kantoor bediende Ook R.C.L I moest 1 punt in Noordwijk laten Voor de 2e maal won Q. Boys van Rijnsb. Boys fllnken Agent iemand geplaatst worden laboratorium werkzaamheden Alle Pensionhouders Algemeene Vergadering ERVAREN COUPEUSE NIEUWE LEIDSCHE COURAN1 Sport en Wedstrijden CAPELLE KAMPIOEN 4e KL. B K.N.V.B. Dat J.A.C. nu nog de laatste plaats in de 3e kl. K.N V.B. zal ontloopen, is na de nederlaag van Zaterdag niet goed meer mogelijk. Met 14 verloor J.A.C. van C.S.V.D. Excelsior P. versloeg Zwa luwen P. (21), terwijl Oranje-Wit V. V.G.Z. een zware nederlaag toebracht (0—7). In de 4e kl. deelden Ornas en P.T.T. de punten (33). Voor A.R.C. is nog van belang, dat een van haar tegenstan ders Capelle zal zijn, welke club Zater dag in de 4e kl. B. kampioen werd. Sem per Altius, een club hier in de omstreken goed bekend, had na een slecht begin een uitstekende eindspurt (zooals Noord- wijk in 4A). maar kwam eenige punten tekort. De (voorloopige?) hekkensluiter in de lste kl. L.V.B., Noordwijk 2, maakt het de leiders wel bijzonder lastig. Kon ver leden week Leiden I amper een gelijk spel bevechten, Zaterdag moest ook R. C.L. I een punt in Noordwijk laten. Een uitslag, die den strijd om het kampioen schap nog in hevigheid doet toenemen. De wedstrijd van den dag wordt Zater dag a.s. R.C.L. ILeiden I! Quick B. 2 behaalde een fortuinlijke overwinning op A.R C. 2 (1—3). Hoe de voetbal Zaterdag rolde 3e kl. K.N.V.B.: J.A.C.—C.S.V,D, 1—4; Quick BoysRijnsb Boys 31; Excelsior P.Zwaluwen V 21: V.V.G.Z.Oranje Wit 0—7. 4e kl. (A) K.N.V.B.: Ornas—P.T.T. 3—0. 4e kl. (B) K.N.V.B.: V.V.O.R—Semper Altus 12; Excelsior H.'s-Grav. S V. 10; SunlightR.V.A. 15; Capelle Unicum 32 (Capelle kampioen). lste kl. L.VB: A.R.C. 2Quick Boys 2 1—3; Noordwijk 2—R.C.L. 1, 2—2. 2e kl. A: Woubrugge 1G.W-S. 1. 21; Quick B. 3Lisser B. 2, 11. 2e kl. B: Noordwijk 3—S.V.O.W. 1, 2—3; C-N.V. 2—Leiden 2. 0—2: Valken B. 1— M.S.CV 1, 3—3. 3e kl. A: Quick B. 5G.Z.P., G.Z.P. n.o.; Leiden 3Katwijk 4. 71. 3e kl. B: T. en D. 2Lisser B. 3, 00; S.V.O.W. 2Quick Buys 6, 81. 3e kl. Ter Leede IIAlphia 32. 4e kl.: R.C.L. 3Valken B. 3, n. gesp. M.S.V. 2—Ter Leede 3, 1—7. Jun A: R.C L.Quick B. (a) 05; Rijnsb. B—C.N.V. 0—0: Katwijk—A.R.C. 13. Adsp- A: Quick B. (a) A.S.C. 60; L.F.C.Katwijk 01; NoordwijkRoo denburg (b) 40; U.V.S. (a)Quick B. (b) 50; Roodenburg (a)Lugdunum (a) 3—0. Adsp. B: VT.L.—U.VB. (b) 0—1; U.V.S. (c)Roodenburg (c) 03; Lugdu num (b)Quick Boys (c) 12 AdsP. C: D.O.C.O.S.—S.J.C. (a) 2—0. A.R.C. 2—QUICK BOYS 2 1—3. Het was een aardige wedstrijd, die door de Katwijkers onverdiend is ge wonnen. Reeds direct na den aanvang nam A. R.C. de leiding door een uitstekend doel punt van Van Egmond (10). Het spel ging hierna vrijwel gelijk op. Quick Boys slaagde erin na 20 min. den stand gelijk te maken (1—1) en een scheidsrechterlijke fout was oorzaak, dat de rust met een 12 voorsprong voor Quick Boys inging. De bal was in de eerste plaats de outlijn gepasseerd en ook was de eerste speelhelft al 3 min. overschreden. In de tweede helft was het al A.R.C. wat de klok sloeg. De Quick Boys-ach terhoede verdedigde zich echter tot het uiterste en het weinigje geluk, dat altijd onmisbaar is voor succes, ontbrak aan A.R.C.