NIEUWE BOEKEN OVE1R MUZIEK NIEUWE LEIDSCHE COURANT 5 VRIJDAG 3 JANUARI 1947 Een belangrijk boek over de zangkunst De beroemde zanger Charles Panzera heeft een boek over de zangkunst geschreven 1) met het doel jonge zangers te helpen en aan te moedigen. Op bondige en toch grondige wijze behandelt hij de techniek van den zang, maar zijn boek geeft veel meer. Een van de sympathiekste eigenschappen ervan is de warme, zuzvere liefde voor de kunst, die uit elke bladzijde ervan spreekt. En dan bevat het raadgevingen en beschouwingen, die men in andere werken van dit genre vergeefs zal zoeken. Panzera blijkt namelijk niet een eenzijdig „homme de metier" te. zijn. Hij heeft over heel veel problemen inten sief en persoonlijk nagedacht en m zijn boek vinden wij den neerslag van velerlei medi taties. Van groot belang is, dat hij de beteekenls der ademhaling niet alleen voor het zingen, maar voor het geheele physieke en psychi sche leven van $en mensch erkent. Wanneer de zanger vermoeid is of slecht gedisponeerd moet hij geen zangoefeningen doen, maar alleen ademoefeningen. Panzera vertelt, dat hij soms slecht gedisponeerd naar de con certzaal of het theater gaat. Onderweg houdt hij zich dan bezig met ademoefeningen, die gewoonlijk tot gevolg hebben, dat hij uit stekend gedisponeerd op het podium komt. Hij begint dan ook met het geven van een aantal ademoefeningen, waarbij de verschil lende lichaamshoudingen en bewegingen door teekeningen zijn verduidelijkt. Daarna gaat hij na welke uren van den dag voor ademoefeningen het meest geschikt zijn en maakt hierbij gebruik van nieuwere onder zoekingen het behulp van de spectrophoto- metrie. De beschrijving van strottenhoofd en stem banden opent uiteraard geen nieuwe gezichts punten, doch zeer belangrijk zijn de practi- sche raadgevingen voor zangers. Een afge studeerd zanger moet niet eiken dag onver anderlijk dezelfde serie oefeningen afwerken, maar zijn studiemateriaal kiezen in verband met het werk, dat hij moet voordragen. De rol van Mélisande uit „Prelléas et Mélisan- de" van Debussy eischt een andere technische voorbereiding dan die van Zerline uit ,,Don Giovanni" van Mozart en de Mattheüspassie van Bach stelt geheel andere vocale eischen dan een opera van Rossini. Daarom moet een afgestudeerd zanger alleen die techni sche oefeningen kiezen, die noodig zijn om zich in te stellen op het werk, dat hij gaat voordragen. Ook moet de zanger niet langer dan een kwartier achtereen studeeren. Het uren ach tereen studeéren vindt Panzera even schade lijk als het opofferen van den klank der stem aan de sterkte. Deze practische raad gevingen worden gevolgd door een aantal oefeningen. De zanger, die later groote rollen van bui ten moet zingen, dient al vroeg te beginnen met het ontwikkelen van zijn muzikaal ge heugen. Daarom beveelt Panzera aan een eenvoudige vocalise eerst te lezen, daarna een keer van 't blad te zingen en vervolgens uit het hoofd. De eerste keeren komt er van dit uit het hoofd zingen weinig terecht, maar regelmatige oefening dwingt tot concentra tie en tot het snel in zich opnemen van me lodieën. Van belang zijn ook de zeer intelli gente opmerkingen, die de auteur maakt over de uitspraak in verband met de voor dracht van liederen van verschillend ka rakter. In het hoofdstuk „Discipline