NIEUWE LEIDSCHE COURANT Nieuwsflitsen uit de omstreken Alkemade Oorlogsgedenkteken. Aan de kunstenaar P. Hillaars uit Te- (telen is thans opdracht gegeven tot het vervaardigen van een passend oorlogs gedenkteken voor onze gemeente. Op het gemeentehuis is een miniatuur van he' te maken teken aanwezig. Door de prov. commissie is het ontwerp goedgekeurd, terwijl ook de ministeriële goedkeuring werd verkregen. Het teken wil uitdruk ken het verzet, de onderdrukking en het offer, dat velen hebben gebracht. Het voetstuk zal ongeveer 2 m. hoog zijn en het beeld 2 40 m. De plaats van het mo nument zal waarschijnlijk liggen bij de driesprong in de buurt van het viaduct te Nieuwe Wetering. Men hoopt het ge denkteken op 5 Mei te onthullen Alphen aan den Rijn Holl. Mö. van Landbouw. De plaatselijke afdeling van de Hol landse Maatschappij van Landbouw be staat 100 jaar- Dit feit zal Maandagavond in een feestelijke bijeenkomst in hotel Centraal worden herdacht. CVrouwenkout Ons tempo Er zitten ook van die gezellige Oma'i en Grootje's in fmze kring, die met da: mild begrip in haar ogen, ontsproten uit een leven vol ervaring, strijd ten. naar onze gesprekken luis' van haar wil nu ook eens iets zeggen en is het nu de beurt aan ons jon: Oma verwondert zich dagelijks het haas'ig en jachtig tempo van vrouwenleven. Zij kan dit niet verklaren, want zegt ze in mijn jonge jaren deden wij de hele was binnenshuis, we hadden geen stofzuiger, geen gas of elec. triciteit, geen wasmachine, we konden vrijwel, geen confectie kODen dus alles zelf naaien enhoe groot en bewerkelijk waren onze huizen meubels soms! Ik heb erg te doen^ de jonge mensen, die tegenwoordig blij zijn. als ze een gezin kunnen gaan stichten op een paar zolderkamertjes, maar.wat hebben die jonge tjes te doen? Toen ik trouwde, kreeg ik een huis met zes kamers om schoon houden, maar.... ik lééfde. Ik hield tijd over om te lezen, tijd voor een rustig gesprek met man, buur of vriend èn kost bare ogenblikken om mij eens rustig bezinnen op. alles wat er in' en om r gebeurde Tijd voor m'n Bijbel Nu Oma uitgesproken is, is het ev heel stil in onze kring. Dan zegt er „Gisteren liep ik op 'n holletje om tram te halen, toen een oudere heer nep: ,,Hé juffie, haast je toch niet z< Je hebt nog een eeuwigheid vóór je! Nu ik stond met een schok stil e dacht: die man heeft gelijk. Ik geloof, dat daar onze fout schuilt, dat we de eeuwigheid uit het oog verloren hebben We zijn bang om tijd over te houden, omdat we daar geen raad We zijn bang om met onszelf alleen te zijn. Dan worden we nerveus. We wór den geleefd. Vooral wij» stadsmensen. Als we eens een avond alleen thuis zijn, zetten we de radio aan, omdat enders vervelen. We moeten vooral de 6tem van G-od en dié van ons eigen hart niet horen. Dit neemt niet weg, Oma. dat de zenuwachtige gejaagdheid, waar aan velen van ons lijden, niet helemaal te verklaren is. Beter dan m zaak te zoeken, lijkt mij te s' genezing van deze moderne kwaal. Laten we ieder bij onszelf en in eigen gezin beginnen met innerlijk rustig te „Die innerlijke rust, kinderen, jullie allemaal alleen zoeken bij Hem, Die ons allen dagelijks toeroept: Komt ellen tot Mij, die vermoeid en belast zijt, en Ik zal u rust gever", raadt Oma nog. Niet bang zijn, maarbidden. Mevrouw X te Z. vindt het maar ang stig. dat in de vergaderingen van de Veiligheidsraad allen zo tégen ons zijn en zulke scherpe aanvallen en bedrei gingen tegen ons richten. Mag ik U eens iets vertellen, mevrouw X? Mijn zoontje van twaalf zag kort geleden twee broertjes in hevig gevecht imet elkaar. De oudste van die broertjes was tien, de andere acht jaar. Die van acht jaar lag onder en de andere broer sloeg en beukte er in blinde drift op los. Mijn jongen, die potig en sterk is, rukte de driftkop van zijn broertje weg en hield hem net zo lang stijf omkneld, tot dat het broertje zich naar zijn moeder had gespoed, waar hij veilig en vrij was Andere schooljongens, die deze vecht partij sleohts op verre afstand gezien hadden en dus niet begrepen, waar het eigenlijk om ging, begonnen mijn jongen uit te schelden: „Lafaard! Wil je die kleine jongen wel eens loslaten?" Eén schopte mijn zoontje, maar deze liet de vechtersbaas niet los, voordat hij de kleinere broer in veiligheid wist. Met dit verhaal kwam mijn zoontje thuis en ik moest ogenblikkelijk denken ean onze beschuldigers in de Veiligheids raad. Wij zijn er toch allen diep van overtuigd, dat omze mannén en zonen niet naar Indonesië gegaan zijn om daar geweld en onderdrukking, maar juist het tegenovergestelde te brengen aan het volk, waarmee wij met sterke broeder banden verbonden zijn. Vrijheid en recht. En 't volgend jaar zal Nederland het gezag overdragen aan de Ver. Staten van Indonesië. Maar eerst moet het Indone sische volk van de oproerige, communis tische elementen bevrijd worden. Als we dit nu allemaal weten, dan mogen we toch óók geloven, dat dit goed is in Gods ogen? Dan kunnen we rus tig zeggen: „Zo God vóór ons is. wie zal tegen ons zijn?" Ons kleine land moet voor de zoveel ste keer in de