-zijde. j. Een half uur voor het einde kwam een tweede blunder van den scheidsrechter A.R.C. op een doelpunt te staan (13). een duidelijk buitenspeldoelpunt. In de score kwam verder geen wijziging meer. A.R.C. had minstens een gelijk spel ver- diend. Lisser Boys 2 heeft zich in 2A tegen Quick Boys 3 schrap gezet en behaalde een verdienstelijk gelijkspel (1—1). De groote ontmoeting in 2B, n.l. die tusschen Noordwijk 3 en S.V.O.W. 1, leverde een 23 overwinning voor de club uit Oude-Wetering op, die er nu uitstekend voor staat. T. EN D. II—LISSER BOYS m (0—0). In dezen wedstrijd had T. en D. H de meeste kansen. Een half uur lang wer den de Boys volkomen ingesloten. Door het snelle samenspel van de voorhoede werd de verdediging van de Boys in de war gebracht. Schot op schot werd ge lost, maar steeds had de keeper den bal- Een keihard schot langs den paal werd tot corner gestompt. Na de rust ongeveer hetzelfde beeld. De Boys hadden nu on geveer een kwartier een klein over wicht. Zaterdagmiddag snorden weer de motoren over „Duinrell" en de duizenden toeschouwers konden genieten van een sportleven strijd tusschen de cracks, 80 K.M. in de bocht! SPELPEIL VAN DE RIJNSBUR GERS IS GESTEGEN Is een wedstrijd tusschen Quick Boys en Rijnsb. Boys denkbaar zonder veel supporters uit Katwijk en Rijnsburg, die oan beurten „hun jongens" om het luidst aanmoedigen en het spel van commentaar voorzien? Neen. Ook al is die wedstrijd van minder belang, zooals Zaterdag het geval was. De strijd was niettegenstaande de be trekkelijke onbelangrijkheid prettig om te zien. Bovendien was het verheugend, om waar te nemen, hoe zeer het spel der Rijnsburgsche Boys er op vooruit gaat. We gelooven stellig, dat als de Boys i.p.v. verdedigend meer aanvallend gaan spelen, successen niet zullen uitblijven. De Quick Boys-aanval was er Zaterdag leelijk uit. De opgezette aanvallen wer den slordig afgewerkt. De R.B.-aohter- hoede bleef onnoodig ver achter. Over het 9pelverloop het volgende. Het eerste kwartier ging de strijd gelijk op, beide voorhoeden togen om beurten ten aanval. Nadat de thuisclub door M. Ver does de leiding had genomen (10) zij het op minder fraaie wijze kwam zij C.N.V. 2—LEIDEN 2 0—2. C.N.V. won de toss en koos het voor deel van den wind. Dadelijk werd er stevig aangepakt en er ontspon zich een snel, aantrekkelijk spel. Leiden speelde technisch beter, doch C.N.V. gaf een enthousiast spelletje weg, zoodat van geen overwicht van Leiden gesproken kon worden. Voor beide doelen ontstonden gevaar lijke momenten, maar de beide keepers kweten zich goed van hun taak. De rust kwam dan ook met een bril. Het spelpeil stond na de hervatting op een lager peil. Na 10 min. nam Leiden de leiding (01) en even later werd een door de bezoekers genomen strafschop door de lat gekeerd. De C.N.V.ers lanceerden ook aanval op aanval, doch hun voorhoede had gebrek aan schutters. Leiden had na een half uur voor de tweede maal succes (02) en wat C.N.V. ook verder deed, in den stand kwam geen verandering meer. er beter in. Toch kwam de rust met onge- wijzigden stand. Na de hervatting hadden de bezoekers zeker een kwartier een overwicht in het veld. De verdediging van Quick Boys bleef haar terrein echter behejerschen, maar toch bleven enkele kansen van de Rijnsbungers onbenut. Langzamerhand nam Quick Boys het initiatief weer over. Spil J. de Best werk te een keurigen voorzet uitstekend af (20) terwijl een handsgeval in het Rijnsb.