Nunspeet won Toekomstwisselbeker van VZC A.R.C. deelde de punten met S.S.K.K. (3-3) NIEUWE LEIDSCHE COURANT DINSDAG, 27 MEI 1947 ©p het Jeugdvoetbaltournooi te Katwijk aan Zee De terreinen van de Voetbalver. „Kat wijk" hebben Tweede Pinksterdag in het teken van de jeugd gestaan. Niet minder dan 39 elftallen uit het gehele land heb ben elkaar de verschillende prijzen van het Jeugdvoetbaltournooi van de Zater dagmiddagclubs betwist, en zoals de heer Baardolf, secr. van de V.Z.C., het zeide, was het inderdaad. Er heerste een geest van vriendschap en sportiviteit en waar men ook de strij dende teams aanschouwde, overal was er grote eenheid en kameraadschap te be speuren. Het sprekendste voorbeeld was hiervan wel het volgende. Twee elftallen stonden tegenover elkaar, die in lichaams kracht en grootte reeds zodanig verschil den, dat de uitslag van tevoren vast stond, doch de kleine voetballers gingen met groot enthousiasme de strijd aanbin den en gingen eigenlijk zegevierend on der. Het was een goede dag, waaraan het weer medewerkte, terwijl de organisatie klopte als een bus, en waarvoor dan ook „Katwijk" alle hulde toekomt. Jammer was het, dat een ongeluk in de late mid dag even een domper zette op dit jeugd feest, toen een speler door een schop van een tegenstander een enkel brak en naar een ziekenhuis moest worden vervoerd. Veel lof komt ook toe aan de E.H.B.O., die de gehele dag aanwezig was en bij dit ongeval direct kon ingrijpen om erger te voorkomen. „Zonder goed junioren-voetbal is geen goed senioren-voetbal mogelijk" en deze dag heeft bewezen, dat indien deze stel ling ee.. grond van waarheid bevat, er voor de Zaterdagmiddagvoetbal goede jonge krachten gereed staan. Aan het einde van het tournooi heeft de heer Baardolf aan de winnaar van groep A I de Toekomstbeker, een prach tige wisselbeker, beschikbaar gesteld door de V.Z.C., aan „Nunspeet" uitgereikt, ter wijl de heer D. Goedhart, voorzitter van „Katwijk", de eerste en tweede prijzen aan elke groep heeft overhandigd. Boven dien ontving het sterkste team in groep B I een wisselbeker van „Katwijk". Win naar hiervan was „Zwaluwen". De prijswinnaars waren: Groep AI: 1. Nunspeet; 2. Noordwijk. Groep A II: 1- IJsselmeervogels; 2. Unicum. Groep B I: 1. Zwaluwen; 2. Katwijk. Groep B II: 1. Excelsior; 2. Zwaluwen. Groep B III: 1- Katwijk; 2. Noordwijk. ~7 De volledige uitslagen van de verschil lende wedstrijden luidden: Katwijk (b)Katwijk (c) 10; ARC Ds W. Oost nam afscheid te Katwijk a/d Rijn Wegens vertrek naar de Ned. Herv. Gem. te Wemeldinge Zondagmiddag heeft ds W. Oost af scheid genomen van de Ned. Herv. Ge meente te Katwijk a/d Rijn, wegens ver trek naar Wemelddngje. Hij had tot tekst gekozen Joh. 14 16-18 en in zijn inleidend woord zeide de schei dende predikant, dat hij deze laatste prediking van het Woord des Heren voel de als een grote verantwoordelijkheid. Jezus heeft ge zegd, dat er na Zijin heengaan een tijd zou ko men, waarin al leen de herinne ring aan de toe. stand zou be staan, doch er is echter een scho ne belofte in Je zus' Woord: Ik zal U geen we zen laten. Jezus dacht zelf aan Pink steren, dan komt er een an dere Trooster en dit zegt de Hei- Ds w- °,°ST land ook tot ons, tot allen, die in Zijn Woord geloven. Er zijn er echter ve len, die alleen maar een papieren Chris tus bezitten. Hij leeft niet in hun hart. Wij hebben de Geest der Waarheid no dig om Christus tot werkelijkheid in ons leven te doen worden. Vervolgens bepaalde ds Oost zijn ge hoor bij de vraag: Wat is waarheid. Op Golgotha zien wij de Waarheid, doch wij zien daar de mens in zijn vijand schap en haat. De Geest der Waarheid is het, die ons de ogen opent voor de ont zettende schuld, doch tevens voor de ver geving in Christus Jezus. Na