wereldgeschiedenis het spit afbijten in West-Europa. Maar voe len we toch niet even iets van nationale trots, als we de krachtige taal van dr Van Roijen in de Veiligheidsraad lezen: „Nederland trekt zijn troepen niet terug", en: „Wij bepalen zelf het tijdstip van het vrijlaten der gevangenen"? En nu het bezwaar van mevrouw X, «dat er in die vergaderingen van de re geerders en vertegenwoordigers der vol ken niet meer met God gerekend wordt. Zijn bijstand en Zijn zegen wordt niet afgesmeekt. Dat bedr wondert ons niet. Als wij onze Bijbel kennen, weten we immers, dat er in he*, laatst der dagen maar een klein gToepje gelovigen zal zijn op de aarde? Toch mogen we ons daar niet lijdelijk bij neerleggen. Actief bezig zijn in het koninkrijk Gods is onze dagelijkse roe ping. Dit houdt ook in: Bidden voor hen die op een verantwoordelijke post staan, voor onze Overheid. Wij kunnen het be treuren, dat er in de vergaderingen van de groten der aarde niet meer gebeden wordt, maar bidden wij ieder per soonlijk voor de Veiligheidsraad, als wij weten dat hij voor een voor ons land Uiterst belangrijke kwestie bijeenkomt? MARGARITHA. Opnieuw in bedrijf. Reeds in het begin van de oorlog werd de afdeling pannenfabriek van de fa. D. van Oordt en Co. N.V., staande in wijk Hoorn, buiten bedrijf gesteld. Het is de bedoeling, daf ook deze fabriek binnen kort weer zal gaan draaien De „Van der Steng" meerde aan de Rijnkade. Gistermorgen is de „Van de: Steng' in onze gemeente aangekomen voor een bezoek van enkele dagen. We behoeven over dit vaartuig niet veel te vertellen. Vorige zomer zijn voor de lezers van de N.L.C. verschillende tochten met dit pracht schip georganiseerd van Rotter dam uit en toen is ook een beschrijving van de boot opgenomen. Zoals deze week gemeld: de bedoeling is met dit vaartuig de belangen van de zee- en binnenvaart in al haar schake ringen te propageren. Kapitein Bijlsma, die het „bevel" voert, ontving gistermor gen een aantal genodigden, o w. zich be vonden burgemeester Schokking en dt gemeente-secretaris, de heer A. Veen- huysen, voorts wethouder Brouwer en vertegenwoordigers van kerkformaties. Het gezelschap is op de boot rondgeleid en kreeg deskundige voorlichting op de brug. in de radiokamer, de machine kamer, enz enz. Algemeen was er 1 wondering voor de keurige inrichting. Tenslotte kwam men bijeen in salon, waar een „oorlam" werd aangebo den en burgemeester Schokking dronk uitbracht op de „goede vaart" het schip. Het was een prettige ex sie. Vooral in de avonduren, wannee „Van der Steng" geïllumineerd is, t het vaartuig veel bekijks. Naar vrije plaatsen. De kerkeraad van de Geref kerk Oudshoorn besloot de plaatsen, die door vertrek of overlijden vrij komen, meer te verhuren. Dit is de eerste stap op de weg naar het algeheel vrijgi der zitplaatsen. Een actie wordt gehou den om het bedrag der vrijwillige bij- diagen met f 1200 op te voeren. De „Jonge Kerk." Voor de „Jonge Kerk" spreekt Dins dagavond in „Bethel" ds J. P. Honnéf van Leiderdorp over „Wat is de kerk?" r.aar aanleiding van art. 27 der Ned. Ge loofsbelijdenis. Burgerlijke stand GEBOREN: Coenraad J., z. van C. J. v. d. Bijl en W. M. Siereveld; Cornelia A. M., d. v. G. A. Kleyn en J. M. Hooge- veen; Al-bert, z. v. J. van Ofwegen en A Verhagen; Cornelis M., z. v. F H. Lan-ge- veld en R Sijpkes; Petrus W., z. van Th. A. v. d. Elshout en G. v. d. Hoorn; Barend H., z. v. J. Vos en A. Husijes; Robert W. S„ z. v. A. C. J. Mulder en J. Jansen; Rixt, d. v B. J. Slofstra en R Banning; Phihppus C., z. v. A. Ph. Groeneweg en G. van den Berg; Wilhelmina C., d. van J. P. van Veen en A. L. de Vos; Marga- retha' C. W„ d. v. J. J. van Capel en W van Egmond. ONDERTROUWD: Jan Nachtegaal, 29 jr en Willempje Dijk, 27 jr; Arie Vlot, 28 jr en Jannigje Verduijn, 21 jr; Johan- d. Meer, 20 jr en Margje C. A. de Groot, 19 jr; Marinus Belt, 28 jr en Neeltje Huisman, 23 jr; Marinus van Muijen, 26 j>r en Neeltje van Roon, 25 jr; Petrus E. Loogman. 26 jr en Petronella M. Rademaker, 24 jr; Martius J. Vergeer. jr en Clazina C. M. Oosterman, 33 jr. GEHUWD: Mees Veenendaal, 27 jr en Margje van der Voort, 20 jr. OVERLEDEN: J-acoba van Dijk, geb. Teunissen, 52 jr; Jan P. Groot, 79 jr; Grietje Pieters, geb. van Schaik, 84 jr. Hazerswoude Bazar. Het is de bedoeling van de dameskrans „Wees een zegeh" over enige weken een bazar te houden ten bate van de Ned. Herv. school en de Zending. Hillegom Propaganda-avond E.H.B.O. De vereniging EHBO belegde in onze gemeente een propaganda-avond. Dr J. Ten Hopen wees op de noodzakelijkheid krachtige Hillegomse afdeling. De heer J. Wittepen. propagandist van de N.Z.H.R.M., vertoonde een film en ver telde op onderhoudende wijze over het reddingwezen. De Hillegomse harmonie kapel verleende muzikale medewerking. Zowel de vereniging EHBO als de NZHRM kregen er nieuwe leden bij. Bloemencorso. Ook dit jaar zal er een bloemencorso door de gemeenten Hillegom, Lisse en Sassenheim trekken. Men kan zich reeds aanmelden. Wanneer het corso zal plaats vinden, is nog niet met zekerheid te zeg gen. De