Wat er in de omliggende plaatsen voorviel NIEUWE LEIDSCHE COUKAN1 WOENSDAG, 16 JULI 194» ROTTERDAM WALENBUROERWEG BEIJERLANDSCHELAAN DEN HAAG GR MARKTSTR 5. HAARLEM OOSTWAID) KRUlSSIR 11 ALPHEN AAN DE RIJN. Nadat de Alphen aren hiervan vele jaren verstoken zijn geweest, is weer een openlucht-concert gehouden. Echter niet achter het raadhuis, zoals was aangekon digd, maar op het Toussaintplein. B- en W. hebben nl. na nader overleg geen toestem ming gegeven voor de bouw van een per manente muziektent achter het raadhuis. Dit in verband met het vast te stellen uit breidingsplan. Thans stond de van Aarlan- derveen geleende tent op genoemd plein- „Crescendo" concerteerde voor een vrij talrijk publiek, voornamelijk jongeren. Donderdag 8 uur wordt het volgende concert gegeven door de R.K. Gem. Zang ver. „Sint-Bonifacius". Het programma vermeldt vele bekende prachtige num mers. Zaterdagmiddag werden op het sport terrein van de R.K. Voetbalvereniging „Alphense Boys" onderlinge sportwed strijden gehouden van de Ned. Kath. Jon- gerenbond. Voor de wedstrijden aanvin gen werd op het terrein bij een geïmpro viseerd altaar een Mis opgedragen. Hier voor was aan het gemeentebestuur toe stemming gevraagd, maar de vergunning was geweigerd. Het bestuur van de N.R.KJ. stond ech ter op het standpunt, dat het gemeente bestuur daar het recht niet toe had, daar het terrein eigendom is van de Boys en het hier dus ging om een besloten bijeen komst. De politie heeft proces-verbaal opge maakt en een rechterlijke principiële uit spraak zal dus volgen. Hor dit ook moge uitvallen, het wil ons toch voorkomen, dat de R. Kath. mede burgers momenteel weinig rekenen met de gevoelens van anderen. Het terrein ligt in de onmiddellijke nabijheid van het De heer Abspoel viert zijn 40-jarig jubileum Als bewaarder van de Stadstimmerwerf „Ik snap er niets van, hoe zoveel men sen van zo'n mannetje zoveel goeds kun nen vertellen", aldus de heer J. J. Abspoel in zijn dankwoord, toen hij vanmorgen gehuldigd werd in verband met zijh 40- jarig jubileum als bewaarder van de Stadstimmerwerf. De jubilaris werd al lereerst toegesproken door ir D. Boogerd, dir. van Gemeentewerken, die na een kort woord van welkom de liefde tot het werk, de nauwgezetheid en trouw van de jubi laris schetste. Iemand, die zich ten volle aan zijn werk geeft, verdient ook waar dering, aldus spr., die vervolgens namens ambtenaren en werklieden een radio-toe stel en namens het gemeentebestuur een geschenk onder couvert aanbood. Weth. S. Menken uitte de waardering Van B. en W. voor allen, die in dienst van de gemeente zijn (en dat zijn er 1800) en voor de heer Abspoel in het bijzonder. Een door weth. Menken over handigde oorkonde, was het dankbaar bewijs van de erkentelijkheid van B. en W. Vervolgens werd het woord gevoerd door de heer A. M. de Blauw, oud-dir. van Gemeeentewerken, die dank bracht voor de steun gedurende .vele jaren, door de chef van de afd. bruggen en water werken, de heer H. J. Barendsen, die zowel de technische als de administra tieve kennis van de jubilaris prees, door de heer M. H. Noteboom, voorz. van de jubileumcommissie, alsmede door de heer J. Wondergean, mede namens collega Groeneweg. De heer Abspoel dankte in woorden recht uit het hart, menend niets anders dan zijn best te hebben gedaan. Mede aanwezig waren: ir G. L. Driessen, oud directeur v. Gem. Werken, de hoofden van Dienst, de heer Straatman van de Lichtfabrieken, alsmede de vrouw en de zoon van de jubilaris. Zilveren jubileum in Gemeente* dienst Een zilveren jubileum op 40-j. leeftijd is iets heel bijzonders en komt niet veel voor. Toch mocht de heer J. Ouwerkerk dit heugelijk feit als straatmaker in dienst der Gemeentewerken gisteren herdenken. Hiertoe werd de jubilaris in het gebouw aan de Stadshulptimmerwerf aan het Galgenwater in aanwezigheid van het personeel van de afd. bestrating ontvan gen en allereerst toegesproken door de directeur van Gem. Werken, ir B. Boo gerd, die de heer Ouwerkerk prees om zijn ijver en plichtsbetrachting, waarna spr een enveloppe met inhoud overhan digde. Als tweede spreker voerde weth. S. Menken het woord, die namens het gemeentebestuur de felicitaties over bracht, terwijl de heer A. C. v. d. Woerd na een hartelijke toespraak namens het jubileumcomité een geschenk aanbood. Tenslotte richtte zich de heer J. Schin kel, hoofdopzichter afd. bestrating, tot de jubilaris. Nadat de vader van de heer Ouwer kerk een kort woord had gesproken, volgde het dankwoord van de jubilaris. 