mentale" komt Panzera op de ademhaling terug. Hij zegt o.a., dat de plankenkoorts niets anders is dan de logische consequentie van de ver breking van het evenwicht in de ademha ling. Deze uitspraak wekt den indruk, dat Panzera oorzaak en werking verwart. Toch is dit niet het geval. Hij wil den angst voor het optreden niet alleen bestrijden door ra- tioneele ademoefeningen maar ook door di recte psychische beïnvloeding. Zeer interessant is het hoofdstuk „Disci pline rAédicale". Wat moet de zanger doen als hij heesch of verkouden is en toch door engagementen zoo gebonden, dat hij er niet aan denken kan de stem eenigen tijd rust te gunnen? In dit geval beveelt Panzera het uitsluitend gebruik van homoe<^patische ge neesmiddelen aan, voorgeschreven door een arts, die niet alleen het „ziektegeval" be handelt, maar terdege rekening houdt met de geheele physieke en psychische persooon- lijkheid van den „patiënt". Volgens Panzera vinden tal van collega's bij homoeopatische geneesmiddelen baat. Zelf moest de zanger eens in Brussel optreden, doch op de repeti tie deden de gevolgen van gevatte kou zich zoodanig gelden, dat men reeds naar een plaatsvervanger zicht. „Le médicament hö4- méopathique approprié") (Panzera zegt er niet bij welk middel hij gebruikte) bewerkte echter, dat hij een uur later zelf verwonderd was over de zekerheid van zijn stem. In het hoofdstuk „L'enregistrement" zegt Amsterdamsch Beurso verzicht De koersontwikkeling was op den eersten beursdag van 1947 onregelmatig. Op de lo cale markt was de stemming over het geheel genomen vast doch de cultuuraandeelen daarentegen waren aan den zwakken kant. In het bijzonder werd de aandacht-getrokken door de scheepvaartpapieren, doordat deze meerendeels een behoorlijke koerswinst kon den maken als gevolg van vrij goede vraag en maar heel weinig aanbod. De bankaandeelen waren goed gedisponeerd en de aandeelen van eenige groote instel lingen waren verhoudingsbewtjs behoorlijk hooger. Ook industrie-aandeelen lieten zich van den goeden kant kennen, doch de koers winsten bepaalden zich tot enkele procen ten. Van de Petroleumaandeelen gingen Ko ninklijke opnieuw een paar punten naar bo ven. Indische fondsen en handelsvennoot schappen waren weifelend. De Cultuuraan deelen lagen vrij zwak in de markt Suiker- aandeelen, tabakken en rubbers moesten meerendeels eenige punten prijsgeven. De beleggingsmarkt was rustig. De koersen waren niet veel veranderd; de gestaffelde leening wasechter vast en kwam boven pari. Daarentegen was de oude schuld iets luier. De omzetten in gemeentelijke en provin ciale leeningen waren klein en de koersen nauwelijks veranderd. Op de pandbrieven- markt bestond wederom bescheiden vraag voor 3% procent pandbrieven en globaal ge nomen bewegen deze zich thans tusschen pry zen, loop en de van 101% tot 102. de auteur, dat onze persoonlijkheid en dus ook onze stean sterk onder invloed van de maan staat. Hij beweert, dat de stem het rijkst en het meest soepel is in de eerste zes dagen nadat de maan begint af te nemen. Deze zes dagen zijn dus het meest geschikt om voor gramophoonopnamen te zingen. In hoeverre dergelijke conclusies juist zijn kunnen wij natuurlijk niet beoordeelen. Waar zij echter niet getrokken zijn door een theoretiseerenden buitenstaander, maar door een zanger