verwachting is omstreeks half Diefstal De 14-jarige Van K., loopknecht bij de groentenhandelaar Uijtendaal, had zich erschillende geldsbedragen toegeëigend. Ook tegen een oudere broer werd pro- ïs-verbaal opgemaakt wegens heling. Burgerlijke stand GEBOREN: Cornelia A., d. van H. J. Semp en C. v. d. Torre; Kornelit, d. van J. Wolthuis en J. Boll; Lily L.. d. v. C. A. Gehrels en A. B. Hijlkema; Alphonsus H. A. M., z. v. W. Bakker en A. W Pollé. ONDERTROUWD: K. C. F H. Sterken i M. Vrielink; P. de Groot en M Dries- in; J G. v. d. Vossen en C. M. Sperings; van Velzen en J. M. de Rooij. GETROUWD: J. de Waal en E. H. Nieuwenhuizen. Leiderdorp Werkkleding Aanvraagformulieren voor werkkleding moeten a.s. Maandag van 1.304 uur wor.den ingeleverd. Ned. Hcrv. Gemeente. Bij de Ned. Herv. Gemeente werden in 1948 73 kinderen gedoopt, waarvan 37 meisjes; 11 huwelijken werden ker kelijk bevestigd; 65 attestaties of bewij- lidmaatschap ingeboekt en 40 verzonden; 17 personen legden be lijdenis des geloofs af. De extra-collecten brachten f 6388.09 op. ARJOS. Maandagavond, half 8, vergadert in de Chr. Nat. school de afdeling Leiderdorp de Arjos. De heer L. Los zal een inleiding houden. Lisse Het gymnastiekonderwijs erzoek van het R.-K. schoolbe- m inrichting van een gymnastiek zaal, waarop de inspecteur van 't onder wijs reeds aangedrongen had, stellen B. W. de raad voor, ƒ8571 beschikbaar te stellen. Door de verschillende schoolbesturen is :n verzoek gericht tot B. en W. om uit kering te mogen ontvangen inzake het salaris van de vakleraar voor het gym- iekonderwys. B. en W. stellen de raad voor, de volgende uitkeringen te j Ned. Herv. school l.o. ƒ911,18. Ge- reform. School lo. ƒ946,69, Ned. Herv. School Ulo 536,13, Geref. School Ulo 537,46. Hengelsportvereniging De hengelsportvereniging „Advendo' hield haar jaarvergadering. Het ledental beweegt zich in stijgende lij-n. De i zitter gaf een uiteenzetting over het werk der - vereniging en de verstandhouding tussen de verschillende grote hengel sportverenigingen onderling. Zondagsdienst huisartsen De Zondagsdienst der huisartsen wordt waargenomen door dokter Hootsmans. GEBOREN: Dirk P.. z. v. E. van Luik en C. Wolse; Johannes K. G., .z v. Verhaar en H. M. Berkhout; Nioolaas Benjamin, z. v. A. H. Kroon en H. M. A. Veldhuijs; Leendert C., z. v. T. Scheep maker en M. J. de Graaf; Hendrik J., z. v. H. van Veen en M. M. Schildmeijer; Marjanne H„ (f v. J. de Lange en O. J. van den Berg. GEHUWD: H. A. Vrijburg en A. M. van Dijk. OVERLEDEN: Magrieta Bax, 81 j., wed. van A. van Marsbergen; Johannes de Kooker, 36 j.. echtg. van G. C. Vermeij; Cornelia Leloux, 69 j., wed. v. G. Tromp. Noordwijk Zondagsdienst huisartsen De Zondagsdienst der huisartsen wordt •aar-genomen door dokter De Ruyter. Burgerlijke stand GEBOREN: Leonard A. en Simon A. v. D. van der Haak en G. A v. d. Sluis; Martinus C., z. v. J. Admiraal en J. C. van der Lee; Pieter, z. v. P. F. Korbee en A van Duyn; Johannes M„ z. v. J. A. van der Raad en M. J. Vink; Liesbet, d v. H. Hogewoning en C. van der Wiel; Alida A. Th., d. v. A. G. Brekelmans P. J. van Steyn; Wilhelmina J. M., d. P. L. Koelewijn en Th. P. van Tongeren; Alida P. J. M„ d. v. H. W. Steenvoorden en H H. Hogervorst; Dirk M., z. vi Aandewiel en M. van der Zwan; Joseph L. M., z. v. S. W. Neefjes en M. A. Eisen; René G. M., z. v. H. C. Rijnbeek P. J. C. Damen. OVERLEDEN: F. E. Bakkér-Quartel, 58 jr; A. Smit, 61 jr; A. Hoek, 64 jr; W. Smit, 69 jr. ONDERTROUWD: H. van Tilburg, 24 en A. Deurloo, 24 j. Noor dwijker hout Zondagsdienst. Oegstgeest Afscheid W. F. de Rooy. De héér W. F. de Rooy heeft ontslag gevraagd als onder-commandant va: vrijwillige brandweer alhier. B. er hebben dit ontslag eervol verleend. In een bijeenkomst van alle leden van de brandweer heeft de heer De Rooy af scheid genomen. Rijnsburg ARJOS „Dr H. CoUjn". De ARJOS „Dr H. Colijn" kwam in le denvergadering bijeen. De voorzitter, de heer T. Kralt Jr., opende, waarna de heer T. Kralt Sr. het onderwerp: „Geleide omie en bedrijfschappen" behan delde. Op geestige en duidelijke wijze schetste de heer Kralt de economische ontwikkeling. Na zijn referaat stelden de jongeren vele vragen. Redé Ds Talsma. Gisteravond werd in „Vliethof" een ede uitgesproken door ds Talsma, Ned. Herv. predikant (Geref. richting) te Den Haag. Spr. koos tot Schriftgedeelte Matth. /aarin het gaat over het waarachtig zaligmakend geloof. Drie punten werden behandeld: 1. De eerste Godskennis; 2. Kennis omtrent Christus; 3. Waarachtige zelfkennis E.H.B.O. vierde 9-jarig bestaan. Gisteravond was de plaatselijke ver eniging E.H.B.O. in gebouw „Concordia" feestvergadering bijeen ter gelegen heid van het 9-jarig bestaan. Voorzitter F. Bosman begroette alle aanwezigen Thans telt de vereniging 44 leden, waar- er binnenkort 23 examen zullen doen. Er was een batig saldo van f 166 Het verdere van de avond droeg een ge zellig karakter. Onder de aanwezigen burgemeester Höweler, terwijl wij voorts opmerkten de heer Kampenhout uit Oegstgeest en dr en mevr. Van der Laan. Sassenheim Geslaagd. Onze