CSVD en Noordwijk winnen met flinke cijfers VERWEY-THIJSSEN Verdiende zege van Noordwijk op Ter Leede NIEUWE LEEDSCHE COURANT 5 MAANDAG 20 JANUARI IMS Sport en Wedstrijden Nederlagen van Rijnsb. Boys en Ter Leede Zoo heeft Zaterdag de voetbal, tot vreugde van de spelers en supporters, weer gerold. Dat alle velden in prima conditie waren, durven we niet te zeg gen, maar in ieder geval was het weer uitstekend en voor een zwarte plek op zijn broekje is een doorkneed voetballer niet bevreesd. Te constateeren valt een ware doel- puntenhonger, wat na een lange rust periode niet bevreemdend is. Jammer was het, dat de A.R.C.-spelers reeds in het veld waren, toen het bericht binnen kwam, dat C.N.V. niet kon komen. Zat er een fout in de organisatie? De Rijnsburgsche Boys hebben het er in Dordrecht niet best afgebracht. "Wel vormden ze de sterkste ploeg, maar kon den dit niet in doelpunten uitdrukken, en daar komt het nu juist op aan. Overi gens kon Oranje-Wit de puntjes best ge bruiken. J.A.C., dat zelf niet kon spelen, daar het Excelsior-terrein werd afge keurd, komt nu leelijk in de verdruk king. C.S.V.D. wist zoo waar met 52 van het erg wisselvallig spelend elftal van Zwaluwen uit Vlaardingen te win nen en daardoor haar achterstand op Quick Boys tot 6 punten terug te bren gen. De Katwijkers zullen nu nog even geduld moeten hebben met het hijsohen van de kampioensvlag. In 4A heeft Noordwijk op ondubbel zinnige wijze revanche genomen op een onvolledig Ter Leede-elftal. Het werd liefst 71 en toch was de Ter Leede- doelman uit het goede hout gesneden en was hij het, die zijn club voor een groote nederlaag heeft behoed. Noordwijk is nu, wat punten betreft, gelijk gekomen met A.R.C., doch heeft een wedstrijd meer gespeeld. Het ziet er nu naar uit, dat het herstel van Noordwijk iets te laat is ge komen, want dat er veel kans bestaat, dat A.R.C. uit haar resteerende wedstrij den tegen C.N.V., Katwijk en Die Haghe meerdere punten verspeeld, gelooven we niet. We geven echter toe, dat het, wat voetbal betreft, raar kan loopen en vol gen den gang van zaken dus met spanning. De kans van Ter Leede is nu wel heel klein geworden en Katwijk heeft haar kans, door een nederlaag tegen Omas een beste prestatie van deze club ge heel verspeeld. Voor C.N.V., dat niet speelde, was de overwinning van Ornas minder prettig en zij heeft nu alleen nog P.T.T. in haar buurt, dat thuis tegen Die Haghe met 21 verloor. Kool miste de kans om gelijk te maken door een straf schop niet te benutten. En wat deden de clubs in den Leid- schen Voetbalbond? Om met de 1ste klasse te beginnen. Leiden 1 nestelde zich nog wat vaster op de eerste plaats, door Katwijk 2 met leege handen naar huis te sturen. Toch hebben de Katwijkers zich uitstekend geweerd en liepen zij een 41 achter stand bijna in. Het zwakke Noordwijk 2 was in Kat wijk niet opgewassen tegen Quick Boys 2 en kreeg een 60 nederlaag te slikken. De laatste plaats zullen de Noordwij kers wel niet ontloopen. Verrassend was de eerste nederlaag van Koudekerk 1 op eigen grond in dit seizoen. En het waren de reserves van A.R.C., die dit kunststukje uithaalden. De Alphenaren blijven door dit behaalde resultaat nog hun deuntje meefluiten, wat niet meer van Koudekerk gezegd kan worden. Trouwens, we hebben het al meer gezegd, Quick Boys 2 kon ook nog wel eens een duit in het zakje doen. In 2A nestelde Lisser Boys 2 zich door een magere overwinning (32) aan den kop. Maar...? Rijnsb. Boys 3 teekende tegen dezen uitslag protest aan, zoodat het, wat betreft het uiteindelijk resultaat, afwachten is. A.R.C. 3 was te sterk voor