van groeft formaat, die het metier tot in alle onderdeelen beheerscht, is er aan leiding aan dergelijke beschouwingen alle aandacht te schenken. In de Musicabibliotheek is de derde druk van een boekje over de clarinet versche- nen,2) waarim een uitstekend overzicht ge geven wordt over oorsprong, bouw en ont wikkeling van het instrument. De schrijver behandelt eerst de voorloopers der clarinet en gaat daarna uitvoerig in op de verbete ringen, die door Denner en sedert Denner zijn aangebracht. Het boekje is geïllustreerd met verschillende foto's van blaasinstrumen ten en speciaal van olarinetten, die het inzicht in de behandelde stof zeker kunnen verhel deren. De leden van fanfare- of harmoniekorpsen, die een koperen blaasinstrument bespelen, verwaarloozen dikwijls een belangrijk element van de techniek, namelijk den tong slag. Teneinde de prestaties van deze korp sen op hooger peil te brengen heeft de heer Speets een boekje geschreven, over de tech- nitk van den tongslag. Hij gaat uitvoerig m op den enkelen, dubbelen en driedubbelen tongslag en geeft naast vele oefeningen tal van voorbeelden uit meesterwerken en. ook uit concoursstukken. Zoowel voor dirigenten als voor leden van muziekkorpsen kan de studie van dit werkje nuttig zijn. HENNIE SCHOUTEN 1. Charles Panzera, L'art de chanter; Elï- tions littéraires de France. 2. E. Elsenaar, De Clarinet; J. J. Lispet. Hilversum. 3. D. Speets, De tongslag in dienst der techniek; J. J. Lispet, Hilversum. Uit de Omstreken LISSE. in cdte-rest. „De Nachtegaal" werd o.l.v. den heer G. Verdegaal uit Noordwijkerhout een druk bezochte bijeenkomst gehouden van den Land- en Tuinbouw Jongerenbond (L.T.J.), district Bloembollenstreek. In zijn openings- en welkomstwoord wees de voorz. op de noodzakelijkheid tot het leggen van een distri ets verband om jongeren klaar te maken voor de toekomst. De L.T.B. en L.T.J. hebben de grondslag gelegd voor de doel treffende samenwerking, waarmede de jon geren zijn gebaat. Spr. wekte op tot aan sluiting bij den L.T.J. De districtsvoorz. van den L.T.B.de heer W. L. Onderwater te Lisse, sprak over de onderlinge verstandhouding van L.T.B. en L.T.J. Met groote waardeering vertelde spr. over het werk van den L.T.B. en vroeg zich af waar het jeugdig enthousiasme bleef van de jongeren. De na-oorlogsche pleziertjes moeten noodig plaats maken voor de proble men van den dag en hieraan behooren de jeugdige en jongere menschen met hart en ziel mede te werken. Spr. deelde mede. dat de L.T.B. had medewerkt aan de producti viteit en dat deze door het geven van een subsidie aan den L.T.J. wil bewerken dat vanuit de jongeren zelf ook belangstelling gewekt wordt. Nadat nog andere sprekers een propagandistisch woord hadden gespro ken werd door den heer K. v. d. Bosch, alg. voorz. van het L.T.J., een causerie gehouden over het onderwerp „Emigreeren," waarbij het emigreeren naar Zuid-Frankrijk werd ontraden, tenzij dit geschiedt in groot ver band. Een uitgebreide rondvraag bracht nog verschillende onderwerpen naar voren, waarna deze belangrijke samenkomst ge sloten werd. —Onder groote belangstelling heeft „Looft den Heer" wederom een uitvoering gege ven. Deze uitvoering werd door velen met belangstelling tegemoet gezien, omdat „Looft den Heer" thans voor het eerst onder leiding van