plaatsgenoot, de heer P. J. van Waardenburg, Ls geslaagd voor het prak tijk-diploma boekhouden. Jubileum-uitvoering. De Ned. Herv. zangvereniging „De Lof- stem" hoopt op 26 Januari in de Ned. Herv. kerk een jubileum-uitvoering te geven in verband met het zilveren be staan der vereniging. Ds Krijkamp hoop: een herdenkingsrede uit te 9preken. Gemeenteraadsvergadering. De raad vergadert a.s. Donderdag 2 uur, ter behandeling van de volgende agenda: benoeming lid burgerlijk bestuur; benoeming wering van schoolverzuim; stelling W. J. Keuning en mej. A. Duijm in de rang van boekhouder resp. klerk bij de gemeentebedrijven; wijziging be zoldigingsbesluit 1948; toepassing ver- plaatsingskostenbesluit og onderwijzend personeel; medewerking woningverbete ring wed. G. J. WaasdorpElstgeest; sub. sidie aan de vereniging voor maatschap pelijk werk in de ziekenhuizen te Lei den: subsidie-regeling voor verenigingen, werkzaam in het belang van de volks gezondheid; vaststelling bedrag per leer ling v«x>r g.l.o. en u.l.o.; vaststelling be grotingen bedrijven en gemeente voor 1949. Burgerlijke stand GEBOREN: Samuel, z. v. D. Staring en D. C. Breijer; Kuberta L„ d. v. G. Lascaris en C. v. d. Voorn; Maria J., d v. C. J. de Haan en A. M. Eldering; Dirk, z. v. J Boekee en M. Pelle; Tjipke, z. A. J. Helmus en G. Jenninga; Elly, d. G. Vonk en F. A. M. Stuurman. OVERLEDEN: M. J Dirkse, 25 j.; Heijns geb. Faas, 72 j.; A. den Hoed, 75 j.; W. Noordermeer geb. v. d Vossen, 68 j.;'M. F. de Zwart, 56 j. ONDERTROUWD: Adrianus H. Ho- man, 48 j. en Maria M. Bader, 43 j.; Jan Varkevisser, 28 j. en Maria Hoogenes. 24 jaar. GETROUWD: Bastiaan van der Plas, 20 j. en Trijntje Kuijt, 19 j.; J. J. Werk hoven, 28 j. en A. T. Goethem, 28 Zondagsdienst huisartsen. De Zondagsdienst der huisartsen wordt waargenomen door dokter A. A. Hueber. Valkenburg Ds J. J. Verleur over „Het Koninkrijk Gods." Donderdagavond werd in de Noodkerk de tweede winterizing gehouden, in als spreker optrad ds J. J. Verleur uit Lisse over: „Het Koninkrijk Gods." In de inleiding werd gewezen op de verwarring, die er vaak ten aam' dit begrip heerst, doordat men rechte een scheiding aanbrengt Koninkrijk Gods en Kerk. Daarbij wordt echter tegelijkertijd eigen Christelijke arbeid vereenzelvigd met Gods Rijk. Spr. bepaalde zich verder tot de beantwoor ding van de vraag: „Wat zegt Gods Woord over dit Koninkrijk?" Hij kwarr tot de ontwikkeling van de volgende ge dachten. Ten eerste moet er onder verstaan wor den: Gods Koningsheerlijkheid en Ko ningswaardigheid, maar ook de uitwer king en doorwerking hiervan in zegen-er vloek. Het Koninkrijk Gods is en hei komt. In Christus is het werkelijk gewor den en de gelovigen hebben er reeds deel aan. in geloof en in belofte, terwijl de voltooiing nog aanstaande is. Vervolgens is het ook het tei gebied, waarop Gods koningsmacht open baar wordt. Vandaar dat gesproken kan worden worden in Gods Koninkrijk. Het is het gebied, waar gebogen wordt voor Koning Christus en niet de verbeterde editie is natuurlijk leven. De ganse wereldgeschiedenis wordt be heerst door de antithese Rijk Gods en Rijk van de Satan. God laat het rijk der duisternis tot volle ontplooiing komen, om dan definitief Zijn Rijk te vestigen. Tussen Kerk en Koninkrijk Gods is dus geen scheiding aan te brengen, want de Kerk is, in wezen, het volk, dat door deze Koning bijeenvergaderd wordt. Spr. besloot met er op te wijzen, dat niet wij, maar God Zijn Koninkrijk doet komen door Zijn Woord en Geest. Wij moeten en mogen het bevorderen door aze getrouwe arbeid. Bs P. Hainjé had een kort openings woord gesproken en ha<ï de leiding van de avond. Na beantwoording van enkele vragen sloot ds Verleur met dankgebed. Jammer, dat velen deze leerzame avond verzuimd hebben. Eerste steenlegging Herv. Kerk. A.s. Maandagmiddag, half drie, zal de «rste steen gelegd worden van de nieuwe Herv. Kerk. Agenda raadsvergadering. De raad is in openbare vergadering bijeengeroepen tegen Maandagavond aoht uur. De onderwerpen ter behande ling zijn o.a. benoeming van een lid van tot wering van schoolver- WAT WENST U UIT DE AETHEK? Radioprogramma voor vanavond HILVERSUM I (301) KRO Ueuws. 7.15 School en Radio. 7.25 Her inneringen. 7.45 Voor de Nederlanders ln Duitsland. 8.— Nieuws. 8.05 De gewone man. t.12 De 9-jarige pianist André Mathieu ipeelt eigen composities. 8.20 Lichtbaken I.50 Danse Macrabre. 9.— Negen heit de klok. 9.45 Wie neemt de handschoen op? 10.— Weekend Serenade. 10.30 Actualiteiten. Avondgebed. 11.— Nieuws. Jjl.25 Ge deelten uit Opera's van Rlchara Wagner 12.— Sluiting HILVERSUM H (415) VARA Artistieke staalkaart. VPRO 7.30 Canadi in zijn geestelijk leven. 7.50 Lezing. VARA Nieuws. 8.05 Dingen van de dag. 8.15 'romenade-orkest. 9— Soc. commentaar. 9.15 De winkel van Sinkel. 10.— Vindobona jchrammel'n. 10.25 De mens en zijn liefheb berijen. 10.40 Accordeola. 11.— Nieuws. 11.15 Geraldo en zijn orkest. 12.— Sluiting. Wat de radio Zondag brengt HILVERSUM I (301). KRO. Nieuws. 8 15 Gram. £.30 Hoogmis. NCRV. 9 30 Nieuws. 