de Jongens van de fabriek van Tieleman en Dros en won met 61. Noordwijk 3 verspeelde voor het eerst in deze competitie een puntje en wel tegen Quick Boys 4 (33). Leiden 2 beT Katwijk was totaal uit vorm En verloor van Ornas met 03. De strijd tusschen deze ploegen is op een verdiende overwinning uitgeloopen voor de gasten. Katwijk was er totaal niet in. Heeft de lange rustperiode de Katwijksche spelers te pakken, of kwam het doordat Ornas reeds in de eerste minuut, toen de Katwijk-doelman nog iin de kleedkamer zat, een doelpunt wist te maken? We weten 't niet. In de eerste speelhelft waren de par tijen aardig aan elkaar gewaagd. Van tijd tot tijd kwam Ornas echter gevaar lijk opdringen, maar de verdediging van Katwijk greep steeds goed in. Ornas had in de tweede helft meer overwicht, hoewel het individueele spel der Katwijkers verbeterde. Driemaal wist de thuisclub de Ornas-veste te na deren en evenveel malen kroop deze veste door het opg van de naald. Daar na kwam een doorbraak van Ornas en midvoor Reus scoorde een onhoudbare goal (02). Tegen het einde werd het 03. Katwijk zette alles op alles voor een tegenpunt, echter tevergeefs. Met een 03 nederlaag moest zij genoegen nemen. Noordwijk 2 en 3. Noordwijk 2 verloor den zooveelsten wedstrijd. Quick Boys 2 won met niet minder dan 60. Door enkele wijzigin gen in het veteranen-elftal (Noordwijk 3) verspeelde deze ploeg voor het eerst in deze competitie een punit. Tegen Quick Boys 3 werd gelijk gespeeld (33). WINTERSPORT-STUDENTENPLOEG VERTROKKEN. Gisteren vertrok uit Leiden de stu- dentenploeg, die deelneemt aan ie Win terspelen te Da vos. haalde haar derde overwinning in suc cessie. De jongens van de Martha-Stich- ting te Alphen werden hiervan de dupe en bleven zonder een enkel winstpunt. Dit lot wordt gedeeld door C.N.V. 2, dat op eigen grond met 1—2 tegen Valken Boys 1 verloor. MSV en CNV zullen wel onderling moeten uitmaken, wie de roode lantaarndrager zal zijn. G.Z.P. bleef in 3A puntloos, daar Kat wijk 4 met 13 won. De G.Z.P.-ers zijn niet bijzondpr fortuinlijk in hun eerste competitiejaar. Lisser Boys 3, de koplooper in 3B, deed in Voorhout weer van zich spreken. G.W.S. 2 werd met niet minder dan 112 geklopt. Koudekerk 2 raakte de tweede plaats aan S.V.O.W. 2 kwijt. Ze verloor in Leiderdorp met 62 van R.C.L. 2, dat ook nog gaat meespreken. S.V.O.W. 2 won van het zwakke Rijnsb. Boys 4 met 2—6. In de 4e kl. eindigde de strijd tusschen S.V.O.W. 3 en M.S.V. 2 in een 43 over winning van de thuisclub en hield Val ken Boys 2 haar eer op, door Valken Boys 3 met 52 te kloppen. Bij de juniores speelden Quick B. (b) en G.W.S. gelijk (3—3). A.R.C. 3—T. en D. 1 (6—1). Daar de aangewezen scheidsrechter, de heer Kluik, verstek liet gaan, besloot men. na lang overleg, onder leiding van een Alphensche arbiter te spelen. Voor de rust, toen de menschen van Tieleman en Dros het windvoordeel had den, ging de strijd gelijk op. A. R. C. nam de leiding, maar door een blunder van doelman v. Willigen, die overigens keurig keepte, werd de stand gelijk (1-1) In de tweede helft kwamen de gasten er niet meer aan te pas en met de re gelmaat van de klok voerde A. R. C. de score tot 61 op. Bidvoor Boot wist driemaal het net te vinden. WEET V HET NOG??? EIKEN KACHELBLOKKEN, kachelklaar f 11.80 per 100 kg. KACHELBLOKKEN (beendroog) f 11.50 per 100 kg KACHELBLOKKEN (winddroog) f 8.per 100 kg Ondanks lage prezen gewicht gegarandeerd HET IDEAAL NET IETS VOOR U EXTRA DROOG AANMAAKHOUT in kratten van 10 kg f2.60 Ook leverbaar per mud f4.Levering franco huis. Koop van erkende brandhouthandelaren, ingeschreven bij het Rijksbureau voor Hout, No. 13813/3b Thobeckestraat 42 Tel. 20369 Hooge Rijndijk 162 Bewaar dit adres zorgvuldig, ook U kunt het noodig hebben. Hoe de voetbal Zaterdag rolde 3e kl. KNVB: Excelsior PJAC, afgel.; Oranje-WitRijnsburgsche Boys 21; CSVD—Zwaluwen V 5—2. 