30 JAAR KOSTER EN KOSTERES Zaterdag a.s. herdenken de heer A. Lee mans en zijn echtgenote, Middelste Gracht 1 A, de dag dat zij 30 jaar als koster en kosteres verbonden zijn aan de Gerefor meerde Gemeente, Nieuwe Rijn. Met zeer veel toewijding hebben zij zich steeds van hun taak gekweten en voor velen zijn zij een onmisbare vraagbaak. Wij twij felen er niet aan, of velen zullen het echt paar Zaterdag hun gelukwensen willen aan bieden. bospark, een geliefde wandelplaats, met name op Zondagmiddag. Het lawaai van de geluidsversterkers alleen reeds heeft terecht zeer velen geërgerd. Gisteren was het 25 jaar geleden, dat het bankiersbedrijf Bern. Knaaper in onze gemeente gevestigd werd. In intieme kring had een herdenking plaats met het personeel. De heer Wolswijk bood de di recteur een hanglamp en zijn echtgenote bloemen aan. Later op de dag werd een drukbezochte receptie gehouden, waarbij tal van bloemstukken aangeboden werden. De wegenaanleg rondom onze ge meente heeft uiteraard grote stagnatie ondervonden door de oorlogsjaren en ver volgens de schaarste aan materialen.Thans komt er echter weer schot in. Er wordt weer gewerkt aan de grote rijksweg Am sterdam-Rotterdam, die langs Alphen (Oostkanaalweg) over Gouwsluis zal lo pen. Ook met de aanleg van de polder weg richting Nieuwkoop wordt nu met kracht voortgegaan. Daar de voltooiing van de Verlengde Aarkade ook aanbesteed werd, is het wachten verder op de bouw van een tweede brug over het Aarkanaal, waarna de poldergemeenten een uitste kende verbinding met Alphen rijk zullen zijn. Voor het eind-examens H.B.S.-A zijn de volgende leerlingen van het Chr. Ly ceum geslaagd: Ada Baas, Oldebroek; M. Asscheman, Waddinxveen; Gerry de Jong, Nieuwkoop; B- Kerkhoven, Boskoop; D. v. d. Kleij, Den Haag; Nelie Honing, Bode graven; Fr. Spreij, Alphen; C. Verhoog, Voorschoten. Onze plaatsgenote mej. M. Sutterland is te Utrecht geslaagd voor het praktijk diploma algemeen-secretaresse. De heer J. J. Verkleij slaagde Zaterdag te Haarlem aan de M.T.S. voor het examen electro- techniek. HILLEGOM De gemeenteraad vergadert Vrijdag avond 8 uur. Op de agenda staan o.m. voor stellen inzake gemeentepensioenen wijzi ging besluit hondenbelasting overdracht van bevoegdheden aan B. en W. en aankoop van een zandstrooier. KATWIJK A/D RIJN Op het kruispunt JEtijnstraat-v. Eg- mondstraat had gisteren weer eens een bot sing plaats tussen een auto en een tram. Het bleef bij materiële schade en enige storing in de tramdienst. KATWIJK AAN ZEE Hedenavond 8 uur treedt in de Chr. Geref. Kerk op ds v. d. Bijl. In de Oude Kerk werd een wijdings- dienst gehouden, waarin voorging ds B. van Ginkel van Amsterdam. Het onderwerp, dat spreker had gekozen, luidde: „Is alles wat gebeurt, Gods wil?" Ds van Ginkel be handelde dit thema aan de hand van een drietal gedachten. Staat achter elke zonde Gods wil? Uitdrukkelijk luidt het ant woord: „Neen". God brengt uit het kwade het goede te voorschijn. Staat achter elk lijden Gods wil? Ook nu moet het ant woord zijn: „Neen". God lijdt echter mee. Hij is de eeuwig bewogene. Zijn onze daden uitgestippeld? Weer luidt het antwoord: „Neen". Indien dit waar zou zijn, hadden we geen van allen verantwoording te dra gen. God gaat mee om ons op te vangen en ons thuis te brengen. Echter bedenke men, dat het woord „U geschiede naar Uw geloof", van toepassing zal zijn, wat betreft deze bemoeiingen van God met ons. Achter alle dingen staat Gods Vaderhart. De volgende leerlingen der Chr. Mulo- school zijn geslaagd voor het Mulo-examen A; J. v. d. Marei, Cath. v. Duyn en J. v. d. Oever. LISSE. Zaterdagmiddag werd door de hen- gelclub „Vroeg Present" een wedstrijd gehouden. Per auto van de heer Scheep maker werd naar Leimuiden gereden. Het weer was goed en over de vangst was men tevreden. Van de 20 deel nemers brachten er 19 vis aan de schaal. De uitslag was als volgt: le prijs: A. Vaneveld, 24 stuks, 1532 gram; 2. G. 