In 1948100 Herv. kerken gereed of in aanbouw Chr. leergang voor Lich. Opv. in oprichting NIEUWE LEIDSCHE COURANT 1MT Scherpe critiek op kerkbouw der laatste eeuw (Van één onzer verslaggevers). Omtrent de deze week gehouden jaar lijkse algemene vergadering van de Ver. van Kerkvoogdijen in de Ned. Herv Kerk, welke twee dagen in beslag heeft genomen, kunnen wij nog melden, dat r.a de openingsrede van de voorzitter, de heer J. A. Bakker va.n Menaldum en het wij dingswoord van ds A. A. van Ruler van Hilversum, het jaarverslag van de secre taris, mr A. de Jong van Mijnsheeren- land, in behandeling kwam. In het jaarverslag werd herdacht een der oprichters van de Vereniging, de heer W. Vink te Meppel, op 88-jarige leeftijd overleden, zo ook de zeer betreurde ds mr C. J. Bartels, de geestelijke vader der Vereniging en hoofdredacteur van het Maandblad. Op een brede conferentie met de Alg. Syr.. Commissie is de verhoging der pre- dikantstractementen voorbereid. Het pas opgerichte Centraal Bureau verzet nu reeds enorm veel werk. Voor de hulp aan getroffen gemeenten is 40 imillioen gulden nodig. Aan enkele kerk voogdijen werd f27.000 uitgekeerd. Tot leden van het hoofdbestuur zijn herkozen de heren J. A. Bakker, ir H. G. van Beusekom en C. van Harderwijk. He heer Bakker werd herkozen als voor zitter en hartelijk gehuldigd voor zijn eminente leiding. De door de prov. afde lingen gekozen leden van het hoofdbe stuur werden in hun functie geïnstalleerd. Mr G. Vixsebóxse, vice- voorzitter der Vereniging, heeft daarop ingeleid het onderwerp „Plaatselijke financiering in het licht der na-oorlogse ontwikkeling." De schijnrijkdom van de oorlogstijd, aldus spr., is voorbij: slechts met zuinig heid, hard werken en sparen is de vroe gere welstand te hervinden. Op de weg daarheen vinden kerkvoogdijen nu ook het streven naar vernieuwing der Kerk taak Daarbij ds te zien een teruggang der vrijwillige bijdragen, terwijl de instelling van verplichte bijdragen het terrein van het kerkelijk beheer raakt. Een sterk en brandend geloof -zal nodig zijn, wil de Ned. Herv. Kerk haar grote en zware taak thans vervullen. Daartoe is een versterkt kerkbesef onmisbaar De gemeenten treden uit haar plaatselijk isolement, en worden door de algemene kas van de nodige fondsen voorzien, naarmate zij begrip hebben voor de generale belangen. Als rentmeesters der plaatselijke gelden moeten kerkvoog den thans de krachten der gemeente activeren door middel van een sterk ge loofsleven, dat door het gebed verwekt wordt. Verlaging der uitgaven is thans niet mogelijk. Daarom moet alle kracht aan gewend worden voor het opvoeren der collecten en vrijw. bijdragen, gebaseerd op het geloof en de liefde der gemeente. Het systeem der plaatsgelden achtte spr. miet in alle dele verwerpelijk, wèl het verpachten der plaatsen bij opbod. De pachten en huren mogen niet verhoogd worden, maar men wachte niet totdat de overheid dit toelaat en zoeke naar mid delen. deze rem lichter te maken. Voorts refereerde mr G. A. J. ter Lin den, secr. der bouw- en restauratiecom- jnissie van de Ned. Herv. Kerk, over: „Geestelijke en stoffelijke- opbouw" van de Kerk. Spr. meende, dat geestelijke opbouw