4e kl. A KNVB: NoordwijkTer Leede 7—1; PTT—Die Haghe 1—2; ARC—CNV n. gesp.; KatwijkOrnas 0—3. 4e kl. B KNVB; UnicumRVA 35; 's-Gravez. SVSunlight, n. gesp.; BEBVVOR 42; Excelsior M.Capelle, n. gesp.; 4e kl. C: KNVB: SHO—Koz. Boys, afgel.; RSM KNC 06; PelikaanGr. Lindt 15; ZWSH—Zwart-Wit '28 1—4. lste kl. LVB: Koudekerk 1ARC 2 01; Leiden 1Katwijk 2 43; Quick Boys 2Noordwijk 2 60; 2e kl. A: ARC 3T en D 1 61; Lisser Boys 2 Rijnsb. Boys 3 32 (onder protest van Rijnsb. Boys); 2e kl. B: Noordijk 3Quick Boys 4 3—3; In. SV 1—Leiden 2 1—4; CNV 2—Valken B 1 1—2; 3e kl. A: GZP —Katwijk 4 1—3; 3e kl. B: RCL 2—Kou dekerk 2 6—2; Rijnsb. B 4—SVOW 2 2—6; GWS 2—Lisser - Boys 3 1—12. 4e kl.: SVOW 3—MSV 2 4—3; Valken B 2— Valken B. 3 5—2. Jun. A, afd. A: Ter LeedeRijnsb. B. afgel.; Jun. A afd. B: Quick B (to) GWS 3—3. j Een spelmoment uit den voor de 4e klasse K.N.V.B. belangrijken wedstrijd Noordwijk— Ter Leede, die in een 71-overwinning van de thuisclub eindigde. Harteveld (in wit shirt) probeert de Ter Leede-backs te verschalken, terwijl Wels, die de laatste drie doelpunten maakte, belangstellend toeziet. Speelde een klasse beter en won met 71 Een sterk Noordwijk-elftal behaalde op het uitstekend herstelde veld eem overweldigende overwinning op Ter Leede. Er was een flinke belangstelling, daar het in dezen wedstrijd ging om de bezetting van de tweede en derde plaats van de ranglijst. Noordwijk speelde een klasse beter dan Ter Leede, dat met name in de tweede helft totaal werd overspeeld. Daarbij beging de linkshalf van Ter Leede steeds de fout den snellen rechts buiten van Noordwijk, Harteveld, vrij spel te laten, iets waarvan deze speler en zijn clubgenooten handig profiteer den. De Noordwijik-voorhoede speelde uitstekend en jammer was, dat links buiten Kees Tissing al spoedig werd ge blesseerd en op halve kracht verder moest spelen. De middellinie der thuis club, met Dirk Plug als uitblinker vatte haar taak zoowel verdedigend als voe dend goed op, en achter haar stond een veteranen-achterhoede met W. Hoek aan het hoofd, die de Ter Leede-voorhoede weinig kansen bood. Hadden de Noord- wijkers dit elftal reeds aan he. begin der competitie gehad, ze zouden stellig een nog beter resultaat hebben bereikt. Ter Leede miste enkele uitnemende spelers en dit beteekende voor het elf- Leiden IKatwijk n (43). De eerste wedstrijd, na een gedwongen rustperiode, heeft Leiden I gewonnen. Glorieus gewonnen is achter het woord niet. Het was geen kampioenspel, dat wij in de eerste speelhelft te zien kregen. De eerste twee doelpunten waren slordig afgewerkte ballen der Katwijk-achter hoede. Hierna volgde de derde en vierde goal, twee voor Delfos en twee door de Leeuw. Voor de rust kwam nog het eer ste tegenpunt. Een fout in de Leidsche achterhoede en Katwijk nam haar kans waar (41). Na de thee was het een geheel ander spelbeeld. Het spel kwam op veel hooger peil te staan. Leiden had geen geluk. Toen een aanval van Katwijk en de midvoor van Katwijk werkte den bal met zijn hand de touwen in (42). De overigens goed fluitende scheidsrech ter bleef in gebreke en gaf een doelpunt. Daarna scoorde Katwijk nogmaals op fraaie wijze met een ver, hard schot (43). Met dezen stand brak het einde aan van een zeer sportleven wedstrijd. tal een zware handicap. Niettemin heeft het zijn taak zeer naar