den nieuwen dirigent, den heer Admi raal, van Noordwijk, zich zou laten hooren, na een tijd, waarin het koor eenlgszins was achteruitgegaan. Al spoedig bleek, dat het koor zich echter weer geheel heeft hersteld van de inzinking. Wat de uitvoering zelve betreft, een critisch verslag zou licht aan leiding kunnen geven om aan het gebodene afbreuk te doen, daar er zoo licht de neiging is de fouten aan te wijzen en het goede teveel weg te laten. Het ..Nu sijt wellecome" waar bij een knapenkoor medewerkte, voldeed goed. Zonder iets aan de andere deelen af te doen zouden wij nog willen noemen het expres sief gezongen: „O. Kerstnacht, schooner dan de dagen" en het moeilijke dubbelkoor „Hosanna den Zone Davids." De heer Krane- MEDAILLE!. Medaille!(verleden). Het gebronsde metaal Uit vervlogen riddertijden, Geslagentot prijs bestemd. Geroemd in oude sagen, Verkregen met 't staal In de hand en ook als hemd, Door hoofd van romp te scheiden Van manneji uit die dagen, Ook naast roem, alom bekend. Medaille (heden). Het blinkende metaal Uit moderne oorlogstijden, Geslagen, als pronk bestemd. Genoemd in onze dagen, Gewonnen door 't staal; Waarmee welvaart werd gestremd, 't Geluk kwam versnijden, Van kinderen uit dee"z dagen, Door honger in groei geremd. Medaille (toekomst). Het edele metaal Voor de toekomst, welvaartstijden, Geslagen tot trots bestemd. Geliefd, ook zonder wagen, Beloonend, geestelijk staal; Waarbij eer, geluk erkend, Ellende is te vermijden, Van „mensch" met ziele vragen, Door vrede, op God gestemd. burg begeleidde op uitstekende wijze, terwijl de heer Kroon den gemeentezang stijlvol op het orgel begel&dde. Ds mr Alma decla meerde de verbindende schriftgedeelten. NOORDWIJKERHOUT. Maandagmiddag kwam de Raad o.l.v. burgemeester van Iersel in openbare ver gadering bijeen. Bij de ingekomen stukken zijn een paar aanvragen voor tegemoetko ming in het reisgeld voor schoolgaande kin deren. B. en W. stellen voor den heeren De Kool en Verbaan, beiden wonende op den Zilkerduinweg en den heer Reuvekamp, Heeren weg, elk f35 p.j. als tegemoetkoming te geven, hetwelk wordt aangenomen. Een nagekomen lijst met Kandteekeningen met het verzoek den heer Vertegaal uit de Zilk vergunning te geven voor een dansgelegen heid, wordt op advies, van B. en W.. daar er niets sinds de vorige raadsvergadering veranderd is, voor kennisgeving aangenomen. Bij de vaststelling der rekening voor het grondbedrijf, dienst 1945, wordt bij monde van den heer P. v. d. Sleet, den raad gead viseerd deze aan te nemen, hetwelk ook ge beurd. De vaststelling der begrooting voor het grondbedrijf 1947 en een voorstel van B. en W. om de Raiffaizenbank voor 1947 aan te wijzen als kassier der gemeente, met wie een rekening-courant-overeenkomst zal worden aan,gegaan, gaan zonder opmerkin gen onder den hamer door. Het voorstel van B. en W. tot het verleenen van crediet op kraamcontract aan kleine kweekers wordt onder de loupe genomen. De heer Zonneveld vraagt o.a. of eerst de credietwaardigheid onderzoaht wordt. De voorzitter antwoordt, dat het steeds dezelfde zijn, maar stelt voor in geheime raadsvergadering er verder over te spreken. Minder gunstig verloopt het voor stel van B. en W. om aan G. A. Duiven voorde, vrachtrijder, op te dragen het ver voer van wegenmateriaal gedurende de