de prediking sprak ds G. Krijkamp, Sassenheim, namens de ring Noordwijk woorden van dank en afscheid, hetgeen ouderling P. Haasnoot deed namens ker- keraad en gemeente. Voorts voerden het woord ds H. de Valk, Geref. pred., die een meer persoonlijk woord sprak en ds A. I. Baas van Valkenburg, als consu lent, op wiens verzojek de vertrekkende dienaar des Woords werd toegezongen Ps 121 vers 4. Ds Oost sprak nog een persoonlijk woord, terwijl hij voor de predioatie reeds B. en W. en de kerkelijke ooileges had toegesproken. Vrijdagavond vond in intiemere kring een afscheid plaats van de gemeente, waarbij ds Oost een overzicht gaf van zijn 3%-jarig verblijf in de gemeente en oud. P. Haasnoot als blijk van waardering een schilderij heeft aangeboden van het Ned. Herv. kerkgebouw. Velen namen persoonlijk afsohèid van ds en mevr. Oost. Noordwijk 12*); UnicumRijnsburgse Boys 2—0; Die HagheUnicum 07; Quick BoysCSVD 10; Die Haghe Noordwijk 02; ExcelsiorPernisUni cum 30; Zwaluwen VSOS 21 Katwijk (a)CSVD 01 Zwaluwen V— Semper Altius 10; NunspeetRijnsb. Boys 3—0; Excelsior P—VVGZ 0—1 CSVDKatwijk (a) 12 Quick Boys Zwaluwen 01; Katwijk (b)Excel sior M 09; IJsselmeervogelsCSVD 3—0; VVGZ—Noordwijk 1—2*); CSVD— Zwaluwen 01*); Semper Altiuswin naar H 10*); winnaar Kwinnaar E 10*); winnaar Cwinnaar C 30; win naar Mwinn. N 06; winn. Jwinn. P 100*); winn. L 6winn. O 10*); winn. ARijnsb. Boys 10; winn. Q winn. R 20; winn. Swinn. B 12 winn. IIJsselmeervogels 12; winn. Z winn. D 10*); winn. Uwinn. X 20; winn. Wwinn. G 12*); winn. AA winn. T 12 winn. DDwinn. BB 02; winn. CCwinn. IPmuiden 01. Door strafschoppen. R.C.L. INoordwijk II 10. R.C.L. I, dat gehandicapt was door niet meespelen van linksbuiten Nijs en links back Zonneveld. wist desniettemin een zwaar bevochten zege te behalen op de Noordwijk-reserves. In de eerste helft waren béide verde digingen goed op dreef, zodat de rust inging met blanke stand. Na de thee echter gooide R.C.L. er een schepje op, want zij moest deze wedstrijd winnen, om als tweede op de ranglijst te eindigen. Het enige doelpunt in deze wedstrijd werd gescoord door de R.C.L.-midden voor na een misverstand tusschen Noord- wijk-back en -keeper. De Noordwijk- doelverdediger, v. d. Wiel, heeft door zijn uitstekend keepen zijn vereniging voor een grotere nederlaag behoed. Over de leiding van den heer A. Maaskant, niets dan lof. T. en D. IIKoudekerk II (32). Het was een wedstrijd met wisselende kansen. T. en D. zowel als Koudekerk gaven goed partij. Ongeveer 10 minuten na de aftrap maakte T. en D. het eerste doel punt. Daarna scoorde Koudekerk tegen, zodat de rust inging met de stand 11. Na de rust scoorde T. en D. nog twee maal. Koudekerk .eenmaal, zodat T. en D. won met 32. De wedstrijd werd in de beste verstand houding gespeeld. De scheidsrechter leidde uitstekend. Quick Boys 6R.C.L. II 25. In een vlot gespeelde wedstrijd is het R.C.L. II mogen gelukken de Katwijkers met 25 te kloppen. Door deze overwin ning zijn de R.C.L.-reserves gelijk geko men in punten-aantal met Lisser Boys m. Onder de goede leiding van scheids rechter J. v. Leeuwen stelden beide elftallen zich* op. Het eerste kwartier was geheel voor R.C.L. II en met 3 goede doelpunten bewees zij daarmee haar meerderheid. Voor de rust scoorde Quick Boys tegen, zodat deze aanbrak met een 31-voorsprong in 't voordeel van R.C.L. II. Na de thee was het merkbaar, dat Quick-Boys het voordeel van de wind had. Geregeld zaten zij op het R.C.L.