behooren opge vat en hard gewerkt. Over het verloop van den wedstrijd het volgende: Er was ongeveer 15 min., gespeeld, toen Arie Duindam zijn club de leiding gaf, terwijl dezelfde speler den voorsprong op 20 bracht. Na de rust was Noordwijk er direct weer in. Het duurde echter een kwartier, alvo rens haar fraaie spel met een doelpunt werd beloond. P. Noteboom was de maker (30). Ter Leede wist kort hier na de eer te redden door van korten af stand in te schieten (31). Harteveld maakte er spoedig 41 van en in de laatste minuten sprak ook Wels nog een woordje mee. Op z'n eentje passeerde hij de achterhoede der bezoekers en scoorde kort na elkaar niet minder dan 3 doel punten, daarmede den stand op 71 brengend. Scheidsrechter v. d. Mey leidde subliem. KOUDEKERK 1—A. R. C. 2 (0—1) Nadat deze wedstrijd het vorig jaar einde tot driemaal toe moest worden uit gesteld, werd nu het tweede deel van de competitie er mede geopend. En het vrij talrijke publiek heeft kun nen genieten van een uitermate spannen- den strijd, waarin tenslotte de Alphe naren zegevierden door het eenige doel punt, dat kort voor de rust op fortuin lijke wijze tot stand kwam. Het terrein was slecht bespeelbaar, het spelpeil stond laag. Uitblinkers waren de AJt.C.-doelman v. d. Sluis, die zijn club voor een nederlaag heeft behoed en de jeugdige A. R. C.-spil Harskamp. Bij Koudekerk speelden vooral de beide achterspelers een uitstekende partij. De doelman kreeg niet veel werk; dat hij een gemakkelijk houdbaren bal liet glippen, kostte zijn club een zeer zeker verdiend gelijk spel. Direct na den aftrap werd er een flink tempo ingezet, aan beide zijden bleven de verdedigers echter de baas. Het voor- hoedespel van A. R. C. was zwak. Voor het A.R.C.-doel speelden zich spannende tooneelen af, maar de doelman bracht steeds redding. Plm. 5 min. voor de rust ontstond het reeds gemelde A.R.C.-doel punt. Hoe beide partijen ook na de rust zwoegden, er kwam geen verandering in den stand. Er werd forsch, maar volkomen fair gespeeld, waartoe niet weinig bijdroeg de uitstekende leiding van scheidsrechter v. Leeuwen. Komt er Zaterdagmiddagvoetbal te Voorschoten De zilverfabriek geeft het voorbeeld. Ook in Voorschoten gaat de Zaterdag middagvoetbal langzamerhand ingang vinlen. Waren het eerst alleen de matro zen die zich op dezen tijd ontspanden. Zaterdagmiddag was het het personeel van de Zilverfabriek die op den inge slagen weg verder ging. De elftallen wa ren samengesteld uit de Zilversmidsleer lingen en uit het overig personeel van de zilverfabriek. Het werd een spannende wedstrijd. Een strijd tusschen de enthousiaste, dikwijls onbesuisde jeugd en de meer bezadigde ouderen. Hoewel het spel der leerlingen beter was, wisten ze dit in de eerste helft niet in doelpunten uit te drukken. In de tweede helft ging dit beter en wisten zij twee doelpunten te maken. Ook de ouderen lieten zich niet onbetuigd en maakten den stand gelijk, doch zij kon den dit alleen bereiken door het gebruik maken van twee strafschoppen. Met den stand van 22 kwam het ein de. Laat ons hopen dat ook in Voorscho ten- de Zaterdagmiddagsport meer en meer beoefend zal worden. Ligt hier geen terrein open voor de Chr. jeugdorga nisaties? M. S. V. 1LEIDEN 2 (1—4) Deze wedstrijd was voor de rust zeer boeiend. Leiden 2 had reeds na een kwartier spelen een 02 voorsprong, maar M. S. V. speelde dapper verder. Zij nam het spel geheel in handen en dat zij niet verder dan één tegenpunt kwam door haar linksbuiten, had zijn reden inl het prima verdedigen van den Leidschen doelman. Rust 12. In de tweede helft waren de gasten