 118.000. De 15e lijst van opbrengsten van de jaar- :ollecte-1948 voor de scholen met de Bijbel /ermeldt: Elshout (Z.-H.) f 426.38, Loosdu len f 403.99. Molenaarsgraaf (Herv. Kerk 3randwijk) f 23.20. Reeuwjjk f 154,05, Ro :erdam-Charlois f 449.13, Gapinge (Zld 111 Kapelle-Biezelmge f 68 50. Doezu Gr.) f 220—, Onstwedde f 197.50. Lulnj. berd (Fr.) f 109 25. Oldeboom f 27—. Sie- roude f 76.—. Tzummarum f 13630. *--Bulnen (Dr.) f 110.—, Berkum <Ov.) f244.75. IJsselmuiden f 782.—, Beekbergen Gld f 149.69. Tlel f 734.19. Veessen f 309.75, Vapenveld f 32.17, Wezep f 82.50, Zuilen Utr f 207.80. Alkpiaar f 863.50. Den Helder 267.96, Naarden f 293.87, Ameide (Z.-H.) f23054. totaal van 375 locale comité's bedraagt f 118 962 66 PROMOTIES ROTTERDAM. 10 Febr. Gepromoveerd tot dr tn de econ wetensch J L Sadie te Mal- ury (Zd-Afrika) op „Buitelandse ka pitaalbelegging In Suid-Afrika". ACADEMISCHE EXAMENS AMSTERDAM (V U 10 Febr. Gesl.: oct Rechten (vrije studierichting) I vi Taag. Amsterdam DELFT. 11 Febr Geslaagd: werktulgk ng P Kolff. Rijswijk; prop vliegtuigbom Ce<toé Kaehelpasta I zoo xtcart is er geen> geen eenl HOUDT STAND Door H. Hollander 10) Ik heb haar precies gezegd, hoe de zaken staan. Ze vindt alles goed. We zyn :ens met elkaar, vader. Ik geloof, dat ik de goede weg bewandel en kan u verzekeren, dat ik niet zonder gebed deze stap heb gedaan." ,Ik geloof je, jongen. Het doet me goed, dat te horen. Het is best mogelyk, dat de Heere je deze vrouw toeschikt Je bent er van overtuigd? Ik neem het aan. Maar zal dit een goede keuze bly- ken te zyn? Sjaantje is het royaal ge wend, want Tuininga is flink bemiddeld. Ze krygt het vast minder, als ze met Jou trouwt. Ik hoop, dat je haar dat gezegd hebt?" „Dat is gebeurd, vader. Ik wil eerlyk bekennen, dat ik eerst, niet durfde, juist daarom. Maarnou ja, ik merkte, dat Sjaan va«i my hield en toen heb ik de stoute schoenen aangetrokken. We zyn het „Wat zeg je zwygt zo." „Ja, wat zal ik sr van, moeder? Je van zeggen, Gertjan? Klaas weet toch wel. wat-ie doet, zou ik menen. En als ze het nu met mekaar eens zijn. Ik zit eigenlijk het meest aan Tuininga te denken. Heb je al met de boer gepraat. Klaas?" „Neen moeder, 'k Wou er eerst thuis „Dat is goed. Maar 'k weet «liet. of Tuininga, zo ken ik hem niet. maar je weet hoe de boeren zyn. Hy zal wel net zo wezen. Wat zegt Sjaan ervan? Met het meisje heb je er toch wel over gesproken?" „Sjaan denkt, dat haar vader wel be zwaar maken zal. Omdat ik geen boer ben rrioet Klaas bekennen. „Precies, wat ik dacht." zegt moeder Maaike Ze is oud betrekkelijk. Ze weet wel iets van het leven af. Ze weet ook, dat menig huwelyk niet is doorgegaan, juist daarom. „Aan Tuininga had ik nog niet zo ge dacht." merkt Gertjan bedachtzaam op. „Hy is geen kwaaie kerel. Ik ken hem en zijn vrouw al jaren. Maar 't is best mogelijk, dat dat er ook nog bykomt. Wat zegt Sjaan daarvan, Klaas?" „Dat ze my wil hebben en geen ander, antwoordt Klaas triomferend. „Dat is mooi gezegd, maar kan zy dat volhouden? Als d'r vader nu geen toe stemming geeft, jongen? Ik hoop toch niet. dat het gaan moet tegen de zin van de boer. Als je zó getrouwd moet zyn! De boerin weet er ook van méé te pra ten, zou ik zeggen."" „Dat is toch heel wat anders," oppert Klaas. „Daar zit het verschil van geloof „Weet ik wel, jongen. Het is «liet pre cies geiyk. Maar het staat dan toch zo, dat er al heibel ls vóór het huwelyk ge sloten is. En Sjaan weet toch ook wel. dat er een vyfde gebod bestaat, 'k Weet niet jongen, 'k weet niet, of we biy moe ten zyn met je mededeling of niet." Klaas bespeurt ook. dat zyn moeder, die anders weleem in de bres springt voor Adriana of hem, ver van enthou siast is. „Misschien zien we allemaal beren op de weg," zegt hy, hoewel zelf niet over tuigd. „Tuininga mag mij gaarne lijden." „Als je er met boodschappen komt. vanzelf. Maar ook als schoonzoon? Een klein kruideniertje en een flinke boer? 