-Boys-gebied een strafschop voor de thuisclub opleverde, waaruit de derde goal tot stand kwam (30). Reeds liep de scheidsrechter zijn horloge te raad ple. gen, om het einde aan te kondigen, toen de Rijnsburgers een mooien aanval op bouwden en het was rechtsbuiten v. d. Ven, die een zeer verdiend tegenpunt maakte (31). Noordwijk IIRCL I 2—2 Ondanks het feit, dat zij drie kwart van den wedstrijd in de meerderheid is ge weest is het RCL I niet mogen gelukken dezen wedstrijd te winnen, hetgeen vooral te wijlen is aan het falen van de voorhoede. Vooral voor de rust werden de kansen hopeloos verknoeid en de 10 voorsprong met de rust was dan ook geenszins verdiend voor Noordwijk II. Na de rust was het weer RCL, dat ge durig het Noord/wijk-doel belaagde, tot dat zij eindelijk succes had door haar linksbinimen Nijs, die met een uitsteken- kendjen kopbal uit een goed genomen corner van H. v. Alphen doelpuntte. De linksback, Zonneveld, die de voorhoede ging versterken, had 10 min. voor het einde succes, toen hij RCL met een gloei- enden kogel de leiding gaf. Wie had ge hoopt, dat de Leiderdorpers d,e overwin- ing in hun zak hadden, de Noord wij kers dachten er anders over. Aanval op aan val volgde, totdat de mid voor met een mooi doelpunt den stand op 22 bracht Toen moest de achterhoede van RCL alle zeilen bijzetten om d>en stand gelijk te houden, hetgeen hun slechts met de grootste moeite gelukte. De Noordiwijkers toonden zich prettige tegenstanders. De leiding was bij den heer W Koolloos in goede handen. MAANDAG, 21 APRIL 19*7 Nationale terreinwedstrijden op „Duinrell" Onder enorme belangstelling van het pu bliek snorden Zate idagmiddag weer de mo toren over het p.achtige landgoed „Duin rell", met als v; ^zelfsprekend sensatie te over! Duizenden hadam zich dij den start en vooral b(j de gevaarlijke punten langs het parcours geschaard om toch vooral maar dit eerste treffen van de diverse kopstuk ken 2op motorgebied niet te missen en eerlijk gezegd hebben zij waar voor hun geld gekregen. Het begon reeds bij de Se nioren in de 125cc klasse. D. Renooy nam reeds dadelijk na den start resoluut den kop en het was een lust dezen rijder de zware hindernissen met gemak te zien ne men. Hij won dan ook onbedreigd, met als goede 2e Fr. Visbach uit Maasland. De uitslag werd hier: (7 ronden 25.9 k.m,): 1. D. Renooy, Soest, (Eysink) 39.56.2; 2. Fr. Visbach, Maasland, (Eysink) 42.54.4; 3. C. Bas, Alkmaar (D.K.W.) 45.49.8; 4. H. W. M. Driessens, Valkenswaard, (C.Z.J 46.48/ 5. M. P. den Haan, Strijen, (D.K.W.) (Bijzondere vermelding verdient hier zeker het rijden van Visbach, die reeds in de vierde ronde een lekken achterband kreeg en toch de race volledig uitreed. Een geweldige prestatie, die hem een extra ap plausje gaf!) Vervolgens wera onze aanaacnt gevraagd voor de 250 c.c.-klasse en hier was het Vierdag, die een prachtige prestatie leverde. Na aanvankelijk als 5e te zijn doorgekomen, stond hij reeds in de 2e ronde aan den kop, moest daarna een feilen strijd leveren tegen H. Steman, maar kon eindelijk in de 6e ronde een minuut voorsprong krijgen, waar door hij zich schitterend als eerste wist te plaatsen. Ook H. Vink kreeg hier een lekken band, bleef op zijn wagen en plaatste zich nog als 5e. J. C. L. van dei Brom aeea nel op zijn nieuwe machine ,,Jawa", een nieuwtje in de motorsport, heel goed en als deze ma chine zal zijn ingereden, hooren wij daar wel meer van. Uitslag: (8 ronden 29.6 K.m.;. i. A. H. M. Vierdag, Amersfoort, (Velocette) 44.46.4; 2. H. Steman Voorburg (Velocette), 46.31.8; 3. H. B. Dammers, Den Haag, l Velocette) 47.14.8; 4. J. Lent, Maassluis, (Eysink); 48.10.8; 5. H. Vink, Maasland, (Velocette). Ruim twintig deelnemers deden de stilte verbreken voor den start in de 350 c.c. over 8 ronden van 29.6 k.m. en het pleit voor de kunde der renners dat reeds bij de eerste scherpe bocht alles een prachtig verloop had. Dit was de race van H. Veer Jr., met als goede tweede J. v. Rijn. Jammer echter was het dat J. Roest hier al