jaren 1947, 1948 en 1949. De heer J. van der Ploeg komt er tegen op dat er geen voldoende be kendheid aan deze inschrijving is gegeven, vandaar dat G. A. Duivenvoorde de eenige inschrijver is De voorzitter is van meening dat er wel voldoende bekendheid aan gege ven is. maar dat er te weinig interesse voor is. Ook de heer v. d. Rotte vindt dat er te weinig bekendheid aan gegeven. De secretaris, de heer Pijnenburg deelt dan mee. dat volgens de verordening op de ge meente aanplakborden voldaan is en verder op verschillende puien van diverse winkels hig' in het dorp. De heer F. v. d. Ploeg kan ook niet accoord gaan met de gunning van drie jaar, gezien het risico daaraan ver bonden. De voorz. vindt dat het risico ge ring is en zou G. A. Duivenvoorde graag eenige vastheid geven daar dit een volko men vertrouwd adres is. Wekelijks levert Duivenvoorde zijn briefje bij de gem. archi tect in. De heer v. d. Rotte vindt dit niet juist. De voorzitter wil hier wel meer van zeggen, maar dan in, den geheimen raad. Het voorstel wordt ingetrokken, maar zal in den geheimen raad verder besproken worden. Niet veej gunstiger lot ondergaat het laatste voor stel van B en W. om aan Huib Heemskerk, schipper alhier, op te dragen het vervoer van het verzamelde straatvuil van uit de vuilnisbelt aan de haven van Schippers- vaart gedurende de jaren 1947, 1948 en 1949. De heeren v d. Rotte en F v. d. Ploeg vin den den prijs te hoog en vragen waarom het niet per ton aangenomen is. De heeT v. d. Rotte weet nog een schipper 'die ook wel genegen is dit vuil te vervoeren. Weer wordt deze discussie gestopt om in de geheime zitting verder besproken te worden. Daar niemand iets heeft voor <fe rondvraag sluit de voorz de openbare vergadering De Kerkvoogden van de Ned. Herv. Kerk hebben een plan ontworpen, om het volgend jaar in den herfst een bazar te or- BEURS VAN AMSTERDAM Oö. not. medegedeeld door de Ver voor den Effectenhandel 8 bieden f laten ged en bieden t ged en laten S stopk DONDERDAG 2 JANUARI 1947 ACTIEVE FONDSEN V.K 2.30 u 1 1000 1940 11 .4 99% met belasting 4 99% f 1000 1941 3% 99% 1937 3 99A 1938 33% 99% 1 1000 N WS 283Va f 100 Spaarcert 100% N Ind 1000 37 A3 95 V4 N Hand Mij eva 107 i&I AJC U138' Van BerkeJ 108* Calve C v A 150* Centr Suiker Mij 194^ Fokkei A 220 Lever Br C.vA 241 Philips A 318 Kon Petroleum 354% 356 99% 99% 99 99% 100 95% 110%' A'dam Rubber Bandai Rubber 90 Dell Bat Rubber 94 O Java Rubber 65 Serbadji Rubber 62§ Hall. Am Lijn 153 158 J.C.J -Lijn 121% 116 KNS.M 170* N Scheepv Unie 136' Rott. Lioyd 133% 62( 140* 132% 136 My Nederland 150* 155 H.VA. 194% 188 Java Cult Mij 100/ N I Suiker Unie 111 106 Deli Bat Tabak 103 100/ Dell Mij Tabak.. 118% 114 Senembah Tabak 108 103 OBLIGATION Denemarken '38 4 103% A'dam 1 37 3% 101%* Haag 1 37 3% oo% N Holland II 38 3 100% 100% Rotterdam 37 3% 101% 101% Utrecht 37 3% 101' 102% Fr Gron Hyp 3 101% Holl Hyp 3% 101% 102 Ned Hyp 3% 100%' 101%S Rotterd Hyp 3% 101% 101%§ N Ned Am Hyp 5 135 135% Bergh Jurg 3% 103% 103 Leverszeep 3% 103 1048 Cockerlll 4108A Bataafsche 3% 103% 103% Wagon L 4 90% 90% .NI Spoorw 37 3% 53 Sem Cheribon 5 32 31 A.K.U - 3% 101% 102% Werkspoor 3% 103%| AANDEELEN A oamsche Bank 132% Holl Bank Unie 175% Incassobank 137 Rott Bank Ver 138 Twentse he Bank 142% N West Hypb 54% Gelder Zoon 115% Int Beton 145 Hoogoven C.vA 1J6' Ned Gisi 365 Ned Kabel 213%* Nijma 191 Rott Droogdok 287 Stokvis 149 Stork Co 120* Werkspoor 138' Wilt Fyenoord 166 Wyers I4t A.N.1 EÜectr MfJ*105 NJ Gas Mij 104 Int Cr. Hand v 109 Linde Tevec 111 Billiton 2 292 Oost Borneo pr 140 Sedep thee -. 