't Hort, 21 st., 1082 gr.; 3. J. Kamerman, 14 st., 1005 gr.; 4. J Mens, 17 st, 997 gr.; 5. G. van Diemen, 15 st., 925 gram. Een extra prijs voor de grootste vis, n.l. een halve liter oude klare, geschon ken door de heer Th. Rijkers, werd ge wonnen door de heer J. Kamerman. De hengelclub „Advendo" heeft het initiatief genomen tot het organiseren van een speciale wedstrijd voor jeug dige hengelaars op Zaterdagmiddag 26 Juli. Aan deze wedstrijd zal kunnen worden deelgenomen door jeugdige hen gelaars uit Lisse en Lisserbroek. Er zijn geen kosten aan verbonden. Verschil lende mooie prijzen worden beschikbaar gesteld. De wedstrijd zal worden gehou den in de omgeving van de Rolbrug aan het Kanaal. De jongelui kunnen zich aanmelden tot Woensdagavond 23 Juli bij C. J. Slobbe, le Poellaan 2; A. Vane veld, Narcissenstraat 8 en D. Kaptein, Meer- .en Houtstraat 9. Onze plaatsgenote Teuna Koppe naal is geslaagd voor het Mulo-examen. De heren E. J. F. M. Haase en G. P. van Nieuwkoop zijn aan de Techn. Hooge- school te Delft geslaagd voor het prop. examen civiel-ingenieur. Het financiële overschot van de voormalige „Oranjekoerier", tot een be drag van ƒ443.31, werd aan de penning meester van de Stichting 1940'45 af gedragen. NOORD WIJKERHOUT Door het bestuur der Oranjevereniging is besloten dat dit jaar de Oranjefeesten zullen worden gevierd op 9, 10 en 11 Sep tember; 9 September zal weer de dag van de kinderfeesten zijn, terwijl de volksspe len zullen plaats vinden op 10 en 11 Sep tember. De Zondagdienst der doktoren wordt waargenomen door dr K. A. van Praag. Op Vrijdag 18 Juli van 9.3012 uur voor de letters A t/m Z worden schoenen bonnen uitgereikt aan kinderen geboren in de maand Juli van een der jaren 1932 t/m. 1945 alsmede aan kinderen geboren in de maand September 1946. SASSENHEIM. Voor het Mulo-diploma zijn geslaagd L. M. v. d. Kwaak, L. Ciggaar, A. v. Goe- verden, J. C. Beerhorst en A. J. Ouds hoorn. VOORHOUT. Voor costuumnaaien zijn geslaagd de dames Gre Tuyman, Nel Went, Mien v. d. Hulst, To Zonneveld, Nel Bierman, Nel Zwetsloot, Nel v. d. Berg en Lena Diemei. Voor diploma lingerie de dames Annie Stoop, Nel van Werkhoven, Corrie Diemei, Joop Eggen, Sjaan v. d. Hulst, Corrie Bax, Cobi van Leeuwen, Greta Stoof, Nelly Zwetsloot, To Turenhout, Rie v. d. Ploeg, Francine van Hol en Anny van Beeck. WARMOND. De afdeling Rijswijk van de Bond „Heemschut", maakte een excursie naai Warmond. Het gezelschap werd aan het station ontvangen door burgemeester jhi mr L. M. E. von Fisenne. Onder zijn lei» ding, daarbij geassisteerd door de ge» meente-architect. de heer A. P. J. Bak kers. werd een rondgang door het dorp gemaakt, waaibij natuurlijk ook op het programma stond een bezoek aan de oude kerk-ruïne met de alom bekende Oude Toren. Ook het prachtige kasteel „Huis te Warmondt", gelegen in het houtrijke park, werd bezichtigd, waarbij de ge meente-architect de nodige toelichting gaf. Na de lunch werd een rondvaart ge maakt over de onvolprezen Kagerplassen, waarna het gezelschap zeer voldaan huis waarts keerde. Als leden der Commissie Noodwet Ouderdomsvoorziening, zijn door B. eri W. benoemd de heren J. M. J. de Greef, voorz.; J. A. M. Luijten, seer.; J H. Ha verkort. H. Moret, H. Boer, J. Hogen- boom en W van Egmond. Op de Warmonderdam is de wagen van de vrachtrijder W. d. G., uit Rotter dam geslipt en over de kop geslagen. