DWT-LZC 1-5 en daarmede LZC kampioen Wat er in de omliggende plaatsen voorviel NIEUWE LEIDSCHE COURANT 8 WOENSDAG, 13 AUGUSTUS 1M7 Sport en IVedstrijden. GROOT ENTHOUSIASME Eindelijk dan toch kunnen onze stad genoten zich kampioen noemen en na veel bewogen weken is het L.Z.C. gelukt ©ok D.W.T. te bedwingen, een wedstrijd waarbij feitelijk evenveel op het spel stond als Zaterdag tegen V.Z.V. D.W.T. verscheen met een invaller-kee per, die zich vooral voor rust als een be kwaam doelwachter ontpopte, terwijl L.Z.C. geheel volledig was. De gehele wedstrijd is L.Z.C. in de aanval geweest maar door onze stadgenoten werd geen enkel risico genomen, waardoor speciaal voor rust vele kansen ongebruikt bleven. Wij noemen in de eerste plaats een fraai achterwaarts schot van Elzinga, dat even fraai werd gestopt en verder vele schoten van Tegelaar en Lut, die juist naast of over gingen. Toch bleef D.W.T. een faire tegenstander en slechts door toeval kwam Lut vrij en trof het zeer harde schot doel (01). Door de goede dekking van L.Z.C. kon D.W.T. niet los komen en met een niet te missen kans (twee spelers van L.Z.C lagen geheel vrij) werd voor rust ge floten. De tweede helft zette direct goed in Nadat was uitgezwommen kreeg Lut een kans. die hij van verre inschoot (02). Vanaf dit ogenblik speelde L.Z.C. een gewonnen wedstrijd en nadat nog vele kansen door slecht plaatsen waren te loor gegaan, zwom Tegelaar fraai op en was de ptand 03. Eveïfc raakte L.Z.C. overmoedig en on nodig kwam D.W.T. geheel vrij te liggen, waardoor de stand 13 werd. Een overmachtig L.Z.C. trok opnieuw ten aanval en na keurig solospel tussen Tegelaar en v. d. Reijden kreeg Lut een niet te missen kans(l-Mi). Eeven later nogmaals een goede aanval en de stand was door Lut 15. waarmede tevens het einde kwam. L.Z.C. heeft zeker verdiend gewonnen. Vanzelfsprekend groot enthousiasme bij de nu reeds vaste supporterskring en na dat dé1 spelers op waarlijk prettige wijze door hun penningmeester, de heer J. H. de Winter waren toegesproken, ging het met „een L.Z.C. gaat nooit verloren" huis waarts. Mogen de wedstrijden voor het eerste- klasseschap eveneens die resultaten bren gen, die nodig zijn om L.Z.C. na 10 jaar Noordwijk IMilitair elftal 82 In 5 minuten débacle voor de militairen Onder overweldigende belangstelling werd gisterenavond op het Noordwijk- terrein aan de Duinweg de voetbalwed strijd NoordwijkMilitair elftal ge speeld. Noordwijk I was versterkt met Verdoes en de Best (Q. B.), Hogervorst en Groenewoud (S.J.C.) en Kromhout (Rijnsb. Boys). Keeper Glasbergen van Rijnsb. Boys kwam niet opdagen, zodat de keeper van Noordwijk II M. van der Wiel moest invallen. Vóór de rust was een spannende strijd te zien, waarin beide partijen tegen elkaar opwogen. Na een kwartier spelen wist Noordwijk na fraai samenspel van de voorhoede, door Noteboom te scoren, maar kort daarop maakten de militairen gelijk. Uit. een corner wist Noteboom even later nogmaals het net te door boren, maar ook nu volgde kort daarop de gelijkmaker. Met deze stand ging de rust in. Niemand had verwacht dat de situatie na de rust zich zo dramatisch zou wijzi gen. Dè militairen ontketenden enkele gevaarlijke aanvallen op de Noordwijk- veste, maar de achterhoede was paraat en wist erger te voorkomen. Vooral Vos, die overal, tegelijk was waar gevaar dreigde en die bergen werk verzette, was de ster van het veld. Na een kwartier spelen kwam echter voor de militairen de grote débacle. In enkele minuten tijds hagelde het doel punten. De verbijsterde verdediging was niet in staat iets tegen dit offensief te beginnen. Vlak na elkaar scoorden Ver does, Kromhout (2 x) en Noteboom. Ze brachten de stand op 62. De verwachting, dat door de hetero gene samenstelling van het Noordwijk- elftal het ploegverband schade zou lijden is wel beschaamd. Zelden hebben we een voorhoede