alleen mogelijk is, als de stoffelijke voor afgaat. In dit verband is een betere ver houding tussen kerkeraad en kerkvoogdij denkbaar. Boven het peil van de Ned. kerkbouw der laatste jaren uit te komen, is het streven der Bouw- en Restauratie- commissie; hierin is zij echter slechts adviserend werkzaam. Spr. gaf een scherpe en geestige critiek op de kerkbouw der laatste eeuw, welke roept om hechter band tussen Kerk en cultuur. Hij deelde mede, dat thans 140 architecten werkzaam zijn voor de bouw van Herv. Kerken, dat 53 geheel zijn ver woest, evenveel ten dele. Voor schade- herstel is 50 millioen nodig; de wederop- bouw-collecte heeft slechts 8 ton opge bracht. Over eer. jaar hoopt men 100 nieuwe kerken gereed of in aanbouw te hebben. Bijna alle Herv. Kerken zijn thans in het adoptieplan ingeschakeld. Zo kan iedere kerk zorgen voor één der kerken, die geleden hebben, en dusdoende aan de voeten der Apostelen leggen, wat het hart haar dicteerde. In de avondzitting werd over dit grote indruk makende, referaat van gedachten gewisseld. TENTACTIE LEGER DES HEELS Wij herinneren aan de Tentsamenkom- sten van het Leger des Heils, welke he den- en morgenavond, 7.30 uur in de grote tent op de Kaasmarkt zullen worden ge houden, Beide bijeenkomsten staan onder leiding van lt.-kol. en mevr. Jac. Smael. Zondagmorgen, 10 uur, is ei een heili- gingsdienst en 'smiddags 3.30 uur een muziek- en zangfeest, waarna 's avonds de tentactie wordt besloten. UITBREIDING ZENDINGSSCHOOL. Op een bestuursvergadering van de Ver. Ned. Zenidingscorp. Oegstgeest werd besloten tot een belangrijke verbouwing van het Zendingshuis te Oegstgeest. TOELATINGSEXAMENS CHR. H B S. Geslaagd voor het toelatingsexamen le klasse: J. M. Arps, F. H. Baalbergen, A. A. Bakker, C. Barn'hoorn, Stephy Becher, Ria Biemond, A. S. Bode, P. M. Boekling, B. W. v. Daalen, A. J. v. Damme, Ph. v. d. Does, T. T. v. d. Graaf, Truus Groene- veld, Lies Gijsman, Rita de Haan, J. K. Heijl, S. P. den Hollander, A. C. Jöbsis, H. J. v. Klaveren, J. de Klerk Wolters, L. Kluyver, J. Koning, Th. P. de Kondnk, Cobi Kooreman, H. J. Kouwenhoven, G. Kuipers, W. Kukler, A. Lievense, W. F. Luinenburg, J. H. v. d. Luyt, A. T. Ma- kaliwi (voorw.). Winnie v. d. Meulen, J de Mey, H. F. L. Meyler, H. J. Nagtegaal, R. Ouwehand, Th. Peters, C. Piérs, Phia Rensink, J. Roelofs, W. de Ruiter, J. v. Rijn, M. Rijnsent, D. Schone veld, B. Smit. K. v. d. Spijk, W. H. J. Tieleman, F. Ti- man, Marie v. Veen, H. W. Verrips, Cor Verver, A. Vis, L. G. Visser, H. Voort huis, L. S. v. Wijk, N. Zonneveld. Afge wezen 32. Geslaagd voor toel ex. 2e kl. E. H. Broekstra (voorw.), H. v. Hewen en C. Lagemaat. HAAGSE POLITIERECHTER. J. C. A. M. L. te Leiden, had zich schul dig gemaakt aan overtreding der distri butiebepalingen, door verhandelen var. bonnen. Waar dit geen grote omvang had, vorderde de Officier f 75 boete of 25 dagen hechtenis. De rechter volstond met f40 boete of 20 dagen hechtenis. Volgens de dagvaarding zou N. J. H. te Sassenheim hebben deelgenomen aan een clandestiene handel in vlees, dat af komstig was van een even clandestien ge slacht varken. Verdachte ontkende even wel, en na het pleidooi van de