- doel, maar uit een plotselinge doorbraak scoorde de linksbinnen van R.C.L. (14). In het laatste kwartier wisten beide par tijen nog eenmaal het net te vinden, zodat met een 25-overwinning voor R.C.L. II het einde kwam van deze pret tige wedstrijd. Voetbalfeest voor de jeugd! „Zeg jo, ga Rinus 's een beetje opkik keren." „Wat is er met 'm?" „Hij zit in de kleedkamer te huilen, omdat hij die strafschop heeft gemist." Deze dialoog betreft een der vele kleine drama's die zich ieder jaar bij de sehooilwedstrijden afspelen en die voor de toeschouwer ten minste, de betrokke nen zelf denken er heus wel anders over een interessante afwisseling vormen met de zuivere voetbalvreugde, welke daar door vele jeugdige voetballers wordt beleefd. Het feest is Zaterdagmorgen al heel vroeg begonnen en de „intocht der gladia toren" op het Docos-terrein was op zich zelf al de moeite waard. Een kostelijk ge zicht al die kleine snaken met hun glun dere en kwasi onverschillige gezichten en formidabele voetbalkoffers, de tekenen van hun voetballerschap! 14 elftallen namen aan dit tournooi deel en speelden nu reeds 7 wedstrijden, welke door een aantal scheidsrechters met grote toewijding werden geleid. 't Is trouwens opvallend hoe men zich heeft uitgesloofd voor deze jongens en dit zal voor de toekomst zeker zijn vruchten afwerpen. Slechts één vraag aan de jongens zelf.hebben jelui te veel naar de grotere broers gekeken, want waar kwa men al die scheen-beschermers vandaan! Denk aan de verruwing in de sport en probeert als „toekomstige ster" een goed voorbeeld te geven. Over de wedstrijden zelf kunnen wij heel kort zijn, er werd vaak aardig spel gegeven en speciaal de midvoor var. 60 c.m. was een voortdurend gevaar voor zijn tegenpartijl Alleen een volgende maal minder last met je broekjedan zal het wellicht nog beter gaan, want met een schitterend schot bracht hij zijn club in de volgende ronde. De uitslagen waren: Adspiranten: Pot gieterslaan 1CeciMastraat 1 01; Heren singel 1Rapenburg II 20; Herensingel IIPotgieterslaar. II 01; Rapenburg I HaarL straat 30. Junioren: VGLO I—ULO III 1—2 ULO II—VGLO III 0—10; Zoeterwoude— VGLO II 2—0. Dinsdag 27 Mei wordt dan gespeeld: Ceciliastraat IHerensingel I; Potgieters laan IIRapenburg I; ULO III Zoe terwoude; VGLO IIIZoeterwoude. Het spelen van ULO III staat nog niet vast, aangezien tegen het medespelen van een bepaald iemand protest is aangete kend. Op Zaterdag 31 Mei vinden op het ASC-veld de demifinale en finale plaats. ORANJE GROEN RESULTATEN OP 2e PINKSTERDAG. De kampioensploeg Oranje Groen heeft zijn laatste wedstrijd op 2e Pink sterdag gespeeld tegen SJZ te Zoeter woude en een 31 zege behaald, welke stand met de rust al bereikt was. De Oranjehemden lieten weer een prachtig staaltje van samenspel en open spel zien en 't was jammer dat de regen na de rust de spelers weinig controle op de bal gaf doordat het veld door grote plassen werd ontsierd. De reserves van Oranje-Groen boek ten thuis een zelfde 31 zege op Fore- holte met wat meer geluk had deze stand zeker verdubbeld moeten zijn, want de O.G. voorhoede heeft steeds op de Foreholte-verdediging gebeukt maar de schoten gingen tegen de paal of dwarslat of overheen, drie maal werd de uitstekend spelende Foreholte-doelver- dediger gepasseerd. De O.G. jun. B. kwamen met een 22 gelijk spel van het Pomonaterrein terug. De jn. hadden tegen Lugdunum B geen overwinning kunnen boeken zo dat op 2e Pinksterdag van de zes, vijf punten bij O.G. binnen kwam. TELEURSTELLEND SLOT VOOR DE ALPHENAARS Deze eerste promotiewedstrijd is voor de A.R.C.