met meer élan ten strijde zien trekkenen met succes. Bij de gasten was ook het samenspel goed, maar zij hielden het spel te kort en schoten zeer slecht. Noordwijk daar entegen (met name Noteboom, Verdoes en Kromhout) was zeer schotvaardig. Voornamelijk echter de haarscherpe voorzetten van Verdoes en Groenewoud bezorgden Noordwijk de overwinning- Kort voor het einde wist Verdoes de stand door twee schuivers op 82 te brengen, waarmee het einde kwam. Zoals gezegd, speelde bij Noordwijk vooral de kleine Vos een sublieme partij, terwijl ook het stoppen en doorgeven van De Best en Verdoes heel goed was. Ook Noteboom was goed in vorm, even als Kromhout. Trouwens het hele elftal deed zijn best. Scheidsrechter Hoogduin had bij deze sportieve strijd weinig moeite. harde arbeid weer terug te brengen in die klasse- Verdere wedstrijden Gisteravond werden in „De Zijl" de wedstrijden gespeeld om diverse plaatsen in hogere afdelingen. Alleen Zian III mocht er in slagen een goed resultaat te bereiken. H.V.G.B. en R.Z.C. (voor een plaats in de hoofdklasse) slaagden niet. Zelfs werd na verlenging geen definit. uitslag verkre gen Hier bleef de stand gelijk. Er zal nu opnieuw een beslissingswedstrijd moe ten worden uitgeschreven. Over het verloop van deze wedstrijden nog het volgende: R.Z.C. 2 Zian 3 2—4 Na een zenuwachtig begin is Zian door sneller opzwemmen het meest in de aan val en kan Razou-Schoults in vrije posi tie gemakkelijk inschieten (01). R.Z.C. krijgt hierna zeker niet minder kansen, maar slecht plaatsen voorkomt hier doel punten. Nog voor de rust weet v. Leeuwen Zian een veilige 02 voorsprong te be zorgen. In de tweede helft wilde o. i. R.Z.C. het spel te veel forceren, waardoor twee spe lers het water werden uitgezonden en tot overmaat van ramp R.Z.C. nogmaals een speler uit het water zag verdwijnen. Van Leeuwen kon toen gemakkelijk 0—3 ma- kan. Direct na het uitzwemmen zorgde Bo gaard voor 13 en nadat R.Z.C. nogmaals een kans ongebruikt liet, was het weer Razou-Schoults, die de stand tot 1—4 wist op te voeren. Nadat Kruithof nog de stand tot 24 wist terug te brengen, werd Zian winnaar. Dit zevental speelt volgend jaar dus in de reserve le klasse. H.V.GJB.—R.Z.C. 2—2 In een meer dan spannende wedstrijd is het R.Z.C. niet gelukt, H.V.G.B. een nederlaag toe te brengen. Ondanks het feit, dat R-Z.C. direct iets in de meerderheid was en midvoor Van Driel uiterst gevaarlijk bleek, werd hij door Frankethaler dusdanig in bedwang gehouden, dat geen doelpunten kwamen. Mede door het goede doelverdedigen van Brokken, die eerlijk gezegd H.V.G.B. voor een nederlaag behoedde, was 't spel zeer aantrekkelijk. Na vele aanvallen wist ein delijk Van Driel R.Z.C. de leiding te geven (0—1). Door een foutieve uitworp van Brok ken kreeg R.Z.C. de kans van de avond, maar het schot vond als altijd de paal als tegenstander. Toch gelukte het Rol de verdiende gelijkmaker te scoren. De tweede helft begon met luide aan moedigingen van de in grote getale op gekomen supporters en spoedig had R.Z.C. uit een strafworp door van Driel succes (12). Fel werd toen om de overwinning ge streden en juist voor het einde wist Ho- geland voor H.V.G.B. gelijk te maken (2—2). Ook hier wist de verlenging geen be slissing te brengen. Ondanks felle aan vallen van R.Z.C. wist keeper Brokken zijn club voor een nederlaag te behoeden. Een nieuwe wedstrijd zal dus moeten wor den vastgesteld. NOORDWIJK I—S.J.C. I Zaterdagmiddag te 5 uur speelt Noord wijk I op het terrein aan de Duinweg een vriendschappelijke wedstrijd tegen S.J.C. I. DE SCHEIDSRECHTERS BIJ HET INTERN. POLITIE SPORTTOURNOOI. Bij het internat. Politie Sporttournooi, dat van a.s. Dinsdag 19 tot en met 23 Augustus in de Sleutelstad zal worden gehouden, zijn thans de scheidsrechters Staking bij het Hoogovenbedrijf te IJmuiden Sinds enige tijd heerst onder de arbei