raadsman, sprak de rechter verdachte vrij. GODSDIENSTOEFENINGEN IN LEIDEN EN OMSTREKEN Ned. Herv. Kerk, Pieterskerk, 10 u. ds. Ottevanger (H.A.); 7 u. ds. Kelder; Hoog landse Kerk, 8.30 u. ds. Swijnenburg; 10.30 u. ds. Vossers; Wo. 7.30 avondstilte; Oosterkerk, 10 u. ds Spruyt (H.D.); 5 u. ds. Ottevanger (Dankz. H.A.); Marekerk 10 u. ds. de Wit (H.A.); Kooikapel, 10 u. des. Kuilman (openb. belijdenis en HD); Morsweglokaal, 10 u. ds. Swijnenburg; Acad. Ziekenhuis, 10.30 u. ds Kan; Geref. Minnehuis, Do. 7 u. dhr. de Groot; Jeugd- kerk (aula gymnasium), dhr. Spaling; Geref. Kerk, art. 31, 8.30 u. ds Koopman, 3 u. ds. de Vries. Chr. Geref. Kerk, 10 en 5 u. ds. Jansen; Geref. Gem., 10 en 5 u. ds Rijksen; Eglise Wallonne 10.30 u. ds. Blommaert; Doopsgez. Kerk, 10.30 u. ds. Golterman, Evang. Luth. Gem., 9 u. ds. Smit Duyzentkunst; 10.30 dhr. v. Gilse, A'dam; Ver. van Vrijz. Herv., Volkshuis, 10.30 u. prof. Sevenster; W. de Zwijgerkerk, 10.30 u. ds. Dikboom; Rem. Kerk, 10.30 u. ds. Luca; Evang. Chr. Gemeenschap, 10 en 5.30 u. dhr. Sevensma, A'dam; hedenavond 8 u. open lucht-samenkomst, Vrouwenkerkhof; Stads-evangelisatie 10 en 5.30 u. dhr. Ernste; Leger des Heils, hedenavond 7.30 u. n.m. tent-samenkomst (Kaas markt), Zo tent-samenkomsten op de Kaasmarkt: 10 u. heiligings-dienst; 3.30 u. Gewijde muziek en zang; 7.30 u. open bare samenkomst, leiders lt.-kolonel en mevr. Jac. Smael; Ma 2.15 gezinsbond samenkomst door mevr. lt.-kolonel Smael; Di 7.30 u. soldaten-samenkomst; Do 7.30 u. openbare samenkomst; Vrije Kath. Kerk, 10 u. Gez. H. Mis; Oud Kath. Gem. 10 u. H. Mis. ALPHEN A. D. RIJN: Ned. Herv. Kerk, Julianastr., 9 u. ds. Lefeber (voor- ber. H.A.); 10.30 u. ds. Barneveld, Woer den; 6.30 u. ds. Lambour; „Jonathan", 10 u. ds. Stehouwer; hulpkerk Gouwsluis. 6.30 u. ds. Stehouwer; Oudshoornseweg, 10 u. ds. Noorman, Zaandam; Hooftstr., 10 en 6.30 u. dhr. de Wit; Martha-Stich- ting, 10.30 u. dhr Lentz, Leiden; Geref. Kerk, 10 u. ds Bosch; 6.30 u. ds. Mulder; INSTITUUT WORDT TE AMSTERDAM GEVESTIGD Van de zijde van Propagandabureau van Ihet Ned. Ohr. Gymn. Verbond schrijft men ons: Dit jaar voor het eerst zal het mogelijk zijn te studeren voor leraar lichamelijke opvoeding aan een Christelijk Instituut, waaraan de Vrije Universiteit te Amste- dam de principiële en wetenschappelijke waarborgen verleent. Voor jongens en meisjes van Ohr. huize zal n.l. te Amsterdam de gelegenheid worden opengesteld, zich voor te berei den voor het behalen van de acte van bekwaamheid voor het geven van Midd. onderwijs in de lichamelijke opvoeding. In al haar vertakkingen is in de Chr. onderwijswereld een groot tekort aan Chr. opgeleide leraren (essen) in dit vak, ter wijl ook op het gebied van de jeugdvor- ming bij de Ohr. verenigingen voor lich. opvoeding en sport ontstellende tekorten worden aangetroffen. Steeds meer vindt in de Chr. kringen de gedachte ingang, dat lichamelijke op voeding een onmisbare schakel vormt in het opvoedingsgeheel en zowel op de scholen als in het vrije jeugdwerk kan de lich. opvoeding niet meer zonder schade worden veronachtzaamd. Het is in de practijk echter tevens ge bleken, dat ook op dit terrein bepaalde wegen worden