9.45 10 00 (IKOR) Zendlngsdienst uit de ïginnekerk te R'dam. 11.30 Na de kerk- t. KRO. 1215 Apologie. 12.35 Jennie Tourel, gram 12.40 „Ork. zonder naam". 12.55 ewijzer. 1.00 Nieuws. 125 Ork. zonder 1.50 ..Buffalo Bill". 2.05 De „Gooische Kring". 2.45 Gesprekken met kunstenaars. „Volkshuisvesting". 3.05 „Gooische Kring". 3.40 Omroep kamerork. 4.10 Rep. NEC—Go Ahead. 4.25 „Het mysterie der her eniging". NCRV. 5.00 Kerkdienst Ger. Kerk (Art. 31 K.O.) van Arnhem. Voorg. ds W. :1e. 6.30 Strijdkrachten. 7.00 NCRV- tet. 7.15 „Kent gij uw Bijbel?" 7.30 vs. KRO 7 45 Gram. 7.50 „In 't Boeck- huys". 8.05 De gewone man. 8.12 ..Uit en Thuis". 10.37 Actualiteiten. 10 45 Avondgebed. II.00 Nieuws 11 15 Gram. 12.00 Sluiting. HILVERSUM II (415). VARA. 8.00 Nieuws 8.15 Soc. strijdlied. 8.18 Gram. 8.30 Voor het Platteland. 8.40 „Intermezzo". 9.12 Sport. 9.15 vraagt9.45 Geestelijk leven. 10.00 :er-Trio. 10.30 Briefgeheim. 10.50 De Jonge Frierefluiters. 11.15 Triangel. AVRO. 1200 Musicorda. 11.30 De Zondagclub. 12.40 .De Speeldoos". 1.00 Nieuws. 1.15 Gram. 1.20 3andi Balogh. 1.50 „Even afrekenen, heren!" 2.00 Rhapsodic 2.05 Boekenhalfuur. 2 30 Het Radio Philharm. Ork. 3.30 Filmpraatje. 3.45 .Het Credo". 4.10 Klavier. 4.30 AVRO's wek iportrevue. VARA. 5.00 Kinderkoor „De Me rels". 1.20 Gram. 6.30 Ome Keesje. 5£0 Sport. Limburgia—BW. 6.00 Nieuws. 6 15 In ge sprek met de lezer. VPRO. „Onttnoetlngen". 7.00 IKOR. Uitz. voor de kinderen. 7.30 „Het woord spreekt ons aan". AVRO. Nieuws. 8.05 Reportagedienst. 8.15 Waltztime. 820 „Au Salon des Variétés" anno 1900. 9.45 Beau Geste, hoorspel. 10.00 Hersengymnastiek. 10.30 Viool en piano. 11 00 Nieuws. 11.15 Gram. 12.00 Sluiting. Wat de radio Maandag brengt HILVERSUM I (301). NCRV. Nieuws. 7.30 Gram. 7.45 Een woord voor de dag. 8 00 Nieuws. 8.15 Te Deum Laudamus. 8 45 Gram. 9.15 Ochtendbezoek bij onze jonge zieken. 9.30 Muziek bij het werk. 10.00 Gram. 10.30 Morgendienst door dr N. H. Ridderbos. Ger. pred. 11.00 Gram. 11.20 Van oude en nieuwe schrijvers. 1140 Wim Krone, bas-bariton. 12.10 Gram. 12.30 Land- en Tuinbouw. 12.33 NCRV- koor. 1.00 Nieuws 1.15 „Mandolinata". 1.45 Gram. 2.00 Schoolradio. 2.35 Nelson Mis, Haydn. 3.30 Cyclus „Trio's uit alle landen". 4.00 Bijbellezing 4.45 Clavecimbel-recital. 5.00 „Het kleuterklokje klingelt". 5.15 Popu laire Orgelbespeling. 5.45 Overzeese Kroniek. 6.00 Pianoduo. 6.15 Sportrubriek. 6.30 Voor de Strijdkrachten. 7.00 Nieuws. 7.15 NCRV- leeslamp. 7.30 Actueel geluid. 7.45 Dr O. Banga over „De rassenlijst als basis voor een rationele groententeelt". 8.00 Nieuws. 8.15 nand Huyck. hoorspel. 9.30 Willem de ZwU- gerkoor. 10.00 Hollands Strijkorkest. 10.45 Avondoverdenking. 11.00 Nieuws. 11.15 Ral- lye. Rep. van de start. 11.30 Gram. 12.00 Slui- HILVERSUM II (415). VARA. 7.00 Nieuws. 7.15 Gram. 8.00 Nieuws. 8.15 Soc. strijdlied. 3.18 Gram. 9.30 Waterstanden. 9.35 Gram VPRO. 1000 Morgenwijding. VARA. 10.20 Gram. 10.30 Voor de vrouw. 10.45 De Regen boog. 11.25 Gerald Finzi. 11.40 Het Kleinood. 12.00 Ned fabrikaat. Prom. ork. 12.30 Land en tuinbouw. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Ned. fabrikaat. 1.00 Nieuws. 1.15 Kalender. I.20 Accordeola. 1.50 Gram. 2.00 Jonge Ned. kunstenaars. 2.30 Dieren en ziekten bij de mens. 2.45 Gram. 3.35 Ontmoeting, in de nacht, hoorspel. 4.35 Gram. 5.00 De school ls uit. 5.30 The Ramblers. 6.00 Nieuws. 6.15 VARA-Varia. 6.20 Gram. 6.45 Parlem. over zicht. 7.00 Halt Douane! Klankbeeld. 7.30 Nelly Wagenaar. 8.00 Nieuws. 8.05 Dingen van de dag 8.15 Pennies fram heaven. Een regen van bekende melodieën. 8 50 De Duc- dalf. 9.10 WUlem Noske. viool. 10.10 Het Ind. vraagstuk. 10.25 De Nieuwe Notenkraker. II.00 Nieuws. 11.15 Gevar. programma. 12.00 Sluiting. PVZZLE VAN DE WEEK Horizontaal: 1 vloerbedekking, 4 grond sop, 8 broeder van Kaïn, 10 drank. 11 borstharnas, 13 millimeter (afk.), 14 gel. 15 muntafkorting, 17 verlaagde toon, 18 esdoorn, 20 stad in Chaldea, 21 deel van het vistuig, 24 bijwoord, 26 boete, 27 avondeditie (afk). 23 NV. (Fr.). 29 ge wicht. 30 slede, 32 onwaarschijnlijk ver haal, 34 naaldboom. 36 brandstof in ta- bletvorm, 37 zwemvogel, 38 weefceL Verticaal: 1 kameraad, 2 vergissing. 3 vluchtheuvel. 5 rondhout. 6 weide boven in het hooggebergte. 7 geliefd. 9 berg- ruim, 12 dekplaatje, 16 hoog bouwwerk, 19 richting, 22 oppassend. 23 deel van het fornuis, 25 mengsel van meel enz., 27 be kend nieuws- en persbureau, 29 restau- rantbediende, 31 veilige buitenhaven, 33 maanstand (afk.), 35 onbekende (afk.), Oplossing van de puzzle der vorige week Horizontaal: 1 Bont, 2 Klok, 3 Long. 4 Gang. 5 Half. 6 Borg. 7 Waag, 8 Huis, 9 Boom, 10 Plak. Verticaal: 1 Vuil. 2 Slip. 3 Vorm. 4 Vest. 5 Duin, 6 Fuut, 7 Tulp, 8 Kost, 9 Park, 10 Boef. Oplossingen moeten uiterlijk Donder dagmorgen in ons bezit zijn per brief kaart met in linkerbovenhoek-adreszijde de vermelding „Pieker-oplossing". De prijswinnaars zijn: le pr. W. Vrij- bloed, Geregracht 37, Leiden; 2e pr. W Abbink. Wagenstraat 25, Lisse; 3e pr. C. P. Roodenburg, Veurseweg 143, Voor schoten. zuim; voorstel tot vaststelling van het vermenigvuldigingscijfer