'k Moet het nog zien, Klaas. Sjaan zal het wel het beste weten en die zegt het toch ook. Als ik jou was, zou ik ér heel weinig verwachting van hebben. Misschien valt het mee. Ik hoop, dat je voor teleurstelling bewaard mag blyven, Het gesprek sterft uit. Je kunt toch niet altijd hetzelfde zeggen? En Klaas is met Sjaan al een eind op stap. Ze zyn het al met mekaar eens. Nou, dan moet- ie verder ook zyn eigen boontjes maar doppen. En het met de boer uitvechten. Dat zal hem niet meevallen. Klaas zelf vreest ook. Sjaan heeft hem er al op voorbereid. En nu komen vader en moeder, zonder dat zy vam iets weten met dezelfde bedenking aandragen. Dat kan wat worden. Maar komaan, het kan ook meevallen. Klaas herkrijgt zyn zelfvertrouwen en vol goede moed ped delt hij op zyn mooie fiets de tran sportfiets berydt hy alleen, als hy zyn werk doet naar Nedervoort, waar hij veel te vroeg in de buurt van het lokaal is. waar de zangvereniging repetitie Het wachten verveelt. Maar, dat moet gezegd, nauwelyks laat de klok van de Hervormde kerk tien slagen horen, half tien, of Sjaan komt aangereden. Hy is onmiddellyk langszij en samen verlaten zy het dorp, om dan een dwarsweg in te slaan, waar zy afstappen en verder lopen, dicht by elkaar. Twee gelieven. Twee, die het oprecht met elkaar menen ie samen het leven durven ingaan. Het duurt niet lang, of Klaas het eem karaktertrek van hem: hij is voortvarend, als hij eenmaal een besluit genomen heeft en- hy wil dan doorzetten ook vertelt, dat hy zyn vader en moeder heeft ingelicht. .,Zó moet het niet blyven, Sjaan. Het is een eeriyke zaak. We moeten met el kaar voor de dag komen." Sjaan antwoordt, dat zij er precies zo over denkt. Al lang. Maar hy moest eerst spreken. Hy weet. dat haar i der op de hoogte is. Haar vader nog niet, tenminste niet, dat zy wéét. Hy kan van de „buitenwacht" iets vernomen hebben, maar dat gelooft zy toch niet. (Wordt vervolgd) undlg J H Leeu\ ;rdan Gendt. Utrecht: cand werktulgk Ing D L M Akki Usselmonde. J C E van Apeldoorn. Wasse naar. H L de Beljer. Rotterdam, H Geertji Bellen. H Reitma. Wageningen. R L Schier- beek, Ter Apel en G W Wessellng. Sasser helm; lngen.-ex schelk ing: J F Deeg. D« LEIDEN. 11 Febr Gesl cand Geneet kunde: mej A Swagerman te Den Haag e de heren H v d Bosch te Leiden. J H El- Den Haag. H W ter Haar te den, P J Jongerius te Rotterdam. G H Leeuwen te Sliedrecht. J T Mets te Haag, Tj H v d Ploeg te Den Haag. W L W Tersmette te Delft en J G H Wisse te Oegst- geest. NIJMEGEN. 11 Febr. Geslaagd: cand :sch pater M T J v d Vorst te Hees 10 Febr Geslaagd: M Bedeaux. Den Haag. F K Langemetjer te Rotterdai Ballegooyen. Sliedrecht en A C Boute. F UTRECHT. 7 Febr. Geslaagd: doet Rechtswetenschap: R van de Pol. Utrecht A C M de Graaf. Huis ter Heide; doet theo- E L Ruitenberg. Amersfoort; doe Ned letteren: J W G Kievenaar. R'dam; se. inhoorn. Utrecht J H var Eyck, Utrecht, jhr P D Six, Utrecht. J H C M de Valk. Oisterwljk: artsex: J Liet. Oldenzaal. W G J Sturkenboom. Hou ten: theor. tandheelk ex le ged: J W J Noordenne Verloop. Utrecht. A B Praal, L de Jonge, allen te R'dam WAGENINGEN. 