ders der twee afdelingen Hoogovens bij het Hoogovenibedrijtf te IJmuiden enige onrust over de voorlopige regeling voor invoering van een tariefloon, die korte tijd geleden van kracht is geworden. Een deel der arbeiders wilde uitgaan boven de door de autoriteiten gestelde mogelijk heden en is gisteren in staking gegaan, waardoor de twee in bedrijf zijnde hoog ovens stil gelegd moesten worden. De andere afdelingen ondervinden daarvan in haar productie een nadelige terugslag. STAKING IN DE DELFTSE KABEL- FABRIEK OPGEHEVEN In de gisteren gehouden vergade ring van personeel der Ned. Kabelfabriek te Delft, heeft men met 360 tegen 189 stemmen besloten vandaag weer aan het werk te gaan. VERTREK VAN HET M.S. „ORANJE" VERVROEGD Het m.s. „Oranje" van de Stoomvaart Mij „Nederland" zal Vrijdag a.s. enkele uren eerder dan aanvankelijk was bepaald uit A'dam naar Ned.-Indië vertrekken met 1000 passagiers aan boord. In verband hiermede moeten de passa- gers ten dele Donderdagavond a.s. tussen 7en 9.30 u. en voor het overige Vrijdag morgen tussen 8.30 en 11 uur embarkeren. Een extra trein zal die morgen om 8.40 Een extra tram zal die morgen om 8.40 uit Den Haag en om 8.56 uit Leiden ver trekken. Gisteren zijn per KLM de drie hoofd personen van Chris Hofland's kinderoperette „Tom Poes" naar Leeuwarden vertrokken voor opvoering, hetgeen een grote belang stelling op het Vliegveld Schiphol veroor zaakte. Alphen, Aarlanderveen en Ter Aar hielpen Hedel en JRossum De geadopteerden komen Zaterdag aandenken aanbieden. Zoals bekend, adopteerden Alphen, Aarlanderveen en Ter Aar spoedig na de oorlog de zwaar getroffen gemeenten Hedel, Rossum en Hoenzadriel in de Bom- melerwaard. Op alle mogelijke manieren is actie gevoerd om de grote nood te lenigen. Wij denken hierbij met name aan de veelevering. Landbouwmachines werden geleverd, het noodtuindorp werd van verlichtingsartikelen en beplanting voorzien. En dan de vacantieweek, vorig jaar aangeboden aan kinderen uit Hedel en Rossum. Daar tenslotte ook dit werk aan zekere grenzen gebonden was, is enkele maan den geleden de plaatselijke N.V.H.-afde- ling opgeheven. De heren uit Hedel en Rossum waren toen verhinderd, de laat ste vergadering te Alphen bij te wonen, maar schriftelijk deed men toen toezeg ging, dat een blijvende herinnering aan Alphennen Ter Aar aangeboden zou wor den. Dit zal nu a.s. Zaterdag geschieden. Een gezelschap van ruim 70 personen, waaronder de burgemeester van Hedel en Rossum en ook het muziekkorps uit Hedel, zal omstreeks 4 uur in Alphen arriveren, nadat men vooraf in Ter Aar -is geweest. In een officiële bijeenkomst, waarin de gemeenteraad de burgerij zal vertegenwoordigen, zal de aanbieding van het gedenkteken, vermoedelijk een schil derij, plaats hebben. De bedoeling is, dat dit een plaats zal krijgen in het raad huis. Daar de verwachting gewettigd is, dat voor een en ander grote belangstel ling zal bestaan, is het de bedoeling, de overdracht te doen plaats hebben op het plein en hordes voor het raadhuis. JOODSE ILLEGALE IMMIGRANTEN NAAR MOMBASSA? De drie schepen met de circa 4400 Joodse landverhuizers aan boord verla ten waarschijnlijk reeds binnen enkele dagen Port de Bouc met bestemming Mombassa op het eiland Kenya in de In dische Oceaan. Op 30 Aug; zal de voorlaatste overspaiv- ning van. de Moerddjkbrug worden ingevaren. ALKEMADE Uitreiking van schoenenbonnen op cijfer 9 en aan kinderen vindt morgen plaats te Roelofarendsveen en Vrijdag te Rijpwetering. De kantoren zijn open van 9.30 tot 13 uur. HAZERSWOUDE Aangaande de eerste prijs, die de Chr. Gem. Zangver. „Zang en Vriendschap" verleden week in Utrecht behaalde verne men wij nog, dat het koor onder de be kwame leiding van zijn directeur, de heer P. H. Jansen uit Gouda, uitkwam in de afd. Uitmuntendheid op een zaalconcours, uitgeschreven door de Wijkzangver. „Julia- nakerk" te