schoolgeld 1 April '49'50; voorstel tot beschikbaar stelling van f300 voor bodemkartering; vaststelling begroting 1949 met de be groting voor het woningbedrijf; voorstel tot vaststelling van de vergoeding per leerling voor de sdhool van de Vereni- ïng voor Chr. Onderwijs. V oorschoten Tweede lustrum van de B.O.Z.H. Met een feestavond werd het tienjarig bestaan gevierd van de Vereniging van oud-leerlingen van Landbouwonderwijs- inrichtingen in Zuid-Holland, afd. Waa rnaar. Voorschoten en omstreken. Voor een geheel gevulde zaal sprak de x>rz„ de heer S. de Jong, uit Den Haag. :n openingswoord.' waaraan hij een kori ,'erzicht verbond over de afgelopen 10 jaar. Opgericht in 1939, -begon de ver. met 12 leden, welk aantal thans is ge groeid tot 72, wonend in Wassenaar, Voorschoten. Oegstgeest, Valkenburg, Voorburg en Den Haag. Onder de vele genodigden merkten wij op de wethouders G. Schrama en B. van Vliet uit Voorschoten, waarvan de eerste, bij plotselinge verhindering van burge meester v. d. Hoeven, namens het ge meentebestuur de gelukwensen aan de feestvierende vereniging aanbood. Ver der werd nog het woord gevoerd door de heren W. Lekkerkerker, voorz. van ae Holl. Mij. van Landbouiw, afd. Voorsoho- i, J. v. d. Kooy, namens de zusterver eniging uit Delft, G v. d. Stoel, voorz. van de Holl. Mij. van Landbouw, afd Wassenaar, C. van Paassen, als afge vaardigde van de Prov. Bond van Zuid- Holland, C. Heyboer, uit Nieuwveen. voorz. van de Holl. MU- van Landbouw, kring Leiden. J. Bos, namens de zuster vereniging uit Zoetermeer en C. P. Oostrom, dierenarts uit Voorschoten en adviserend bestuurslid Aan deze stroom van gelukwensen ging de opvoering van het eerste bedrijf van het stuk „Boerenstrijd", door Bergsma, vooraf. Voor en na de pauze volgden het tweede en derde bedrijf van dit spel, dat, o-l.v. de heer C. Vogelaar, door en kele oud-leerlingen en met medewerking drie dames was ingestudeerd. De z. der f eest-commissie, de heer J. Lekkerkerker uit Voorschoten, dankte de speelsters en spelers hartelijk voor de keurige vertolking van het stuk. Aan de dames Th. Warmerdam, T. Zonneveld en A. Zonneveld werden bloemen en eau cologne aangeboden. Op geestige wijze leidde de heer Lekkerkerker hierna een grote verloting, waarmede het officiële gedeelte werd besloten. Zondagsdienst De Zondagsdienst der huisartsen wordt waargenomen door dokter H. Olthuis. Leidseweg 179, tel. 527. Regering meikaflevering. Door het bestuur van het bedrijfschap voor zuivel te 's-Gravenhage. worden op het ogenblik zg. „sectorindelingem voor de melkhandel gesanctionneerd, zodanig dat in elke sector tenminste twee melkhan delaren de klanten kunnen bedienen. Op deze wijze worden belangrijke econo mische resultaten bereikt, en ook kwali tatieve, aangezien de melk veelal eerder bij de afnemer kan zijn. Het nadeel kan echter zijn, dat de service e.d. wel eens het gedrang komen. Teneinde hier- r een oplossing te vinden, zijn ln alle plaatsen, waar gesanctionneerde sectorindelingen van kracht zijn, z.g.n. vertrouwenscommissies door het B Z. in gesteld. De bedoeling hiervan is, dat de consumenten zich bij klachten ten aan- in bediening, behandeling, enz. in instantie hiertoe wemden. Deze over het algemeen samen gesteld uit vijf personen, t.w. drie con sumenten en twee melkhandelaren, ter wijl de voorzitter een neutraal persoon moet zijn. Naar wij vernemen, bestaan bij de melkhandel in Voorschoten plannen een regeling als hierboven ge schetst door te voeren. Chr. besturenbond. Uitgaande van de Chr. Besturenbond te Voorschoten wordt Maandag 24 Jan. een propaganda-vergadering gehouden in de zaal van de heer De Ruyter, Leidse weg 95. In deze vergadering, die 8 uur begint, hoopt de heer Oudekerk te spre ken over 't onderwerp: „Onze levens houding". Het programma vermeldt ver der muziek van de gebroeders Roosen daal, viool en piano. Woubrugge Vergadering ln „Immanuel". Woensdag a.s.. om half 8. zal de evan gelist in algemene dienst der Ned. Herv. Kerk, de heer A. P. de Jong van Rotter dam. voorheen te Alphen aan den Rijn. in „Immanuel" komen spreken over het werk van de Hervormde Bond voor In wendige Zending, welke bond in ker kelijk verband evangelisatiewerk doet. inzonderheid onder de van de Kerk ver vreemden in de grote steden. Ds G. W. R. Hugenholtz zal een inleidend woord spreken. Zendingsavond. Donderdag a.s. zal in de koorzaal var de kerk een film worden vertoond ovei het werk van de zending op de Men- tawei-eilanden. welke liggen ten Wes ten van Sumatra. Ned. Herv. Gemeente van Hoogmade. Van het prov. Kerkbestuur werd toe stemming ontvangen een emeritus-predi kant tot bijzonder hulpprediker voor de Ned. Herv. Gemeente te Hoogmade te benoemen. Men wacht nu,op de autori satie van het classicaal bestuur. Gezamenlijk feest. Donderdagavond vierden de jongens club „Samuël" en de meisjesclub „Lente bloesem" op G.G. haar jaarfeest geza menlijk in de Geref. Kerk. Ds W. v. d Meulen opende. Verschillende inleidin gen werden gehouden; eens op het gebied der Bijbelse en een op dat der Vader landse geschiedenis. Een leuke wedstrijd, waaraan door ieder tegen een kleine ver goeding kon worden deelgenomen, bracht er de stemming in. De opbrengst kwam ten goede aan de jongens i: tropen. De tableaux, die ten tonele den gevoerd, vielen in de smaak, alsook enkele voordrachten. Aan het einde dankte ds Van der Meulen alle aa: zigen voor hun belangstelling in jeugdwerk. Het inwoneraantal. De gemeente Woubrugge telde op 31 Dec. 1947 2751 inwoners, n.l. 1407 m nen en 1344 vrouwen. Door geboorte vestiging vermeerderde dit aantal met 138, door overlijden en vertrek vermin derde het echter met 124, zodat de uit eindelijke aanwas 14 bedroeg. Op 31 Dec. 1948 telde de gemeente 2765 inwoners, waarvan 1410 mannen en 1355 vrouwen. Ned.