8 Febr Geslaagd: prop ex: W H Barreveld te 's-Gravenhage. J W van den Berg te Baam. J P van den Berg te 's-Gravenhage. M M G R Bol te Middel- bert, J Bondam te 's-Gravenhage. L Sonnega. H S Bouwer te Tijnje, J T M Broekhuizen te Arnhem, mej R Bu te Leiden, S Dasberg te Hilversum. Diederen te Schinveld, E Drijfhout t< lingen. P J van den Eynden te Alkm Glas te Broek op Langendljk. A W de Graaf te Wolsum. W Y Heida te Katlljk. C Hoog- zand te Sommelsdijk. J R J< wenparochle, G J S Kahn te J M van der Kroft te 's-Gravenhage. A R Koit te Scherpenzeel (Fr.). C P I.ambregts te Breda. M P Meindertsma te Niehov A Moerman te Rotterdam, mej P J M Nijnatten te Ede, A F Olsthoorn te Vla; dingen. P Poelstra te Sexbierum, C J v der Post te Zoeterwoude, J Prataslk Haarlem. J Sipkens te Boornbergum, H J van der Slooten te Bcnnekom. mej L Sloots te Balkbrug, A Smid te Middenmeet Smits te Waspik. H Stibbe te Ams' Tan Boe Han te Semarang. E Ubels melo. mej A A Valk te Bussum. G G M van de Valk te Poeldyk. J P H van d Veen te Lelden, mej G Verschoor te San poort. C D Voogd te Middelburg. E D vi Weerden te Dokkum. H J H WoiJs Oostrum, mej A C Wiersema te Spijk. A de Wildt te Nieuw Vennep, T Wijngaarden te Oude Bildtzijl, O ten Zeldam te Nij gen. G Zijlstra (met lof) te Hlllegersber VRUDAG 11 FEBRUARi 1949 Chr. boeren niet in Kon. Ned. Landbouw Comité De Bond van Chr. Jonge Boeren- en Tuinders organisaties en de Chr. Bcnd plattelandsvrouwen hadden dezer dagen in „Birkhoven" te Amersfoort een leidersconferentie belegd, waar mr W. Rip uit Voorburg de brochure „Algemene of confessionele organisatie" van de hand van ir W. A. Geuze, ds A. A Kool haas er. G v. d. Ley behandelde. Met alle waardering voor het hoogstaande werk. achtte spr. het een gevaar, dat de bro chure een hervormde geest ademt. Ge noemde organisaties voelen zich leden van een Chr. samenleving en kyken over de politieke of godsdienstige scheidings muren heen. Lid zyn van een algemene organisatie als het Kon. Ned. Landbouw Comité kan slechts als in de statuten van het K. N. L. C. wordt vastgelegd de eer biediging van de waarden, die verankerd in het Chr. geloot De consequenties, verbonden aan een algemene organisatie. te. groot en wij mogen daarom ge lukkig zijn. dat onze Chr organisaties en hecht fundament in onze samenleving •ormen, waarop de toekomst kan worden ebouwd, aldus mr Rip. Railionroeramma voor vanavond HILVERSUM I (3011 NCRV 7.— Nieuws. 730 Het actueel geluld 7.45 CNV-kwartier. 8— Nieuws. 8.05 Programma proloog. 8.15 Youth for Christ Rally te Arn- 9.15 Een andere wereld. 10.— Otto Dobbrindt 10.15 El Sombrero de tres picos. 10 30 NCRV-kwarteL 10 45 Avondoverden king. 11.— Nieuws. 11.15 Serenade 11 45 John Mc Cormack. tenor 13.— Sluiting. HILVERSUM U (415) VARA Denk om de bocht 7.15 Wat ls het 3. W. G.? VPRO 7.30 Nederland en zijn gewes ten. 7.50 Tien voor acht 8— Nieuws 8 05 Kamermuziek. 830 Jeugd ln Nederland 8.55 Boeken waar men wat aan heeft VARA 9.- Men vraagt... 9.30 Het mysterie van de-Prln- sengracht. Serie-hoorspel. 10.— Buite-i'ands overzicht. 10.15 Swing and sweet from Hol lywood. VPRO 10 40 Vandaag 10 45 Avond- iiding. VARA 11 Nieuws. 11.15 In huwe- \Tat de radio Zaterdas brenet HILVERSUM I (301) KRO 7— Nieuw». 