technisch en tactisch beter en zij druk ten dit in nog 2 doelpunten uit (14). Vlak voor het einde permitteerde de Leiden-midhalf zich nog de weelde eeni strafschop huizenhoog over te schieten. Scheidsrechter Verhoef leidde goed. C.N.V. 2—Valken Boys 1 (1—2). C.N.V. won den toss en verkoos eerst tegen den wind in te spelen. De gasten uit Valkenburg gaven een technisch over wicht te zien en waren steeds in den aanval. De achterhoede van C.N.V., met keeper v. d. Zwart aan het hoofd, gai echter weinig toe en. zoo wisten de Boys voor de rust slechts eenmaal te scoren (0—1). Na de thee wogen de ploegen goed tegen elkaar op. De C.N.V.-voorhoede kon echter maar niet haar draai vinden en eerst 5 min. voor het einde slaagde A. v. d. Tang erin den gelijkmaker ach ter de Valken B.-keeper te deponeereru. Drie minuten voor tijd wisten de Boys echter nog juist op tijd opnieuw te scoren en zoodoende beide punten mee naar huis te nemen. G.Z.P. 1—Katwijk 4 (1—3). G.Z.P. slaagde er niet in meesr dan 10 spelers in het veld te brengen. Zij had voor de rust den wind in den rug en nam na 10 min. de leiding (10). De vreugde was echter van korten duur, want een toegekende strafschop wist Katwijk goed te benutten (1-r-l). De G.Z.P.-achterhoede deed vervolgens uit stekend werk en voedde op prima wijze de voorhoede, die echter de dikwijls prachtigste kansen om zeep bracht. Na de rust deelde Katwijk de lakens uit. dit een mooi, vfer schot nam zij de leiding (12) en hoewel G.Z.P. nog kan sen kreeg, gelukte het Katwijk den stand tot 13 op te voeren. Wat de Radio morgen brengt Programma voor Hilversum I (301) KRO. 7.00 Nieuws; 7.15 Gymn.; 7.30 Mor genbed; 7.45 Gram.; 8.00 Nieuws; 8.15 Pluk den dag 9.00 Muziekkalender; 9.05 Gevar. morgenconcert; 9.45 Lichtbaken; 10.15 Char les Panzèra; 10.40 Vertelling; 10.50 Opera; 11.30 Als de ziele luistert; 11.40 Larghetto; 11.45 Fam. ber. uit Indië; 12.03 Zang en Piano; 12.30 Tarantella; 13.00 Nieiiws; 1315 Ork. zonder naam; 13.50 Drie treurspelen uit Ned. verleden; 14.00 Poëzie uit Zweden; 14.30 Ned. kamermuziek; 15.00 Vrouw; 15.30 Symph. muziek; 16.00 Zonnebloem: 16.30 Na schooltijd; 16.45 Kl. v. Beeck; 17.00 Gram.; 17.15 Nederlanders vroeger en nu; 17.45 Rijk Overzee; 18.00 Kl. v. Beeck; 18.20 Sport; 18.30 Strijdkr.: 19.00 Nieuws; 19.15 Jongeren; 19.30 Gram.; 19.45 Opvoering arbeidsproduc tiviteit; 20.00 Nieuws: 20.05 Weeroverz.; 20.03 Gewone man; 20.15 Propaganda-avond KRO; 20.45 Film; 20,55 Kwintet; 21.15 Gram.; 21.30 verv. 20.15; 22.00 Nieuws; 22.20 Av.gebed; 22.35 Vroolijke, Zilvervloot; 23.00 Acutaliteiten; 23.10 Kl. v. Beeck: 23.35 Soir de musette; 24.00 Sluiting. Programma voor Hilversum II (415) AVRO. 7.00 Nieuws; 7.15 Gymn.; 7 30 Gram.; 8,00 Nieuws 8,15 Gram.; 8,45 Strijk- ork.; 9.15 Morgenwijding; 9.30 Waterstanden; 9.50 Arbeidsvitaminen; 10.30 Vrouw; 10.35 Marek Weber; 10.50 Kleuters; 11.00 Vrouw in de maatschappij; 11.30 Piano; 11.45 Gram.; 12.00 Lyra trio; 12.30 Platteland; 12.40 Pierre Palla; 13.00 Nieuws; 13.15 Jetty Cantor; 14.00 Naald en schaar; 14.20 Aeolian sextet; 15.00 Wondere wereld: 15.15 Minneapolis symph. ork.; 15.30 Viool en piano; 16.00 Ned. glorie- tijdperk; 16.30 Sammy Kaye; 16.40 Schoolbel; 17,00 Dat kan jij ook; 17.30 Skymasters; 18.00 Nieuws; 18.15 Tom Erich; 18.30 Schil derkunst; 19.00 En nu naar bed; 19.05 Tipica- ork. 19.10 Scheveningen Radio: 19.30 Viool en piano; 20.00 Nieuws: 20.15 Bonte Trein; 2130 Contact; 22.15 Buitenl. over.z; 22.30 KooruiV wisseling EngelandNederland: 23.15 Nieuvft 23.30 Ork. Red Debroy; 24,00 Sluiting.

Nieuwe Leidsche Courant | 1947 | | pagina 5