-Herv. mannenver. in 't koper. Gisteravond herdacht de Ned.-Herv. mannenvereniging ,.Dr A. Comrie" haar koperen bestaan. De voorzitter, de heer W. Blanksma, opende met gebed en zingen Psalm 1471, waarna ds G. W. K. Hugenholtz een inleidend woord sprak. Hij heette in het bijzonder ds J. T. Doornenbal, Ned.-Herv. predikant te Oene, en afgevaardigden uit de omtrek welkom. De voorzitter leverde een belinleiding van Genesis 24; een animeerde bespreking vond plaats. Toen de pauze voorbij was, gaf de secretaris een historisch overzicht. Hij memo: de, dat de vereniging op initiatief de toenmalige predikant ds* Doornenbal, werd opgericht en dat zij bij de aanvang 17 leden telde. Nadat verscheidene per sonen gelukwenren hadden geuit, sprak de oprichter een slotwoord. Psalm werd nog gezongen. Zoetertvoude Werkkleding Aanvraagformulieren voor werkkleding moeten a.s- Maandag van 8.3012 uui worden ingeleverd. Behandeling begroting Buitenl. Zaken opnieuw uitgesteld (Van onze Parlementsredacteur). De voorzitter deelde gisteren in d< Tweede Kamar mede, d,at minister Stik ker pok de volgende week de begroting van Buitenlandse Zaken nog niet zal kunnen verdedigen. Dinsdag zal de behandeling van de be groting van Verkeer en Waterstaat wor den voortgezet en daarna komen in de dagvergaderingen de begrotingen van de P.T.T. en Zuiderzeefonds aan de orde, benevens diverse andere wetsontwerpen, o.a. de verplichte deelname in bedrijfs pensioenfondsen, het opmaken van akten van overlijden van vermisten en verho ging tarieven gerechtskosten. In de avondvergaderingen van gende week Dinsdag en Donderdag komen de begrotingen van Oorlog Marine samen aan de orde. Mogelijk kan de week daarop eindelijk de begroting van Buitenlandse Zaken worden behandeld, waarna de Kamer vermoedelijk enige weken rust kan Doodstraf tegen Albrecht geëist Tegen de ex-commandant van hel „Aussenkommando" te Leeuwarden, Wil helm Albrecht, is gistermorgen door de proc -fiscaal van het Leeuwardense B.G. de doodstraf geëist De „Nijmegen" was kundig bestuurd en goed beladen K.L.M. geen beschuldigde. De vertegenwoordiger van het Britse dep. van Burgerluchtvaart. Leslie, klaarde gisteren, dat de „Nijmegen" goed geladen, goed bemand en zeer kundig bestuurd werd. terwijl het toestel geen mechanische defecten had. Tijdens de vlucht hebben zich geen bijzonderheden voorgedaan, tot het toestel bij Prestwick kwam. Hij verklaarde verder, dat het onderzoek bedoeld was ter opsporing van feiten en dat de K.L.M. in geen enkel opzicht in de positie van beschuldigde verkeerde. OVERVALLER BANKLOPER KRIJGT 6 JAAR ALS S.S.-ER. De dader van de overval op de bank- loper Moerman van de Kasvereniging te A'dam, de 40-j. H. Bosscher. tegen wie het gerechtshof op 27 Jan- uitspraak zal doen inzake deze overval, is gisteren door het A'damse B.G. veroordeeld tot 6 j. (m a.) inzake lidmaatschap van S.S. en „Grüne Polizei". Voor de overval werd indertijd j. geëist GEHUWDE VROUWELIJKE ARBEIDS CONTRACTANTEN DE LAAN ITT? Het Tweede Kamerlid, mevr. Forta- ierDe Wit (WD) heeft minister Van den Brink gevraagd of per 1 Jan. j.l. ontslag is verleend aan alle gehuwde vrouwelijke arbeidscontractanten niet- kostwinsters bij alle diensten, welke onder zijn departement ressorteren. Zo waarom is zulks dan geschied en komen de betrokkenen dan in aanmerkr.g voor een tijdelijke uitkering? aldus wordt verder geïnformeerd. Tot kolonel der cavalerie werd be noemd luitenant-kolonel C. F. Pahud de Mortanges, tot luitenant-kolonel der ca valerie majoor K. G. A. Feist ZATERDAG 22 JANUARI 1949 Voor onze Schakers Correspondentie en oplossingen (binnea 14 dagen) aan onze sch&akredacteor, Goudreinetstraat 125, 's-Gravenhage KRONIEK VAN DE WEEK Sommige oplossers hebben mij geschre ven, dat opgave 267 gedeeltelijk onlees baar zou zijn afgedrukt. Een van hen heeft zelfs een onweerlegbaar bewijestuk bijgevoegd. Dit is dan geschied in een deel van onze Haagse en Leidse editie*. Men vroeg nu óf onmiddellijke toezen ding van de volledige opgave, of her nieuwde plaatsing. Aan 't eerste verzoek kan ik onmogelijk voldoen. Dit zou een onuitvoerbare taak zijn. Het tweede ver zoek is. althans op het eerste gezicht, beter voor inwilliging vatbaar. Indien men echter bedenkt, dat de kopij voor dezé rubriek gewoonlijk meer dan een week tevoren wordt gemaakt, dan kan men zich