-ers niet op de gewenste wijze ver lopen. Men had de overwinning voor het grijpen, maar in het laatste kwartier slaag den de gasten er in een 31 achterstand in een gelijk spel om te zetten. Een van de hoofdoorzaken was wel dat het verschil lende spelers aan het nodige uithoudings vermogen ontbrak toen het er op aan kwam een fel offensief het hoofd te bieden. De gasten hebben tot vorige week regelmatig gespeeld; de vier rustweken van A.R.C. wreekten zich nu. Over het verloop van de wedstrijd het volgende: Nadat de gasten bloemen aan geboden hadden floot scheidsrechter De Haan, die keurig leidde, voor de aftrap. A.R.C. had zon en wind in de rug en was de eerste speelhelft sterk in de meerder heid. Midhalf v. Wilgen opende het spel goed op de vleugels, die zeer actief waren. Schoten van v. Muijen, Kersten en van Heusden zagen we rakelings naast of over gaan. Overigens wist de doelman der gas ten, van wie het voortreffelijke uittrappen opviel, met de ballen wel raad. Sporadisch ging ook S.S.K.K. tot de aan val over. De spelers bleken goed op elkaar ingesteld maar het spel werd te veel in de breedte gehoudén, zodat de A.R.C.-achter- spelers, met Bergshoeff aan het hoofd, de aanvallen wel konden afslaan; Toen ieder dacht dat de eerste helft puntloos zou ver strijken aarzelde bij een aanval der gasten een A.R.C.-speler even en na veel vijven en zessen wist de midvoor der bezoekers de bal in het net te werken. Rust 01. De tweede helft begon sensationeel. Mid voor van Muijen brak na 2 minuten door, maar werd gevloerd in het beruchte ge bied. Van Wilgen benutte de toegestane penalty en de stand was 1—1. 4 Minuten later liet van Muijen wederom zijn hielen zien en doelpuntte fraai en eer de tweede helft een kwartier oud was benutte de zelfde speler een uitstekende voorzet van v. Heusden (31). Al die \tijd kwamen de gasten er bijna niet aan te pas. Toen gebeurde het. ARC zakte fa, dacht gewonnen te hebben. De linksbuiten van S.S.K.K. werd naar zijn mening te weinig in het spel betrokken en verliet het veld. Met tien man gaven de gasten de moed niet op. Ze wisten het spel te verplaatsen. Toen A.R.C. het gevaar zag hadden som mige spelers geen fut meer. 13 Minuten voor het einde kwam wat ieder verwachtte: een verdiend tweede doelpunt, door de midvoor van de gasten gemaakt (32). Zes minuten voor 't einde beging de A.R.C.-doelman de fout een hoge bal te laten stuiten inplaats direct te vangen en tot teleurstelling van geheel A. R.C. verdween de gemakkelijk houdbare bal met veel effect in het net. Nog even werd A.R.C. sterker. Van Heusden miste 2 minuten voor het einde de kans van zijn leven toen hij op een halve meter recht voor het doel staande een gemakkelijke voorzet door de benen liet rollen. De stand bleef 33, waarmede de gasten dubbel in hun schik zullen zijn. Zwemwedstrijden voor bedrijfs verenigingen Om de N.L.C. Wisselbeker. Op Woensdag 18 Juni des avonds te 7 uur zullen in de zweminrichting de Zijl zwemwedstrijden worden georgani- ceerd voor bedrijfsverenigingen. Verleden jaar werden dez;e ontmoetingen een groot succes en waar nu de Zwem- en Polo club „De Zijl" in samenwerking met de Politie-Sportvereniging dit initiatief voortzet, kan het niet anders, of ook deze wedstrijden zullen aan de verwachtingen voldoen! Het programma is als volgt samenge steld: 1. 50 m. schoolslag; 2. 50 m. rugslag; 3. 50 m. vrije slag; 4. 50 m. schoolslag (veteranen); 5. 50 m. reddend zwemmen, waarvan 25 m. met drenkeling; 6. 3 maal 50 m. estafette (1 ploeg per vereniging); 7. Popduiken (ten hoogste 2 deelnemers per vereniging) Er zal gestreden worden om de N.L.C.- wisselbeker (verenigingsprijs)welke vo rig jaar door de S.L.F. werd gewonnen. Naast deze beker zullen nog vele per soonlijke prijzen aanwezig zijn. LEIDERDORP i..^et ingang van 1 Juli a.s. is aan de gemeente-architect Ch. de Jong eervol ontslag verleend, in verband met zijn be noeming tot adj. directeur der gemeente bedrijven te Nieuw er-Amstel. D.E.S.-seriewedstrijden te Delft Pernix A en B-junioren winnen le en 2e prijs Gisteren werden onder warme weers omstandigheden de D.E.S.