Utrecht. Hoewel er in de afde ling 3 bekwame koren zongen, wist „Zang en Vriendschap" het hoogste aantal pun ten (343) in die afdeling te bemachtigen. Voorwaar een felicitatie waard aan diri gent en leden. De collecte voor de restauratie van de Herv. Kerk heeft opgebracht f341.70. BENTHUIZEN. De formulieren voor een aanvraag om uitkering krachtens de Noodwet Ou derdomsvoorziening worden van 18 Aug. af verkrijgbaar gesteld voor hen, die vóór of op 30 Sept. 1947 de leeftijd van 65 jaar hebben bereikt of overschreden, ter ge- bij de voetbalwedstrijden bekend ge- Gisteravond omhalf acht is het 8-j. lewijckersEngels team, Twister ling; BelgiëFrankrijk, Thysse; Nederland Luxemburg, Richard Winfield; Zweden Zwitserland, Spek; EngelandVerlie zer A: de Bruin; Winnaar AWinnaar B, Slingerberg; Winnaar CWinnaar D, dr v. Moorsel; Verliezer BVerliezer C, Simmers; Verliezer EVerliezer F, Ka reis; Verliezer EWinnaar F, v. d. Meer. meentesecretarie op werkdagen, van 9 tot 12 uur. In overweging wordt gegeven, zich voor het invullen der formulieren ter plaatse te doen bijstaan door de aldaar aanwezige deskundigen. In het laatste ge val is het nodig alle hierop betrekking hefojjpende bescheiden mede te nemen, zo als trouwboekje, stamkaart, spaarbank boekjes, polissen van levensverzekerin gen, hypotheekacten, jongste aanslagbil jetten exl. HILLEGOM Tot en met 22 Aug. kunnen weer transportbanden worden aangevraagd. Het afhalen en indienen der formulieren moet plaats hebben tussen 9 en 11.30 uur met uitzondering van Zaterdag. De buurtvereniging van de Stations weg „Prinses Margriet" organiseert Woens dag 20 Aug. een boottocht naar Marken. Het vertrek is bepaald op 8 uur van de jhr Mockkade. Een zeer prijzenswaardig initiatief nam de Hengelaarsclub „De Vroegte Wint" door het organiseren van een grote hengelwed- strijd voor de jeugd op Zaterdag 30 Aug. in de Ringvaart nabij de brug aan de Meerlaan onder het motto „de jeugd van de straat af". Het festijn zal worden opge luisterd met muziek. Gelegenheid tot in schrijving a.s. Zaterdag in café Rutten van 56 uur. Zaterdagmiddag werd in de Geref. Kerk een bijeenkomst gehouden door de organistenvereniging. De organist van de Geref. Kerk van Hillegom, de heer Kool, speelde bij deze gelegenheid een paar werken. Voor het diploma Stenografie systeem Groote zijn geslaagd de dames: D. Veld kamp en B. Duinhoven. De gemeenteraad zal a.s. Donderdag middag om 2 uur vergaderen. Op de agen da staan voorstellen tot aankoop van 4^4 ha grond aan de Vosselaan en ongeveer 7% ha grond aan de Brouwerlaan. Deze percelen zouden zowel voor woningbouw als voor het Aanleggen van sportvelden zijn bedoeld. Verder een voorstel tot het instellen van de functie van hoofdopzich ter bij Openbare Werken in verband met de uitgebreide werkzaamheden van deze dienst. NOORDWIJKERHOUT De laatste tijd wordt erg geklaagd over de slechte telefoonverbinding met Leiden en andere plaatsen. Het geluid is zo zacht dat men elkaar moeilijk verstaan kan. Moge er spoedig verbetering in komen. Gisteravond werd door V.V.V. een groot vuurwerk afgestoken dat door tien duizenden bezoekers werd bijgewoond. Met allerlei vervoermiddelen was men naar Noordwijk gekomen om van het impo sante schouwspel te genieten. Vol interesse bekeek H.K.H. Prinses Juliana gistermorgen de tentoonstelling Zee macht in de Haagse Dierentuin. Bij dit onofficiële bezoek werd Zy rondgeleid door luit. ter zee le klasse B. P. Steenkamp, door wie zy zich ongedwongen liet voorlichten, temidden van de gewone bezoekers. VOORHOUT Geboren: Petrus W H z v W A Wit- teman en Th C Broekhof; Christiaan A M z v H A v 'd Voort en J H v d Horst; Petronella M H d v P v d Geer en A M Paardekooper. Vrijdag zal de gemeentesecretarie zijn gesloten. Voor burgerlijke stand zal ze om 10 uur geopend Zyn.

Nieuwe Leidsche Courant | 1947 | | pagina 5