voorgeschreven door Gods Woord en Zijn ordeningen. Het is niet meer verantwoord, zoals tot nu toe werd gedaan, de normen voor de lich. opvoe ding ons door andersdenkenden te doen voorhouden. Alleen het doorlezen van de lijst van gedoceerde vakken doet ons de waarheid daarvan inzien. Deze vakken zijn n.l.: Anthropologic, ethiek, psycho logie, paedagogiek, didactiek, cultuurwe tenschappen, kunsthistorie, biologie, psy- siologie, anatomie, erfelijkheidsleer, me thodiek, systeemleer, natuurlijke bewe gingskunst, zwemmen, roeien, boksen (jongens), schermen (meisjes facultatief) Door de geregelde afwisseling van prac- bisch- en theoretisch werken is deze studie zeer aantrekkelijk. Volgens de opzet komt het Chr. Insti tuut, dat thans in oprichting is, overeen met de verschillende instituten voor lich. opvoeding, welke in het buitenland wor- 'en aangetroffen, en waarvan tot nu toe in ons land een voorbeeld bestond in de Academie voor lich. opvoeding te Am sterdam. De duur van de studie is vier jaar, ter wijl het college-geld f300 per jaar zal bedragen. Voor eventuele huisvesting wordt door het Instituut zorg gedragen. Het Instituut zal voorlopig worden geves tigd in het Paedologisch Instituut, Vos- s'usstraat 6, Amsterdam-Zuid. Aanvragen om inlichtingen en aanmel dingen van studenten kunnen worden ge zonden an de voorlopige directeur, de heer C. C. F. Gordijn, Middenweg 126, Amsterdam-Oost.. In het bestuur van de Stichting, i.o. hebben zitting de heren mr G. H. A. Gros heide, .r J. Verdam, prof. dr L. v. d. Horst, prof. dr j. F. Koksma en prof. dr J. Waterink. Noorderkerk, 10 u. ds. Mulder; 6.30 u. ds. Bosch. Geref. Kerken (art. 31& Hotel Centraal, 10 en 3 u. ds. Poutsma, Deventer; Chr. Geref. Kerk, 10 en 6 u. ds. v. Leeuwen, Tholen; Oud-Geref. Gem., 9.30 en 4 u. leesdienst. BENTHUIZEN: Ned. Herv. Kerk, 9.30 en 6 u. ds Bieshaar. HAZERSWOUDE: Ned. Herv. Kerk, 9 en 10.30 u. ds Lekkerkerker; 6.30 u. leesdienst; Geref. Kerk, 10 en 6.30 u. ds Oussoren. HILLEGOM: Geref. Kerk, 10 en 5 u. ds. Telkamp, Aerdenhout. KOUDEKERK: Ned. Herv. Kerk, 10 en 7 u. ds. v. Binsbergen; 11.45 u. Kin- derkerk; Geref. Kerk, 10 en 6.30 u. ds. Wolven. KATWIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk Nieuwe Kerk, 10 u. ds v. Ieperen (H.A.); 6 u. ds Rutgers (H.D. en dankz.); Oude Kerk 10 u. ds Pras (H.A.); 6 u. ds. Ter- laak Poot, Den Haag (dankz.); Kapel, 10 u. ds. Kooien, Gouda; 6 u. ds Bras (H. A. en dankz.); Geref. Kerk, 10 en 5 u. ds Pijlman; Ger. Gem. Remisestraat, 10 en 5 u. leesdienst; Chr. Geref. Kerk, 10 en 5 u. ds. v. d. Bijl; Geref. Kerk, art. 31, 10 u. onbekend; 5 u. ds. Boersema. KATWIJK A. D. RIJN: Ned. Herv. Kerk, 10 u. ds Burgy, Rijnsburg; 5.30 u. ds. Lefeber, Alphen a. d. Rijn; Geref. Kerk, 9.30 en 5 u. ds. de Valk; Geref. Kerk, art. 31, 10.30 u. ds. Boersema; 5.30 u. leesdienst. LEIDERDORP: Ned. Herv. Kerk, 10 u ds Punselie, Leiden; 6.30 u. ds Honnef; Geref. Kerk, 10 en 6.30 u. ds. Groenen- berg, Nederhorst den Berg. LISSE: Ned. Herv. Kerk, 10 u: ds. Hadders (voorber. H.A.); 5 u. ds. Alma; Geref. Kerk, 10 en 5 u. dr. Ruys Jr.; hedenavond 8 u. ds van der Zee, Nieuw- Vennep; straatprediking op de hoek Wa genstraat-Kanaalstraat; Chr. Geref. Kerk 