7.15 Gvmnast. 730 Maria ter ere. 745 Mor gengebed. 8.— Nieuws. 8.15 Pluk de dag. 9.Voor de vrouw. 9 05 Graag gehoorda werken 10— Klein kleutertje. 10.15 Muziek houdt fit! 11.— De Zonnebloem. 11.45 School radio. 12.15 Muzikale melange. 12-30 Mede delingen ten behoeve van land- en tuin bouw 12 33 Amusements Orkest 1255 Zon newijzer 1.Voor de strüdkrachten 1 30 Amusements Orkest 150 Tilm en Toneel. 2 10 Adagio en Ronda K V. 617, Moart 2 20 Engelse les voor beginner* 2 40 Quatre mains recital. 3 10 Naar het wonderland der muziek. 3.30 Licht middagprogramma. 4 De vliegende Hollander. 4.10 Gram. 4 30 Gre goriaans. 5— De Wigwam. 6.— Cantus Po pulorum. 6.15 Journalistiek weekoverzicht 6 30 Voor de Nederlandse strijdkrachten. 7— Nieuws. 7 15 Te vuur en te zwaard. 7.25 Harmonie „Oefening en Uitspanning. 7 45 Voor de Nederlanders ln Duitsland. 8 Nieuws* 8.05 De gewone man 8 12 Uit- „La Damnation de Faust". Berlioz 8 20 Lichtba ken. 8 50 Gram 9— Negen heit de klok. 9 45 Wie neemt de handschoen op? 10.— Orkest zonder naam. 1030 Actualiteiten. 10 45 Avondgebed 11.Nieuws. 1135 Han del programma. 12.— Sluiting. HILVERSUM II (415) VARA 7— Nieuws. 715 Muziek bij het ontbijt 8.— Nieuws. 8 15 Strijdlied. 818 Gram 930 Waterstan den. 35 Het Philadelphla-orkest VPRO 10- Morgenwijding. VARA 1030 Radiofeuille- ton 10.35 Voor de arbeiders ln de continu bedrijven. 11.20 Buitenl. weekoverzicht 11 33 W. A. Mozart. 12— Lunchmuziek. 1230 Me dedelingen ten behoeve van land- en tuin bouw. 12.33 Jan Vogel en zijn accordeon orkest 1 Nieuws. 1.15 Kalender 1.20 Gram. 2— Als een bonte vogelvlucht. 2 20 Jascha Heifetz, viool. 2.30 Kon. Mil. Kapel. 3 Ad het voorjaer nacdert. 3.25 Indianapolis Sym- phonie-orkest. 4.10 Komt u binnen. 435 Mu- sette-muziek. 4 45 Sportpraatje 5— US A.- Cabaret. 5 30 Om en nabij de twintig 6 Nieuws 6 15 Populaire liedjes en melodie tjes 650 Reportage van het congres ge meentepolitiek door de Partij van de Arb. 7 10 Artistieke staalkaart. VPRO 7 30 Da verloren zoon. 745 Passepartout. VARA 8.- Nieuws. 805 Dingen van de dag. 8.15 The Ramblers. 9— Soc commentaar. 915 Da bonte bal. 10.— Stradiva-aextet. 1035 Da mens en zijn liefhebberijen. 10.40 Breng eens een zonnetje. 11— Nieuws. 11.15 Dansmu ziek 12— Sluiting. N.V. STANDARD VACUÜM TANKVAART MAATSCHAPPIJ ESSO-GEBOUW Postbus 109 - 's-GRAVENHAGE haar tankvloot in SCHEEPS- WERKTUIGKUNDIGEN Diploma B (Max. leeftyd 50 jaar) en Diploma A VDBM (Max. leeftyd 35 jaar). Voorkeur motorervaring. Brieven aan bovenstaand adres. ADVERTEERT IN DE NIEUWE LEIDSCHE COURANT AUTO RIJLES v. d. Mey, Maredijk 159 'leiden Vakkundige opleiding, daar door gedegen kennis van dt wagen. Dit geeft de rustige zekerheid, die de goede ry- der kenmerkt Per lesuur f 4-. Proefles f 2 50. Zuster Punselie, Rynsb weg 110, vraagt voor haar ouders een flinke HULP CEVRAACD NET MEISJE voor de huishouding, voor de gehele dag of tot 3 h 4 u. R. van Vreedendaal, Vliet N Z. 45, Rijnsburg. HOOGOVENS/MEKOG/CEMIJ U M U I D E N In verband mat uitbreidingen kunnen bij de Koninklijke Nederlandsche Hoogovens en Staalfabrieken en Havenbedrijven to IJmulden de volgende vaklieden geplaatst worden: a. Pijpenmonteurs, kunnende lassen en van takening lezen. b. Machine-monteurs c. Machine-bankwerkers I voor onderhoudswerkzaamheden In de chemische industrie. H voor onderhoudswerkzaamheden aan diesel- en benzinemotoren. Hl voor onderhoudswerkzaamheden