123 Telagapat 58 j A 'dam Ballast 123 Gem Eigendom 129' Houth W Pont 116' Thomsons Haven 132' Sabang Haven 61 Dell Spoorweg 411 Ned I Spoorweg 291 Madoeratram 3%' Sem Cherib tram 13/ Nat Herstel 102% Claim Kon Petx. 706 139% 139% 142% ganiseeren t. b. v. het Restauratiefonds. Op voorstel van de Kerkvoogden is een comité gevormd, bestaande uit verschillende dames. Deze dames zullen binnenkort aan alle gezinnen een bezoek brengen om de noodige gegevens te verstrekken, waarbij een ieder zal kunnen helpen om dezen ba zar te doen slagen. Gistermiddag zagen twee jongens in de duinen iets in de zandsloot drijven. Daar zij vermoeden, dat het 'een man of een vrouw was, hadden zij de tegenwoordigheid van geest de politie te waarschuwen. De opper wachtmeester trok terstond op onderzoek uit. Ter plaatse gekomen bleek het de 62- jarige mej. B. te zijn. De inmiddels ontbo den geneesheer, dr v. Praag, kon slechts den dood constateeren. Uit een nader ingesteld onderzoek kwam vast te staan, dat de vrouw patiënte was van Sancta Maria. Zij behoorde niet tot de ernstige patiënten en kreeg daar om met Nieuwjaarsdag vrij om eenige bood—" schappen te doen. Daar zij 's middags om vijf a zes uur nog op den Heerenweg gezien is, rijst het vermoeden, dat zij dwars door de duinen heen naar Sancta Maria wilde gaan, omdat zij op tijd thuis moest zijn en door de schemer misleid van de duinen ge vallen en in het water terecht gekomen is. MARKTBERICHTEN. LEIDEN, 3 Jan. 1947. Fokstieren 2, slacht- stieren 1, kalf- en melkkoeien"*32, f 400800, varekoeien e.a. 61, f250550, vette koeien 100, slacht- en fokkalveren 54, vette schapen 100, weideschapen 128, f 4090, mestvarkens 100, f 2036, biggen 269, f 20, paarden 12, veu lens 1, bokken en geiten 197,. han&el mat. Kaasmarkt. Goudsche kaas II 1 partij, geen noteering. Geen handel. NOTEERINGEN NEW YORKSCHE BEURS NEW YORK, 2 Jan. (Reuter). Atch. Top. 98% (98); Balt. 14% (15%); Can. Pac. 12% (12%); N.Y. Centr. 18 (18%); Penns. 25% (25%); Un. Pac. 130 (130%); An. Copp 40 (40%); Bethl. 91% (91); Chrysler 89% (91%); Gen. El. 35% (35*%); Gen. Mot. 52% (52%); Int. Nick. 35% (35%); Kenn. Copp 51% (52%); Packard 6% (6%); Rep. St. 27 (27*%); Shell U. 30% (30%); Stand. O. 69 (69%); UB. Rubb. 52% (53%); U.S. St. 70% (71%). VISSCHERIJBÈRICHTEN SCHEVENINGEN. 2 Jan. Aan de markt kwamen hedenmorgen 8 kustvisschers met 20 kisten sardines. De noteering van de sardi nes deed hedenmorgen f4246 per kist van 40 kilo. Van de haringvisscherij zijn nu op één na alle schepen binnen. De motorlogger Sch 3 vischt nog in Het Kanaal. Voor de treilvisscherij zullen circa 40 motorloggers m gereedheid gebracht worden, zoodat dan de aanvoeren in den loop van deze maande be langrijk kunnen verbeteren. ff aar bevinden zich onze zeeschepen? Westerdam 30 v. R'dam te New York; Zeeman 28 v. New York te Charleston: A'p* hard v. B. Aires n. R'dam 30 v. Bashia; Ariadne v. Midü. Zee n. A'dam p. 31 Lissa bon; Antonia 28 v. Hongkong te Singapore; Bacchus vóór 31 Dec v. Maracaibo n. New