-seriewedstrij- den verspeeld. Gelukkig brachten enkele buitjes enige verfrissing, maar toch werd vooral in de le klas vrij lauw gespeeld. In de eerste klas deed de Pernix I/II combinatie het niet slecht en eindigde op de tweede plaats, maar bleef ongeslagen. Excelsior I werd eerste prijswinnaar met 7 punten uit 4 wedstrijden. De tweede prijs nam Pernix mee naar Leiden met 6 punten. Pernix III moest in enkele 2e klassers haar meerdere erkennen en haalde 4 punten uit 5 wedstrijden. De eerste prijs had hier Excelsior II. Tweede prijs D.E.S. II, die haar prijs .afstond aan de best geplaatste 3e klasser. Na loting met Per nix III werd D.K.V. I de gelukkige. In de derde klasse deed Pernix IV het bijzonder goed. Met 3 overwinningen en een gelijk spel werd het de eerste prijs winnaar voor Excelsior III, dat de tweede prijs won. Vijf junioren-twaalftallen bestreden el kaar in 1 afdeling. Het typische was, dat de laatste wedstrijd Pernix APernix B hier de beslissing moest brengen. Pernix A won met 10 en bleef hierdoor 1 punt boven Pernix B. Een. dubbel Leids succes met Pernix A en Pernix B als eerste en tweede prijswinnaar. ALPHEN A/D RIJN Hedenavond vfordt in de Kerkzaal van de Martha-Stichting een bijeenkomst gehouden, waarin de patiënten van de arts J. Munting, die te Den Haag van een welverdiende rust gaat genieten, van hun dokter afscheid zullen nemen. Morgen hoopt de heer G. Vermaas, wonende 's Molenaarsbuurt, de dag te herdenken, dat hij vóór 50 jaar in dienst trad bij de lederwarenfabriek van de fa. v. d. Kloot Meijburg. KATWIJK De verplichte bespuiting der aardap pelen ter bestrijding van de coloradokever is vastgesteld op 212 Juni a.s. De collecte t.b.v. de Stichting 1940— '45 bracht in Katwijk f 5300.op; in Kat wijk a/d. Rijn was de opbrengst f 600. Verkrijgbaar zijn schoenenbonnen voor kinderen geboren in Mei van de ja ren 19321945 en in Juli 1946. Deze kun nen worden afgehaald Woensdag en Don derdag a.s. van 8.3011.45 u. Extra voedingskaarten voor jonge moeders kunnen worden afgehaald op Woensdag en Donderdag a.s. van 8.30— 11.45 u. Extra voedingskaarten voor jonge moeders kunnen worden afgehaald op Woentdag 28 Mei voor de letters I. t/m. P. en ©p Donderdag 29 Mei voor de letters R t/m. Z. van 8.3011.45 u. MARKTBERICHTEN. KATWIJK a/d RIJN, 23 Mei. Groente veiling. Spinazie f10f 16; slauien f3.80 f4.30; prei I f 11—f21; idem II f2f 10; rabarber f4f6; postelein f57f61; wit lof I f23—f36; idem II f 15—f 31; kroten II f3; alles per 100 kg. Bloemkool I f 1.30; id. II f68. alles per 100 stuks; kervel f2 f3.10, radijs f2f6.10 per 100 bos. DE HARINGAANVOER. IJMUIDEN, 24 Mei. Binnengelopen zijn: KW 83 157 kantjes eigen vangst en medegenomen van KW 144 143 k., van KW 38 121 k.; KW 130 23 k. eigen vangst en van KW 43 58 k., van KW 97 69 k., van KW 37 34 k., van KW 173 29 k., van KW 42 36 k., van KW 50 6 k., van KW 137 56 k.; KW 56 143 k. eigen vangst en van KW 73 182 k., KW 68 85 k., van KW 124 74 k.; stoomtreiler IJM 89 12 kantjes. VISSERIJBERICHTEN. IJMUIDEN, 24 Mei. Binnengelopen 4 stoomtreilers, f27.500; Zw. kotter G.G. 386 f7767; GG 356 fö990; motorloggers KW 16 f1235, 91 f2384, 108 f2045, 65 f7124, 59 f3542 kustvissers: KW 210 f1940, 92 f2080, 21 f2150, 109 f750; PU 33 f1420; IJM 343 590, 230 f2455, 221 f1825, 81 f3345, 210 f4800, 271 f1900, 241 f790; de aanvoer be droeg: 250 kisten tarbot en tong 700 kisten schol, 100 k. schar, 300 k. grote en kleine schelvis, 1300 k. kabeljauw en grol, 300 k. makreel, 150 k. haring, 100 k. wijting, 200 k. poontjes en 75 k. diverse soorten. Prijzen per 50 kg: grote schol 30; klein middelschol 29—24; schol III 13—10,50; schar I 24; II 12; bot 94,90; kabeljauw I 1918, II 1512; per kg: tarbot I 1,44 1,28, grote tong I 1,58148 .grootmiddeltong 154—1,44; tong I 1,24; H 84—72; III 53—42.

Nieuwe Leidsche Courant | 1947 | | pagina 5