dadelijk met pech te kampen kreeg, latei zich schitterend herstelde, maar in de laatste ronde het pechduiveltje opnieuw in zijn baan vond! Ware dit niet gebeurd, de uitslag had hier wel eens anders kunnen zijnl Uitslag 350 c.c. (8 ronden 29.6 k.m.); 1 H. Veer Jr., Borculo (Triumph) 41.57.8; 2. J. van Rijn, Den Haag, (Triumph) 44.05.4; 3. A. H. Elbersen, Soesterberg, (Matchless) 45.35.8; 4. J. C. v. Heukelom, Hilversum, (Matchless) 45.45; 5 J. van Doren, Rotter dam (Matchless) Het vierde nummer van dezen middag brachl de 500 c.c. klassers aan den start, met als bijzondere vermelding het fraaa rijden van J. Bovee en D. Renooy. Jammer was het echter, dat door het publiek (wanneer zullen de toeschouwers dit eens afleeren en 't leven van den renner niet in gevaar brengen) Renooy kjyam te vallen, hij daardoor werd uitgeschakeld en deze prachtige en felle strijd in de 5e ronde een ontijdig einde nam. De uitslag werd hier: 1. J. Bovee, Amers foort, (Triumph), 40.27 2. H. H. G. v. Don kelaar, Den Dolder (Triumph); 43.58; 3. A. H. M. Vierdag Amersfoort (Triumph) 44.23.6; 4. A. G. Smit, Haarlem. Vermelden wij tot slot den Veieianenstrijd (4 ronden 11.6 k.m.): 1. C. den Haan, Strijen, (Velocette) 19.15; 2. J. H. Sybrandy, Den Haag, (Triumph) 19.44; 3. J. v. d. Berg, (Velocette) 21.54.4; 4. P. Oosterbaan, Den Haag (Velocette). Broederlijk werden hier de bloemen ge deeld en gezamenlijk kwam men op de ge voelige plaat! De zijspanklasse voldeed niet aan de ver wachtingen, aangezien vele deelnemers door pech werden uitgeschakeld. Zuur reed zeer constant en won verdiend. (8 ronden 23.2 km): 1. H. Zuur, Voor burg (600 c.c. B.M.W.) 42.52,8; 2. A. A. Ber- tina, Den Haag, 1200 c.c. HD) 44.21.8; 3. A. B. Hommel, Rotterdam (1200 c.c. H.D.), 45.46.6 Een bijzonder woord voor de keurige regeling, de meer dan keurige uiteenzetting van speaker Hengelmolen, en de bijzondere mededeeling van den heer J. H. Sybrandy, dat voor de eerstvolgende terreinrit een ge luidsinstallatie over het geheele terrein, den aanwezigen een uitgebreid verslag zal geven van alle ritten! Gevraagd in groot Automobielbedrijf EEN ERVAREN MNL. OF VRL. Brieven met uitvoerige inlichtingen aan het Bureau van dit blad onder No 6016. Gevraagd te Zoeterwoude een voor de bezorging van de Nieuwe Leidsche Crt. Aanmelding: HOOGEWOERD 103 LEIDEN Bij de N.V. Vereenigde Touwfabrieken te Leiderdorp kan voor grondstoffencontróle en algemeen research-werl^ op chemisch gebied. Sollicitanten zullen psycho-technisch ge test worden. Alleen schriftelijke sollicitaties worden ingewacht bij de personeelsafdeling (geen origineele diploma's of getuig schriften bijvoegen). en KAMERVERHUURDERS in Leiden en Omstreken worden opgeroepen tot de welke woirdt gehouden op Donderdag 24 April a.s. te 7.30 uur in Gafé_Restaurant ,.DE DOELEN" Rapeniburg 8. Onze bedrijfsbelangen staan op het spel. Diverse sprekers zullen dien avond het woord voeren. 5COMT ALLEN i Bestuur Leidsche Ver. van Pensionhouders- en Kamerverhuurders. Afdeelirbg Leiden. Secr.: Witte Singel 80 Telefoon 24592 In het Chr. Sanatorium voor Zenuwzieken te Zeist kunnen geplaatst worden Leerling-Verpleegsters en -Verplegers boven 18 jaar, ter opleiding Staatsdiploma Ziekenverpleging B. Nieuwe salarisregeling. Sollicitaties aan den Geneesheer-Directeur. Met kleeding helpt het Sanatorium. LINGERIEFABRIEK in Den Haag zoekt voor direct Zaterdags vrij. Schriftelijke sollicitaties met verlangd salaris onder No 39510 aan Advertentie-Bureau ,.DIE HAGHE", Plein 11, Den Haag.

Nieuwe Leidsche Courant | 1947 | | pagina 7