aan loco's en kranen. d. Constructie- en reparatiebankwerkers e. Draaiers f. Schavers en Schavers-steker g. Instrumentmakers h. 1ste Electrlciens en electromonteurs (diploma V.E.V. strekt tot aanbeveling.) Leeftijd bij voorkeur tussen 25 en 40 jaar. Alleen beslist volslagan vaklieden kunnen In aanmerking komen. In de sollicitaties dient o.a. te worden vermeld: leeftijd, genoten vakopleiding en behaalde diploma's, juiste opgave van vroegere en huidige werkgever(s), met een omschrijving der verrichte werkzaamheden. Voor ongehuwden kan door het bedrijf voor pensionruimte worden gezorgd. Voor gehuwden is de kans op een vaste woongelegenheid niet uitgesloten Gezinsgrootte dient derhalve te worden vermeld. Sollicitaties mei vermelding vsn alle gevraagde gegevens onder no. NLC 118 te zenden aan de Sociale Afdeling, Blijenhoeve. Was Uw wol veilig in Thuis kunt U, wanneer U Uw „favourite music". Wij hebben de nieuwste gramofoonpleten o VICTOR SILVESTER Thoughtless CONNEE BOSWELL Martha Stra-Va-Na-Da EDDIE CONDON Ida, sweet as apple cider Rose of the Rio Grande THE INK SPOTS Whispering grass If I didn't cere KILIMA HAWAIIANS Sarina Indisch Vlsterslled GRAMOFOON-AFDELING 4e ETAGE 3.50 3.40 3.40 3.40 3.40 VltOOTI a DREES7IAW Leer in 9 maanden moderne bouwen, of studeer met onze schrifteïyke lessen voor de officiële diploma's Radio- leur of -technicus. Stuur deze advertentie slechts naar Radioschool Maxwell Steenstraat 911 te PAN- NINGEN (by Venlo) en U ontvangt gratis en zonder enige verplichting volledige inlichtingen en proefles 22a N. SAMSOM N.V. UITGEVER ALPHEN AAN DEN RIJN, vraagt voor haar Verkoop afdeling: AANKOMEND BEDIENDE (Mnl. ofVrl.) Schoolopleiding MULO-diploma Enige kantoor-ervaring gewenst. Brieven met volledige inlichtingen yvorden gaarne in gewacht. heeft plaatsing zowel voor Deken- als Stoffenwevers Aanmelden: Vestestraat J. MANDERSLOOT JUWELIER DONKERSTEEG 14 LEIDEN Gouden Verlovingsringen MET EN ZONDER INLEVERING PSYCHIATRISCHE INRICHTINC „VREDERUST" te BERGEN OP ZOOM Geplaatst kunnen worden Opleiding voor het Ryksdipl. Ziekenverpleging B. Aan vangssalaris f 510 per jaar met volledige huisvesting, geneeskundige behandeling en vrye dienstkleding. Het salaris stygt geregeld en kan na het behalen van het diploma een bedrag van f 1400 per jaar bereiken. Zy. die ouder zyn dan 18 jaar of binnenkort 18 Jaar hopen t« worden en uit een Protestants Christel yk milieu komen, kunnen solliciteren of inlichtingen inwinnen by de Ge neesheer-Directeur. De avonturen van Prof. Créghet 409 Stuurman Knots Midden in zijn slaap werd Knots opge schrikt, door dat er iemand hard op zijn rug sloeg. „Wat is er?" vroeg hy zonder zich om te draaien. „Ik ben het." zei een scherpe stem, „kom uit je kooi, je moet het stuur van me overnemen." Plotseling herinnerde Knots het zich weer. „O ja." zei hy, „ik moet sturen, dat is ook zo." Met een ruk ging hij overeind zitten, maar hij vergat dat hij in een scheeps- kooi lag in plaats van in een bed en met een bons stootte hy zyn hoofd tegen de zoldering. „Haha." lachte Kits. „dat is weer een domme streek van Knots!" Knots deed net of hy er niets van voel de en sprong uit bed. „Dat is helemaal geen domme streek van my." zei hy. „iedere zeeman doet zo iets om goed wakker te worden." Hy kleedde zich vlug aan. „Slaap lekker Kits," zei hy, „stuur man Knots zal wel op het schip passen."

Nieuwe Leidsche Courant | 1949 | | pagina 2