10 u. leesdienst; 3.30 u. ds Visser, Sassen heim; Geref. Gemeente, 10 en 4 u. dhr de Wit, Rotterdam; Oud Geref. Gem., 9.30 en 3 u. leesdienst; Geref. Kerk, art. 31, 9.30 en 4.30 u. ds Verleur. NOORDWIJKERHOUT: Ned. Herv. Kerk, 10 u. ds Spaling. NOORDWIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, 10 u. ds. Cupedo; 5 u. ds. Siddré; Geref. Kerk, 10 en 5 u. ds. Bouma. NOORDWIJK-BINNEN. Ned. Herv. Kerk, 10 u. ds Baas, Valkenburg; Geref. Kerk, 10 en 5 u. ds. van Meyenfeldt. OEGSTGEEST: Ned. Herv. Kerk, Groene Kerk, 10.15 u. ds. Callenbach; Pauluskerk, 10 u. ds. Bogers; 5 u. drs. Brummelkamp; Hoge Mors (school) 10.30 u. dr. Riemens; Geref. Kerk, 10 en 5 u. ds. Eringa (voorber. H.A.); Mors- Rijndijk, 9 u., ds. Arntzen; 5 u. ds. v. Duinen, Wassenaar. SASSENHEIM: Geref. Kerk, 9.30 u. ds. Hoekstra; 5 u. ds. Kuiper. Ned. Herv. Kerk, 10 en 5 u- ds. Krij- kamp; Chr. Geref. Kerk, 10 en 5 u. ds. Visser; Ned. Prot. Bond, ds. Bloem- hoff, Heilo. VALKENBURG: Ned. Herv. Kerk, 10 u. dr. v. Wijngaarden; 6 u. ds. Baas; Geref. Kerk, 10.30 en 5 u. ds. Wiersinga. VOORHOUT: Ned. Herv. Kerk, 10 u., ds Beker. VOORSCHOTEN: Ned. Herv. Kerk, Dorp. 10.15 u. ds. Drost, Den Haag; 7 u. ds. Willekes, Rijswijk; Rijndijk, 10 u. ds. Fortgens; Geref. Kerk 10 en 5 u. ds. Houtzagers; Geref. Kerk, art. 31, 10 en 5 u. ds. v. d. Jagt; Vrijz. Herv., 7 u. ds. Pijpers, Voorburg. WARMOND: Ned. Herv. Kerk, 10 en 5 u., ds Zandee. WOUBRUGGE: Ned Herv. Kerk, 9.30 en 6.30 u. ds. Hugenholtz; Geref. Kerk, 9.30 en 6.30 u. ds. v. d._Meulen. ZOETERWOUDE: Ned. Herv. Kerk, 10 u. ds. Kelder. Ik ivil er maur nice zeggen... „Een omgekeerd. Nederlanddit zei je toch tegen mij? Je bedoelde kennelijk niet, dat nu eensklaps Groningen in Bra bant lag en Maastricht in de Noord-Oost polder, neeje meende heel iets anders. Je gaf daarmee uiting aan, op z'n zachtst uitgedrukt, zeer gemengde gevoelens t.o.v. de toestanden in ons dierbaar plekje grojid. Je zei me onder een stortvloed van woorden, terwijl je voorbeelden bij tien tallen onder mijn aandacht bracht, dat mensendie in de oorlog dik hebben ver diend er thans beter aan toe zijndan zij die vast in hun schoenen bleven staan en het ongeluk hadden, dat hun huis door oorlogsgeweld of anderszins werd ver nield. Je noemde een pro-Duits zaken man, die na enige tijd g&fnterneerd te zijn geweest, thans niet alleen zijn zaak, inventaris en auto weer terug heeft, maar bovendien door zijn oude relaties" beter wordt bevoorraad dan al zijn i}goede" collega's. Je merkte op, dat jonge dwazen, die in de bezetting hun plicht niet kenden, en door een tribunaal het dienen bij ons leger werd ontzegd, thans rustig op hun kantoorkrukje blijven zitten en met een lachje van leedvermaak de nu oud- illegale dapperen van gelijke leeftijd in een battle-dress naar Indië zien vertrek ken. Zij vervullen daar hun moeilijke taak, steeds met het grote vraagteken in hun gedachten: Wanneer ik terugkom, hoe zal het dan zijn, is er nog een toe komst voor mij? De N.S.B.