voorstellen, dat we als regel pa« later óp een „ongelukje" als het gemelde kunnen terugkeren. Ik zal er echter naar streven de teleurgestelde oplossers zo goed mogelijk schadeloos te stellen. De oplossingen. Opgave 270 (Probleem van B Larsson): a. 1. oo mat; b. 1. Ke2 mat Opgave 271 (Probleem van P. C. Segaar, eerste publicatie): 1. Lh8! Opgave 272 (Eindspelstudie van P. C Segaar. eerste publicatie): 1. Pxc5 bxc5 2. fxg6 h3 3. Lc8 h2 4. Lg4 hlD 5. Lf3+ Dxf3 pat- Opgave 273 (Probleem van Chr. A. Gil berg): 1. c4 e5 2. c5 e4 3. c6 e3 4. cT e2 5. Dc6 mat. Sommige oplossers von den dit probleem belangrijk gemakkelij ker dan de voorafgaande twee opgaven. DE NIEUWE OPGAVEN Opgave 274 (Serie A twee punten). Wit: Kf6, Dh3. Ta6, La2, La7 Pc8. pion nen b3 en f3 (8). Zwart: Kd5. pionnen b5. c4, c6. d3. d7 e4, e6 en f5 (9). Wit begint en geeft in twee zetten mal (Probleem). Opgave 275 (Zowel 9erie A als serie B drie punten). Wit: Kc5, De2 en Ld7 (3). Zwart: Kb7, pionnen a6, a7, e5 (4). Wit begint en geeft in drie zetten mat (Probleem). Opgave 276 (Zowel serie B als serie C vier punten). Wit: Kc8, Ta3. Tb8, pion nen a5. b4, c4. d4. e4. f4. g4. h4 (11). Zwart; Ka7. pionnen a6. b5, c5, d5. e5. f5, g5. hó (9). Wit begint en geeft mat in vier zetten (Probleem). Opgave 277 (Alleen serie C vier punten) Wit: Kal. Tc3, Lc7, Pa8. Pc5, pionnen a5 en c2 (7). Zwart: Kc8. pion nen a6, b5, d5. te5. f5. g5 en h5 (8). Wit begint en geeft in vijf zetten mat (Pro partij AnderssenLange, gespeeld in Breslau te 1859. welke wij verleden week publiceerden. Purdy verontschuldigt zich lichtelijk sarcastisch, dat deze partij niet minder dan 43 zetten telt (die van An derssen „slechts" 17). Maar, zegt hij. ik kan ook niet helpen, dat er een combina tie van 22 zetten lang in voorkomt! Wit: Botwinnik Zwart: Tsj echover. Reti-opening. i. Pf3 d5 2. c4 e6 3. b3 Pf6 4. Lb2 Le7 5. e3 o—O 6. Le2 c6 7. o—o Pbd7 8. Pc3 a6 9. Pd4 dxc4 10. bxc4 Pc5? 11. f4 Dc7 12. Pf3 Td8 13 °Dc2 P5d7 (Merk op. dat Ld7 wegens 14 d4! een stuk zou verlie zen!) 14. d4 c5 15. Pe5 b6 16. Ld3 cxd4 17. exd4 Lb7 18. De2 Pf8 19- Pdl Ta7 20. Pf2 Db8 21. Ph3 h6 22. Pg5! hxg5 23. fxg5 P8d7 24. Pxf7ü Kxf7 25. g6+ü Kg8 26. Dxe6 Kh8 27. Dh3+ Kg8 28. Lf5 Pf8 29. Le6t Pxe6 30. Dxe6-f Kh8 31. Dh3-f Kg3 32. Txf6! Lxf6 33. Dh7-f Kf8 34- Tel! Le5 35. Dh8+! Ke7 36. Dxg7 Kd6 37. Dxe5+ Kd7 38. Df5+' Kc6 39. d5+ Kc5 40. La3+ Kxc4 41. De4+ Kc3 42. Lb4+ Kb2 43. Dbl mat. We zullen de argumentatie van Purdy hier niet overnemen, doch volstaan met de opmerking, dat er oi. geen enkele aanleiding bestaai om de meesterstukken van het verleden boven de moderne top prestaties te stellen. E.V.C. verloor proces tegen Dok- en Scheepsbouw Mij Op 29 Dec. werd een kraandrijver van de Ned. Dok- en Scheepsbouw Mij te A'dam door de directie naar huis ge stuurd, omdat er door de staking van de lassers geen werk voor hem was. Hij ont ving geen loon, doch werd niet ontslagen De Bond van Werkers in de Metaalin dustrie (E.V-C.) had een kort geding aan hangig gemaakt tegen genoemde maat schappij. met als eis schadeloosstelling voor het gederfde loon. De E.VC-be- drijfsbond is door de A'damse rechtbank heden in het ongelijk gesteld. De ei* i* afgewezen. Ontploffing in A'dam door springstof veroorzaakt In aansluiting op ons berioht van gisteren wordt nog gemeld, dat er zich 3 k. springgelatine aan boord van de door een ontploffing vernielde kantoorark op 't IJ te A'dam bevond. Deze is Donderdag aan boord gebracht, hoewel er een ge bruikelijk, doch niet dwingend voor schrift bestaat, dat explosieven op een speciaal daartoe ingericht vaartuig be waard moeten worden. Een der overle denen nam des avonds de springstof aan. De omgekomenen zijn de duikers W* Sahobbe uit R'dam (26 J. oud), K. Lip* uit Sliedrecht (40 j. oud) en G. Bos uit Rotterdam. Voorts de 56-j magazijnbediende D. Koning uit A'dam en de 19-j signaal houder W. Oussoren. eveneens uit A dam. Oussoren was zwaar gewond, doch over leed later. „DE GELUKSBODE" TE DJOKJA. Aneta meldt dat het KX.M.-vldegtuig „De Geluksbode", dat giften van d* Bataviase burgerij naar Djokja heeft ge bracht en speciaal voor deze gelegenheid werd verdoopt, daar aangekomen is- Donderdag is begonnen met de verdeling der gaven. In 1950 verder inpoldering van de Zuiderzee In 1950 zal de verdere inpoldering van le voormalige Zuiderzee met kracht vorden voortgezet, aldus verklaart minis ter Spitzen in zijn M.v.A- betreffend* het Zuiderzeefonds. Met de uitvoering de waterbouwkundige werken van polder zal ongeveer 180 millioea gemoeid zijn en met het in cultuur bren gen ongeveer ƒ150 millioen. Het ligt ia de bedoeling om in de Noordoostpoldec behalve de hoofdstad Emmeloord 10 dor pen te stichten. HOOGLERAARSBENOEMINGEN TE ROTTERDAM. Aan de Econ. Hogeschool te Rotter dam is benoemd tot buitengewoon hoog leraar in de accountancy de heer T. Keuzenkamp. accountant te 's-Graven hage en tot buitengewoon hoogleraar ia de sociologie mr dr F. L. Polak te 's-Gra venhage, adjunct-dir. van het Centraal Planbureau.

Nieuwe Leidsche Courant | 1949 | | pagina 3