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor, maar de wagen werd zwaar be schadigd en moest door een kraanwagen worden weggesleept. Officiële Publicatie UITBREIDINGSPLAN De burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat met ingang van 18 Juli 1947, gedurende veertien dagen ter gemeen tesecretarie, afdeling Algemene Zaken, ter inzage ligt: a. Een plan tot herziening van het uit breidingsplan der gemeente van 6 November 1933, zoals dit nader is gewijzigd, in dier voege, dat het gedeelte, dat betrekking heeft op gronden gelegen ten zuiden van de Stinksloot, ten W. v. d. Zijl en ten N. van de Oude Rijn, de Heerensingel en de Mare- singel tot aan de spoorbaan naar de Licht fabrieken, wordt ingetrokken: b. eeen partieel uitbreidingsplan met be trekking tot de sub a bedoelde gronden met bijbehorende bebouwingsvoorschriften; een en ander vastgesteld door de Raad de zer gemeente in zijn openbare vergadering van 11 Juli 1947. Leiden, 15 Juli 1947. De burgemeester voornoemd, F. H. van Kinschot VACANTÏE BOUWBEDRIJVEN EN OVERBRUGGINGSSTEUN Burgemeester en Wethouders van Leiden maken bekend dat aan arbeiders in de bouwbedrijven over de vacantieweek van 4 t/m 9 Augustus a.s overbruggingsuitkermg kan worden verstrekt indien zij over on voldoende vacantiebonnen beschikken. Zij, die hun vacantiebonnen hebben ingeleverd bij de verhuurdersbond aan de Oude Vest en die menen op een aanvullende betaling aanspraak te kunnen maken, worden in de gelegenheid gesteld op Vrijdag 18 Juli (tus sen 9 en 12 en 2 en 5 uur) en Zaterdag 19 Juli (tussen 9 en 12 uur) aan het bureau Sociale Zaken, Levendaal, een aanvraagfor mulier af te halen. Burg. weth. voornoemd, F. H. v. Kinschot, burgemeester J. Bool, secretaris. Bakkers worden 't vragen moe Laatste beroep op Minister en Dir.-Gen» De Nederlandse Bakkerijstichting be sloot gisteren de minister te vragen de bakker toe te staan zijn eigen bloem- handelaar te ki«en, de directeur-gene raal voor de Voedselvoorziening voor de laatste maal te verzoeken de vetvoorraad gelijkelijk over de bakkeryen en de bloemverwerkende industrieën te verde len en deze aangelegenheid voor te leg gen aan de minister, indien dit beroep mocht falen. Terwijl de koekfabrieken 25 der vettoewyzing krijgen over het basisjaar 1939'40, bedraagt die voor de bakkers 15 ZULKE ARTIKELEN MOETEN GEPRIJSD ZIJN! De aandacht wordt er op gevestigd, dat evenals voor diverse verpakte levens middelen zomede klompen, lucifers en kunstnijverheidsvoorwerpen ook op elec- trische, huish. apparaten, o.a. strijk ijzers, straalkachels, theelichtjes, brood roosters, kookplaten, waterketels, snel kokers, dompelaars en scheerbakjes de consumentenprijs moet zijn vermeld en wel in deze gevallen in 't metaal moet zijn geslagen alsook de codeletter van de fabrikant. RAPPORT OVER ROODE KRUISPAK- KETTEN BINNENKORT GEREED De Commissie van Onderzoek, ingesteld onder voorzitterschap van Koos Vorrink, zal in de eerste week van September aan het Ned. Roode Kruis aanbieden haar rap port inzake 't verstrekken van pakketten door het Roode Kruis en andere instanties aan Ned. pol. gevangenen in het buiten land in bezettingstijd en inzake de eva cuatie van deze gevangenen kort voor en na het einde van de oorlog TIEN JAAR VOOR KLOKKEN-PETER P. J. Meulenberg, bijgenaamd „Klok- ken-Peter", werd door het Bossche B.G. veroordeeld tot 10 jaar gevangenisstraf met recht van cassatie De eis luidde 20 jaar gevangenisstraf. Meulenberg legde tijdens de bezetting het vliegveld te Venlo aan. De vele klokken, welke hy voor de Duitsers uit de kerktorens haalde bezorg den hem zijn bijnaam. Hedenmorgen zijn onder auspiciën van de stichting „Het vierde Prinsenkind", ruim honderd Leidse kinderen met autobussen naar Overveen vertrokken om daar gedurende één week hun vacantie door te brengen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1947 | | pagina 5