-„heertjes" en Jeugdstormheethoofden hebben dan wel licht enige promoties achter de rug en die zullen zich niet meer op zij laten zetten door zo'n, door hen geminachte, patriot. Verder bewees je je bewering van een omgekeerd Nederlandmet het beleid in de interneringskampen, waar gedeti neerden stukken vlees van 10 pondaard appelen met vet en een teil met gekookte gort laten verdwijnen in de vuilnisbak, terwijl zij bovendien getracteerd worden op fruit en van eieren, melk en verdere ingrediënten koekjes en cake bakkenDe „dames" en heren" laten het zich onge twijfeld goed smaken met de zoete ge dachte, dat het magazijn nog lang niet leeg is. Daar liggen de pakjes boter (geen margarine, hoor) eft de eieren bij hon derden. Wel een grpte tegenstelling met een eenvoudig werkman, een gemeente-ambte naar, een kantoorbediende, die het zout in de pap niet of bijna niet verdient, en zich, gezien de hoeveelheden", die de distributie hem toekent, zelfs Zondags geen tien pond vlees voor zijn gezin kan veroorloven. Over eieren maar niet te spreken. Ach, kerelwe leven in een „omge keerd Nederland", geef je ogen en oren de kost, dat is al voldoende. Ja, je zou bijna moeten toegeven,- dat hij gelijk heeft! Dat wil ik maar zeggen. JANTJE VAN LEY DEN. Kunst en Letteren MUZIEKLYCEUM. Het is ndet bepaald een genoegen een gehelen avond naar beginnelingen in het piamo- en vioolspel te moeten luisteren. De meeste leerlingen hebben nu eenmaal niet zoveel aanleg, dat hun eerste pogin gen verwachtingen voor de toekomst kun nen wekken. Uiteraard vormen de leer lingen van het Leids Muzieklyceum hier op geen uitzondering. Toch vielen er wel enkele aardige prestaties te constateren. Ria Hoogeveen speelde, frisch, nhythmjsch en muzikaal Spaanse dansen van Mesz it ow sky. En ook. Lya Verhuist speelde heel aardig een stukje van Bortkievyicz. Wij hadden ons gespitst op een piano- werk van Debussy, doch de leerlinge, die dit had zullen spelen, was onverwachts ziek geworden. Ook een romance voor viool, die door Janrnie Klein zou worden gespeeld, moe9t vervallen. Het meest hebben wij de rhythmische gymnastiek kunnen waarderen. „Vlinder tjes en Bijtjes" door de meisjesgroep van 69 jaar was zeer geslaagd, evenals ..Ge vonden dood vogeltje", uitgebeeld door Elsbeth Goslings Hennie Schouten MARKTBERICHTEN. KATWIJK A.D. RIJN, 27 Juni. Tuin bonen 11—15, postelein 7—9, rabarber 6— 7. sla 1 805.80, stoof sla 55, spinssie 8— 9, eerstelingen 11—18, drielingen 11—13, kriel 611, waspeen I 724, aardbeien 8590, aalbessen 5075, alles per 100 kg; boskroten 3.70—5.60, bospeen 315.60, peterselie 1.20—1.20, radijs 44.40, selderij 12.10, bosuien 28.60. alles per 100 bos; bloemkool IA 1616, id. I 1515, id II 67, per 100 stuks. VISSERIJBERICHTEN. KATWIJK AAN ZEE, 27 Juni. Aan gevoerd met de KW 43 van de combinatie Parlevliet 710 kantjes maatjesharing, waaronder 90 kantjes steurharing; met de KW 79 van de groep Sitoh 540 kantjes maatjesharing, waaronder 60 kantjes steurharing; met de KW 2 van de groep A den DuLk 402 kantjes maatjesharing. De prijzen waren als volgt: groene ha ring f 4044, pekelharing f 3638.60, steurharing f 2734. Er werden enkele partijen opgehouden. KOUDEKERK. Maandagavond 8 u. zal de gemeente raad bijeenkomen. Uitreiking van bonkaarten zal Dins dag plaats hebben op de bekende «it- tamgsure®.

Nieuwe Leidsche Courant | 1947 | | pagina 7