Orleans; Boskoop 28 v. A'dam te Valparaiso; Castor 29 v. New York n. Puerto Cabello; Doros 23 v Trinidad n. Gr. Guyana; Douro 18 v. Guayquil te Cristobal; Egmond 30 v. Tampa n. Antwerpen en R'dam; Govert Flink 29 v Lor. Marques n. Beira; Limburg 24 v. Vancouver te Durban: Laomedon v. A'dam n. Soerabaja 28 v. Batavia; Maasland v. A'dam n. B. Aires p. 31 Canar. eil.: Malvina 27 van Haifa naar Rotterdam; Rijnstroom v. Reykjavik n. A'dam; Sloter- dijk v. R'dam n. Batavia 31 12.30 n.m. Southampton en p. 1 (5 v.m. Ouessant); Biba- jak 29 v. R'dam te Batavia; Tjikapeh v. Seattle n. Nederl. 31 v. Grays Harbour; Venus v. Bourgas n. A'dam 30 te Algiers; v. d. Heist v. Manilla n. R'dam 30 v. Singapore; West- land v. A'dam n. B. Aires p. 1 Dungeness; Zaanstroom v. Antwerpen n. Reykjavik p. 1 Flamborough Head; Zijpenberg v, Sydney n. Antwerpen en R'dam 31 v. Port Said; Am- steldijk 31 v. San Francisco te R'dam; Arkel- dijk 30 v. Curacao n. R'dam; Bloemfontein v. Batavia n. A'dam 1 v. Port Said; Boskoop 30 v. Valparaiso n. A'dam; Bantam v. Van couver n. Calcutta 27 v. Singapore; Congo- stroom 31 v. A'dam te Port Harcourt; Edam v. Havana n. R'dam 31 te Coatzawalcos; Her cules 31 v. R'dam n. Valencia; Juno 1 v. A'dam te Gibraltar; Nieuw Holland v. Bata via n. A'dam p. 1 Aden; Noordam 21 v.m. v. New-York te R'dam; Polyphemus v. Vancou ver n. A'dam 30 te Curacao; Joh. de Witt (thuisreis) p. 1 Gibraltar; Edam 28 v. Ha vana n. Antwerpen en R'dam; Gordias 23 v. Aruba n. New-York. 12%f 7ÖT Wat de Radio morgen brengt Programma voor Hilversum I (301) KRO: 7.00 Nieuws; 7.15 Gymn.; 7.30 Mor gengebed; 7.45 Maria ter Èere; 8.00 Nieuws; 8.15 Gevar. concert; 8.50 Muziekkalender; 9.00 Vrouw; 9.05 Pluk den dag; 9.45 Strawinski; 10.15 Zang; 10.45 Vondel en Maria; 11.00 Zonnebloem; 11.45 Fam.ber. uit Indië; 12.03 Philiharm. ork.; 12.30 Metropole-ork.; 13.00 Strijdikr.; 13.30 Jean Vaissade; 13.45 Tooneel- kijker; 14.00 KI. v. Beeck; 14.15 Eng. les; 14.45 KI. v. Beeck (verv.); 15.00 KRO-kiosk; 1515 Hugo Wolf; 16.00 Trio; 16.30 Grego- riaansch; 17.00 Wigwam; 18.00 Wiener Bohême-ork.; 18.15 Journ. weekoverz.; 18.30 Strijdkr.; 19.00 Nieuws; 19.15 Buffalo Bill; 19.45 Dep. uitz.; 20.00 Nieuws; 20.05 Weer- overz.; 20.15 Wie weet hoe deze plaat heet? .30 Lichtbaken; 21.00 En morgen is het Zon dag; 22.00 Muzikale tombola; 22.40 Causerie; 22.50 Avondgebed; 23.00 Nieuws; 23.20 Symph. concert; 24.00 Sluiting. Programma voor Hilversum II (415). VARA: 7.00 Nieuws; 7.15 Gymn.; 7.30 Gram.; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.50 Quartet-satz; VPRO: 10.00 Morgervw.; VARA: 10 20 Radio feuilleton; 10.35 Piano; 11.00 Continubedrij ven; 12.00 Joh. Jong; 12.35 Populaire gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Ned lied.; 13.30 Kamer muziek; 14.15 Sport; 14.30 Omroeporkest; 13".30 Van boek tot boek; 15.45 Huismuziek; 16.10 Esperanto; 16.25 Ramblers; 17.00 Staal kaart; 17.30 Om en nabij de twintig; 18.00 Nieuws; 18.15 J. Corduwener; 18.45 Aardstra- len; 19.00 Cello en piano; VPRO: 19.30 Rij pere jeugd; 19.45 Bijbelvertelling; VARA: 20.00 Nieuws; 20.15 Oké; 21.30 Socialistisch commentaar; 21,45 Lillie Lindroth; 21.55 Staf- muziek; 22.30 Hoorspel; 23.00 Nieuws; 23.15 Hobby-hoek; 23.30 Nachtvoorstelling; 24.00 Sluiting.

Nieuwe Leidsche Courant | 1947 | | pagina 5